Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 40

Thread: Neke stvari koje mi nikad nisu bile jasne...

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Kotor - Dobrota b.b.
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Neke stvari koje mi nikad nisu bile jasne...

    Prvo, za kosarku, odakle se trojka mjeri, da li tacno ispod obruca normalno na dno iz neke zamisljene tacke ili od auta koji je metar iza kosa? Da je ova druga varijanta, onda to ne bi bilo 6.25, nego nekih 5.25 a mozda i manje? Znaci odakle se trojka tacno mjeri?

    Druga stvar je fudbal, da li igrac ima pravo da zadrzi loptu na nekom dijelu tijela, recimo da je stisne medju noge ili recimo one fore kad prave za reklamu, pa zongliraju, i onda se sagnu pa je stave na vrat, ili je kotrljaju sa ramena na rame... Znaci da li je recimo dozvoljeno trcati i loptu na neki slican nacin "nositi" ako se to moze tako reci???

    Moze li igrac da bude van terena, znaci u autu, a da opet dira i vodi loptu? Ovo ja mislim moze u fudbal, ali ne u kosarku!

    Jos sam nesto htio da pitam, al zaboravih...

    E da, da li golman smije da istrcava preko terena, i da li kad baca loptu iz ruke smije da je baci bilo kako, ili mora sa strane, znaci da li tu postoji pravilo ili moze kako oce?

    ako se sjetim dodacu :wink:
    Samsung Galaxy S7

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Shto se trojke tiche, mjeri se od table. Shto se drugog dijela tiche, igrach mozhe da radi sa loptom shta hoce, samo da je ne dira rukom, a isto tako mozhe igrach biti u autu, ali ako je lopta u terenu onda nema problema. Za kosharku ne vazhi ovaj sluchaj, ako nagazi aut liniju smatra se da je aut. Smije golman da istrchava, sjeti se samo koliko je puta Kahn ushao u shesnaesterac, pa onda Schmeichel i Toldo. Loptu mozhe bacit i kurcem ako oce
    Io ci credo!

    Welcome



  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Ovo za kosarku ti je od centra obruca se mjeri 6,25.Provjereno 8)
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    CHEVO
    Posts
    1,075
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    lol pazi sad ovo!

    o fudbalu je rijech!

    ako neko sudija dosudi indirektan udarac!! i igrach dodje da zvede i shutne loptu u SVOJ go znachi jes nenormalno i nelogichno ali teoretski!!
    zna li iko shto sudija tad treba da dosudi?

    ps ovo su mi pricali sportski novinari inache ni ja nebi znao!!

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    u fudbal ne smije da nosi loptu (izmedju nogu ispod majice) moze da zonglira i da radi sto god oce al da mu miruje na tijelu ne moze.

    golman smije da istrcava svudje (sjeti se iguite) i moze da baca rukom kako god oce i da vodi loptu ako nije u teren (stim da lopta moze bit u teren)

    a shorty indirektan udarac ne smije da se izvede direktno na go tj ako hoces da se broji go, mora ti je neko dodati da bi ti dao go (ne moze kao iz slobodnog iz prvog suta da se da), tako da bi, po meni, trebao da dosudi ponovo izvodjenje
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljutice Bogdana 1a
    Posts
    2,681
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a sta je ofsajd?

    -moze je zonglirat', ne moze je "nosit'" - svira se indirekt,
    -u fudbalu igrac van granica igralista moze dirati loptu koja je u terenu, u kosarci ne,
    -golman moze da ide gdje god hoce po terenu a i van njega, kao i da baca loptu kojim god stilom pozeli,
    -shorty, po pravilima nije dozvoljeno iz indirekta uputiti direktan udarac na gol,
    Samo za tebe, uvek uz tebe...
    u svoje loše dane volim gristi sam, piti i lutati po krčmama...

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    CHEVO
    Posts
    1,075
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    alo niste me shvatili!!!!!!
    ne da shutne iz indirekta na PROTIVNICHKI go!!! nego na SVOJ!!!! znam da ne moze i da je zabranjeno ali ja vas pitam shto sudija onda sudi!!

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    SPOJSIS
    Posts
    604
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SHORTY
    alo niste me shvatili!!!!!!
    ne da shutne iz indirekta na PROTIVNICHKI go!!! nego na SVOJ!!!! znam da ne moze i da je zabranjeno ali ja vas pitam shto sudija onda sudi!!
    PONAVLJA SE KOLKO SAM ZAPAMTIO
    OD BLATA CETE ME PRAVIT MENE BITI NECE
    http://cgm.cs.mcgill.ca/~godfried/agifs/piss.gif

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Kotor - Dobrota b.b.
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DIDI
    u fudbal ne smije da nosi loptu (izmedju nogu ispod majice) moze da zonglira i da radi sto god oce al da mu miruje na tijelu ne moze.

    golman smije da istrcava svudje (sjeti se iguite) i moze da baca rukom kako god oce i da vodi loptu ako nije u teren (stim da lopta moze bit u teren)

    a shorty indirektan udarac ne smije da se izvede direktno na go tj ako hoces da se broji go, mora ti je neko dodati da bi ti dao go (ne moze kao iz slobodnog iz prvog suta da se da), tako da bi, po meni, trebao da dosudi ponovo izvodjenje

    Neko gore rece da moze...
    Znaci lopta ne smije mirovati nedje na tijelu (recimo na vratu kako to zna Ronaldinjo :o ), moze jedino mirovati na zemlji. OK, e sad, zasto golmani uvijek loptu bacaju sa strane, znaci nesto otprilike kao krose udarac, cini mi se da je tako mnogo manje moze baciti nego recimo kao u vaterpolo kad golman dobacuje. I on je jos u vodi, pa moze da dobaci skroz do gola, zasto onda u fudbalu ovaj tako ne radi, kad moze jos i zalet da uvati? Dobro, sad ce neko rec, sto ce da je baca preko pola terena kad je moze nabit, ali onda svako moze uzet loptu jer ona skace, ovako ako gadja svog igraca, isto je lakse ako ima snage... sto znam ja...

    Sto ako u kosarku lopta prodje ali sa druge strane obruca, znaci od ispod, kako to neki zovu kuvanje? Jel se to sudi kao neka greska, a sto se desava ako to nije greska i recimo ako se lopta vrati nazad u kos?

    Kad igraci smiju da diraju loptu, tj da je odbiju od kosa? (ja mislim da je ovo ako lopta ne seta po obrucu nego se odbija od njega, onda mogu da je diraju, ali bi trebalo da bude svakako u uzlaznoj putanji, jer i ako se odbija, ali u trenutku kada pada je igrac takne, i to je silazna ja mislim...)
    Samsung Galaxy S7

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Budva
    Posts
    1,138
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A pazi ovo - ima li u fudbalu pravilo da se prekine igra ako sudija odredjeno vrijeme ne vidi loptu? Kao u hokeju nesto.
    Ako nema zasto onda ne bi igraci jednog tima napravili sledece: uhvate se u kolo tako da niko ne moze proc izmedju njih unutra. Onda ubace loptu u kolo i tako je mogu drzat vjecno. A ako se neki protivnicki igrac zaleti pa napravi faul onda opet na brzinu izvedu i urade isto
    Ovo bi masu jako bilo ako treba nekome da zadrzava loptu, a mogu i tako u kolo da se lagano krecu po terenu i na kraj kad se primaknu golu razmaknu se i jedan opali
    ko zna - zna, a ko neće da zna neće ni da čuje

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Budva
    Posts
    1,138
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dr_Dragone
    Sto ako u kosarku lopta prodje ali sa druge strane obruca, znaci od ispod, kako to neki zovu kuvanje? Jel se to sudi kao neka greska, a sto se desava ako to nije greska i recimo ako se lopta vrati nazad u kos?

    Kad igraci smiju da diraju loptu, tj da je odbiju od kosa? (ja mislim da je ovo ako lopta ne seta po obrucu nego se odbija od njega, onda mogu da je diraju, ali bi trebalo da bude svakako u uzlaznoj putanji, jer i ako se odbija, ali u trenutku kada pada je igrac takne, i to je silazna ja mislim...)
    Ovo prvo je definitivno lopta za ekipu koja se brani..
    A drugo - cim lopta takne obruc igrac smije da je uhvati ili izbije pa cak i ako je ocigledno da su velike sanse da ipak udje u kos. Ovo se cesto desava kod slobodnih bacanja, primijetio sam da Marjanovic cesto 'ceka' tako loptu da je izbije.

    Meni je zanimljivo pravilo da igrac kad ostane bez driblinga ne smije da namjerno pogodi suparnickog igraca tako da mu se lopta odbije i da opet ima dribling (bez ako ne pada u aut). U slucaju da to uradi sudi se faul, ali ako isto to uradi dok izvodi loptu onda to nije greska :?

  12. #12
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    431
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ovo sad odudara od teme o kojoj se govori,ali se uklapa u bukvalni naslov topica...
    nikad mi nije bilo jasno kako odredjeni sportisti prilikom izbacivanja lopte u aut,ili igranja rukom(u fudbalu) ili bilo kog pravilima nedozvoljenog postupka nemaju toliko sportskog duha da priznaju svoju gresku
    ludim od toga,narocito kad to uradi vrhunski sportista
    I just wanna feel real love,
    Feel the home that I live in,
    `cause I got too much life,
    Running through my veins,going to waste.

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Kotor - Dobrota b.b.
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bunny Rabbit
    A pazi ovo - ima li u fudbalu pravilo da se prekine igra ako sudija odredjeno vrijeme ne vidi loptu? Kao u hokeju nesto.
    Ako nema zasto onda ne bi igraci jednog tima napravili sledece: uhvate se u kolo tako da niko ne moze proc izmedju njih unutra. Onda ubace loptu u kolo i tako je mogu drzat vjecno. A ako se neki protivnicki igrac zaleti pa napravi faul onda opet na brzinu izvedu i urade isto
    Ovo bi masu jako bilo ako treba nekome da zadrzava loptu, a mogu i tako u kolo da se lagano krecu po terenu i na kraj kad se primaknu golu razmaknu se i jedan opali
    Hahhahahaha, ovo je stvarno dobro, majke mi, ovako nesto mi nije palo na pamet. Zbilja, postoji milion ovakvih kombinacija, i ne znam zasto to ne bi bilo moguce u fudbalu, jeste da bi na tribinama bio haos i smijeh, ali igraci nikakvo pravilo ne bi krsili. Ma mora da postoji i o tome neka uredba ili pravilo, nego mi ne znamo sve, samo osnovno. BTW, kad bi to kolo bilo moguce, Crna Gora bi bila prvak svijeta
    Samsung Galaxy S7

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    SPOJSIS
    Posts
    604
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    DR DRAGON OVO ZASTO BACA GOLMAN LOPTU SA STRANE A NE KAO U VATERPOLO PO MENI JE ZATO STO OVAKO VISE DOBACA PROBAJ PA CES VIDJET
    A OVO DA STANU U KRUG I DA DRZE LOPTU JE NEMOGUCE AKO IM NE DOPUSTI PROTIVNICKA EKIPA
    OD BLATA CETE ME PRAVIT MENE BITI NECE
    http://cgm.cs.mcgill.ca/~godfried/agifs/piss.gif

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Kotor - Dobrota b.b.
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zasto nemoguce? Nek golman ima loptu u ruke, i nek je tapne dva put o zemlju, utoliko ce svi pritrcat 16tercu, cak i napadaci, i on ce samo ubacit rukom loptu, dok ovi formiraju krug. Mislim to bi bilo kao iznenadjenje, jer racunam na bilo koju formaciju, ako se trenutno igra odbrana, da su najdalja dva igraca dva napadaca koji stoje malo iza centra, i kad bi golman bacio loptu, svi bi vrlo lako mogli pritrcat i formirat krug!
    A da ne pricamo kad bi se ovo uvjezbavalo!

    A sto se tice bacanja lopte, bogami mi se cini da nisi u pravu, jesi igrao kad "izmedju dvije vatre"? Ne znam, meni se cini da ja imam mnogo jaci i dalji izbacaj kad je bacam preko glave, a ne sa strane...
    Samsung Galaxy S7

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    CHEVO
    Posts
    1,075
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    samo da znate da u svakom sportu ima pravilo "povreda duha igre" tako da kola i slicna njesra ne smiju da se rade!!

    Inache mene je sudija ljetos na jednu utakmicu KK.Zete sudio prekrshaj zbog toga shto sam iz igre bachi loptu na tablu ufatio je i zakucao zvek! ja posha kod delegata i on mi tamo objasnio kao zabranjeno je dodavanje sam sebi od table bla bla bla ali ce od sledece godine da bude dozvoljeno ili neshto tako!!

    U kosarci ima jedno pravilo koje se zove CILINDAR ili tako neshto shto znachi da kad je lopta izvishe obrucha npr skakuce po obruchu ali ne prelazi zamisljeni cilindar obrucha tu igrachi ne smiju da je diraju !

    a shto se tiche pucanja na svoj go iz indirekta sudija tu sudi KORNER!!! tako je mene recheno od sportskih novinara "Vijesti"

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Kotor - Dobrota b.b.
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cekaj cekaj polako...

    U NBA mozes da komotno bacis loptu u tablu i da je zakucas i odvalis kompletnu tablu i sve ostalo, pa boze moj gledao sam to na top 10! Nego vjerovatno kod nas to ne moze, ali mi nije jasno zasto ne bi moglo...

    samo da znate da u svakom sportu ima pravilo "povreda duha igre" tako da kola i slicna njesra ne smiju da se rade!!
    E pa ja sam i mislio da ovako nesto i postoji, jer isto ne vjerujem da se bas nikad nije desila neka cudna stvar, za koju bi svi znali...

    U kosarci ima jedno pravilo koje se zove CILINDAR ili tako neshto shto znachi da kad je lopta izvishe obrucha npr skakuce po obruchu ali ne prelazi zamisljeni cilindar obrucha tu igrachi ne smiju da je diraju !
    Ovo mi nije jasno bas...
    Samsung Galaxy S7

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Kotor - Dobrota b.b.
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    eh da, nije bitno kosarka fudbal, da li igrac igraca moze da potpomogne i da ga recimo uhvati i podigne a ovaj da uhvati loptu. Recimo, u kosarku, igrac sutira i nekako protivnicki igrac digne druga, a ovaj mu klepne rampu laktom i slicne situacije?

    U fudbalu, kojim dijelom tijela igrac jedino ne smije da igra? jesu li to dlan (ruka) skroz do ramena, a da li recimo vrhom ramena svije da igra?
    Samsung Galaxy S7

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    CHEVO
    Posts
    1,075
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne znam jeli ko od vas gledao kad je jedan igrach NBA u nemogucnosti da odigra odbranu skinu patiku i gadjao loptu koja je bila u letu prema koshu!!

    A shto se tiche cilindra pokusacu da objasnim!!

    obruch kad gledash pod uglom od 90stepeni izgledao kao [size=7]O [/size]
    e sad kad lopta skakuce po unutrasnjoj strani ruba tj kruzi kani se da udje oce nece [ma sigurno si to gledao] tad odbrana ne smije da je dira!! a ako skakuce po spoljasnim rubovima onda moze odbrambeni igrach da je makne ne znam jeli sad jasnije!

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,304
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mogu rec da je bilo jako domisljatih situacija (npr ona za "kolo" me odusevila) a bilo je i gluposti no aj sad...topic sve u svemu osvjezenje. Sto se tice diranja lopte iznad kosa Shorty vam je rekao za pojam "zamisljenog cilindra" prema kojemu se sudije rukovode.Noshenje lopte medju nogama ostade mala misterija.Jako se dobro sjecam reprezentativca Mexika Blanca koji je na svjetskom prvenstvu vise puta uradio sledecu stvar: kad ga zatvore 2 igraca kod korner zastavice on loptu uhvati sa 2 noge i iznese je jednim skokom od metar ,metar i po(duzina skoka je moje slobodno uvjerenje) i na taj nacin predribla 2 igracha !!! Nikad mu sudija nije svirao povredu igre vec je dozvoljavao da se nastavi . Sto se bacanja lopte sa strane ili vaterpolo udarcem tice mislim da je tu brzina osnova spora. Lopta izbacena sa strane putuje mnogo brze i manja je mogucnost da je protivnicki igrach presretne iako ne sumnjam da je vaterpolo dobacivanje preciznije.
    Every Arsenal fan will still tell you, forget United – beating Spurs is the one that really matter

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    CHEVO
    Posts
    1,075
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dr_Dragone
    Cekaj cekaj polako...

    U NBA mozes da komotno bacis loptu u tablu i da je zakucas i odvalis kompletnu tablu i sve ostalo, pa boze moj gledao sam to na top 10! Nego vjerovatno kod nas to ne moze, ali mi nije jasno zasto ne bi moglo...
    pa nasha pravila se dosta razlikuju od NBA pravila!

    Inache kad sam pocinjao da igram kosharku desilo mi se ovo!!
    Igrach koji me je chuvao imao je shirok stav i posto sam ja vazda bio kreativan za takve stvari ja sam mu probachio loptu kroz noge i zaobishao ga kad odjednom sudija Buc tehnichku!!!!!
    Vrijedjanje protivnika!!!!!!! UH!!!
    ima pravila kolko god ocete!!

    Svidja mi se topic pravo je malo osvezenje odje! trebalo bi se ime promijenit u Nejasna sportska pravila ili tako neshto!!

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Kotor - Dobrota b.b.
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SHORTY
    ne znam jeli ko od vas gledao kad je jedan igrach NBA u nemogucnosti da odigra odbranu skinu patiku i gadjao loptu koja je bila u letu prema koshu!!

    A shto se tiche cilindra pokusacu da objasnim!!

    obruch kad gledash pod uglom od 90stepeni izgledao kao [size=7]O [/size]
    e sad kad lopta skakuce po unutrasnjoj strani ruba tj kruzi kani se da udje oce nece [ma sigurno si to gledao] tad odbrana ne smije da je dira!! a ako skakuce po spoljasnim rubovima onda moze odbrambeni igrach da je makne ne znam jeli sad jasnije!
    A kako nisam gledao kako seta lopta, to se stalno desava, ali za taj cilindar nisam znao, kao ni odakle se mjeri trica tacno, i sad znam i to je super. Znaci igraci moraju bit bas "pametni" ako misle da se ustreme na izbijanje lopte, ili tu bogami i nema nekog razmisljanja, jer ako je lomljenje rezultata, a malo vremena do kraja, ne vjerujem da je iko od njih pusta da se seta, no skoci pa je proba izbit, ili NBA-ovci imaju zaista toliki odraz da mogu kafu popit dok se vrate na tlo, pa onda gore i razgledaju i cekaju loptu da dodje u zonu kad smiju da je diraju...

    Ovo je stvarno extremizam, ali moze bit bogami!

    Sjecam se slavnog Jordana kad se takmicio na zakucavanja, pa mu je jedno kucanje bilo kao on se penje uza skale, i to je bas fino "odglumio", cak se popeo na nekih 3-5 stepenica, i naravno zakucao, ali to je tako dobro izgledalo...

    Eeee da, tenis, isto lomljenje rezultata, sve ili nista, Grandslam, i gubis, ali ti bacas reket pud lopte i trefi ti se da se lopta stvarno odbije? Sta onda, trci za reket ako ga stignes, da li uopste smijes da se odvojis od reketa?
    Samsung Galaxy S7

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Kotor - Dobrota b.b.
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [quote=Noshenje lopte medju nogama ostade mala misterija.Jako se dobro sjecam reprezentativca Mexika Blanca koji je na svjetskom prvenstvu vise puta uradio sledecu stvar: kad ga zatvore 2 igraca kod korner zastavice on loptu uhvati sa 2 noge i iznese je jednim skokom od metar ,metar i po(duzina skoka je moje slobodno uvjerenje) i na taj nacin predribla 2 igracha !!![/quote]

    I ja se toga sjecam, i ovo zaista ostaje misterija... Mada isto mislim da je ipak danas to zabranjeno, a kolce bi tako volio da vidim, to bi me odusevilo totalno...

    Sto ako golman dobije crveni, pa teoretski i drugi golman isto dobije crveni? Igra se moze nastavit, a ko ce onda branit? Moze li bilo koji igrac da stane na gol, iako nije prijavljen kao golman ili to nema veze?

    Da li postoji mogucnost da je trener isto i igrac? Ovo je kod nas u Kotor moglo, naime jedan trener je redovno kad se iznervira ulazio u igru, hahhaha, ali je vrlo brzo izlazio
    Samsung Galaxy S7

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    CHEVO
    Posts
    1,075
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moj prvi GARIC je bio i igrach !
    igrali smo jendu utakmicu i on se skinuo i usha da igra to je bilo prije nekih 8-9 godina svi su mu se smijali nije mogao da pretrchi u odbranu nego je stojao pored protivnichkog kosha!!

    uh kad se sjetim toga

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [quote=Dr_Dragone]
    Quote Originally Posted by Noshenje lopte medju nogama ostade mala misterija.Jako se dobro sjecam reprezentativca Mexika Blanca koji je na svjetskom prvenstvu vise puta uradio sledecu stvar: kad ga zatvore 2 igraca kod korner zastavice on loptu uhvati sa 2 noge i iznese je jednim skokom od metar ,metar i po(duzina skoka je moje slobodno uvjerenje) i na taj nacin predribla 2 igracha !!![/quote

    I ja se toga sjecam, i ovo zaista ostaje misterija... Mada isto mislim da je ipak danas to zabranjeno, a kolce bi tako volio da vidim, to bi me odusevilo totalno...

    Sto ako golman dobije crveni, pa teoretski i drugi golman isto dobije crveni? Igra se moze nastavit, a ko ce onda branit? Moze li bilo koji igrac da stane na gol, iako nije prijavljen kao golman ili to nema veze?

    Da li postoji mogucnost da je trener isto i igrac? Ovo je kod nas u Kotor moglo, naime jedan trener je redovno kad se iznervira ulazio u igru, hahhaha, ali je vrlo brzo izlazio
    nije on nosio loptu on ih je "preskakao" zato je dozvoljeno i mislim da nije zabranjeno, jedino da lopta duze bude "nosena"
    ako golman dobije crveni ne mora ulazit ni rezervni moze da brani bilo koji igrac tako da nema vezze jel prijavljen ili ne

    rud gulit je bio malo igrac/trener viali hehe dusko vlaisavljevic :P
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •