Results 1 to 13 of 13

Thread: Hearts of Iron 2 - After Action Report (Japan)

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Hearts of Iron 2 - After Action Report (Japan)

    Evo jednog zanimljivog AA reporta jednog ljubitelja HoI2. Copy/paste slijedi. Original se moze potraziti preko Message-ID: <[email protected]> (pa ako imate newsreader, svratite).

    Ovo mi je dosad bilo najzanimljivije, u 5 godina Japanski IC je udvostrucen, a zalihe sirovina su na 200-400,000. ;-)

    Pocelo je standardnim osvajanjem Kine koje je dovrseno '38 da bi se '39 odmah prikljucio Osovini i krenuo u osvajanje Burme i potapanje RN, nakon visemjesecnog klanja po Burmi i unistenja glavnine britanske vojske (20-30 divizija) doslo se do Indije a u meduvremenu je na brzinu zauzet Singapur i potpopljen dobar dio RN te slijedi blitz preko Indije.

    U meduvremenu Njemacka bez problema gazi Poljsku te napokon krece na Francusku (na srecu bez blesavog osvajanja Danske i Norveske - obzavam vidjet partizane u Danskoj >:-) ) i objavljuje rat Beneluxu sto meni omogujcuje anektiranje Nizozemskih kolonija. Nakon pada Pariza Osovini se prikljucuju Rumunji i Bugari (Madari po defaultu su odmah nakon pada
    Poljske), a Italija napada Grcku pa se nakon toga prikljucuje Osovini.

    Jedan od prvih glupljih AI odluka je napravila Kraljevina Jugoslavija sada u
    potpunom okruzenju prikljucivsi se Saveznicima (bez djelovanja evenata), kao sto je vec uobicajeno Rumunji ih uskoro anektiraju, a nesto nakon toga Svabo postaje vlasnik svih provincija???? Svabske piz* odbiju formirat Lepu nasu.
    Grcka nestaje malo kasnije, Italija ima neki j* dissent jer partizani u Grckoj su na 59%!!!

    Kako sam ja unistio vecinu britanske vojske u Burmi Italija uspijeva doci do Sueza i u zadnji tren stize do Etiopije od koje je ostalo samo par provincija. Za to vrijeme dovrsavam osvanje Indije te vrsim invaziju na Australiju i Novi Zeland, iz dosade zauzimam Oman i Aden dok Italija vrsi desant kod Tel Aviva te cisti Palestinu i prodire u Irak i opkoljava Bagdad.

    Nakon sto vise nema nista za osvajat cistim otoke po Pacifiku od par britanskih garnizona i skuzim da spanjolski gradanski rat jos uvijek traje i
    da su se Republikanci pridruzili Saveznicima, a ostaci Francovih nacionalista u planinama Osovini, Svabo brzo salje pojacanja, ali prekasno
    za Franca koji nestaje u bespucima povijesti, Svabo vrsi blitz do Gibraltara (kasnije osvaja i Maltu umjesto Talijana) te anektiraju Spanjolsku i dobijaju lijepe africke kolonije iz kojih vrse novi blitz po Africi i iznad Konga spajaju se s Talijanima koji napreduju s druge strane.

    Na pocetku 1942 ja uzurbano gradim utvrdenja duz granice sa SSSR-om jer imam vojsku od bijednih 30 divizija (plus 40 posadnih koje osiguravaju osvojeno), Rusi imaju 200 divizija od cega 40 oklopnih (Svabe jedva 15 ja 1!) tako da koristeci superiornu japansku inteligenciju odlucujem cast unistenja Crvene armije velikodusno prepustiti Svabama. >:-)

    Napokon, Rusi objavili rat, WTF, Amerika objavila rat boljsevicima i pridruzuje se Osovini u svetoj borbi!!??? Za koji k* sam ja napravio 16 naval bombera, ko ludak stancao nosace aviona, super bojne brodove Yamato i Musashi i ubio se da mi mornarica na nesto lici s stotinjak brodova naspram americkih 500 od cega 200 razraca, 11 nosaca, po 60 lakih i teskih krstarica, krstasa, bojnih brodova - jos sam citav Japan nacickao PZO topovima, radarima, lovcima!??? Najbolja fora da ameri uopce nemaju kopnenu vojsku ili zrakoplovstvo - napravili su 80 posadnih divizija koje brane obalu uglavnom prema Atlantiku i nastacali hrpu presretaca i taktickih bez iceg drugog, jos i tehnoloski zaostaju iza zdruzene moci Njemacke i Japana!

    Mislim da cu ucitat autosave jer mi vise nije zabavno igrat, iako bi bilo
    zanimljivo vidjet rat US i Kanade. ;-)


    Nastavak, Message-ID: <[email protected]>

    da se nastavim ucitao sam autosave da vidim oce li Rusi opet napast, ali bez da se Amerika ne pridruzi Osovini, nazalost nis se nije dogodilo pa sam malo krenuo u spijunazu da vidim sto se dogada kod ostalih velesila...

    AI Amerika stanca ko luda, iz nekog razloga mornarica je ostala na razini 1936 sto nije bitno jer se brojka uskoro blizi 600 brodova, nosaci klase Yorktown ispadaju ko na traci! Zrakoplovstvo i kopena vojska nis ne zaostaju, iako je vecina vojske posadne divizije u proizvodnji je hrpa motorizirane i mehanizirane pjesadije, u proizvodnju su krenuli i ostale vrste aviona - obicni i lovci za pratnju, strateski i mornaricki bombarderi - znaci uskoro bi Saveznici mogli dobiti znacajnu pomoc.

    AI Italija je kako sam pretpostavljao ugusena TC-om ima 180, a treba joj
    preko 300, iako ima solidnu vojsku i mornaricu ali jednostavno nije u stanju porazit par britanskih divizija u Keniji vec je stovise guraju nazad u
    Etiopiju - proizvodi samo supplies kojima pak trguje za sirovine koje samo
    bezveze gomila. Tehnoloski takoder kaskaju jer im je IC ostao na 79 pa nemaju 5 vec samo 4 slotova za istrazivanje.

    AI Svabo je ok, iako su trupe razvucene od Konga do Poljske, nis nije kriticno, proizvodi se od svega po malo, a uz moju pomoc vodimo tehnoloski razvoj i gazimo sve ostale. Zasto ne napada Ruse? Vjerovatno zbog odnosa 4:1 u oklopnim divizijama u korist Rusa koje su sve na zapadu.

    AI Rusi su najzanimljiviji, zasto nikako ne napadaju odgovor je u tome da iako kopnena vojska tehnoloski drzi korak industrija jednostavno nije u stanju modernizirati masivnu vojsku od 230+ divizija (40 oklopnih!), mornarica im je smijurija, a i avijacija zaostaje s izuzetkom presretaca, ali i tu ih zeza modernizacija - ukupno 180 zastarijelih divizija jos 70 brigada ukupno preko 1000 IC bi im trebalo za modernizaciju kojih naravno nema jer treba tu vojsku i hranit. Prema meni tj. Japanu i Mandzuriji rasporedeno je "samo" 80 divizija! Na srecu zbog terena oklopne su sve na zapadu. ;-)

    AI Englezi iako su izgubili veci dio teritorija imaju malu modernu vojsku, mornarica im je ostala na 1938 razini, ali to je nebitno jer ionako imaju samo par brodova, tehnoloski drze korak s Osovinom te uspijevaju se odrzat u Africi - najveca glupost sto na otocima nije ostalo ni 10 mobilnih divizija, a meni je Engleska daleko.

    Moji snovi o invaziji Kanade su propali kad sam vidio da oni drze 20 kvalitetnih divizija koje nisu poslali da ginu s druge strane oceana - ali mislim da bi trebao pokrenuti onaj save da vidimo kako ce te divizije ratovat s Amerikom. ;-)

    BTW zanimljiva cinjenica da svi stancaju samo Super-Heavy Battleship.

    Ja sam glavinu proizvodnje usmjerio u nove tvornice da pojacam IC te dodatne aerodrome prema Rusima kao i razvoju strateske avijacije koja ce imati zadatak rasturit ruske tvornice kad se presele u Sibir. ;-))

    Bas me zanima do kada ce trajati ovo primirje - bar ce mi se smanjit Bad Boy s 179. >:-)

    zaboravih spomenuti jos jedan cudan "feature" sve AI divizije koje su ostale negdje u pozadini ili brane domace provincije (cijela americka vojska kao i britanska na otoku) ima ukljucen anti-partisan duty!???

    Kaj love anti-ratne demonstrante po Londonu, L.A., New Yorku, Moskvi,
    Berlinu, Rimu... ??? ;-))))

    Jos malo AI gluposti, pustio sam igru da ide kao Rus i Svabo, oba puta je moj Japan objavio rat Filipina bez ikakve reakcije Amera - evo mi slijedece mete - te pokrenuo cijelu flotu (sve nosace!) u smjeru Havaja!!! Je k* flota
    je produzila kroz Panamski kanal i krenula na visemjesecno krstarenje oko
    britanskog otocja - kak je lijepo kad za tebe (AI) ne vrijedi organicenje dometa! Jos je naredio svim lovcima da vrse letove iznad maticnog otocja iako nema nikog tisucama kilometara okolo - ko bu platil to slino gorivo!!??

    Jos je uklonio sve posadne divizije koje su drzale pod nadzorom Kinu, Australiju... i poceo ih prebacivati da brane obalu (istu glupost svabski AI radi u Africi) te otoke po Pacifiku koje sam ja napustio jer su bezvrijedni osim kad treba baza, ali to je svake prijestupne.

    Jos jedna glupost da su odma pocele neke cudne trgovine, Japan kupuje od Rusa energiju (Rusi imaju zalihu od 2 milijuncica, Japan od 400,000) te je
    besplatno dijeli svabama i ostalima????
    Pa kad se svoj gospodi daš,
    zadnji ples je valjda naš...

  2. #2
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor (KSV)
    Posts
    1,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na pocetku 1942 ja uzurbano gradim utvrdenja duz granice sa SSSR-om jer imam vojsku od bijednih 30 divizija (plus 40 posadnih koje osiguravaju osvojeno), Rusi imaju 200 divizija od cega 40 oklopnih (Svabe jedva 15 ja 1!) tako da koristeci superiornu japansku inteligenciju odlucujem cast unistenja Crvene armije velikodusno prepustiti Svabama. >Smile
    Za mene su rusi i japanci ubjedljivo najaci (ja odma pocnem da istraxzujem proizvonjiu flying bombs
    i ***** mater svakom normalno poslje pravis icbm a osim svega imaju prilicno vrhunsku tehnologiju i masu jedinica ali bi ga ispusio da nemas stratesko postavljanje
    (stratedzik rediplojment) ha ha ha ha

    Moja taktika sa ussr je da prvo s***** poljake onda latvija litvanija letonija finska svedska i norveska onda danska
    onda idem rumunija ceska madjarska austrija svajcarska i kad opkkolim svabe onda im ***** majku raketama i bombaderima a imam toliko vojske da ne mogu proc nidje i kad s***** njemce idem na talijane spance i portugaliju i onda koristim ostrva i napanem mexico a posto USA nema vojske i vrhunsku infrastrukturu i prodjem kroz njih za 5 mjeseci ali uk me zajebaje jer ima masu prijatelja i vrhunsku mornaricu i ne mogu prnut

  3. #3
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor (KSV)
    Posts
    1,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    BTW zanimljiva cinjenica da svi stancaju samo Super-Heavy Battleship.
    mislis kompjuter ili ljudi


    A osim toga za mene je najbolja stvar
    Padobranci i marinci kombinovano sa oklopnm jedinicama i motorizovanima

  4. #4
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor (KSV)
    Posts
    1,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Alo jesi li probao ono sa save & load

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Chogo
    Alo jesi li probao ono sa save & load
    Yep, imas pravo. Ne znam jesu li prijavili na Paradoxovom forumu. Inace, nije neka stvar koja iritira. Mozda je samo neka vrsta backdoora.

    Nego, probao sam i ja igrati kao Japanac i evo pravog buga kojeg sam otkrio. Pri pokusaju anektiranja Nacionalisticke Kine, igra se srusi. Svaki put. I to samo sa N.Kinezima, sve ostalo (do sada, sto sam vec stigao isprobati) radi kako spada.
    Pa kad se svoj gospodi daš,
    zadnji ples je valjda naš...

  6. #6
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor (KSV)
    Posts
    1,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    HA haa ha
    provale
    meni se to nekoliko puta desilo da mi izbaci igrica ali samo kad objavljujem rat

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    DOMA
    Posts
    512
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    koja vam je verzija? Jeste skinuli neki patch?
    "PO DANASNJEM SHVATANJU NORMALNOSTI ZDRAVO JE BITI NENORMALAN"

  8. #8
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor (KSV)
    Posts
    1,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja nisam skidao pacheve a i ne namjeravam
    a ako budem naso bas neki bug onda cu skinut

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    DOMA
    Posts
    512
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja sam skinuo 1.1
    "PO DANASNJEM SHVATANJU NORMALNOSTI ZDRAVO JE BITI NENORMALAN"

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja ipak preporucujem da se patch skine. Razlika je u tome sto su neki sitni bugovi ispravljeni, malo je i "teze" igrati, a izmedju ostalog dobijes i opciju "synchronize arrival", sto je vrlo korisno kada se planira napad. S tom opcijom napad nece poceti dok sve jedinice odredjene za napad ne budu spremne (trebaju doci na polozaje, supply treba obnoviti ili slicno).
    Eh, da, s patchom je teze ici na opciju da se iskljucivo razvija samo jedna vojna tehnika (flying bombs, na primjer), jer ce razvoj tako dalekih tehnologija buducnosti trajati jaaako jaaaako dugo, pa se ne isplati, dok ne dodje "pravo" vriueme za to.

    Isot tako, preporucujem da posjetite stranice http://www.stonyroad.de/ , tamosnja ekipa radi na grafickom poboljsanju HoI2. Radi se o poboljsanju ikonica koje se prikazuju sa strane (ne one na mapi!), dodane su nove slike u panelu za razvoj tehnologije i moram reci da sa njima igra izgleda daleko ljepse.

    Inace, ono sto mene muci kao Svabu u HoI2 - nedostatak goriva. Imam svu silu podmornica i oklopnih divizija, zrakoplovstvo je na nivou, ponesto mehanizirane pjesadije, a sve to guta li guta gorivo. Sa Zapada Brotanci salju bombardere u napad, pa neprestano moram imati presretacke avione u zraku, na Istoku me Rusi jebu, zgazio sam Staljingrad, Lenjnigrad i Moskvu a dalje mi se ne isplati ici (lose komunikacije i infrastruktura, razvuceni teritorij). Iako sam im oteo svu silu industrijskih kapaciteta, stancaju nove divizije kao na traci! Imam naftna polja u Ploestiju, Rumunjska, dobro bi dosla i ona iz Saudijske Arabije, ali vec tam lizu je i Irak, pod britanskim protektoratom. A na onako uskom podrucju, stijesnjen izmedju Rusa sa jedne strane (gore iz pravca Afghanistana) i Britanaca u Iraku, bas i ne bi bilo pametno. I jos mi budale Turci ne daju slobodan prolaz preko svog teritorija, sto bi znacilo borbe sa njima i opet prevelike kolicine potrosenog goriva.
    Zajeb.

    (hm, a da pokusam proboj preko Sjev. Afrike, zajedno sa Talijanima, kao svojedobno Rommel sa svojim Afrika Corps? Ali opet stoji pitanje goriva... Mediteran nije problem, njime potpuno vladaju talijanska i njemacka mornarica, pa da pokusam desant negdje kod Izraela, udar na Irak, zalazeci tako Britancima u Egiptu iza ledja?). Hm...
    Pa kad se svoj gospodi daš,
    zadnji ples je valjda naš...

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    DOMA
    Posts
    512
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni smeta sto treba mnogo mnogo vremena dok se jedinica napravi. Covjece prodje pola godine,a pola godine u HOI znaci mnogo. Inace,igram sa Jugoslavijom i dobro je sto sam poceo od 1936,jer ne znam kad bih stigao da napravim sto vojske da sam stavio 1939
    "PO DANASNJEM SHVATANJU NORMALNOSTI ZDRAVO JE BITI NENORMALAN"

  12. #12
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor (KSV)
    Posts
    1,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sad igram sa yugo i pokorio sam njemacku italiju spaniju portugaliju rumuniju cesku i masju jos i sve sto dodje u afriku sa ovim jedinicama
    tako da mi je sad ic oko 280 a to ubija tj mogu na proizvodnju da postavim oko 150

    a nikola da ti se jedinice brze proizvode probaj da zavrsis assembly line

  13. #13
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor (KSV)
    Posts
    1,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U picku materinu sjebo sam njemce sa yugoslavijom a jos nije ni 41 zato se sad Allies bombarduju i napadaju sa svih strana
    a ja sam skoro citavu evropu osim UK france i USSR

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •