Page 126 of 168 FirstFirst ... 2676116122123124125126127128129130136 ... LastLast
Results 3,126 to 3,150 of 4177

Thread: T-Com | Optika

  1. #3126
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    ima li ko problema sa optikom trenutno? sporo mi ucitava sve

  2. #3127
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Podgoritza
    Posts
    2,322
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    ima li ko problema sa ovim vdsl-om? evo 2-3-4 dana mi je katastrofa internet.

  3. #3128
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Herceg Novi, SCG
    Posts
    57
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U vecernjim satima Optika je skoro neupotrebljiva. Kad na optici od 80Mbita ja ne mogu da pogledam ni jedan klip na smesnoj rezoluciji a da mi svako 5 sekundi ne pocne buffer-ovati video. O online gamingu da ne pricam. Latency bude i do 2 sekunde. Speed test do PG je fenomenalan ali izaberem li neki drugi server u EU nemam ni 50ti deo onoga sto placam.
    Coffee and TV .........

  4. #3129
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by - CeX - View Post
    U vecernjim satima Optika je skoro neupotrebljiva. Kad na optici od 80Mbita ja ne mogu da pogledam ni jedan klip na smesnoj rezoluciji a da mi svako 5 sekundi ne pocne buffer-ovati video. O online gamingu da ne pricam. Latency bude i do 2 sekunde. Speed test do PG je fenomenalan ali izaberem li neki drugi server u EU nemam ni 50ti deo onoga sto placam.
    Ista prica i kod mene


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #3130
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,671
    Thanks Thanks Given 
    577
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Juce poslije 19h je bio prekid optike, zbog toga spor protok... Ako danas imate problem, javite
    If at first you don't succeed, skydiving is not for you.

  6. #3131
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    889
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Sad bi mogli svim korisnicima optike da date neogranicenu brzinu na jedan dan, kao sto rade svuda kad dodje do prekida usluge - koju inace korisnici placaju.

  7. #3132
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Herceg Novi, SCG
    Posts
    57
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Emill View Post
    Juce poslije 19h je bio prekid optike, zbog toga spor protok... Ako danas imate problem, javite
    Ako je to slucaj onda skidam kapu ali mi se cini da je i prosle nedelje isto bilo ovako ... ili se varam?
    Proveravam veceras pa javljam.
    Coffee and TV .........

  8. #3133
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    571
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imam magentu 1L.I optiku.A ne moze video da mi ucita da ga ne load-uje po 3 sec.Vec duze vrijeme je ovako zna li neko kad ce se normalizovati i oce li uopste.A vidjeh danas kao novi paket duo neki 100mb.Stvarno smijesno

    Sent from my SM-G950F using Cafe Del Montenegro mobile app

  9. #3134
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    889
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by - CeX - View Post
    Ako je to slucaj onda skidam kapu ali mi se cini da je i prosle nedelje isto bilo ovako ... ili se varam?
    Proveravam veceras pa javljam.
    Ma kakav prekid optike to su im samo fore, koriste najgori peering u EU ako ne i sire, odn. najjeftiniji (mozda imaju i besplatno), posto je neka sh kategorija odn. najgori prioritet saobracaja (QoS kod peering provajdera), pa kad dodje do velikog naleta saobracaja onda sve stane, to je i inace situacija sa internetom ovdje - covjek ima optiku i super brzinu u okviru CG, ali ka vani ocajno, izmjerite i sad brzine prema glavnim cvoristima u EU i sire, pa cete da vidite da nemate ni priblizu brzinu koju placate.

  10. #3135
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znam o cemu pricas, evo izmjerih na 30 razlicitih mjesta i svuda isto, jedina razlika je u pingu ~10-15

    http://www.speedtest.net/my-result/i/2199051327

  11. #3136
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    889
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Zdravo,

    Znas li strukturu mreze internet provajdera, znas li kako ide povezivanje izmedju internet provajdera, znas li kako idu peering ugovori ? Drug, znam dobro o cemu pricam, mjeri prema vise cvorista u Evropi i najbitnije Americi, i to u razlicito doba dana pa ces vidjeti rezultate, i mjeri u vrijeme najveceg opterecenja, a ne kad 90 % naroda spava. Sto se tice ping-a to je posebna prica, optika internet paket a ping po 50-60-100-200ms (znaci los peering) - mozes komotno na ove pingove da se vratis i na ADSL od 10 Mbit-a a ne na optiku od 20-40-80 ili 100 Mbit-a (osim ako ti je jedina korist od interneta torent i sl. jer isti ostvaruju 100-e konekcija ka stotinama razlicitih IP adresa, pa su dati problemi gore manje vidljivi zbog agregacije saobracaja sa tih vise 100-a adresa).

    Nije valjda da hoces da kazes da je telekom internet provajding dobar, a svi oni koji se iole razumiju u ove stvari gore (pa i obicni korisnici koji koriste internet za novine, FB i YT tokom dana) znaju i tehnicki i prakticno da imamo najgori internet u Evropi a bogme i sire, i to za ekstremno visoke cijene, pogledaj internet provajdere u Francuskoj, Holandiji, ili pogledaj cijenu interneta u Rumuniji - optika 100/100 za 6.1 EUR-a, nemoj samo da kazes da je data cijena nedostizna za lokalnog nadri provajdera zbog operativnih troskova i sl. jer su to gluposti, sve su radnike otpustili skoro, a pruzaju najgori internet za najvece pare.

    http://www.rcs-rds.ro/internet-digi-..._fiberlink_100

    Nego je ovdje problem sto se namjerno koci razvoj informatike, i razvoj interneta da bi odredjeni mogli da imaju profit 10-20 puta veci nego u razvijenim zemljama. Ne daj boze da se kojim slucajem dozvoli ovom dijelu pameti u zemlji da razvija privatni posao i da im pravi konkurenciju - jer bi isti monopolisti gore davno stavili kljuc u bravu, usljed nedostatka znanja, osjecaja za biznis, i generalne svijesti o napretku u bilo kojoj sferi drustva (primjer blokada razvoja VOIP provajdera uvodjenjem skupih licenci za isti, cisti nevidjeni idiotizam i blokada fer konkurencije, ekstremno visoke cijene interkonekcije i zakupljenih vodova za potencijalne manje internet provajdere).
    Last edited by techlinkit; 05-08-17 at 10:15.

  12. #3137
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,329
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    68
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Zdravo,

    Znas li strukturu mreze internet provajdera, znas li kako ide povezivanje izmedju internet provajdera, znas li kako idu peering ugovori ? Drug, znam dobro o cemu pricam, mjeri prema vise cvorista u Evropi i najbitnije Americi, i to u razlicito doba dana pa ces vidjeti rezultate, i mjeri u vrijeme najveceg opterecenja, a ne kad 90 % naroda spava. Sto se tice ping-a to je posebna prica, optika internet paket a ping po 50-60-100-200ms (znaci los peering) - mozes komotno na ove pingove da se vratis i na ADSL od 10 Mbit-a a ne na optiku od 20-40-80 ili 100 Mbit-a (osim ako ti je jedina korist od interneta torent i sl. jer isti ostvaruju 100-e konekcija ka stotinama razlicitih IP adresa, pa su dati problemi gore manje vidljivi zbog agregacije saobracaja sa tih vise 100-a adresa).

    Nije valjda da hoces da kazes da je telekom internet provajding dobar, a svi oni koji se iole razumiju u ove stvari gore (pa i obicni korisnici koji koriste internet za novine, FB i YT tokom dana) znaju i tehnicki i prakticno da imamo najgori internet u Evropi a bogme i sire, i to za ekstremno visoke cijene, pogledaj internet provajdere u Francuskoj, Holandiji, ili pogledaj cijenu interneta u Rumuniji - optika 100/100 za 6.1 EUR-a, nemoj samo da kazes da je data cijena nedostizna za lokalnog nadri provajdera zbog operativnih troskova i sl. jer su to gluposti, sve su radnike otpustili skoro, a pruzaju najgori internet za najvece pare.

    http://www.rcs-rds.ro/internet-digi-..._fiberlink_100

    Nego je ovdje problem sto se namjerno koci razvoj informatike, i razvoj interneta da bi odredjeni mogli da imaju profit 10-20 puta veci nego u razvijenim zemljama. Ne daj boze da se kojim slucajem dozvoli ovom dijelu pameti u zemlji da razvija privatni posao i da im pravi konkurenciju - jer bi isti monopolisti gore davno stavili kljuc u bravu, usljed nedostatka znanja, osjecaja za biznis, i generalne svijesti o napretku u bilo kojoj sferi drustva (primjer blokada razvoja VOIP provajdera uvodjenjem skupih licenci za isti, cisti nevidjeni idiotizam i blokada fer konkurencije, ekstremno visoke cijene interkonekcije i zakupljenih vodova za potencijalne manje internet provajdere).
    zaista.sta mi placamo a sta dobijamo? "banana" drzave su misaona imenica (po ovom pitanju).
    i onda dodje sef radio difuzne i ladno kaze da akamai nema blage veze i da su nasi linkovi brzi I internet nije opste medju najsporijim u Evropi ili na planeti (ne sjecam se tacno).Laze ladno u kameru.

  13. #3138
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    889
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by napalm View Post
    zaista.sta mi placamo a sta dobijamo? "banana" drzave su misaona imenica (po ovom pitanju).
    i onda dodje sef radio difuzne i ladno kaze da akamai nema blage veze i da su nasi linkovi brzi I internet nije opste medju najsporijim u Evropi ili na planeti (ne sjecam se tacno).Laze ladno u kameru.
    Upravo tako, oni bolje znaju od firme Akamai na primjer - evo neki detalji o Akamai mrezi - po ovom vjerovatno Akamai nije u pravu, i pojma nemaju

    https://www.akamai.com/us/en/about/facts-figures.jsp

    A lokalni internet provajder znalci nijesu sposobni toliko vremena da spoje sve internet provajdere u Crnoj Gori na lokalno cvoriste tako da se saobracaj koji dolazi od - i zavrsava se na lokalnim provajderima ne vrti preko 10 zemalja okolo da bi na kraju opet zavrsio u CG (samo jedan od primjera neznanja, neinteresovanja, ili krajnje neprofesionalnosti).
    Last edited by techlinkit; 07-08-17 at 11:42.

  14. #3139
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nemoj pogresno da me razumijes, ja ti u potpunosti vjerujem za sve sto si rekao

    Samo kazem da ja konkretno, ne osjecam bitnu promjenu u brzinama, pingu ili bilo cemu - pola dana ili pola noci.
    http://www.speedtest.net/my-result/6514541068 Jedan od sad

    A s obzirom da zaista volim da igram igrice, i da mi ping cini razliku, do sad bih primjetio. Sa ADSLom sam imao (jos dok se dobri stari CS igrao) uvjek oko 70-90 ping. Uvijek.
    Od optike u WoWu oko 30. U CSu i ispod, zavisi od servera. Sto je itekako velika razlika.

    Volio bih da si probao m:kabl da vidis ti sta je ping i nezadovoljstvo.
    SVAKU noc, ali naglasavam, SVAKU NOC oko 8-9 sati pa do ~2 brzina se izgubi toliko da se sa torrenta skida 300kbps i ping PREKO 600, najcesce oko 900!

    edit: evo jedan test koji mi je ostao sacuvan od mkabla, cisto da ljudi vide sta ih ceka.
    http://www.speedtest.net/my-result/i/1761121978

    Ne zelim da bude da ikoga branim, samo eto iznosim moj stav kao korisnik da sam prilicno zadovoljan sa optikom. Od prvog dana kad su je ugradili do danas se ne mogu sjetiti da li sam imao ma jedan jedini problem. Jedino ovo sto se desava svima oko toga kabla u zadnjih nedelju dana, ali eto da kazem iskljucivo meni - nikad. Naravno, opet cu ponoviti, ja ti u potpunosti vjerujem za sve sto si rekao i itekako si u pravu za makar ovo u sta se i ja razumijem, ali eto iznio sam svoje neko iskustvo, makar do sad.
    Last edited by Draka; 05-08-17 at 11:57.

  15. #3140
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    755
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    @draka - internet radi ocajno jedan duzi period, a zadnjih 7 dana brzina ne samo navece da opadne, vec pocinje oko 13h i tako traje do iza ponoci.

    Evo ti sada trenutna brzina -

    http://beta.speedtest.net/result/6519280940.png

    I evo za razliku od speedtest-a koji nije pouzdan, brzina prema inostranstvu

    http://testmy.net/db/JbrNICtQd

    Paket vdsl - 20/2 mbps

    Da vidimo, da li ce zakupljeni veci kapaciteti linkova od nadprovajdera, krajem ovog mjeseca rijesiti problem.

  16. #3141
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default



    Optika 80/8Mbps Sramno


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  17. #3142
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    3,411
    Thanked in
    1,504 Posts

    Default

    Aooooo, pa ja sam dobar sa 0,8 Mbs i pingom oko 200
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  18. #3143
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Taman se ponadah da sam rijesio problem. Zamijenise ONT(dobio novi Huawei HG8245H) proradi, cak dobih prvi put punih 8Mbps upload-a, ali poslije par sati ka vani, konkretno ka Frankfurtu, nema ni 10Mbps. Sramota sto mucite ove tehnicare da mlate po terenu po ovoj vrucini. Ili vam je platforma riknula ili necete da platite zakup linkova koji vam je neophodan sa funkcionisanje servisa koje prodajete ?

  19. #3144
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    755
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Evo trenutno stanje vdsl2 - 20/2 Telekom---->Telekom

    @poseydon - dzabe zvati korisnicki servis, dolazak tehnicara itd. Nista od toga nece rijesiti probleme.

    Ljudi koji upravljaju telekomom su upoznati sa ovim problemima - pa da vidimo sta ce se desiti.

    Zakupili su vece kapacitete od nadprovajdera i to startuje krajem Avgusta, pa da vidimo kako ce internet tada funkcionisati.

    Kad sam vidio podatak da su svi ISP provajderi u CG imali zakupljeno od nadprovajdera ukupno 80GB/s - jasno je onda o cemu je rijec.

    Nekorektno ponasanje telekoma sa te strane - imaju sigurno +- 100.000 korisnika interneta (adsl, optika, vdsl2) + hiljade korisnika mobilnog interneta = uzimaju svakog mjeseca ogroman novac, a problem je da daju par hiljada mjesecno za vece kapacitete linkova od nadprovajdera
    Da je srece sam telekom bi trebao da ima najmanje 100GB/s svojih kapaciteta - ali ovo pokazuje koliko vrednuju svoje korisnike.
    Ako se problemi sa netom ne rijese od Septembra - onda zbogom telekom-u, ima i drugih provajdera koji se ne ponasaju na nacin kako to telekom radi.

  20. #3145
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default T-Com | Optika

    Ja sam odbijao da vjerujem u to, ali drugog objasnjenja nema. Da sacekamo, a to tada neka nam umanje racune...


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  21. #3146
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    3,411
    Thanked in
    1,504 Posts

    Default

    Korisnike vrednuju najmanje sto mogu. Vodafone u Njemackoj daje 100Mbs za 20 eura mjesecno, s tim sto je prve godine protog 200 Mbs. A sto mi dobijamo? Dobijamo Q... s pastom. Kad imate korupciju na svim nivoima onda nemoze niko da zastiti potorsace. Znaju da problem nije ni do rutera ni do linija ni do parica,.... i samo slazu pricu
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  22. #3147
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    889
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Korisnike vrednuju najmanje sto mogu. Vodafone u Njemackoj daje 100Mbs za 20 eura mjesecno, s tim sto je prve godine protog 200 Mbs. A sto mi dobijamo? Dobijamo Q... s pastom. Kad imate korupciju na svim nivoima onda nemoze niko da zastiti potorsace. Znaju da problem nije ni do rutera ni do linija ni do parica,.... i samo slazu pricu
    Samo pogledajte peering telekoma (ocajno, nema peering-a sa velikim provajderima ili cvoristima- direktan peering sa Hurricane Electric, Level 3, Cogent i ostalim velikim mrezama je vrlo bitan za kvalitet interneta linka, odn. za kvalitet internet usluge krajnjeg korisnika jer isti ima kvalitetniju, brzu ili jednostavno kracu putanju do krajnjeg sadrzaja koja se dobija povezivanjem na velike provajdere - mislim da za cijenu interneta koju placamo su mogli da se povezu na makar 2 velika cvorista, kako bi korisnik dobio ono sto placa).

    http://bgp.he.net/AS8585 (telekom peering)
    http://bgp.he.net/AS5391 (telekom hr peering)
    http://bgp.he.net/AS8400 (telekom srbija peering)
    http://bgp.he.net/AS8708 (RCS & RDS Romania peering)
    http://bgp.he.net/AS3320 (Deutsche Telekom AG peering)
    http://bgp.he.net/AS5511 (Orange France peering)

    Evo i primjer all-in-one paketa u Francuskoj (nacionalni provider Orange):

    https://boutique.orange.fr/internet/offres-fibre/zen (100/100 Mbit Fiber Optic Internet + TV - 160 kanala ukljucujuci i 40 kanala u visokoj definiciji, plus neograniceni pozivi ka fiksnoj telefoniji u zemlji i inostranstvu i neograniceni pozivi ka mobilnim telefonima u SAD i Kanadi) - cijena: 19.99 EUR (kod nas za 2 EUR vise 40/4 Mbit Fiber, i smijesan broj minuta ka mobilnoj i fiksnoj telefoniji, a bez TV programa u paketu, 2.5 puta sporiji internet u download-u, 25 puta sporiji internet u upload-u, peering nula, usluga nula, podrska nula, prosjecna zarada u CG 200 EUR, prosjecna u FR 2-3k EUR).
    Last edited by techlinkit; 09-08-17 at 21:56.

  23. #3148
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Zasto u CG ne moze da se prebaci 10Mb/s Uploada, zasto niko ne nudi preko?
    Podgorica Podgoricanima!

  24. #3149
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    889
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by .Bole View Post
    Zasto u CG ne moze da se prebaci 10Mb/s Uploada, zasto niko ne nudi preko?
    Nece provajderi da plate za kvalitetan peering i nece da plate za vise upload saobracaja jer isti vise kosta.

  25. #3150
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Herceg Novi, SCG
    Posts
    57
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moze li neko da mi kaze zasto svake nedelje (dan u sedmici) optika pukne skroz na skroz. Pre 7 dana odgovor je bio da je doslo do prekida. Jel moguce da je svake nedelje prekid?
    Samo taj dan , ostali dani u sedmici su normalni.
    Sad bi nam valjao neki odgovor od TCOM supporta
    Last edited by - CeX -; 13-08-17 at 21:22.
    Coffee and TV .........

Page 126 of 168 FirstFirst ... 2676116122123124125126127128129130136 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 18
    Last Post: 26-05-11, 08:56
  2. I : Optika za vazdusnu pusku
    By johnnie_walker in forum Ostali oglasi
    Replies: 9
    Last Post: 25-08-10, 01:44
  3. K:hard i optika
    By sasa-pop in forum Ostali oglasi
    Replies: 3
    Last Post: 01-05-10, 21:55
  4. P: optika
    By spar in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 23-02-09, 08:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •