View Poll Results: Da li u NATO

Voters
437. You may not vote on this poll
  • Da

    185 42.33%
  • Ne

    252 57.67%
Page 91 of 199 FirstFirst ... 4181878889909192939495101141191 ... LastLast
Results 2,251 to 2,275 of 4975

Thread: Da li u NATO

  1. #2251
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Vidim da vam se ne dopada, ali vi najbolje poznajete sami sebe i vjerovatno sebi nista ne vjerujete.

  2. #2252
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ko hoće da ide za novac neka ide, u potpunosti je njegov izbor.
    Za čiji novac?

  3. #2253
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Za čiji novac?
    sve je to placeno od strane NATOa, ili vec ko li placa.
    ovdje se polomise da idu u te mirovne misije, veze se hvataju samo da ga posalje.
    dobra je para , ovdje t nikad ne bi zaradio.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  4. #2254
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,839
    Thanks Thanks Given 
    683
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,816 Posts

    Default

    Није баш...трошкове мисија плаћа Црна Гора.
    Ипак то је одлична прилика да наши војници стекну одређена знања и искуства.
    Рекао сам прије да доброг професионалног војника не ствара сјеђење по касарнама.Наравно далеко од тога да наши војници требају да изигравају псе рата, али учешће у мировним мисијама УН, ЕУ, и мировним мисијама НАТО, међу којима је ИСАФ свакако.

    Ипак мислим да Црна Гора има приоритетнијих мисија и мислим да се послије Афганистана требамо окренути мору и послати једну Фрегату у Аденски залив пар мјесеци.Није то јефтин спорт, јер су наше Фрегате већ одавно зреле за озбиљни ремонт, али два годишња буџета за иностране мисије би била довољна, за тако нешто.
    То би се могло учинити у садејству са Словенијом и Србијом, уз учешће и њиховог кадра.

    Таква једна мисија би свакако немјерљиво поправила углед Црне Горе, да не кажем да имамо одређену врсту обевезе јер хиљаде наших помораца плове туда.
    Замислите малена Црна Гора шаље брод од 100м у Индијски Океан.Па посјете Грчкој, Египту...
    Last edited by BAR; 29-05-14 at 00:08.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  5. #2255
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,283
    Thanks Thanks Given 
    2,766
    Thanks Thanks Received 
    2,642
    Thanked in
    1,282 Posts

    Default

    pa ja bih rekao više sa Hrvatskom, šta imaju još od mornarice Slovenija i Srbija? Srbija ima možda nešto od riječne ali šta njima znači iskustvo na otvorenom moru...
    She is only here to annoy herself!

  6. #2256
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Za čiji novac?
    Čiji god. Vojnik je vojnik za platu i svojevoljno ide gdje hoće za pare ili je po tebi možda bolje da se vratimo regrutaciji za boj na Kosovu
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  7. #2257
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,839
    Thanks Thanks Given 
    683
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,816 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    pa ja bih rekao više sa Hrvatskom, šta imaju još od mornarice Slovenija i Srbija? Srbija ima možda nešto od riječne ali šta njima znači iskustvo na otvorenom moru...
    Мислим да још увјек постоји тај неки јаз са Хрватском иако се он покушава прећи.Мислим да би било политички незгодно за СДП да Хрватска шаље своје официре на ове бродове.
    Са Словенијом постоји добра сарадња и њихов поморски одред редовно долази у Црну Гору на вјежбе и обуку.Мислим да Словенци имају неки комплекс што се тиче морнарице и не би ме чудило да чим мало економски живну купе још који брод, можда чак и корвету.
    Што се Србије тиче, одређени број морнаричких официра и подофицира који је службовао у Морнарици СЦГ је наставио каријеру у Ријечној Флотили Србије.
    Прије пар година су припадници Ријечне Флотиле и ВА из Београда били дио посаде на Јадрану приликом вишенедељног крстарења.
    Наравно гро би чинили припадници Морнарице ЦГ, али дио официра и подофицира би свакако могао бити из Словеније и Србије.Да не говорим колико би било јефтиније да се утале трошкови.

    Мислим све су ово фантазирања, али ко зна...
    Last edited by BAR; 29-05-14 at 02:03.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  8. #2258
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Није то јефтин спорт, јер су наше Фрегате већ одавно зреле за озбиљни ремонт, али два годишња буџета за иностране мисије би била довољна, за тако нешто.
    То би се могло учинити у садејству са Словенијом и Србијом, уз учешће и њиховог кадра.
    Srbija ?!?
    Srbija nikada neće postati dio zapada već ce se slizati sa Rusijom. Ako želimo da se upustimo u skupi sport kao što je aktivno učestvovanje u NATO poslovima kao moguće partnere imamo Sloveniju i Hrvatsku, a zašto ne i Italiju
    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Таква једна мисија би свакако немјерљиво поправила углед Црне Горе, да не кажем да имамо одређену врсту обевезе јер хиљаде наших помораца плове туда.
    Замислите малена Црна Гора шаље брод од 100м у Индијски Океан.Па посјете Грчкој, Египту...
    Ni jedna NATO članica nije u obavezi da ide po bijelom svijetu, to je stvar "dobre volje" i interesa. Obaveza je samo ako je napadnuta članica NATO-a
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  9. #2259
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,839
    Thanks Thanks Given 
    683
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,816 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Srbija ?!?
    Srbija nikada neće postati dio zapada već ce se slizati sa Rusijom. Ako želimo da se upustimo u skupi sport kao što je aktivno učestvovanje u NATO poslovima kao moguće partnere imamo Sloveniju i Hrvatsku, a zašto ne i Italiju
    Прво да се разумијемо ја нисам ни антисрбин, нити сам против сарадње са Србијом, док год тамо на власти нису они који се директно мијешају у политичке односе у Црној Гори.Задње двије године су ја мислим биле најбоље у односима СРБ-ЦГ, усудио бих се рећи у задњих 150 година.Колико ће то трајати остаје да се види.

    Друго Операција Аталанта је формално у оквиру ЕУ а не НАТО-а.

    Треће и Србија ће у НАТО до краја ове деценије.

    Quote Originally Posted by Rakun View Post


    Ni jedna NATO članica nije u obavezi da ide po bijelom svijetu, to je stvar "dobre volje" i interesa. Obaveza je samo ako je napadnuta članica NATO-a

    Наравно.Мислио сам на моралну обавезу коју ЦГ има.
    Last edited by BAR; 29-05-14 at 02:03.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  10. #2260
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Прво да се разумијемо ја нисам ни антисрбин, нити сам против сарадње са Србијом, док год тамо на власти нису они који се директно мијешају у политичке односе у Црној Гори.Задње двије године су ја мислим биле најбоље у односима СРБ-ЦГ, усудио бих се рећи у задњих 150 година.Колико ће то трајати остаје да се види.
    Ne pominjem ja u smislu nekakvih osjećanja već činjenice da Srbija polako ali sigurno ide u zagrljaj Rusije. Usput što se tiče odnosa Crne Gore i Srbije potpuno si u pravu ali to je politikanstvo

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Треће и Србија ће у НАТО до краја ове деценије.
    Mislim da nema šanse da se to desi ni u teoriji, ali živi bili pa vidjeli

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Наравно.Мислио сам на моралну обавезу коју ЦГ има.
    Kad je Crna Gora (njena vlast) u zadnjih 25 godina imala morala ?
    Last edited by Rakun; 29-05-14 at 02:30.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  11. #2261
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,839
    Thanks Thanks Given 
    683
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,816 Posts

    Default

    Црногорце је одржало црногорско срце.

  12. #2262
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    505
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Lijepa je slika. Brodovi su relativno mladi (87-88 godiste) ali su toliko zapusteni da sumnjam da bi se uopste isplatilo dovoditi ih u puno operativno stanje. Da ne govorim o tome sto je upitno i to da li nam je uopste potrebno da imamo 2-3 broda od 90 i kusur metara. Dobro opremljena obalska straza bi nam bila sasvim dovoljna. ...osim u slucaju da stvarno saljemo brodove u NATO avanture,sto bi po meni bilo suludo a i skupo.
    Ja sam samo tu da vreme brze proleti...

  13. #2263
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,839
    Thanks Thanks Given 
    683
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,816 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jeronimo View Post
    Lijepa je slika. Brodovi su relativno mladi (87-88 godiste) ali su toliko zapusteni da sumnjam da bi se uopste isplatilo dovoditi ih u puno operativno stanje. Da ne govorim o tome sto je upitno i to da li nam je uopste potrebno da imamo 2-3 broda od 90 i kusur metara. Dobro opremljena obalska straza bi nam bila sasvim dovoljna. ...osim u slucaju da stvarno saljemo brodove u NATO avanture,sto bi po meni bilo suludo a i skupo.
    Први борд на слици је наш, остали су из НАТО земаља.
    Иначе имамо два оваква брода, фрегате класе Котор.Ово на слици је 34 и она је одржаванија, али има неких неисправних система, и неко вријеме је била једини наоружани брод у употреби у Морнарици, ако не рачунамо реморкер Ораду и 4 топовњаче које су у резерви.

    Недавно се почело са оживљавањем старијег близанца 33, који је за дивно чудо у бољем стању и сви системи и сензори на њему су исправни осим ПВО система ОСА-М који од деведесетих не ради на оба брода.33 се од деведесетих није много користила јер су јој помоћни мотори цркли.Задњих мјесеци се ради на замјени тих мотора половним, мање кориштеним, који су скинути са Фрегате 31 (класа Кони) која је продата у секундарне сировине.

    Што се оружја тиче, као што рекох Оса-М ПВО систем не ради, а за противбродски ракетни систем нема ракета (П-21), тј. има али су растављене и без горива, чекају даљу судбину у подземном склоништу у Прстану.Ипак то су сложени системи који не требају Црној Гори тренутно, али их не треба уклањати.
    Од наоружања на бродовима су оперативна три АК топа, а брод се може опремити и РБУ ракетама и системима Стрела 2М за блиску заштиту као и митраљезима, све оно што треба за једну антипиратску мисију је оперативно.

    Посада се јако добро бринула о овим бродовима задњих година, и са врло оскудним улагањима колико-толико одржавала ове бродове и сама поправљала ове системе.
    Ови бродови што се тиче бродских особина су у јако добром стању, и уз одређена улагања у модернизацији навигационо-комуникационих система, као и радарских система, ови бродови би могли још 20так година.

    Јесу ово скупе играчке али наше море зна бити врло опасно а ови бродови су довољно велики да могу испловити на отворено море и по тешком невремену, што је врло битно.Не слажем да би требало ове бродове тако лако одбацити.

    Тренутно Бродарски институт из Загреба за МО ради студију ремонта 2 топовњаче које би притом биле обогаљене укидањем турбинског погона и скидањем лансера ракета (истих оних као на фрегатама) и које би замијениле фрегате, али то је из много разлога гори сценарио од задржавања фрегата и надам се да до тога неће доћи.
    Last edited by BAR; 29-05-14 at 12:23.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  14. #2264
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Čiji god. Vojnik je vojnik za platu i svojevoljno ide gdje hoće za pare ili je po tebi možda bolje da se vratimo regrutaciji za boj na Kosovu
    Misliš na Dubrovnik? Bilo kako bilo, ako je tebi tvoj novac "čiji god", ne znači da je i meni.

  15. #2265
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    505
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Први борд на слици је наш, остали су из НАТО земаља.
    Иначе имамо два оваква брода, фрегате класе Котор.Ово на слици је 34 и она је одржаванија, али има неких неисправних система, и неко вријеме је била једини наоружани брод у употреби у Морнарици, ако не рачунамо реморкер Ораду и 4 топовњаче које су у резерви.

    Недавно се почело са оживљавањем старијег близанца 33, који је за дивно чудо у бољем стању и сви системи и сензори на њему су исправни осим ПВО система ОСА-М који од деведесетих не ради на оба брода.33 се од деведесетих није много користила јер су јој помоћни мотори цркли.Задњих мјесеци се ради на замјени тих мотора половним, мање кориштеним, који су скинути са Фрегате 31 (класа Кони) која је продата у секундарне сировине.

    Што се оружја тиче, као што рекох Оса-М ПВО систем не ради, а за противбродски ракетни систем нема ракета (П-21), тј. има али су растављене и без горива, чекају даљу судбину у подземном склоништу у Прстану.Ипак то су сложени системи који не требају Црној Гори тренутно, али их не треба уклањати.
    Од наоружања на бродовима су оперативна три АК топа, а брод се може опремити и РБУ ракетама и системима Стрела 2М за блиску заштиту као и митраљезима, све оно што треба за једну антипиратску мисију је оперативно.

    Посада се јако добро бринула о овим бродовима задњих година, и са врло оскудним улагањима колико-толико одржавала ове бродове и сама поправљала ове системе.
    Ови бродови што се тиче бродских особина су у јако добром стању, и уз одређена улагања у модернизацији навигационо-комуникационих система, као и радарских система, ови бродови би могли још 20так година.

    Јесу ово скупе играчке али наше море зна бити врло опасно а ови бродови су довољно велики да могу испловити на отворено море и по тешком невремену, што је врло битно.Не слажем да би требало ове бродове тако лако одбацити.

    Тренутно Бродарски институт из Загреба за МО ради студију ремонта 2 топовњаче које би притом биле обогаљене укидањем турбинског погона и скидањем лансера ракета (истих оних као на фрегатама) и које би замијениле фрегате, али то је из много разлога гори сценарио од задржавања фрегата и надам се да до тога неће доћи.
    33 jeste u boljem stanju,odnosno bice kad se zavrsi zamjena pomocnih motora. Ipak,to vise nikad nece bit brod koji moze da odgovori svojoj osnovnoj namjeni.
    O 34 da ne pricam. Na njemu bi bilo potrebno zamijeniti kompletnu elektroniku (nisanski sistemi su neupotrebljivi). Ipak,sve i da se to odradi na najbolji moguci nacin, imali bi 2 fregate koje bi u bilo kakvom sukobu vec prvog dana zavrsile na dnu mora.
    Pomisao na to me uzasava jer mi i dan danas kad ih vidim u luci srce zaigra kao malom djetetu.No,to je surova realnost.
    Ja sam samo tu da vreme brze proleti...

  16. #2266
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,839
    Thanks Thanks Given 
    683
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,816 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jeronimo View Post
    33 jeste u boljem stanju,odnosno bice kad se zavrsi zamjena pomocnih motora. Ipak,to vise nikad nece bit brod koji moze da odgovori svojoj osnovnoj namjeni.
    O 34 da ne pricam. Na njemu bi bilo potrebno zamijeniti kompletnu elektroniku (nisanski sistemi su neupotrebljivi). Ipak,sve i da se to odradi na najbolji moguci nacin, imali bi 2 fregate koje bi u bilo kakvom sukobu vec prvog dana zavrsile na dnu mora.
    Pomisao na to me uzasava jer mi i dan danas kad ih vidim u luci srce zaigra kao malom djetetu.No,to je surova realnost.
    Наравно да оне не могу парирати једној Италији.На папиру ЦГ морнарица је моћнија чак и од Хрватске Морнарице, је су њиховим РБС-15 ракетама истекли ресурси, ипак процјена је да би 20так могло да се испали на сопствену одговорност, тј. током рата.Да не говорим о Албанији коју би чак могли и поморски да изолујемо.

    Али Црној Гори је доста ратова и сукоба.Нама треба дуг период мира.

    Чланством у НАТО пакту ЦГ ће имати приступ половној опреми коју ће моћи да добије бесплатно, и мислим да би могли да се огребемо за неки боље ракетне системе, као и сензоре.Наравно нико нам неће давати ракете бесплатно али данас постоје симулатори за обуку, а у случају потребе лако се могу пазарити.
    Још давно су биле најаве да би ове фрегате могле да у оквиру НАТО-а добију задатак чувања Отранта.

    Све у свему ЦГ можда не може да има тенкове, ни да има млазну авјацију лише оних пар Галебова, али свакако може да има Морнарицу а не Обалску стражу.
    Last edited by BAR; 29-05-14 at 19:47.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  17. #2267
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,034
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Наравно да оне не могу парирати једној Италији.На папиру ЦГ морнарица је моћнија чак и од Хрватске Морнарице, је су њиховим РБС-15 ракетама истекли ресурси, ипак процјена је да би 20так могло да се испали на сопствену одговорност, тј. током рата.Да не говорим о Албанији коју би чак могли и поморски да изолујемо.

    Али Црној Гори је доста ратова и сукоба.Нама треба дуг период мира.

    Чланством у НАТО пакту ЦГ ће имати приступ половној опреми коју ће моћи да добије бесплатно, и мислим да би могли да се огребемо за неки боље ракетне системе, као и сензоре.Наравно нико нам неће давати ракете бесплатно али данас постоје симулатори за обуку, а у случају потребе лако се могу пазарити.
    Још давно су биле најаве да би ове фрегате могле да у оквиру НАТО-а добију задатак чувања Отранта.

    Све у свему ЦГ можда не може да има тенкове, ни да има млазну авјацију лише оних пар Галебова, али свакако може да има Морнарицу а не Обалску стражу.
    NATO zbog loše reputacije ( zamisli kad nagovaraju Francusku firmu koja radi brodove za Rusiju da im blokira plaćenu isporuku ) nije dobar za biznis sa tržištima koja su trenutno najbolja i kao da sami sebi postavljamo bodljikavu žicu oko države bez ikakvih realnih razloga ka budale ... kakvi sistemi i bakrači ... da instaliramo mrtvu ruku pa plašimo susjede ... što će nam to ... opušteno samo
    deuscroix

  18. #2268
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    23,022
    Thanks Thanks Given 
    3,250
    Thanks Thanks Received 
    5,701
    Thanked in
    2,309 Posts

    Default

    Koliko se Krivokapic zalaze za NATO, ovo izgleda kao njegova licna propaganda. Kad se udje u ovaj cuveni savez, ima da bude isti ka' i Milo za nezavisnost, nece se moc zivjet od njega. Tek onda je ova drzava ugasila sa pojedincima koji nam spasise drzavu i ucvrstise nezavisnost.

  19. #2269
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  20. #2270
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Misliš na Dubrovnik? Bilo kako bilo, ako je tebi tvoj novac "čiji god", ne znači da je i meni.
    Ultimativna Trolino. Legitimni vojnici koji su išli na Dubrovnik su bili mobilisani, to ti je ono kad nemaš izbora nego moraš tamo gdje ti narede.
    Oni koji bi išli u NATO mislije idu svojevoljno za platu, to ti je ono kad sam odlučiš gdje ćeš.
    Uviđaš li razliku ?
    Last edited by Rakun; 31-05-14 at 22:17.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  21. #2271
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,839
    Thanks Thanks Given 
    683
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,816 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    NATO zbog loše reputacije ( zamisli kad nagovaraju Francusku firmu koja radi brodove za Rusiju da im blokira plaćenu isporuku ) nije dobar za biznis sa tržištima koja su trenutno najbolja i kao da sami sebi postavljamo bodljikavu žicu oko države bez ikakvih realnih razloga ka budale ... kakvi sistemi i bakrači ... da instaliramo mrtvu ruku pa plašimo susjede ... što će nam to ... opušteno samo

    Нико НАТО администрације не може наговорити Француску да осустане од својих послова.Француска је НАТО, и то врло кочоперна чланица која увјек брани своје интересе.А и ти захтјеви су чисто политиканство и маркетинг.
    Док ми ово пишемо руски морнари су у Француској и вјежбају на Владивостоку, Рајнметал из Њемачке обучава руске војнике, а џебана за НАТО у Авганистану се транспортује кроз руски ваздушни простор.

    Црна Гора треба да гледа свој интерес.Нико па ни Руси не долазе у ЦГ због љубави већ због шансе да добро заради.Наше је да обезбиједимо стабилну климу за инвестиције, али и да сами радимо.
    Свако имање треба обиљежити па и бодљикавом жицом, и имати пар паса кроз авлију.Поготово кад су ти комшије склоне помјерању међа.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  22. #2272
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,034
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Нико НАТО администрације не може наговорити Француску да осустане од својих послова.Француска је НАТО, и то врло кочоперна чланица која увјек брани своје интересе.А и ти захтјеви су чисто политиканство и маркетинг.
    Док ми ово пишемо руски морнари су у Француској и вјежбају на Владивостоку, Рајнметал из Њемачке обучава руске војнике, а џебана за НАТО у Авганистану се транспортује кроз руски ваздушни простор.

    Црна Гора треба да гледа свој интерес.Нико па ни Руси не долазе у ЦГ због љубави већ због шансе да добро заради.Наше је да обезбиједимо стабилну климу за инвестиције, али и да сами радимо.
    Свако имање треба обиљежити па и бодљикавом жицом, и имати пар паса кроз авлију.Поготово кад су ти комшије склоне помјерању међа.
    I Kinezi su mislili da grade autoput da bi izvukli grdilo para iz CG dje je toliko bogastvo da je to za priču ... Japanski brokeri prvo pogledaju stanje na montenegro berzi pa onda planiraju kupovinu i profit ... NATO je potreban samo ljudima na vlasti da ne bi bili po zatvora i to je legitiman pokušaj da se obezbijedi zaštita ali to nikako nije nacionalni intres
    Last edited by night_silence; 01-06-14 at 08:37.
    deuscroix

  23. #2273
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,839
    Thanks Thanks Given 
    683
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,816 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    I Kinezi su mislili da grade autoput da bi izvukli grdilo para iz CG dje je toliko bogastvo da je to za priču ... Japanski brokeri prvo pogledaju stanje na montenegro berzi pa onda planiraju kupovinu i profit ... NATO je potreban samo ljudima na vlasti da ne bi bili po zatvora i to je legitiman pokušaj da se obezbijedi zaštita ali to nikako nije nacionalni intres
    Кинези раде наш ауто-пут да би се пробили на европско тржиште.И опет ће добро да зараде, и што су дали кредит, и што ће њихове фирме да раде 70%.

    Како то мислиш да ће НАТО спасити било кога од затвора.Ја мислим управо супротно.Што смо ближе уређеним дрћавамам то ћемо бити ближе њиховим стандардима.То наравно више важи за ЕУ интеграције али НАТО обезбјеђује стабилан безбједоносни оквири не омогућава никаква таласања, промјене граница, државног уређења и слично.
    Но са појединима је тешко расправљати, јер кад им супроставиш чињенице, тешко чињеницама.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  24. #2274
    Join Date
    May 2014
    Posts
    61
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Како то мислиш да ће НАТО спасити било кога од затвора.Ја мислим управо супротно.Што смо ближе уређеним дрћавамам то ћемо бити ближе њиховим стандардима.То наравно више важи за ЕУ интеграције али НАТО обезбјеђује стабилан безбједоносни оквири не омогућава никаква таласања, промјене граница, државног уређења и слично.
    Standard ne dolazi time što ćemo postati članica ovoga ili onoga bloka,nego standard dolazi iznutra, iz same države. ako u njoj vlada javašluk, standard ne može rasti bez obzira gdje smo i čega smo članovi. NATO hoće obezbijediti,bar se nadam,taj bezbjedonosni okvir vezan za promjene granica i državnog uređenja,ali neće ništa promijienti da se unutar same države uspostavi boolji red, nevjerujem da će NATO kontrolisati dali ima nepotizma i zapošljavanja preko veze,zloupotrebe državnih automobila i lošeg upravljanja državnim preduzećima, pritiska na glasače i izmišljanja radnih mjesta pred izbore, i svegga drugog tome sličnog zbog čega nam je država ovakva kakva je

  25. #2275
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,034
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Како то мислиш да ће НАТО спасити било кога од затвора.Ја мислим управо супротно.Што смо ближе уређеним дрћавамам то ћемо бити ближе њиховим стандардима.То наравно више важи за ЕУ интеграције али НАТО обезбјеђује стабилан безбједоносни оквири не омогућава никаква таласања, промјене граница, државног уређења и слично.
    Но са појединима је тешко расправљати, јер кад им супроставиш чињенице, тешко чињеницама.
    Pa evo da uzmemo Ukrajinu za primjer i šta tu imamo kao razvoj situacije!!! Prvo su podržali neke fašističke frakcije da dodju do vlasti preko ulice što je presedan u modernom svijetu a onda nisu uspjeli da im obezbijede nikakvu vrstu teritorijalnog integriteta a sad ih na neki način huškaju da im se stanovništvo prepolovi !!! Mi smo taj dio preživjeli već 90 god. da nam takav vid podrške zbilja nije potreban mada vjerujem da su tvoje činjenice puno jače
    deuscroix

Page 91 of 199 FirstFirst ... 4181878889909192939495101141191 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Debata CG u NATO-DA ili NE
    By Bonja the Zmaj in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 493
    Last Post: 24-11-10, 16:50
  2. NATO - anketa
    By gatsbyy in forum Politika generalno
    Replies: 466
    Last Post: 07-04-10, 17:05
  3. NATO music
    By Milijana in forum Muzika
    Replies: 1
    Last Post: 17-05-05, 18:42
  4. RTS vs NATO
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 27-03-05, 14:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •