Results 1 to 3 of 3

Thread: android free communication

  1. #1
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    98
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb android free communication

    prije par dana sam kupio HTC Willdfire i zaprepastio sam se nemogućnošću da na istom koristim Skype i njemu slične softwere za dž komunikaciju uz korišćenje wi-fi i 3g internet konekcije. Ovim bih htio da pomognem kolegama vlasnicima dok skype ne napravi nešto ljudsko.
    Mlatunjajući po netu i probajući par aplikacija došao sam do sledećih zaključaka:mad:

    1 - official skype podržava samo mali broj androida

    2 - Skype lite odlična stvaričica ali podržava samo mesaging izmedju skype naloga

    3 - g-talk ista stvar, samo messaging bez video poziva (iz meni nepoznatog razloga) ali bolje išta nego ništa. uzgred g-talk, g-mail i još poneki g dolazi uz originalni firmware

    4 - do sada je jedina stvar koju sam našao i koja mi izgleda kao da funkcionise "fring". Na njihovom site-u kazu da je omogućen video poziv bez obzira na usmjerenost i broj kamera na samom telefonu. Jedina slaba strana je ograničenost uvoda konatakata tj. tu je telefonski imenik (koji sam ja izbjegao zbog eventualne greške i mogućnosti da se s*****) par društvenih mreža i opcija koju sam ja izabrao G-talk. Test poziv (ako se tako može nazvat cimanje i zvonjenje) je izveden uspješno, kako sa telefona ka kompu tako i obrnuto. Na žalost nemam u kanc kameru na kompu i ostale potrebštine (kao ni nekoga da smaram over phone) tako da je to bilo samo par cimanja.

    Napomenuo bih da je moguće prilikom same instalacije da se opcija video poziva isključi nekim meni nepoznatim razlogom, tako da je potrebno da se aktivira u options meniju

    nadam se da je nekome pomoglo i da ako postoji bolja (originalnom skypu bliža) opcija to i javiti i napisati, i naravno valja imati na umu da nemamo svi neke telefončine sa iha Mhz nego uzeti u obzir i low end androide

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,994
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Zašto ne bi mogao da ubaciš regularni Skype. Ako je zbog toga što ga ne vidiš na marketu, onda nije problem u Wildfire -u nego u tebi
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  3. #3
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    638
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    mislim da su sa skypom i low-end android telefonima postojala dva problema - 1) minimum android 2.1 i 2) nemogucnost da se instalira na telefon sa QVGA - 320x240 rezolucijom. ovaj potonji problem je skoro otklonjen, a ovaj prvi nije, shto ce reci da ako imas android 2.1 ili 2.2 ne bi trebalo da bude problema

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. i:lifitimer za android
    By goran91 in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 1
    Last Post: 25-11-10, 20:26
  2. I:K: Android
    By redlaw in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 08-10-10, 07:20
  3. G1 Android
    By Bugi in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 14
    Last Post: 19-11-09, 13:57
  4. P: HTC G1 - Android
    By Fenix in forum Ostali oglasi
    Replies: 15
    Last Post: 17-04-09, 17:38
  5. HTC G1 - Android !
    By cpu in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 3
    Last Post: 25-09-08, 19:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •