View Poll Results: Da li u NATO

Voters
437. You may not vote on this poll
  • Da

    185 42.33%
  • Ne

    252 57.67%
Page 119 of 199 FirstFirst ... 1969109115116117118119120121122123129169 ... LastLast
Results 2,951 to 2,975 of 4975

Thread: Da li u NATO

  1. #2951
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    161
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pored toga što možemo biti ruska, možemo biti i islamska meta.

    Quote Originally Posted by McS View Post
    Ono što vodi svjetsku politiku je interes, bio i ostao. Moral, karakter, dosljednost... su karakteristike pojedinca a ne države. Kao što rekoh, svaka država ima svoje interese koji proizilaze iz mogucnosti, potreba i ambicija.
    Dobra fora da se opravda fukarluk.

    Oćemo li sa onima koji su vjekovima imali robove, a sad prosipaju priču o demokratiji ili sa onima koji su bili drugačiji?

  2. #2952
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Crna Gora da bi bila meta mora da ispunjava uslove. Znaci da svaka meta mora opravdati sredstva i eventualne zrtve zarad eventualnog postizanja "cilja"... Emotivni uticaji ne postoje, kao ni vjerski.. to moze biti samo medijski pusteno narodu kao splacine svnjama...
    Zanimljivo je to koliko negativno misljenje imaju bivse clanice SSSR-a o Rusiji.. siguran sam da je sa razlogom. I zasto ne reci da.je posle II s.r. u Rusiji pobijeno 70.000.000 ljudi.. je li to kosmicka pravda velike pravoslavne brace?
    Last edited by McS; 13-04-15 at 10:23.

  3. #2953
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ni Albanija nema šta da ponudi pa je eto članica iz istog razloga iz kojeg bi i nas zvali, a to je onemogućavanje Rusiji da dobije koliko-toliko kvalitetniji izlaz na Mediteran od onog kojeg imaju u Siriji(po dubini mora i strateškom položaju). Crna Gora kao i Albanija (koja je članica) sem toga nema apsolutno ništa što bi donjela NATO paktu
    Ovo nije loše rečeno. Međutim ne zaboravite činjenicu da je crnogorska obala mnogo kraća od albanske ili hrvatske tako da poređenje ne igra neku ulogu ukoliko jedan jedini ili dva broda rješavaju ovaj problem (nek me neko ko se razumije u tematiku ispravi).

    I da pojasnimo, čak i da Crna Gora ne uđe u nato i "pokuša" da omogući rusima neki "izlaz" na Jadransko more, mislim da bi to bila ekskurzija koja im se realno ne isplati i sa sobom vuče opet nepotrebne troškove (ima gomila država između, pa vazdušni saobraćaj, aerodromi tanki itd.). Opet nek me neko ko se bolje razumije, ispravi i navede neke relevantne parametre.

    A ako bi nato da "zaokruži" jadransku obalu za svaki slučaj, to je druga priča, ali nepotrebna realno.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  4. #2954
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default



    Mapa sama dovoljno govori.

    Neki od vas žele da ostanemo u društvu BiH, Srbije, Kosova i FYRM, ali ne kapiram zašto.

    Od ulaska imamo benefite, a od neulaska?

  5. #2955
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    I da pojasnimo, čak i da Crna Gora ne uđe u nato i "pokuša" da omogući rusima neki "izlaz" na Jadransko more, mislim da bi to bila ekskurzija koja im se realno ne isplati i sa sobom vuče opet nepotrebne troškove (ima gomila država između, pa vazdušni saobraćaj, aerodromi tanki itd.). Opet nek me neko ko se bolje razumije, ispravi i navede neke relevantne parametre.
    Pa ne misliš da bi flotu dovozili željeznicom ili avionima.

  6. #2956
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post


    Mapa sama dovoljno govori.

    Neki od vas žele da ostanemo u društvu BiH, Srbije, Kosova i FYRM, ali ne kapiram zašto.

    Od ulaska imamo benefite, a od neulaska?
    Nije bash precizna ova karta jer mi vec imamo MAP a ovdje smo ubiljezheni kao da nemamo.
    Ridin' on the black train

  7. #2957
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Separatista View Post
    Nije bash precizna ova karta jer mi vec imamo MAP a ovdje smo ubiljezheni kao da nemamo.
    Tacno, evo bolje mape


    Sent from my iPhone 6

  8. #2958
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by McS View Post
    Moral, karakter, dosljednost... su karakteristike pojedinca a ne države. Kao što rekoh, svaka država ima svoje interese koji proizilaze iz mogucnosti, potreba i ambicija.
    Isto tako, potrebe, ambicije i interesi jesu osobine pojedinca, a ne države.

  9. #2959
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    161
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by McS View Post
    Zanimljivo je to koliko negativno misljenje imaju bivse clanice SSSR-a o Rusiji.. siguran sam da je sa razlogom. I zasto ne reci da.je posle II s.r. u Rusiji pobijeno 70.000.000 ljudi.. je li to kosmicka pravda velike pravoslavne brace?
    To je za vrijeme komunističke diktature (zaista ne znam broj i mislim da je neumjesno to navoditi, jer je i jedno ubistvo zločin), da li si stvarno tako neinformisan ili samo podmećeš?

    Zna se kako je na silu (sa strane i djelimično uz pomoć ološa i ljudi koji su bili obmanuti da čine dobro) komunizam uveden u Rusiju i kakve su gadosti rađene tokom revolucije.

  10. #2960
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gotti View Post
    Tacno, evo bolje mape


    Sent from my iPhone 6

    Hvala

    Poenta je u tome što ljudi ne žele da otvore oči, pogledaju mapu, vide gdje je CG i gdje po prirodi stvari pripada.

    Sve neke Che Guevare na forumu koji bistre o kosmičkoj pravdi, a ne gledaju interes države i društva.

    Baš bih volio da čujem koji su to benefiti od neulaska u članstvo.

  11. #2961
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post


    Mapa sama dovoljno govori.

    Neki od vas žele da ostanemo u društvu BiH, Srbije, Kosova i FYRM, ali ne kapiram zašto.

    Od ulaska imamo benefite, a od neulaska?
    Makedonija bi davno bila u NATO. Čak i prije Hrvatske, ali ih Grčka blokira zbog imena.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  12. #2962
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Iz vase price jedini pro Nato razlog je sto je Rusija zla i sto smo opkoljeni sa svih strana. Ka djeca smo gledali crtane dje je propagiran princip "ako ne mozes da ih pobijedis...", sad se vide rezultati. Bilo je toga i za vrijeme Turaka, da ne pominjemo skoriju proslost, uvijek se licni interes, materijalni ili jednostavno "strah zivotu" predstavljao kao opsti interes "drzave i drustva". Mogli bi ovdje raspravljat i o americkim ratovima, kakvo dobro nose ili su nosili ljudima sirom svijeta ali, opet, rec za neku drzavu da je dobra ili zla naivno je kao i vjerovat u opsti interes kad se jasno vidi nacionalna, vjerska, politicka i svaka druga, ideoloska razlika medju diskutantima. To sto neko nije pravoslavan ili rusofil ne znaci da je realan, samo je premazan drugim bojama.

    Sent from my Lumia 800 using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  13. #2963
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Bilo je toga i za vrijeme Turaka
    Rezon koji se odje ovako usiljeno promovise preslikan u to vrijeme bi glasio: "Poturčimo se svi, jer takva je aktuelna situacija, ne mozemo mi tu nista.."
    Sreca nasa sto je i u tom vremenu bilo "retrogradnih" ljudi, koji nisu htjeli da pokleknu i asimiluju se, inace bi danas demografska slika Crne Gore bila potpuno drugacija, samim tim i njena kultura, istorija, tradicija..


  14. #2964
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Iz vase price jedini pro Nato razlog je sto je Rusija zla i sto smo opkoljeni sa svih strana.
    To nije razlog. Razlog su zemlje iz našeg okruženja i građani Crne Gore koji dobijaju erekciju na pomisao na krnju ili nepostojeću Crnu Goru
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  15. #2965
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Znači odgovor na pitanje koji su benefiti od neulaska u NATO je da nećete u NATO jer će nas poturče?

    Ako ćemo logikom gledanja vjere od 28 clanica NATO-a 26 su većinski hrišćanske, pa ne vidim što bi bio problem postati član tog saveza.

    Mada ne vidim kakve veze vjera ima sa ovim ali eto.
    Last edited by kimmi; 13-04-15 at 12:48.

  16. #2966
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Smijesno je odgovarati onima koji su na relaciji patriotizma Moskva - Beograd. Kako moze neko ko ne priznaje Crnogorsku naciju, crkvu, jezik, istoriju da govori sta je dobro za CG?? To je licemjerno, fukarski. Vrijeme kada nam je Beograd krojio capru davno je proslo. I mnogi zaludjenici treba da prihvate da se crnogorski interesi razlikuju od srpskih. Zasto ovo kazem, iz prostog razloga jer vecina Srba je protiv a vecina Crnogoraca za. Kao pitanje mozes postaviti: reprezentaciju, afirmaciju, drzavu, na kraju i NATO.

  17. #2967
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    http://portalanalitika.me/clanak/183...ni-u-naznakama

    Ministarstvo odbrane izričito je da ne postoje planovi za raspoređivanje NATO snaga na teritoriji Crne Gore kao ni za formiranje NATO baza. Vojni analitičar Aleksandar Radić isitče da ne postoji ni najmanji nagovještaj da bi neko od saveznika Alijanse postavio pitanje prisustva svojih snaga na teritoriji Crne Gore i naglašava da nijedna specifičnost Crne Gore ne ide u prilog da bi takvo interesovanje postojalo.

  18. #2968
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Znači odgovor na pitanje koji su benefiti od neulaska u NATO je da nećete u NATO jer će nas poturče?
    Zaista je neophodna maestralna vjestina dedukcije da bi se izvukao ovakav zakljucak.. tikvu u vodu....


  19. #2969
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Makedonija bi davno bila u NATO. Čak i prije Hrvatske, ali ih Grčka blokira zbog imena.
    Ne bi Makedonija bila u NATO-u prije Hrvatske, vec su Hrvatska, Albanija i Makedonija dobile poziv 2008. na samitu u Bukurestu, ali je Grcka blokirala Makedoniju zbog imena. A bili su spremni kao i Hrvatska za clanstvo, to je fakat.


    Sent from my iPhone 6

  20. #2970
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    50
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by McS View Post
    Smijesno je odgovarati onima koji su na relaciji patriotizma Moskva - Beograd. Kako moze neko ko ne priznaje Crnogorsku naciju, crkvu, jezik, istoriju da govori sta je dobro za CG?? To je licemjerno, fukarski. Vrijeme kada nam je Beograd krojio capru davno je proslo. I mnogi zaludjenici treba da prihvate da se crnogorski interesi razlikuju od srpskih. Zasto ovo kazem, iz prostog razloga jer vecina Srba je protiv a vecina Crnogoraca za. Kao pitanje mozes postaviti: reprezentaciju, afirmaciju, drzavu, na kraju i NATO.
    Prirodna je stvar da Pravoslavci iz Crne Gore posmatraju Moskvu u pozitivnom kontekstu.

    Kao sto je,takodje,prirodna stvar da ti,koji eventualno nisi Pravoslavac, imas svoje misljenje.Nas kompletan drzavni vrh nije Pravoslavni,osim Vujanovica koji je tu jedini Hriscanin,i zato vlast mrzi Pravoslavnu Moskvu. To je demokratija,svako ima pravo na misljenje.

  21. #2971
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by bibliotekar View Post
    Prirodna je stvar da Pravoslavci iz Crne Gore posmatraju Moskvu u pozitivnom kontekstu.

    Kao sto je,takodje,prirodna stvar da ti,koji eventualno nisi Pravoslavac, imas svoje misljenje.Nas kompletan drzavni vrh nije Pravoslavni,osim Vujanovica koji je tu jedini Hriscanin,i zato vlast mrzi Pravoslavnu Moskvu. To je demokratija,svako ima pravo na misljenje.
    Ovo nije vrijedno komentara. Za malo da se nasmijem.

  22. #2972
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,787
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by McS View Post
    Smijesno je odgovarati onima koji su na relaciji patriotizma Moskva - Beograd. Kako moze neko ko ne priznaje Crnogorsku naciju, crkvu, jezik, istoriju da govori sta je dobro za CG?? To je licemjerno, fukarski. .
    Svako ko ima pravo da bira i da bude biran u CG taj valjda moze da prica o ovakvim temama a da ne pita tebe za dozvolu?
    To sto ja mislim o crnogorskoj naciji ili jeziku crnogorskom,crnogorskoj crkvi itd kakve to ima veze sa NATO paktom?
    U Crnoj Gori prema poslednjem popisu 55% stanovnika nisu po nacionalnosti Crnogorci ali i oni valjda tu zive,imaju pravo glasa pa ih se tice savez sa NATO alijansom.
    Takva prica je za partijske plenume a ne ovdje za forum.

  23. #2973
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    50
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by McS View Post
    Ovo nije vrijedno komentara. Za malo da se nasmijem.
    Tebi nista nije vrijedno komentara sto je u suprotnosti sa ateistickim i antihriscanskim misljenjem. Nije Crna Gora prcija nekolicine ateista, koji su iz jos doba komunizma zasjesli na vlast.I sprovode tu svoju politiku ponasajuci se kao da u CG nema uva pravoslavnog.

    Ulazak u NATO pakt je pitanje o kojem ce odlucivati svi gradjani Crne Gore,bez obzira na nacionalnost i vjeroispovjest.A ne samo ateisti,koji se zaklinju u crnogorstvo.Ako je vecinom ateisticki interes NATO, ulazak ne mora nuzno biti u interesu Pravoslavaca,koji imaju svoje tacke gledista.

  24. #2974
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    Svako ko ima pravo da bira i da bude biran u CG taj valjda moze da prica o ovakvim temama a da ne pita tebe za dozvolu?
    To sto ja mislim o crnogorskoj naciji ili jeziku crnogorskom,crnogorskoj crkvi itd kakve to ima veze sa NATO paktom?
    U Crnoj Gori prema poslednjem popisu 55% stanovnika nisu po nacionalnosti Crnogorci ali i oni valjda tu zive,imaju pravo glasa pa ih se tice savez sa NATO alijansom.
    Takva prica je za partijske plenume a ne ovdje za forum.
    Zakljucci koje si izveo zarad mojih postova.. mislim..super. Jesi li ovo sam napisao?

  25. #2975
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by bibliotekar View Post
    Tebi nista nije vrijedno komentara sto je u suprotnosti sa ateistickim i antihriscanskim misljenjem. Nije Crna Gora prcija nekolicine ateista, koji su iz jos doba komunizma zasjesli na vlast.I sprovode tu svoju politiku ponasajuci se kao da u CG nema uva pravoslavnog.

    Ulazak u NATO pakt je pitanje o kojem ce odlucivati svi gradjani Crne Gore,bez obzira na nacionalnost i vjeroispovjest.A ne samo ateisti,koji se zaklinju u crnogorstvo.Ako je vecinom ateisticki interes NATO, ulazak ne mora nuzno biti u interesu Pravoslavaca,koji imaju svoje tacke gledista.
    Ti kao veliki hriscanin i pravoslavac odises ljubavnom slogom i bratskom mudroscu.. priznaj da si se izgubio malo.

Page 119 of 199 FirstFirst ... 1969109115116117118119120121122123129169 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Debata CG u NATO-DA ili NE
    By Bonja the Zmaj in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 493
    Last Post: 24-11-10, 16:50
  2. NATO - anketa
    By gatsbyy in forum Politika generalno
    Replies: 466
    Last Post: 07-04-10, 17:05
  3. NATO music
    By Milijana in forum Muzika
    Replies: 1
    Last Post: 17-05-05, 18:42
  4. RTS vs NATO
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 27-03-05, 14:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •