Results 1 to 12 of 12

Thread: Čir na dvanaestopalačnom crijevu

  1. #1
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    998
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default Čir na dvanaestopalačnom crijevu

    Ima li neko iskustva sa ovom bolescu ???

    Majka mi ima problema sa cirom na dvanaestopalacnom crijevu vise od 20 godina, nijedan doktor joj nije uspio dati pravu terapiju, pa se ona i dalje bori sa cirom, iako se cuva sa hranom i svim sto se preporucuje uz lijecenje, osim nervoze naravno, to ne moze izbjeci.
    Da li postoji neka efektna terapija u vidu ljekova (da li ste culi ili koristili) koja se uzima mjesec-dva, kako bi se ublazio ili potpuno otklonio cir na dvanaestopalacnom crijevu?

  2. #2
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Meni je gastroenterolog za gastritis na 12palačnom dao da pijem Venter prašak.
    Ali preporučujem da ti majka prvo zakaže na Cetinju kod doktora Bulajića,
    pa da dobije odgovarajuću terapiju.

    Pročitaj pažljivo sledeće dvije teme:
    https://forum.cdm.me/showthread.php?t=46886
    https://forum.cdm.me/showthread.php?t=49341
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  3. #3
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Claudio CANIGGIA View Post
    Ima li neko iskustva sa ovom bolescu ???

    Majka mi ima problema sa cirom na dvanaestopalacnom crijevu vise od 20 godina, nijedan doktor joj nije uspio dati pravu terapiju, pa se ona i dalje bori sa cirom, iako se cuva sa hranom i svim sto se preporucuje uz lijecenje, osim nervoze naravno, to ne moze izbjeci.
    Da li postoji neka efektna terapija u vidu ljekova (da li ste culi ili koristili) koja se uzima mjesec-dva, kako bi se ublazio ili potpuno otklonio cir na dvanaestopalacnom crijevu?
    Ranisan- Ranitidin , 300 mg , 60 dana svako veče prije spavanja. Meni se zatvorio nakon mjesec dana terapije i više mi se nikad nije aktivirao.

  4. #4
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    998
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ona pije Ranisam-ranitidin 150mg samo kad je zaboli cir, a to je greska/ili nije greska ne znam, ali joj bol prodje na kratko, najvise na dan, ali ovu terapiju svakodnevnu dva mjeseca nije nijednom ispostovala. Da joj nije mnogo to 300mg, to malo dje ima po apotekama, sto znaci da treba da uzima svaku noc 2x150mg ?

  5. #5
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Ranisan ne liječi čir!!!
    Ranisan samo smanjuje kiselinu u želucu pa se čir ne aktivira, ne boli i ne širi se.

    Ja sam pila ranisane dvije godine. Trenutno smanji bol ali ne liječi trajno.

    Na kraju je ispalo da su ranisani izazvali umjesto želudačne lučenje žučne kiseline koja se luči u 12palačnom crijevu i izaziva tamo gastritis ili čir.

    Neka ti majka ode na gastroskopiju, da joj se utvrdi ima li najprije bakteriju Helicobacter Pylori. Ako je ima - ona je uzrok čira i liječi se antibioticima i ranisanima (moj otac je imao čir zbog toga). Ako je nema onda je uzrok ili želudačna ili žučna kiselina.
    U svakom slučaju neka uradi i pregled žučne kese.

    Ja sam poslednjeg mjeseca pila Venter prašak i da kucnem u drvo nemam više problema. Razmuti se sa vodom i pije ujutru i uveče. Djeluje tako da regeneriše ranice (čireve) na želucu ili 12palačnom crijevu.

    E da... neka ti majka nikako i nipošto ne pije bilo kakve tablete protiv bolova - brufen, diklofen, kafetin itd. Svi ovi ljekovi izazivaju pojavu čira ili gastritisa.
    Last edited by Kliker17; 03-01-11 at 22:19.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  6. #6
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Ranisan ne liječi čir!!!
    Ranisan samo smanjuje kiselinu u želucu pa se čir ne aktivira, ne boli i ne širi se.

    Ja sam pila ranisane dvije godine. Trenutno smanji bol ali ne liječi trajno.

    Na kraju je ispalo da su ranisani izazvali umjesto želudačne lučenje žučne kiseline koja se luči u 12palačnom crijevu i izaziva tamo gastritis ili čir.

    Neka ti majka ode na gastroskopiju, da joj se utvrdi ima li najprije bakteriju Helicobacter Pylori. Ako je ima - ona je uzrok čira i liječi se antibioticima i ranisanima (moj otac je imao čir zbog toga). Ako je nema onda je uzrok ili želudačna ili žučna kiselina.
    U svakom slučaju neka uradi i pregled žučne kese.

    Ja sam poslednjeg mjeseca pila Venter prašak i da kucnem u drvo nemam više problema. Razmuti se sa vodom i pije ujutru i uveče. Djeluje tako da regeneriše ranice (čireve) na želucu ili 12palačnom crijevu.

    E da... neka ti majka nikako i nipošto ne pije bilo kakve tablete protiv bolova - brufen, diklofen, kafetin itd. Svi ovi ljekovi izazivaju pojavu čira ili gastritisa.

    Evo, pošto imam dugogodišnje iskustvo sa time da te malo ispravim i dopunim.
    Ranisan liječi čir !!! Ili preciznije, rugulisanjem kisjelosti pomaže organizmu da se sam izliječi! Ranisan je H2 antagonist koji smanjuje kiselost u želucu i neutralizira kiselinu koja ne daje čiru da sam zaraste, već ga konstantno nadražava dok ne dođe do perforacije. Antibiotici su neophodni samo ako se utvrdi prisustvo H. Pylori , a ako ne , nikakve potrebe, dovoljno je duža - redovna terapija blokatorima!
    Inače Helico Pylori bakteriji pogoduje kisjela sredina pa čak i da je prisutna opet su neohodni blokatori pri liječenju antibioticima.

    - U apotekama se može kupiti šumeći Ranitidin od 300 mg. To je dovoljna doza da reguliše lučenje kiseline za sljedećih 24 sata, ako pacijent nije teži od 50 kg dovoljno je i 150 mg. U međuvremenu čaj od kantariona i sladića, 3x na dan. Za 15 do 20 dana čir će se zatvoriti a za mjesec dana biće izliječen.
    Slažem se da bi obavezno trebala posjetiti gastroenterologa i napravi test na prisutnost H. pylori , pri čemu, ako je u godinama nije neophodna ne baš prijatna endoskopija, jer se bakterije (antigeni HP) nalaze i u stolici a novim metodama može se detektovati i u dahu.
    U slučaju prisutnosti helicobacter pylori, ljekar će joj dati najdjelotvorniju terapiju Azitromicin i Amoksicilin sa Omeprazolom kao blokator protonske pumpe.

    Bilježim se s poštovanjem!
    Last edited by Tivatech; 04-01-11 at 12:20.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja sam se riješio čira vrlo brzo:

    uz ljekarsku terapiju (orvažil, amoksicilin, venter, controlok) pio sam mjesec dana, ujtro, na prazan želudac, svježe ocijeđen sok od kupusa, 100 ml.

  8. #8
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Umjesto Ranisana koji uništava želudac, probajte Rupurut, tablete koje se žvaću + čaj od kantariona.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  9. #9
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kuglica View Post
    Umjesto Ranisana koji uništava želudac, probajte Rupurut, tablete koje se žvaću + čaj od kantariona.
    To su soli magnezijuma i aluminijuma, obični antacidi koji neutraliziraju želudačnu kisjelinu na ph5. Soli magnezijuma izazivaju proljev a aluminijuma opstipaciju, mogu se koristiti jedino za liječenja lakših oblika čira na duodenuma. Kod želudažnik ulkusa i ulkusa na dvanaestercu nisu djelotvorni.

  10. #10
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Rekoh umjesto Ranisana, cisto da olaksa malo tegobe, meni je ranisan za zelidac ubistvo. Rupurut mi je ok.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  11. #11
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kuglica View Post
    Rekoh umjesto Ranisana, cisto da olaksa malo tegobe, meni je ranisan za zelidac ubistvo. Rupurut mi je ok.
    Pa dobro, nemoj biti tako nervozna, samo kažem da su to potpuno različite stvari, dejstvo rupuruta i sličnih preparata traje oko sat dva, onda se koncentracija hlorovodonične kiseline opet poveća. Želudac izluči 2-3 litra soka dnevno, pa bi trebala popiti 5-10 rupuruta da bi neutralizirala toliku količinu HCL-a.

    Neželjena dejstva Ranisana su vrlo rijetka, tu i tamo, proljev, ospice i bolovi u mišićima.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    477
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Meni dade bulajic nexium 40 ujutro,amocicilin 2x2 500 i zymbaktar 2x1 sedam dana.
    Cir na 12p je u pitanju

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •