Results 1 to 12 of 12

Thread: Srbija bi brze napredovala bez Crne Gore i Kosova

  1. #1
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Srbija bi brze napredovala bez Crne Gore i Kosova

    Srbija bi brze napredovala bez Crne Gore i Kosova

    [size=6]Intervju sa Doris Pak[/size]

    Doris Pack, clan Evropskog parlamenta
    : Rekla bih da je za Srbiju najbolje da se drzi evropskih vrednosti i da ispuni sve neophodne uslove za clanstvo u Uniji. Ako saradnja sa Hagom bude dobro funkcionisala, mislim da ce postojati sve sanse da veoma brzo pocne pregovore o asocijaciji i prikljucenju

    RSE: Sta je po vasem misljenju brzi put Srbije do Evropske Unije: sa ili bez Kosova, sa ili bez Crne Gore?

    PACK: To pitanje je veoma, veoma “zakucasto”. Rekla bih da je za Srbiju najbolje da se drzi evropskih vrednosti i da ispuni sve neophodne uslove za clanstvo u Uniji. Ako saradnja sa Hagom bude dobro funkcionisala, mislim da ce postojati sve sanse da veoma brzo pocne pregovore o asocijaciji i prikljucenju.

    Sto se tice Crne Gore, tu ne postoji problem saradnje sa Hagom, ali Crna Gora svakako ima drugih preduslova koje treba da ispuni – oni su uglavnom u ekonomskom domenu.

    Problem Kosova moze se resiti samo zajednickim naporima, ali pri tome bi se srpski politicari morali okrenuti od proslosti, cak i od sadasnjosti, i okrenuti se buducnosti. Oba entiteta su u Evropi i zato je neophodno da se u evropskom kontekstu nadje resenje koje bi omogucilo i vecinskom stanovnistvu - kosovskim Albancima - i Srbima mirnu koegzistenciju. Svi ce oni, konacno, zavrsiti u Evropskoj uniji.

    RSE: Da, ali gospodjo Pack, niste jos odgovorili na moje pitanje: da li ce Srbija pre stici u Evropsku uniju sa ili bez Kosova, sa ili bez Crne Gore?

    PACK: Da li ce Srbija i Crna Gora ostati zajedno – to je pitanje koje ta dva dela drzavne zajednice sami treba da rese, ja se tu ne bih mesala, sve sto oni same odluce prihvaticu. Kosovsko pitanje moraju da resavaju obe strane. Kosovo se mora resavati sa Srbima a ne protiv Srba.

    Ako me pitate za licno misljenje – reci cu vam, i to je stav koji sam oduvek imala: smatram da bi Srbija mnogo brze ispunila i ostvarila sve sto je naumila kada bi se resila ta dva kamena za vratom.

    RSE: Smatrate li da u ovom tranzicionom periodu Evropska unija treba da od UN-a preuzme Kosovo?

    PACK: To sam ja odavno trazila. Mi tamo ulazemo najvise novca, imamo najvise ljudi na terenu i, kao Evropljani, mnogo bolje razumemo tamosnju situaciju i problematiku nego ljudi koji su u ime UN-a otisli u region – Afrikanci, vojnici iz Bangladesa i odakle sve ne. Smatram da je to NAS domaci zadatak, jer se pojavio ispred nasih vrata. U tom smislu drzim da bi Evropska unija, odnosno, Evropska komisija trebalo i oficijelno da preuzmu u svoje ruke stvari na Kosovu.

    RSE: Gospodjo Pack, bili ste pre nekoliko dana u Vojvodini i relativno pozitivno ste ocenili napore vlasti da rese problem tamosnjih etnickih tenzija i incidenata. Predlozili ste vece prisustvo pripadnika madjarske i drugih manjina u policiji Srbije. Kako je srpska vlada reagovala na taj vas predlog?

    PACK: Srpska vlada je to pozdravila, nisam osetila bilo kakav otpor toj ideji. Oni su mi rekli da se na oglase za poslove policajaca javlja veoma malo pripadnika madjarske manjine jer je to slabo placen posao i nema mnogo interesovanja za njega. Ja ipak to objasnjenje ne bih uzela zdravo za gotovo. Mislim da treba da se ulaze mnogo vise napora i sredstava, posebno u sredinama gde je madjarska zajednica u vecini, da se mladi ljudi – pripadnici te manjine – privuku u policijske redove. Problem predstavlja i to sto cesto mladi iz madjarske manjine ne vladaju najbolje srpskim jezikom, ali mislim da bi bas zato u obrazovanje tog kadra trebalo da se ulozi vise i volje i sredstava kako bi se otklonio taj problem nedovoljnog vladanja jezikom.

    Branka Trivic

    Radio Slobodna Evropa

  2. #2
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    SER/BIJA IMA SVE SANSE DA OSTANE ONO TE JES , A TO JE : "SUPAK OD SVIJETA" !!!! :wink: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue:
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  3. #3
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    283
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kud bi kraj bio crnoj gori da nema pacijenata ka vas dva?!?! ma i monako bi zadrktao da vas uknjize dje vam je i mjesto, jednoga u brezovik, ovoga sipljaivoga magarca, a drugoa u dobrotu da vrate po shesti put, ovoga policajca te lize pljanku jajca!!!!!!

  4. #4
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Volimo i mi tebe isto :wink: serbalju nijesmo mi Crnogorci krvolocna nacija, eto vidis ja bi te castio jednu Trebjesu ,dok vi serbalji bi ni zivot na muke vadili :? :shock:
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Neka hvala...
    Radije ćemo i dalje da se patimo sa vama.
    Treba vas nedorasle neko da izvede na pravi put... :?

  6. #6
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Karma
    Neka hvala...
    Radije ćemo i dalje da se patimo sa vama.
    Treba vas nedorasle neko da izvede na pravi put... :?
    SER/BIJA IMA SVE SANSE DA OSTANE ONO TE JES , A TO JE : "SUPAK OD SVIJETA" !!!!
    :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue:
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mora da si napravio omašku jer si mislio na Crnu Goru. :shock:

    To je verovatno razlog da si je napustio i krenuo u beli svet, trbuhom za kruhom.

  8. #8
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Karma
    Mora da si napravio omašku jer si mislio na Crnu Goru. :shock:

    To je verovatno razlog da si je napustio i krenuo u beli svet, trbuhom za kruhom.
    E MOJ MRCO MOJA IZBJEGLICER SA ABANSKOGA KOSOVA :wink: JA SAM BIO I OSTA BOGAT I DOLJE U CG I ODJE U SVECKU :wink: CUDIME DA TI TO ZVIJEZDE NIJESU REKLE A ????? 8)
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Možeš ti da tupiš, ali je svima ovde više nego očigledno da si ti siromašan - pameću... :?

  10. #10
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Dobro ta tvoja prdnjava no oli ti koji dinar ako nemas da ti bacim :wink: ,valjace ti kad budes isa autobusima na kosovo da glasas zza TACIJA tvojega presjednika :wink: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue:
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  11. #11
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    crna gora bi napredovala bez crne gore tj. ako ovi politicari imaju ista u glavu spasonosno bi bilo da je poprlicno iseckaju radi lakseg odrzavanja naravno tako bi se produzio rok trajanja.srbima svoje,boshnjacima svoje,albancima svoje i naravno rusima svoje.takvu mali ali efikasnu crnu goru bi prvenstveno trebal o svest na teritoriju podguzice i wcetinja i dodat radi reda jos po koje mocvarasto podrucje u vidu otpremnine.i eto perfektnog rezervata. opcionalno postavit aligatore i dukljanske brontosauruse za cuvare , dic veliki zid namazan govnima i zicom pod naponom da se niko ne usudi priblizit.

  12. #12
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    --------------------------------------------------------------------------------
    SER/BIJA IMA SVE SANSE DA OSTANE ONO TE JES , A TO JE : "SUPAK OD SVIJETA" !!!!

    Dobro ta tvoja prdnjava no oli ti koji dinar ako nemas da ti bacim ,valjace ti kad budes isa autobusima na kosovo da glasas zza TACIJA tvojega presjednika
    _________________
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •