Results 1 to 16 of 16

Thread: nasa sramota

  1. #1
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    95
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default nasa sramota

    Naša sramota:
    Među deset hiljada ljudi i barem 30 svetskih lidera prekjuče u Aušvicu nije bilo nijednog visokog funkcionera iz Srbije i Crne Gore. Time smo se svrstali u onu malu grupu zemalja koja nije odala poštu žrtvama Holokausta na mestu jedne od najvećih fabrika smrti za vreme Drugog svetskog rata. Ono što je bilo važno Vladimiru Putinu (Rusija), Žaku Šraku (Francuska), Horstu Keleru (Nemačka) ili Diku Čejniju (SAD) očigledno nije bilo dovoljno bitno našim državnim zvaničnicima.

    Predsednik SCG Svetozar Marović, koji se našao na listi pozvanih poljskog predsednika Aleksandra Kvašnjevskog, nije otišao na godišnjicu oslobađanja Aušvica iz „privatnih razloga“. Njega je na komemoraciji trebalo da zameni ministar odbrane Prvoslav Davinić koji, takođe, nije uspeo da stigne zbog „kvara na avionu“.

    Iako neki to pokušavaju da opravdaju „višom silom“ mesta opravdanju nema. Posebno ako znamo da nam takav peh nije prvi. Pre samo mesec dana, kada je cela Evropa utihnula na tri minuta odajući počast žrtvama cunamija, u našoj zemlji o tome nije bilo ni reči. Mi smo ćutali sa nedelju dana zakašnjenja.

    Kao da naši zvaničnici veoma često zaboravljaju da u takvim situacijama ne predstavljaju sebe i svoju porodicu već sve nas, kojima zbog svega ovoga nije preostalo ništa sem sramote.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor (KSV)
    Posts
    1,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vidis da nasima nije vazan ni Jasenovac a tamo su nase klali i bo je medju 5 najgorih logora koji su ikad postojali a od svega samo 410 000 ljudi tj civila jevreja cigana zena i djece je ubijenu kroz logore u bivsoj Jugoslaviji
    i jos oko 500 000 vojnika ceme se Jugoslavija postavlja na 4-to mjesto kao najrazorenija zemlja u drugom svjetskom ratu poslje Njemacke , Rusije< i Japana.
    I vidis da nase politicare i perdsjednike boli **** za to da izvines.
    A jos nesto ako ikad podjes u Jasenovac vidjeces da je zemlja jos crvena od prolivene krvi nasih ljudi.

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Re: nasa sramota

    Quote Originally Posted by castel nuovo

    Kao da naši zvaničnici veoma često zaboravljaju da u takvim situacijama ne predstavljaju sebe i svoju porodicu već sve nas, kojima zbog svega ovoga nije preostalo ništa sem sramote.
    Eh, kamo srece da SAMO zaboravaljaju Ausvic i Tcunami. Zaboravljaju/Ignorisu oni i politicke obaveze i obecanja u nasoj zemlji, a jedino nasta ne zaboravljaju je njihov dzep.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  4. #4
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    KOTOP
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad bi krenuli redom o nasim sramotama u zadnjih 10 godina ispisalo bi se 10 tomova...A greota je da Srbi i Crnogorci kao veliki stradalnici u oba svjetska rata nemaju u savremenom drustvu mjesto koje zasluzise nasi preci svojim zertvama. ,a jos je zalosnije sto nismo raskrstili medju sobom ko smo ,dje smo i kuda idemo . Dok mi utvrdimo ko je bio u pravu cetnici ili partizani i kojim jezikom zborimo ,dotle ce se slavit 100 godina od oslobodjenja Auswica... :x
    "Владај нашим грчем, крвава Русијо
    царуј душом нашом, Велика Будућа"

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ipak je tamo bio Ambasador S i CG u Poljskoj. Bolje i to nego sto je BiH prestavljao chetnik.

    Pih!!!!!

  6. #6
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    502
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a sto ce tamo. sad je kremiranje zastupljeno svuda
    ... i ne znam da li sam ja covjek koji je sinoc sanjao da je leptir
    ili sam pak leptir koji danas sanja da je covjek...

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by LoVeRmAn_pG
    a sto ce tamo. sad je kremiranje zastupljeno svuda
    Ne treba se puno zamisliti i znati kakav je mentalni sklop osobe kojoj je ovo smijesno. Zalosno.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    1
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cao Drustvo.

    Gledajuci ovaj Forum prvi put, naletih i na ovo pa bih hteo i ja da kazem moje misljenje:

    Najveca sramota balkanskog Naroda je bio TITO i njegov Komunizam.

    Da smo se posle 2. Svetskog Rata svi razdvojili, bilo bi nam svima dobro i nebi bilo ni rata a i Albanaca na Kosovu.

    Najveca Sramota srpskog Naroda je bio Milosevic!!!!!
    JA SAM 94 Godine na naplatnu Rampu kod Beograda cekao 3 Sata zato sto je Autoput Beograd - Velika Plana bio zatvoren, da bi Milosevicevo Kopile moglo da proba svoj Ferrari. Za takvi bi ja Jasenovac opet otvorio.

    1990 je kod nas Seselj a u Rusiji Zirinovski trebao da bude Predsednik. Pa i da je izgorela i Zemlja i Nebo bilo bi nam bolje nego sad.

    :evil: :evil: :evil: :evil:
    Mozda Covek ima vise Zivota, ali ja znam da cu pred Kraj se secati samo jednog!!! GAS, GAS,...

  9. #9
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    chak 3 (tri) ure velish??
    muke su to grdne MUKE , znam kako ti je

  10. #10
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    22
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default zbunjen!!!!!

    Stari Forumas



    Joined: 29 Jan 2004
    Posts: 952
    Location: Mehov Krsh - granicni prelaz
    Posted: Sun Jan 30, 2005 8:34 am Post subject:

    --------------------------------------------------------------------------------

    Ipak je tamo bio Ambasador S i CG u Poljskoj. Bolje i to nego sto je BiH prestavljao chetnik.

    Pih!!!!!

    G. Dobruski, drugi dio vašeg komentara, nema ama baš nikakve logike. U kojem vi vremenu živite, ako smijem pitati?

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: zbunjen!!!!!

    Quote Originally Posted by radovan10
    Stari Forumas



    Joined: 29 Jan 2004
    Posts: 952
    Location: Mehov Krsh - granicni prelaz
    Posted: Sun Jan 30, 2005 8:34 am Post subject:

    --------------------------------------------------------------------------------

    Ipak je tamo bio Ambasador S i CG u Poljskoj. Bolje i to nego sto je BiH prestavljao chetnik.

    Pih!!!!!

    G. Dobruski, drugi dio vašeg komentara, nema ama baš nikakve logike. U kojem vi vremenu živite, ako smijem pitati?

    UMESTO MOGA KOMENTARA PROCITAJ OVAJ TEKST:



    Aušvic
    U četvrtak, 27. januara 2005, u cijelom svijetu je obilježeno 60 godina od oslobađanja Ausschwitza, najzloglasnije "tvornice smrti" u Drugom svjetskom ratu, u kojoj su nacisti pobili više od milion i po ljudi, najviše Jevreja.

    Zajedno sa najvišim svjetskim državnicima, žrtvama i oslobodiocima, antifašistima iz cijelog svijeta, toga dana se našao i Borislav Paravac, član Predsjedništva BiH, otvoreni zagovornik i nastavljač četničke ideologije, koja je ruku pod ruku sa fašistima počinila brojna zlodjela na prostoru bivše Jugoslavije i koji je u sklopu realizacije političke ideologije SDS-a direktno učestvovao i osmišljavao etničko čišćenje, progon nesrpskog stanovništva i formiranje koncentracionih logora.

    Svijet nije zaboravio i nikada ne smije zaboraviti nacističke zločine, a mi u BiH relativiziramo, zaboravljamo, potiskujemo i falsifikujemo sve ono zastrašujuće što su bosanskohercegovački fašisti učinili u periodu od 1992. do 1995. godine.

    Jer zaista, kakao drugačije nazvati jednu ideologiju i politiku koja je vršila progone i ubijanje nedužnih ljudi samo zbog njihove etničke i religijske pripadnosti. U čemu je razlika između "Omarske", "Keraterma", "Tarčina", "Čelebića" i logora u Drugom svjetskom ratu? U čemu je razlika između srpskog, hrvatskog ili njemačkog fašizma? Koja je razlika između četničke, ustaške i nacističke ideologije?

    Ona postoji samo u količini moći koju su imali da ostvare svoje monstruozne ciljeve. Ona postoji samo u kvantitetu, broju žrtava njihovih zločinačkih zamisli, a idejno one predstavljaju potpuno istu stvar, sistematski progon i ubijanje pripadnika drugih etničkih i vjerskih grupa.

    Zato je više nego sramno, etički neprihvatljivo, da se na komemoraciji u Ausschwitzu ispred BiH pojavi čovjek koji je podržavao, a i danas podržava ideologiju koja je dovela do brojnih zločina nad civilnim stanovništvom.

    Istovremeno, Paravčev odlazak u Ausschwitz je pokazao bosanskohercegovačku vlast danas, upravo onakvom kakva ona jeste, duboko necivilizacijska, zasnovana i utemeljena na nasilju i zločinima, na mržnji i strahu, na nečovještvu i na licemjernim lažima i manipulaciji, te na trajnom i neraskidivom paktu međusobne ovisnosti domaćih fašista, ili kako ih mi u BiH zovemo nacionalista ili kako oni sami sebe zovu "dežurnih patriota".

    Nadam se ipak, da će posjeta Ausschwitzu podstaći Paravca da razmisli i o zločinima počinjenim u BiH, te da će u julu, kada se navršava deset godina od zločina u Srebrenici, doći u Potočare, pokloniti se nevinim žrtvama i priznati civilizacijski poraz.

    Na kraju zaista ostaje dilema koga je u Ausschwitzu predstavljao Paravac? Da li bi bilo bolje da su građane BiH tamo predstavljale preživjele žrtve logora iz Drugog svjetskog rata, Greta Ferušić, Blagoje Golub i Paša Šakić i preživjele žrtve logora iz rata u Bosni i Hercegovini. Paravcu zaista tamo nije bilo mjesto.


    Branko Todorovic, Nezavisne novine.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobruski je jednostavno postao opsjednut zlocinima, covjece probudi se ne 2005 je

    Inace, treba je Prdoslav (:P) Davinic da ide, al' mu nije radio avion vele. Mada me ne cudi od onoga lir dzeta prslog..
    \x56 \x47 \x42 \x4D
    \x53 \x41 \x47 \x50

  13. #13
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    KOTOP
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I Muslimani u BiH su se trudili biti efikasni fasisti kao i Hrvati i Srbi,a isto tako imali su uzore i u proslosti(Handzar divizija npr.). Dobruski ,brate,kako ti nije dosadno... :roll:
    "Владај нашим грчем, крвава Русијо
    царуј душом нашом, Велика Будућа"

  14. #14
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor (KSV)
    Posts
    1,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad bi krenuli redom o nasim sramotama u zadnjih 10 godina ispisalo bi se 10 tomova...A greota je da Srbi i Crnogorci kao veliki stradalnici u oba svjetska rata nemaju u savremenom drustvu mjesto koje zasluzise nasi preci svojim zertvama. ,a jos je zalosnije sto nismo raskrstili medju sobom ko smo ,dje smo i kuda idemo . Dok mi utvrdimo ko je bio u pravu cetnici ili partizani i kojim jezikom zborimo ,dotle ce se slavit 100 godina od oslobodjenja Auswica...

    E ovo dobro kazes! ! !

  15. #15
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Drags
    Cao Drustvo.

    Najveca sramota balkanskog Naroda je bio TITO i njegov Komunizam.

    Da smo se posle 2. Svetskog Rata svi razdvojili, bilo bi nam svima dobro i nebi bilo ni rata a i Albanaca na Kosovu.

    Zasto mislis da je komunizam bio najveca sramota za balkanske narode?
    I kako mislis da ne bi bilo Albanaca na Kosovu da 1945 nije formirana SFRJ?
    Vecina ljudi je zla

  16. #16
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by ATAMAH
    Kad bi krenuli redom o nasim sramotama u zadnjih 10 godina ispisalo bi se 10 tomova...A greota je da Srbi i Crnogorci kao veliki stradalnici u oba svjetska rata nemaju u savremenom drustvu mjesto koje zasluzise nasi preci svojim zertvama. ,a jos je zalosnije sto nismo raskrstili medju sobom ko smo ,dje smo i kuda idemo . Dok mi utvrdimo ko je bio u pravu cetnici ili partizani i kojim jezikom zborimo ,dotle ce se slavit 100 godina od oslobodjenja Auswica... :x
    Sa ovim se potpuno slazem. Nismo mi jos politicki zreli da raspravljamo o razvojnim i egzistencijalnim problemima, kulturi posebno, umjetnosti, jer svako ima milion svojih Jasenovaca, Srebrenica, Handzar divizija, i koristimo svaku priliku da se gadjemo s time, bez ikakve zelje da zaista rijesimo probleme koji nas more...

    Stvarno pih
    Vecina ljudi je zla

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •