Page 43 of 666 FirstFirst ... 333940414243444546475393143543 ... LastLast
Results 1,051 to 1,075 of 16635

Thread: Iz raznih novina II

  1. #1051
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Draga Madam M,
    ne mogu se otet utusku da mislite da sam na jaslama države,isti utisak imam ja za Vas,ali se sigurno varam kako ja tako i Vi.Ovo je mukotrpan poso,što bi rekao Brano Milačić(sigurno ga znate) veliki obrt,mala dobit,ali s obzirom da smo se do juche hvatali za vratove,demokratski dijalog Crnogorske zbilje je veliki iskorak,mada neke,mir-udavi.

  2. #1052
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Draga Madam M,
    ne mogu se otet utusku da mislite da sam na jaslama države,isti utisak imam ja za Vas,ali se sigurno varam kako ja tako i Vi.Ovo je mukotrpan poso,što bi rekao Brano Milačić(sigurno ga znate) veliki obrt,mala dobit,ali s obzirom da smo se do juche hvatali za vratove,demokratski dijalog Crnogorske zbilje je veliki iskorak,mada neke,mir-udavi.
    Gospodine Minjo, varaju vas oba utiska. Meni je kao amerikanofilu veliko zadovoljstvo da ucestvujem u demokratizaciji CG drustva pa nista od "muke" koju vi osjecate.
    Nemam pojma ko Vam je taj gospodin (nikad cula a ni vidjela CV "dosije" o dotichnom), pa to o dobitima ostavljam za one koji se diche tudjim personalnim ordenjima iz proslosti ili u stecaju.

    Hvala Lepo

  3. #1053
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Samo se nemojte posvadjati oko toga ko vise voli DPS

  4. #1054
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja i Maja se opustili,misllii smo da je administrator na glavnom odboru
    Last edited by minjo; 13-01-11 at 16:25.

  5. #1055
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Gospodine Minjo, varaju vas oba utiska. Meni je kao amerikanofilu veliko zadovoljstvo da ucestvujem u demokratizaciji CG drustva pa nista od "muke" koju vi osjecate.
    Nemam pojma ko Vam je taj gospodin (nikad cula a ni vidjela CV "dosije" o dotichnom), pa to o dobitima ostavljam za one koji se diche tudjim personalnim ordenjima iz proslosti ili u stecaju.

    Hvala Lepo
    Juuu,naopako,ja sam amerikanofil još od 1989 kad sam prvi put dotakao obalu Houstona.
    Mora da se šalite da neznate čika Brana,to Vam je živa fudbalsko-trenerska legenda Crne Gore

  6. #1056
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Juuu,naopako,ja sam amerikanofil još od 1989 kad sam prvi put dotakao obalu Houstona.
    Mora da se šalite da neznate čika Brana,to Vam je živa fudbalsko-trenerska legenda Crne Gore
    Dobar je uticaj ostavila Hustonska vlaga i onolika naftna postrojenja.
    Evo mi javise uokvireno.. To je neki uspjesni drugi golman Buducnosti, i drugi golman Vojvodine NS? Sapnuse da je fin coek i da je imao sportsku figuru kosarkasa, ali zastranio u fudbalske kopachke...
    Jel stigao do neke funkcije?

    Mali je svijet - tj. CG.

    Hvala Lepo

  7. #1057
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    te 89 bih do Norfolka i Richmonda,ali će me sada proglasiti da imam veze sa Natom i Marlborom ba bolje da ta sjećanja drzim duboko u sebi
    Mada sam tada imao dobar vid pa sam mogao po 10 sati na radaru da plotujem nafte bušotine i izbjegavam,a sada trepćem poslije 15 min
    Kami,Brano je u zadnje,trenirao Lovćen,ali ga zamjeniše nekim "talijanom",ali on je za nas Ser Brano Milačić
    Last edited by minjo; 13-01-11 at 16:50.

  8. #1058
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    četvrtak, 13. jan 2011, 19:17 -> 19:27
    Gvineja Bisao priznala Kosovo

    Republika Gvineja Bisao, 74. je država koja je priznala Kosovo.

  9. #1059
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Vlasnik jednog kafića u Pragu došao je na nekonvencionalnu, ali veoma uspješnu ideju kako da napuni svoj lokal - da pusti goste da sami određuju cijene pića i jela." Nisam imao mušterije, niti sam mogao da privučem nove, pa sam morao nešto da smislim. Sada je svakog dana puno", kaže 42-godišnji Ondrej Lebovski, vlasnik kafića Big... Lebowski, prenose agencije. Gosti ovog lokala sami određuju cijenu pića, hrane, pa čak i suvenira, postera, knjiga, igračaka i kutija šaha koji se tu prodaju........
    Mozda ima vise guzve nego kod ovoga koji izmislio malo cudno mjesta dje su cijene pica i jela

  10. #1060
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Tek sad procitah ovo

    http://www.vijesti.me/index.php?id=359428

    Zna li ko kakav je nacionalni sastav granicne (a i obicne) policije u rozajama?


    I jos jedno pitanje-
    http://www.vijesti.me/index.php?id=359418
    Je li ovo Novak Adzic cuveni istoricar?
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  11. #1061
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,257
    Thanks Thanks Given 
    2,758
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    i ja sam mu u nekoliko situacija pomogao iz humanih, socijalnih, karitativnih razloga.

    She is only here to annoy herself!

  12. #1062
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Cetinje, ponekad Titograd
    Posts
    2,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    i ja sam mu u nekoliko situacija pomogao iz humanih, socijalnih, karitativnih razloga.

    Denuncijacija, riječ koju samo Novak može povadit odnekle
    Primjeri cojstva i junastva Crnogoraca i Arbanasa - Marko Miljanov Popovic...

  13. #1063
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    riječ je u hrvatskom i srpskom rječniku. vjerujem i bosanskom jer oni su kao mi... inferiorni jezički.

  14. #1064
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Ako ima zivih Golootocana, ili bilo kakvih suznjeva iz tog vremena, sa nostalgijom ce ga se sjecati posle vecerasnjeg gadluka na javnom servisu u vremenu od 19.30 do 20.07.
    Kad bi danas protiv ovog Mila, stao Milo iz 90-ih, ta dva bi Mila vodila rat do satiranja.

  15. #1065
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    250
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by niksicanin 24 View Post
    Ako ima zivih Golootocana, ili bilo kakvih suznjeva iz tog vremena, sa nostalgijom ce ga se sjecati posle vecerasnjeg gadluka na javnom servisu u vremenu od 19.30 do 20.07.
    A sto se to prikazivalo na javnom servisu?

  16. #1066
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    kod Spidermana ;)
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by niksicanin 24 View Post
    Ako ima zivih Golootocana, ili bilo kakvih suznjeva iz tog vremena, sa nostalgijom ce ga se sjecati posle vecerasnjeg gadluka na javnom servisu u vremenu od 19.30 do 20.07.
    e reci nam da i mi znamo
    "Fear leads to anger, anger leads to hate, hate leads to suffering" by Jedi Master Yoda

  17. #1067
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    871
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    A vjerovatno je mislio na Dnevnik

  18. #1068
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Na dnevniku je sigurno pojeftinila struja i to su smočili sa amfijem i njegovim umotvorinama.

  19. #1069
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by niksicanin 24 View Post
    Ako ima zivih Golootocana, ili bilo kakvih suznjeva iz tog vremena, sa nostalgijom ce ga se sjecati posle vecerasnjeg gadluka na javnom servisu u vremenu od 19.30 do 20.07.
    ne znamo što te uznemirilo:
    -amfilohije?
    Politika - Vijesti
    Obama: Crnogorski građani da se ponose uspjehom Đukanovića 14. januar 2011.
    Američki predsjednik Barak Obama ocijenio je da je Crna Gora pod rukovodstvom bivšeg premijera Mila Đukanovića mirnim putem ostvarila nezavisnost i da bi crnogorski građani trebalo da budu ponosni na njegove uspjehe.
    Obama je, kako je saopšteno danas iz Demokratske partije socijalista, posredstvom američke Ambasade u Podgorici, uputio pismo predsjedniku DPS-a i zahvalio mu na ulozi u jačanju prijateljstva Sjedinjenih Američkih Država Država (SAD) i Crne Gore tokom njegovog premijerskog mandata, prenijela je MINA.“Odajem priznanje vašem vođstvu u službi Vaše zemlje. Vi ste vodili Crnu Goru u jednom veoma burnom periodu, a vaša zemlja je izbjegla najteže izazove koji su nastali raspadom Jugoslavije. Distancirajući vašu zemlju od politike nacionalizma, pomogli ste da trasira pozitivan kurs koji je očuvao multietnički karakter Crne Gore”, naveo je Obama u pismu Đukanoviću. On je poručio da je Crna Gora pod rukovodstvom Đukanovića mirnim putem ostvarila nezavisnost.
    “I ponovo izašla na scenu kao dinamična, demokratska zemlja na putu ka punoj integraciji u Evropu i NATO. Vi i svi građani Crne Gore treba da budete ponosni na vaše uspjehe”, poručio je Obama. On je u pismu kazao i da SAD ostaju posvećene saradnji sa Đukanovićevim nasljednikom, ostalim izabranim liderima i narodom Crne Gore na daljem razvoju koji se temelji na tim postignućima.
    U pismu zamjenika državnog sekretara SAD Džejmsa Stajnberga, navodi se da je Đukanovićeva karijera izuzetna. On je Đukanoviću čestitao na “dugoj i impresivnoj javnoj službi”.
    “Vaša karijera je izuzetna, a za sobom ostavljate rezultate i ostvarenja na koja vi i vaši sunarodnici možete biti veoma ponosni. Bila je privilegija sarađivati sa vama u okviru dvije administracije na pružanju pomoći Crnoj Gori da ostvari jednu od vodećih uloga u regionu i izgradnji snažnih i trajnih bilateralnih odnosa između naše dvije zemlje”, navodi se u pismu Stajnberga.
    On je poručio da se raduje saradnji sa Đukanovićevim nasljednicima i budućim vođama Crne Gore dok, kako je rekao, budu preduzimali naredne korake ka “veoma svijetloj budućnosti Crne Gore”.


    my god,pripremiti mirišljavu so za medojevića
    Last edited by minjo; 14-01-11 at 19:43.

  20. #1070
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default




    Kletva je ljubav i briga


    AMFILOHIJE NA DOČEKU NOVE GODINE PO JULIJANSKOM KALENDARU NARUGAO SE CRNOGORSKOM JEZIKU I “OBJASNIO“ SVOJ GOVOR MRŽNJE UOČI BOŽIĆA

    Podgorica - Mitropolit crnogorsko primorski Amfilohije sinoć se narugao crnogorskom jeziku i poručio da je njegova kletva uoči Božića jezik ljubavi.
    Govoreći nakon dočeka Nove godine po julijanskom kalendaru pred podgoričkom crkvom Sv. Đorđa, on je pomenuo i novi jezik “čirgilica”, aludirajući na dr Adnana Čirgića, jednog od autora pravopisa i gramatike crnogorskog jezika
    “Taj jezik se ne obnavlja, on ne izvire iz istorije”, kazao je Amfilohije na kraju govora, pozivajući se na ćirilično pismo.
    On je malo prije jedan poslije ponoći malobrojnim prisutnima, kazao da je “sve napisano Ćirilovim pismo, a danas na Cetinju nema ćirilice”.
    Misle da će se obnoviti uvodeći latinicu, a to je pismo Italijana, Hrvata i Engleza”, rekao je poglavar Srpske pravoslavne crkve u Crnoj Gori .

    On je negirao da je ono što je govorio u Baru i Podgorici na Badnji dan, kada je prokleo svakoga ko želi da sruši limenu crkvu na Rumiji, a predsjednika Demokratskog saveza Mehmeta Bardhija uporedio sa “Turcima koji su srušili časni krst” nije jezik mržnje, nego “jezik ljubavi i najdublje brige”.
    Prije govora a nakon vatrometa, Amfilohije je služio moleban.
    Oko osam hiljada građana ispratilo je sinoć nastupe Jelene Tomašević, trubača iz Guče, Marije Šćepanović, narodnog orkestra Bore Dugića i drugih.
    Doček su organizovale Mitropolija crnogorsko-primorska i Crkvena opština Podgorica.
    Na skupu nije bilo incidenata, a kao i proteklih godina, prodavani su kalendari sa slikama Draže Mihailovića, Radovana Karadžića, Slobodana Miloševića i Ratka Mladića

    Osim uniformisanih policajaca, za bezbjednost su bili zaduženi i pripadnici antiterorističke jedinice.
    Od političara na skupu su viđeni predsjednik DSS-a Ranko Kadić i savjetnik predsjednika Srbije Borisa Tadića, Mlađen Đorđević. Na pominjanje njegovog imena, masa je skandirala: “Srbija! Srbija”.
    Ove godine političke partije nijesu za proslavu obezbijedile novac, kao što su radile do prije dvije godine.
    “Niko osim Mitropolije i Crkvene opštine nije finansirao doček, ali su svi dobro došli”, kazao je “Vijestima” protojerej paroh podgorički Velibor Džomić.
    Organizovanje Pravoslavne nove godine, u finansijskom dijelu, ranije su pomagale Socijalistička narodna partije (SNP) i prosrpske stranke.

    ______________________________________________
    " ...masa je skandirala: “Srbija! Srbija”"
    Je li ovo uopce moguce u CG? Pazljivo sam citao sve sto se pisalo u tisku zadnjih pae tijedna dana u vezi s izjavama poglavara Pravoslavne Crkve Srba u CG. Zar nije sve ovo poziv na gradjanski neredi? Kod nas se u Rusije takve izjave odmah klasificiraju kao "ekstremizam". :hammer:
    Ah, oprostite, zaboravio sam da ra razliku od CG nismo "prava demokratija" nego "tipicna istocna satrapija" - dakle ne trebamo financirati "petu kolonu" iz drzavnog proracuna

  21. #1071
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    871
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    Jes, i to ti kažu ljudi koji podržavaju DPS koji usput podržava Amfilohija

  22. #1072
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Je li ovo uopce moguce u CG?
    Izgleda da ne zivis dovoljno dugo u CG pa te cudi ovo .
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  23. #1073
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Zbunjen sam zbog toga sto poglavar neke vjerske grupe iz inozemstva negira Crnu Goru, Crnogorstvo, crnogorski jezik i ... nista.
    Spomenuo san japansku sektu Aum Shinrykio samo zbog toga sto su bili siroko predstavljeni u nasima medijama jer su platili mito jednome od zamjenika Predsjednika Drzave.
    Uopce ne shvatam kako su isti LJUDI koji su pjevali "Ovo nije Srbija", postali "masa" koja skandira "Srbija, Srbija".
    Zivim tu dovoljno dugo i nikad necu prestati biti crnogorski domoljub! Cetinje je moj pravi drugi DOM!

  24. #1074
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    871
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    Pa nisu svi postali al ima ih dosta.To su ljudi koji su izgubili posa,egzistencija im je ugrožena itd.Ja znam desetine onih koji su 90tih bili protiv rata i čak za nezavisnu a danas su veliki Srbi.To je inat.

  25. #1075
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Pa nisu svi postali al ima ih dosta.To su ljudi koji su izgubili posa,egzistencija im je ugrožena itd.Ja znam desetine onih koji su 90tih bili protiv rata i čak za nezavisnu a danas su veliki Srbi.To je inat.
    ... trbuhom za kruhom ...

Page 43 of 666 FirstFirst ... 333940414243444546475393143543 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. filmski isjechci iz novina
    By paralelopipak in forum Film
    Replies: 21
    Last Post: 21-11-11, 10:20
  2. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  3. novina Republika pobijedi na berzi
    By Sandman in forum Sve i svašta
    Replies: 2
    Last Post: 20-02-08, 09:52
  4. najbolja i najgora novina
    By joao in forum Sve i svašta
    Replies: 9
    Last Post: 23-08-04, 12:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •