Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 39 of 39

Thread: Mali/Veliki servis

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,344
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    1,198
    Thanked in
    670 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    koje su ti ulje sipali ?
    Sipali su mi Castrol EDGE, gledao sam po prodavnica i ista je cijena. Sat vremena kod njih je 20 EUR, slicna cijena je kod svih ovlascenih servisa 20-25 eura.

    Za sve ovo dobijem fiskalni racun, sto znaci da je placen PDV i fakturu sa svim opisima sa pecatom firme.

    E sad mogao sam da uzmem divlje djelove i ulje od 4 eura i da prodjem jeftinije ali cemu to kada cu unistiti auto koje perfektno radi. Ovaj servis radim u prosjeku jednom godisnje, i sta da "ustedim" 40 eura na servis ali zato da pokvarim neki dio koji kosta 400 eura?

    Ljudi moraju da ukapiraju da je velika razlika u odrzavanju starih auta i novih. Moze bit GOLF po 300 puta ali i dalje ce mu servis bit oko 100 eura jer samo ulje kosta 60 eura. Filter nafte kosta 30 eura, koji sam ja mijenjao svake 20.000 km. Po pravilu mijenja se na 40-50K ali opet necu ustedjet neke pare ako mi nesto pokvari zbog ove nase kvalitetne nafte.

  2. #27
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Filter nafte kosta 30 eura, koji sam ja mijenjao svake 20.000 km. Po pravilu mijenja se na 40-50K ali opet necu ustedjet neke pare ako mi nesto pokvari zbog ove nase kvalitetne nafte.
    Meni je čovjek iz ovlaštenog Fiat servisa rekao da mijenjam filter nafte svaki drugi servis, tj svakih 20-ak hiljada km.

  3. #28
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,344
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    1,198
    Thanked in
    670 Posts

    Default

    Tako i ja radim, mada su mi rekli da se mijenja na 40-50k u inostranstvu.

  4. #29
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,000
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Sipali su mi Castrol EDGE, gledao sam po prodavnica i ista je cijena. Sat vremena kod njih je 20 EUR, slicna cijena je kod svih ovlascenih servisa 20-25 eura.

    Za sve ovo dobijem fiskalni racun, sto znaci da je placen PDV i fakturu sa svim opisima sa pecatom firme.

    E sad mogao sam da uzmem divlje djelove i ulje od 4 eura i da prodjem jeftinije ali cemu to kada cu unistiti auto koje perfektno radi. Ovaj servis radim u prosjeku jednom godisnje, i sta da "ustedim" 40 eura na servis ali zato da pokvarim neki dio koji kosta 400 eura?

    Ljudi moraju da ukapiraju da je velika razlika u odrzavanju starih auta i novih. Moze bit GOLF po 300 puta ali i dalje ce mu servis bit oko 100 eura jer samo ulje kosta 60 eura. Filter nafte kosta 30 eura, koji sam ja mijenjao svake 20.000 km. Po pravilu mijenja se na 40-50K ali opet necu ustedjet neke pare ako mi nesto pokvari zbog ove nase kvalitetne nafte.
    pazi ne pricam ja o djelovima , i ja sipam ulje koje je fabrika preporucila i nije mi zao kupiti skuplje ako ce da mi sacuva motor , ali ja pricam da mi je presmijesno dati ovlascenom serviseru 50e za mijenjanje ulja i filtera pa neka mi daje ne znam kakve racune, sertifikate i knjizice... jer je to posao od 10min


    znam xx osoba koje jedva cekaju da im auto izadje iz garancije samo zbog toga da ga nebi morali odrzavati kod ovlascenog servisera ... jer ti npr. dvije boce antifriza sa zamjenom naplate 50e a ne znam koji antifriz da uzmes ne moze kostati preko 10e , a ovih stvari ima koliko hoces...
    Last edited by Stivi; 25-09-10 at 10:16.
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  5. #30
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,344
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    1,198
    Thanked in
    670 Posts

    Default

    Hmmm, meni nikada za ovaj posao nisu naplatili preko 20 eura ili cak i manje. I pored toga auto mi bude cisto ne sjedne mi majstor masnih pantalona u auto da bi mi umastio sjediste, volan i mjenjac.

    Znam kada sam mijenjao silen(t) blokove razlika da mi ugradi ovlasceni servis ili Daśke iz Mataguza (nestvarna licnost ali malo karikiram) bila citavih 10 eura. A pri tome u ovlasceni servis dobijam garanciju dal' pola godine ili godinu.

    Daśke kad zasere stvar (slucajno ili namjerno) ne mozes mu nista, nikad nisu bio kod njega a ovi ipak imaju firmu koju mozes da cimas (kolko tolko, zavisno kolko vjerujemo nasem pravosudnom sistemi )

  6. #31
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    2008. sam bio u MB servisu, vlasnik vozila sjedne i popije kafu (prvo mora da zakaže servis) a radionica je odvojena staklom kako bi vidio šta se radi. Serviseri stave na sjedište neku dekicu, na volan oblogu i patosnice, i tek nakon toga počinje rad.

  7. #32
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,000
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Hmmm, meni nikada za ovaj posao nisu naplatili preko 20 eura ili cak i manje. I pored toga auto mi bude cisto ne sjedne mi majstor masnih pantalona u auto da bi mi umastio sjediste, volan i mjenjac.

    Znam kada sam mijenjao silen(t) blokove razlika da mi ugradi ovlasceni servis ili Daśke iz Mataguza (nestvarna licnost ali malo karikiram) bila citavih 10 eura. A pri tome u ovlasceni servis dobijam garanciju dal' pola godine ili godinu.

    Daśke kad zasere stvar (slucajno ili namjerno) ne mozes mu nista, nikad nisu bio kod njega a ovi ipak imaju firmu koju mozes da cimas (kolko tolko, zavisno kolko vjerujemo nasem pravosudnom sistemi )
    to je sasvim ok ako su takve razlike ... ali ovo sto sam ja gledao makar u Ljetopis,Roksped,MP je nesto sasvim drugacije (makar po ovim fakturama sto gledam u firmu )
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  8. #33
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Je li bio ko od vas u Ljetopis servis?
    Ja sam bio 4-5 puta do sad.
    Kad dodjesh tamo mozhesh po strani da stojish i gledash shto rade, tj meni su dozvolili ne znam da li zato shto dobro znam vlasnik ili svima dozvoljavaju. Auto pripremaju kao pacijenta za operaciju. Otvori se hauba, stavljaju se prekrivachi na blatobrane da se ne gliba auto, unutra se stavljaju patosnice, prekrivachi po sjedishtima, pri tome majstori su obuchni kao da rade u operacionu salu a ne u auto servis.
    Normalno je da ce za takav rad da naplate 30eura na sat.
    Nije da branim Ljetopis, ali vjerujte mi da je to mnogo ozbiljno uradjeno. Stalno imaju posjete iz Shtutgarta da bi ovi prekontrolisali shto kako rade, jer se licenca mozhe lako izgubit.
    Svaki auto se kachi na njihov interni IS i sve shto vam se radi na autu mora bit zavedeno.
    Djelovi su hermetichki zapakovani sa zhigovima i logom.
    Tu vec ne mozhete uc bez debele veze

    Inache majstori idu stalno na obuke. Koji god novi model izadje moraju ic na obuku. A zamislite koliki su troshkovi obuke za servis MB R klase kojih u cijelu CG ima mozhda 5.

    A pri tome ti radnik kojeg si obuchavao napushti poslije godinu dvije, jer misli da je pokupio svu pamet ovoga svijeta, i otvori svoj MB servis. Nigdje veze.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  9. #34
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kia Soul prva zamjena ulja na 1000 km 90 eura

  10. #35
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    highlands
    Posts
    5,114
    Thanks Thanks Given 
    100
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    kia dere sa cijenama.
    niujedne mi gace lastike nema

  11. #36
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Zato imaju dobre prodajne cijene svojih modela, negdje moraju da zarade (podobro)!

  12. #37
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    U ovlascenom servisu jeste skuplje (a ne mora da znaci), ali bar ne brines da li ce biti dobro uradjeno. Jedan strucnjak je zaboravio da stavi dihtung na filter ulja, pa mi je zamalo sjebao katalizator koji je odmah ispod... od tada samo PSC Knezevic

  13. #38
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,344
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    1,198
    Thanked in
    670 Posts

    Default

    Ne mora da znaci da ce ti ovlasceni servis nesto bolje odraditi od nekog dobro majstora koji radi svoj posao kako treba. U svakom slucaju ja posle ovlascenog ili ne ovlascenog servisa nedelju dana vozim kao na igle dok ne vidim je li sve OK.

  14. #39
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ja svoj majstor internet + neka osnova i vecina stvari se mozhe uradit doma, ako nishta imam vishe inteligencije od vecine majstora koji nisu mogli 2gi osnovne zavrshit pa su se bachili u zanat
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 59
    Last Post: 01-10-12, 23:25
  2. Veliki problem
    By Sampdoria in forum Software
    Replies: 7
    Last Post: 23-09-09, 17:49
  3. Ko je veliki šef
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 13
    Last Post: 20-05-08, 01:52
  4. veliki potop
    By funestis in forum Nauka generalno
    Replies: 8
    Last Post: 25-12-06, 14:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •