Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 51 to 66 of 66

Thread: Skolovanje u inostranstvu, stipendije i nostrifikacija

  1. #51
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Probaj ovo...Imaces dobre sanse da te prime, a mozda i stipendija...Ako nista,ne gine ti ljeto u AMerici,da zaradish...
    Son coeur est un luth suspendu;
    Sitot qu'on le touche il resonne.

  2. #52
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    225
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mene interesuje koje nase fakultete tamo priznaju ( priznaju li Studije primijenjenog racunarstva ) , i kako to sve ide ......mislim na ameriku prije svega , posto planiram da idem za ameriku , a teshko da cu imat papire, mislim se da upisem neke postdiplomske , najeftinije moguce ........sto treba da uradim da bih mogao upisat tamo neshto , nedje poprije reche mi jedan drug kao , daj nekome pare ili uplati na ime skolarine i sve je rijeseno , oni ce ti poslat dokument a ti u beograd za vizu ,,,,,,pretpostavljam da je prelako na ovaj nacin , nedje sam procitao da se mora polagat neki malo strucniji engleski .......i tako mnogo nekih informacija a nijedna validna ,ako ima ko da zna tacno kako ide procedura bio bih zahvalan ..poz

  3. #53
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,083
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    SPR će ti priznati kao tzv. undergraduate degree of (Applied) Computer Engineering, tj. taj program odgovara programu SPR-a. Što znači da bi trebao sada da ideš na graduate program in (Applied) Computer Engieneering. Sve zavisi đe želiš da ideš - koja država, koliko novca, mogućnost stipendiranja,... Raspitaj se za iste programe u Evropi! Mislim da ti je, kad sve sabereš, to bolja opcija. Nijesam sigurna ali mislim da magistarske koje odgovaraju SPR-u imaju na nekom univerzitetu u Bonu, i neđe u Holandiji...
    Always smiling :-)

  4. #54
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Ima li ko odje da je otisao 4ti srednje u USA i osta, treba mi par informacija

  5. #55
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kuronsek View Post
    mene interesuje koje nase fakultete tamo priznaju ( priznaju li Studije primijenjenog racunarstva ) , i kako to sve ide ......mislim na ameriku prije svega , posto planiram da idem za ameriku , a teshko da cu imat papire, mislim se da upisem neke postdiplomske , najeftinije moguce ........sto treba da uradim da bih mogao upisat tamo neshto , nedje poprije reche mi jedan drug kao , daj nekome pare ili uplati na ime skolarine i sve je rijeseno , oni ce ti poslat dokument a ti u beograd za vizu ,,,,,,pretpostavljam da je prelako na ovaj nacin , nedje sam procitao da se mora polagat neki malo strucniji engleski .......i tako mnogo nekih informacija a nijedna validna ,ako ima ko da zna tacno kako ide procedura bio bih zahvalan ..poz
    Procedura za postdiplomske ti nije precerano komplikovana (ukoliko si zavrsio fakultet naravno ). Obicno ti treba GRE score (ali ne uvijek). To ti je standardizovani test, nesto tipa TOEFl po strukturi, samo sto nije dizajniran da testira znanje iz engleskog (potrazi na google). Pored toga ti trebaju ocjene, pisma preporuke i jos neke sitnice. Glavna stvar je sledeca: cim oni tebe prime na postdiplomske, univerzitet ce ti garantovat za vizu, tako da oko toga nema problema. Sto se finansija tice, nisam siguran za Computer Science, ali znam da za prirodne nauke generalno skoro uvijek daju pune stipendije, sto recimo sa psihologijom, medicinom, biznisom itd nije slucaj.
    U svakom slucaju, ako si naumio da ides u Ameriku na postiplomske, ja bih ti preporucio da pogeldas Web-site-ove raznih univerziteta (departmana takoodje). Tu najcesce imas veoma detaljne informacije o upisu, stipendijama itd. Mos im takoodje poslat email da ih pitas oko ovih stvari.
    Eto, to ti je to ukratko

  6. #56
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    225
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hvala na odgovoru , necu cerat stipendiju , ocu neki faks dje je skolarina najmanja , dje cu sigurno bit primljen , jer ocu da se docepam amerike za stalno , iz ove perspekive bih ostao dugo dugo , mada ko zna , al u svakom slucaju planiram da idem sto je prije moguce , frka je sto slabo znam engleski , komunikacija moze i nekako al gramatika losa....mislim da ce mi to problem bit , jer ko polozi taj test , taj moze da upise sto mu volja ....a rijetki ga poloze

  7. #57
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,264
    Thanked in
    1,813 Posts

    Default

    Kako se sada računa diploma sa specijalističkih studija u EU i USA?
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  8. #58
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Niksic
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I mene interesuje.
    A man,as a general rule,owes very little to what he is born with.A man is what he makes of himself

  9. #59
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    teken drshn
    Posts
    628
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    aj neka neko neko uradi mali update pa iznese shto ima interesantno da se upishe za neki razuman novac po inostranstvu
    ja zavrshavam za po god specijalistichke pa me zanimao neki master u tehnichkoj struci
    Pozivi prema drugim mrežama u CG

  10. #60
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    s one bande
    Posts
    15
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    vršljam po netu već danima, ali izgleda da nisam baš najsposobnija ili mi se jednostavno ne da da pronađem šta me zanima...
    koji je ekvivalent u Evropi (konkretno Italija, Velika Britanija, Norveška) našem DIF-u ili fakultetu za sport i fizičko vaspitanje?? da li postoji neko ko je ovo studirao, ili poznaje nekoga??
    [dobro bi mi došla bilo kakva informacija

  11. #61
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Kotor
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    za Italiju znam da hvale I.U.S.M. u Rimu (http://www.uniroma4.it/ ) i onaj u Perudji. (http://www.unipg.it/smotorie/), s tim sto je fakultet u Rimu nekih 10 klasa iznad ovoga. Uopste sistem u Italiji okrenut je vise sportu nego (fizickom) vaspitanju, al nema sumnje da mozes mnogo nauciti .
    Jedan je veliki covjek jednom rekao : " Mrav, kad je osamucen, uvijek pada na lijevu stranu."

  12. #62
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,861
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zna li ko priznaju li diplomu iz ovog "Fakulteta za strane jezike - Podgorica , u USA ? Osnovne studije.

  13. #63
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,861
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kuronsek View Post
    hvala na odgovoru , necu cerat stipendiju , ocu neki faks dje je skolarina najmanja , dje cu sigurno bit primljen , jer ocu da se docepam amerike za stalno , iz ove perspekive bih ostao dugo dugo , mada ko zna , al u svakom slucaju planiram da idem sto je prije moguce , frka je sto slabo znam engleski , komunikacija moze i nekako al gramatika losa....mislim da ce mi to problem bit , jer ko polozi taj test , taj moze da upise sto mu volja ....a rijetki ga poloze
    Skolarina ti je skoro duplo skuplja u USA za one koji nisu citizens, sem ako to nisu sad promijenili. A jeftinije ti je ici preko drugih programa u USA nego preko skole.
    Evo chicago ; http://collegestats.org/colleges/ill...nstate-tuition

  14. #64
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    284
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    ima li ko iskustva sa Masterom u Sloveniji?

  15. #65
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    22
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima li ko iskustva sa excange students programom u Americi?

  16. #66
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Kojim?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 9
    Last Post: 20-12-10, 20:15
  2. HIT KNJIGA - KAKO OTICI I SNACI SE U INOSTRANSTVU
    By inostranstvo2004 in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 04-10-04, 21:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •