Results 1 to 14 of 14

Thread: Promjena jezika

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,702
    Thanks Thanks Given 
    2,124
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default Promjena jezika

    Prijateljica je dobila na poklon netbook sa windowsom XP na kineskom jeziku.Htjela bi da promijeni jezik u engleski.Mislio sam jednostavno da ponovo instaliram windows,ali je problem sto je to netbook i nema dvd rom.

    1.jeli moguce u podesavanjima nedje podesiti da windows bude na engleskom,ili treba skinuti odnekle neku ekspanziju?

    2. u krajnjem slucaju,podigao bih joj windows i sa fleshke,samo ne znam na koju foru da smjestim windows na flesku?

  2. #2
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,431
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Google http://www.google.com/#sclient=psy&h...8733203d1b4e27

    Koji joj je SP? Pretrazi malo ima dosta tema po forumima...
    Last edited by zola.mne; 03-11-10 at 21:46.

  3. #3
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    100
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    1.Ja mislim da jest probaj preko windows updeta skinut language pack ili probaj sa microsoftovog sajta skinut direkno language pack pa ga instaliraj preko fleske

    2.Mozes i tako ali moras prvo flesku napravit da ti je butabilna ima jedan program za to al nemogu se sjetit kako se tacno zove naces ga na google
    If you don't like my pig you can't play on my gamer rig
    If you like my cow you can take it now

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,702
    Thanks Thanks Given 
    2,124
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Masni View Post
    1.Ja mislim da jest probaj preko windows updeta skinut language pack ili probaj sa microsoftovog sajta skinut direkno language pack pa ga instaliraj preko fleske

    2.Mozes i tako ali moras prvo flesku napravit da ti je butabilna ima jedan program za to al nemogu se sjetit kako se tacno zove naces ga na google
    2. zar nije potrebno samo u bios-u podesiti da je butabilna jedinica USB?

    a kako da stavim windows na flesku? treba li samo kopirat sadrzaj sa cd-a windowsa na flesku ili ima jos posla?

  5. #5
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    podgorica
    Posts
    2,570
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    imam ti ja programcic,instaliras i imas xp na srpski....

  6. #6
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    100
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DJuzla View Post
    2. zar nije potrebno samo u bios-u podesiti da je butabilna jedinica USB?

    a kako da stavim windows na flesku? treba li samo kopirat sadrzaj sa cd-a windowsa na flesku ili ima jos posla?
    To se podrazumjeva da ces u bios stavit da ti butuje sa fleske al ti nece htjet procitat flesku ako nije butabilna znaci nadji ovaj program na google i napravi da ti je fleska butabilna onda samo iskopiras sadrzaj sa win xp CD-a na flesku i ides normalno reinstalaciju kao i sa CD-a
    If you don't like my pig you can't play on my gamer rig
    If you like my cow you can take it now

  7. #7
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    podgorica
    Posts
    2,570
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pokrenes ga sa desktopa,ako imas flesku dodji do zagorica.pozz

  8. #8
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,431
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo ti kako staviti na flesku win http://www.bug.hr/forum/topic/window...cka/21076.aspx

    A za ovo prvo nijesam siguran da moze na engleski na srpski moze.

  9. #9
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    100
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by slavko View Post
    imam ti ja programcic,instaliras i imas xp na srpski....
    Mozes i tako za prvu pomoc al nije cijeli windows preveden na srpski (a i neznam za vas ali ja se sav pogubim kad nije na engleski )tako da bi ti preporucio da napravis novu reinstalaciju na engleski
    If you don't like my pig you can't play on my gamer rig
    If you like my cow you can take it now

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,702
    Thanks Thanks Given 
    2,124
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    odlucio sam se na reinstalaciju windowsa.hvala vam moji dobri momci!!!

    p.s. @real,ovo je izvanredan tutorial,svaka cast!

  11. #11
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    4
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prijatelju nemoj da se zezaš sa reinstalacijom jer ni ona nije preporučljiva ako je često radiš.Uzmeš lepo prvo skineš XP Service Pack 3 pa onda skineš Windows XP Language Interface Pack Serbian (Latin) i ovde imaš čak i uputstvo kako da odradiš pod uslovom da imaš licenciranu werziju Windowsa.Druže za par minuta je sve gotovo bez problema.Evo ti i druga opcija koja je dosta jednostavna gde neces imati nikakvih problema da sam odradiš:
    onda skineš Windows XP MUI Changer raspakuješ RAR Fajl i pokreneš MUISETUP iz raspakovanog fajla.Onda klikneš accept u novom prozoru pa continue klikneš.Na sledećem prozoru izabereš jezik koji hoćeš a sa ostalih skineš kukice.Dole drugu kvačicu "match..." aktiviraš i OK klikneš.ŽELJENI JEZIK SE INSTALIRA i nakon "multilingual file installation was completed successfully" OK klikneš pa u sledećem prozoru ponovo OK za restart.Nakon pozdravne poruke na jeziku koji si izabrao ides u " regional and language options" i opciju "languages" izabereš pa skroz dole u drop-down meniju "languages used in menü and dialoges" umesto Engleskog izabereš jezik koji si hteo..... i GOTOVO restartuješ komp i imas XP kompletan na jeziku koji si hteo u samo par minuta.Pozdrav i svako dobro

  12. #12
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,108
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DJuzla View Post
    Prijateljica je dobila na poklon netbook sa windowsom XP na kineskom jeziku.Htjela bi da promijeni jezik u engleski.Mislio sam jednostavno da ponovo instaliram windows,ali je problem sto je to netbook i nema dvd rom.

    1.jeli moguce u podesavanjima nedje podesiti da windows bude na engleskom,ili treba skinuti odnekle neku ekspanziju?

    2. u krajnjem slucaju,podigao bih joj windows i sa fleshke,samo ne znam na koju foru da smjestim windows na flesku?
    da prebacis sadrzaj sa butabilnog cd-a gdje je windows OS na USB flesku,koristi program Win2Flash... pri bootovanju biras opciju 1(text mode),pri sledecem restartu opciju 2(gui mode),a pri prvom startovanju windows-a opet opciju gui mode. Posle toga sve normalno radi. Ovo ti je za ovaj krajnji slucaj sto si trazio ...
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,702
    Thanks Thanks Given 
    2,124
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Smederevac View Post
    Prijatelju nemoj da se zezaš sa reinstalacijom jer ni ona nije preporučljiva ako je često radiš.Uzmeš lepo prvo skineš XP Service Pack 3 pa onda skineš Windows XP Language Interface Pack Serbian (Latin) i ovde imaš čak i uputstvo kako da odradiš pod uslovom da imaš licenciranu werziju Windowsa.Druže za par minuta je sve gotovo bez problema.Evo ti i druga opcija koja je dosta jednostavna gde neces imati nikakvih problema da sam odradiš:
    onda skineš Windows XP MUI Changer raspakuješ RAR Fajl i pokreneš MUISETUP iz raspakovanog fajla.Onda klikneš accept u novom prozoru pa continue klikneš.Na sledećem prozoru izabereš jezik koji hoćeš a sa ostalih skineš kukice.Dole drugu kvačicu "match..." aktiviraš i OK klikneš.ŽELJENI JEZIK SE INSTALIRA i nakon "multilingual file installation was completed successfully" OK klikneš pa u sledećem prozoru ponovo OK za restart.Nakon pozdravne poruke na jeziku koji si izabrao ides u " regional and language options" i opciju "languages" izabereš pa skroz dole u drop-down meniju "languages used in menü and dialoges" umesto Engleskog izabereš jezik koji si hteo..... i GOTOVO restartuješ komp i imas XP kompletan na jeziku koji si hteo u samo par minuta.Pozdrav i svako dobro
    Quote Originally Posted by SpellStealer View Post
    da prebacis sadrzaj sa butabilnog cd-a gdje je windows OS na USB flesku,koristi program Win2Flash... pri bootovanju biras opciju 1(text mode),pri sledecem restartu opciju 2(gui mode),a pri prvom startovanju windows-a opet opciju gui mode. Posle toga sve normalno radi. Ovo ti je za ovaj krajnji slucaj sto si trazio ...
    hvala momci puno,vec sam obavio rabotu,sa real madrod-ovim linkom sa uputstvom sam sve zavrsio uspjesno,mada i ovi vasi savjeti mogu biti korisni za neku buducu prilku

  14. #14
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Može se vratiti na engleski samo ako je instaliran Kineski LIP (Language interface package) preko engleskog windowsa.Ako je lokalizovana verzija Windowsa onda nema šanse bez instalacije novog windowsa
    Quote Originally Posted by slavko View Post
    imam ti ja programcic,instaliras i imas xp na srpski....
    LIP-ovi se instaliraju samo i isključivo na Engleskom Windowsu
    ne rade ako se instaliraju na neki lokalizovan windows
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Promjena prebivalista...?
    By getaway blues in forum Sve i svašta
    Replies: 4
    Last Post: 07-03-10, 10:50
  2. Promjena Ustava
    By Fenix in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8
    Last Post: 01-06-06, 02:25
  3. promjena ?
    By sparco in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 10
    Last Post: 19-05-06, 11:15
  4. Promjena jezika u XP-u
    By Yugo-55 in forum Software
    Replies: 3
    Last Post: 24-01-06, 10:03
  5. promjena...............
    By tadirian in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 12-11-04, 13:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •