Page 3 of 27 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 51 to 75 of 652

Thread: EU, euro, integracija....

  1. #51
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    lapsus calami je bio..Ispravio sam i prije sugestije...Hvala braco...

  2. #52
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    lapsus calami je bio..Ispravio sam i prije sugestije...Hvala braco...
    Pretpostavljao sam da je bila greška s obzirom da je primjetno da pratiš događanja preko Debelog brijega.

    Nema na čemu

  3. #53
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    I da nadodam, za vrijeme mandata ljevice, osim loše privatizacije, imali smo najveći broj nezaposlenih, ukinuta su mnoga socijalna davanja poput porodiljne naknade, branitelji su bili obespravljeni (zakon o nemogućnosti utvrđivanja invaliditeta)...itd, u svakom slučaju previše propusta u jako kratkom vremenu, a radi se o popriličnom broju birača koji ne zaboravljaju. Tako da nisam siguran u pobjedu ljevice. Svašta je moguće ali...

  4. #54
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Видјећемо, још се чекају владе које нису пале због кризе.
    А што се тиче хрватске, чуо сам многе позитивне оцјене рачанове владе, наравно не дизање у небеса али сасвим коректне оцјене. За разлику од туђмана који је установио оно ''двјеста богатих породица'' и санадера којег не треба превише помињат.
    Видјећемо, све је у домену шта би било кад би било.
    Мада сам прилично сигуран да ниједна влада није реизабрана у току кризе, што мислим да иде у прилог мојој тези да је криза та која је условила пад влада које су углавном биле љевичарске.
    Осим шведске, колко ми се чини.

    http://www.bloomberg.com/news/2011-0...-jdd-says.html

    Sarkozy’s ratings are the worst for any president in the Fifth Republic at 12 months before an election, the newspaper said.

    Нађох ово у вези саркозијеве популарности. Његове мјере (према имигрантима и досељеницима из африке) су се свиђеле највише лепеновцима, њега већина народа не воли више. Такав се утисак стиче бар.
    И да, питање су постављали људима кога бисте вољели да видите као следећег предсједника. Он је био трећи унутар своје партије а 6. иначе.
    Last edited by Mstislav; 24-05-11 at 22:59.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  5. #55
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Видјећемо, још се чекају владе које нису пале због кризе.
    А што се тиче хрватске, чуо сам многе позитивне оцјене рачанове владе, наравно не дизање у небеса али сасвим коректне оцјене. За разлику од туђмана који је установио оно ''двјеста богатих породица'' и санадера којег не треба превише помињат.
    Видјећемо, све је у домену шта би било кад би било.
    Мада сам прилично сигуран да ниједна влада није реизабрана у току кризе, што мислим да иде у прилог мојој тези да је криза та која је условила пад влада које су углавном биле љевичарске.
    Осим шведске, колко ми се чини.

    http://www.bloomberg.com/news/2011-0...-jdd-says.html

    Sarkozy’s ratings are the worst for any president in the Fifth Republic at 12 months before an election, the newspaper said.

    Нађох ово у вези саркозијеве популарности. Његове мјере (према имигрантима и досељеницима из африке) су се свиђеле највише лепеновцима, њега већина народа не воли више. Такав се утисак стиче бар.
    И да, питање су постављали људима кога бисте вољели да видите као следећег предсједника. Он је био трећи унутар своје партије а 6. иначе.
    Kažeš čuo si da je Tuđman stvorio HR za "200 porodica"... A je si li čuo da je Račan (o kome znaš puno lijepog) nekog od njih poslao na robiju? Ja ću ti reći - ne nijednog. Čak šta više neki tajkuni su dobili prilku da u Račanovim privatizacijama dodatno uvećaju kapital i legalizuju sav prljav novac.

    Što se tiče popularnosti Sarkozija - davno je bio 17. april. Ne tvrdim da je naglo postao omiljen, ali mu je popularnost u vidnom porastu.

  6. #56
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Како кажу људи лакше је спријечити него лијечити.
    Вјерујем да се цијели систем који је грађен 10 година (или 8 да будемо прецизни) не може поправити за непуне 4.
    Колико ми се чини сама странка није толико прожета корупцијом као хдз што ми изгледа као сасвим довољан разлог да се гласа за њу. Иако су странке крајње деснице вјероватно још мање корумпиране оне данас у парламенту имају једног заступника (или 4 ако рачунамо хссб) и не вјерујем да могу намакнут довољан број гласова да врше власт.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  7. #57
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,277
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Ako već niste, obavezno pogledajte ili pročitajte.


    Dobro jutro Gospodine van Rompuy,

    Vi ste na dužnosti već godinu dana i za to vrijeme cijeli projekat počinje da se raspada, tu je haos, novac ponestaje - Trebao bih da Vam se zahvalim, Vi bi možda trebali biti model Eurosceptičnog pokreta.

    Ali samo pogledajte oko ove komore jutros. Samo pogledajte ova lica. Pogledajte strah. Pogledajte bijes. Siroti stari Barrosso izgleda kao da je vidjeo duha.

    Oni počinju da shvataju da je igra završena, a ipak iz očajanja da očuvaju svoj san, oni hoće da uklone sve preostale tragove demokracije iz sistema. I prilično je jasno da niko od vas nije naučio ništa.

    Kada Vi Gospodine van Rompuy, kažete da nam je euro donijeo stabilnost... Mislim da bih mogao da Vam aplaudiram za Vaš smisao za humor, ali nije li to, u stvari, samo bunker mentalitet?

    Vaš fanatizam je vani na otvorenom. Vi ste govorili o činjenici da je lažno vjerovati da bi nacionalne države mogle postojati u 21. vijeku globalizovanog svijeta. Pa, to može biti tačno u slučaju Belgije, koja nije imala vladu već 6 mjeseci, ali za nas ostale, u svakoj državi članici ove unije, a možda je to razlog zašto mi vidimo strah u licima, sve više ljudi govore, 'Mi ne želimo tu zastavu. Mi ne želimo himnu. Mi ne želimo ovu političku klasu. Mi želimo da čitava stvar završi na smetljištu istorije.'

    A imali smo Grčku tragediju ranije ove godine, i sada imamo ovu situaciju u Irskoj. Ja znam da glupost i pohlepa Irskih političara ima puno veze sa ovim. Oni se nikada nisu trebali pridružiti euru. Ispaštali su sa niskim kamatnim stopama, lažnim rastom i masivnim padom.

    Ali, pogledajte Vaš odgovor koji ste im dali. Ono što se njima govori, dok njihova vlada pada, je da bi bilo neprikladno za njih da imaju opšte izbore. U stvari, komisioner Rehn je rekao da oni prvo moraju da se dogovore oko budžeta prije nego što će im se dozvoliti da imaju opšte izbore.

    Samo šta dođavola vi ljudi mislite ko ste vi?

    Vi ste zaista vrlo vrlo opasni ljudi. Vaša opsjednutost u stvaranju ove Euro države znači da ste srećni uništiti demokraciju. Vi izgleda da ste srećni što su milioni i milioni ljudi nezaposleni i siromašni. Neizrječivi milioni moraju patiti zato da vaš Euro san može da se nastavi.

    E pa to neće funkcionirati. Zato što je Portugalija slijedeća, sa njihovim dugom od 325% od BDP-a, oni su slijedeći na listi, i nakon njih pretpostavljam da će biti Španija. A spasavanje za Španiju će biti sedam puta veličine Irske i u tom trenutku sav novac za spasavanje je potrošen - neće ostati više ništa.

    Ali stvar je još ozbiljnija od ekonomije. Jer ako ljude lišite njihovog identiteta, ako ih opljačkate od njihove democracije, onda sve što im ostaje je nacionalizam i nasilje. Mogu samo da se nadam i molim da Euro projekat bude uništen od strane tržišta prije nego se to stvarno desi.
    The more things change, the more they stay the same.

  8. #58
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ovo sto si postavio je u stvari skoro sav skup gluposti tkz. euroskeptika koji deru dobru platu od te EU. Nedostaje jos jedino ona famoznog grckog ekonomiste koji tvrdi da bi se Grckoj najvise isplatilo da bankrotira. Ako ostavimo po strani Grcku koja bi da lagodno zivi na tudji racun i koju su davno trebali izbaciti iz EU da nije te famozne solidarnosti, Evropa nema drugog puta osim EU i eura. Sad EU i USA zajedno stvaraju 42% ukupnog svjetskog dohotka, a najoptimistickije racunice predvidjaju da će za trideset godina to iznositi svega 20%. Zbilja u takvoj situaciji male nacionalne ekonomije izvan tog sistema imaju sanse taman kao i da Farage bude sampion u skoku s motkom.

  9. #59
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @starwalker
    Kako je neprilicno biti neki, kao, *crnogorski euroskeptik* sada, kada smo po prvi put na realno ostvarivom projektu da budemo EVROPA, a ne stanovnici balkanskih gudura, poslednji divljaci Evrope, STO SMO KROZ SVU NASU ISTORIJU BILI (znam da ruzno zvuci, ali nas je svijet tako dozivljavao do skoro, nazalost)...

    Za nas je ta Irska jos uvjek pojam ekonomije , aPrepucavanje Farage-Rompuy za nas ne treba da bude vazno, jer mi treba da gledamo svoj posao...Nema srecnije zemlje od one u kojoj je sve dosadno,ukojoj tece ugodna rutina, bez stresa, u kojoj se radi i podize porodica...za to se vrijedi boriti, i zato mi treba da sebe ispravljamo, da ucimo da radimo i da organizujemo zivot od onih koji imaju nekoliko stotina godina iskustva u mirnome zivotu, pa i nama treba da je najvazniji istorijski zadatak da konacno skupimo grdno djubre oko nas i da se zanavjek udaljimo od zivota NA SMETLISTU (jer sada i do sada stoljecima fakticki zivimo tako). Treba, dakle, da se fokusiramo na ispunjenje malih, a velikih zadataka, koji zapravo zivot i cine. Da mi branimo ovaj divni euro i nastavimo sa rjesavsanjem *vecitih problema* i da za svaki od tih vjekovnih problema trazimo strucnu i finansijsku pomoc EU, a takvu pomoc cemo i dobit[/U], kao zemlja kandidat. Kao pozitivan primjer u ovom smjeru moze se navesti da konacno popunismo mojkovacko otrovno jezero, veliko zastidje MNE....SAMO TAKO...sad na placene javne radove, za pocetak sakupljanje djubreta, koje treba dobro platit (jer treba da mladji radnici ciste kanjene od djubreta visevjekovnoga, pod kontrolom planinara..to bi se moglo uposliti dosta ljudi, a za taj projekat bi dobili BESKAMATNI KREDIT, SA GRACE PERIODOM OD 10 GODINA, ubijedjen sam u to!
    Sa druge strane, dobra posljedica naseg novog statusa je da nas Evropa nas svakim danom sve vise *steze* i podsjeca na ono sto moramo da ucinimo kao kandida I TO NIJE UMANJENJE SUVERENITETA VEC ZAPRAVO POMOC I PODSTICAJ DA SE SKUPI SNAGE I PLATI TA CIJENA SUSTINSKIH PROMJENA.

    Postoji i drugaciji pristup, koje slijede neke opozicione partije, (a koji takoje slijedi starwalker i mnogi sa ovog foruma)- a to je principijelno odbijanje evroatlanske civilizacije u svim njenim pojavnim oblicima. Ostaje samo da se vidi koji ce projekt pobijediti u bliskoj buducnosti...(ako udjemo u NATO-put se zna i nema povratka!).
    Ono sto znam je da bih ja, AKO , KOJIM SLUCAJEM, MNE NE BUDE NASTAVILA NA EVROPSKOM PUTU, MOJOJ DJECI SAVJETOVAO DA EMIGRIRAJU I DA SE NIKADA NE VRATE NA NESRECNI BALKAN, U KOJEM SRECE NEMA! No, ponavljam da za sada MNE ide putem kojim i treba da ide, a kada MNE udje u WTO i NAto price kao ova ce konacno postati nepotrebne.... ali mozda ce tada neko drugi razmatrati opciju da *emigrira* u Rusiju, ili da svojoj djeci to posavjetuje....vidjece se ...Balkan je ovo i sve su opcije otvorene, ipak (ili nazalost)

    Pozdrav,
    Last edited by Old Bone; 26-05-11 at 00:07.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  10. #60
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,277
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ovo sto si postavio je u stvari skoro sav skup gluposti tkz. euroskeptika koji deru dobru platu od te EU.
    Euroskeptik! Koliko ogavan termin. Zašto ne eurokritičar? Jel' poželjniji sistem koji nameće jednoumlje i suzbija kritičko razmišljanje?
    Sve te, kako kažeš gluposti su zapravo citati pojedinih parlamentaraca i analiza njihovih plodova.
    Je li Farage obmanjivač javnosti? Mislim da nije. Trudi se otvoriti oči, dok elita radi suprotno.

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Kako je neprilicno biti neki, kao, *crnogorski euroskeptik* sada, kada smo po prvi put na realno ostvarivom projektu da budemo EVROPA, a ne stanovnici balkanskih gudura, poslednji divljaci Evrope, STO SMO KROZ SVU NASU ISTORIJU BILI (znam da ruzno zvuci, ali nas svijet tako dozivljava, nazalost)...
    Može seljak iz sela, ali selo iz seljaka.... Pa tako i EU, nas balkanskie divljake neće pretvoriti u narod s njemačkom disciplinom. U ostalom, EU ne prepoznaje jedinstven model civilizacije. Tad ne bi bilo razlke između Šveđanina, Portugalca i Slovaka. Koliko je evoluirala svijest prosječnog Bugarina za nekoliko godina članstva u EU? U kojoj mjeri su civilizacijski superiorniji od nas?
    The more things change, the more they stay the same.

  11. #61
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Euroskeptik! Koliko ogavan termin. Zašto ne eurokritičar? Jel' poželjniji sistem koji nameće jednoumlje i suzbija kritičko razmišljanje?
    Sve te, kako kažeš gluposti su zapravo citati pojedinih parlamentaraca i analiza njihovih plodova.
    Je li Farage obmanjivač javnosti? Mislim da nije. Trudi se otvoriti oči, dok elita radi suprotno.
    Naravno da je to skup gluposti i obmanjivanje javnosti jeftinim populizmom. Sistem kao da ti ne kritikujes lopova već vlasnika sto nije zatvorio vrata sa devet brava i angazovao osam cuvara. Oko otvaranja ociju opet sve zavisi sa koje se bande gleda. Kad bi ti postavio tezu da će Crna Gora biti svjetski ekonomski gigant i nuklearna sila isto bi nekom otvorio oci, ali je pitanje koja je svrha takve teze i takve price.

  12. #62
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ovakve stvari treba objaviti ovđe, bez obzira šta ko o tome mislio...Uostalom (pod)forum je tu (valjda?) za razgovor i komentare na ono što su bitne teme i događaji za naše društvo, a ne neke potpuno periferne pojave...

    --------------------------------------------------------------------------------
    Portal Analitika: 27. maj 2011.
    File: Crna Gora ide u dobrom pravcu



    Crna Gora je ostvarila napredak u ispunjavanju preporuka Evropske komisije (EK), ali su potrebni dalji uvjerljivi rezultati, ocijenio je danas evropski komesar za proširenje Štefan File.
    „Sa zadovoljstvom mogu da konstatujem da Crna Gora ide u dobrom pravcu. Impresioniran sam posvećenošću ispunjavanju kriterijuma EK“, kazao je File na konferenciji Dijalog Crna Gora – Evropska unija, koja se održava u Miločeru. Skup je organizovao Nacionalni savjet za evropske integracije (NSEI), a učesnici konferencije bave se ispunjavanjem preporuka iz Mišljenja EK, prenosi MINA.
    File je naglasio da je impresioniran posvećenošću i naporima Vlade, parlamenta i ostalih, da se uklone nedostaci koji su definisani u preporukama EK.

    Crna Gora može postati primjer: „Nemojte usporavati u tim naporima. Što se približavate cilju, treba pojačavati tempo. Budućnost Crne Gore je u vašim rukama, a mi smo spremni da vam pomognemo u svakoj fazi evropskih integracija“, kazao je on. File smatra da će Crna Gora, ukoliko nastavi sa posvećenošću reformama, dobro napredovati na evropskom putu i postati primjer koji treba slijediti u regionu.
    On je ukazao na važnost unutarcrnogorskog konsenzusa o evropskim integracijama, navodeći da postoje još neke značajne stvari koje treba uraditi.File je kazao da očekuje skoro usvajanje izbornog zakona, naglašavajući važnost obezbjeđenja širokog konsenzusa za taj akt. On je ponovio da parlament treba da ima ključnu ulogu u procesu evropskih integracija.„Skupština usvaja zakone, ali ima i kontrolnu funkciju nad izvršnom vlašću. Impresioniran sam rezultatima parlamenta, ali treba dodatno raditi na jačanju njegovih kapaciteta, kao i kontrolne funkcije“, kazao je File.On smatra da treba nastaviti sa reformama državne uprave, kako bi ona bila efikasna i nezavisna, odnosno funkcionisala u skladu sa evropskim standardima.File je naveo da je potrebno naći i model koji će obezbijediti nezavisno i depolitizovano sudstvo.
    Evropski komesar ukazao je da treba unaprijediti zakonodavni okvir za borbu protiv organizovanog kriminala i korupcije, kao i da istrage u tim oblastima moraju biti sprovedene do kraja.„Kriminal ne smije da bude nekažnjiv u društvima koje teže EU“, istakao je on.File je podsjetio da mediji i sloboda izražavanja imaju presudnu ulogu u svakom demokratskom društvu i pozdravio najavu o dekriminalizaciji klevete.„Nekažnjivost napada na novinare ne smije da postoji, ali i mediji moraju biti profesionalni, a tu važnu ulogu ima novinarska samoregulacija“, kazao je evropski komesar.On je poručio i da je diskriminacija bilo koje vrste neprihvatljiva. File se založio za jačanje uloge NSEI u procesu evropskih integracija.

    Ostvaren napredak: Crnogorski premijer Igor Lukšić ocijenio je da je u procesu ispunjenja svakog pojedinačnog kriterijuma iz EK ostvaren napredak, što predstavlja dobru osnovu za nastavak evropskih integracija.„Ostvareni napredak je ohrabrujući i uvjeren sam da ćemo u predstojećem periodu zadržati dobru dinamiku kako bi finalizovali aktivnosti u skladu sa utvrđenim prioritetima, mjerama i rokovima za njihovu realizaciju. To se odnosi kako na zaokruživanje zakonodavnog okvira, tako i na ostale aktivnosti“, kazao je on.
    Ukazujući da ni najbolje zakonodavstvo ne garantuje potpuni uspjeh, Lukšić je rekao da je cilj Vlade unaprjeđenje kapaciteta i kontinuirano usavršavanje koje će osigurati efikasnu primjenu predloženih rješenja.On je naveo da je Vlada projektovala ambiciozne, ali realne aktivnosti u prioritetnim oblastima navedenim u Mišljenju Evropske komisije.„Pred nama je još dosta posla. Ali, vjerujem da smo već ušli u onu fazu u kojoj više nema dileme da se stvari odvijaju u pozitivnom smjeru, da je sve što radimo na ispunjavanju obaveza iz Akcionog plana u skladu sa evropskim standardima i praksom“, istakao je premijer.Prema njegovim riječima, izazov je da se održi postojeća dinamika i kvalitet aktivnosti, kako bi sve ono što je zacrtano bilo i ostvareno u predviđenom roku.
    „Uvjeren sam da za to svi skupa imamo dovoljno volje, entuzijazma, kapaciteta i energije. I da će nas rezultati koje ostvarimo kvalifikovati da EK u ovogodišnjem Izvještaju o napretku preporuči otvaranja pregovora o pristupanju Crne Gore EU“, kazao je Lukšić.On je naveo da se, pored svijesti o važnosti dijaloga između Crne Gore i EU, ni jednog trenutka ne zanemaruje značaj koji ima dijalog unutar Crne Gore.
    „Svjesni smo činjenice da je riječ o procesu koji zahtijeva kontinuiran doprinos svih činilaca crnogorskog društva“, istakao je Lukšić.To je, smatra on, posebno relevantno u slučaju Crne Gore, imajući u vidu njenu veličinu, pa je to je jedini način da se premoste iskušenja koja se tiču administrativnih kapaciteta.Prema njegovim riječima, krajnje je podsticajno, ali i ključno, što je integracija Crne Gore u EU pitanje oko kojeg postoji konsenzus.
    Lukšić je poručio da postoji nesporna politička volja za ispunjavanju kriterijuma u oblastima vladavine prava, medijskih sloboda, pravosuđa, izbornog zakonodavstva, borbe protiv organizovanog kriminala i korupcije, kao i sprječavanju diskriminacije bilo koje vrste.„Sve u cilju da, prvenstveno, stvorimo uslove za bolji i kvalitetniji život svih građana Crne Gore“, naveo je premijer. Lukšić smatra da je dalji napredak Crne Gore u pravcu punopravnog članstva u evropsku porodicu na uzajamnu korist.
    „Crna Gora se dobrosusjedskim odnosima, unutrašnjom političkom stabilnošću, etničkom, religijskom raznolikošću, privlačnošću za investitore i regionalnom saradnjom, potvrdila kao pouzdan partner i u doba finansijske i političke krize u EU“, kazao je on.

    Potrebni hrabrost vizija i odlučnost: Predsjednik NSEI Nebojša Medojević rekao da su za dalji napredak Crne Gore u evropskim integracijama potrebni hrabrost, vizija i odlučnost.„Od toga zavisi i konačan rezultat“, istakao je on. Medojević smatra da u Crnoj Gori sazrijeva svijest da lošu dosadašnju praksu u crnogorskom društvu treba mijenjati brzo i hrabro.On je ocijenio da je dosta toga urađeno na ispunjavanju uslova EK, ali da još ima dosta posla, kako bi Crna Gora u oktobru dobila datum pregovora sa EU.
    Medojević je ukazao da, bez obzira na razlike vlasti i opozicije, postoji jedinstven politički interes da se sprovedu reforme, odnosno da se proces evropskih integracija nastavi.

  13. #63
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Među 47 država Evrope, od sinoć, desnica je na vlasti u još jednoj - Portugalu. Time se nastavlja dalji sunovrat pokreta ljevice,a broj država u kojima je na vlasti se sveo na samo 6. Zapravo, i to samo u teoriji, jer ih je u praksi 5, obzirom na katastrofalni poraz Sapaterove lijeve koalicije koji je ista pretrpjela na tek nedavno održanim lokalnim izborima, najavljući time, obzirom na veličinu debakla, da je i teorijski nemoguće da Sapaterovi socijalisti dobiju parlamentarne izbore koji se očekuju tokom iduće godine. Ova opšta kataklizma evropske ljevice je odavno otišla dalje od svih njenih dosad u istoriji zabiježenih padova i najcrnjih dana...
    Interesantno je napomenuti i to da je desna SDP Portugala ostvarila mnogo ubjedljiviju pobjedu nego što su to sve uoči izbora rađene ankete pokazivale...
    ------------------------------------------------------------------------------------
    B92: 06. jun 2011
    Trijumf opozicije u Portugalu

    Lisabon -- Na izborima u Portugalu opozicione Socijaldemokrate ubedljivo pobedile vladajuće Socijaliste. Premijer Sokrateš podneo ostavku na mesto lidera Socijalista.




    Socijalisti izgubili na izborima u Portugalu

    Socijaldemokrate - PSD su osvojila 40,6 odsto glasova, u poređenju sa 28,5 odsto koliko je pripalo Socijalistima koji su na vlasti od 2005. godine, preneo je AFP.
    Očekuje se da se ovim izborima završi period političke nestabilnosti i označi izlazak iz teške ekonomske krize. Portugal je treća zemlja evrozone koja je tražila paket finansijske pomoći.
    Portugal je tražio pomoć u iznosu od 78 milijardi evra. Pre vlasti u Lisabonu, finansijku pomoć zbog problema u prevazilaženju ekonomske krize su tražile Grčka i Irska.
    Portugalski premijer u ostavci Žoze Sokrateš napustio je posle izbornog poraza mesto lidera Socijalističke partije.
    "Ovaj poraz je moj i osećam da je neophodno otvoriti novi politički krug koji je u sposoban da pripremi čvrstu aternativu", rekao je Sokrateš u obraćanju pristalicama u Lisabonu.
    "Želim da dam Socijalističkoj partiji prostora da raspravlja o svojoj budućnosti i izabere novo rukovodstvo", rekao je odlazeći premijer, a preneo AFP.
    Last edited by El Re; 06-06-11 at 11:22.

  14. #64
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    EU pooštrava mjere protiv korupcije
    Evropska komisija je objavila planove za suzbijanje korupcije i upozorila da će objelodaniti imena zemalja članica koje ne uspijevaju da spriječe tu zloupotrebu, čija je godišnja cijena za poreske obveznike EU procijenjena na 120 milijardi eura, prenose agencije.
    Prema jučerašnjem predlogu, Komisija će objavljivati izvještaje svake dvije godine, počev od 2013., na osnovu informacija međunarodnih nadzornih službi i nezavisnih eksperata.
    Komisija neće predložiti kaznene mjere za članice koje zaostaju u naporima za suzbijanje korupcije, ali će sledećih mjeseci predložiti zakon za poboljšanje propisa o konfiskaciji nezakonito stečene imovine i strategiju za unapređenje istraga nezakonitog finansiranja.
    Nekoliko članica EU spada među najmanje korumpirane na svijetu, pri čemu je Danska na prvom mjestu na listi globalne agencije Transparensi internešenel. Ostale članice, međutim, zaostaju, a skandali sa korupcijom podstakli su nezadovoljstvo javnosti zbog strogih fiskalnih mjera koje se preduzimaju širom zone eura radi smanjenja duga i otklanjanja ekonomske krize.
    Za dvije godine objavljivaće svake dvije godine Dobro je da kandidate za EU kontrolisu svakih pola godine ali kad se udje onda je po sistemu "lako ćemo" ili posteno pa ko koga .... Dośetljivi Grci ne prijavljaju kad neki djed umre pa unucad tuku djedovu penziju jer moraju djeca imati za dzeparac.

  15. #65
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,277
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Hrvatska 1. jula 2013. godine ulazi u Evropsku Uniju

    Portal vijesti.me


    Hrvatska 1. jula 2013. godine ulazi u Evropsku Uniju




    Predsjednik Evropske komisije (EK) Žoze Manuel Baroso trebalo bi u petak da predloži 1. jul 2013. godine kao datum ulaska Hrvatske u Evropsku uniju (EU), piše londonski Fajnenšl tajms.

    Baroso će u petak zaključiti šest godina pregovora između Brisela i Zagreba sa preporukom za proširenje EU, prvi put od 2007. godine.

    “Prelazimo posljednje metre u pregovorima, Hrvatskoj je put otvoren”, poručeno je iz EK.

    Britanski list navodi da kritičari zamjeraju Hrvatskoj što nije u potpunosti završila reformu pravosuđa i “obračun” sa organiziranim kriminalom.

    Hrvatska treba da osigura podršku svih 27 članica EU, od kojih su neke rezervisane u vezi sa proširenjem.

    Konačan dogovor o ulasku Hrvatske u EU mogao bi biti gotov nekoliko dana prije nego što Mađarska “preda” predsjedavanje Uniji, tokom kog je snažno lobirala za ulazak Hrvatske. Očekuje se da će se tačan datum znati do 23. jula, kada se sastaju čelnici EU.
    The more things change, the more they stay the same.

  16. #66
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Ако је тачно честитам нашој католичкој браћи.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  17. #67
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,077
    Thanks Thanks Given 
    870
    Thanks Thanks Received 
    266
    Thanked in
    101 Posts

    Default

    svaka im cast!
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  18. #68
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Oni koji nas kontrolisu, pomazu da posteno odradimo ponekad se okliznu, ali daleko je 2013
    Eurotelu digitalizacija- sumnje u tender Evropske komisije

    Delegacija Evropske komisije u Podgorici odlučila je da posao digitalizacije radio difuzije u Crnoj Gori povjeri italijanskoj kompaniji Eurotel, koja je dala jednu od najskupljih ponuda na tenderu. Odluka je, prema saznanjima Radija Antene M donesena još u martu, ali je držana u strogoj tajnosti.
    Italijane je, većinom glasova, preporučila tročlana Komisija, u kojoj su bila dva predstavnika Delagacije EU u PG i jedan našeg Ministarstva za informaciono društvo i telekomunikacije. Odluka je donesena sredinom marta.
    Eurotel je odabran, iako je dostavio jednu od najskupljih ponuda – million i 420 hiljada eura za isporuku i postavljanje opreme za prelazak sa zastarjelog analognog sistema, na najmoderniju DVB-T2 tehnologiju distribucije signala.
    Petar Pavasović, direktor beogradskog predstavništva njemačkog giganta Rode Švarc, kaže za Antenu M.
    - Sva komunikacija prema nama zvanično je bila samo na sajtu. U decembru prošle godine izašlo je obaviještenje da pošto nijedan ponuđač nije zadovoljio uslove tendera, da se tender poništava i da ćemo ako bude nekih naknadnih dešavanja biti na sajtu obaviješteni. Do danas na sajtu nikakvo obaviještenje nije izašlo, a mi smo nezvaničnim putem saznali da su neki ponuđači bili kontaktirani, ali mi o tome nikakvu zvaničnu informaciju nemamo.
    Iako je najavljeno javno obavještenje o eventualnom nastavku pregovora, samo pet kompanija koje su se prijavile na inicijalni tender dobijaju poziv za nastavak pregovora. Po kom su kriterijumu odabrane i na kom pravnom osnovu počiva nastavak – nikome od sagovornika RAdija Antene M nije najjasnije.
    Jože Caf direktor je slovenačkog Eltija, firme koja je poslala najjeftiniju ponudu, gotovo dvostruko nižu cijenu od Eurotela. Bio je iznenađen kad je 27. januara dobio je poziv za nastavak pregovora.“Tender je poništen. Kada je poništen-gotovo.’’
    Elti je, tvrdi Caf, prihvatila dodatne zahtjeve Komisije I čekala odluku! Kada su nezvanično saznali da je Komisija odabrala, obratili su se 23. marta dopisom Delegaciji EK.
    -Dobili smo odgovor 11.maja gdje piše da ovaj proces još traje, I da još ništa nije odlučeno, kao I da mi više informacija ne može dati. I onda, 27.maja, dobili smo pismo – a ovo je sada najspornije u cijeloj proceduri, pismo koje je bilo datirano 21.03. Dakle, prije pisma koje smo mi poslali, da su odabrali EUROTEL. To stoji pod brojem 559.
    I drugi slovenački ponuđač, IMP Ten Telekom, ima slično iskustvo kao Elti. Direktoru prodaje Ernestu Sailnahtu, krajem aprila, čak je zvanično saopšteno da Eurotel nije dobio posao. Iako je Eurotelu posao odavno dodijeljen!
    - Onda smo krajem aprila dobili odgovor da neslužbene informacije da je EUROTElL dobio posao nijesu tačne.Tu infomaciju sam dobio 4.maja.
    Miroslav Ćipranić, glavni menadžer beogradskog AVC, koja je, u stvari ispostava vodeće američke kompanije Haris, uz Rode Švarc najjače na svijetu, zamjera što je Komisija prekoračila uobičajenih trideset dana za obavještenje zainteresovanih firmi o ishodu pregovora.
    - Na naše urgencije koje smo im slali oni su odgovarali da odluka još nije donesena , da teče izbor da bi nam u maju odgovorili pismom odluke koja datira 21.marta.
    Ćipranić kaže da se AVC neće pomiriti sa odlukom Komisije da Eurotel dobije posao digitalizacije u Crnoj Gori:
    - Mi smo već urgirali da se promijeni ta odluka jer smatramo da ta firma ne zadovoljava sve kriterijume, to je praktično prvostepena žalba.
    Ernest Salinaht iz IMP-a, naglašavajući da iznosi lični stav – otvoreno sumnja u regularnost posla:
    - Mislim da je tu bilo nekih posebnih dogovora, to je već unaprijed bilo odlučeno da ta firma dobije posao.
    Antena M uputila je juče Delegaciji EK više pitanja o izboru milanskog Eurotela za digitalizaciju radio difuzije u našoj državi.

  19. #69
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Холандија блокирала ССП
    Већина посланика у холандском парламенту одбацила предлог да отпочне процес ратификације Споразума о стабилизацији и придруживању између Србије и Европске уније.
    Холандски парламент није прихватио предлог председника Комитета за спољне послове Хенка Јана Ормела да отпочне процес ратификације Споразума о стабилизацији и придруживању између Србије и Европске уније.
    ""Србија је важна европска земља, али пре учлањења потребно је да покаже да следи основне вредности ЕУ", истакао је Ормел.
    Razmišljam nešto o ovome što se desilo danas Srbiji. Ovo je vrlo ružan OMEN...Žao mi je bilo kad sam vidio ovo danas. Ne toliko zBog države Srbije koliko zBog njenih građana... A žao mi je i zBog nas samih, jer koliko god briselska administracija pravila razlike među državama Balkana, za većinu običnih svakodnevnih ljudi u EU mi smo svi ista sorta. Zašto su oni bitni?...Pa zato što primicanjem ka članstvu u EU stav običnih ljudi prema vama i vašoj zemlji postaje od ključne važnosti jer i administracija u Briselu svoje odluke mora koordinirati sa preovlađujućim raspoloženjem u javnom mnjenju zemalja Unije. Zato je vrlo važno početi, ako je moguće i prije prvih faza puta ka članstvo, sa brendiranjem države. Tj. stvaranjem pozitivnog imidža zemlje po kojem će je obični ljudi u EU prepoznavati, razlikovati od drugih i na kraju - željeti unutar saveza... No, to je tema o kojoj bi se moglo dugo govoriti...
    Let's get back to this moment... Zašto se ovo dogodilo Srbiji?... Mislim da je pravo pitanje - da li građani zemalja zapadnog Balkana znaju šta od njih očekuje EU?
    Mene iznova i iznova fascinira stepen zablude i predrasuda kojma se (da li svjesno?) manipuliše građanima... Ljudi u mnogim zemljama zap.Balkana nikako da shvate da će svoje mjesto u Uniji dobiti tek kada prihvate vrijednosti društava zapadne Evrope.
    Dakle, nije važno koliko je vaša nacionalna ekonomija jaka, a još manje koliko vaša država i narod ima bogatu istoriju, već je isključivo važno da su vaša vrjedonosna (prije svih moralna) načela potpuno identična onima većine građana bilo koje od država EU. A kako do toga doći? Pa jedino prihvatanjem zapadne kulture i zapadnog civilizacijskog modela.
    Ne postoji drugi način... Ko god misli, zavarava samo sebe...
    Dakle, šta je EU? Koji je to najmanji zajednički imenitelj svih 27 država? Šta je to što ih baš sve objedinjuje? Pa isključivo zapadna kultura. Na njoj se zasnivaju pravila kuće tog kluba. To je jedino pravilo koje nije moguće izmijeniti i da bi postali član kluba sve što je orijentalno i azijsko u vašoj nacionalnoj kulturi morate izbaciti. Nema ali. Tačka. U protivnom nikada ući nećete...
    U svim zemljama zap. Balkana a POGOTOVU Srbiji - ovo nema nikog ko bi to saopštio njihovim građanima....Čitam njihove komentare (pune šoka i bijesa) danas i sve se svodi na to "a kako su mogli Rumuni i Bugari, a mi ne možemo?"... Pa ne mogu jer još uvijek ne kapiraju da Unija nije Savez ekonomija već Savez istih vrijednosti.
    U RU i BG su daleko od potpunog ratosiljanja vjekovnih azijatskih uticaja ali su makar shvatili šta im je činiti i sistematski uklanjaju sve ono što nije kompatibilno sa zapadnom kulturom... I taj proces nije nimalo spontan i stihijan. Još uvijek se sjetim često slikovite scene bugarskog ministra koji (tokom ceremonije prijema u NATO) plače od radosti što se njegova zemlja vraća u okrilje evropske civilizacije.


    Neko će reći "Hmm,..a šta je s Grčkom???"... Grčka je, no to ljudi u ex YU nikako da shvate, na Zapadu viđena kao temelj zapadne kulture. Kao majka starog Rima. Kao prapočetak. Kao iskon i izvorište... Grčka kultura je u osnovi (u samoj esenciji) kultura Evrope, a ne kultura Azije. Nju azijatski uticaji nikada nijesu prevladali. Ona je i pokorena bila superiornija od kulture njenog pokoritelja. To na žalost nije bio slučaj sa kulturama drugih balkanskih naroda. Zato se orijentalni duh tako dobro i primio i ostavio tako brojne tragove... Nego, o tome nekom drugom prilikom...
    Čitam prije neki dan u pojedinim medijima sa istočne strane Drine (uključujući čak i neke ugledne) kako se oni iščuđavaju zašto je HR platila 6 miliona eura posjetu Pape... Ta posjeta je vrijeđela svaki cent. Mislite li da je slučajno papina posjeta prethodila upravo objavljenoj odluci Unije da utvrdi datum prijema HR u svoje članstvo?... Oni koji se malo bolje razumiju koliki je autoritet Papa u zapadnom Svijetu (uključujući i protestantski dio) znaju da nikakve slučajnosti tu nema. Posebno kad se zna što je Papa saopštio tokom posjete i kako je (s vjerskog stanovišta gledano) neubičajene izjave tom prilikom dao.
    Pa kada će Srbija u EU?... Srbija će ući u EU kada:
    1. prizna Kosovo (de facto ili de jure - nebitno)
    2. oslobodi se ruskog pokroviteljstva koje je sama prizvala i pokaže jasno da se takvom ponašanju više neće vraćati
    3. postane članica NATO
    4. prihvati svoju odgovornost za ratove '90-ih (počev od onog s NATO-om, pa tek onda s komšijama), prizna da je iste izgubila i pruži čvrste garancije da je izvukla pouke iz toga
    5. prestane da izigrava nešto što nije i postane konstruktivan susjed na Balkanu SVIMA koji je okružuju

    Da li Srbija ovo može? Da li Srbi ovo žele? Ima li nade za Srbiju?... Predstave nemam... Možda mi svi ostali veslamo sporije nego što možemo,..možda neki i stoje u mjestu, no sasvim sigurno je da Srbija ide u suprotnom smjeru od svih ostalih. Zašto se to ne vidi tako jasno? Pa zato što je njeno kretanje po principu "korak naprijed-nazad dva"... Makar je tako bilo do sad...
    Ono što je vidljivo i s Mjeseca jeste da je srpsko društvo potpuno izgubljeno i ne pokazuje znake da će se uskoro suočiti sa sobom, a još manje odgovoriti očekivanjima. Sa političkom elitom koju ima danas to je ionako preambiciozno očekivat...
    Last edited by El Re; 08-06-11 at 20:27.

  20. #70
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Ljudi u mnogim zemljama zap.Balkana nikako da shvate da će svoje mjesto u Uniji dobiti tek kada prihvate vrijednosti društava zapadne Evrope.
    Dakle, nije važno koliko je vaša nacionalna ekonomija jaka, a još manje koliko vaša država i narod ima bogatu istoriju, već je isključivo važno da su vaša vrjedonosna (prije svih moralna) načela potpuno identična onima većine građana bilo koje od država EU. A kako do toga doći? Pa jedino prihvatanjem zapadne kulture i zapadnog civilizacijskog modela.
    Ne postoji drugi način... Ko god misli, zavarava samo sebe...


    Pa kada će Srbija u EU?... Srbija će ući u EU kada:
    1. prizna Kosovo (de facto ili de jure - nebitno)
    2. oslobodi se ruskog pokroviteljstva koje je sama prizvala i pokaže jasno da se takvom ponašanju više neće vraćati
    3. postane članica NATO
    4. prihvati svoju odgovornost za ratove '90-ih (počev od onog s NATO-om, pa tek onda s komšijama), prizna da je iste izgubila i pruži čvrste garancije da je izvukla pouke iz toga
    5. prestane da izigrava nešto što nije i postane konstruktivan susjed na Balkanu SVIMA koji je okružuju
    El re ovo sto si naveo nije prihvatanje zapadne kulture i zapadnog civilizacijskog modela.
    Ovo su moguce politicke odluke vrha drzave.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  21. #71
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Naravno... To je CONDITIO SINE QUA NON. Bez toga Srbija (o njoj sad govorimo) nema ni teorijsku šansu da ikada postane dio Unije.
    Međutim, iako su to teška traženja, ona su neophodna da bi se Srbiji povjerovalo da se želi (konačno) okrenuti Zapadu i da uopšte svoju budućnost vidi tamo.
    Srbija nije od juče s pogledom prema Istoku... Ona u tom pravcu (ukoliko se izuzme par kratkotrajnih epizoda tokom XIX i XX vijeka) gleda još od svog nestanka u srednjem vijeku i potpadanje pod uticaj Osmnalija....
    Mislim, stvar u principu vrlo jednostavna. To neće da vidi samo onaj ko ne želi...
    Ako čovjek ipak pažljivije posmatra ne može reći da EU nije fer i da nema strpljenja za nas... O, još kako ima... Nije baš da nam vjeruje na riječ, ali smo svi dobili šansu. Na nama je da je iskoristimo. Pravila kluba su jasna, poznata i vrijede za sve. Kome se manje vjeruje od njega se očekuje više dokaza, ali su traženja uvijek ista... To je sve...
    Misliti, "mi ćemo ući u Uniju pa je mijenjati iznutra i prilagođavati sebi ovakvima kakvi smo" nije samo nemoralno već je i vrhunac gluposti. Ako se želi članstvo Uniji se treba iskreno prilađođavati, a ne izigravati ne znam što i igrati igre s njom. Eeee,..ali ta svijest teško prodire....Zato što problem i jeste - u svijesti.
    Last edited by El Re; 08-06-11 at 21:07.

  22. #72
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Ako pušte Šelja iz kazamata dobiće apsolutnu većinu.

  23. #73
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Razmišljam nešto o ovome što se desilo danas Srbiji. Ovo je vrlo ružan OMEN...Žao mi je bilo kad sam vidio ovo danas. Ne toliko zBog države Srbije koliko zBog njenih građana... A žao mi je i zBog nas samih, jer koliko god briselska administracija pravila razlike među državama Balkana, za većinu običnih svakodnevnih ljudi u EU mi smo svi ista sorta. Zašto su oni bitni?...Pa zato što primicanjem ka članstvu u EU stav običnih ljudi prema vama i vašoj zemlji postaje od ključne važnosti jer i administracija u Briselu svoje odluke mora koordinirati sa preovlađujućim raspoloženjem u javnom mnjenju zemalja Unije. Zato je vrlo važno početi, ako je moguće i prije prvih faza puta ka članstvo, sa brendiranjem države. Tj. stvaranjem pozitivnog imidža zemlje po kojem će je obični ljudi u EU prepoznavati, razlikovati od drugih i na kraju - željeti unutar saveza... No, to je tema o kojoj bi se moglo dugo govoriti...
    Let's get back to this moment... Zašto se ovo dogodilo Srbiji?... Mislim da je pravo pitanje - da li građani zemalja zapadnog Balkana znaju šta od njih očekuje EU?
    Mene iznova i iznova fascinira stepen zablude i predrasuda kojma se (da li svjesno?) manipuliše građanima... Ljudi u mnogim zemljama zap.Balkana nikako da shvate da će svoje mjesto u Uniji dobiti tek kada prihvate vrijednosti društava zapadne Evrope.....
    Osvrnuo bi se samo na ovo "boldirano" jer je interesantno i nikad ne znam da li politicari namjerno gradjane dovode u zabludu ili su mozda i sami u zabludi.
    Ne podnosim one uzrecice " a zar ti nijesam govorio" i to izbjegavam kad poznanicima pokusavam objasniti da EU nije nesto sto se vidi kroz ruzicaste naocare niti ono sto nasi (balkanski) politicari (ne)namjerno pokusavaju pokazati.
    Kad je Srbija poslije "strasnih muka" nasla Mladića i poslala ga tamo odakle se nikad neće vratiti kazem prijatelju Srbinu da je to prelomni momenat za njegovu drzavu da shvate pravo znacenje rijeci i da ne postoje apriori nagrade. Diskusija se zavrsila zakljuckom da je najbolje sacekati i da ce vrijeme pokazati, Srbija je jako vazna.....
    Iskreno sam bio iznenadjen da je rijec "preduslov razgovora je da se Mladić uhapsi" on shvatio da je to jedini uslov i vrata EU sirom otvorena.
    Posto se ne radi o nekom prośecnom posmatracu vec o cojeku koji zna kako ta Unija dise bio sam iznenadjen logikom koju plasira.
    U neku ruku to je osnovni problem koji si i ti u nabrajanju preskocio bas kao neki preduslov. To je fatalna rijec koju izgleda u Srbiji ( u Crnoj Gori isto) izgleda ne razumiju.
    Misljenje da se nesto mora dobiti kao nagrada za preduslov je smijesno bez obzira kakva mu se teorija doradila. Nikako da shvati
    da je preduslov da se gleda neka utakmica kupiti kartu, ali to nije garancija da će utakmicu dobiti klub za koji navija. EU se na sopstvenim greskama uci sve to u hodu ispravlja i operisana je od naseg mentaliteta" kad je mogao onaj, zasto ja ne mogu" jer i ono sto je bilo juce je proslost, a radi se za buducnost.
    Holandija je malo otrijeznila i Crnu Goru, a da li će probuditi i Srbiju ostaje da se vidi.

  24. #74
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Osvrnuo bi se samo na ovo "boldirano" jer je interesantno i nikad ne znam da li politicari namjerno gradjane dovode u zabludu ili su mozda i sami u zabludi.
    Ne podnosim one uzrecice " a zar ti nijesam govorio" i to izbjegavam kad poznanicima pokusavam objasniti da EU nije nesto sto se vidi kroz ruzicaste naocare niti ono sto nasi (balkanski) politicari (ne)namjerno pokusavaju pokazati.
    Kad je Srbija poslije "strasnih muka" nasla Mladića i poslala ga tamo odakle se nikad neće vratiti kazem prijatelju Srbinu da je to prelomni momenat za njegovu drzavu da shvate pravo znacenje rijeci i da ne postoje apriori nagrade. Diskusija se zavrsila zakljuckom da je najbolje sacekati i da ce vrijeme pokazati, Srbija je jako vazna.....
    Iskreno sam bio iznenadjen da je rijec "preduslov razgovora je da se Mladić uhapsi" on shvatio da je to jedini uslov i vrata EU sirom otvorena.
    Posto se ne radi o nekom prośecnom posmatracu vec o cojeku koji zna kako ta Unija dise bio sam iznenadjen logikom koju plasira.
    U neku ruku to je osnovni problem koji si i ti u nabrajanju preskocio bas kao neki preduslov. To je fatalna rijec koju izgleda u Srbiji ( u Crnoj Gori isto) izgleda ne razumiju.
    Misljenje da se nesto mora dobiti kao nagrada za preduslov je smijesno bez obzira kakva mu se teorija doradila. Nikako da shvati
    da je preduslov da se gleda neka utakmica kupiti kartu, ali to nije garancija da će utakmicu dobiti klub za koji navija. EU se na sopstvenim greskama uci sve to u hodu ispravlja i operisana je od naseg mentaliteta" kad je mogao onaj, zasto ja ne mogu" jer i ono sto je bilo juce je proslost, a radi se za buducnost.
    Holandija je malo otrijeznila i Crnu Goru, a da li će probuditi i Srbiju ostaje da se vidi.
    Ako primjer Hrvatske nije dovoljna škola onda ljudi neće nikad naučiti.

  25. #75
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Kad se shetim onih NAVIJANJA, o SRBIJI na CHETIRI NOGE, Kina, Rusija, USofA i Jevropa,
    mene MAK SPOPA, i odmah bi se mashio na popa, kao Micun poslije rata 45,
    ukupna razmjena Srbije sa tri noge iznosi 5% zbog uvoza nafte iz Rusije, sve ostalo se odvija sa REGIJOM I JEVROPOM,
    ali LUDILO NEMA GRANICA, AZIJA JE OSTAVILA DUBOKE TRAGOVE U ISPIJANJU KA/F/H/V/E, i pushenje chibuka, daj mi Boze shto budala misli , chetiri noge za SRBIJU i CGu,
    mozda na trbuh dopuzemo do Brisela , q.rac nam nece smetat, jer je omlitavio, sa njim smo orali, dok je narod guzicom vlachio, kami nam u pamet a klas u guzicu, ako bude rodna godina, reka bi Urosh Toshkovic vilozof Bratonoshki, i likovni umjetnik kojemu su potezi pinjelom oshtriji, od (verrbalno) - orralnih ,koji po Sheshelju, ne postoje u srpskom jeziku, zali se na tumacha, ali ima analni.
    Last edited by milovan; 09-06-11 at 00:59.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

Page 3 of 27 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Euro<26
    By Zhukov in forum Sve i svašta
    Replies: 11
    Last Post: 01-10-10, 13:27
  2. Integracija BT
    By Bugi in forum Hardware
    Replies: 10
    Last Post: 17-12-08, 23:57
  3. Euro 2008
    By Vukasin Micunovic in forum Ostali sportovi
    Replies: 1
    Last Post: 22-11-07, 12:53
  4. Euro<26
    By Mojsije in forum Centralni
    Replies: 10
    Last Post: 21-08-07, 02:20
  5. Euro 26
    By Lilith in forum Sve i svašta
    Replies: 25
    Last Post: 06-04-06, 21:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •