Results 1 to 9 of 9

Thread: Gdje kupiti gorivo?

  1. #1
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    245
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Question Gdje kupiti gorivo?

    Iskreno do sada sam imao naviku trgovati eko dizel na BS Jugopetorla (osjecaj sigurnosti zbog monopolistickog polozaja i sl. koji je moda lazan naravno), ali cuo sam par preporuka za Petrol-Bonus, kao i par uzasnih zalbi pa podstaknut tekstom

    "Petrol-Bonus spreman da udovolji zahtjevima o kvalitetu goriva

    Kompanija Petrol-Bonus je danas potvrdila svoju spremnost da u potpunosti udovolji svim zahtjevima kvaliteta naftnih derivata koji se postavljaju pred distributere naftnih derivata, novom Uredbom o graničnim vrijednostima sadržaja zagađujućih materija u gorivima.

    Kao što je javnost već upoznata od 2. avgusta 2010.godine na Petrol benzinskim stanicama već je u prodaji nova generacija goriva koja u potpunosti odgovara zahtjevima proizvođača motornih vozila i aktuelnog evropskog zakonodavstva, a od 1. januara 2011. godine i zahtjevima crnogorskih standarda.

    Najnovija generacija savremenih višenamjenskih aditiva, koji se koriste u gorivima Petrola zadovoljavaju Euro 5 standard, pružajući veću efikasnost i zaštitu motora, uz istovremenu poboljšanu ekonomičnost, smanjenu potrošnju i značajno umanjenje emisija izduvnih gasova u životnu sredinu. Razvoj nove generacije goriva rezultat je saradnje sa renomiranom korporacijom Afton Chemical iz Velike Britanije, jednim od vodećih svjetskih proizvođača aditiva.
    "Podržavajući napore koje država Crna Gora čini da tržište naftnih derivata uskladi sa najnovijim zahtjevima evropskog zakonodavstva, kompanija Petrol-Bonus od svog osnivanja, nudi svojim kupcima najbolje vrste goriva koje u potpunosti odgovaraju zahtjevima aktuelnih evropskih standarda, a od 1. januara 2011.godine i zahtjevima crnogorskog zakonodavstva«, saopštio je Branko Kašćelan, izvršni direktor Petrol-Bonus d.o.o Cetinje.

    Kupovinom Petrolovih goriva kupci dobijaju aditivirano gorivo koje ima potrebnu mazivost u skladu sa zahtjevima standarda, kao i najnovijim trendovima i potrebama kako savremenog tako i starijeg voznog parka, što u krajnjem za kupce predstavlja veću dobit."
    Izvor CdM, 30/12/10

    Kakvo je vase misljenje/iskustvo o pomenutom, odnosno gdje bi i zasto preporucili tocenje goriva (pogotovu dizela)?
    Daj vise odmora jeziku nego rukama.

  2. #2
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Banujte ga, odma'
    Njak Njak Njak

  3. #3
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Jer ne koristis Search, ima masu ovih tema, samo im nije naslov "kupiti" ....
    Njak Njak Njak

  4. #4
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    sta se izvinjavas, boli te briga, napravi im malo posla, ionako nista ne rade, neka oni to provjere prije nego puste temu ako je to moguce.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    kod Milenijuma
    Posts
    2,441
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    62
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    I, shto ustanovismo dje je najbolje sipat gorivo?? Recimo ekodizel, dje je to najbolje?? Ja sve neshto sipam na JP kod Delte, a ni sam ne znam zashto.. Valjda navika...

  6. #6
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,936
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    908
    Thanked in
    482 Posts

    Default

    ja ekodizel sipam na bonus petrol,eventualno na jugopetrol u centru...tim redom mi se cine da je najbolji po broju predjenih km jer sam kroz pg vecinom...
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  7. #7
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    245
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja ponavljam, sipam na Jugopetrol ali ako je sva ova prica o aditivima tacna rado bih presao na Bonus.
    U sustini planiram sledeci put sipati na Bonus, pa da vidimo razliku.

    Sto se tice potrosnje, odnosno definisanja koliko auto trosi, a pogotovu koliko trosi na jednoj ili drugoj pumpi jako je nezgodno (jedino kada bi istu putanju presli istom brzinom).
    Moj auto od zadnjeg punjenja je presao oko 650km i potrosio skoro 3l vise nego obicno, naravno jer je vozen iskljucivo u Podgorici. Mozda da sam gorivo sipao na nekoj meni novoj pumpi pomislio bi kako je to gorivo dno, dna...
    Daj vise odmora jeziku nego rukama.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,245
    Thanks Thanks Given 
    711
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    Imate test goriva u temi "Benzin..." pa procitajte kako je prosoa Bonus Petrol

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    105
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad sipam na Bonus Petrol (eko dizel) potrosanja na leru mi stalno pokazuje 0.8, a kad sipam na Montenegro Petrol u leru mi je potrosnja 0.6. Probao sam ovo nekoliko puta i definitivno postoji razlika u gorivu.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Gdje je najbolje gorivo u PG?
    By Gorostas in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 133
    Last Post: 17-08-10, 12:52
  2. Gdje u PG kupiti
    By ami in forum Sve i svašta
    Replies: 7
    Last Post: 27-06-09, 13:29
  3. Gdje Kupiti
    By Spajk_Petarda in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 14-08-08, 16:00
  4. Gdje kupiti MMC?
    By NETMAN in forum Ostali oglasi
    Replies: 5
    Last Post: 21-09-06, 23:02
  5. Gdje kupiti!!??!!
    By stefan123 in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 8
    Last Post: 15-08-05, 10:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •