Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 39

Thread: Neredi u Albaniji

  1. #1
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default Neredi u Albaniji

    Tri osobe su poginule, a više desetina je povređeno u sukobu sa policijom tokom današnjih antivladinih protesta koje je u centru Tirane organizovala vodeća opoziciona Socijalistička partija

    evo sta pisu pojedini mediji o stanju u Tirani

    -portal Analitika
    -Vijesti online
    -BBC news
    -CNN
    -Tanjug.rs
    -Beta press

    snimci iz centra Tirane




    Sta mislite,dal je ovo samo losa kopija onih nereda iz Tunisa ili je i Albancima vise dosta korupcije!? kakve su moguce posljedice eventualno neki efekti na sam rad drzavnih organa poslije ovoga?Jel postoji neki eventualno dublji problem u Albaniji koji je eskalirao nakon korumpiranih politicara !?
    Bako, jebeš li što?

  2. #2
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hvala Bogu ovde korumpiranih politicara nemamo a jos manje volontere za nekakvu "pobunu".
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  3. #3
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Kotor
    Posts
    5,847
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa dobro,potpuno je normalno da narodu koji godinama trpi lopove na vlasti jednom preqrci i pometu smece.
    Ili ne?
    Raise my hammer,take my aim

  4. #4
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Slavko Perovic je u jednom intervju za RTCG rekao da ako zelimo neke promijene po ovome pitanju da bi studenti,djaci to jest omladina trebali da budu osnov svega to jest da bi oni trebali prvi da izadju na ulice,jer jedino za njih vlast mozda ima sluha,to jest onaj dio koji nije korumpiran ako postoje takvi na vrhu,ne znam dal su se albanci vodili slicnom politikom ali po meni vjerovatno ce uspjet u svom naumu.
    Bako, jebeš li što?

  5. #5
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Barbarosa
    Posts
    519
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    hvala Bogu ovde korumpiranih politicara nemamo a jos manje volontere za nekakvu "pobunu".
    fora je sto tamo postoji opozicija dok to kod nas postoji samo na papiru.. inace ono je temperamentan i gladan narod za razliku od naseg..

  6. #6
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    ako narod lako pada pod uticaj politicarske demegagogije,i svaku rijec docekuje ko crveno slovo,i nema namjeru da svoje misljenje promijeni ili saslusa sta ima neko drugi da kaze,ako jos medju narodom ima onih koji trpe a i dalje ne zele da se nesto promijeni iako su i sami svjesni i ucesnici svih desavanja na njihovu stetu mislim da nekog napretka nece biti.
    Bako, jebeš li što?

  7. #7
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SourceB View Post
    fora je sto tamo postoji opozicija dok to kod nas postoji samo na papiru.. inace ono je temperamentan i gladan narod za razliku od naseg..

    nasa opozicija vec godinama otkad ima neku politicku ulogu ne cini nista osim danonocnog prepucavanja oko fotelja,nasa opozicija je tu kad treba da se ide u London kad treba da se traze pare za finansiranje svojih stranaka a kad treba da se predje na konkretne akcije one se izgube kao dim u zraku,jos jedan problem je taj sto je sama opozicija podijeljena izmedju sebe tako da imate primjer gdje se medju prosrpskim politicarima ne zna ko pije a ko placa,jedni traze da se srbi prihvate kao konstituivan narod dok drugi mozda nesvjesno srbima prisivaju etiketu manjine i imate onu trecu stranu koja samo vaga i ima zelju da postavi svoje ljude na vlast pa makar to znacilo i kresenje onoga za sta se takve stranke zalazu,dk je takve opozicije i vlasti mi promijene necemo gledati,ja bi bi srecan kad bi vidio neke mirne ali masovne demonstracije u Podgorici po ovome pitanju
    Bako, jebeš li što?

  8. #8
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    36
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SourceB View Post
    fora je sto tamo postoji opozicija dok to kod nas postoji samo na papiru.. inace ono je temperamentan i gladan narod za razliku od naseg..
    Opozicija tamo drzi glavni grad...i tamo je opozicija grupisana oko najvece opozicione partije - socijalisticke partije edija rame i jedinstveni su protiv vlasti.
    Ali i mediji su mnogo slobodniji nego kod nas,istrazivacko novinarstvo je veoma razvijeno...samo u poslednjih godinu dana novinari TOPCHANELL-a su uspijeli da raskrinkaju mutne poslove dvojice ministara i zamjenika vlade,nakon cega su odmah smijenjeni...

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Zna li se ko su ljudi koji su poginuli i kako su poginuli? Vatreno oruzje od policije? Ili vatreno oruzje od demostranata? Linc policajaca?
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  10. #10
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BLACKeagle View Post
    Opozicija tamo drzi glavni grad...i tamo je opozicija grupisana oko najvece opozicione partije - socijalisticke partije edija rame i jedinstveni su protiv vlasti.
    Ali i mediji su mnogo slobodniji nego kod nas,istrazivacko novinarstvo je veoma razvijeno...samo u poslednjih godinu dana novinari TOPCHANELL-a su uspijeli da raskrinkaju mutne poslove dvojice ministara i zamjenika vlade,nakon cega su odmah smijenjeni...

    ja mislim da je bas suprotno,po nekim podacima albanski mediji su jedni od najneobjektivnijih u svijetu,i da su po tom pitanju veoma zatvoreni,u primjer tome ide i ona emisija na B92 "zuta kuca" gdje su intervijuisali novinarku lokalne tv stanice iz tirane,bila je rijeci oko trgovine organima i ona je rekla da ne zna nista o tome,iako je poslije nje govorio neki njen kolega koji je nezavisni novinar i otvoreno rekao da se sve informacije koje mediji plasiraju i pustaju u eter provjeravaju i cenzurisu,nesto tipa ko Milosevic sto je radio sa RTS-om 99 godine.

    igi ja mislim da u jednom od ovih novinskih clanaka ima nesto o tome,cini mi se da je vatreno oruzje od strane policije u pitanju
    Bako, jebeš li što?

  11. #11
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Barbarosa
    Posts
    519
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igi View Post
    Zna li se ko su ljudi koji su poginuli i kako su poginuli? Vatreno oruzje od policije? Ili vatreno oruzje od demostranata? Linc policajaca?
    Sad sam gledao na jedan albanski kanal, bice sjutra hit. Policajac raspalio rafal po sred mase... Kamera sve snima cak zumira policajca i zrtvu. Stravicne scene...

    Quote Originally Posted by Brajan992 View Post
    ja mislim da je bas suprotno,po nekim podacima albanski mediji su jedni od najneobjektivnijih u svijetu,i da su po tom pitanju veoma zatvoreni,u primjer tome ide i ona emisija na B92 "zuta kuca" gdje su intervijuisali novinarku lokalne tv stanice iz tirane,bila je rijeci oko trgovine organima i ona je rekla da ne zna nista o tome,iako je poslije nje govorio neki njen kolega koji je nezavisni novinar i otvoreno rekao da se sve informacije koje mediji plasiraju i pustaju u eter provjeravaju i cenzurisu,nesto tipa ko Milosevic sto je radio sa RTS-om 99 godine.

    igi ja mislim da u jednom od ovih novinskih clanaka ima nesto o tome,cini mi se da je vatreno oruzje od strane policije u pitanju

    Grijesis sto se medija tice, kolega iznad je potpuno u pravu.
    Top chanell je inace proglasen za najbolju balkansku tv stanicu
    Na neki nacin oni su sve ovo zapoceli jer je Ilir Meta podnio ostavku poslije njihove emisije dje se prikazuje primanje mita i ocigledna korupcija s njegove strane. Kad ce to kod nas radit In ili Atlas? Never ever druze
    Last edited by SourceB; 22-01-11 at 01:26.

  12. #12
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I tako,zazvonio telefon u Tirani,poziv iz USA,vuca te se u kuće,i jedni i drugi,dosta je bilo.... Stanje redovno...tako da nema ništa od pljacki skladišta oružja kao prošli put,ili pljački fabrika kao pretprošli put(kad su talijani dovodili svoju mafiju da sa kalašnjikovima brane skladišta gotove robe).
    Kakvo crno nezavisno istraživacko novinarstvo,"služba" koja je dobila nalog da se otarasi Ilira Mete,donese snimak televiziji,i sve rješeno...Vi djeco mnogo vjerujete teoriji...Praksa na balkanu je nešto drugo,od vremena filma "špegelj",pa onog julovca u Srbiji,pa afere index i privatizacija HR,svi su snimci prepravljani i montirani,tako koliko god se činilo nešto da je tako,poslije izvjesnog vremena,ispadne odnekle original snimak,đe akteri pričaju potpuno drugu priču....
    Politička nestabilnost u regionu ne prija,a naručito prizivanje Tunisa u nekim SMS porukama koje kruže Srbijom za 5 februar
    Last edited by minjo; 22-01-11 at 02:16.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,699
    Thanks Thanks Given 
    467
    Thanks Thanks Received 
    844
    Thanked in
    322 Posts

    Default

    Makar umiju izrazit protest i dic glavu,za nas su svijet izmislili.
    Desi li se Dafina nedje davno kod njih...pa zapalishe po drzave zbog pljacke.
    Dok se kod nas tada to nezadovoljstvo izrazavalo evropski...laganom setnjom...dobra je za varenje i holesterol.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  14. #14
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Pricala mi je danas drugarica sa fakulteta,koja je inace albanka,o neredima u njenoj zemlji!Kaze da nemiri poticu jos od izbora 2009 godine,od kada se opozicija na celu sa Ramom zali na rezultate izbora (cini mi se da ni sjednicama skupistine ne prisustvuje opozicija).Sto se tice nereda ,po njenoj prici,nisu prouzrokovani nezadovoljstvom naroda kao sto vecina ovdje prica,vec manipolacijama naroda od strane Rame.Demostranti su bili seljani,koje je Rama potkupljivao(malo brasna,50 eura,karta do Tirane ,tj prilika da prvi put u zivotu vide glavni grad itd) sve u cilju svrgavanja s vlasti Berise.
    Pitala sam je da li narod stvarno zeli opoziciju na vlasti,ona kaze da uglavnom skolovani ljudi ne zele!Mnogi su i kivni na Ramu jer im je srusio kioske koji su im bili glavni prihod primanja.Kaze ipak da je taj isti Rama dosta toga uradio za Tiranu,eto pocev od micanja tih ilegalnih kioska do fasadi na zgradama u Tirani.Posto je on po zanimanji i slikar,evo rezultata kako izgledaju zgrade u Tirani http://www.senigallia.org/images/2010/20100217-palazzi-tirana-g.jpg. On je uspio da od Tirane napravi pravi grad,al kritikuju ga jer sav novac koji je stizao za pomoc Albaniji,ulozio je u Tiranu,tako da je sada veliki kontrast izmadju glavnog grada i ostalih gradova koji su u odnosu na Tiranu miljama daleko.
    Na kraju ,narod naravno da nije bitan,narod je samo jedna masa vodjena od strane pojedinaca....Bice onako kako odluci Amerika a djeluje da Amerika ide protiv Berise jer sigurno nije taj Meta jedini korumpirani politicar u Albaniji,kao sto nije ni jedini na Balkanu.

  15. #15
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Barbarosa
    Posts
    519
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Edi Rama je tamo nesto ka Medojevic kod nas..

    AltaMarea88, nije to glavni uzrok protesta nego je cilj destabiliziranje Shqipnije koja je "u procesu pristupanja Evropskoj uniji".

  16. #16
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Inspiraciju za make-over su valjda pronašli u Meksiku.
    Kič i neukus.
    Tipično.
    The more things change, the more they stay the same.

  17. #17
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Barbarosa
    Posts
    519
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Inspiraciju za make-over su valjda pronašli u Meksiku.
    Kič i neukus.
    Tipično.
    "Pogledaj dom svoj andjele". :roll:

  18. #18
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Inspiraciju za make-over su valjda pronašli u Meksiku.
    Kič i neukus.
    Tipično.
    inspiracija im je bila "KOTORSKA LJEPOTICA" šampionka kiča

  19. #19
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    A ja se bas pohvalih da OVAKVIH zgrada nema kod nas Al ako bas treba uociti razliku,na ovoj zgradi nema raznih geometrijskih oblika(trougao,kocka,krug...).Zakljucak-gradonacelnik ovoh grada nije umjetnik

  20. #20
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jesmo sigurni da je ova prefarbana zgrada bas kic i neukus? onako, sto znam.

  21. #21
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by American Dream View Post
    jesmo sigurni da je ova prefarbana zgrada bas kic i neukus? onako, sto znam.
    pošto je ovo novogradnja na obali mora,može li bit grđa?
    jedino,ako nijesu trend u mediteraskoj arhitekturi pink fasada sa plavim pleksiglas ogradama,koje kada udari sunce blješte kao cirkus colorado...
    zgrada iako je jedna ,izgleda kao da je pobjegla iz dva različita projekta.
    Last edited by minjo; 22-01-11 at 18:33.

  22. #22
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Barbarosa
    Posts
    519
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A gde zuris minjo bre?
    Vidis li da se post odnosi na post kolege starwalkera.

  23. #23
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    tamo đe manjina odlučuje o većini
    Posts
    341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Pricala mi je danas drugarica sa fakulteta,koja je inace albanka,o neredima u njenoj zemlji!Kaze da nemiri poticu jos od izbora 2009 godine,od kada se opozicija na celu sa Ramom zali na rezultate izbora (cini mi se da ni sjednicama skupistine ne prisustvuje opozicija).Sto se tice nereda ,po njenoj prici,nisu prouzrokovani nezadovoljstvom naroda kao sto vecina ovdje prica,vec manipolacijama naroda od strane Rame.Demostranti su bili seljani,koje je Rama potkupljivao(malo brasna,50 eura,karta do Tirane ,tj prilika da prvi put u zivotu vide glavni grad itd) sve u cilju svrgavanja s vlasti Berise.
    Pitala sam je da li narod stvarno zeli opoziciju na vlasti,ona kaze da uglavnom skolovani ljudi ne zele!Mnogi su i kivni na Ramu jer im je srusio kioske koji su im bili glavni prihod primanja.Kaze ipak da je taj isti Rama dosta toga uradio za Tiranu,eto pocev od micanja tih ilegalnih kioska do fasadi na zgradama u Tirani.Posto je on po zanimanji i slikar,evo rezultata kako izgledaju zgrade u Tirani http://www.senigallia.org/images/2010/20100217-palazzi-tirana-g.jpg. On je uspio da od Tirane napravi pravi grad,al kritikuju ga jer sav novac koji je stizao za pomoc Albaniji,ulozio je u Tiranu,tako da je sada veliki kontrast izmadju glavnog grada i ostalih gradova koji su u odnosu na Tiranu miljama daleko.
    Na kraju ,narod naravno da nije bitan,narod je samo jedna masa vodjena od strane pojedinaca....Bice onako kako odluci Amerika a djeluje da Amerika ide protiv Berise jer sigurno nije taj Meta jedini korumpirani politicar u Albaniji,kao sto nije ni jedini na Balkanu.

    nerealno je da je potkupio onoliki narod, a malo je realnije da je razlog protesta nezadovoljstvo naroda

  24. #24
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    3,233
    Thanks Thanks Given 
    354
    Thanks Thanks Received 
    54
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    ja sam bio u tiranu i to grada gledalo nije ..
    You'll Never Smoke Alone..

  25. #25
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    12
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    'Edi Rama je tamo nesto ka Medojevic kod nas.. |

    prije ce biti ka Mugosa kod nas

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Treska u Albaniji
    By simm in forum Politika generalno
    Replies: 19
    Last Post: 18-03-08, 13:21
  2. Bushu ukraden sat u Albaniji
    By Space Cowboy in forum Politika generalno
    Replies: 2
    Last Post: 12-06-07, 23:18
  3. NEREDI PO BGD-u,KOSOVU...
    By *monte* in forum Politika generalno
    Replies: 71
    Last Post: 16-04-04, 06:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •