Page 7 of 577 FirstFirst ... 345678910111757107507 ... LastLast
Results 151 to 175 of 14410

Thread: Android

  1. #151
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,993
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Ja na Galaxy držim stock rom od 2.3.3.
    Tačnije ROM je od brata blizanca Nexus S -a.

    I zaista ne treba dirati. Takjo su zamislili pa neka tak oi radi. A ne da radi nego leti... + Flat paket
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  2. #152
    Join Date
    May 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    394
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    @kenneth

    brate realno ne mozes ni da poredis symbian i android. sta mozes da uradis sa symbianom? kupis telefon od 600 eura (nokia e7 recimo) dodjes kuci instaliras mu par aplikacija sa ovi store-a i smorio te vec. jedino sto mozes da uradis je da cekas da nokia izbaci novi firmware i nadas se da ces dobiti nesto novo i zanimljivo (sjecam se kad sam cekao da na 5800 xm dobijem kinetic scrolling O.o). kad budes koristio malo duze android (ne ciljam ni na jedan tel konkretno ali za istih 600e a i mnogo manje dobijes pravi mali racunar) razumeces znacenje izraza smartphone i nece ti ni najmanje smetat to sto se ponekad restartuje. a sto se tice testiranja rom-ova ima milion alatki za bekapovanje podataka i podesavanja...

    sorry sto sam malo isfilozofirao
    pozdrav

  3. #153
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bar, Montenegro, Montenegro
    Posts
    2,627
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako cemo tako po tome po cemu ti gledas , ne mozes da poredis onda android sa maemom , jer na njega mozes da radis sta god oces ko se razumije
    " Nepismen ali pun para . Jesam li ovo dobro napisao ? "

  4. #154
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    ... a ti se razumijes?
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  5. #155
    Join Date
    May 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    394
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by []-DJ_Sm!nkA-[] View Post
    Ako cemo tako po tome po cemu ti gledas , ne mozes da poredis onda android sa maemom , jer na njega mozes da radis sta god oces ko se razumije
    mozda ali ne mogu nista da kazem jer ga nikad nisam koristio

  6. #156
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Naravno da se razumije kad kuca komande na onaj linux kao lud...
    @be_original Kad kupiš bilo koju Nokiju E serije podrazumjeva se da je uz nju stigao Office, i treba samo da dodaš Skype i Operu i mape ako neko putuje. To je poslovni telefon, nema čačkanja i gluposti (izvinjavam se developerima ). Šta treba tu još, za prognozu vremena i stock market, bbc - cnn i sl.
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  7. #157
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bar, Montenegro, Montenegro
    Posts
    2,627
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije da se razumijem sad nesto bog zna sta , al sam cudo boze stvari na njega radio . . . Tako kako je e7 poslovni tel. , n8 je za multimediju . Jbg , kad bi napravili n8 sa qwerty i sa maemom ili androidom <3
    " Nepismen ali pun para . Jesam li ovo dobro napisao ? "

  8. #158
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    Naravno da se razumije kad kuca komande na onaj linux kao lud...
    @be_original Kad kupiš bilo koju Nokiju E serije podrazumjeva se da je uz nju stigao Office, i treba samo da dodaš Skype i Operu i mape ako neko putuje. To je poslovni telefon, nema čačkanja i gluposti (izvinjavam se developerima ). Šta treba tu još, za prognozu vremena i stock market, bbc - cnn i sl.
    zato na androidu u startu dobijes skype, koji je btw i mnogo bolji nego onaj za symbian IMO, Operu sam instalirao, ali je default browser bolji (a pride DHD ima podrsku i za flash, sto, AFAIK, symbian nijedan nema), navigacija je mnogo bolja zbog prisustva kompasa, a ako ti samo 3 navedene stvari trebaju, onda nemoj ni da kupujes smartphone, ima i mnogo jeftinijih telefona od E serije koji sve to podrzavaju...
    Quote Originally Posted by []-DJ_Sm!nkA-[] View Post
    Nije da se razumijem sad nesto bog zna sta , al sam cudo boze stvari na njega radio . . . Tako kako je e7 poslovni tel. , n8 je za multimediju . Jbg , kad bi napravili n8 sa qwerty i sa maemom ili androidom <3
    sta si to npr. radio na njega, navedi 3-4 cuda boza...
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  9. #159
    Join Date
    May 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    394
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    e u tome ti je magija androida - editujes rom koji hoces da instaliras - ubacis apk fajlove aplikacija koje ti trebaju izbacis ono sto ti ne treba i dobijas ni manje ni vise nego samo ono sto ti koristis bez nekih nepotrebnih aplikacija koje nikad neces koristiti. a cio taj proces traje dvadesetak minuta. toga nema kod symbiana.

    e7 sam uzeo samo kao primjer, jer kosta toliko a po meni nicim ne opravdava tu cijenu .
    Last edited by be_original; 19-04-11 at 17:30.

  10. #160
    Join Date
    May 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    394
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by []-DJ_Sm!nkA-[] View Post
    Jbg , kad bi napravili n8 sa qwerty i sa maemom ili androidom <3
    i da mu stave procesor od 1ghz i bar jos 256mb ram memorije. n8 jeste ok tel ali nije nista posebno..

  11. #161
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Šta bi tek rekao za SE laka im zemlja... Baš će neki biznismen od 40+ znati šta je to ROM i opravdava li E7 cijenu ili ne, kad ga bude uhvatio u ruke i osjetio one materijale i qwerty pljunuće i 1000 za njega ako treba... Milestone je jedini tel koji bi uzeo od Androida, treba ga smatrati kao pravac za buduće telefone...
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  12. #162
    Join Date
    May 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    394
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    Šta bi tek rekao za SE laka im zemlja... Baš će neki biznismen od 40+ znati šta je to ROM i opravdava li E7 cijenu ili ne, kad ga bude uhvatio u ruke i osjetio one materijale i qwerty pljunuće i 1000 za njega ako treba... Milestone je jedini tel koji bi uzeo od Androida, treba ga smatrati kao pravac za buduće telefone...
    a reci mi samo ovo - zasto bi uzeo milestone a ne bi uzeo recimo samsung galaxy s, htc desire hd ili lg optimus? svi oni imaju isti OS a hardver im je manje vise takodje isti.. nemoj da se uvrijedis ali post je 'nidje veze'

  13. #163
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,993
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by be_original View Post
    a reci mi samo ovo - zasto bi uzeo milestone a ne bi uzeo recimo samsung galaxy s, htc desire hd ili lg optimus? svi oni imaju isti OS a hardver im je manje vise takodje isti.. nemoj da se uvrijedis ali post je 'nidje veze'
    Valjda zbog toga što Motorola ima gorila glass i odlična kvalitet izrade, a ima i qwerty a ni jedan od ovih koji si naveo nema qwerty... Vidiš da je to čovjeku potrebno.

    Druga je stvar da su ga pitao zašto Motorola Milestone a ne HTC Z...

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    Šta bi tek rekao za SE laka im zemlja... Baš će neki biznismen od 40+ znati šta je to ROM i opravdava li E7 cijenu ili ne, kad ga bude uhvatio u ruke i osjetio one materijale i qwerty pljunuće i 1000 za njega ako treba... Milestone je jedini tel koji bi uzeo od Androida, treba ga smatrati kao pravac za buduće telefone...
    Inače što fali SE telefonima? Imao sam ih najviše i imam puno povjerenje u njih. Odlično rade, čuju se, a imaju i gomilu dodataka.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  14. #164
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    A qwerty? Samo optimus chat ima qwerty sa dizajnom za curice. I oba su od plastike...
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  15. #165
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Inače što fali SE telefonima? Imao sam ih najviše i imam puno povjerenje u njih. Odlično rade, čuju se, a imaju i gomilu dodataka.
    **** ga oni su meni omiljena marka, imao sam više od 10 ericssona i sony ericssona, ali kada vidim sada kako se ponašaju prema korisnicima sačuvaj Bože. Zapostavili su potpuno Java korisnike, zaboravili su da imaju jedan Symbian tel sa odličnim hardverom i kamerom i bacili se skroz na Android i sa njime kasne, kao što sam naveo prije, dobro se nisu poklali da izbace 2.2 ili 2.3 za X10... Ostavio sam im kratko oproštajno pismo na forum...
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  16. #166
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Temples of Syrinx
    Posts
    4,204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by []-DJ_Sm!nkA-[] View Post
    Ako cemo tako po tome po cemu ti gledas , ne mozes da poredis onda android sa maemom , jer na njega mozes da radis sta god oces ko se razumije
    sve sto mozes na maemo mozes i na android, pod uslovom da imas fizicku tastaturu(kao npr. na Dezire z mozes svasda da radis dok na DHD ne mozes)


    OT: evo jedan interesantan za andorid, koji andoid skoro pretvara u WP7.

  17. #167
    Join Date
    May 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    394
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    tacno, qwerty sam zaboravio

  18. #168
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    There's no need to jail-break an N900, Nokia encourages people to hack it, and it's easy for the user to get root, install new packages, even upgrade the kernel and overclock. My N900 phone is capable of running just about all the same software as my Ubuntu laptop.
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  19. #169
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    Šta bi tek rekao za SE laka im zemlja... Baš će neki biznismen od 40+ znati šta je to ROM i opravdava li E7 cijenu ili ne, kad ga bude uhvatio u ruke i osjetio one materijale i qwerty pljunuće i 1000 za njega ako treba... Milestone je jedini tel koji bi uzeo od Androida, treba ga smatrati kao pravac za buduće telefone...


    sam si sebi kontradiktoran, prvo pominjes biznismene od 40+ godina, a onda pominjes hakovanje n900 i pokretanje linux programa i kernela. Yeah, biznismeni od 40+ su sada potrcali da pazare n900
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  20. #170
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    hm, dobar cyanogenmod review:

    dosta korisnih stvari, ali suvise sam postao lijen da bih eksperimentisao... Mozda kad mi dosadi DHD ili ako mi padne shaka jos neki android fon koji cu moci da cackam
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  21. #171
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,000
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    vidim gore pominjete N900, nisam mogao citati sve postove
    Uglavnom imao sam N900 telefon je stvarno savrshen, tastatura top, kvalitetan , baterija top... ali onaj OS je NULA naspram iOS-a i Androida . Presao sam sa iOS na Maemo ... nsam bio bash zadovoljan softwerom , koristio sam ga sa merakom jer sam isprobavao nesto novo i stvarno iscackao sve ali je dosta ogranicen , nema nesto specijalno aplikacija , ekran koji je resistivni ...

    a onda prelazak na Android , koji je bash bash slobodan , svasta ubaci izbaci , kopiraj , instaliraj ...
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  22. #172
    Join Date
    May 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    394
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    odlican je cyanogenmod 7.0 instalirah ga prosle nedjelje na zte blejd. i sto je najbitnije stabilan je, eto i za kennetha nijednom mi se jos nije restartovao
    najvise mi se dopada sto mozes svaku aplikaciju da prebacis na sd karticu nema 'phone only' aplikacija kao kod 2.2

  23. #173
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zna li neko neki player preko kojeg bih mogao da pustam 720p snimke...imam htc desire i stavio sam na njega android 2.3.3 i sad nece vise da pusta 720p snimke niti da snima u 720p a prije mogao na 2.2 fabricki...

  24. #174
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by verbalni_fajter View Post
    sam si sebi kontradiktoran, prvo pominjes biznismene od 40+ godina, a onda pominjes hakovanje n900 i pokretanje linux programa i kernela. Yeah, biznismeni od 40+ su sada potrcali da pazare n900
    Mislim, ko hoće tel čisto za zajebanciju i i svakakvo isprobavanje N900 je super... Maemo, Meego, Android je gotov čini mi se samo ne znam koji, samo da osposobe pozive i kameru, ubacuju Win95, Win98, XP... Kome je to hobi super je izbor...
    Da se pitam u zuzl, prvo bih unaprijeđivao Android da može da radi na sporije procesore i manje rama, recimo na 300mhz i podsticao developere da prave takve programe... Ruku na srce i OS-ovi i programi imaju f-je koje 3/4 korisnika ne treba... Znači da se proradi na stabilnosti i čuvanju resursa telefona, da bi za nekih godinu - dvije imao Android tel kome baterija drži 10-15 dana sa polovičnim korišćenjem... Sada Android nije neko čudo ali ipak je on budućnost mobilne telefonije zar ne?
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  25. #175
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    ako android "nije neko cudo', ne znam sta jeste, al ajd
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

Page 7 of 577 FirstFirst ... 345678910111757107507 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. I:K: Android
    By redlaw in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 08-10-10, 07:20
  2. Pomoc.. Android 1,6 to 2,1
    By Komandir in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 3
    Last Post: 07-09-10, 09:58
  3. G1 Android
    By Bugi in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 14
    Last Post: 19-11-09, 13:57
  4. P: HTC G1 - Android
    By Fenix in forum Ostali oglasi
    Replies: 15
    Last Post: 17-04-09, 17:38
  5. HTC G1 - Android !
    By cpu in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 3
    Last Post: 25-09-08, 19:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •