Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 72

Thread: Ostadosmo bez fokera....

  1. #1
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Southpark
    Posts
    163
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Ostadosmo bez fokera....

    Sto bi ovo ljudi?

    Dajte malo vijesti za nas iz dijaspore...

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sinoć izbjegnuta katastrofa u avionu "Montenegro erlajnza" koji je doletio iz Beograda

    "Foker" sletio s piste i zario se u zemlju

    Podgorica - Avion "Montenegro erlajnza" pun putnika skliznuo je sinoć sa piste podgoričkog aerodroma, nakon slijetanja, ali u udesu nije bilo teže povrijeđenih.
    Lakše su povrijeđeni pilot Dragan Popović, kopilot Vladimir Kaluđerović i dva putnika, a "foker 100" je teško oštećen, rekli su sinoć "Vijestima" odgovorni na aerodromu i Urgentnom centru KC Podgorica.
    Uspaničeni putnici evakuisani su pomoću vazdušnih jastuka kroz prednja vrata aviona i bočne izlaze za slučaj opasnosti i prihvaćeni su na kapiji vojnog dijela aerodroma.
    "Samo nas je bog spasio", rekao je "Vijestima" putnik Dragan Kovačević.
    Avion "Bar" sa 76 putnika trebalo je da poleti sinoć u 20,30 iz Beograda ali je zbog zatvorenog aerodroma u Podgorici kasnio i pokušao da sleti oko 23,15 kada je došlo do incidenta na početku piste, oko dva i po kilometra južno od pristanišne zgrade. Podgorički aerodrom je od deset sati ujutro bio zatvoren za saobraćaj a magla se razišla neposredno prije slijetanja "fokera".
    Pilot Popović je navodno rekao da ga je odmah po slijetanju "zanijelo ulijevo" i odnijelo na travu pored piste, gdje se avion zabio nosnim dijelom u zemlju.
    "I pilot i kopilot bili su u šoku", rekao je "Vijestima" izvor sa aerodroma.
    Prema nezvaničnim, ali pouzdanim informacijama, "foker" je vjerovatno sletio na samu lijevu ivicu piste i jedan srednji točak mu je već bio van asfaltne podloge. Prema toj verziji, poslije izvjesnog vremena i prednji, "nosni" točak je skliznuo s piste. Avion je rulao po zemlji oko 700 metara, a kada je nosni točak otpao, "foker" se prednjim dijelom zario u raskvašenu zemlju, koja je amortizovala udar i spriječila da se letjelica zapali. Duž tih 700 metara razbacani su djelovi aviona koji su otpadali tokom rulanja.
    Pola sata nakon ponoći na uviđaj je izašla policijska ekipa za uviđaj po ovlašćenju istražnog sudije Dražena Medojevića.
    Na aerodromu su sinoć bili i direktor crnogorske nacionalne avio kompanije Zoran Đurišić, ministar saobraćaja Andrija Lompar i načelnik Uprave za pograničnu policiju Milan Paunović.
    Uprava "Montenegroerlajnza" saopštila je jutros u dva sata da je njihov avion "iskliznuo s piste usljed izuzetno teških meteo-uslova".
    "Među putnicima nije bilo povrijeđenih i svi su bezbjedno evakuisani. Nadležni organi će utvrditi uzroke ovog incidenta", navodi se u saopštenju.
    "Vijestima" je sinoć rečeno da će aerodrom i danas biti zatvoren dok iz Beograda ne dođe vazduhoplovna komisija iz Beograda koja je nadležna da izvrši uviđaj.
    Generalni direktor Direktorata civilnog vazduhoplovstva SCG Budimir Šaranović rekao je sinoć "Vijestima" da je obaviješten o udesu i da će shodno zakonu formirati komisiju za ispitivanje uzroka udesa.
    "Nakon hitno sprovedenog postupka koji će početi danas komisija će sačiniti konačan izvještaj" o uzrocima, rekao je Šaranović.
    Zbog manjih povreda i stresa, u Urgentni blok Kliničkog centra sinoć oko 23,50 časova primljena je Irena Dragaš (26) iz Podgorice. Djevojku je zbog bolova u glavi i velikog straha u bolnicu doveo otac. Nakon ukazane ljekarske pomoći, Irena je upućena na kućni oporavak.
    Djevojka ljekarima u Urgentnom bloku nije uspjela da ispriča šta se zapravo dogodilo, zbog "pretrpljenog straha".
    Dežurni ljekari u Hitnoj pomoći saopštili su sinoć kasno "Vijestima" da su njihove ekipe bile ispred Aerodroma "Golubovci", ali da im je rečeno da "oni neće imati posla, jer povrijeđenih nije bilo".
    "Nama nije bio dozvoljen pristup na dio gdje je sletio avion. Kada su nam kazali da nikome od putnika nije potrebna naša pomoć, vratili smo se", kazala je dežurna ljekarka u Hitnoj pomoći.
    "Vijesti" saznaju da su u avionu bili i članovi Vladine delegacije ministar rad Slavoljub Stijepović i direktor "Pobjede" Radoica Luburić, koja se vraćala iz posjete Americi.


    Ekipa "Vijesti"

    --------------------------------------------------------------------------------

    Putnici izvlačili pilota i kopilota


    - Još ne znam šta se dogodilo. Avion je bio pun, let je bio relativno miran, s obzirom na vremenske uslove. "Foker" se prizemljio na pistu, ali je poslije izvjesnog vremena skliznuo van i prednjim dijelom se zario u zemlju. Nastala je panika. Ljudi su krenuli prema prednjim i bočnim vratima za slučaj opasnosti, skakali su sa dva-tri metra visine. Stjuardese su bile veoma prisebne. Pet-šest mladića je ostalo u avionu, izvlačili su kapetana i kopilota koji su bili zaglavljeni na sjedištima. Punih 15-20 minuta niko se nije pojavljivao da pomogne - ni vatrogasci, ni policija, ni ostalo osoblje aerodroma. Kada su se najzad pojavili, vatrogasci su gledali što se dešava ali nijesu prilazili avionu. Policijskih kola nije bilo. Putnici su trčali po pisti nastojeći da se što prije domognu aerodromske zgrade. Među putnicima je bilo starijih osoba i djece. U aerodromskoj zgradi nas je dočekao jedan službenik koji nam je hladno rekao da sjutra dođemo za stvari. Nikoga drugoga nije bilo da se makar izvini ljudima, da nam ponudi ćebe, čaj, ili da nam se bar ljudski, normalno obrati. Od šoka i straha koji smo pretrpjeli, teže smo podnijeli neorganizovanost i krajnje neodgovoran odnos zaposlenih u preduzeću "Aerodromi Crne Gore". Prava katastrofa i sramota. Interesantno je da je JAT zbog nevremena otkazao let za Podgoricu, a "Montenegro erlajnz" je spojio dva leta - rekao je sinoć putnik Dragan Kovačević.


    www.vijesti.cg.yu
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nesto se montenegro airlines-u precesto desavaju slijetanja sa piste :roll:

  4. #4
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    5,019
    Thanks Thanks Given 
    467
    Thanks Thanks Received 
    470
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Chuo sam da je u MNAIR-u sad hit "Uranio Milorad da obidje vinograd"
    www.jaredic.com
    ˙˙pǝlloɹ sɹǝsnoɹʇ ʎɯ ɟo sɯoʇʇoq ǝɥʇ ǝɹɐʍ plnoɥs ı 'plo ʍoɹƃ ı 'plo ʍoɹƃ ı

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Oni jedini lete i kad se ne leti. 8)
    Skoro sam dolazila iz Bg-a po nevremenu, svi letovi su bili otkazani osim njihovog. Letjeli smo nekih uru i 10ak minuta do Pg, a kakav je let bio ne moram ni prichat'. 8)
    U posljednje vrijeme im se bash chesto deshavaju takvi ispadi... Kompanija koja je postigla toliki uspjeh za ovih 10 godina postojanja to sebi nikako ne bi smjela da dozvoli. :!:



    Mademoiselle.

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,159
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pravi dokaz njihove (ne)uspjesnosti je cinjenica da lete kad niko(normalan) ne leti...

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    SPOJSIS
    Posts
    604
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kIkICa
    Oni jedini lete i kad se ne leti. 8)
    Skoro sam dolazila iz Bg-a po nevremenu, svi letovi su bili otkazani osim njihovog. Letjeli smo nekih uru i 10ak minuta do Pg, a kakav je let bio ne moram ni prichat'. 8)
    U posljednje vrijeme im se bash chesto deshavaju takvi ispadi... Kompanija koja je postigla toliki uspjeh za ovih 10 godina postojanja to sebi nikako ne bi smjela da dozvoli. :!:
    HAHAHAHAHAHHAAAHHA STRASAN SU USPJEH NAPRAVILI A NE PRDI VIDJI IM DIREKTORA PRVO PA CE TI OSTALO BIT JASNO A INACE U FRANKFURT DUZE PUTUJES AUTOBUSOM OD AERODROMA DO NJIHOVOG AVIONA NO KOLKO TRAJE LET OD FRANKFURTA DO PG
    OD BLATA CETE ME PRAVIT MENE BITI NECE
    http://cgm.cs.mcgill.ca/~godfried/agifs/piss.gif

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja mislim da je vrlo neozbiljno drzat otvoren bilo koji aerodrom a pogotovo ovaj nas raspali po ovakvom vremenu..nema svako brus vilisa da spusti avion..

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    neka no je ovaj pilot izgleda vec imao jedno izlijetanje sa podgoricke piste prije par godine :P
    oce mu se :P
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  10. #10
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Southpark
    Posts
    163
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ali da nije nikoga bilo.... nije mi jasno.... da je 20 minuta trebalo da dodju.. to je stvarno strasno!

    Radi tih vatrogasaca mogli su svi izgoret od zivoga ognja...


    A zivjela i direkcija aerodroma sto se odma' pobrinula za taj narod...

  11. #11
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Center Of Marakana
    Posts
    55
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nissu trebali da lete ali debil je htio :!:
    Ti si moje sidro
    koje me drzi dok moj brod tone

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Ja se sjecam prije dvije godine, kad smo se majka i ja vracale iz Beograda, pilot je takav dobio od nas putnika kad je konachno sletio na pistu ..
    A, na shta je to lichilo i kako je sletio, sigurno vam je jasno..To se opisat ne mozhe.... 8)
    Sell the Vatican, Feed the World!

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja mislim da ce osama bin laden da kupi montenegro airlines

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    125
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DIDI
    neka no je ovaj pilot izgleda vec imao jedno izlijetanje sa podgoricke piste prije par godine :P
    oce mu se :P
    na aerodromu u Ljubljani

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    NYC, Manhattan/ PG
    Posts
    1,175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    :shock:

    Uf...sad mi ni najmanje nije zao sto sam se zalila na MN stuardese...
    "Pa naravno da ce te vi, to nije u mojoj listi posla"
    Izgleda im nije ni to da treba zadnje da izlaze iz aviona u listi posla! :?

    Nego...kako cu ja nazad doma, a JATovce mrzim! Necu da dajem pare tudjoj drzavi kad ne moram! (izgleda cu morati )

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    966
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hombre
    ja mislim da ce osama bin laden da kupi montenegro airlines
    A bi on, no su im mali avioni :mrgreen:

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,488
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A ti lijepo dodji brodom...
    Together we can defeat capitalism ...

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,159
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^Tijana^
    :shock:
    Necu da dajem pare tudjoj drzavi kad ne moram! (izgleda cu morati )
    Ne, nemoj ni slucajno... dje da dajes Srspkoj kompaniji... ni dao Bog... neka propadnu... ni ne sumnjas kolko im znaci tvojih 36.5 eura(sa sve aerodromskom taksom)... najbolje ti je da uzmes trajekt do Barija pa odatle ces se posle snaci... za to sto si izgovorila, svaki iole dobar ekonomista bi te strijeljao

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    najjaci je tip koji je rekao "dodjite sjutra po kofere" aahahhhaaahaah
    kao da im se prtljag izgubio haha

    a neka to no im je jedino prisao neki policajac koji je trcao od aerodromske zgrade dok su vatrogasci dosli i nisu se primicali, mozda samo prilaze kad gori ?!?!?
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  20. #20
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    KOTOP
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    JAT je za mene neprofesionalna kompanija (vise puta su me nasankali), ali izgleda da to postaje i MN-airlines. Kakva nam je drzava takvi su i policajci,vatrogasci,avioni... Dobro je da taj narod nije postradao zbog necijeg hira i zelje da ushpara koji euro...Osudjujem!!!
    :mad:
    "Владај нашим грчем, крвава Русијо
    царуј душом нашом, Велика Будућа"

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    990
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Punih 15-20 minuta niko se nije pojavljivao da pomogne - ni vatrogasci, ni policija, ni ostalo osoblje aerodroma. Kada su se najzad pojavili, vatrogasci su gledali što se dešava ali nijesu prilazili avionu. Policijskih kola nije bilo. .....

    U aerodromskoj zgradi nas je dočekao jedan službenik koji nam je hladno rekao da sjutra dođemo za stvari. Nikoga drugoga nije bilo da se makar izvini ljudima, da nam ponudi ćebe, čaj, ili da nam se bar ljudski, normalno obrati. Od šoka i straha koji smo pretrpjeli, teže smo podnijeli neorganizovanost i krajnje neodgovoran odnos zaposlenih u preduzeću "Aerodromi Crne Gore".
    Ovo je katastrofa. Ja nemogu da verujem da niko zivi nije prisao da im pomogne. I to je neki tobosh aerodrom? Velika je sramota za Crnu Goru i Podgoricu, nista drugo. Ajde sto izgleda kako izgleda, ali kad se ovakve stvari dese mora da su bolje organizovani...

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titovgrad
    Posts
    4,914
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Bilo stavit lance..
    Koga je gladni otac pravio, dovijeka ce gladan bit...

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,159
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E majke mi moje.... juce na Animal Planetu gledao sam Spasilacke misije(gledao sam spasavanje konja koji je propao kroz led i spasavanje kita koji se nasukao na plazi)... Mission NO1. Spasavanje kita - 100 ljudi je doslo na plazu... poljevaju ga kofama da mu sunce ne bi naskodilo, dolazi veliki teretni brod i za njega ogromnim konopom vezu kita za rep... nakon sto ga je brod izvukao na sigurno ronioci prilaze kitu rizikujuci da im jednim pokretom repa polomi sve kosti, odvezuju mu konop i kit je slobodan... Mission NO2 - Spasavanje konja - 30 ljudi je prisutno, svim silama pokusavaju da ga izvuku napolje dok mu samo glava viri iz leda... na kraju dolaze tipovi sa pneumatskom busilicom, lome led oko njega i kao vrhunac dolazi kran koji posle dvocasovne borbe izvlaci traumatizovanu zivotinju na sigurno... da su kojim slucajem u Fokeru bile zivotinje umjesto ljudi vjerovatno bi nasi vatrogasci potpalili isti da se ne muce ljudi oko popravke... a i ko ce skupljati dijelove po aerodromu... i mi sa ovim ocemo u evropu... keve mi nevenke sve se raspada...

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,159
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ATAMAH
    JAT je za mene neprofesionalna kompanija (vise puta su me nasankali), ali izgleda da to postaje i MN-airlines. Kakva nam je drzava takvi su i policajci,vatrogasci,avioni... Dobro je da taj narod nije postradao zbog necijeg hira i zelje da ushpara koji euro...Osudjujem!!!
    :mad:
    Jat je takodje neprofesionalan... jebote, nedavno piloti koji imaju najveci prosjek plata u Srbiji strajkuju dok narod cami na aerodromu... kako bi ja postrojio te direktore... jebo bi im mamicu... no, doci ce i taj kapitalizam, jebace im se dada dadina... privatna svojina, majka svih naroda... Hasta la capitalismo siempre!

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,166
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nova informacija je da je pilot poletio iz BG pod pritiskom jednog od "bitnih" putnika

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •