Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 26 to 50 of 133

Thread: IN Tv pred bankrotom?

  1. #26
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,427
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Markys View Post
    Problem Montene, Elmaga i MBC-a je taj što se nisu prilagodle promjenama i novim zahtjevima gledalaca, možda nekim merdžerom postanu konkurentnije u odnosu na takođe slabu konkurenciju.
    Oni sami sebe guraju u podređeni položaj, umjesto da poboljšaju programsku šemu i na taj način povećaju cijene privredno propagandnih poruka i ostvare veće prihode oni su se pomirili sa sudbinom.
    Rješenje leži u merdžeru ( sjedinjavanjem dvije ili više tv stanica u jednu ), akvizicijom ( tj, da ih neko kupi ),promjenom urednika, zapošljavanjem novih ljudi koji su sposobni da rade svoj posao.
    Uglavnom više sporta, filma, američkih i britanskih serija ( nikako meksičkih, peruanskih itd),emisija uživo ( nikako astrologija ).Sve ovo garantuje uspjeh.
    Da, da, znaci sve trebaju da promijene.
    Aj ne bas sve ima i tu poneke dobre emisije, ali da se spoje i naprave jednu normalnu (pa i losu televiziju).
    Ovako sluze samo za sprdanje po foruma.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  2. #27
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,197
    Thanks Thanks Given 
    1,277
    Thanks Thanks Received 
    4,309
    Thanked in
    2,012 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Nesto potpuno novo nesto sasvim drugacije.
    Znaci svaka od tih televizija ima bar 5-6 gledljivih sati (valjda, nisam ih dugo gledao, ali bi morali imat sve mu j.ebem) tako da ako bi se ujedinili mogli bi bit opet losi ali ne toliko losi kao sto su sad.
    sa procesom digitalzacije to je neminovno, jer neće svi ući u dvb-t.
    to mjesto je rezervisano za usko-specijalizovane interesne kanale.
    The more things change, the more they stay the same.

  3. #28
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    11,921
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Nema nista od toga,bice analogija ovdje do 2018.Rumuni ostaju na analogiji do 2015.ovdje je to misaona imenica

    Rumunija je otkazala trenutni DTT tender i pomjerila vrijeme potpunog prelaska sa analognog na digitalni signal za tri godine. Prema prethodnom planu rok isključivanja analognog signala je bio prvi januar 2012. godine, međutim početak tranzicije sa analognog na digitalni signal će vjerovatno krenuti tek 2014. godine. Tada će se očekivati pokrivenost 60% stanovništva digitalnim signalom, što se planira postići korištenjem dva multipleksa. Novi cilj je potpuno isključiti analogni signal i pokrenuti tender za ostala četiri multipleksa početkom 2015. godine, da bi se do kraja te godine postigla pokrivenost 95% stanovništva digitalnim signalom.
    MICHAEL, THANK YOU FOR SHARING YOUR LIFE WITH US!

  4. #29
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    11,921
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by big giant head View Post
    da, nema sumnje da je arena trenutno na gubitku. nisam znao za te cifre, ali da, debelo su se prerachunali i malo preambiciozno i prearogantno ushli u sve to. no, kazem, sumnjam da ce se tako lako predati i da ce gasiti stanicu tako brzo. ja cu biti malo zloban i reci - nadam se da ce propasti, ili barem da ce biti dovoljno pametni da pojeftine.
    Mogu da pojeftine(a nece),ali je problem sto su prava uzeli za LS i LE samo za pay paket!
    Primera i Serie A eksluzivna prava,to tek kosta!

    Ostavili su pola Balkana bez dvije jake lige,Serie A i Primere,a oni koji imaju kablovsku ne mogu sad da ih gledaju preko SBB-a,njihove platforme TTV-a i Telemach-a(Dragan Solak,bivsi direktor SBB-a,sad predsjednik uprave,takodje je predsjednik uprave i Telemach-a),a firme su u vlasnistvu http://www.mideuropa.com/ a to je kao sto rekoh oko 1 000 000 pretplatnika,ubjedljivo najvise u Srbiji,CG i BIH.

    Mid Europa je kupila i tri kablovske u BiH(odnosno Solak)sad ce biti Telemach http://www.telemach.ba/Telemach/1/Naslovna.shtml, a TTV je odavno prisutan u BiH,ni na jednom od ova dva sistema vise nema Arena,a nece ih ni biti.

    Mozda Arenama nisu cilj krajnji korisnici,vec odvlacenje SBB-ovih,ali to im nesto kameno ide.
    U svakom slucaju,bez SBB nemaju sta da traze(a i s njima su u problemu i to velikom),jer oni posluju sa ogrmnim gubitcima,inace prava za Premier League je kupio Telemach za cijeli Balkan i gle cuda prodao ih Sport Klubu

    Sto se IN-a tice,neka micu Sofranca i bice dobra televizija :joint:
    Last edited by Jakuza; 04-10-10 at 18:57.
    MICHAEL, THANK YOU FOR SHARING YOUR LIFE WITH US!

  5. #30
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,197
    Thanks Thanks Given 
    1,277
    Thanks Thanks Received 
    4,309
    Thanked in
    2,012 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jakuza View Post
    Nema nista od toga,bice analogija ovdje do 2018.Rumuni ostaju na analogiji do 2015.ovdje je to misaona imenica
    Mislim da EU neće praviti iste greške sa novim članicama, a koje je imala sa Rumuniom i Bugarskom. Naći će oni način da nas pritisnu.
    Hrvati do kraja godine gase analogni.
    The more things change, the more they stay the same.

  6. #31
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,068
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    428
    Thanked in
    233 Posts

    Default

    Hrvati sutra gase zadnji analogni prijemnik. Rispekt.
    \\
    OFL•GIC

  7. #32
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,084
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Problem Montene, Elmaga i MBC-a je taj što se nisu prilagodle promjenama i novim zahtjevima gledalaca, možda nekim merdžerom postanu konkurentnije u odnosu na takođe slabu konkurenciju.
    Oni sami sebe guraju u podređeni položaj, umjesto da poboljšaju programsku šemu i na taj način povećaju cijene privredno propagandnih poruka i ostvare veće prihode oni su se pomirili sa sudbinom.
    Rješenje leži u merdžeru ( sjedinjavanjem dvije ili više tv stanica u jednu ), akvizicijom ( tj, da ih neko kupi ),promjenom urednika, zapošljavanjem novih ljudi koji su sposobni da rade svoj posao.
    Uglavnom više sporta, filma, američkih i britanskih serija ( nikako meksičkih, peruanskih itd),emisija uživo ( nikako astrologija ).Sve ovo garantuje uspjeh.
    Nemoguće.A zašto?
    Ruku na srce te tv stanice vode i gazduju prosječni ljudi ali ljudi koji imaju relativno bolesne tripove u glavu pa tako gazda Elmaga tripuje velikosrpstvo,gazda Montene velikocrnogorstvo a gazda MBC misli da je sa svojih 60 i kusur godina velika faca kojoj svi treba da se klanjaju.
    Program ne mogu poboljšat jer nemaju finansijkih kapaciteta plus gazde iako imaju kintu nisu spremne da je daju za novu ideju.Sem toga,dug se godinama gomilao a kad je bilo para trošene su nenamjenski.U tim tv inače je skoro sva tehnika zastarjela i zrela za smeće.Doste stvari se rješavaju sa selotejp trakom pa možete mislit na što to liči.Sa takvim sredstvima se ne može naprijed.
    Dovest druge ljude.Odlična ideja.Samo kad bi neko od tih boljih i pametnijih prista da radi za dž.Mene su se čudili što sam lud pa napuštam posa a plata mi kasni tek 4-5 mjeseci.E sad im većini kasni preko 10.
    Da bi uveli sport,film isl moraju da plate a ono što gore napisah se odnosi i na ovo.E sad,znam da je bilo ponuda da se neki kanali sa američkim fudbalom,UFC-om,extremnim sportovima isl reemituju na ovim televizijama al je uslov bio u dnevnom terminu što nije odgovaralo gazdama naravno,već su oni nudili da ide u 3 sata poponoća.
    Prodaja ne dolazi u obzir,recimo propali projekat FOX tv.Njihovi pregovarači su dolazili i nudili okruglo 1mil svakoj od ovih televizija + da zadrže dio radnika + da modernizuju + da sadašnje gazde imaju procenat od marketinga.Oni su to svi glatko odbili.I Elmag,i Montena i MBC.Vjerovali ili ne.

    Inače,gazde dotičnih su u nekoj vrsti zavade i sastavit te 3 tv je praktično naučna fantastika
    Last edited by Dutch; 04-10-10 at 19:10.

  8. #33
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,427
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Nemoguće.A zašto?
    Ruku na srce te tv stanice vode i gazduju prosječni ljudi ali ljudi koji imaju relativno bolesne tripove u glavu pa tako gazda Elmaga tripuje velikosrpstvo,gazda Montene velikocrnogorstvo a gazda MBC misli da je sa svojih 60 i kusur godina velika faca kojoj svi treba da se klanjaju.
    Program ne mogu poboljšat jer nemaju finansijkih kapaciteta plus gazde iako imaju kintu nisu spremne da je daju za novu ideju.Sem toga,dug se godinama gomilao a kad je bilo para trošene su nenamjenski.U tim tv inače je skoro sva tehnika zastarjela i zrela za smeće.Doste stvari se rješavaju sa selotejp trakom pa možete mislit na što to liči.Sa takvim sredstvima se ne može naprijed.
    Dovest druge ljude.Odlična ideja.Samo kad bi neko od tih boljih i pametnijih prista da radi za dž.Mene su se čudili što sam lud pa napuštam posa a plata mi kasni tek 4-5 mjeseci.E sad im većini kasni preko 10.
    Da bi uveli sport,film isl moraju da plate a ono što gore napisah se odnosi i na ovo.E sad,znam da je bilo ponuda da se neki kanali sa američkim fudbalom,UFC-om,extremnim sportovima isl reemituju na ovim televizijama al je uslov bio u dnevnom terminu što nije odgovaralo gazdama naravno,već su oni nudili da ide u 3 sata poponoća.
    Prodaja ne dolazi u obzir,recimo propali projekat FOX tv.Njihovi pregovarači su dolazili i nudili okruglo 1mil svakoj od ovih televizija + da zadrže dio radnika + da modernizuju + da sadašnje gazde imaju procenat od marketinga.Oni su to svi glatko odbili.I Elmag,i Montena i MBC.Vjerovali ili ne.

    Inače,gazde dotičnih su u nekoj vrsti zavade i sastavit te 3 tv je praktično naučna fantastika
    Ako je to sve tacno, onda im zelim da propanu sto prije.
    Za mi jedino tog naroda sto tamo radi.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  9. #34
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,084
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Ka što rekoh gore,u dotičnim sam proveo od godinu do dvije pa sam upoznat sa situacijom .
    I mene je bilo ža naroda,no kad narod pušta što ćeš žalit.Ja sam sve svoje pare naplatio a bogme dosti od njih sumnjam da će.

  10. #35
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    arena da propadne? a dje to ima sporta tj. fudbala osim na areni? nema trika da se to moze desit.
    Sto se IN-a tice naravno da bi bilo dobro da se "izvuku" iz problema.
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  11. #36
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by laciale View Post
    arena da propadne? a dje to ima sporta tj. fudbala osim na areni? nema trika da se to moze desit.
    Sto se IN-a tice naravno da bi bilo dobro da se "izvuku" iz problema.
    pa jesi li ti procitao sve postove gdje Jakuza navodi kako nemaju trziste?

  12. #37
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Da, da, znaci sve trebaju da promijene.
    Aj ne bas sve ima i tu poneke dobre emisije, ali da se spoje i naprave jednu normalnu (pa i losu televiziju).
    Ovako sluze samo za sprdanje po foruma.
    Ja ih ne mogu ni preko foruma 'spominjati', toliko su jadni. Zao mi tastaturu da trosim. Sto upravo radim. F*ck!

  13. #38
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Kad prebačim na TV IN redovno je na programu neko đubre od serije. Sve više liče na MBC i Elmag.

  14. #39
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,197
    Thanks Thanks Given 
    1,277
    Thanks Thanks Received 
    4,309
    Thanked in
    2,012 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Markys View Post
    Problem Montene, Elmaga i MBC-a je taj što se nisu prilagodle promjenama i novim zahtjevima gledalaca, možda nekim merdžerom postanu konkurentnije u odnosu na takođe slabu konkurenciju.
    Oni sami sebe guraju u podređeni položaj, umjesto da poboljšaju programsku šemu i na taj način povećaju cijene privredno propagandnih poruka i ostvare veće prihode oni su se pomirili sa sudbinom.
    Rješenje leži u merdžeru ( sjedinjavanjem dvije ili više tv stanica u jednu ), akvizicijom ( tj, da ih neko kupi ),promjenom urednika, zapošljavanjem novih ljudi koji su sposobni da rade svoj posao.
    Uglavnom više sporta, filma, američkih i britanskih serija ( nikako meksičkih, peruanskih itd),emisija uživo ( nikako astrologija ).Sve ovo garantuje uspjeh.
    Sjedinjavanje je najbolje riješenje. Potreban nam je kvalitet a ne kvantitet. Sadašnji broj treba prepoloviti. Državna televizija treba jedan kvalitetan kanal, a ne dva nefunkcionalna, a sjedinjavanjem i ukidanjem bi ostala 3 kvalitetna komercijalna kanala.
    The more things change, the more they stay the same.

  15. #40
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    11,921
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    MICHAEL, THANK YOU FOR SHARING YOUR LIFE WITH US!

  16. #41
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    11,921
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pilicius View Post
    ne laze te drug. a platu smo dobili vec i kupili zadnju sezonu csi miami(koja je daleko od jeftine) i kupili basketball euroleague, vrlo moguce jos nesto.
    i ja sam cuo da je tako
    http://www.rtcg.me/program/najava-pr...java/1095.html
    MICHAEL, THANK YOU FOR SHARING YOUR LIFE WITH US!

  17. #42
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    1,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jakuza View Post
    ostvaris usmeni dogovor sa dilerom i dogovoris se za nacin isplate kao svih ovih godina sto se za sve dogovaras i on u tih 3 dana proda drugom!
    a ti vec najavis i u programu uzivo vise puta da si uzeo to da prenosis.
    ali... nema price; greska

  18. #43
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,342
    Thanks Thanks Given 
    517
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    368 Posts

    Default

    Primjetio sam da im je dosta novinara postalo PR crnogorskih kompanija.
    Jedini izlaz vidim uzimanjem NBA ( ako imaju novca za to ), inače će biti dosta emisija tipa Tv in mix ( po meni neki moderniji oblik teleshop-a ).

  19. #44
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    FOX tv nije uspjela kod nas jer je tržište nikakvo.
    Postoji mogućnost da će PRO TV,bit kupljena od strane ovoga grka te je kupio FOX u srbiju.
    A ovo da su htjeli da kupe mbc,montenu to je glupost.
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  20. #45
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Markys View Post
    Primjetio sam da im je dosta novinara postalo PR crnogorskih kompanija.
    Jedini izlaz vidim uzimanjem NBA ( ako imaju novca za to ), inače će biti dosta emisija tipa Tv in mix ( po meni neki moderniji oblik teleshop-a ).

    Zato jer je dobar dio tih novinara zaludu školovan,ali se na RTCG ne može doć do izražaja od Duga,i ove stare garde.
    Znam da je jedan momak koji je završio sportski menadžment i govori 3 jezika htio da radi u RTCG jer mu je san da radi te prenose i to,ovi su mu rekli dobro je to.Jer je puno bolje služat Vujisića koji u svakom sportu ima uzrečicu "vodi se teška poziciona borba"...
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  21. #46
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    1,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rain_wind_storm View Post
    FOX tv nije uspjela kod nas jer je tržište nikakvo.
    Postoji mogućnost da će PRO TV,bit kupljena od strane ovoga grka te je kupio FOX u srbiju.
    A ovo da su htjeli da kupe mbc,montenu to je glupost.
    wrong. potpuno wrong

  22. #47
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pilicius View Post
    wrong. potpuno wrong
    jes usrecili bi se odje
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  23. #48
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,084
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rain_wind_storm View Post
    FOX tv nije uspjela kod nas jer je tržište nikakvo.
    Postoji mogućnost da će PRO TV,bit kupljena od strane ovoga grka te je kupio FOX u srbiju.
    A ovo da su htjeli da kupe mbc,montenu to je glupost.
    Nije glupost.Lično sam bio tamo kad su dolazili sa ponudama.Nešto kasnije i Željko Ivanović ispred Tv Vijesti kojeg su takođe odbili.Naravno, Vijesti su više išle na varijantu fuzije đe bi oni uložili sredstva u program a zauzvrat dobili pravo i da ponešto koriguju.

    U toga grka se nadaju još i u Montenu .Mada mislim da od toga neće bit ništa.Pro je masu para uložio al još ništa nisu napravili.Što će bit teško je reć.

  24. #49
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    1,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rain_wind_storm View Post
    jes usrecili bi se odje
    htjeo sam da kazem da to nije razlog neuspijeca rada foxtv mne

  25. #50
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rain_wind_storm View Post
    ZJer je puno bolje služat Vujisića koji u svakom sportu ima uzrečicu "vodi se teška poziciona borba"...
    to mu je ostalo iz dubrovackih dana

Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Miraks pred bankrotom... Zavala ostaje pusto gradiliste?
    By getaway blues in forum Sve i svašta
    Replies: 10
    Last Post: 24-08-09, 20:38
  2. Mršanje pred ljeto
    By sasaj in forum Sve i svašta
    Replies: 72
    Last Post: 30-03-07, 18:37
  3. Forumasi pred smaknuce :D
    By Undead in forum Sve i svašta
    Replies: 69
    Last Post: 20-01-07, 11:50
  4. Novinar pred sudom
    By Sthlm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 05-04-05, 06:03
  5. ULUCG PRED CASENJEM ?????
    By Hari Krisna in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 5
    Last Post: 12-02-04, 14:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •