Page 80 of 88 FirstFirst ... 3070767778798081828384 ... LastLast
Results 1,976 to 2,000 of 2181

Thread: PoČelo je ...

  1. #1976
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Here To Help View Post
    Tužilaštvo je u ovom slučaju napravilo jednu veliku grešku: komunikacija sa javnošću.

    Svi pravnici sa kojima sam pricao (pa bili bliski opoziciji ili vlasti ili iz nvo), taj sporazum smatraju dobrim po drzavu.

    Zasto?

    1.Priznanje krivice jednog od vrlo znacajnih učesnika. Ne zaboravite da se M.M tereti samo za jedno djelo, a da se čitava budvanska prica sastoji iz "kriminalne organizacije". To znaci da je svojim priznanjem on htio ne htio potvrdio postojanje kriminalne organizacije i svega onog sto ona podrazumijeva u pogledu krivice ostalih.

    2. Osudjujuca presuda odmah. Ako sud prihvati (a nema razloga da ne prihvati) sporazum, istog dana se donosi pravosnazna osudjujuca presuda, koja osim sto je znacajna za dokazivanje ostalih djela, biva osnov za prosireno oduzimanje imovine. U prevodu - odmah nakon osudjujuce presude, Tuzilastvo moze da oduzme svu imovinu koja se vodi na M.M ili bliska lica, za koju on ne moze da dokaze da je stekao od legalnih prihoda. Kako ce se to sprovesti, oce li sto uspjeti da oduzmu, drugo je pitanje...i to ne zavisi od dobre volje Tuzioca.

    3. Sta je alternativa? Vodjenje postupka pred sudom koji bi trajao najmanje 4-5 godina i ko zna kako bi se okoncao. Sudjenje za Zavalu, i pored toga sto ga je vodio najbolji sudija (opet stav struke) u Crnoj Gori, proteglo se na evo šestu godinu bez pravosnažne presude. Advokati, ljudska prava, pretpostavka nevinosti, pravično sudjenje...- kad ta prica krene, treba dobro zasukati rukave da bi se doslo do toga do cega se doslo ovim sporazumom.

    Osim toga nema tog suda koji bi Marovicu junioru za ono sto mu se stavlja na teret, dao preko 1,5-2 godine. Jednostavno, uvijek bi se gledalo to sto su cinjenice - da je mlad, neosudjivan, da nije imao javnu funkciju i sl... A ne ono sto javnost zna, ali se u presudi ne moze napisat - da je to bahato, razmazeno deriste bivseg predsjednika SCG zbog kojeg je Sveto sve to i radio (jer on "misli o drugim, konkretnijim stvarima").

    Sve i svemu, sporazum je sam po sebi dobro rjesenje. Zasto je komunikacija Tuzilastva sa medijima i javnošću bila tako netaktična i nemušta, greska je koju ce tuzioci morati da ispravljaju novim radom. Trebalo je samo odrzati konferenciju za novinare cim su krenule price po novinama o tome, objasniti zasto je i sta dobro... Ovako, dali su povod da se rusi ionako freško uspostavljen ugled Tuzilastva, zarad novinskog tiraza i političkih poena.
    Objasnio covjek, jos samo treba da se doda najvazniji razlog zbog cega je zatvorska kazna takva kakva je- Marovicu je zdravstveno stanje tesko naruseno. Ljudi su zbog toga za ubistvo dobijali po par godina.

  2. #1977
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nero View Post
    Objasnio covjek, jos samo treba da se doda najvazniji razlog zbog cega je zatvorska kazna takva kakva je- Marovicu je zdravstveno stanje tesko naruseno. Ljudi su zbog toga za ubistvo dobijali po par godina.
    Mozda ste vas dvojica u pravu ali da ti pobrojim neke greske iz tog stava.
    Marovic junior nije nikakav javni funkcioner. Kao takav nije mogao da donosi odluke. Za sve ovo mu je bila potrebna pomoc
    -skupstinske vecine u budvanskom parlamentu
    -ministarstva finansija koje ima nadleznost kao drugostepeni organ

    Zapitaj se malo zasto svi cute, zasto su ljudi koji su glavni igraci sada zastiveni svjedoci. Nije ovo italijanska mafija ljudi, sta ste se dofatili kriminalnih organizacija. Drzavni sluzbenici i svaka odluka koju su donijeli izglasana vecinom u budvanskom parlamentu i kasnije potvrdjivana od reaornog ministarstva. I sve uredno zavedeno u lokalnim arhivama, katastrima i drugim drzavnim institucijama. Pokusaj predstavljanja ovoga kao mafijaskog udruzivanja radi prodaje droge, reketasenja i prostitucije, pa ti trebaju insajderi da progovore o ubistvima i ne znam ni ja cemu.
    Sve ima crno na bijelo, zavedeno opecatirano i izglasano voljom vecine. I sad Kuljaca svjedok saradnik? Pffff. Sto im je trebao? Da im pokaze u kojoj fascikli u arhivi opstine Budva se nalaze skupstinske odluke? Dobro je to. To babi sa vrh Stravca mozete tu pricu da prosipate

  3. #1978
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Nero View Post
    Objasnio covjek, jos samo treba da se doda najvazniji razlog zbog cega je zatvorska kazna takva kakva je- Marovicu je zdravstveno stanje tesko naruseno. Ljudi su zbog toga za ubistvo dobijali po par godina.
    Potpuno bi bilo ispravno da sve njih puste iz zatvora jer je grijeh da ih hrane i cuvaju drzavnim parama. Treba samo jos jednu sitnicu dodati. Svu imovinu oduzeti i ostaviti im po jedne gaće jednu kosulje i jedne pantalone. Kao sposobni da zarade opet bi brzo bili bogati. Ovako je sprdnja da onaj koji je u zatvoru za tu godinu zaradio vise nego kad bio na slobodi, ukrao 5 miliona sad će platiti pedeseti dio toga i mirno zivjeti do kraja zivota. Zbilja to sto kao osudjivan neće moci raditi u nekim ustanova će ga tesko pogadjati jer nije ni imao namjeru da tamo radi.

  4. #1979
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    ova prica nije imao funkciju je prejaka...
    ako ti ja kazem potpisaces to i to inace cu te zamac treba li mi funkcija da bi te zamakao?

  5. #1980
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kupus View Post
    ova prica nije imao funkciju je prejaka...
    ako ti ja kazem potpisaces to i to inace cu te zamac treba li mi funkcija da bi te zamakao?
    Opet vi krimi filmove. Bio bi u pravu da je to bilo nekog gradjanina ili kuljacino. Ali nije bilo, bilo je opstinsko/drzavno. Pa treba da zadavis gradonacelnika, pomocnika gradonacelnika, sekretara skupstine i 21 poslanika u skupstini. Pa kada to zavrsis treba da zadavis jedno 5 radnika katastra kojima to nije cudno. Pa kad i sve to prodje onda trebas da se preselis u podgoricu, pa da pocnes za zaposlenima u ministarstvu finansija.
    Je li ti sad malo jasnije o cemu se radi. Da nisu ovo price o porodici kalabreze u americi, vec o sistemu u kojem partijska masina odlucuje o svemu pa i ne gleda sta joj dolazi na sto, vec samo glasa i potpisuje
    Zasto tako nisu operisali Kalici, Sarici, Keljemedndiji, Dudici....nego eto ispade da su Marovici najopasniji. Sto to ih Sveto sjedne i smori sa pricom. Eto je kukali Vido radjenovic na sve pristajao jer mu je "glava pucala kada mu je Sveto objasnjavao".
    Last edited by Hell Raiser; 06-01-16 at 09:24.

  6. #1981
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,807
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,964
    Thanked in
    2,325 Posts

    Default

    Ili ti, da bi to moglo tako funkcionisat, prvo jedan, pa drugi, pa i treći (direktorsko mjesto za sina, zaboravljeni neki procesi, ...) odbornik se pridružuje ,,taboru'' kod glasanja jer ima nekih iz vladajuće kalicije koji nisu sigurni. Pretnja, ili, što bi se kod nas na selo reklo, galjuvost? He ...

    Elem, tri su mogućnsti, a na vama je da odaberete u koju ćete vjerovat:
    1. Obračun sa ,,strujom'' koja je oličena u S.M., a koja datira iz 2010 godine i čuvene najave ,,giljotine propisa'' đe su trebali biti ,,potkačeni'' neki bliski M.Đ.
    2. Predstava za ... ako znam za koga pmamio se, no, eto neka bude predstava radi predstave.
    3. Kada se već neki optuženi brane da nisu imali funkciju, pa ni uticaja, da državni tužilac onda postavi prosto pitanje: ,,A, ko je imao?'' i krene ka vrhu.

  7. #1982
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Tu imamo miks rodbinskih, prijateljskih i političkih/partijskih veza, uz naravno nezaobilazne mafijaške metode tamo đe se to moralo i moglo raditi. To je bukvalno jedna uhodana hobotnica koju pokreće samo i isključivo interes (pare, moć, status).

    Možda ovaj sporazum jeste dobar za državu, ali isto tako građanima šalje dosta jasnu poruku.

  8. #1983
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Ili ti, da bi to moglo tako funkcionisat, prvo jedan, pa drugi, pa i treći (direktorsko mjesto za sina, zaboravljeni neki procesi, ...) odbornik se pridružuje ,,taboru'' kod glasanja jer ima nekih iz vladajuće kalicije koji nisu sigurni. Pretnja, ili, što bi se kod nas na selo reklo, galjuvost? He ...

    Elem, tri su mogućnsti, a na vama je da odaberete u koju ćete vjerovat:
    1. Obračun sa ,,strujom'' koja je oličena u S.M., a koja datira iz 2010 godine i čuvene najave ,,giljotine propisa'' đe su trebali biti ,,potkačeni'' neki bliski M.Đ.
    2. Predstava za ... ako znam za koga pmamio se, no, eto neka bude predstava radi predstave.
    3. Kada se već neki optuženi brane da nisu imali funkciju, pa ni uticaja, da državni tužilac onda postavi prosto pitanje: ,,A, ko je imao?'' i krene ka vrhu.
    ovo pod 2. sumnjam jer bi za to dovoljno bilo da uhapse samog Marovića, ne bi mu dirali familiju
    She is only here to annoy herself!

  9. #1984
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica/Beograd
    Posts
    8,333
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    kad ocekujemo isto za porodicu Djukanovic ?
    ko ce to da pokrene ?

  10. #1985
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Narodna revolucija. Znači niko
    She is only here to annoy herself!

  11. #1986
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Katna rece da se istraga siri na jos jedno lice,koje je izgleda sef svega.
    Pomenu jos put u Italiju itd isl.

    Ajmo masti na volju sad...
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  12. #1987
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,807
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,964
    Thanked in
    2,325 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ovo pod 2. sumnjam jer bi za to dovoljno bilo da uhapse samog Marovića, ne bi mu dirali familiju
    Ja sam poslozio po vjerovatnoci, po mom nekom sudu. A Katnic ide dokle smije, jer ode li dalje... Sjetice se neko ratovanja (onog pravog, iz devedesetih, da ne bude zabune)

  13. #1988
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    .... Zasto tako nisu operisali Kalici, Sarici, ......nego eto ispade da su Marovici najopasniji. Sto to ih Sveto sjedne i smori sa pricom. Eto je kukali Vido radjenovic na sve pristajao jer mu je "glava pucala kada mu je Sveto objasnjavao".
    To su mafijasi i gledaj cuda da se Pljevljaci kleli u Sarića jer on uvodio struju, pravio im puteve, davao posla..... znaci nesto korisno za drzavu, a ovi krali koliko mogli drzavu i efekat je da Sariću sve uzeli, a ovi daju neku crkavicu malo odleze u zatvor i ostane im dosta i za praunucad.

  14. #1989
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Sveto je na samom pocetku interesom usao i podrzao gazdu,izdavsi kuma,tako da niko od ostalih nije ni priblizno mogao napraviti komb slicnog kalibra.

    Sent from my SM-G900F using Tapatalk
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  15. #1990
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nooth1ng View Post
    kad ocekujemo isto za porodicu Djukanovic ?
    ko ce to da pokrene ?
    Jednoga dana.

    Koča Pavlovic i Marko Milačic.

  16. #1991
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default



    Brzo ce rodjendan pa neka knapiraju...

    Sent from my SM-G900F using Tapatalk
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  17. #1992
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,387
    Thanks Thanks Given 
    1,811
    Thanks Thanks Received 
    1,145
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Ja sam poslozio po vjerovatnoci, po mom nekom sudu. A Katnic ide dokle smije, jer ode li dalje... Sjetice se neko ratovanja (onog pravog, iz devedesetih, da ne bude zabune)
    A po fiokama izgleda svega.....doticni je bio clan tzv komande mjesta, jedan od vidjenijih clanova uzeg rukovodstva, tada "oslobodjenog" Cavtata.
    E sad da li je isti gresan nemam pojma, ali nedje u tom periodu, po Cavtatu je operisala grupa, nekih danas vidjenijih niksicana.Neki su srcem bili za Jugoslaviju, a neki su samo otisli po neophodnu infrastrukturu.U Niksicu I dan danas postoji lokal koji je "opremljen" iz Cavtata.Cak su bile I soljice za espeso, sa natpisom hotel Croatia Cavtat.Pa dodje gazda I kaze, ihaaa evo nas ko' na more.:shame:

  18. #1993
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,807
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,964
    Thanked in
    2,325 Posts

    Default

    Dodaj i okoncani sudski proces u susjednoj drzavi koja je, potrefilo se, i clanica NATO i EU ...

  19. #1994
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mogu samo zamislit' sta je u glavi ovom ....kako se to zove u sretnim drzavama ...tuzioc,jel' ?

    Kad mora da hapsi ...pa pusti...pa hapsi ....pa pusti ...a sve to kako mu drugi diriguje.

    Jel' ta plata toliko velika pa MORA bas ovu sprdnju od duznosti da obavlja ?
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  20. #1995
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Hahahahahahhahahahah

    Sveto zvao Amfilohija da ga posjeti... Znaci krepaem hahahahhaha
    One Ring to Rule them all...

  21. #1996
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Amfi bi mogao da bude svedok saradnik , vrlo lako
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  22. #1997
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    E nasa je crkvu dje ce da se moli. Ka da ce ga ovaj sto poslusat.
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  23. #1998
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,528
    Thanks Thanks Given 
    5,404
    Thanks Thanks Received 
    3,884
    Thanked in
    1,535 Posts

    Default

    e ako mi je jasno za sta se ja u zivotu mucim kad ljudi se nakradu daju tu dnevnicu i odleze malo i puni ka brod

    http://www.vijesti.me/vijesti/radeno...a-30000-869653

    je li ovo realno

  24. #1999
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Je li ovo radjenovic treba samo 30k da plati?Ovo je sprdnja.Sad su dotakli dno
    5 krivicnih djela preko 20miliona pronevjerio,vrace 30hiljada!
    Podgorica Podgoricanima!

  25. #2000
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Jedino dobro sto mi se moze desit od ovoga, je da se posee-rem od smijeha.

    Pitanje za upucene,da li ovo znaci da ce optuzenima,ne ovome no svima,sva imovina za koju ne bude pokrica bit oduzeta?
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

Page 80 of 88 FirstFirst ... 3070767778798081828384 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •