Page 78 of 88 FirstFirst ... 2868747576777879808182 ... LastLast
Results 1,926 to 1,950 of 2181

Thread: PoČelo je ...

  1. #1926
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Istina je da se tesko moze sakriti u nasoj maloj zemljici kad neko krade, za svakog se zna od najsitnijih do najkrupnijih lopovluka, mahinacija, zloupotreba..
    A sta se sve zna za Daku? Koliko je gresan taj covjek?




  2. #1927
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Daka gresan? Znas li ti da on crkve dize, takav covjek koji je cist pred Bogom ne moze biti gresan!

  3. #1928
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Istina je da se tesko moze sakriti u nasoj maloj zemljici kad neko krade, za svakog se zna od najsitnijih do najkrupnijih lopovluka, mahinacija, zloupotreba..
    A sta se sve zna za Daku? Koliko je gresan taj covjek?


    Evo iskopah nesto sto su pisale Vijesti

    http://www.vijesti.me/vijesti/pod-lu...dotvorac-34421

    Iskreno, nemam pojma da li i koliko je navedeno tacno, a evo Niksicana po forumu koji su vjerovatno vise upuceni.

    Tekst je vise o zeljezari ali se pominju razni poslovi Dakini kao i od ranije meni poznato aboliranje.

  4. #1929
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Svakog Boksitasa ili Zeljezarca da pitas Daka je svetac. Cak i njegova firma Neksan sada zaposljava par stotina ljudi, za unistenu Niksicku ekonomiju to je ihaaaaa...

    Ali ne zaboravimo da je i Saric bio Svetac za Pljevljake i zaposljavao i pomagao, pa ga to nije sprijecilo da zavrsi u buvaru
    One Ring to Rule them all...

  5. #1930
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Neka se Here to Help i slicni njemu dure koliko hoce, ali meni ce sva ova hapsenja biti obicna farsa dok tuzilastvo zestoko ne nacepi porodicu Djukanovic. Riba smrdi od glave.. materijala itekako ima, ali ocigledno nema neceg drugog...


  6. #1931
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Neka se Here to Help i slicni njemu dure koliko hoce, ali meni ce sva ova hapsenja biti obicna farsa dok tuzilastvo zestoko ne nacepi porodicu Djukanovic. Riba smrdi od glave.. materijala itekako ima, ali ocigledno nema neceg drugog...
    Sta su tvoje zelje i sta ti zamisljas kao pravdu je jedno, a stvarnost drugo. Evo ja cu prvi da kazem da Marovica treba pustiti, ako su izjave svjedoka ono sto je procurilo u javnost. Rekao, trazio, pitao, zamolio....Daj da se ne sprdamo. Ako nemate konkretnih dokaza, ovo ce biti politicko sudjenje kao sto su u svi divljim drzavama. Ako je tuzilastvo potkupljeno ili inspektori procesuirajte njih. Dok se ne dobije ekipa ljudi koja ce naci CVRSTE dokaze za vodjenje optuznice. A ne medijsko sudjenje dje je Kuljaca, koji je potpisao svaki dokument, sad svjedok sa izjavama neko ga je pritiskao i primoravao. I stvara se situacija da se Marovici predstavljaju kao porodica Kalabreze uz pomoc svojih vojnika i kompromitujucim materijalima sa prostitutkama ucjenjivala gradske sluzbenike.
    Da ponovim, jedan od svjedoka optuzbe je dao izjavu da je Sveto dosao i pitao za 5miliona i ovaj mu ih iz straha dao. Previse se ovdje finansijska korupcija i polozaj izjednacava sa Omertom, dok mediji samo podgrijavaju tu Cosa Nostra pricu. To su obicni javni sluzbenici koji se svoje sijenke boje, i dovoljno je samo malo zaljuljati resetku da svi propjevaju

  7. #1932
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Sta su tvoje zelje i sta ti zamisljas kao pravdu je jedno, a stvarnost drugo.
    Ja sam i rekao da ce meni sva ova hapsenja biti obicna farsa.. Mozda je stvarnost zaista drugacija od one u kojoj ja (mislim da) zivim, mozda familija Djukanovic zaista nije na celu piramide i ne odlucuje ko, sta i koliko smije u ovoj zemljici.. mozda je stvarnost da je neki Kuljaca iznad svih njih, da..


  8. #1933
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    250.000 eura je samo jedna transa koju je Daka donirao DFu za proteste.

    Mislim da ce ga sad mnogo skuplje izacu avantura.
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  9. #1934
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    ako ako treba mu malo jedan penal opalit. e onda kad vidis da ti se smijesi tvorza i da ti pare ne pomazu ne bude ti svejedno.

    sto se tice sveta i cjelokupne ekipe- nanogica i ajde ti fino u stan svoj pa ces dolazi redovno. objektivno nema potrebe da bude u pritvor
    f6

  10. #1935
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,819
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,040
    Thanked in
    1,805 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Black View Post
    250.000 eura je samo jedna transa koju je Daka donirao DFu za proteste.

    Mislim da ce ga sad mnogo skuplje izacu avantura.
    Нисам укључен у партије и нисам имао непосредна сазнања по том питању, али вјерујем да си донекле у праву.
    Пази једини град из којег је ДФ имао значајнију подршку је био Никшић.Истина да у НК има много незадовољних људи, али има их и у Беранама, и у Бијелом Пољу, и у Бару, па је из тих градова долазило, чак и кад је протест био на врхунцу, јако мало људи.
    Стога врло је јасно да је неко из НК дао не малу финансијску и организациону подршку.

    Дака је преживио лижући се и са једниственим и са предреферендумским и постреферендумским ДПС-ом и "интересним" групама око њих, и мислим да се не ради о наивном и глупом човјеку који би све карте ставио на будале Мандића и Медојевића, а да претходно није увјерен од стране неких дјелова интересних група у и око ДПС-а, у успјех операције.

    Поново ћу рећи да немам непосредне информације, али мислим да је оно прољећно чишћење службе, било јако дјелотворно.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  11. #1936
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Ja sam i rekao da ce meni sva ova hapsenja biti obicna farsa.. Mozda je stvarnost zaista drugacija od one u kojoj ja (mislim da) zivim, mozda familija Djukanovic zaista nije na celu piramide i ne odlucuje ko, sta i koliko smije u ovoj zemljici.. mozda je stvarnost da je neki Kuljaca iznad svih njih, da..
    Ok, previdjeh to meni. Ali generalno ne mijenja sustinu. Ovo sto si napisao za Kuljacu samo govori da sam u pravu.
    Jos vise govore ovi postovi iznad. Ispada da je Dakin najveci grijeh jer je dao pare DF-u. I poslije se cudite sto je stanje u drzavi ovkvo kakvo jeste, i svi se ponasaju kako se ponasaju. Jer vam je stav da je zakon vazeci samo ako si politicki nepodoban. Stvarno me zanima dje vi vidite buducnost ove zemlje sa ovakvim politicko revansistickim stavovima. Da idemo nedje i napredujemo. Vazi, samo se nadajte

  12. #1937
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Meni nije na mjestu aboliranje njega i svrstavanje istrage pod politicki obracun.

    Kolko sam uspio da shvatim iz pisanja Vijesti covjek je bio ratni profiter, iz nekih komentara svercer nafte i jos po necega i za vrijeme ratova a i kasnije (lazni izvoz na Kosovo) i slicne stvari.

    Sta je sve radio ne znam. Mozda je ovo sto sam ja gore napisao potpuna budalastina i laz i insinuacije novinara, ali ako je tacno da se obogatio na ratistu ne vidim kako moze postati "cist" samo zato sto je znacajan donator SPCu.

    Koliko ja znam pare za proteste nisu dolazile od Dake vec od nekih penzionisanih vojnih lica sa istoka a konkretno predate preko vjerskih lica. Al i ovo stavite u domen carsijske price.

    Volio bih kad bi neko od Niksicana ko je vise u toku napisao ima li istine u svemu ovome.

    Nego, mi odje pricamo o Daki a tek je objavljeno da se otvorila istraga. Od istrage do optuznice dug je put.
    Last edited by kimmi; 23-12-15 at 12:45.

  13. #1938
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Daka je bio sef CB Niksic, ratni ministar ekonomije(mislim) Trebinje, povlascena firma u radu sa KAP-om i sa Zeljezarom, zidar sa jako sumljivim dozvolama za gradnju.... Da je kriv, jeste i to da upres pratom u bilo koji segment njegovog 20godisnjeg poslovanja
    Ali se po komentarima vec vidi sta je pozadina obracuna, i dje mu je krivnja. To je privatnik zadnjih vise od deceniju. I ne moze biti da je ovo sam radio, sto mu nije omoguceno da ovo radi. A ne pominje se niko u istrazi osim njega. Sve sto je radio u NK i BD morao je da ima podrsku javnih funkcionera, i neko je to morao da aminuje u skupstini, a svi znamo dje to vodi

  14. #1939
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,525
    Thanks Thanks Received 
    4,600
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Morao je nekako pokušati da im vrati, jer su dali Boxite Vesu umjesto njemu...
    #fakenews

  15. #1940
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Ne vjerujem da bi jedan biznismen na takav način pokušao ikom išta da "vrati". Davidović je baš dugo vremena proveo u ovoj igri i zna kako stvari funkcionišu. I skoro sam siguran da ne bi nekom jačem od sebe skakao u drob, posebno na ovakav način. Jer Boksite ne može povratit, a šteta koju bi nanio drugoj strani je poprilično nesrazmjerna s tim koliko bi sebi dodatno ugrozio položaj.

  16. #1941
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    256
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jes,Daka se naljutio na Mila sto je Pejovicu dao boksite,pa je nasao da podrzava vojvodu i medenoga Nije on penal, zna na koga moze,a na koga ne moze.Koliko ima dobar njuh ili nesto drugo pokazalo se kad je bilo previranje u Dpsu krajem devedesetih kad je prestavao da podrzava kuma Moma(niksicani znaju o cemu se radi).Moze biti da je dao neke pare ovim iz opozicije,kao i sto mnogi drugi biznismeni daju,ali sve je to ispod ruke da se "ne zna".Ne sumnjam da je medju prvim na spisku "za odstrijel" ali je pitanje koliko on zna o svercu,i koliko je spreman da progovori o tome ukoliko bi bio uhapsen.Ljudi koji su devedesetih bili u prici kazu da je Dakica prodavao i oruzje muslimanima u Mostaru 93,za vrijeme njihovog rokanja za hrvatima.
    Gandalf,kod Goranovica ako oces posao najvise ti igra rodbinska veza,a ne clanska partije.Naravno,poznato je da oni podrzavaju dps i zna se da su se sa njihovim paketima kupovali glasovi po nk.
    Last edited by dacho; 23-12-15 at 21:29.

  17. #1942
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Dacho, znas li koliko je kesh love i zaposlenja Daka ulozio protiv CG nezavisnosti?

    Ja cu ti reci - dosta. I naravno ispod stola pomaganje svih cetnickih pokreta u CG. Jer cetnicki pokreti = anb agenti.

    A pri tom se zna da mu je dozvoljeno da samo on uvozi Mazot u CG, da svercuje gorivo i cigare za vrijeme rata itd.
    One Ring to Rule them all...

  18. #1943
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,525
    Thanks Thanks Received 
    4,600
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mitro View Post
    Ne vjerujem da bi jedan biznismen na takav način pokušao ikom išta da "vrati". Davidović je baš dugo vremena proveo u ovoj igri i zna kako stvari funkcionišu. I skoro sam siguran da ne bi nekom jačem od sebe skakao u drob, posebno na ovakav način. Jer Boksite ne može povratit, a šteta koju bi nanio drugoj strani je poprilično nesrazmjerna s tim koliko bi sebi dodatno ugrozio položaj.
    Ima tu jedan mali problemchic, postavio si zakljuchke na pogreshnim osnovama... Daka nije biznismen vec ratni profiter, koji je posle rata nastavio da se bogati uz pomoc vlasti... Sa promjenom politike DPS-a pocheo je i tihi rat izmedju, do tada, bliskih saradnika... Nije tajna da je Daka jedan od vecih, ako ne i najveci finansijer SPC iz CG... Naravno da nije u interesu niti jednoj strani da udje u otvoreni sukob, no obje strane su chinile veoma jasne poteze kako bi oslabili ili destabilizovali "protivnika"... Vlast sigurno nece udariti na Daku, dok je u punoj snazi, zato su i radili sve shto su radili kako bi ga oslabili...

    Ovo su ozbiljne teme, mislio sam da smo svi dovoljno dugo na ovom podforumu, da se neke izrechene stvari ne shvataju bukvalno... Boxiti su poslednja bitka u ratu koji traje poprilichno, i jedan od najboljih pokazatelja ko su trenutni miljenici vlasti... Ne mislim da je Daka organizovao proteste, ali sam siguran da je bio jedan od vecih finansijera preko crkve... Moguce da ce taj potez ubrzati obrachun, no on je svakako bio neminovan... Mozhda ga na kraju nece ni uhapsiti, dovoljno je da mu smanje uticaj na mjeru koja ne mozhe smetati, a ljudi kao on imaju uticaj samo dok imaju pare...

    Sent from tapatalk
    #fakenews

  19. #1944
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    ...

    Sto se tice Luksica u Budvi sam ga gledao par godina zaredom svakodnevno dok traju odmori, bio je gost gdje sam radio, sa familijom je bio. Na odmor je vodio i onu slinu od Stamatovica, savjetnik mu je bio sta li, rijetko gadan covjek. Ali kad bi dolazili na pregovore krimosi iz BD i PG, ovaj Stamat je pricao sa njima, ne Luksic.. Nekako mi je sav zhut i nebitan, ali da je krao ... Krao je...

    Hahahahhahahahahahha


    Pade Stamatovic.

    Kako sam ga osjetio i kako sam mu naslutio...
    Neko je krenuo na Luksica

    http://www.vijesti.me/vijesti/stamat...olicije-867969
    One Ring to Rule them all...

  20. #1945
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Daka je bazd,kriminalac,zlocinac.
    I na kraju neko preko koga onaj iz Splendida pere novac.
    Zapitajte se malo kako je Daka,covjek sa takvom istorijom vlastitog nistavila dobio dozvolu i sagradio na obali Ribnice ono sto bi malo kome poslo za rukom.

    Sent from my SM-G900F using Tapatalk
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  21. #1946
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ali nemoj tako... Daka zaposljava narod...

    Pravi crkve...

    Kako ti niE zha'?
    One Ring to Rule them all...

  22. #1947
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Gando, kakve su ti instalacije u hotel? Znas li ti ko je Daka jadan, jesi li svjestan koga prozivas?

  23. #1948
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Najbolje je sto je skoknuo do bg sa ljubavnicom, mozda mu tamo pomognu... Oce to daka
    f6

  24. #1949
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,525
    Thanks Thanks Received 
    4,600
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Nije skoknuo no zhivi tamo ima godinu...

    Sent from tapatalk
    #fakenews

  25. #1950
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    380 iljada i godina dana apsa...
    Ahahahahaahahaahah

    Sent from my SM-G900F using Tapatalk
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

Page 78 of 88 FirstFirst ... 2868747576777879808182 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •