Page 12 of 20 FirstFirst ... 28910111213141516 ... LastLast
Results 276 to 300 of 476

Thread: jadransko-jonski autoput vs. autoput Bar-Beograd

  1. #276
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Pelješki most je prelijep. Žalim jedino što smo poslije SFRJ doživjeli da sve to grade drugi, umjesto mi sami... Sa srećom!

  2. #277
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Bila je sinoć i emisija pa sam malo gledala i slušala. Evripa je skoro u cjelosti nepovratno dala Hrvatskoj sredstva za ovaj most. Malo nelogično, Evripa daj epare kineskoj firmu haha, baš su i o tome pričali. Most su radili isti ovi naši sa autoputa, CRBC.
    Direktore, u pravu si, nekada su učili od nas a sad samo gledamo. čak su jedva uspjeli da nadzor neki rade Hrvati kako bi mogli kasnije da održavaju most.
    Evo i interesantan tekst.

    ‘Kinezi su od nas Hrvata na Krku učili kako graditi velike mostove, šteta što nijedna naša firma nije gradila Pelješki...‘


    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...jeski-15091474

  3. #278
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    786
    Thanks Thanks Given 
    33
    Thanks Thanks Received 
    119
    Thanked in
    67 Posts

    Default

    Ali ono guranje političara u prve redove, kuso i repato se skupilo, neka kul spika dok kamere kao fol ne snimaju, sa sve ogavnim Butkovićem koji zaljubljeno gleda premijera... Šta ti je Balkan jbt, svi smo isti.

  4. #279
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,392
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Bila je sinoć i emisija pa sam malo gledala i slušala. Evripa je skoro u cjelosti nepovratno dala Hrvatskoj sredstva za ovaj most. Malo nelogično, Evripa daj epare kineskoj firmu haha, baš su i o tome pričali. Most su radili isti ovi naši sa autoputa, CRBC.
    Direktore, u pravu si, nekada su učili od nas a sad samo gledamo. čak su jedva uspjeli da nadzor neki rade Hrvati kako bi mogli kasnije da održavaju most.
    Evo i interesantan tekst.

    ‘Kinezi su od nas Hrvata na Krku učili kako graditi velike mostove, šteta što nijedna naša firma nije gradila Pelješki...‘


    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...jeski-15091474
    ipak malo lažu kroasani, most na krku je radila beogradska Mostogradnja a projektant je takođe bio beograđanin... Nego ne bi bilo lijepo da su im mrski Srbi to gradili...

  5. #280
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Clubbin' View Post
    Ali ono guranje političara u prve redove, kuso i repato se skupilo, neka kul spika dok kamere kao fol ne snimaju, sa sve ogavnim Butkovićem koji zaljubljeno gleda premijera... Šta ti je Balkan jbt, svi smo isti.
    Isto sam pomislila haha. Jos dodje i ponezionisani Bebic i on daje izjave.
    Svakako, ovo je veliki i znacajn poduhvat i iduce godine dak predjemo i mi ovaj most. Valjace i nama sigurno, spajanje evrope sa evropom.
    Bosance su iozgleda za EU definitivno iskljucili.

  6. #281
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,277
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Clubbin' View Post
    Ali ono guranje političara u prve redove, kuso i repato se skupilo, neka kul spika dok kamere kao fol ne snimaju, sa sve ogavnim Butkovićem koji zaljubljeno gleda premijera... Šta ti je Balkan jbt, svi smo isti.
    Kao i sve u životu




    link
    The more things change, the more they stay the same.

  7. #282
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Bila je sinoć i emisija pa sam malo gledala i slušala. Evripa je skoro u cjelosti nepovratno dala Hrvatskoj sredstva za ovaj most. Malo nelogično, Evripa daj epare kineskoj firmu haha, baš su i o tome pričali. Most su radili isti ovi naši sa autoputa, CRBC.
    Direktore, u pravu si, nekada su učili od nas a sad samo gledamo. čak su jedva uspjeli da nadzor neki rade Hrvati kako bi mogli kasnije da održavaju most.
    Evo i interesantan tekst.

    ‘Kinezi su od nas Hrvata na Krku učili kako graditi velike mostove, šteta što nijedna naša firma nije gradila Pelješki...‘


    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...jeski-15091474
    Kinezi su se obrazovali i marljivo radili od 80ih na ovamo, dok smo se mi klali 40 godina.

    Zamisli dje bi mi bili da se napredovali od 80ih naovamo... Makar Slovenija.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  8. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  9. #283
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,891
    Thanks Thanks Given 
    153
    Thanks Thanks Received 
    297
    Thanked in
    158 Posts

    Default

    ^ eto tako.

    I mi smo imali zeljeznicu cetvrt vijeka prije Japana, pa pogle danas kako smo tu prednost fino iskoristili, a ne ka' oni.
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  10. #284
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,714
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,880
    Thanked in
    2,289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Bila je sinoć i emisija pa sam malo gledala i slušala. Evripa je skoro u cjelosti nepovratno dala Hrvatskoj sredstva za ovaj most. Malo nelogično, Evripa daj epare kineskoj firmu haha, baš su i o tome pričali. Most su radili isti ovi naši sa autoputa, CRBC.
    Direktore, u pravu si, nekada su učili od nas a sad samo gledamo. čak su jedva uspjeli da nadzor neki rade Hrvati kako bi mogli kasnije da održavaju most.
    Evo i interesantan tekst.

    ‘Kinezi su od nas Hrvata na Krku učili kako graditi velike mostove, šteta što nijedna naša firma nije gradila Pelješki...‘


    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...jeski-15091474
    Kinezi 1988 god. kupuju od Sanosa (kompanija iz Skoplja koja je prva u Jugoslaviji konstruisala autobus sa samonosećom karoserijom, nepunu deceniju poslije prve takve konstrukcije u svijetu) autobuse i uče tehnologiju. Kada je počeo kineski prodor autobusa na tržište Evrope isti su se zasnivali na tehnologiji... imaš pravo na jedno pogađanje.
    April 2022 god. je rok za završetak mosta, ali moguće da se neće preko njega u punom kapacitetu voziti letnje sezone 2022 god. jer je rok završetka puteva po Pelješacu avgust 2022 god. Balkan i završetak radova prije roka? Hm... možda. Trenutni putevi nisu dovoljnog kapaciteta da prime očekivani saobraćaj.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  11. #285
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,087
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Prolazio sam skoro tuda i fino izgleda, samo ne znam u kakvom stanju su i koji su kapaciteti pristupnih puteva.
    Dobro su se sjetili da riješe onu nebulozu 2x po 2 granice oko Neuma.

    Forever young, i want to be forever young

  12. #286
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,113
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    464
    Thanked in
    211 Posts

    Default

    Kako ce ovdje da briju vjetrovi....bas me zanima kolika ce im biti zastita od vjetra.... na Moracicu je preko 4m

  13. #287
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,087
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Baš sam sinoć nešto čitao, mada površno, ali su valjda to anticipirali i odrasili neku dobru zaštitu od vjetra, da skoro i neće imati uticaja na vožnju ni jači vjetrovi.
    Forever young, i want to be forever young

  14. #288
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,322
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by osvajaci pg View Post
    Kako ce ovdje da briju vjetrovi....bas me zanima kolika ce im biti zastita od vjetra....
    Nisu bas na nivou gdje se zaboravlja na petlje prilikom gradnje autoputeva, tako da je vodjeno racuna o vjetrovima.

    Peljeski most je projektovan i planiran tako da radi 24/7 i vjetorovi su jedna od vaznijih stavki projekta, mada iskreno mislim da je ovo 24/7 neizvodljivo al' ajd. Ako se ne varam modeli su oficijalno pogodni i za 250+- km/h a u HR se znalo desiti da bura udara i po 300 km/h.
    Last edited by beatnological; 29-07-21 at 21:22.

  15. #289
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,058
    Thanks Thanks Given 
    100
    Thanks Thanks Received 
    422
    Thanked in
    229 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Ako se ne varam modeli su oficijalno pogodni i za 250+- km/h a u HR se znalo desiti da bura udara i po 300 km/h.
    Podno Velebita da, ali na ovoj lokaciji maksimalna brzina vjetra; Bura 180 / Jugo 150.
    \\
    OFL•GIC

  16. The Following User Says Thank You to Drug Tito For This Useful Post:


  17. #290
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Maslenički most je najgori. Što kaže Drug Tito, pod velebitom je najgore, plus su most loše projektovali i na brzinu i zatvara se na buru.
    Ovdje su baš onu noć govorili o zaštiti od vjetra, ona se slijedeća stavlja.
    Jedna me stvar buni, kažu put će se skratiti za 2 sata do Dubrovnika. Kako?
    ovo je duži put ili računaju u najvećim gužvama na granicama u Neumu ali opet 2h.

  18. #291
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,322
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    @Montenegrina
    Vjerovatno racunaju najvece moguce guzve, koje istini za volju, ljeti znaju biti bas paklene al' ja licno tamo nisam nikad cekao duze od 1h u sred ljeta.

  19. #292
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,714
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,880
    Thanked in
    2,289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Maslenički most je najgori. Što kaže Drug Tito, pod velebitom je najgore, plus su most loše projektovali i na brzinu i zatvara se na buru.
    Ovdje su baš onu noć govorili o zaštiti od vjetra, ona se slijedeća stavlja.
    Jedna me stvar buni, kažu put će se skratiti za 2 sata do Dubrovnika. Kako?
    ovo je duži put ili računaju u najvećim gužvama na granicama u Neumu ali opet 2h.
    Ne može toliko da skrati (jes da su to četri zaustavljanja, da dio puta vozi kroz grad) ali će preko mosta biti brže. Naime preko mosta će biti (kada se završe odgovarajući putevi po Pelješacu) oko 32 km, a preko Neuma ima oko 27 km (razdaljina između spoja/razvadajanja dva puta). Osim što u tih 32 km neće biti graničnih prelaza treba računati i bolji put koji će imati sve denivelisane raskrsnice i neće ići kroz naseljena mjesta tako da bi i u varijanti bez granica bilo brže. To da se skraćuje za dva sata do Dubrovnika je notorna glupost, da se za toliko skraćuje put, recimo, do Orebića je već realno (ako se ide iz pravca Ploča).

    Edit: Maslinički most je imao problem sa vjetrom kada su mu promjenili lokaciju (zbog izgradnje autoputa).

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Last edited by wulfy; 30-07-21 at 14:31.

  20. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


  21. #293
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,807
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    Oce li uticat na nasa kretanja ovaj most? Da se ne ide preko bosne tj da autoput bude blizi ?
    f6

  22. #294
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,714
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,880
    Thanked in
    2,289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Oce li uticat na nasa kretanja ovaj most? Da se ne ide preko bosne tj da autoput bude blizi ?
    Recimo na relaciji Budva - Split će se svakako isplati.
    Ipak za relaciju Podgorica - Split ja bi ljeti prije odabrao rutu Podgorica - Nikšić - Trebinje - Ljubinje - Čapljina - autoput zbog značajno manje gužve na tom putnom pravcu, zimi (jesen i proljeće) bi odabrao ovu primorski varijantu prije svega jer je bolji put (elementi puta na jadranskoj magistrali su puno bolje odrađeni nego na bilo kojem alternativnom putu).

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  23. #295
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Ljeti je problem Debeli Brijeg, gužve, na Kobilu isto, tako da mi imamo problema dok dodjemo do ovog mosta

  24. #296
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,322
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Ljeti je problem Debeli Brijeg, gužve, na Kobilu isto, tako da mi imamo problema dok dodjemo do ovog mosta
    Barem ovog ljeta guzve nisu bile ogromne kao inace, izgleda da je korona uradila svoje. Al' zato guzve na granici sa Trebinjem ne znam dal' su bile ikada vece, prije par su granice bile bukvalno spojene i onda je kolona bila jos nekih 1km nakon BIH granice. Stvarno bi bio red da se uradi nesto po ovom pitanju.

  25. #297
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Na debeli brijeg na onu munju nebesku se 3 sata cekalo.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  26. #298
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,322
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Na debeli brijeg na onu munju nebesku se 3 sata cekalo.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Tri sata cekanja na tom prelezu u sred ljeta je jos i odlicno. Ranijih godina se znalo cekati i po 6-7h a moj licni maximum je bio 10h (ne, ne salim se ).

  27. #299
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,714
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,880
    Thanked in
    2,289 Posts

    Default

    Kod Počitelja u Bosni i Hercegovini će se napraviti petlja od koje će ići budući autoput ka Crnoj Gori (Nudo). Na Google Maps se već vide obrisi te buduće petlje.



    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  28. #300
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,620
    Thanks Thanks Given 
    10,574
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Zaras' će ta petlja ka austrougarske tvrđave dok s nje mogneš nastavit (autoputem) do Crne Gore.
    Osim ako se ne desi neko čudo,a što reče Lane Gutović:"Ja vjerujem u čuda,jer u čudima živim"

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

Page 12 of 20 FirstFirst ... 28910111213141516 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Autoput Bar - Boljare (1.88 milijardi)
    By Milos111111 in forum Saobraćaj i Infrastruktura
    Replies: 4875
    Last Post: Today, 10:00
  2. Odredjen koncesionar za autoput! :)
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 67
    Last Post: 22-03-09, 23:00
  3. Autoput Bar - Boljari
    By B0LE in forum Sve i svašta
    Replies: 3
    Last Post: 23-09-08, 01:16
  4. Autoput
    By DzoniS in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 14
    Last Post: 05-08-08, 10:34
  5. Ocemo li avionom Beranci - ili sta ce nama autoput
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 30
    Last Post: 29-08-05, 19:22

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •