Page 8 of 577 FirstFirst ... 4567891011121858108508 ... LastLast
Results 176 to 200 of 14409

Thread: Android

  1. #176
    Join Date
    May 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    394
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    ne vidim zasto bi se android prilagodjavao procesoru od 300mhz kad tehnologija konstatno napreduje - ako je sad izasao dual core procesor na 1.2 ghz sta li tek mozemo ocekivati iduce godine... a sto se baterije tice slazem se. i to je po meni neka glavna mana androida - kratko trajanje baterije.

  2. #177
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,208
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Sledece godine samsung najavio dual core na 2ghz
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  3. #178
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,003
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    a precerali su malo svi , mislim sto ce kome dual Core u telefon , kad i ovi od po 1ghz rade posao nevjerovatnom brzinom .

    PS. problem svih tih stvari je baterija , sto jaci procesor i veci ekran to baterija ode brze
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  4. #179
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,981
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,337
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    Mislim da idu logikom desktop računara. Nabudžiće procesore i onda će da usavrše tehnologiju na onim prvim da baterija duže traje . Centrino, Atom itd...
    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    vidim gore pominjete N900, nisam mogao citati sve postove :grin:
    Uglavnom imao sam N900 telefon je stvarno savrshen, tastatura top, kvalitetan , baterija top... ali onaj OS je NULA naspram iOS-a i Androida . Presao sam sa iOS na Maemo ... nsam bio bash zadovoljan softwerom , koristio sam ga sa merakom jer sam isprobavao nesto novo i stvarno iscackao sve ali je dosta ogranicen , nema nesto specijalno aplikacija , ekran koji je resistivni ...

    a onda prelazak na Android , koji je bash bash slobodan , svasta ubaci izbaci , kopiraj , instaliraj ...
    Priznaj da je ANdro bolji od IOS -a.. Budi iskren prema sebi :grin:
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  5. #180
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,003
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Mislim da idu logikom desktop računara. Nabudžiće procesore i onda će da usavrše tehnologiju na onim prvim da baterija duže traje . Centrino, Atom itd...
    Priznaj da je ANdro bolji od IOS -a.. Budi iskren prema sebi :grin:
    hahahah , priznao sam josh prije , jedino je iOS neuporedivo stabilniji i ispeglaniji, ali je Android dosta slobodan , mozes svasta nesto da mu radish i isprobavash , aplikacija brdo , uglavnom sve sto sam imao na iOS nasao sam na android i josh mnogo toga preko

    ps. davno kad sam probao na par dana 1.5 i 1.6 (android) i nisam bio prezadovoljan , jer nije ni bilo aplikacija kao sad , nije bio ovako graficki lijep , svasta nesto ali sad je nesto sasvim drugo

    PPS. nebi lose bilo imati oboje , jedan 3Gs i jedan Andro hhahahahha i onda nema greske
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  6. #181
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,981
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,337
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    Imao sma i ja na 1.5 još 2009. godine i svaki prebacivanje prvo na 1.6 pa na 2.1 na 2.2 i na 2.3.3 donosi u meni poptuno novi ushićenje. napreduju džinovskim koracima.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  7. #182
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,003
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    razlika je nebo / zemlja , sa 1.6 na 2.2
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  8. #183
    Join Date
    May 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    394
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    ja sam poceo sa 2.1 prije sam gurao symbian

  9. #184
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,208
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    a precerali su malo svi , mislim sto ce kome dual Core u telefon , kad i ovi od po 1ghz rade posao nevjerovatnom brzinom .

    PS. problem svih tih stvari je baterija , sto jaci procesor i veci ekran to baterija ode brze
    ne mora da znaci, eto na primjeru lap topova... A i sto se mene tice, svaki tel kojem baterija bez problema drzi od ujutro do uvece ima OK bateriju (sto znaci maltene svaki telefon sa ispravnom baterijom). Koja je prakticna razlika u telefonu kojem baterija drzi npr. 5 dana u odnosu na onaj kojem drzi 10? Nisam toliko lijen da ne ustekam telefon na punjac, a ne pamtim kad mi se desilo da je telefon (sem bas kasno uvece prije neki dan) ostao bez baterije, a pride nosim 2 telefona uvijek
    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Imao sma i ja na 1.5 još 2009. godine i svaki prebacivanje prvo na 1.6 pa na 2.1 na 2.2 i na 2.3.3 donosi u meni poptuno novi ushićenje. napreduju džinovskim koracima.
    koje su konkretne razlike izmedju 2.2 i 2.3.3?
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  10. #185
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bar, Montenegro, Montenegro
    Posts
    2,627
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dje ima da se uzme htc desire hd ? Pretpostavljam da ovaj najnoviji nije izasao . A postavio sam vec taj samsung od 2mhz Samsung galaxy s2 http://www.samsung.com/global/micros...ification.html . Opet nijedna kamera ne moze da se poredi sa n8 . Ja neznam , bez da uzmem od svakog telefona po 1 to bi me zadovoljilo
    " Nepismen ali pun para . Jesam li ovo dobro napisao ? "

  11. #186
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bar, Montenegro, Montenegro
    Posts
    2,627
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sto se tice na maemo sto sam radio neko me pitao , imam android 2.3 gingerbread doduse jos uvjek ne radi sve . znaci ima multibot . Mogu da instaliram sve aplikacije sa linuxa , Moze da se edituje sta god oces , kad se dodaju katalozi za Download aplikacija imas ih milion , Imas emulatore za nitendo npr. igrao sam super marijo sa nitenda , i neznam sada toliko sam stvari radio da neznam sta da nabrojim vise . Ovaj galaxy s 2 jos nije izasao valjda a bice ubica tel. . . Htc desire hd je dobar , ali ja nidje ne gledam telefone htc-ove da ima u ponudi , ako nedje ima to je obicno neki stariji model , evo sad sam zvao 3g u pg imaju samo htc desire obican . Dje ima u pg prodavnica sa velikom ponudom telefona dje se moze uzet htc desire hd npr. i tako ti bolji i noviji telefoni ? A ako je moguce da nije na racune i pretplatu .
    " Nepismen ali pun para . Jesam li ovo dobro napisao ? "

  12. #187
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,208
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by []-DJ_Sm!nkA-[] View Post
    Dje ima da se uzme htc desire hd ? Pretpostavljam da ovaj najnoviji nije izasao . A postavio sam vec taj samsung od 2mhz Samsung galaxy s2 http://www.samsung.com/global/micros...ification.html . Opet nijedna kamera ne moze da se poredi sa n8 . Ja neznam , bez da uzmem od svakog telefona po 1 to bi me zadovoljilo
    odakle ti to da s2 ima procesor na 2ghz, majke ti?!
    Quote Originally Posted by []-DJ_Sm!nkA-[] View Post
    Sto se tice na maemo sto sam radio neko me pitao , imam android 2.3 gingerbread doduse jos uvjek ne radi sve . znaci ima multibot . Mogu da instaliram sve aplikacije sa linuxa , Moze da se edituje sta god oces , kad se dodaju katalozi za Download aplikacija imas ih milion , Imas emulatore za nitendo npr. igrao sam super marijo sa nitenda , i neznam sada toliko sam stvari radio da neznam sta da nabrojim vise . Ovaj galaxy s 2 jos nije izasao valjda a bice ubica tel. . . Htc desire hd je dobar , ali ja nidje ne gledam telefone htc-ove da ima u ponudi , ako nedje ima to je obicno neki stariji model , evo sad sam zvao 3g u pg imaju samo htc desire obican . Dje ima u pg prodavnica sa velikom ponudom telefona dje se moze uzet htc desire hd npr. i tako ti bolji i noviji telefoni ? A ako je moguce da nije na racune i pretplatu .
    super marijo sa nitenda, konza Mada je somik sa sega gega drajiva bolja igrica, ima ga na enulator za amdroid
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  13. #188
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    refpekt?
    She is only here to annoy herself!

  14. #189
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by verbalni_fajter View Post
    A i sto se mene tice, svaki tel kojem baterija bez problema drzi od ujutro do uvece ima OK bateriju
    E tu se ne slažemo Evo ti recimo primjer... Neka starija generacija tel-a što sam imao u kući, ER-SH888 ER-A1018S i MOT-CD920... Svima njima je pisalo stand-by time oko 100h a držali su malo manje nego ovi što im piše po 300-400h...
    Drugo je to što ja nemam živaca da stavim tel na punjač i što ih gubim stalno... Zato kažem, ovi telefoni sada imaju sve što im treba zato treba malo smanjiti zahtjevnost hardvera sa laganijim sofverom i naravno stabilnijim jer nema koji ne baguje, to je malo trop u 21. vijek... Pa ćemo poslije ugrađivat mini projektore
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  15. #190
    Join Date
    May 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    394
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    @kenneth - Pa mislim da sad malo pretjerujes, tacno je da baterija ne traje puno, ali to sto nemas zivaca i gubis punjace... Pa sve i da je tako, jednostavno ga povezi usb kablom na racunar ili stb od extra tv-a da se puni dok surfujes netom ili gledas tv i problem rijesen.

    Quote Originally Posted by verbalni_fajter View Post
    svaki tel kojem baterija bez problema drzi od ujutro do uvece ima OK bateriju
    slazem se. navikao sam da stavim tel na punjenje kad legnem tako da mi se bas rijetko kad desi da ostanem bez baterije.

  16. #191
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Lako ti je to reć kad nemaš moju pamet zaboravnu Nikad ne stignem da napunim telefon do kraja a i zaboravim da ga stavim preko noći da se puni... Svaki koji dohvatim u ruke smanjim svjetlost i isključim 3G, traje mi 4-5 dana tako i dalje mi je smor to radit, jbga...
    Zamisli bateriju iz HTC Sensation staviš nekako na staru Nokiu, trajala bi pola godine
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  17. #192
    Join Date
    May 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    394
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    ili na neki stari ericsson sa ekranom od jednog santimetra :P recimo t20 haha

  18. #193
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Velik je njemu ekran ima 3 reda, GF768 je bolji, ima jedan red slova :lolblue:
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  19. #194
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,003
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by verbalni_fajter View Post
    odakle ti to da s2 ima procesor na 2ghz, majke ti?!


    super marijo sa nitenda, konza Mada je somik sa sega gega drajiva bolja igrica, ima ga na enulator za amdroid
    nije problem ako moze izdrzati do uvece a da ga gazish , ali ako uz WiFi, Net i pojedine aplikacije ne moze izdrzati 15h e to je problem (da racumamo da ga skinesh ujutro sa punjaca pa da ga opet stavish u 23h)
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  20. #195
    Join Date
    May 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    394
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by []-DJ_Sm!nkA-[] View Post
    Dje ima u pg prodavnica sa velikom ponudom telefona dje se moze uzet htc desire hd npr. i tako ti bolji i noviji telefoni ? A ako je moguce da nije na racune i pretplatu .
    imas po poslovnicama mobilnih operatera, mozes ih kupit po prepaid cijeni. desire hd ti je u telenoru izmedju 550 i 600 cini mi se ne mogu da se sjetim koliko tacno.a ljudi cini li se i vama da je samsung kod galaxy s2 osim interfejsa iskopirao i dizajn ajfona 4? bar prednja strana izgleda mnooogo slicno ajfonu..

  21. #196
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja neznam sto vam je muka stavit' uvece phone na punjac(jedino ako ste u neku dzunglu ili pricate na phone u snu)
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  22. #197
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,208
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    a kako da ga stavis na punjac, kad ga stalno gubis? :mrgreen: Kenete, zlato, sreca pa nismo svi ka ti, te tvoje specificne potrebe i navike ne vaze za nas ostale. Sto se tice bagova, svaki OS ih ima, Nokia 7650 ih je imala 4500 kad je pustena u prodaju (known bugs!), sto je smanjeno na oko 1500-2000 za njenim zadnjim firmwerom. Sto je sistem napredniji, imace vise bagova (vidi win 7, patchevi izlaze svakodnevno)
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  23. #198
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bar, Montenegro, Montenegro
    Posts
    2,627
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by verbalni_fajter View Post
    odakle ti to da s2 ima procesor na 2ghz, majke ti?!


    super marijo sa nitenda, konza Mada je somik sa sega gega drajiva bolja igrica, ima ga na enulator za amdroid
    My bad pogresno sam zapamtio brate . Mada izgleda da nece uskoro Samsung galaxy s2 kod nas , takodje ni HTC Sensation Oba telefona su ekstra . Sva je prilika da cu uzet ovaj htc desire hd (da ima sensation njega bi ) a dvoumim se i izmedju nokie n8 dodje mi oba da uzmem :/ Mada odma bi uzeo ovaj galaxy s2 da ga vidim nedje . Neznam nekad mi se i iphone cini seksy .

    Sto se tice kenetha morate da svatite da je covjek veoma bussy i da nekad nema vremena za punjene nocu , jer ako ga zove iznenada neka riba u neko doba on mora da odjuri kod nje , i ponese tel. u slucaju da ga neka druga zovne da posle kod nje navrati Ili neki biznis da se obavi . Ili mozda ja da ga zovnem da kod mene navrati "ne na sex" , a u toku sve te trke tamo ovamo nebi bilo prikladno da nosi punjac sa sobom i da ga svudje utikava . Sto se mene tice vazda kad sam doma mi je tel. spojen za pc dje se puni
    Last edited by []-DJ_Sm!nkA-[]; 21-04-11 at 02:08.
    " Nepismen ali pun para . Jesam li ovo dobro napisao ? "

  24. #199
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,981
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,337
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by []-DJ_Sm!nkA-[] View Post
    Dje ima da se uzme htc desire hd ? Pretpostavljam da ovaj najnoviji nije izasao . A postavio sam vec taj samsung od 2mhz Samsung galaxy s2 http://www.samsung.com/global/micros...ification.html . Opet nijedna kamera ne moze da se poredi sa n8 . Ja neznam , bez da uzmem od svakog telefona po 1 :grin: to bi me zadovoljilo
    Prvo Galaxy 2 nema procesor na 2Ghz nego na 1.2Ghz iako je prvo najavaljen na 1Ghz predomislili su su se.
    Drugoi sigurno nije procesor na 2Mhz

    Inače ovo je tema o Androidu i mislim da kamera od N8 zaista nema šta da radi. Inače kamera od N8 je smeće za Canon -a koji daje Tempo u NK za 67€. Kako taj Canon slike pravi a košta 67€

    [QUOTE=verbalni_fajter;2181430]ne mora da znaci, eto na primjeru lap topova... A i sto se mene tice, svaki tel kojem baterija bez problema drzi od ujutro do uvece ima OK bateriju (sto znaci maltene svaki telefon sa ispravnom baterijom). Koja je prakticna razlika u telefonu kojem baterija drzi npr. 5 dana u odnosu na onaj kojem drzi 10? Nisam toliko lijen da ne ustekam telefon na punjac, a ne pamtim kad mi se desilo da je telefon (sem bas kasno uvece prije neki dan) ostao bez baterije, a pride nosim 2 telefona uvijek


    Tehnički i sam možeš naći na internetu, zato ću samo reći praktično.

    • Sviđa mi se novi copy paste, odrađen je kao tabulatori u wordu što mislim da je idealno rješenje.
    • Fabrički dolazi sa mogućnošću da se upali i ugasi APN i ima wi-fi hotspot (mada nijesma sigurna je li imao 2.2 ovo zadnje jer nijesam koristio). Sada pošto imam flat na telefon častim ljude oko mene
    • Što se tiče brzine, mislim da su napredovali oko 10%, ali zato kamera ima bolji AF koji brže radi.
    • I ne znam na BT mi više ne traži pass kada šaljem i primm što je možda do mojeg lap topa a možda i do novog OS -a, ali da napomenem.

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    ja neznam sto vam je muka stavit' uvece phone na punjac(jedino ako ste u neku dzunglu ili pricate na phone u snu)
    Meni je muka seko, baterija mi traje od 7 ujutru do 22 ili 23 uveče i zaista je loše kada moram u grad pa dok se tuširam moram da ga pripunjavam.. Idelano bi bilo kada bih dobio kompletnih 24 sata, a ne 16 sati. Mnogo je veća razlika između dan i dva korištenja nego između 3 i 6 dana.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  25. #200
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,208
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    A onda napomeni i koliko sati dnevno provedes pricajuci na tel
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

Page 8 of 577 FirstFirst ... 4567891011121858108508 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. I:K: Android
    By redlaw in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 08-10-10, 07:20
  2. Pomoc.. Android 1,6 to 2,1
    By Komandir in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 3
    Last Post: 07-09-10, 09:58
  3. G1 Android
    By Bugi in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 14
    Last Post: 19-11-09, 13:57
  4. P: HTC G1 - Android
    By Fenix in forum Ostali oglasi
    Replies: 15
    Last Post: 17-04-09, 17:38
  5. HTC G1 - Android !
    By cpu in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 3
    Last Post: 25-09-08, 19:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •