Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 52

Thread: Zimski extremisti!

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default Zimski extremisti!

    Neka ovaj topic bude posvecen svim extremistima sto se tiche zimskog sporta!

    Za mene extremnije od ovoga ne moze bit:



    Znachi...rijechi nemam .

  2. #2
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    572
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nemaju ni oni rijeci kad vide neko boso dijete kako pimpla loptu. Sve je u vjezbanju. Koliko samo ima skijasa u Zapadnoj Evropi i Sjevernoj Americi koji skijaju 5-6 mjeseci u godisnje svake godine. A mi odemo 10 dana na skijanje i presrecni smo. Jos kad se tolikom skijanju doda talenat imas ovo. Kao i u svakom sportu. Za divljenje sigurno.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    3,313
    Thanks Thanks Given 
    275
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    11 Posts

    Smile


  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Emp brate shto je ovo kukala ti majka ahahahahahaha uhhhh samo dok gledam podigne mi se adrenalin kunem ti se

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    A ovim ljudima se stvarno divim, ovo je specijalna vrsta ljudi sto ovo rade...

    LUDILOOOOOO!





    (Jes da nije zimski sport nego za svako doba godine ali vrijedi paznje)

  6. #6
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Un lugar en el mundo
    Posts
    4,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Stvarno im se divim

  7. #7
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,693
    Thanks Thanks Given 
    1,757
    Thanks Thanks Received 
    759
    Thanked in
    311 Posts

    Default

    Ja ne nadjoh bolji topik za ovo sto me zanima pa reko ovdje da postavim par pitanja.

    Par godina sam skijao al sam zbog 'losih' koljena prestao tako da se vec nekoliko godina nissam igrao sa snijegom.
    Ove godine sam planirao da naucim da vozim snowboard pa me uputite malo, gdje da kupim opremu, sta mi treba, kako?
    Najradije bih iznajmio opremu ako dje moguce.
    Inace sam visok 197cm i tu sam oko 95-100kg.
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  8. #8
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    633
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dub_c View Post
    Ja ne nadjoh bolji topik za ovo sto me zanima pa reko ovdje da postavim par pitanja.

    Par godina sam skijao al sam zbog 'losih' koljena prestao tako da se vec nekoliko godina nissam igrao sa snijegom.
    Ove godine sam planirao da naucim da vozim snowboard pa me uputite malo, gdje da kupim opremu, sta mi treba, kako?
    Najradije bih iznajmio opremu ako dje moguce.
    Inace sam visok 197cm i tu sam oko 95-100kg.
    Ja sam skijas, ali vidim da hoces da probas pored, tako da necu da te odgovaram .. Opremu mozes da kupis u Intersportu u Pg, ali bolja opcija je da je prvo iznajmis.. Ja ti preorucujem da odes u Kolasin par dana(ski centar Kolasin1450), i iznajmis opremu, da vidis hoce li ti se svidjeti.. Mozes da uzmes i nekog instruktora, za prve korake, pa vidi sam.. ali ipak je skijanje majka

  9. #9
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    691
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudi inace svi extremni sportovi me privlace,vozim snow board..Ucio sam na Jahorini...Tako da svima preporucujem zimovanje na Jahorini,vjerujte mi odusevicete se

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dub_c View Post
    Ja ne nadjoh bolji topik za ovo sto me zanima pa reko ovdje da postavim par pitanja.

    Par godina sam skijao al sam zbog 'losih' koljena prestao tako da se vec nekoliko godina nissam igrao sa snijegom.
    Ove godine sam planirao da naucim da vozim snowboard pa me uputite malo, gdje da kupim opremu, sta mi treba, kako?
    Najradije bih iznajmio opremu ako dje moguce.
    Inace sam visok 197cm i tu sam oko 95-100kg.
    13 eura ti koshta da iznajmish opremu u Kolasin direktno na stazu.
    Snowboardi im nisu loshi, prosle sezone kupljeni novi, sasvim korektna oprema za 13 eura!

    Mada ako ces da uchish i ako si bash rijeshio, moj ti je savjet odma opremu da kupish uz savjet nekog ko zna.
    Tada znash da nema nazad i nauchicesh mnogo brze!
    Par drugova prosle godine su rijeshili da uche i otishli su u Kolashin, iznajmili opremu i krenuli i taj dan su vozili tj. "pokushali" i nikad vishe!
    Evo zbog chega.
    Brate prvi dan svako mora da primi takozvani "penicilin", a to ti znachi 500 padova na guzicu, umor kakav do sad
    dozivio nisi kad se budesh dizao posle svakog pada i tako cijeli dan. Znachi uveche ti ne gine dva brufena protiv upale i 18 sati sna.
    Drugi put idesh NAJRANIJE posle nedjelju dana odmora od tog prvog dana i posle toga je sve lakshe!
    Drugi dan ces 99 % nauchit da se spushtash na pete lagano bez padova,
    i taj dan ces tako lijepo da se zapalish za snowboarding da je sve smijeshno!
    Ostalo dolazi sve na svoje vjezbom i samo vjezbom. Mozda nekih 5 puta narednih da dobro "pete" ushtosash a onda dolazi "penicilin"
    kad krenes da uchish zavoje da se prebachish na prste. Nije to "onaj" penicilin od prvog dana, nego dosta blazi zato shto si vec noge navikao,
    upalu mishica prebolio, tako da je to jedna blaza varijanta penicilina sa odprilike jedno 100 onih mrznih blagih padova dok prve par zavoja ne napravish a posle sve ide lako...praksa i samo praksa i svakim danom vrtoglavo brzo sve ide ostalo tipa da vozish shto pravilnije tehnichki, tijelo u pravilan
    polozaj, noge ces sam da podesavas tj. vezove da trazis pravi polozaj koji ti se bash poklapa i rokash posle cijeli zivot ka gospodin!
    Last edited by N-I-K-O; 02-12-10 at 18:45.

  11. #11
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miga View Post
    Ja sam skijas, ali vidim da hoces da probas pored, tako da necu da te odgovaram .. Opremu mozes da kupis u Intersportu u Pg, ali bolja opcija je da je prvo iznajmis.. Ja ti preorucujem da odes u Kolasin par dana(ski centar Kolasin1450), i iznajmis opremu, da vidis hoce li ti se svidjeti.. Mozes da uzmes i nekog instruktora, za prve korake, pa vidi sam.. ali ipak je skijanje majka
    slažem se i menije mnogo ljepše skijanje

    Quote Originally Posted by nokiamen View Post
    Ljudi inace svi extremni sportovi me privlace,vozim snow board..Ucio sam na Jahorini...Tako da svima preporucujem zimovanje na Jahorini,vjerujte mi odusevicete se
    Uh +1 za Jahorinu! Prelijepo!

    a ovo je ludo
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  12. #12
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    887
    Thanks Thanks Received 
    276
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    nadam se zvoncice da je ovaj sa zadnjeg skoka dobro
    jako je opasno skakati u duboki snijeg, ako se okrenete i glavom se zabijete u snijeg postoji velika mogucnost da se jednostavno udavite ako ste sami... vrlo zeznutoo...
    naravno ne u snijeg od 30cm

    snimci su prva liga, samo nastavite...
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  13. #13
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    kad sam vidjel odakle kreće da skače, šokirala sam se! Ali skidam kapu, mada ne znam da li ludosti, ili hrabrosti
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  14. #14
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,693
    Thanks Thanks Given 
    1,757
    Thanks Thanks Received 
    759
    Thanked in
    311 Posts

    Default

    Hvala drugari!!
    Okusacu se tu posle nove pa vam javljam kako budem prosao.
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  15. #15
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    kad sam vidjel odakle kreće da skače, šokirala sam se! Ali skidam kapu, mada ne znam da li ludosti, ili hrabrosti
    Zna li neko vise nesto o ovome ? Meni ono izgleda kao fake, jednostavno ne mogu da shvatim da moze da se prezivi pad ili skok, sta li vec, sa one visine, znaci 70m :eek:

  16. #16
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    ma pogledaj na youTube-u snimke...to su ljudi koji traže mjesta dje niko normalan ne bi stao ni nogama a ne skijama...ili bordom...ne vjerujem da je fake...nadam se da poznaješ nekog skijaša, onako boljeg...sve ti onda bude jasno
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  17. #17
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    572
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Mada ako ces da uchish i ako si bash rijeshio, moj ti je savjet odma opremu da kupish uz savjet nekog ko zna.
    Tada znash da nema nazad i nauchicesh mnogo brze!
    Par drugova prosle godine su rijeshili da uche i otishli su u Kolashin, iznajmili opremu i krenuli i taj dan su vozili tj. "pokushali" i nikad vishe!
    Evo zbog chega.
    Brate prvi dan svako mora da primi takozvani "penicilin", a to ti znachi 500 padova na guzicu, umor kakav do sad
    dozivio nisi kad se budesh dizao posle svakog pada i tako cijeli dan. Znachi uveche ti ne gine dva brufena protiv upale i 18 sati sna.
    Drugi put idesh NAJRANIJE posle nedjelju dana odmora od tog prvog dana i posle toga je sve lakshe!
    Drugi dan ces 99 % nauchit da se spushtash na pete lagano bez padova,
    i taj dan ces tako lijepo da se zapalish za snowboarding da je sve smijeshno!
    Ostalo dolazi sve na svoje vjezbom i samo vjezbom. Mozda nekih 5 puta narednih da dobro "pete" ushtosash a onda dolazi "penicilin"
    kad krenes da uchish zavoje da se prebachish na prste. Nije to "onaj" penicilin od prvog dana, nego dosta blazi zato shto si vec noge navikao,
    upalu mishica prebolio, tako da je to jedna blaza varijanta penicilina sa odprilike jedno 100 onih mrznih blagih padova dok prve par zavoja ne napravish a posle sve ide lako...praksa i samo praksa i svakim danom vrtoglavo brzo sve ide ostalo tipa da vozish shto pravilnije tehnichki, tijelo u pravilan
    polozaj, noge ces sam da podesavas tj. vezove da trazis pravi polozaj koji ti se bash poklapa i rokash posle cijeli zivot ka gospodin!

    Zasto odmah da kupuje opremu? To je glupo. Osim ako se nije popalio. Ja sam ove korake sve prosao u 5 dana, i to bez brufena i sa zglobom u gipsu. Ali sam imao Gunjine "junacke gace" pa su padovi na dupe od 2. dana bili laksi To je spas za boardere koji uce.

    http://www.scott-sports.com/us_en/pr...7/50077/216649


    Sto se tice ovih nije skokova, mislim da je ovaj poslednji svjetski rekord. Nama je to cudno ali u Salt Lake City pane i vise od 2 metra POWDER snijega za noc + onaj stari praskasti. Nece oni skocit dje bilo. Bilo je na Warren Millerovom filmu, inace najpoznatijem snimatelju skijanja i boardovanja i kojekakvih drugih zezancija. Nedavno je proslavio 50 godina snimanja. Sada je samo narator Preporucujem Children of Winter
    Last edited by ehtelion; 02-12-10 at 22:59.

  18. #18
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Ma ok, sve ja to shvatam, ali nije mi jasno na koju foru oni prezive ovo ? Je li ovaj snijeg bas nesto dubok, pa "amortizuje" ili sto li vec... oni skacu sa vise od 70m, u vodu se gine sa 50 najčesće

  19. #19
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    ovo je ljepota:


    a i ovo je ludost:


    ja ovo obožavam da gledam ali samo da gledam...i da im se divim
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  20. #20
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    572
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    Ovo su ljudi koji me fasciniraju. Vecina ljudi penje vrhove u Himalajima tako sto se nakaci na uze koje postave serpasi i onda sa posebnim spravicama vuku sami sebe ka gore. A vrlo mali broj ljudi penje najgorom mogucom stranom, spava po nekoliko dana tu, postavljaju sami svoju opremu, kuvaju vodu. To nije nesto sto traje 30 sekundi ili 10 minuta, vec sedmicu dana i svakog trenutka zahtijeva paznju i spretnost.

    10. aprila je u prestonici alpinizma održana ceremonija proglašenja najboljih uspona u 2009. godini. Prestižnu nagradu, Piolet d’Or (Zlatni cepin) dobili su Kazahstanci, Denis Urubko i Boris Dedechko za novi smer u jugoistočnoj steni Cho Oyu 8201m. Smer je ocenjen sa M6, 6b, A2/A3, 2600m. Uspon je izveden u alpskom stilu bez upotrebe dodatnog kiseonika i trajao je 5 dana. Istu prestižnu nagradu dobili su i Amerikanci, Jed Brown i Kyle Dempster i Škot Bruce Normand za novi smer u severnoj steni vrha Xuelian Feng, 6422m u Kini. Uspon je izveden u alpskom stilu za 5 dana i ocenjen je sa 5a, AI 5, M6, 2650m. Zlatni cepin za lifetime achievment dobio je Reinhold Messner. Žirijem je predsedavao slovenački alpinista Andrej Štremfelj, dobitnik prvog Zlatnog cepina 1991.

  21. #21
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    Ma ok, sve ja to shvatam, ali nije mi jasno na koju foru oni prezive ovo ? Je li ovaj snijeg bas nesto dubok, pa "amortizuje" ili sto li vec... oni skacu sa vise od 70m, u vodu se gine sa 50 najčesće
    nemam pojma...sjećaš li se otvaranja zimske olimpijade?

    evo ti snimak i ovdje border kreće odakle mnogi ne bi smjeli pogledati


    bolji je ovaj link:


    od 1.40 min pogledaj
    Last edited by zvoncica; 02-12-10 at 23:40.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    A ne mogu vjerovat da oni skachu sa onolikih visina gore, ono je samoubistvo!
    A vidje li onoga zadnjega, direktno na vugla ahahaahahahah kad se rodi zlo u kucu tako ti je to

  23. #23
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    946
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo da se i ja upisem sa jednim ssssssssolidnim video klipom hihihihihihiiiiii
    shoutime

  24. #24
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    posto vidim da odje ima dosta skijasa ima li ko da mi proda pancerice 42 ili 43 broj .
    kao i neki predlog dje bi ih kupio po nekoj povoljnoj cijeni

  25. #25
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default



    aljaska mmmmmmmmmmm


    a ovo obozavam uklopljen klip sa ideeeeeeeeeealnom pjesmom !!!!!
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. zimski karneval
    By FiX in forum Primorski
    Replies: 30
    Last Post: 05-03-10, 15:48

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •