Page 3 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast
Results 51 to 75 of 151

Thread: Oscar 83rd Academy Awards

  1. #51
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nijesam bas siguran. Makar je meni Social Network mnogo bolje legao, i rekao mi mnogo vise, i nad mnogo vise stvari ostavio znak pitanja, za koja ce trebati sigurno 10-15 godina da budu odgovorena... To je film ove generacije. I kao takav ce tek da se nametne za 20-30 godina.
    A Black Swan je opet... straightforward, uspijeva fino da nam isprica to sto ima,lijep je film, ali... vec davno ispricana prica, ne ide u mnogo pravaca, ne ostavlja mnogo prostora za neko razmisljanje. Nit' mislim da je Aronofsky zelio da bude vise od toga...
    Just to slip the skin...

  2. #52
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Denial
    Posts
    1,249
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    61 Posts

    Default

    Meni
    Je TSN dobar film. Nevezano izašta, dobra drama. S hrpom tih antičkih motiva obrađenih na, po meni, jako solidan način po svim parametrima. Odlična gluma.

    BS je isto sjajan film, ali na drugi način. Izniman estetski doživljaj, i premda je priča, opet, stara, prelepo je ispričana.

    Muzika sjajna i jednom i u drugom. I još mnogo toga.

    Ergo,

    oba filma jako dobra na svoj način, ne hebe me puno tu koji će koju nagradu da pokupi.

    Jesam li oftopična? :mrgreen:
    ​Ne čitam s razumevanjem.

  3. #53
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nijesi, ovdje samo dumamo koji film nudi vishe, iz pozicije tipicnog konzumenta, ili iz pozicije nekog ko trazi malo vise art pristupa, ili iz pozicije nekog ko bi sve to da gleda u okviru neke shire price naseg vremena ili trenutka filmske industrije i umjetnosti... whatever you like. Ili u okviru neke Oskarovske price i sablona nagrada, moze i to. Meni je tuzno sto se to iz godine u godinu, i odje i svudje, svede samo na interno takmicenje filmova nominovanih za Oskara, ali eto...
    Just to slip the skin...

  4. #54
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Nijesam bas siguran. Makar je meni Social Network mnogo bolje legao, i rekao mi mnogo vise, i nad mnogo vise stvari ostavio znak pitanja, za koja ce trebati sigurno 10-15 godina da budu odgovorena... To je film ove generacije. I kao takav ce tek da se nametne za 20-30 godina.
    A Black Swan je opet... straightforward, uspijeva fino da nam isprica to sto ima,lijep je film, ali... vec davno ispricana prica, ne ide u mnogo pravaca, ne ostavlja mnogo prostora za neko razmisljanje. Nit' mislim da je Aronofsky zelio da bude vise od toga...
    Vidis, na mene Social Network uopste nije neki poseban utisak ostavio. Jednostavno mi ni tema nije dovoljno interesantna. Klasicna kapitalisticka prica.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  5. #55
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,073
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    438
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    ^^ Takodje... Prosjecan film.
    \\
    OFL•GIC

  6. #56
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Arhitetka View Post
    Odavno se Oskar gleda iskljucivo zbog duhovitih domacina. Koga jos briga koji je film godine.
    ti duhoviti domaćini sa Oskara svoje politički korektne šale kupe čitajući sa idiota
    Last edited by Rakun; 18-01-11 at 13:37.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  7. #57
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Denial
    Posts
    1,249
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    61 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    evo ga ovogodišnji
    Dajte, ljudi, bar prethodnih 10 postova pročitajte pre nego kliknete reply.

    I uštedite nam malo vremena. :mrgreen:
    ​Ne čitam s razumevanjem.

  8. #58
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    sry editovao sam ga
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  9. #59
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,073
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    438
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    The Producers Guild of America named "The King's Speech" as the Best Picture of 2010, ending the sweep of precursor awards by "The Social Network."
    \\
    OFL•GIC

  10. #60
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    se7en
    Posts
    642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Nijesam bas siguran. Makar je meni Social Network mnogo bolje legao, i rekao mi mnogo vise, i nad mnogo vise stvari ostavio znak pitanja, za koja ce trebati sigurno 10-15 godina da budu odgovorena... To je film ove generacije. I kao takav ce tek da se nametne za 20-30 godina.
    A Black Swan je opet... straightforward, uspijeva fino da nam isprica to sto ima,lijep je film, ali... vec davno ispricana prica, ne ide u mnogo pravaca, ne ostavlja mnogo prostora za neko razmisljanje. Nit' mislim da je Aronofsky zelio da bude vise od toga...
    Quote Originally Posted by cowgir| View Post
    Meni
    Je TSN dobar film. Nevezano izašta, dobra drama. S hrpom tih antičkih motiva obrađenih na, po meni, jako solidan način po svim parametrima. Odlična gluma.

    BS je isto sjajan film, ali na drugi način. Izniman estetski doživljaj, i premda je priča, opet, stara, prelepo je ispričana.

    Muzika sjajna i jednom i u drugom. I još mnogo toga.

    Ergo,

    oba filma jako dobra na svoj način, ne hebe me puno tu koji će koju nagradu da pokupi.

    Jesam li oftopična? :mrgreen:

    E sad bih ja neshto rekla...ak' je dozvoljeno
    Ovdje dostina poznaje/zna da ne govorim stvari sluchajno, bez argumenata, bez ikakvog osjecaja za realnost, osjecaja za umjetnost, subjektivno (a ako se desi da jeste subjektivno, onda i naglasim)...da se ne s(ha)maramo too much...

    Nisam otkrila toplu vodu kada kazem da ce oba filma dobro proci na predstojecoj dodjeli...I da ce Academija, kako samo ona to umije da radi, da "podijeli" zasluge onako pravichno kako ona smatra i svi u njojzi.
    A opet, pogledavshi sve shto se moglo pogledati/sve shto se trebalo pogledati, mogu samo da kazem (sad ce paljba!) da ta "podjela zasluga" drage mi Academije uopshte nece biti osnovana. Jer, ni jedan ni drugi film nisu xtra filmska djela. Naravno, svjedoci smo chinjenice da Academija godinama grijeshi i daje gluposti "glupostima". I svjesni smo chinjenice da su toliko puta pogrijeshili i iZignorisali neka djela koja su se stvarno mogla nazvati umjetnichkim radom. I naravno, tako ce biti i ovaj put...jer, rekli bi, alternative nemamo.Niti je trazimo.
    Ne, nije ova filmska godina bila losha...samo je bila manje interesantna. Plodna a opet malo pogreshna.

    Ne, naravno da ne mislim da su oba losha. Bila bih bash veliki idiJot i neznalica kada bih to mislila. Ali, ponavljam, nisu nishta posebno. I jedan i drugi film, ako malo bolje pogledate, nude isto. Autorstvo. Da niste znali ko ih je radio, sigurno biste na nekom quizu strefili. Kadrovi slichni. Hommage-i isti. Na obije strane se osjeca neki warm-up suspense-a. Opet. Obojica to vuku od starta. Shto je, rekli bi, dobro. Pa i jeste. I ne...necu iskljuchiti True grit iz ove prichice...Ponavljamo se momci, ponavljamo.

    Na jednoj strani, gdjica Portman, meni special mila, je odigrala, za sada, ulogu zivota (ustvari lazem, Profesionalac ipak). Uletjela je trupachke u nju. I izashla kao winner. Tj. najlogichnije bi bilo. Medjutim, gdjica Portman vuche sve konce, i malo je "premlada" da ih vuche sama. Zato...je ispao malo nepotpun.

    Na drugoj strani imamo "djechicu". S pravom dragi Finch s pravom. SlaDko je to sve. Eisenberg je vrlo dobar. Lijepo su ga "otvorili". Kao i njegov partner u "zlodjelu". Taj kompletan concept dobro zvuchi. I izgleda. I nemam nishta sepkatularno da zamjerim, do rupe. Koje postoje. One standardne koje my dear Finch zanemari. A opet, ne mogu reci da sam ochekivala nekakvu exploziju. Daj...tema je isuvishe prazna za jednog reditelja poput njega!


    Ova godina ce se zapamtiti po "zaboravljenim" djelima.
    Makar ja.....


    p.s. Strani film...to je kategorija buducnosti...vec godinama.....Tu ce se navijati.
    Last edited by paralelopipak; 23-01-11 at 22:26.
    "what sick ridiculous puppets we are,
    what stupid little stage we dance on,
    what fun we have,
    dancing,fucking not a care in the world,
    not knowing who we are,
    we are not what was intented....."

  11. #61
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Odakle poceti... Hm. Hajde prvo Portmanova. Moj je utisak da jedno 80% filma ne vuce ona konce, nego film vuce nju... I na kraju bang! sprint u zadnjih 200 metara, Kenenisa Bekele je opet prvak svijeta na 10000. I to je dobro, samo sto od trke na 10000 metara nam najcesce prikazu samo zadnjih par krugova... sa pravom.

    Volio bi, u zadnjih 10 godina... Da mi kazes, koja su to umjetnicka djela sa engleskog govornog podrucja bila izignorisana od strane akademije. Naravno, bilo ih je. Prvi ja stalno kukam o tome, i pricam da je sve ovo pointless. Ali... sustina - za koliko filmova koji su dobijali nagrade, i bili nominovani (ili mozda bili skroz zaobidjeni) - mozemo uopste reci da su bolji od The Social Network? I ne, ne zelim ja da kazem da je TSN sad nesto alpha&omega, ali... Realno, sta je to iz proslih 10 godina bilo bolje? Ja imam neku svoju listu, ali hocu da cujem tvoj odgovor. Moja je veoma kratka.

    I bitno - sta uopste znaci to BOLJE? U kategoriji za Best Picture? Neki pojedinacni parametri ne sigurno. Sta znaci jedan Best Picture na Academy Awards, ili bi makar trebao da znaci? Po nekim "old school" parametrima? Po meni, trebao bi da to bude film koji nosi duh vremena, bez obzira na period koji obradjuje; koji je aktulan tematikom, koji je visheslojan, koji nam govori o nama samima, danas, i u odnosu na prije 10, 20, 50 godina. Koji nam odskrinjuje vrata buducnosti - kako sopstvenom realizacijom jer je umjetnicko djelo i ugradjuje sebe kao komadic jednog velikog mozaika filmske umjetnosti - i sto je mnogo bitnije, odskrinjuje nam vrata buducnosti nas samih. Govori nam u kom pravcu idemo. Tekstom, vizuelno, svakako. To treba da bude film koji ima stav, koji chini jedan pravi statement, recku u istoriji.

    Tipa, kad kazem 90e, pomislim na - Philadelphiu, Pulp Fiction, Foresta, Solskjaera, Lost Highway, OK Computer. Samo to mi vise govori o 90im nego ne znam koliko teksta. Ili, kad kazem 2000e, pomislim na There Will Be Blood, Mystic River, Antona Chigurha, Zodiaca, History of Violence, Up in The Air... i Social Network. Jer se svijet promijenio, postao je suroviji. Surovost i otudjenost su postali ljudskiji, ogoljeniji, bliskiji. Lakse se poistovjetiti sa njima, zagrliti ih. Cak i sa onima koji pojma nemaju zasto rade to sto rade, osim iz nekog bijega i emotivne osakacenosti - Clooney koji trci sa aerodroma na aerodrom, Daniel Day Lewis i glad za naftom, Bardem "tihi ubica":mrgreen:, i klinac koji dize facebook iz ocajnicke zelje ne da bude voljen nego da bi bio predmet divljenja. Kad to uporedis, vidis da i ovakav Academy Award prica jednu veliku pricu, o svijetu koji je postao drugaciji. I neka je - vece je herojstvo mozda Giggsov hladni i trezveni penal u zadnjoj seriji 2008e, nego Solskjaerov gol u Barceloni


    Zasto je sve ovo bitno? Zato sto je jedini smisao Academy Awardsa taj shiri kontekst vremena i price o nama samima. A najmanje je smisao - takmicenje filmova. Mozda se mogu tehnicke stvari uporedjivati, ali sustine, ono sto film JESTE... Jako tesko.Opet, ako grijesim, ispravi me...


    Znaci, lista filmova za koje se moze reci da su bolji, od recimo, The Social Network. Iz zadnje decenije. Sa engleskog govornog podrucja. Molicu. I da, ako mozes, da mi ukazes na te rupe koje strce iz TSN... Posto ja, eto ispade, filmom izut iz cipela. Ne vjerujem bas da je tako, vise sam ispunjen tihom satisfakcijom tipa "e ovaj nam je slozio kockice kakvi smo i kakvi cemo bit', na vrlo kulturan i precizan nacin", nego neko izuvanje, ali... veliki smo mi za izuvanja i promaju u glavi, mozda. Ako nista, dumao sam o filmu i onom sto ima da mi kaze 3 dana. Pa bi volio da cujem - sta mu to cini temu praznom. Ili tipicnom. Ili.. ne znam ni sam. "Praznijom nego inace". Sa tom izjavom se bas necu sloziti, i izgleda ispade da se sto se tice percepcije onoga sto jedan film kaze ili ne kaze - totalno razlikujemo. Jer je meni film rekao vise nego i Se7en i Fight Club zajedno, bez obzira na nakljukanost istih vizuelnom raskoscu, suspence-om, nasiljem, licnim pecatom, nelinearnim obrtima, tempom... Ti njegovi filmovi su mi mnogo ogoljeniji, onako bahato potureni pod nos, bozicno pecenje na trpezi nakljukano holesterolom.
    Last edited by getaway blues; 24-01-11 at 12:52.
    Just to slip the skin...

  12. #62
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,073
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    438
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Best Motion Picture of the Year Nominees:

    127 Hours (2010): Christian Colson, Danny Boyle, John Smithson
    Black Swan (2010): Mike Medavoy, Brian Oliver, Scott Franklin
    The Fighter (2010): David Hoberman, Todd Lieberman, Mark Wahlberg
    Inception (2010): Christopher Nolan, Emma Thomas
    The Kids Are All Right (2010): Gary Gilbert, Jeffrey Levy-Hinte, Celine Rattray
    The King's Speech (2010): Iain Canning, Emile Sherman, Gareth Unwin
    The Social Network (2010): Scott Rudin, Dana Brunetti, Michael De Luca, Ceán Chaffin
    Toy Story 3 (2010): Darla K. Anderson
    True Grit (2010): Ethan Coen, Joel Coen, Scott Rudin
    Winter's Bone (2010): Anne Rosellini, Alix Madigan


    Best Foreign Language Film of the Year Nominees:

    Biutiful (2010): Alejandro González Ińárritu(Mexico)
    Dogtooth (2009): Giorgos Lanthimos(Greece)
    In a Better World (2010): Susanne Bier(Denmark)
    Incendies (2010): Denis Villeneuve(Canada)
    Outside the Law (2010): Rachid Bouchareb(Algeria)


    Daft Punk nije nominovan za najbolji score. LOL za oskare
    \\
    OFL•GIC

  13. #63
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Drug Tito View Post
    Daft Punk nije nominovan za najbolji score. LOL za oskare
    Sve za šta je nominovan Alice in Wonderland trebalo je da ide Tronu, a stvarno no comment za nominacije za muziku. Sramotno kao i skoro svake godine, generalno gledano.
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  14. #64
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Denial
    Posts
    1,249
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    61 Posts

    Default

    Osvrnula bih se samo na par delova inače jako lepog upisa.

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    i klinac koji dize facebook iz ocajnicke zelje ne da bude voljen nego da bi bio predmet divljenja.
    Epic wrong. Ali česta, jako česta greška.

    Svi na planeti, ali apsolutno svi, bez izuzetka imamo dotičnu potrebu, ne želju, već prirođenu, ljudsku potrebu za ljubavlju, koja je more often than not i ono što ljudske akcije, manje ili više obvidno, pokreće i usmerava. It's only natural and too human. Želja da se bude predmet divljenja od strane okoline samo je inačica (pomalo degenerisana) potrebe, opet normalne, za social acceptance, opet usko vezane uz navedenu potrebu da se bude voljen.
    Men's'čini da je tvoj fail u citiranoj tvrdnji - dečko je uradio to što je uradio vođen potrebom da ga se voli i prihvati. Nothing more, nothing less. They all loved him for Facebook, not for himself, kako se čini, te je pitanje koliko je sad zadovoljniji, ali ne bih se udubljivala. Moraću svakako ponovo da pogledam film, i ne bih se složila sa dragom paralelopipak u tome da je film isprazan i plitak.

    Problem je u tome što ispada da one friend (he had that?) never really cuts it kada se dotaknemo navedenih potreba. It's sad, ali tako je.

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    I da, ako mozes, da mi ukazes na te rupe koje strce iz TSN...
    Ne mogu napamet da se setim svega, ali bilo ih je par, prilično banalnih, koje su me zabolele u datom momentu (I was like "hej, wtf?!"), ali mu ih nisam uzela za zlo. Nekakva 'ajmo reć' nedorečenost koja se ne uklapa tu gde je smeštena. Ne nedorečenost filma an ženeral. Prva mi pada na pamet scena gde ga Justin obučenog u pjs ispraća na sastanak s bigshots. To je npr. suvišno, ili krnjavo. Treće nema.
    A ima ih još, ako insistiraš pobrojaću ti ih kad odgledam film ponovo.

    Dobar - da. Oscar material - ne bih baš rekla. Konkurencija za Oskare - katastrofa. Ali kriterijumi su se i tako pomerili.
    Dobar film je uvek dobar film, a mi nemamo odmak niti od godine dana da bismo neke stvari mogli sagledati. Tako da zapravo samo trabunjamo, but it's fun and can be useful. :mrgreen:
    Last edited by cowgir|; 25-01-11 at 19:48.
    ​Ne čitam s razumevanjem.

  15. #65
    big giant head Guest

    Default

    samo da kazem da je social network odlican film. ne kao zodiac, ali meni bolji od vecine fincherovih, koji se mahom svode na ochajnicku zelju da shokira. sazrio je kao reziser. daleko mi se vise svidjaju ta dva filma nego recimo the game ili seven.

    to je otprilike i jedini film iz konkurencije za oskara koji sam pogledao, i jedini koji me zanima. aranofsky je znao i da napravi dobar film, mada je znao i da promasi, ali black swan sumnjam da cu ikad pogledat. dovoljno je bilo filmova o baletu [kao i npr. o boksu. mozda kad bi ukombinovali te dvije plemenite discipline, pa da npr. stalone mlati natalie portman..]

  16. #66
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,345
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    TSN ti se vise svidja nego se7en ? Se7en je daleko bolji film nego Igra tako da ih i ne treba uporedjivati. Za Zodiaca cu se sloziti.

  17. #67
    big giant head Guest

    Default

    a ne znam, ne mogu reci da je TSN bolji film. prosto, se7en mi je, slicno kao i the game, pa donekle i fight club izivljavanje [u smislu fincherove potrebe da bude sto sokantniji obrt isl]. plus, generalno su mi dosadni filmovi sa hiperinteligentnim serijskim ubicama i josh inteligentnijim pandurima koji ih jure. chisto subjektivno, dakle.

  18. #68
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,073
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    438
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Zodiac je jako dobar film, ali nakon gledanja Memories of Murder, dobio sam neki osjecaj da to nije to.
    \\
    OFL•GIC

  19. #69
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cowgir| View Post
    Osvrnula bih se samo na par delova inače jako lepog upisa.



    Epic wrong. Ali česta, jako česta greška.

    Svi na planeti, ali apsolutno svi, bez izuzetka imamo dotičnu potrebu, ne želju, već prirođenu, ljudsku potrebu za ljubavlju, koja je more often than not i ono što ljudske akcije, manje ili više obvidno, pokreće i usmerava. It's only natural and too human. Želja da se bude predmet divljenja od strane okoline samo je inačica (pomalo degenerisana) potrebe, opet normalne, za social acceptance, opet usko vezane uz navedenu potrebu da se bude voljen.
    Men's'čini da je tvoj fail u citiranoj tvrdnji - dečko je uradio to što je uradio vođen potrebom da ga se voli i prihvati. Nothing more, nothing less. They all loved him for Facebook, not for himself, kako se čini, te je pitanje koliko je sad zadovoljniji, ali ne bih se udubljivala. Moraću svakako ponovo da pogledam film, i ne bih se složila sa dragom paralelopipak u tome da je film isprazan i plitak.

    Problem je u tome što ispada da one friend (he had that?) never really cuts it kada se dotaknemo navedenih potreba. It's sad, ali tako je.



    Ne mogu napamet da se setim svega, ali bilo ih je par, prilično banalnih, koje su me zabolele u datom momentu (I was like "hej, wtf?!"), ali mu ih nisam uzela za zlo. Nekakva 'ajmo reć' nedorečenost koja se ne uklapa tu gde je smeštena. Ne nedorečenost filma an ženeral. Prva mi pada na pamet scena gde ga Justin obučenog u pjs ispraća na sastanak s bigshots. To je npr. suvišno, ili krnjavo. Treće nema.
    A ima ih još, ako insistiraš pobrojaću ti ih kad odgledam film ponovo.

    Dobar - da. Oscar material - ne bih baš rekla. Konkurencija za Oskare - katastrofa. Ali kriterijumi su se i tako pomerili.
    Dobar film je uvek dobar film, a mi nemamo odmak niti od godine dana da bismo neke stvari mogli sagledati. Tako da zapravo samo trabunjamo, but it's fun and can be useful. :mrgreen:
    Nedje prije 15min (otprilike kad je DJ Campbell dao gol, sve ga ebalo) mi je browser volsebno progutao lijepu komadinu ispisanog teksta. Tako da cu sad da skratim. Tj, hajde da vidimo utakmicu do kraja, pa da nastavimo...

    ...ok. Ispade da mi je utakmica skratila zivot nocas. Manje bitno, sad cu da kucam opet. Dotakla si bitnu stvar, nesto sto je jedna od glavnih teza-pitanja koju nam film nudi - "je li on jednostavno samo pati za tim da bude voljen" ili "coek prosto zeli da bude cool i iznad svih"... To je nesto sto je kao dilema bila, meni makar, od nedje od 15og minuta filma pa do samog kraja. I nekako mislim da je velika snaga filma to sto ipak, na kraju, makar se meni cini, nijesmo u obavezi da ga pravdamo i objasnjavamo na bilo koji nacin. Coek je takav kakav je, mnogo ih je takvih, tu treba da se zapitamo ili ne u kom pravcu sve ovo ide, jesmo li uvijek bili takvi ili smo neprimijetno izgubili sposobnost za osjecamo... i kraj. Ne zelim da ga sazalijevam, bilo sta. U danasnjem svijetu nemamo vremena za to.

    Mislim da je velika razlika izmedju "zelim da budem voljen" i "zelim da budem prihvacen, zelim da gradim sliku o sebi pred drugima". Veeelika razlika. I mislim da je to prije svega stvar zrelosti i sposobnosti da se nesto osjeti ili ne. Zuckenberg u filmu, u odnosu prema svojoj ex girlfriend, cak i u onoj zadnjoj sceni sa "refresh refresh"... ne zeli da bude voljen, nego opet nezrelo, djetinje, "zelim izgubljenu igracku"... To je nesto sto je, moje je makar misljenje, Fincher uspio lijepo da podvuce.

    Inace, vrlo sam sklon da ljude oko sebe pravdam sa "plashe se, samo zele da budu voljeni, sputani su, daj im vremena, blabla". Cak i vjerujem u to... Ali mislim da Fincher i Sorkin ne vjeruju u to, mislim da vjeruju da je previse u svijetu takvih da bi se mogli i trebali pravdati.

    E, da, pidzama-sastanam sa glavashima. To je valjda tako stvarno bilo. To se moralo ubaciti, ako jeste.

    Eto, samo moje misljenje, mislim da ni tvoje ni moje nije epic wrong, valjda.
    Last edited by getaway blues; 26-01-11 at 01:03.
    Just to slip the skin...

  20. #70
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by big giant head View Post
    samo da kazem da je social network odlican film. ne kao zodiac, ali meni bolji od vecine fincherovih, koji se mahom svode na ochajnicku zelju da shokira. sazrio je kao reziser. daleko mi se vise svidjaju ta dva filma nego recimo the game ili seven.

    to je otprilike i jedini film iz konkurencije za oskara koji sam pogledao, i jedini koji me zanima. aranofsky je znao i da napravi dobar film, mada je znao i da promasi, ali black swan sumnjam da cu ikad pogledat. dovoljno je bilo filmova o baletu [kao i npr. o boksu. mozda kad bi ukombinovali te dvije plemenite discipline, pa da npr. stalone mlati natalie portman..]
    This. I ono ispod isto, posto ne umijem multiquote. Moj choek. Iskoristicu ovu priliku da kazem, da je jedina osoba za koju mi je zao sto ne navija za moj tim, jer mislim da bi slika onoga sto volim bila potpunija, big giant head.
    Just to slip the skin...

  21. #71
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    sweet home Minnesota
    Posts
    14,156
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    584
    Thanked in
    407 Posts

    Default

    hoce li mi neko objasniti potrebu da se broj nominacija za naj-film prosiri za 5 na 10? ili mozda kapiram - nagraditi jedinih 10 ljudi koji nisu napravili totalno besmisleno i beznacajno gubljenje vremena i trosenje celuloidne trake i ostalih resursa. da li ikoga iskreno zabolje ***** za toy story 3, i da li mu daje cetvrt promila sansi?

    Quote Originally Posted by big giant head View Post
    to je otprilike i jedini film iz konkurencije za oskara koji sam pogledao, i jedini koji me zanima. aranofsky je znao i da napravi dobar film, mada je znao i da promasi, ali black swan sumnjam da cu ikad pogledat. dovoljno je bilo filmova o baletu [kao i npr. o boksu. mozda kad bi ukombinovali te dvije plemenite discipline, pa da npr. stalone mlati natalie portman..]
    dzizs krajst, stvarno su mi potrebni novi organi. pogodi sta sam procitao.
    yep.
    Last edited by moon safari; 26-01-11 at 00:41.
    Y teimlad sy'n gyrru ti i feddwl nad yw'r dyfodol mor fler.

  22. #72
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    I meni je to preglupo. Ovako ono "Nominated for Best Picture Award" na pakovanjima dvd izdanja totalno gubi smisao .

    Isti slucaj. Taman sam htio da pitam sta je sa njegovom povredom :mrgreen:
    Just to slip the skin...

  23. #73
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by moon safari View Post
    da li ikoga iskreno zabolje ***** za toy story 3, i da li mu daje cetvrt promila sansi?
    Toy Story 3 je jedan od jače ocijenjenih filmova godine, ne samo animiranih. Naravno da nema šanse među ovim ostalima, ali nije da mu nije mjesto u deset.
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  24. #74
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Toy Story 3 pfff ada to je crtani,ja to ne svrstavam u filmove.ako nije bolji Tom & Jerry...
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  25. #75
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    sweet home Minnesota
    Posts
    14,156
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    584
    Thanked in
    407 Posts

    Default

    vjerujem, odnosno, ne iznenadjuje me da je toy story 3 u top 10 za 2010, ali ga ta besmislena nominacija dovodi u isti kos sa apokalipsom, 12 angry men, shawshank redemption, it's a wonderful life i ne znam cime sve ne. and justice for all.
    Y teimlad sy'n gyrru ti i feddwl nad yw'r dyfodol mor fler.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Oscars: 82nd Annual Academy Awards
    By Interpol in forum Film
    Replies: 232
    Last Post: 18-07-10, 12:21
  2. Oscar 81st Academy Awards
    By Drug Tito in forum Film
    Replies: 103
    Last Post: 24-02-09, 22:08
  3. The 78th Annual Academy Awards (OSCAR)
    By Nikollaki in forum Film
    Replies: 55
    Last Post: 12-03-06, 12:58
  4. Academy Awards Nominees - OSCAR 2006
    By Trinity from Zion in forum Film
    Replies: 12
    Last Post: 08-02-06, 21:37
  5. and the oscar goes to...
    By big giant head in forum Film
    Replies: 31
    Last Post: 03-03-04, 20:20

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •