Page 43 of 168 FirstFirst ... 333940414243444546475393143 ... LastLast
Results 1,051 to 1,075 of 4177

Thread: T-Com | Optika

  1. #1051
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Nestade primorje ? Wow...
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  2. #1052
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,335
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Mene nije jasno zasto ne smanje korisnicima ADSL-a cijenu pretplate interneta,ako neko moze za 25e da ima 30mb/s,a neko za 25e 600-700kb/s ,nije fer od strne T-Coma,mada su se odavno dakazali kao lopovi i prevaranti ! ! ! !

  3. #1053
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,290
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Zhavaljujem na info.

    Medjutim, u medjuvremenu sam vec zvao podrsku gdje su me nakon duzeg vremena iznenadili sa prijatnim operaterom (Sasa) koji mi je objasnio u sustini sve. Sad ne znam gdje sam tacno naisao na neki PDF (ako ga nadjem, postavicu ga) ali tu sam vidio BROJNE lokacije a ne samo ove 4 koje postoje na sajtu. Te lokacije u PDF-u su podijeljene po gradovima a onda unutar samog grada i u dvije kategorije: 'Postojece lokacije' i 'Buduce lokacije' pa sam vidio da po PG-u ima MASU lokacija a u Baru recimo samo jedna oznacena kao 'Topolica 3'.

    Konkretno za moj slucaj (ili bilo koga ko bi zelio da ima ovo) treba da se pokaze interesovanje 20-25% stanara zgrade za Optikom gdje sam vec poceo da pricam sa stanarima sto je kod prilicno mukotrpan posao. Ali eto, ako uspijem da 'ubijedim' 20% stanara za optiku (ukoliko neko vec ima Extra Trio i sl. sigurno ce biti zainteresovan za Optiku ako ce imati MNOGO brzi net po ISTOJ cijeni) onda ce tehnicari iz T-com-a doci i poceti radove i u mojoj zgradi. Nadam se da nisam preveliki optimista i da je ovo realno i moguce a cak i da nije... bar nesto pokusavam umjesto da pljujem T-com i sjedim kuci sa 10-20 puta sporijim netom kao vecina ucesnika na ovoj temi.

    Poz.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  4. #1054
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    128
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Evo, recimo kod mene nisu dolazili za tu saglasnost... Možda jesu kad nije bilo nikoga kući. Samo je došao momak da pita jesam li zainteresovana za optiku i da se potpiše ugovor (čini mi se da je bio ugovor ).
    Inače, usput da pohvalim ljude koji su radili na tome, sve je pažljivo urađeno i što je bitno, bez razvlačenja kablova po stanu. Ne primjećuje se u stanu da je išta rađeno, a završeno je za 20ak minuta. Nakon 5 dana je stigao i novi ruter i to je brzo završeno. Inače, ne vidjeh da je neko pominjao, nakon ugradnje optike mijenja se broj fiksnog (bar je meni zamijenjen). Pa eto, bilo bi fino neko napiše razlog promjene broja. Inače, sve fino radi.

    Evo i rezultata



    Evo pošto je neko tražio prema Mađarskoj



    Evo slučajno ispade 25, obično je 20 - 21.

    I da, ovo su je izmjereno preko wireless-a, vidim da su ljudi pisali da ima razlike, ali evo valjda je popravljeno, nisam ulazila dublje u problematiku. Inače, nemam neku bajnu wireless karticu.

  5. #1055
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,290
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Pa Rado, jesi li ti potpisala ugovor ili nisi?

    Jos me nesto zanima... kazes da su ti u stanu radili 20-ak minuta? Imas li predstavu koliko su ti radovi trajali u samoj zgradi jer koliko sam shvatio najprije moraju da 'nesto' odrade u samoj zgradi (sto je pretpostavljam nesto komplikovanije i duze) a tek onda da odradi taj manji posao po stanovima koji zele optiku. [?]
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  6. #1056
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    128
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Nisam ja.
    Vjeruj da ja nisam primjetila da su radili u zgradi, ili su bili tihi, ili su radili kad ja nisam bila kući. Tako da nemam pojma koliko traju ti radovi, ali mislim da nisu dugo. Ali čini mi se da je prošlo 2 sedmice od kad sam ja primjetila kutiju u hodniku do dana kad su došli kod mene. Ne znam, možda i manje - 10ak dana. Ali ja nisam zvala ni insitirala nešto posebno, možda i prije ugrade ako se interesuješ. Uglavnom, bitno je da počnu da rade tvoju zgradu, a ovo vrijeme brzo prođe.

  7. #1057
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Pa i nije bas premala vjerovatnoca. Recimo kod mene u stanu parica koja ide u dnevnu sobu u prekidu negdje u zidu.
    Off topic : vidis, takve stvari su prisutne iz prostog razloga gdje je neplanski pristup poslu prisutan to su kasniji problemi evidentniji. (kao jedna kuca u bijelu, ljudi postavili uzidne kutije -prekidace, stekere - a kabl za elektroinstalacije nije provucen.) Ovo sam ja kulturno rekao gdje ima fuseraja ima i glavobolje. Posto je u pitanju zgrada zato sam i rekao da postoji vjerovatnoca. Sumnjam da bi ste vi u svojoj kuci primili izvedene radove a da oni nisu izvedeni po propisima i da nisu provjereni.
    On topic : dje sa spiska lokacija nestade primorje ?
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  8. #1058
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,159
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Djetic View Post
    Ako se ne varam u 2012 god. nijesu predvidjene Masline.
    Pored sirenja postojecih, otvaraju se nove zone u ostalim djelovima Podgorice.

    Opet, postajem dosadan i sebi prijavljujte se preko web-a .
    Ih, nacekacemo se mi dok dodje do nas obicnih gradjana. Hvala u svakom slucaju, i naravno da sam se prijavio pa kad bude-bice.

  9. #1059
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,290
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    E da... i upravo je tu onaj PDF o kom sam ja pricao

    http://www.telekom.me/content/lokacijeoptika.pdf
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  10. #1060
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    75
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja sam u blok 5..i imam flat 5..i da nazovem t-com i da se prijavim za tu optiku placa li se sto dodatno ili nastavim samo i dalje 25e mjesecno, i za koliko bi mi to bilo da porucim danas npr?

  11. #1061
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,952
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    486 Posts

    Default

    prijavi se online preko sajta...za iste pare bi dobio optika 30
    za koliko bi bilo zavisi koliko iz tvog ulaza ima prijavljeno
    tako da malo alarmiras komsije da se i oni prijave i bice brzo
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  12. #1062
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    420
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rajko_Murovic View Post
    ja sam u blok 5..i imam flat 5..i da nazovem t-com i da se prijavim za tu optiku placa li se sto dodatno ili nastavim samo i dalje 25e mjesecno, i za koliko bi mi to bilo da porucim danas npr?
    Nekoliko stvari, jer se ocito tesko prelistava forum :

    * U "Bloku V" je CT prisutan sa Optikom.
    U vise navrata sam na ovom portalu unosio nazive ulaza iz Bloka V u kojima se instalira Optika.

    * Na sajtu CT se mogu pronaci informacije o FTTH lokacijama. Nekada lista umije biti ne-updateovana, ali i to unapredjujemo, tj. u narednom vremenu cemo biti 100% tacni sa podacima. Korisnicima na raspolaganju stoje "Korisnicki servis" odnosno neki od nasih "T-Centara".
    Vama i svim zainteresovanim za Optiku preporucujem web prijavu.

    * Siguran sam da su i vas ulaz posjecivali agenti koji su sirili letke, kupili potpise zainteresovanih korisnika (upoznavanje sa samom uslugom,cijenama i sl.). Moguce su vas pozivali zaposleni iz CT sa ponudom novih Optika paketa, ...
    Da bi se u jednom ulazu uvodila optika, neophodno je odredjeno interesovanje stanara u ulazu (izvjesni %), pismena saglasnost predsjednika kucnog savjeta da se neophodni radovi mogu izvoditi. Ulaz treba biti u "zoni" koja se "pokriva" sa optikom.
    Naravno i ovdje je predvidjena mogucnost da ukoliko se pokaze interesovanje u nekoj od zona koje se u 2012 god. ne planiraju pokrivati optikom - rad na izradi tehnickog rjesenje. Jer ne treba ovdje previse matematike, prevashodno interesovanje korisnika za novom tehnologijom znacajno utice na odabir zone, tj. ulaza.

    * Nakom izvodjenja "vertikale" i ostalih predvidjenih radova u stanovima korisnika (koji su potpisali "da zele Optiku" izvodi se opticka uticnica). Nakon izvodjenja opticke uticnice, dolazi ekipa koja instalira (mijenja) opremu. Instalira se ONT uredjaj "Huawei HG8245" (2POTS+4GE+1USB+WiFi). Na eth. portove se povezuju postojeci STB uredjaji, odnosno PC oprema, ...
    Praksa je pokazala da se izvjestan broj korisnika odlucuje na instalaciju dodatnih STB uredjaja.
    Napominjem, kada govorimo o FTTTH prikljucku moguce instalirati do 5 STB uredjaja. Da traznja bude veca, "pobrinule" su se HD Arene za koje korisnici ne placaju dodatni novac.

    * Korisniku se u ovom trenutku mijenja "stari" broj telefona (nova numeracija).
    Kao sto sam u nekom od predhodnih postova napisao, uskoro ce se svi migrirani korisnici na novu tehnologiju zadrzati "postojeci broj telefona".
    Kao i slucaju EXTRA TV servisa, tako i kod voice servisa korisnici se odlucuju za dodatnu liniju (dodatan broj) za koju ne treba izdvajati dodatan novac.

    * Npr. korisnik Optika Internet paketa ima ozbiljno (10 puta) vecu Internet brzinu, od paketa koji je korisnik placao "po bakru". Za isti novac.
    Npr. mjesecna preplata za "Extra Trio Optika 20" iznosi 37.95€, tj. za Optika paket "Extra Trio Optika 30" mjesecno treba izdvojiti 44.95€.

    * Nakon migracije servisa sa bakra na optiku, na STB opremi se zadrzavaju "snimljene emisije"
    * Migracija dukata se obavlja bez problema
    * Aktivira se govorni automat sa porukom da je "stari" broj izmijenjen u "novi"
    * U kvalitet rada servisa preko optike ne treba sumnjati .
    Na ovom portalu se moze naci pregrst "Pirnt Screen" primjera sa rezultatima testova Internet brzine i sl. Takodje, kao sto sami znate ukoliko npr. imamo ukljucenu (aktivnu) STB opremu, to ne utice na aktivnu brzinu Internet Optika paketa (Internet brzina se ne degradira ili sl).
    Last edited by Djetic; 31-03-12 at 17:36.

  13. #1063
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,290
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    A kako ja da znam da li je moj ulaz u 'zoni koja se pokriva optikom' ?
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  14. #1064
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,126
    Thanks Thanks Given 
    2,236
    Thanks Thanks Received 
    2,407
    Thanked in
    1,240 Posts

    Default

    Do sad je bila dodatna pretplata za drugi uredjaj, 3 eura ali je mogao smao jedan dodatni.
    Mislim da je sada optikom omoguceno samo vise STB-ova, ali da se za svaki plaac pretplata.
    Ako grijesim neka me ispravi neko ko ima sigurne informacije.

    Ja i dalje bas imam problem sa wirelessom (sve je do skoro radilo kako treba). Edit; evo izgleda i sa kablom. Paket je Optika Trio 20.
    Poseydon, daj mi tvoje rezultate. Moze i os neko ako ima ove identicne servere.

    Potpuno nenormalno, Skadar ima sjajne rezultate, neuporedivo iznad ostalih i ja ovo ne umijem objasniti.



    A pazite Beograd:


    Dubrovnik:


    Barselona:


    Sa kablom je malo bolje:

    Beograd:


    Skadar:


    Barselona:
    Last edited by montenegrina; 31-03-12 at 21:43.

  15. #1065
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    420
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    * do 5 STB uredjaja
    Cijena dodatne STB opreme, odnosno preplata (3eur) po vazecem cjenovniku za dodatne STB uredjaje

    * Internet brzina, ... frcera u okvirima kupljenog paketa
    Ne trebam na ovom portalu pricati o o tome da download brzina ostvarena preko WiFi nije ista kao preko eth. kabla, ... zbog moguceg slabljenja wireless signala, "istih kanala" u zgradi i sl.
    Preporucujem da probas testirati preko eth. kabla. Takodje, moguce zamijeni kanal na kojem se broadcastuje WiFi signal. Podrazumijeva se znamo sta nam rade "peer to peer" i slicni programi,... Vazno je "cimnuti" izvjesni fajl za Interneta i vidjeti koliko "ide" download. Mogli bi i preko lokalnog FTP serera (u CT),... ali upravo provjeravam i kao sto vec napisah, sve OK.
    Last edited by Djetic; 01-04-12 at 13:34.

  16. #1066
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    100
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A bogami neznam koliko frcera u okvirima kupljenog paketa u cijelu moju zgradu svi imamo Optika 30 pakete a nikome brzina preko kabla ne prelazi preko 20Mbps kad je komsija zvao gore u t-com rekli su mu da treba da doplati jos para

    Ne da pustate Optika 20 pakete a naplacujete Optika 30 nego trazite jos para

    Samo napred svaka cast

    http://www.speedtest.net/result/1868787282.png
    http://www.speedtest.net/result/1868791940.png
    http://www.speedtest.net/result/1868794270.png
    Last edited by Masni; 01-04-12 at 14:00.
    If you don't like my pig you can't play on my gamer rig
    If you like my cow you can take it now

  17. #1067
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    420
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Masni View Post
    A bogami neznam koliko frcera u okvirima kupljenog paketa u cijelu moju zgradu svi imamo Optika 30 pakete a nikome brzina preko kabla ne prelazi preko 20Mbps kad sam zvao gore u t-com rekli su mi da treba da doplatim jos para

    Ne da pustate Optika 20 pakete a naplacujete Optika 30 nego trazite jos para

    Samo napred svaka cast
    Nekorektno.
    Netacno.

  18. #1068
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djetic View Post
    Nekorektno.
    Netacno.
    Tvoja rijec protiv njegove. Nikome ne vjerovati.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  19. #1069
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    81
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default







    I meni je brzina do 20mbps iako je paket od 30.

  20. #1070
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    100
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djetic View Post
    Nekorektno.
    Netacno.
    Placam 25 eura vec godinama sto po vasem sajtu http://www.telekom.me/optika-do-kuce.nspx znaci da imam Optika 30 paket nisam nikad ocekivao punih 30Mbps al sam ocekivao bar 26-27Mbps a kao sto si vidio nemoze se izvuc ni 22Mbps na Dubrovnik a na Shkoder nikad nije preslo 20Mbps sto znaci da placam Optika 30 a dobio sam Optika 20 paket

    A tebi sam poslao PM ima i 4-5 dana za istu ovu stvar pa mi nisi nikad odgovorio

    Nije problem ni u 5 eura ni u 10Mbps nego sto se prica jedna prica dok se ne potpise ugovor pa odna ko vas je***
    Last edited by Masni; 01-04-12 at 14:30.
    If you don't like my pig you can't play on my gamer rig
    If you like my cow you can take it now

  21. #1071
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    nijesam znao sa su uacili arene HD? sve 4 arene ili samo 1?
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  22. #1072
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    420
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by laciale View Post
    nijesam znao sa su uacili arene HD? sve 4 arene ili samo 1?
    Sa Arena HD paketom su obuhvaceni FTTH ne i FTTB korisnici .

  23. #1073
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    znam to nego nego...jesu li sva 4 kanala u HD-u?
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  24. #1074
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,290
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Ja kol'ko sam procitao sa ove teme, 2 jesu a 2 nisu
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  25. #1075
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    297
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja na ovaj moj tv sa katodnom od prije 7/8 godina nemam HD. Nego da oce zavrsavati ovu optiku u oktobarske revolucije, samo mi je zbog brzog neta.:02.47-tranquillity:

Page 43 of 168 FirstFirst ... 333940414243444546475393143 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 18
    Last Post: 26-05-11, 08:56
  2. I : Optika za vazdusnu pusku
    By johnnie_walker in forum Ostali oglasi
    Replies: 9
    Last Post: 25-08-10, 01:44
  3. K:hard i optika
    By sasa-pop in forum Ostali oglasi
    Replies: 3
    Last Post: 01-05-10, 21:55
  4. P: optika
    By spar in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 23-02-09, 08:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •