Page 3 of 19 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 51 to 75 of 462

Thread: Nova Vlada

  1. #51
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by laciale View Post
    izvolite koleginice? sta treba da pojasnim?
    Sumnjam da smo kolege, ali to na stranu...
    Vi ste rekli :"...............vise ne mozemo nikoga da varamo............"
    Ovo znaci da ste (vi?) varali do sada i to vam je normalno - nekaznjivo, a od sada puj-pike ne vazi? Sad cete biti dobri i fini? Jel vi sa takvim "pedigreom" mislite da cete sada da iznenadjujete sa nekim "novim licima"? Kad ste toliko upuceni, sta cete uraditi sa onim licima koji su po vasem saznanju do sada varali?
    Lichi na neko "umivanje"... Ili se varam?
    Jeste li vi placeni od naroda CG da bi podnosili izvjestaj narodu, ili EU? Bitnija EU od naroda CG? Ove koji su vas izabrali i koji vam finansiraju pozicije mogli ste da varate, a EU ne smijete? Pa vi gospodo (ko god da ste) sluzite drzavi i narodu koji vas finansira, ima li tu iole postovanja, ili ove koji su vam ukazali povjerenje - ko sisha?
    Jeste li sad svjesni sta ste napisali?


    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 22-12-10 at 23:24.

  2. #52
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    (Ne)očekivani preokret: U rečenim kadrovskim pretumbacijama najveće iznenađenje ipak predstavlja mogući odlazak Gordane Đurović.

    Ministarka za evropske integracije uživa ugled u međunarodnoj zajednici, uspješno je koordinirala tim Vlade Crne Gore koji je spremao odgovore na Upitnik Evropske komisije i slovi za veoma popularnog političara: prema posljednjem istraživanju CEDEM-a minstarka Đurović je bila treća na listi, odmah iza Vujanovića i Đukanovića. Stoga nije lako shvatiti – zbog čega se Lukšić tako lako opredijelio da ukine Ministarstvo za evropske integracije i to u vremenu kada Crnoj Gori predstoji teški period polaganja testova povjerenja pred sucima iz Evropske unije?

    Kako saznaje Portal Analitika, Lukšić i Đurovićka sreli su se u utorak veče, na razgovoru u četiri oka. Tom prilikom je Lukšić ponudio ministarki Đurović kompromisno rješenje - mjesto crnogorskog glavnog pregovarača sa Evropskom unijom. No, ministarka je nakon desetominutnog razgovora odbila ponudu, smatrajući da je loše rješenje da se njeno ministarstvo gasi a da se njeni ljudi – nakon što ona ode - prekomanduju u druga minsiratstva, shodno „potrebama državne službe“. Osim toga, Đurovićka je ocijenila da je riječ o funkciji koja još nije ni ustanovljena niti se nazire što bi sada mogla da radi sve i da prihvati ponudu: glavni pregovarač sa Evropskom unijom imaće posla tek nakon što se odredi datum pregovora.

    Iako se sada čini da su pregovori Lukšića i Đurovićke propali, ne treba isključiti mogućnost novog kruga razgovora jer ni samom Lukšiću ne bi trebalo da odgovara da startuje sa podozrenjem Brisela i funkcionera Evropske komiije, tamo gdje je Đurovićka bila čest gost i omiljeni sagovornik.

    Dan iznenađenja u Podgorici: Najvjerovatije će se konačan kadrovski izbor znati u ponedjeljak 27. decembra. Neki se trendovi, međutim, već sada daju uočiti: Igor Lukšić se nije riješio za kozmetičke nego za korjenite promjene kadrovskog sastava buduće vlade. Prema sadašnjoj kadrovskoj koncepciji, biće zamijenjena čak trećina ministara iz Đukanovićevog saziva. Ili još interesantniji podatak: voljom budućeg mandatara čak polovinu DPS kadrovske liste popuniće – novi ljudi!
    Nema boljeg dokaza od toga da se Crnoj Gori zuri u EU taman ka i mom macku da uzore njivu. Ostaje nam samo da nagadjamo da li je to Milo pustio da se dijete igra, da se otarasi dosadasnjih nesposobnih ministara tudjom rukom, a onda da se opet pojavi kao spasilac i kaze "ada vidis i sam da ne umijes - ja nijesam htio, ali moram"
    Bilo kako bilo steta vremena i opet po ko zna koji put improvizacije po sistemu "crnogorska posla" ili sto moze jednostavno kad moze komplikovano.

  3. #53
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Ja Luksicu dajem 100 dana.. Da vidim kako ce da se pokaze, pa ga tek onda kritikujem ili hvalim ...
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  4. #54
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Nema boljeg dokaza od toga da se Crnoj Gori zuri u EU taman ka i mom macku da uzore njivu. Ostaje nam samo da nagadjamo da li je to Milo pustio da se dijete igra, da se otarasi dosadasnjih nesposobnih ministara tudjom rukom, a onda da se opet pojavi kao spasilac i kaze "ada vidis i sam da ne umijes - ja nijesam htio, ali moram"
    Bilo kako bilo steta vremena i opet po ko zna koji put improvizacije po sistemu "crnogorska posla" ili sto moze jednostavno kad moze komplikovano.
    Jeste, donekle... Ali, ako objektivno gledamo... Datum nije utvrdjen, i to ministarstvo sve sa njenim timom ne bi moglo da funkcionise mjesecima. Znachi jedan totalno prazan hod, a njen tim koji je vec ushao u igru, mjesecima bi bio (?) - neiskoristen potencijal.
    Funkcija radi funkcije jeste posebnost u CG, ali u ovom slucaju podrzavam sklanjanje tog Ministarstva do prve odluke o datumu. No, Sujeta je chudo...
    U ovoj krizi, i znajuci da postoji nedostatak ljudskih resursa bio bi prevelik luksuz drzati taj "mrtvi" krak. I ti ljudi bi bili zamrznuti bez obaveza. Korisnije je za Drzavu (a valjda je point interes drzave a ne zadovoljavanje Sujete pojedinaca sa ordenjima za minuli rad) da se oni uposle na odgovarajuca mjesta i ne gube dragocjeno vrijeme i drzavni novac.
    Po mojoj procjeni Crnoj Gori nije potrebno vise od 5 ministarstava, sve ovo ostalo je glupo luksuziranje jedne socijalno i infrastrukturno siromasne drzave.

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 23-12-10 at 08:29.

  5. #55
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    meni je milo sto dolazi Tarzan umjesto mamuna simovica
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  6. #56
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Nema boljeg dokaza od toga da se Crnoj Gori zuri u EU taman ka i mom macku da uzore njivu. Ostaje nam samo da nagadjamo da li je to Milo pustio da se dijete igra, da se otarasi dosadasnjih nesposobnih ministara tudjom rukom, a onda da se opet pojavi kao spasilac i kaze "ada vidis i sam da ne umijes - ja nijesam htio, ali moram"
    Bilo kako bilo steta vremena i opet po ko zna koji put improvizacije po sistemu "crnogorska posla" ili sto moze jednostavno kad moze komplikovano.
    Evo sad sam vidio kako treba da izgleda ta nova Vlada... Blago je reći da sam jako razočaran. Posebno će mi biti žao ako u njoj ne bude najboljeg ministra koji je ikad ušao u salu Vlade - Gordane Đurović.
    Sramota kako se odnose prema njoj iako je ona nesretnica prikazivala njih daleko boljima nego što jesu. Davala je u kontaktima s Briselom toj Vladi uistinu (pro)evropsku crtu.
    Njoj svaka čast na njenom svakog poštovanja vrijednom odgovoru na tu besramnu i ponižavajuću ponudu. Ovđe se uošte ne radi o tome da li je ona njima bila simpatična ili ne. Ona je jednostavno bila njihova zlatna koka...Ali, vele u moje Vasojeviće "zlo govedo dovijeka june". E tako i ova družina...
    Izgleda da će to biti Vlada koja misli da će moći balkanskim marifetlucima da nekog zavara u Briselu i prikrije svoje azijatsko poimanje skladnog društva i pogleda na Svijet uopšte.
    Last edited by El Re; 23-12-10 at 08:48.

  7. #57
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Propala bi svaka korporacija po ovoj crnogorskoj logici.
    Ne zivi "firma" zbog u jednom periodu zasluznih pojedinaca" nego su oni placeni da bi firma zivjela.
    Tehnika dodjeljivanja titula kao i Admirala panonske Mornarice Miklosa Hortija, ili Galaktickog Ministra u Vladi CG..... Isto.
    Sto bi mi u zapadnoj ekonomiji rekli za naucnika koji je za platu izumio u jednom trenutku najprodavaniji proizvod na svijetu, a ne za sebe i za svoju "vjecnu" korist.
    Bio je placen da obavi zadatak, a firma je ubirala interese tog isplacenog rada. Za nagradu je dobio simbolicno 1 $. Bio on ili neko drugi, na toj poziciji je morao da se obavi zadatak.
    Pitanje je da li je neko drugi iz CG mogao da odraditi josh bolje i brze za prijem CG u EU. To se niko nije zapitao.
    Ekonomija ljudi. Nisu to volonteri nego placene osobe koji ubiraju i slavu i titule za placen rad. Josh bi trebalo da im se daju pozicije i beneficije a da ne rade najbolje sto je potrebno. Balkansko luksuziranje.

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 23-12-10 at 09:12.

  8. #58
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Jeste, donekle... Ali, ako objektivno gledamo... Datum nije utvrdjen, i to ministarstvo sve sa njenim timom ne bi moglo da funkcionise mjesecima. Znachi jedan totalno prazan hod, a njen tim koji je vec ushao u igru, mjesecima bi bio (?) - neiskoristen potencijal.
    Funkcija radi funkcije jeste posebnost u CG, ali u ovom slucaju podrzavam sklanjanje tog Ministarstva do prve odluke o datumu. No, Sujeta je chudo...
    U ovoj krizi, i znajuci da postoji nedostatak ljudskih resursa bio bi prevelik luksuz drzati taj "mrtvi" korak. I ti ljudi bi bili zamrznuti bez obaveza. Korisnije je za Drzavu (a valjda je point interes drzave a ne zadovoljavanje Sujete pojedinaca sa ordenjima za minuli rad) da se oni uposle na odgovarajuca mjesta i ne gube dragocjeno vrijeme i drzavni novac.
    Po mojoj procjeni Crnoj Gori nije potrebno vise od 5 ministarstava, sve ovo ostalo je glupo luksuziranje jedne socijalno i infrastrukturno siromasne drzave.

    Hvala Lepo
    To sto si napisala je upravo tako samo sve naopako.
    Napisao sam već zasto mislim da bi upravo to ministarstvo trebalo biti glavno, a da bi to bio prazan hod je upravo obrnuto jer tek sad predstoji rad i treba imati koristi od toga sto se kandidat, a ne samo biti kandidat radi kandidata. Pustila se prazna prica da sad samo trebaju da prorade institucije i sve ce biti OK mi pravi clanovi.... Populizam, demagogija i pusta politicka prdnjava. Institucije moraju da rade zbog drzave Crne Gore, a ne zbog formalnog clanstva, kandidata i pocinjanja pregovora.... Upravo je to taj mrtvi korak jer sad drzava treba da pravi i stimulise svakog zivoga da se sto vise napise projekata, da se sto vise para povuce iz fondova Eu i da onaj najobicniji gradjanin ima koristi od toga sto je njegova drzava kandidat i budući clan, a ne da samo slusa kako smo kandidat a njemu ako nije gore od silne price onda mu nije ni bolje.
    Ko treba da angazuje sve kapicitete za te projekte, ako ne upravo to ministarstvo?
    MIP koji radi sasvim desete stvari?
    Ili mozda necija privatna agencija koja ce uzimati debele pare za te projekte (iz budzeta siromasne drzave) bez ikakve odgovornisti o uspjehu projekta, a premijer ce presipati iz supljeg u prazno i setati nekoga sa jedne stolice dje se nista ne radi na drugu.
    Ne radi se o nikakvoj sujeti već o odgovornosti ozbiljne osobe koja upravo neće da bude na teret budzeta, a da nista ne radi. Dobro ja joj nije ponudio ministarstvo sporta ili odbrane ili direktora za gradnju autoputa.
    Logicno je da pukne ministar za xxx i vodoprivredu jer je tako vodoprivredu sredio da voda sve ponese, ali mijenjati jedinog ministra koji moze pokazati sta je uradio i koji je prepoznatljiv u EU i medju najzasluznijim za kandidaturu je ludost i neodgovornost prema drzavi u slucajju da nijesu lako mogući prozaicni i prizemniji interesi.
    Sustina je da će se opet neki pripravnici obucavati na drzavi, a dok on nauci sve sto Djurovićka ima u malom prstu nasa unucad će slaviti zavrsetak pregovora Crne Gore sa EU.

  9. #59
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Pa dobro, mozda ce njen suprug sa svojom agencijom to da poravna... Nije to nepoznato ni EU. Cudni su putevi CG interesnih formacija. Nisu tu familijarno pogubljeni.
    Ja sam rekla da CG ne treba vise od 5 ministarstava, pa..... Nece se ti sa ordenjem pogubiti kad su lichni interesi sa pozicijama u pitanju.
    Inace, znam jedno...mnogi su zbog sujetnog ucjenjivanja lako odlazili sa politichke scene u CG.. Mnogi koji su mislili da su nezamjenjivi u svojim sektorima, pa se pojavise i bolji i vispreniji.
    Ne brinem za njih.

    Hvala Lepo

  10. #60
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Da li Crna Gora imala pet ili pedesetpet ministarstava birokratija će biti ista. Sto manje ministarstava to bolje jer ce biti odgovorni za svasta i za nista pa je poslije visa sila i silne obaveze bio uzrok. Nesto se sve bojim da će otpustiti nekog iz ukinutih ministarstava.
    Zovi ti to kako oćes pa cak i sujetom, ali steta je kad odlazi neko sa integritetom, znanjem i zvanjem, a zamijeni ih neki sa kursa koji je sve naucio fatajući pribiljeske kad neki pametni pricao. Zbog takvih zamjena kod nas i najobicnija stvar traje koliko traje. Novom premijeru treba pozeljeti da sastavi dobar tim a vala je krenuo nema sta cojek zamjeriti nako da slaze.
    Ko bi bolje uredio prostor od menadzera Budve koja je bas onako ogledalo planske, postene i uredjene gradnje, ali sve će to narod pozlatiti i sve ce se jednog dana zvati juce.

  11. #61
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,861
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Obično se kaže "Svi smo mi selektori" u sportskom smislu pa i ja na sportskom forumu često kažem koga treba stavit u reprezentaciju i slično. A da smo svi premijeri to nijesam znao ali za tu ulogu nijesam baš stručan . Ipak ću se osvrnuti na par postova.
    Quote Originally Posted by komsija View Post
    Po mom misljnju trebao bi da ide i Stijepovic, i sramota je da Univerzitet cuti na njegov izbor
    Quote Originally Posted by E-1 View Post
    Po Migu se premijerski mandat poznaje, ako mu taj ostane, zelim mu vazelin !
    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Migo je Migo, tu ne treba poseban komentar...
    Quote Originally Posted by Jal Cargo View Post
    Stijepovic je privremeno rijesenje, logicno je da ode
    Ne potcjenjujte Stijepovića, ljudi, slušajte vi amnesiaca avetnoga . Oni koji čitaju moje postove na drugim podforumima znaju da ne pišem napamet. Iako vjerujem da ljudima zvuči nevjerovatno ovo što sam sad napisao.
    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ostaje nam samo da nagadjamo da li je to Milo pustio da se dijete igra, da se otarasi dosadasnjih nesposobnih ministara tudjom rukom
    Uzeo si mi riječ iz misli. I meni je to palo na pamet. Ali kao što si rekao - nagađamo.
    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Posebno će mi biti žao ako u njoj ne bude najboljeg ministra koji je ikad ušao u salu Vlade - Gordane Đurović.
    Sramota kako se odnose prema njoj iako je ona nesretnica prikazivala njih daleko boljima nego što jesu. Davala je u kontaktima s Briselom toj Vladi uistinu (pro)evropsku crtu.
    I meni je ova odluka, blago rečeno, čudna a vidim i svima pa vjerujem i iz opozicije (parlamentarne). Iako se ne osjećam stručnim da ocjenjujem rad ministara čudna je odluka da najpopoularniji(a) ode iz Vlade. Inače, sada u šali, kada se saznalo da je Lukšić novi mandatar, svima kažem kako će sad Crmničani uzet sve pod svoje. A u zbilji, sve se nadam da zna što radi ovaj moj, kako bi to rekli na sjeveru, "zemljak". U protivnom - mrka kapa.
    Dick Laurent is dead!

  12. #62
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Dragi gospodine Hari, socijalistichki nacin razmishljanja po opisu radnog mjesta, daleko je od mog. Kako znam o cemu govorim, i kako nista ne izmishljam novo, vec ono sto je postojece u nekim od najrazvijenijih svjetskih drzava, onda .......
    Meni je normalno da mi je najuvazeniji saradnik i savjetnik osoba koja ima 78 godina, Vlasnici ogromnih privatnih i privredno stabilnih Co su ljudi 50-90 godina, a u CG se umorni ubise sto prije u penziju da odu - pa i policajci kao fizichki najizabraniji i sa 36 godina su na budzetu PIO jer su i tim godinama psihichki preumorni.
    Kad su odbori u pitanju i kad se dobija novac za te "lezarine" po funkcijama, to je u redu, ali obavljati odgovorno 1 ministarsko mjesto sa kvalitetnim saradnicima, e to ne moze - teshko? Djeca iskompleksiranih i nedokazanih roditelja se igraju velikih umova.

    Tako mi je normalno da jedna drzava ima samo 5 ministarstava sa funkcionalnom birokratijom. Vjerujem da je to strano i chudno, ali zaista....... Sta ja tu mogu.
    Kao sto je vasa Ministarka bila ucenica velikog gospodina "Eriksona", a taj gospodin je skinut sto politichki sto iz ozbiljnog razloga svojevremeno, eto sad je u CG ucenica pojam za spas CG ekonomije.
    Da ne pricam ono sto i Vi odlichno znate, da ti EU fondovi ni za njenog mandata nijesu ni odshkrnuti, a pitanje je i ko je to malo odshkrnuo... Dugo traje taj proces uchenja, 5 godina se vodi proces za WTO, sto li?

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 23-12-10 at 10:24.

  13. #63
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    421
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    da oće smijenit ko one iz MNE Airlinesa...

  14. #64
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Kao sto je vasa Ministarka bila ucenica velikog gospodina "Eriksona", a taj gospodin je skinut sto politichki sto iz ozbiljnog razloga svojevremeno, eto sad je u CG ucenica pojam za spas CG ekonomije.
    Da ne pricam ono sto i Vi odlichno znate, da ti EU fondovi ni za njenog mandata nijesu ni odshkrnuti, a pitanje je i ko je to malo odshkrnuo... Dugo traje taj proces uchenja, 5 godina se vodi proces za WTO, sto li?

    Hvala Lepo
    Ipak valjda nasa Ministarka jer tvoja nije sa Marsa , a svi smo mi bili neciji djaci pa ona poznata izreka popa Mića " da sam ima boljeg ucitelja..." vazi samo za neki period i dzaba se pozivati na ucitelje kad se poraste i ode "ispod ruke" ucitelja. Fondove sam pomenuo jer si rekla da bi sad to bio "prazan hod" a nije bogomi no hod za velike pare a sto je najvaznije kontolisane pare koje bi se morale upotrijebiti za dobro gradjana. Svaki status ima pristup do odredjenih fondova a ona i da je htjela na one najvaznije nije mogla ni euro ustinuti.
    Cijelo vrijeme tvrdim da se mi sporo ucimo pa ne znam da li je to zbog malo losijih djaka ili ostrih ucitelja, a dobro pomenu WTO samo tesko ce se naci neko ko će znati ciji je to bio posa da sredi Kad nesto ne valja kod nas niko nije kriv, ali zato kad se uradi iljadu onih da im se prisije medalja, ali...

  15. #65
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Cetinje, ponekad Titograd
    Posts
    2,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da je Vlada zrela za temeljnu promjenu...
    Ja ću oko ovih mojih koji ostaju...

    MUP je pokazao da može puno bolje pod Brajovićem no pod Kalamperovićem, zli jezici bi rekli da mu nije ni bilo teško, ali bi došli do priče o broju članova vlade iz manjinskih naroda na kraju možda.

    Po prvi put građani daju nadpolovičnu prosječnu ocjenu tom ministarstvu, sistem (koji je među najzatvorenijima u svakoj državi) je postao puno pristupačniji građanima i javnosti uopšte, poboljšano je stanje u pojedinim segmentima ali ima još mogućnosti za napredak. Mislim da je skoro neopaženo prošla vijest o uvođenju sistema dobijanja potrebnih dokumenata na kućnu adresu, ukoliko se zatraže elektronskim putem.

    Lompar i ekipa u ministarstvu će morati dobro da potegnu da bi opravdali povjerenje prije svega onih koji su ih postavili tu. Treće trake bi i ja umio izgradit, pitanje auto puta je ključno. Ukoliko je tačno da je dogovorio sve sa Kinezima koji bi mogli počet da rade veoma brzo i cijeli put (4 dionice) da izgrade za cijenu 2 i po dionice koje je trebao da izgradi Actor sve mu treba bit oprošteno jer će ušteđeti oko 400 miliona prvobitne cijene za taj put. Kad bi svako toliko učinio u 10 godina mandata, ova bi zemlja bila ka Luxemburg. Ostaje i dalje dosta loše stanje na putevima, željeznici i katastrofalno u pomorstvu što čudi obzirom da je Lompar doktorirao menadžent na Fakultetu Inernational Maritime Organization-a u Švedskoj.

    Vujica je onaj dio posla koji se manje vidio odradio vrlo dobro...ono što se vidi i što je po mom skromnom mišljenju manje bitno je radio slabije prije svega jer je dosta toga prepuštio pojedinim saradnicima koji se nijesu dokazali na povjerenim poslovima.

    Za sad bi svoj trojici dao srednju ocjenu 3+ od 0 do 5, s tim da bi mogli do kraja mandata možda dići do 4-, ali i pasti na 2+.
    Primjeri cojstva i junastva Crnogoraca i Arbanasa - Marko Miljanov Popovic...

  16. #66
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Cetinje, ponekad Titograd
    Posts
    2,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da ne ostanem dužan neznalicama oko evropskih fondova...Crna Gora je povukla ubjedljivo najviše novca po glavi stanovnika od svih zemalja ne-kandidata u proteklih 5 godina, a imali smo više i od kandidata Turske i Makedonije. Znači do desetak zemalja u ovom procesu, samo je Hrvatska imala bolji učinak.

    *inače će Rave ili neko ko je više upućen znati da se tek postankom zemlje-kandidata otvara mogućnost povlačenja sredstava iz par programa koji nijesu dostupni zemlji koja to nije.
    Primjeri cojstva i junastva Crnogoraca i Arbanasa - Marko Miljanov Popovic...

  17. #67
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Gospodine Hari, meni je do te gospodje Djurovic i njenih kvaliteta(?) koliko i do lanjskog snijega - kao pojedinac me uopste ne fascinira ni sa jednim rezultatom. CG je imala samo politichke rezultate i nista vise. To je valjda ochigledna procjena iz svih mojih komentara koje sam napisala na CG net mrezi.
    Nemojte mi zamjeriti sto ne svojatam nametnute osobe. To je principjelna pozicija.
    S druge strane, znam da nije pruzena sansa mnogima koji su mogli da urade nesto preko tih fondova. Zasto nije dozvoljeno?
    Zato sto se ta farsa od CG ekonomske otvorenost zasniva na strahu od realno otvorenog trzista gdje bi sposobni doprinijeli i sebi i gradjanima i drzavi. Ta CG politikantska elita znate gdje bi mogla da bude zaposlena nakon pada njihovog mandata i gubljenja politichkih funkcija, ukoliko bi zaista bilo otvoreno ekonomsko trziste? Samo na CG Univerzitetima. Odatle posli tamo i doshli. Oni su toga jako dobro svjesni i iz tog razloga zadrzavaju mnoge komunisticke zakone ukukuljene u oblandi "promjena".
    Ono sto Vas buni kad insistiram na dovoljnih 5 Ministarskih mjesta u Vladi CG, a ne buni po 17 odborashkih placenih lezarina, meni je smijeshno, znajuci da moj kolega Crnogorac drzi pod radnom odgovornoscu jako veliki dijapazon poslovanja u vise od xxx drzava svijeta.
    U Cg od tih "experata" maminih i tatinih dalje od opisa komunistichke radne funkcije nece da se pomjere niti umiju da funkcionisu. Drugi ce...

    Hvala Lepo

    p.s. Sjetih se sada izvjestaja Premijera Djukanovica, kad je rekao jednu jako bitnu "cinjenicu", parafraziracu - mi nismo mogli da biramo investitore, birali smo od onih koji su nam se nudili. Ono sto nije tachno u tome, jeste da su mnoge jako respektabilne Co zeljele da ponude ogromne investicije, ali do Premijera se nije moglo doci od njegovih ljudi iz kabineta i zbog neznanja i blokada celnih ljudi iz Ministarstava koji nisu ni shvatali o cemu su im govorili. Tako da dalje od politichkog uspjeha, kao sto je i euro bio politichka potreba a ispao ekonomski uspjeh... Nista. Nece niko iz tih Co da ceka pripravnichku politikantsku "elitu" crnogorsku da nauchi i da shvati sta im je nudjeno. Samo da znate, interno u finansijskom svijetu drzava u regionu koju CG "umni" experti hvale kao primjere.. totalna je prosnja za bilo kakav projekat. To josh nije doslo do umova u CG "ekonomiji"... ali i nema veze. Bice to nechiji problem.
    Last edited by Maja; 23-12-10 at 11:36.

  18. #68
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    A Hrvatska je povukla samo 20% od tih pustih milijardi EURA,
    koji stoje stend bay,
    i chekaju polupismenu birokratiju da izrade projekte, koji ce imati prolaznost kod kolega iz EUe.

    Ja sam pristalica uvoza kvalifikovane i iskusne radne snage iz Slovenije i Hrvatske, sa armijom mladih i perspektivnih studenata i apsolvenata sa nashih prvivatnih i drzavnih univerziteta, i OGLAS za prijem nashih povratnika iz inostranstva,
    profesionalaca koji su uspjeshni i na tudji teren,
    OVO JA SAMO SANJAM,
    JER NEPOTIZAM & JAVASHLUK ce josh DUGO-DUGO da vlada u CGi,
    a NEGATIVNA REGRUTACIJA,
    po PLEMMENSKIM, KUMOVSKIM I PARTITOKRATSKIM NACHELIMA,
    ce KONTAMINIRAT DOMACU ZIVOTNU SREDINU,
    odrzivi razvoj ce postat NEIZDRZIVLJIV, polako ce najbolji pakovat kofere i lutat po Jevropi & Jamerici trbuom za kruom.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  19. #69
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    811
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja tu nista ne bih diro

  20. #70
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Majo,

    bez ljutnje, ali mi izgledas kao "dijete" iz braka Nebojse Medojevica i Vanje Calovic.

    sve najbolje ti zelim i da to tvoje super,mega,giga zvanje unovcih nedje preko granice.
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  21. #71
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Ono sto nije tachno u tome, jeste da su mnoge jako respektabilne Co zeljele da ponude ogromne investicije, ali do Premijera se nije moglo doci od njegovih ljudi iz kabineta i zbog neznanja i blokada celnih ljudi iz Ministarstava koji nisu ni shvatali o cemu su im govorili
    Kako ne,ti se kolaci cuvaju samo za odabrane-doneses pare,sagradis i onda imas gratis komunalije i poreze narednih desetak godina...
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  22. #72
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by OSCAR View Post
    Da ne ostanem dužan neznalicama oko evropskih fondova...Crna Gora je povukla ubjedljivo najviše novca po glavi stanovnika od svih zemalja ne-kandidata u proteklih 5 godina, a imali smo više i od kandidata Turske i Makedonije. Znači do desetak zemalja u ovom procesu, samo je Hrvatska imala bolji učinak.

    *inače će Rave ili neko ko je više upućen znati da se tek postankom zemlje-kandidata otvara mogućnost povlačenja sredstava iz par programa koji nijesu dostupni zemlji koja to nije.

    Upravo tako , to su tkz. pretpristupni fondovi. CG je do sad iskoriscavala bolje IPA fondove nego sto su to cinili drugi potencijalni kandidati, a posto smo sada kandidati, imamo veci pristup EU fondovima, medjutim, kao i kad smo bili zemlje kandidati, moracemo da ubijedimo EU sa dobrim idejama gdje bi se te pare ulozile, cak mozda i malo teze jer su vece pare u pitanju, ali ako se ovako nastavi, te pare bi drzava mogla dobro da iskoristi (prije nego li se javi neki pametnjakovic na ovo i prospe neku foru, ne da popuni budzet , jer EU sve to strogo nadgleda, zato je i tesko nekim drugim da uzmu vise pare iz tog fonda).


    E ono sto mene interesuje, da li ce CG moci da koristi pare iz pretpristupnih fondova, jer za to treba da se odredi u budzetu EU.
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  23. #73
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Kako ne,ti se kolaci cuvaju samo za odabrane-doneses pare,sagradis i onda imas gratis komunalije i poreze narednih desetak godina...
    Niko nije muza ovce,
    dok nije napunio obor, nama samo koprive rastu i na plono i neplodno zemljishte,
    a GAZDARICA muze,
    i vidi joj se pola guze, ako ima vime da stisne.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  24. #74
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    G kvart
    Posts
    1,218
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Glenn_Q View Post
    Ja Luksicu dajem 100 dana.. Da vidim kako ce da se pokaze, pa ga tek onda kritikujem ili hvalim ...
    word!

  25. #75
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    vidim ja po ovome sto pise portalanalitika da ce u vladu sedjeti sve profesori sa ekonomskog fakulteta UDG
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

Page 3 of 19 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Pada Vlada!
    By sinisam in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 145
    Last Post: 21-01-10, 23:30
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Elektronska Vlada
    By Velika Mo in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13
    Last Post: 26-07-07, 21:24
  4. T-com vs Vlada: Svi zadovoljni
    By Ego_and_his_own in forum Internet
    Replies: 4
    Last Post: 15-04-07, 01:32
  5. VLADA MANIPULISE I SA 'GLADJU'!
    By seerotheenya in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 41
    Last Post: 21-02-05, 19:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •