Page 523 of 576 FirstFirst ... 23423473513519520521522523524525526527533573 ... LastLast
Results 13,051 to 13,075 of 14387

Thread: Android

  1. #13051
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Moras imat' te 3 tackice, ma koju verziju da koristis.

    Tako mozes da otkazes azuriranje odredjenih aplikacija a to je upravo ono sto ti oces.

    Ja, sa druge strane, imam iskljuceno azuriranje za sve aplikacije i azuriram samo mali broj gdje provjereno znam da nova verzija nudi nesto sto mi je bas potrebno. U protivnom, "little bug fixes and small performance improvements" me ne privlaci, posebno kad se u tome nadje i agresivnije reklame ili neka druga sranja...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  2. #13052
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,933
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Ne azuriram samo tapatalk

    Sent from my SM-G965F using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  3. #13053
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Dosta aplikacija nakon azuriranja su mi znatno losije, bilo da je u pitanju dizajn ili funkcionalnost.

    Takodje PRO verzije koje 'nabavljam' nikad ne azuriram jer su sve prilike da cu izgubit' taj 'PRO' status a pitanje je ocu li ga moc' vratit'.

    Sve u svemu, dok god aplikacija radi kako sam navikao i nova verzija ne donosi nista sto mi je potrebno... ne azuriram ni pod razno.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  4. #13054
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Mljeticak, Montenegro
    Posts
    5,483
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    698
    Thanked in
    405 Posts

    Default

    Kad ste kod aplikacija , postoji li neka da briše keš ostalih aplikacija ?

    Koju god sam instalirao , očita tačnu težinu keša , ali ga ne obriše , iako je navodno obrisan , pa moram ručno brisati keš od svake aplikacije.



    Послато са SM-A105F помоћу Тапатока

  5. #13055
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Koliko ja znam, u svakom telefonu imas pregled 'hard' memorije i da vidis sta ti koliko zauzima. Jedna od stavki je 'cache' gdje imas opciju da odjednom obrises kompletan 'kes' svih aplikacija.




    Ako ja to imam na telefonu starom preko 5 godina, vjerujem da imas i ti

    (osim ako ne mislimo na isto pa ti treba neki 'menadzer' koji rade slicne poslove ali jedu resurse poput RAM-a, baterije i ostalog te ih ne bi nikako preporucio)


    P.S. Drug me pita postoji li kakva aplikacija, ili sam pretrazivac koji omogucava ucitavanje stranica bez ikakvih slika, snimaka i ista sto 'jede podatke'? Ja znam da postoje neke opcije i u poznatim pretrazivacima poput 'Chrome'-a ali izgleda to ne radi bas najbolje ili on ne zna da koristi... Jel' neko isprobavao sta od toga pa da predlozi, da ne isprobavam 100 raznih da bi nasao jednu da valja? Znaci oce recimo da otvori www.vijesti.me i da mu se samo tekst ucita, nikakve slike, snimci, flash fajlovi i sl.
    Last edited by Fidel Castro; 03-10-19 at 23:26.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  6. #13056
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,155
    Thanks Thanks Given 
    1,013
    Thanks Thanks Received 
    1,620
    Thanked in
    837 Posts

    Default

    Nesto je pocelo da mi se desava s telefonom...
    Ostao mi je upaljen youtube preko noci, ujutro kako sam se nesto tumbao po krevetu osjecam nekakvu toplotu nenormalnu...Probudim se, da uzmem telefon, zamalo ne dobih opekotine treceg stepena...
    U zivotu nisam osjetio da se neki mobilni uredjaj toliko zagrije
    Telefon je citav od aluminijuma, mislim da je bio na nekih 70c kad sam ga dohvatio.Baterija je prestala da se puni na 92%, i nastavila je da se puni tek kad sam ga raskacio 10 minuta i pustio da se ohladi...cpu thermal throttlovao sa 2ghz na 1ghz...

    Danas ista stvar, zagrijao se ludioo, prestao da se puni na 84%...Kad sam ga pustio da se ohladi, napunio se normalno...Originalni je punjac i kabal, baterija drzi skroz normalno

    Evo skrinsot temperatura posle 10 minuta hladjenja




  7. #13057
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    2,524
    Thanks Thanks Given 
    1,016
    Thanks Thanks Received 
    260
    Thanked in
    174 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Laz View Post
    Nesto je pocelo da mi se desava s telefonom...
    Ostao mi je upaljen youtube preko noci, ujutro kako sam se nesto tumbao po krevetu osjecam nekakvu toplotu nenormalnu...Probudim se, da uzmem telefon, zamalo ne dobih opekotine treceg stepena...
    U zivotu nisam osjetio da se neki mobilni uredjaj toliko zagrije
    Telefon je citav od aluminijuma, mislim da je bio na nekih 70c kad sam ga dohvatio.Baterija je prestala da se puni na 92%, i nastavila je da se puni tek kad sam ga raskacio 10 minuta i pustio da se ohladi...cpu thermal throttlovao sa 2ghz na 1ghz...

    Danas ista stvar, zagrijao se ludioo, prestao da se puni na 84%...Kad sam ga pustio da se ohladi, napunio se normalno...Originalni je punjac i kabal, baterija drzi skroz normalno

    Evo skrinsot temperatura posle 10 minuta hladjenja

    Koji je tel u pitanju?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #13058
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Mljeticak, Montenegro
    Posts
    5,483
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    698
    Thanked in
    405 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Koliko ja znam, u svakom telefonu imas pregled 'hard' memorije i da vidis sta ti koliko zauzima. Jedna od stavki je 'cache' gdje imas opciju da odjednom obrises kompletan 'kes' svih aplikacija.




    Ako ja to imam na telefonu starom preko 5 godina, vjerujem da imas i ti

    (osim ako ne mislimo na isto pa ti treba neki 'menadzer' koji rade slicne poslove ali jedu resurse poput RAM-a, baterije i ostalog te ih ne bi nikako preporucio)
    Na stari Samsung je i meni bilo tako , međutim na ovom prošlom i ovom sad , ovako to izgleda.
    Dakle , piše da sad ima 68 MB nepotrebnih fajlova.



    A sama Fejsbuk aplikacija ima 100 MB keša



    Zato mi treba aplikacija koja će to sama pobrisati , ali mrka kapa , svaka koju sam koristio samo ga tačno očita , ali ga ne obriše , iako piše da jeste.

    Послато са SM-A105F помоћу Тапатока
    Last edited by Isak; 04-10-19 at 14:14.

  9. #13059
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,155
    Thanks Thanks Given 
    1,013
    Thanks Thanks Received 
    1,620
    Thanked in
    837 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fitnespro View Post
    Koji je tel u pitanju?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    ZTE Nubia Z17, Lineage OS14



  10. #13060
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Isak View Post
    Na stari Samsung je i meni bilo tako , međutim na ovom prošlom i ovom sad , ovako to izgleda.
    Dakle , piše da sad ima 68 MB nepotrebnih fajlova.

    A sama Fejsbuk aplikacija ima 100 MB keša

    Zato mi treba aplikacija koja će to sama pobrisati , ali mrka kapa , svaka koju sam koristio samo ga tačno očita , ali ga ne obriše , iako piše da jeste.

    Послато са SM-A105F помоћу Тапатока
    Vjerujem da ima veliki broj aplikacija koje rade to sto ti oces, medju mnogim drugim funkcijama koje radi iako ti to neces...

    Evo sa Google-a:




    Ali kao sto rekoh, vecina ovih aplikacija (ako ne i sve) unistavaju telefon sa koriscenjem resursa od RAM-a preko baterije do nepotrebnog zagrijavanja samog telefona.

    Tako da je moja preporuka (kad vec telefon to nema nativno, sto me cudi) da instaliras, obrises taj kes i jos nesto ako oces i onda fino obrises i taj 'cleaner' sa kojim si odradio posao...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  11. #13061
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Mljeticak, Montenegro
    Posts
    5,483
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    698
    Thanked in
    405 Posts

    Default

    Skoro sve te aplikacije sam već probao i ne rade posao i nikakve koristi od njih , ali što ti kažeš štete koliko hoćeš mogu napraviti.

    Послато са SM-A105F помоћу Тапатока

  12. #13062
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,985
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    431
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    Udjes u jednu po jednu aplikaciju i izbrises kes. 2 minuta posla. Ne prave sve aplikacije kes i ne prave ga sve puno. Nekih desetak aplikacija jednom nedeljno obrises kes i to je to.

  13. #13063
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Mljeticak, Montenegro
    Posts
    5,483
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    698
    Thanked in
    405 Posts

    Default

    Ja brišem svaki dan

    Послато са SM-A105F помоћу Тапатока

  14. #13064
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Isak View Post
    Ja brišem svaki dan

    Послато са SM-A105F помоћу Тапатока
    Zbog cega?

    Mislim kapiram kad su neka velika kesiranja u pitanju (obicno nakon duzeg vremena) a ima se problem sa prostorom.

    Ali u vecini situacija to je skoro pa beskorisno... Recimo neka aplikacija za komunikaciju ti kesira sve 'profile' slike korisnika... Imas recimo 500 korisnika, svaka slika 50kb = oko 25MB. Ti to obrises i kad ponovo udjes u tu aplikaciju opet ti se sve vrati, samo sto cekas malo duze da se sve ucita...

    Ovo je banalni primjer ali uglavnom je tako... Za aplikacije koje aktivno koristis brisanje kesa je najcesce samo privremeno rjesenje oslobadjanja prostora..

    I prije nego sto me napadnu mnogi - ne kazem ja da je uvijek ovako. Neke aplikacije kesiraju svakakve gluposti koje neces ponovo gledat' tako da brisanjem tog kesa vjerovatno se isti nece pojavljivat' ponovo ali opet... ne vidim veliku korist u tome.

    Pogotovo brisanje svaki dan, za svaku aplikaciju kad mnoge ne kesiraju vise od par sto kb ukupno...

    Najbolje je nac' tih par aplikacija koje kesiraju poprilicnu kolicinu podataka i njih cistit' ali opet ne svakodnevno nego svako nedelju dana ili cak mjesec dana...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  15. #13065
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,933
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Jednom u mjesec skinem clean master, obrisem sta ima, a onda i njega i cao.

    Sent from my SM-G965F using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  16. #13066
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Mljeticak, Montenegro
    Posts
    5,483
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    698
    Thanked in
    405 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Zbog cega?

    Mislim kapiram kad su neka velika kesiranja u pitanju (obicno nakon duzeg vremena) a ima se problem sa prostorom.

    Ali u vecini situacija to je skoro pa beskorisno... Recimo neka aplikacija za komunikaciju ti kesira sve 'profile' slike korisnika... Imas recimo 500 korisnika, svaka slika 50kb = oko 25MB. Ti to obrises i kad ponovo udjes u tu aplikaciju opet ti se sve vrati, samo sto cekas malo duze da se sve ucita...

    Ovo je banalni primjer ali uglavnom je tako... Za aplikacije koje aktivno koristis brisanje kesa je najcesce samo privremeno rjesenje oslobadjanja prostora..

    I prije nego sto me napadnu mnogi - ne kazem ja da je uvijek ovako. Neke aplikacije kesiraju svakakve gluposti koje neces ponovo gledat' tako da brisanjem tog kesa vjerovatno se isti nece pojavljivat' ponovo ali opet... ne vidim veliku korist u tome.

    Pogotovo brisanje svaki dan, za svaku aplikaciju kad mnoge ne kesiraju vise od par sto kb ukupno...

    Najbolje je nac' tih par aplikacija koje kesiraju poprilicnu kolicinu podataka i njih cistit' ali opet ne svakodnevno nego svako nedelju dana ili cak mjesec dana...

    Velika keširanja.
    Na koju foru , nemam pojma , ali meni Chrome , Fejsbuk , Instagram , Tviter , EON , Jutjub i još 3 , 4 aplikacije prave dnevno po minimum gigabajt i po keša.
    Prvi put mi se dešava sa nekim telefonom da mi toliko bude keša na dnevnoj bazi.


    Послато са SM-A105F помоћу Тапатока

  17. #13067
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Isak View Post
    Velika keširanja.
    Na koju foru , nemam pojma , ali meni Chrome , Fejsbuk , Instagram , Tviter , EON , Jutjub i još 3 , 4 aplikacije prave dnevno po minimum gigabajt i po keša.
    Prvi put mi se dešava sa nekim telefonom da mi toliko bude keša na dnevnoj bazi.


    Послато са SM-A105F помоћу Тапатока
    Previse definitivno.

    Evo vidio si da ja imam 900MB kesa a nisam ga brisao par mjeseci... I to je za SVE aplikacije koje imam a medju njima su sve te sto si pomenuo, osim EON-a.

    Ali opet... ako ti dnevno pravi 1.5GB kesa, vjerujem da to ne znaci da ce poslije 2 dana bit' 3GB kesa [?]

    Ako kes ostaje isti (iako je previsok) onda opet brisanjem na dnevnoj bazi oslobadjas taj prostor do sledeceg dana i onda opet jovo nanovo.

    Ako raste 1.5GB po aplikaciji, svakim danom toliko... onda nesto definitivno nije u redu.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  18. #13068
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Mljeticak, Montenegro
    Posts
    5,483
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    698
    Thanked in
    405 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ali opet... ako ti dnevno pravi 1.5GB kesa, vjerujem da to ne znaci da ce poslije 2 dana bit' 3GB kesa [?]

    Ako kes ostaje isti (iako je previsok) onda opet brisanjem na dnevnoj bazi oslobadjas taj prostor do sledeceg dana i onda opet jovo nanovo.

    Ako raste 1.5GB po aplikaciji, svakim danom toliko... onda nesto definitivno nije u redu.
    Ovo mi nije palo na pamet.


    Послато са SM-A105F помоћу Тапатока

  19. #13069
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,891
    Thanks Thanks Given 
    154
    Thanks Thanks Received 
    297
    Thanked in
    158 Posts

    Default

    Moze li mi neko od vas hakera naci krakovanu verziju programa SkyCandy premium? Dakle, premium mi treba, ne obicna sa play store-a. Tnx
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  20. #13070
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,206
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Laz View Post
    Nesto je pocelo da mi se desava s telefonom...
    Ostao mi je upaljen youtube preko noci, ujutro kako sam se nesto tumbao po krevetu osjecam nekakvu toplotu nenormalnu...Probudim se, da uzmem telefon, zamalo ne dobih opekotine treceg stepena...
    U zivotu nisam osjetio da se neki mobilni uredjaj toliko zagrije
    Telefon je citav od aluminijuma, mislim da je bio na nekih 70c kad sam ga dohvatio.Baterija je prestala da se puni na 92%, i nastavila je da se puni tek kad sam ga raskacio 10 minuta i pustio da se ohladi...cpu thermal throttlovao sa 2ghz na 1ghz...

    Danas ista stvar, zagrijao se ludioo, prestao da se puni na 84%...Kad sam ga pustio da se ohladi, napunio se normalno...Originalni je punjac i kabal, baterija drzi skroz normalno

    Evo skrinsot temperatura posle 10 minuta hladjenja


    za početak nemoj da držiš telefon na krevetu dok ga puniš :loyal::loyal: Moj 6T jednom tako bio na krevetu dok se punio, pa stavih jastuk preko njega, ujutro vidim poruku da je throtlovao CPU u nekom trenutku, jer logično tel se grije dok se puni...

    Quote Originally Posted by Isak View Post
    Skoro sve te aplikacije sam već probao i ne rade posao i nikakve koristi od njih , ali što ti kažeš štete koliko hoćeš mogu napraviti.

    Послато са SM-A105F помоћу Тапатока
    a što ne uđeš u recovery, clean chache, i kraj priče? Mada, ni ja ne vidim poentu čišćenja keša svako malo, ako ne pravi problem nikakav u radu. Da ne treba, keš ne bi ni postojao...
    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Zbog cega?

    Mislim kapiram kad su neka velika kesiranja u pitanju (obicno nakon duzeg vremena) a ima se problem sa prostorom.

    Ali u vecini situacija to je skoro pa beskorisno... Recimo neka aplikacija za komunikaciju ti kesira sve 'profile' slike korisnika... Imas recimo 500 korisnika, svaka slika 50kb = oko 25MB. Ti to obrises i kad ponovo udjes u tu aplikaciju opet ti se sve vrati, samo sto cekas malo duze da se sve ucita...

    Ovo je banalni primjer ali uglavnom je tako... Za aplikacije koje aktivno koristis brisanje kesa je najcesce samo privremeno rjesenje oslobadjanja prostora..

    I prije nego sto me napadnu mnogi - ne kazem ja da je uvijek ovako. Neke aplikacije kesiraju svakakve gluposti koje neces ponovo gledat' tako da brisanjem tog kesa vjerovatno se isti nece pojavljivat' ponovo ali opet... ne vidim veliku korist u tome.

    Pogotovo brisanje svaki dan, za svaku aplikaciju kad mnoge ne kesiraju vise od par sto kb ukupno...

    Najbolje je nac' tih par aplikacija koje kesiraju poprilicnu kolicinu podataka i njih cistit' ali opet ne svakodnevno nego svako nedelju dana ili cak mjesec dana...
    upravo to
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  21. #13071
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,214
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Dobiste li dark instagram na androidu?

    Sent from my p30 pro using Tapatalk

  22. #13072
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,911
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AmFi View Post
    Dobiste li dark instagram na androidu?

    Sent from my p30 pro using Tapatalk
    Samo iphone, samsung i xiaomi valjda, i android 10?

  23. #13073
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Da, od desetke kreće. Ja sam i dalje na 9.1.0.8 (CT) na P20 pa nemam.

  24. #13074
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,836
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Mislite ovako nesto ;p





    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  25. #13075
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AmFi View Post
    Dobiste li dark instagram na androidu?

    Sent from my p30 pro using Tapatalk
    Da da evo par dan...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

Page 523 of 576 FirstFirst ... 23423473513519520521522523524525526527533573 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. I:K: Android
    By redlaw in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 08-10-10, 08:20
  2. Pomoc.. Android 1,6 to 2,1
    By Komandir in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 3
    Last Post: 07-09-10, 10:58
  3. G1 Android
    By Bugi in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 14
    Last Post: 19-11-09, 14:57
  4. P: HTC G1 - Android
    By Fenix in forum Ostali oglasi
    Replies: 15
    Last Post: 17-04-09, 18:38
  5. HTC G1 - Android !
    By cpu in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 3
    Last Post: 25-09-08, 20:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •