Results 1 to 7 of 7

Thread: Novi Urbanisticki Plan ? ( urbana legenda ili bliska stvarnost ) ?

  1. #1
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    905
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Question Novi Urbanisticki Plan ? ( urbana legenda ili bliska stvarnost ) ?

    Postovani clanovi, izlozen sam, evo vec tri godine vremenskoj manipulaciji u vezi sa izlaskom novog urbanistickog plana, odnosno neprekidnim odlaganjem i krivotvornim informacijama vezanim za njegovo pojavljivanje....

    Naime, radi se o izgradnji stanova na mom placu koja nikako da krene, iako je jos davno obecana... Kao razlozi navodili su se raznorazne postojane i nepostojane smetnje i problemi u zavodu. Bilo je tu mnogo cekanja, nerviranja, sijedjenja, znojenja, losih ljudi... ali i paranormalno bizarnih situacija koje su stajale na put. Na kraju, kada je sve to uz muku i gubljenje zivaca otklonjeno i kada konacno postoje svi regularni uslovi za pocetak izgradnje objekata, na scenu dolazi - u nedogled cekanje za usvajanjem novog urbanistickog plana - Bar je taj razlog meni prodat.

    Iako se jos prije dvije godine obecava sa stoprocentnom sigurnoscu da ce pomenuti Plan biti usvojen, ta obecanja se ponavljaju iz mjeseca u mjesec, do dana danasnjeg i naravno - Nista. ( Primjer: " Evo sad u septembru 2010, 100% se usvaja i krecemo sa gradnjom " ) - To je najnovija informacija. Naravno taj septembar je prosao i nista se nije desilo.

    Posto nisam najbolje upucen u sve protokole, pravila i procese vezane za izgradnju stanbenih objekata... niti me je sve to ikada zanimalo, mukom sam prinudjen zatraziti pomoc, zapravo pojasnjenje na ovaj nacin...

    Dakle, meni je prezentovana prica da se usvajanjem Novog Urbanistickog Plana moze izvuci veca kvadratura stanova i da je to osnovi razlog za njegovo cekanje

    Isti problem postoji i kod mog prijatelja, kojem je takodje servirana takvo objasnjenje. Dakle, cekanje u nedogled da se usvoji N.U.P. kako bi se krenulo sa gradnjom i izvukla sto veca kvadratura.

    Moja osnovna pitanja su:

    - Hoce li ikada taj Novi Urbanisticki Plan biti usvojen, ako hoce, zna li iko u ovoj drzavi kada ce to biti ? ( umoran sam od praznih prica .. )

    - Da li se njegovom usvajanjem zaista dobija veci kvadraturni komfor i da li je on zaista od tolike vaznosti da izvrsilac radova ceka 4 godine kako bi krenuo sa radovima ? ( spominjale su se mogucnosti da se umjesto zgrade od dva sprata napravi zgrada od cetiri )

    - Postoji li mogucnost da se radi o tipicnim izgovorima, jer kako vidim Rusi grade sta hoce, dje hoce i kako hoce. Imam cist primjer u blizini kuce. Mozda je potrebno ponjeti kovertu 10 000 € pa sve odjednom postane moguce :mad:


    Pretpostavljam da je izvrsiocu radova, odnosno graditelju, kupcu, prodavcu.. u interesu da se stvar sto brze i efikasnije odradi... pa me zbog toga zbunjuje ovolika , prije svega nezainteresovanost... jer upravo takvi mi djeluju ljudi sa kojima sam u kontaktu i koji treba da krenu sa radovima. Mozda jednostavno nemaju plan i ne osjecaju potrebu da to brzo sagrade, vec je to bila sarena prica za mene u pocetku, samo kako bi odabrao njih da prodam plac u kompenzaciji za stanove...

    Opet naglasavam, nisam upucen u ove stvari.. mlad sam, skoro sam zavrsio sa studijama i sada mi je taj stan velika bitnost... i zurba, jer ujedno rijesava moje stanbeno pitanje.. a kako stvari stoji... nece od toga nista skorije biti...

    Svaki savjet je dobrodosao.. a narocito od ljudi koji dobro plivaju u ovom polju i poznaju situaciju kakva je...
    Last edited by Black_Pirate; 04-12-10 at 12:57.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Sve si napisao ali ne i koja je Opshtina u pitanju?
    To da ce bit veca kvadratura je po meni obmana zhesca.
    Ako sam dobro razumio dao si plac gradjevinarima da naprave zgradu i tebi daju nekoliko stanova? Bojim se da te gadjevinari zavlache.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  3. #3
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    905
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Question

    Da, dat je plac na kojem bi se, opet po imaginarnom novom urb.planu, izvukla sto veca zgrada, sto nam je svima u interesu jer bi sa vise spratova dobili vise stanova. To je logika... Mozda me zavlace, ali ne znam kako.. i zaista bi mi znacilo ako se neko nadje raspolozen da mi uruci koju rijeci savjeta ili objasnjenja vezano za sve sto sam napisao .. al stvarno neko upucen u ovaj haos... ako ima ?

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,068
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    428
    Thanked in
    233 Posts

    Default

    Sta je ovo BP? Na drugom topicu kukas kako se nema para, a odje cekas neke stanove? :mrgreen:

    U Herceg Novom se ne usvaja DUP jer se u zadnjih nekoliko godina uknjizavaju objekti koji su gradjeni mimo DUP-a. Sve je stvar politike, odnosno opstine i trenutne vlasi. Kada se svi ilegalni objekti preko rodbinskih i ostalih veza upishu, tada ce se usvojiti novi DUP.
    \\
    OFL•GIC

  5. #5
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    905
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hajde Druze Tito, sta mislis da ti ja fino na jedan papir ispisem sve o sebi, pa da ti posaljem golubom ? Onako u detalje ? Cime se bavim, dje tacno zivim, koje mi je djevojacko prezime majke, koliko zaradjujem mjesecno, kakve planove imam, koje brige me more, sta sam sve radio u zivotu, a sta planiram ? Nisi mi jasan care...

    I ako vec nemas nikakvu sigurnu informaciju, nema potrebe da mi dovlacis drugi topik odje. Ono tamo je razgovor iz perspektive mladog covjeka u Herceg Novom i opcija koje taj grad nudi i govorio sam u ime takvih ljudi.

    Smrdis mi Tito... na glupo i bezobrazno... a takvih se najvise gnusam. Nadam se da mi se njuh vara i nadam se da vise neces naci potrebe da trckaras za mnom po forumu. Nadji nekog novog domacina , a ne bi bilo lose i svoj zivot da potrazis.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,068
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    428
    Thanked in
    233 Posts

    Default

    Nista ti ne znaci ovaj smajli? Eh kako si ti ozbiljan covjek Sve ozbiljno shvatas na ovom forumu.


    Vidio sam zanimljiv topik, koji se jednom dijelom tice i moje profesije, pa rekoh da bacim komentar. Ne brini se ne pratim te.

    :*
    \\
    OFL•GIC

  7. #7
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    905
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zajebavacemo se na onoj drugoj temi koliko hocs. Ovo je ozbiljno pitanje i bitan mi je odgovor.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 8
    Last Post: 17-09-10, 20:17
  2. Stvarnost svjetske ekonomije - kriza 2009
    By VooDooPrle in forum Ekonomija
    Replies: 139
    Last Post: 25-08-09, 14:49
  3. Novi plan Havijera Solane
    By Janko23 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 30
    Last Post: 23-07-05, 22:59
  4. GTI Legenda!?
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 30
    Last Post: 17-04-05, 19:34

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •