Page 1 of 17 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 425

Thread: Vjernici i zločin vs. Ateisti i zločin

  1. #1
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default Vjernici i zločin vs. Ateisti i zločin

    Ovo otvaram jer vjernici optužuju ateiste da su ljudi niskog morala
    kao što reče ...
    "Dobar čovjek mora da vjeruje u boga"
    A i nevjernici optužuju vjernike da su zločinci

    uzeću za primjer zapadne zemlje jer na Istoku ništa novo
    jedan primjer iz najreligioznije zapadne zemlje

    75% Amerikanaca su bogobojažljivi hrišćani, 75% zatvorenika su bogobojažljivi hrišćani. 10% Amerikanaca su ateisti, 0.2% zatvorenika su ateisti.

    Zemlje beneluksa kao zemlje sa najvećim procentom Ateista imaju najmanju stopu kriminala


    obje strane dajte neke primjere

    PS.
    pošto smatram da je odgovor jasan, ako moderator ne vidi neki potencijal u temi neka je komotno izbriše
    Last edited by Hari Krisna; 14-01-11 at 14:34.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  2. #2
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moralna pravila i svi zakoni svode se na jedno istinu. Istina je nužna i superiorna jer je ne možemo nazvati mojom ili tvojom, ili bilo čijom, nego je svačija i data svima podjednako. Ta istina je superiorna u odnosu na duh i svako mora da joj se pokloni i da je prihvati. Duh se mijenja jer saznaje sve više istinu, nekad je vidi jasno a nekad manje i nejasno. Ali vječne istine su u moralu svakog čovjeka, one u njemu imaju svoj osnov, a mogu da potiču samo od Boga. Kada sudimo o pravednom i nepravednom, mi sudimo samo na osnovu jednog suštinskog uzora koji postoji u ljudskoj duši uopšte..Neophodno je da se duša navede na čisto moralnu pobudu, kako bi osjetila svoje dostojanstvo- a to se može postići samo dubokim ubjeđenjem da nas je stvorilo jedno savršeno biće Bog...Zbog toga ateisti ne mogu biti moralno ispravni ljudi, jer oni nemaju uzor koji će da oponašaju, ne sagledavaju svoje greške niti se zbog njih kaju, jer smatraju da Bog ne postoji ma šta oni radili. ATEISTI NEMAJU MORAL, ONI SU ZA OSNOVU SVOG ŽIVOTA IZABRALI STRASTI I UŽIVANJA UMJESTO TRAŽENJA ISTINE I VJERE U BOGA...
    Last edited by Dawud; 14-01-11 at 13:41.

  3. #3
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    Moralna pravila i svi zakoni svode se na jedno istinu. Istina je nužna i superiorna jer je ne možemo nazvati mojom ili tvojom, ili bilo čijom, nego je svačija i data svima podjednako. Ta istina je superiorna u odnosu na duh i svako mora da joj se pokloni i da je prihvati. Duh se mijenja jer saznaje sve više istinu, nekad je vidi jasno a nekad manje i nejasno. Ali vječne istine su u moralu svakog čovjeka, one u njemu imaju svoj osnov, a mogu da potiču samo od Boga...Neophodno je da se duša navede na čisto moralnu pobudu, kako bi osjetila svoje dostojanstvo- a to se može postići samo dubokim ubjeđenjem da nas je stvorilo jedno savršeno biće Bog...

    ajde da zaboravimo na "moju" istinu i "moju" statistiku

    reci ti meni ko je poznatiji po mučenju i ubijanju Vjernici ili Nevjernici ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  4. #4
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Licemjeri koji su sebe nazivali vjernicima su u stvari najveći nevjernici, jer su pod pokrićem vjere ubijali najviše ljudi, a to je vjerom zabranjenio Bog...Tako da ispada da su najviše ubistava opet učinili ateisti , to jest lažni vjernici...

  5. #5
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,445
    Thanks Thanks Given 
    5,237
    Thanks Thanks Received 
    3,745
    Thanked in
    1,494 Posts

    Default

    ******* nam majku vise sa ovim precrnim temama

    uzgred uvjek su vjernici bili ti koji su pravili najvece masakre i naravno crkva ta koja je stitila zlocince i slavila ih

    pozdrav

  6. #6
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    ******* nam majku vise sa ovim precrnim temama

    uzgred uvjek su vjernici bili ti koji su pravili najvece masakre i naravno crkva ta koja je stitila zlocince i slavila ih

    pozdrav
    Mudrac je veći od vladara, jer kad on umre nema ko da ga zamijeni...Oni koji ne razumiju mudrost žaloste se i psuju...

  7. #7
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Dawud tebra, vidim da imas neke jako odbojne stavove prema nevjernicima, to se nije moglo razviti prirodno, vise ti je to nastalo nakon neceg nasilnog fizickog ili psihickog, u to necu ulaziti. Vidi da iskombinujes nesto sa nekih frojdovskim teorijama i tako to, djetinjistvo i to, mozda ti pomogne. Ili pitaj boga da ti odradi to.

  8. #8
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Muslim Kitab Al-Iman 1:34 po Abu Maliku "Čuo sam da Allahov Izaslanik propovjeda da nema boga osima Allaha i svima onima koji ne vjeruju u njega imovina i krv je bezvrjedna"

    Krv onih koji ne vjeruju u Alaha je po Muhamedu bezvrijedna ????
    Znači nema kazne ako prikolješ pripadnika druge vjeroispovjesti!!!!
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  9. #9
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Dawud tebra, vidim da imas neke jako odbojne stavove prema nevjernicima, to se nije moglo razviti prirodno, vise ti je to nastalo nakon neceg nasilnog fizickog ili psihickog, u to necu ulaziti. Vidi da iskombinujes nesto sa nekih frojdovskim teorijama i tako to, djetinjistvo i to, mozda ti pomogne. Ili pitaj boga da ti odradi to.
    Lukavstvo je oružje prostaka, a pamet i argumenti kulturnog čovjeka...

  10. #10
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Muslim Kitab Al-Iman 1:34 po Abu Maliku "Čuo sam da Allahov Izaslanik propovjeda da nema boga osima Allaha i svima onima koji ne vjeruju u njega imovina i krv je bezvrjedna"

    Krv onih koji ne vjeruju u Alaha je po Muhamedu bezvrijedna ????
    Znači nema kazne ako prikolješ pripadnika druge vjeroispovjesti!!!!
    Opet lukavstvo kao jedino oružje nevjernika...Ljudi mrze one koji pobuđuju u njima osjećaj manje vrijednosti...
    Last edited by Dawud; 14-01-11 at 14:01.

  11. #11
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    Licemjeri koji su sebe nazivali vjernicima su u stvari najveći nevjernici, jer su pod pokrićem vjere ubijali najviše ljudi, a to je vjerom zabranjenio Bog...Tako da ispada da su najviše ubistava opet učinili ateisti , to jest lažni vjernici...
    zar nije Bog naredio Mojsiju da istrijebi svako naselje gdje kažu da ne priznaju njegovog Boga, toliko da ne ostane ni jednog djeteta ni životnje u selu?
    Last edited by [kinetic]; 14-01-11 at 15:12.

  12. #12
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,445
    Thanks Thanks Given 
    5,237
    Thanks Thanks Received 
    3,745
    Thanked in
    1,494 Posts

    Default

    e moj stari ti si tipican primjer svega sto valja, samo naprijed

  13. #13
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Muslim Kitab Al-Iman 1:34 po Abu Maliku "Čuo sam da Allahov Izaslanik propovjeda da nema boga osima Allaha i svima onima koji ne vjeruju u njega imovina i krv je bezvrjedna"

    Krv onih koji ne vjeruju u Alaha je po Muhamedu bezvrijedna ????
    Znači nema kazne ako prikolješ pripadnika druge vjeroispovjesti!!!!
    Opet lukavstvo kao jedino oružje nevjernika...Ljudi mrze one koji pobuđuju u njima osjećaj manje vrijednosti...
    Lukavstvom bi mogao nazvati da sam nešto improvizovao ili lagao ali ja sam CITIRAO tvoje knjige
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  14. #14
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    e moj stari ti si tipican primjer svega sto valja, samo naprijed
    Ti posmatraš stvari iz krivog ogledala, zbog toga ti ispravni ljudi izgledaju neispravno...:joint:

  15. #15
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Lukavstvom bi mogao nazvati da sam nešto improvizovao ali ja sam CITIRAO
    Ali svaka laž je istina izvučena iz konteksta...

  16. #16
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    Ali svaka laž je istina izvučena iz konteksta...
    Muslim Kitab Al-Iman 1:34 po Abu Maliku "Čuo sam da Allahov Izaslanik propovjeda da nema boga osima Allaha i svima onima koji ne vjeruju u njega imovina i krv je bezvrjedna"

    je da nazovemo zarad Hrišćana kojih ima više nešto kao Psalm(čitavi Pasus)

    a ova gore citat je citat cijelog pasusa(pasus broj 34) iz prve knjige Muslimove "Kitab Al-Iman"(u prevodu Knjiga Vjere)
    NIŠTA NIJE IZVUČENO IZ KONTEKSTA
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  17. #17
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Muslim Kitab Al-Iman 1:34 po Abu Maliku "Čuo sam da Allahov Izaslanik propovjeda da nema boga osima Allaha i svima onima koji ne vjeruju u njega imovina i krv je bezvrjedna"

    je da nazovemo zarad Hrišćana kojih ima više nešto kao Psalm(čitavi Pasus)

    a ova gore citat je citat cijelog pasusa(pasus broj 34) iz prve knjige Muslimove "Kitab Al-Iman"(u prevodu Knjiga Vjere)
    NIŠTA NIJE IZVUČENO IZ KONTEKSTA
    Jeste, jer citiranje hadisa ispred ajeta u islamu se naziva lažno naukovanje...Najvažniji princip islama što se tiče ratovanja glasi: I borite se na Allahovom putu protiv onih koji se bore protiv vas, ali vi ne otpočinjite borbu! – Allah, doista, ne voli one koji zapodijevaju kavgu. Ovo što si ti citirao je hadis, vezan za vrijeme Poslanika Muhameda s.a.v.s. koji je dozvolio muslimanima da se bore protiv ljudi koji su željeli da ubiju vjernike i istrijebe islam...Drugo pravilo glasi: ako neko ubije nekoga koji nije ubio nikoga, ili onoga koji na Zemlji nered ne čini kao da je sve ljude poubijao; a ako neko bude uzrok da se nečiji život sačuva kao da je svim ljudima život sačuvao. A treće po vrijednosti pravilo je: ili vam dođu, a teško im je da se bore protiv vas ili plemena svog. A da Allah hoće, okrenuo bi ih protiv vas i oni bi se, uistinu, protiv vas borili. Ako vas takvi ostave na miru i ne napadaju vas, i ako vam ponude mir, onda vam Allah ne daje nikakva prava protiv njih.
    Last edited by Dawud; 14-01-11 at 14:48.

  18. #18
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mene kao ateistu, treba odma zatvorit. dok nisam napravio kakvo cudo, pobio po' komsiluka i sl.

    i brisite temu!

  19. #19
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    PG
    Posts
    9,785
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudi, shvatite da sa Dawudom i Egom nema rasprave. Oni su zatupili tu njihovu teoriju, i kraj. Dzaba ih vi gadjete argumentima, nece prihvatit, jer sto im ne odgovara - to je protiv Boga, i kraj price.
    DICIOTTO

  20. #20
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by _HokutoNoKen_ View Post
    Ljudi, shvatite da sa Dawudom i Egom nema rasprave. Oni su zatupili tu njihovu teoriju, i kraj. Dzaba ih vi gadjete argumentima, nece prihvatit, jer sto im ne odgovara - to je protiv Boga, i kraj price.
    Ima ljudi koji lažu jedino zbog toga da bi lagali...

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    A cujesh ti njima izgovor: "Zato sto svi koji vele da su posteni, a ja znam da su lopovi, ja cu postat lopov - da ne bih bio kao oni"

    hahaha

    To im je izgovor sto su nevjernici.

    Ja sam Dawude, zavrshio za neko vrijeme moju misliju odje. Saznao sam sto sam zelio da saznam. Drago mi je da sam te upozna!

    Meni je pokazan Kuran i citao sam ga u viziji a da ga ja nisam nikad u javi vidio! Zamisli!
    Oraspolozit ce Bog srce ka Kuranu onome kome treba.

    Sve najbolje ti zelim.

  22. #22
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    Licemjeri koji su sebe nazivali vjernicima su u stvari najveći nevjernici, jer su pod pokrićem vjere ubijali najviše ljudi, a to je vjerom zabranjenio Bog...Tako da ispada da su najviše ubistava opet učinili ateisti , to jest lažni vjernici...
    To sto oni nisu postovali takozvane "bozje" zakone ili su ih na pogresan nacin tumacili ne mijenja cinjenicu da su vjerovali da njihov bog postoji i da su u ime tog boga ubijali. Mozes da pokusas da se izvlacis na semantiku koliko god oces. To je odlika najveceg broja vjernika - laz i lukavstvo. Cini li to onda i tebe ateistom?
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  23. #23
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    A cujesh ti njima izgovor: "Zato sto svi koji vele da su posteni, a ja znam da su lopovi, ja cu postat lopov - da ne bih bio kao oni"

    hahaha

    To im je izgovor sto su nevjernici.

    Ja sam Dawude, zavrshio za neko vrijeme moju misliju odje. Saznao sam sto sam zelio da saznam. Drago mi je da sam te upozna!

    Meni je pokazan Kuran i citao sam ga u viziji a da ga ja nisam nikad u javi vidio! Zamisli!
    Oraspolozit ce Bog srce ka Kuranu onome kome treba.

    Sve najbolje ti zelim.
    Tu viziju što si imao je Božiji znak, koji se daje samo iskrenim ljudima...Hvala ti, i ja bih davno odustao od njih, ali neću zbog jednog ajeta koji glasi: Zato ti pozivaj i budi istrajan, onako kako ti se naređuje, a ne povodi se za prohtjevima njihovim, i reci: ”Ja vjerujem u sve knjige koje je Allah objavio, i naređeno mi je da vam pravedno sudim; Allah je i naš i vaš Gospodar, nama naša, a vama vaša djela; nema potrebe da jedni drugima dokaze iznosimo; Allah će nas sve sabrati, i Njemu će se svi vratiti.”

  24. #24
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Ovaj ego cesto govori o nekakvim vizijama i prikazima. Postoji medicinsko objasnjenje za te stvari. Nije ovo srednji vijek, za takve stvari postoje ljekovi.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Meni oni izgledaju posve pobijedjeni... ja neznam sto da radimo vise... Ova tema je ja mislim hiljadita reinkarnacija istih topica....

    Treba ih pustit malo da se osvijeste i da ufate vazduha..... previse knockout-a sa argumentima moze i da ubije... u pojam. Evo vidji ovog Vanju...:lolblue:

    Ja bih radije da su se "vjernici" ukljucili u diskusiju ali oni nece ne smiju.... no bice dana...
    Last edited by Ego_and_his_own; 14-01-11 at 15:44.

Page 1 of 17 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ateistička filozofija morala
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 105
    Last Post: 12-04-11, 21:30
  2. Vjernici, vas stav o homoseksualcima...?
    By getaway blues in forum Religija i filozofija
    Replies: 403
    Last Post: 29-08-10, 23:37
  3. vjernici????
    By webber in forum Religija i filozofija
    Replies: 302
    Last Post: 10-03-07, 01:20
  4. KAD ATEISTI VODE CRKVENA POSLA???
    By seerotheenya! in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16
    Last Post: 24-02-05, 13:13

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •