Page 1 of 647 123451151101501 ... LastLast
Results 1 to 25 of 16633

Thread: Iz raznih novina II

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Brskut
    Posts
    938
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Iz raznih novina II

    Quote Originally Posted by CDM


    Od 300 projektila sa osiromašenim uranijumom, koji su tokom NATO intervencije 1999. godine bačeni na područje rta Arza, na samom ulazu u Boku Kotorsku, u moru ih je ostalo još oko 14 odsto, prenosi Radio Slobodna Evropa.

    U Centru za ekotoksikološka ispitivanja kažu da je područje Arze, Mirišta i Žanjica potpuno bezbjedno za kupače, a direktorka Centra Ana Mišurović, za dnevnik Vijesti je rekla da opasnosti od preostale, nepronađene municije nema, osim ako je neko drži u rukama.

    Specijalista nuklearne medicine doktor Ranko Kadić kaže da je vrijeme poluraspada osiromašenog uranijuma nekoliko milijardi godina i da je velika opasnost ako se prašinom raspe i udahne u organizam.

    On smatra da boravak na području Arze, usljed prisustva osiromašenog uranijuma, i dalje nije bezbjedan.

    "Taj metak kada je udario dio uranijuma je ostao i u prašini. Kada bi se on podigao i udahnuo napravio bi ogromnu štetu za organizam. To su alfa čestice koje imaju kratak put što znači da vi možete zaustaviti taj metak ako ga držite običnim papirom ali ako uđe u organizam onda napravi ršum", objašnjava Kandić.

    Podaci Centra za ekotoksikološka ispitivanja govore da je prema podacima NATO-a, od bačenih 480 projektila na ovo područje, 300 bilo sa osiromašenim uranijumom, što znači da je na Arzi bilo 88 kilograma osiromašenog uranijuma, od čega je, navodno, prikupljeno više od 75 kilograma.

    Na Arzi je i oko sedam tona ozračene zemlje ostalo u betonskom bunkeru, napravljenom baš za tu namjenu.

    U Ekotoksikološkom centru kažu da je taj materijal na donjoj granici vrijednosti prema kojoj se može smatrati radioaktivnim.

    Bunker nije posebno označen, ali mještani, navodno, znaju gdje je, i cio teren je potpuno bezbjedan.

    Doktor Kadić se pita - zašto, uprkos značajnim sredstvima koja su uložena u čišćenje Arze, nije uklonjen sav radioaktivni materijal.

    "Neko bi zbog ovoga trebalo da odgovara", kaže Kadić i dodaje da je to neozbiljno.

    Ćipure što ne pođeš na Arzu na ljetovanje. To je samo bio NATO, to je bezopasno. Samo nemoj put Nikšića e je tamo opasno
    Šlagom ja bih tebe nasapuno
    Onda bih nosom napisao Bruno

  2. #2
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ^Sto ih ne zovne u Srbiju, zar nije Kosovo srce Srbije?
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  3. #3
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default Vijesti, 15. 10. 2010.

    PISMA UREDNIKU

    Treba nam više političara kakav je Dinoša


    Star sam 86 godina, potičem iz seljačke porodice na periferiji Budve, po nacionalnosti sam Srbin. To saznanje su mi utemeljili roditelji, a i moji brastvenici su se uvijek tako osjećali. Govorim srpskohrvatskim jezikom, jer prema svim mojim životnim (ne učenjačkim) saznanjima - to je jedan jezik. Po svojoj društveno-političkoj opredijeljenosti mislim da sam demokrata (po evropskim mjerilima). Jugoslovenski sam nostalgičar, svjestan svih mana koje je u prošlosti taj pojam imao. Apsulutno ne mogu da svarim teoriju da pojam nacionalnosti po shvatanju i volji pripada pojedincu, upoređuenja radi - kao pravo koje boje ću nositi čarape na nogama. Tako ispada da je u redu postojanje pravila - otac Eskim, majka Koreanka, a sin Gvinejac.
    Toliko o mojoj biografiji, godinama i društveno-političkim shvatanjima.
    A sada da pređem na temu radi koje vam se obraćam.
    Slušajući emisiju TV Crne Gore u kojoj je učestvovao ministar za ljudska i manjinska prava Ferhat Dinoša sa svojim oponenetima, i zaključio (ne samo danas) da je od kada se Dinoša pojavio na političkoj sceni grdna šteta što Crna Gora nema više političara njegovog profila u mnogim pogledima.

    Prvo da počnem od jasnoće i znanja u vladanju srpskohrvatskim jezikom, preko temeljitosti i principijelnosti u svojim stavovima, do shvatanja potreba na putu današnje države Crne Gore. Kod njega ne primjećujem nikakva “šaranja”.
    Uzgred da napomenem, od mnogih sam čuo, a i sam sam se lično ubijedio, da na području Crne Gore: Kuči, Bratonožići, okolina Tuzi sve do Ulcinja, živi jedna skupina naroda više nacionalnosti, vjera i običaja, koja bi mogla služiti za primjer kakvoj društvenoj toleranciji treba da stremi država Crna Gora. Nije slučajno iz te sredine ponikad Marko Miljanov i nije slučajno napisao “Primjeri čojstva i junaštva”. On je i u ono vrijeme “zlatne” Crne Gore osjetio nužnost da se prihvati pera, a da i ne govorimo šta bi trebalo da čine “današnja pera” pa i mnogi drugi faktori u ovoj zemlji da bi Crnu Goru naveli u ispravnu brazdu.
    Najzad, moj zaključak - kad bi se kojim slučajem Ferhat Dinoša u direktnim izborima kandidovao za predsjednika Crne Gore, svoj glas bih dao njemu.


    Lazar Boreta, penzioner, Budva

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    http://www.e-novine.com/srbija/srbij...avni-nain.html

    nadam se da je samo necija masta u pitanju..
    She is only here to annoy herself!

  5. #5
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,432
    Thanks Thanks Given 
    2,997
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    http://www.e-novine.com/srbija/srbij...avni-nain.html

    nadam se da je samo necija masta u pitanju..
    Ne mora da znaci. Ima dosta takvih ludaka, i u srbiji i u rusiji.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  6. #6
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default Nisam mogao da vjerujem kad sam čitao na linku, ali izgleda da ima istine

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    http://www.e-novine.com/srbija/srbij...avni-nain.html

    nadam se da je samo necija masta u pitanju..

    Mališani iz Srbije od 11 do 15 godina letos u Rusiji prošli vojnu obuku

    Kozaci učili srpsku decu da pucaju!

    Četvrtak - 21.10.2010

    Deca starosti do 11 do 15 godina su preko Udruženja ratnih veterana srpskih zemalja 1990-1999. „Patriotski front“ pre dve godine provela 16 dana u izviđačkim kampovima u Rusiji, gde su se između ostalog upoznavala sa vojnim veštinama, trenirala borilačke veštine i dane počinjala molitvom.

    Mali gerilci su po povratku u Srbiju pisali literarne sastave u kojima su opisali iskustva. Domaćini u Rusiji su bili Sverusko patriotsko udruženje „Kosovski front“, „Stjag“ i portal „srpska, ru“.
    Petnaestogodišnji Milan K. napisao je: „Sledeći dan smo otišli na strelište, odakle smo pucali i vežbali bacanje bombe, taj dan sam se toliko ispucao da mi je uvo zvonilo tri dana posle toga.“
    Njegova vršnjakinja Maja M. je imala probleme da savlada rasklapanje oružja.
    - Nije mi bilo lako da naučim da rasklapam automat jer je moj tata profesionalno vojno lice i nikada mi nije dao da priđem oružju, ali sa malo volje i truda i to sam naučila - napisala je ona.
    Jedanaestogodišnja Jelena V. kaže da su ujutro imali „postrojavanje, molitvu, pa doručak“, a da se posle ručka diže zastava.
    - Pucali smo iz puške i bacali bombe - kaže Jelena.
    Neđo Antonić iz „Patriotskog fronta“, koji broji oko 7.000 veterana, potvrdio je za „Alo!“ da je oko dvadesetoro dece iz Srbije, prošle i pretprošle godine, boravilo u ruskim kampovima.
    - Nije se radilo s vojnim oružjem i bojevom municijom, već samo sa školskim. I nisu se svi oni obučavali korišćenju oružja, već samo oni koji su to želeli. Insistirali smo da se naša deca obučavaju po posebnom programu, koji nije militantan, već više uključuje usavršavanje izviđačkih sposobnosti i treniranje borilačkih veština. Ne želimo našu decu da obučavamo za rat, već da ih usmerimo da vode zdrav život i poštuju tradiciju - kaže Antonić i dodaje da u Rusiji ima oko 2.000 takvih kampova, iza kojih stoji ruska država.
    Inače, „Patriotski front“ je po uzoru na ovaj kamp pokrenuo i sličan u Bačkoj Palanci, gde je od 11. do 21. jula ove godine boravilo 26 mališana od 11 do 17 godina.
    - To su bila deca bez roditeljskog staranja iz Doma „Jefimija“, za koje smo organizovali takmičenja u malom fudbalu i druge sportske aktivnosti. Ovaj naš prvi međunarodni omladinski kamp probudio je veliko interesovanje, tako da sledeće godine očekujemo da nam se priključe i deca iz Republike Srpske, Crne Gore, Makedonije, Bugarske, Češke... - navodi Antonić.

    Tužilaštvo istražuje, Rusi reaguju

    Portparol Republičkog javnog tužilaštva Tomo Zorić kaže za „Alo!“ da je tužilaštvo formiralo predmet i da slede analize šta se zaista dešavalo u vezi sa putovanjem dece u Rusiju.
    - Ne možemo da iznosimo pojedinosti dok ne izvršimo određene provere. Kada to obavimo, obavestićemo javnost - kaže Zorić.
    Zoran Vranešević, generalni sekretar „Patriotskog fronta“, kaže za „Alo!“ da je na najavu o pokretanju postupka reagovala ruska ambasada, te da će zajedno sa njom angažovati advokate uz pomoć kojih će dokazati svoju nevinost, a onda i uložiti protivtužbu protiv medija koji su o svemu „tendenciozno“ pisali!
    - Nanesena nam je ogromna šteta od strane medija koji su o kampu u Rusiji pisali na perfidan i maliciozan način. Nije slučajno ni što je odmah posle toga tužilaštvo reagovalo! Ukupno ima više od pola miliona veterana i jasno je da nekome smetamo! Sada hoće da nas optuže za militarizaciju i zlostavljanje dece. Istina je da se pucalo samo iz manevarske municije. Decu više može da povredi pucanje iz praćke od pucanja iz maketa oružja. Sve to ćemo dokazati na sudu - rekao je Vranešević.

    R. K. - R. F.


    http://www.alo.rs/vesti/32107/Kozaci...decu_da_pucaju

  7. #7
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,089
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Predsjednik Liberalne partije Andrija Popović najavio je da će podnijeti ostavku na tu funkciju na prvoj sljedećoj sjednici Glavnog odbora.

    U izjavi za Vijesti, prenosi Radio Antena M, Popović je kazao da prihvata dio krivice zbog poraza liberalno-demokratske ideje u Crnoj Gori i gotovo zanemarljive podrške koju ona ima, bez obzira na to što je na mjesto lidera LP došao nakon što je ta stranka izgubila parlamentarni status i što je bila "u velikoj medijskoj blokadi".

    "Kako su u Crnoj Gori sve vrijednosti izokrenute, tako i ja na izokrenut način podnosim ostavku prvo javnosti, a potom partijskim organima", kazao je Popović.

    Popović je kazao da posljednje istraživanje političkog javnog mnjenja, koje je sproveo CEDEM, dovodi do poraznog zaključka da „liberalizam" i stranke političkog centra ne stanuju u Crnoj Gori.
    Dobro se odlučio više.Mora da su mu dali mjesto nekakvog direktora da se ne bruka po Kotoru.

  8. #8
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Cetinje, ponekad Titograd
    Posts
    2,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da je vrijeme da neko stavi ključ u LP i prekine agoniju koja predugo traje.
    Danas se održavaju izbori u dvije opštine u kojima pravo glasa ima oko 35.000 crnogorskih građana ili 7%. Na LP nije niko ni pomislio, ni vlast ni opozicija, a ni oni očigledno ne znaju što bi to njih interesovalo više...
    Primjeri cojstva i junastva Crnogoraca i Arbanasa - Marko Miljanov Popovic...

  9. #9
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Komentar: 17. Oct 2010, 07:01
    Da bi rijesili problem nezadovoljnih u Crnoj Gori, najbolje bi bilo da se zahtijeva od vlade da raspise vanredne parlamentarne izbore. Praksa je do sada pokazala da nasi gradjani umiju da izaberu one koji ce najbolje da paze na interes nase drzave i njenih gradjana. Vjerujem da bi se i gospodin Zipp i Milovan Vukov sa tim predlogom slozili. Izlaziti na ulice i galamiti sa nekim parolama, nebih predlozio. Najbolje nasem narodu odgovara Miroljubiva Koegzistencija Svih. Zivjeli!
    Veljko B Ilic
    Komentar: 17. Oct 2010, 18:17
    Poshtovani Ilicu,

    Vi ste u pravu da ja nijesam pristalica ULICE I PROTESTA,
    ali IZBORI nishta ne reshavaju u CGi,
    jer je ARMIRANI BETON POZICIJE&OPOZICIJE, toliko chvrst i povezan zajednichkim ZLOCHINOM, PLJACHKOM; KORUPCIJOM, NEPOTIZMOM, KLEPTOMASVOM I OTIMACHINOM , da do pojave neke TRECE OPCIJE, TRECEGA PUTA; CHISTIH RUKU I CHISTOGA OBRAZA, CGa mora zivjet pod OKUPACIJOM I LJUBITI ROPSTVA LANCE; SA KOJIMA SU I OPOZICIJA I POZICIJA OKOVALI CGu, namjernom podjelom na CHETNIKE&PARTIZANE; MILOVCE&MOMIROVCE,
    od naroda PRAVE OVCE.
    Milovan Vukov Jankovic
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  10. #10
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,089
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Komentar: 17. Oct 2010, 07:01
    Da bi rijesili problem nezadovoljnih u Crnoj Gori, najbolje bi bilo da se zahtijeva od vlade da raspise vanredne parlamentarne izbore. Praksa je do sada pokazala da nasi gradjani umiju da izaberu one koji ce najbolje da paze na interes nase drzave i njenih gradjana. Vjerujem da bi se i gospodin Zipp i Milovan Vukov sa tim predlogom slozili. Izlaziti na ulice i galamiti sa nekim parolama, nebih predlozio. Najbolje nasem narodu odgovara Miroljubiva Koegzistencija Svih. Zivjeli!
    Veljko B Ilic
    Komentar: 17. Oct 2010, 18:17
    Poshtovani Ilicu,

    Vi ste u pravu da ja nijesam pristalica ULICE I PROTESTA,
    ali IZBORI nishta ne reshavaju u CGi,
    jer je ARMIRANI BETON POZICIJE&OPOZICIJE, toliko chvrst i povezan zajednichkim ZLOCHINOM, PLJACHKOM; KORUPCIJOM, NEPOTIZMOM, KLEPTOMASVOM I OTIMACHINOM , da do pojave neke TRECE OPCIJE, TRECEGA PUTA; CHISTIH RUKU I CHISTOGA OBRAZA, CGa mora zivjet pod OKUPACIJOM I LJUBITI ROPSTVA LANCE; SA KOJIMA SU I OPOZICIJA I POZICIJA OKOVALI CGu, namjernom podjelom na CHETNIKE&PARTIZANE; MILOVCE&MOMIROVCE,
    od naroda PRAVE OVCE.
    Milovan Vukov Jankovic
    Ne da nema koristi no su trošak obični.Možda bi bilo bolje stavit da su na 10 godina.Ovako se samo milioni bače u zrak.

  11. #11
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Ne da nema koristi no su trošak obični.Možda bi bilo bolje stavit da su na 10 godina.Ovako se samo milioni bače u zrak.
    Ovo je NAJDUZA CIRKUSNA PREDSTAVA NA SVIJETU,
    sa ISTIM KLOVNOVIMA I SLONOVIMA IZ STAKLENE BASHTE,
    a KARTE SU UNAPRIJED PODIJELJENE I RAZPRODATE,
    PUBLIKA & REPUBLIKA SU HIPNOTISANE.

    Ushto VAM prodje ZIVOT,
    teshko meni za VAMA, potoke suza prosipljem za Hutijima & Tucijima, Shtitima & Sunitima, Chetnicima & Partizanima, Milovcima & Momirovcima,
    i molim BOGA DA VAM U PAMET POMOGNE,
    i mene da razveseli, da ne KOROTUJEM josh JEDNU DECENIJU,
    za SVEZANI NAROD.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  12. #12
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    na pauzu
    Posts
    865
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Ne da nema koristi no su trošak obični.Možda bi bilo bolje stavit da su na 10 godina.Ovako se samo milioni bače u zrak.
    Ne smijemo bit apatični, no bi valjalo izkoračit s foruma među narod. I promovisat taj "treći put". Ali, znate nas - mora se neko stavit na čelo, neko od imena i prezimena. Zna li neko takvoga junaka?

  13. #13
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,089
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DesertFox View Post
    Ne smijemo bit apatični, no bi valjalo izkoračit s foruma među narod. I promovisat taj "treći put". Ali, znate nas - mora se neko stavit na čelo, neko od imena i prezimena. Zna li neko takvoga junaka?
    Ja mislim da jedino što je ostalo da se neki Švaba ili Skandinavac dovode pa da vodi posa.Al da nema ni u 15to koljeno krvi sa Balkana.Ovo što imamo ođe bi brzo okrenulo ploču a taj koji ne bi vjerovatno bi od naroda bio proglašen za izdajnika,ludaka itd.

  14. #14
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    na pauzu
    Posts
    865
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Ja mislim da jedino što je ostalo da se neki Švaba ili Skandinavac dovode pa da vodi posa.Al da nema ni u 15to koljeno krvi sa Balkana.Ovo što imamo ođe bi brzo okrenulo ploču a taj koji ne bi vjerovatno bi od naroda bio proglašen za izdajnika,ludaka itd.
    Ja lično ne vjerujem više u revolucije, pa ni taj treći put ne bi smio bit revolucionaran. DPS bi treba bit za nauk svijema koji konkurišu za vlast. Oni odaberu jednu "temu" i onda je polako glođu do naše iznemoglosti ("ravnopravnost za koju se treba stalno boriti", "nezavisnost", "crnogorski jezik"). Kad posustanemo okončaju tu priču i kreću u novu. I jašu. Kakve revolucije!
    S toga razloga sam uvijek zagovara kolaboraciju s DPSom i nagrizanje istoga iznutra pridobijanjem njegovijeh članova i simpatizera. Valja primit k znanju da je to jedini resurs na koji zagovornici samostalne prosperitetne Crne Gore mogu računat. S toga pažljivo s njima.

  15. #15
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,089
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Bez ikakve štete, ionako su samo služili da se daje legitimitet i proširi lista krivaca za kojekakve pizdarije.

  16. #16
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Budite optimista, čika Milovane
    Naziru se svakojake promjene. Neke su najavljivane, neke se daju naslutiti.

    Malo vremena, malo strpljenja i malo osviješćenosti ovog nam naroda. Biće i to, sve su prilike, uskoro
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  17. #17
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Raquel.
    volim i ja tebe i pomorandze,
    ali TRPIM I CHEKAM,
    nije mi sve CRNO, na LICHNOM PLANU SAM ZADOVOLJAN.

    Umire DZEKNA, a ne znamo ka`d´CE.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  18. #18
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ja chuh Gospodina Bojovica na tv-vijesti,
    da govori o TRECEME PUTU, on je drza pristojnu distancu od ovijeh te se za VLAST GRABE.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  19. #19
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,089
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Ja chuh Gospodina Bojovica na tv-vijesti,
    da govori o TRECEME PUTU, on je drza pristojnu distancu od ovijeh te se za VLAST GRABE.
    Ne brini, sa njima je
    Više ni samom sebi ne vjerujem a tek onima koji su zaradili na CG nezavisnost

  20. #20
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,089
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Pogledaj unazad i viđećeš koji je sistem uvijek uspijeva.
    Sistem velike ličnosti i ogromnih obećanja a sve uz podršku organa vlasti(milicija isl).Potpuno je nebitno dal garnitura ispunjava obećanja.
    Lično mislim da svaka zemlja prije ili kasnije mora proć kroz neku krvavu revoluciju.A sve moderne države i jesu na ovaj ili onaj način to prošle.E sad,bojim se da ćemo i mi morat to sa povelikim zakašnjenjem od više vjekova(no uostalom i na drugim poljima imamo to kašnjenje kako izgleda).

  21. #21
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    na pauzu
    Posts
    865
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Pogledaj unazad i viđećeš koji je sistem uvijek uspijeva.
    Sistem velike ličnosti i ogromnih obećanja a sve uz podršku organa vlasti(milicija isl).Potpuno je nebitno dal garnitura ispunjava obećanja.
    Lično mislim da svaka zemlja prije ili kasnije mora proć kroz neku krvavu revoluciju.A sve moderne države i jesu na ovaj ili onaj način to prošle.E sad,bojim se da ćemo i mi morat to sa povelikim zakašnjenjem od više vjekova(no uostalom i na drugim poljima imamo to kašnjenje kako izgleda).
    Neka, čoče! Pa, imali smo dosta revolucija, vrijeme je za mirne promjene. Samo da naučimo da one ne dolaze same no se moramo za njih i dalje borit. Ne oružjem no pameću, umijećem, trudom.

  22. #22
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Pogledaj unazad i viđećeš koji je sistem uvijek uspijeva.
    Sistem velike ličnosti i ogromnih obećanja a sve uz podršku organa vlasti(milicija isl).Potpuno je nebitno dal garnitura ispunjava obećanja.
    Lično mislim da svaka zemlja prije ili kasnije mora proć kroz neku krvavu revoluciju.A sve moderne države i jesu na ovaj ili onaj način to prošle.E sad,bojim se da ćemo i mi morat to sa povelikim zakašnjenjem od više vjekova(no uostalom i na drugim poljima imamo to kašnjenje kako izgleda).
    Jezik Pregriz'o!
    Pozdrav,
    PS
    Procitaj sto mudra Raquel napisa gore...kakve te anarhisticke misli spopadose u zrelim godinama , jadan ne bio?
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  23. #23
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Robin Hood

    [SIZE=3]Treba biti mudar i iskoristiti svoje potencijale dok ih jos uvek imamo , ili mozda za buducnost ipak je potreban Robin Hood dabi doveo Crnogorsku elitu u red[/SIZE]
    P.A

  24. #24
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,089
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Jezik Pregriz'o!
    Pozdrav,
    PS
    Procitaj sto mudra Raquel napisa gore...kakve te anarhisticke misli spopadose u zrelim godinama , jadan ne bio?
    Ako ćemo po crnogorski ja do zrelih imam još komat
    A nije da su me sad spopale no odavno.Mada, kako privodim kraju studiranje istorije sve sam više uvjeren da svaki narod mora da prođe kroz svojevrsnu civilizacijsku evoluciju a to se pogotovo odnosi na evropske narode.Mi nismo nikad bili od onih koji na tuđim greškama i uspjesima uče.

  25. #25
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,089
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Pa to je to što nam nedostaje a upravo taj stadijum nismo prošli.Nismo mi imali revoluciju bar ne našu.Komunizam je bio opšta u velikom dijelu svijeta realizovana.
    Lično,trenutno mi izgleda privlačno Medojevićevo lupetanje o protektoratu. Al naravno pod nekom naprednom državom

Page 1 of 647 123451151101501 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. filmski isjechci iz novina
    By paralelopipak in forum Film
    Replies: 21
    Last Post: 21-11-11, 10:20
  2. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  3. novina Republika pobijedi na berzi
    By Sandman in forum Sve i svašta
    Replies: 2
    Last Post: 20-02-08, 09:52
  4. najbolja i najgora novina
    By joao in forum Sve i svašta
    Replies: 9
    Last Post: 23-08-04, 12:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •