Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 39

Thread: Mali/Veliki servis

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,656
    Thanks Thanks Given 
    746
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    162 Posts

    Default Mali/Veliki servis

    Mogli bi ovdje da okacimo i prokomentarisemo cjenovnike za mali/veliki servis kod ovlascenih (i ostlaih) servisera za neke od popularnih modela automobila na nasem trzistu.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    renault clio sport, mali servis na 10.000 km
    promjena ulja, filtera ulja, dopuna tecnosti sa pranje stakala + ruke = 180tak eura...

    kad je izasao iz garancije, to sam uradio sam i ustedio 100 eura.
    Quote Originally Posted by my name is ...
    izvini oli mi rec kako da neciji post stavim u signature ?

  3. #3
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    180e to koshta u ovlasceni servis ? ne zezaj, koma...za te pare da vrhunska riba ti mjenja ulje i to motul ahhahahha

    Alfa 156 1.8TS
    veliki servis: filter vazduha,polena, zupcasti kais,natezac,idler,pumpa za vodu,reparacija varijatora,ruke ~230-240€ + mali (ulje i filter) ~40€....Za ~300e sve s promjenom ulja u mjenjach i kocione tecnosti. Kod Fandja, ovlasteni servis ne znam da li uopshte ima, i ne interesuje me
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    da ne idem u off, ali ako ishta VALJA u nashu drzavu, to su cijene djelova i cijene RUKU ovlascenih servisa, a bogomi i 'obicnih' mehanichara.

    Visim po tih stranih foruma, pa njima po 500 funti uzimaju za ulje, filter ulja, goriva i vazduha + ruke.
    Montiranje auspuha (tj test pipe) sam ja platio 40 eura, njima uzimaju po 300 funti, 300 dolara i slicno.
    Promjenu svih kaisheva, natezacha, zamjena povratnog ventila od turbine, cam follower i jos nesto - 80 eura kod 'domaceg' majstora. To bi me VANI koshtalo do 1000 dolara.
    Quote Originally Posted by my name is ...
    izvini oli mi rec kako da neciji post stavim u signature ?

  5. #5
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ma dobro je to...ja puko' 300+e u trap i vec pizdim jer se chuje neko skripanje a nije proshlo 1000km od kad sam radio to...mnogo bi bio zadovoljniji da sam dao vishe para (za originalni TRW koji nisam mogao nac u CG) i bio miran...sledeci put saljem na reparaciju u SRB, na to imam bar garanciju i po prichi ljudi traje masu masu duzhe od ovog turskog smeca koje se prodaje kod nas...

    i nashi majstori koji za moment-kljuc chuli nisu itd, posjebavaju po sharafa po motoru pa onda poslije muka....

    no da ne idemo u off...
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  6. #6
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,936
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    908
    Thanked in
    482 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefan123 View Post
    ma dobro je to...ja puko' 300+e u trap i vec pizdim jer se chuje neko skripanje a nije proshlo 1000km od kad sam radio to...mnogo bi bio zadovoljniji da sam dao vishe para (za originalni TRW koji nisam mogao nac u CG) i bio miran...sledeci put saljem na reparaciju u SRB, na to imam bar garanciju i po prichi ljudi traje masu masu duzhe od ovog turskog smeca koje se prodaje kod nas...

    i nashi majstori koji za moment-kljuc chuli nisu itd, posjebavaju po sharafa po motoru pa onda poslije muka....

    no da ne idemo u off...
    e da je i meni naci TRW viljuske ne bi zalio koliko da kostaju

    inace veliki servis mi kosta za fiat bravu JTD oko 230e sa rukama
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  7. #7
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by stefan123 View Post
    180e to koshta u ovlasceni servis ? ne zezaj, koma...za te pare da vrhunska riba ti mjenja ulje i to motul ahhahahha

    Alfa 156 1.8TS
    veliki servis: filter vazduha,polena, zupcasti kais,natezac,idler,pumpa za vodu,reparacija varijatora,ruke ~230-240€ + mali (ulje i filter) ~40€....Za ~300e sve s promjenom ulja u mjenjach i kocione tecnosti. Kod Fandja, ovlasteni servis ne znam da li uopshte ima, i ne interesuje me
    Koliko placas ulje kad ti je mali servis 40 eura?

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    njemu ide litar ulja u motor :P
    Quote Originally Posted by my name is ...
    izvini oli mi rec kako da neciji post stavim u signature ?

  9. #9
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    highlands
    Posts
    5,110
    Thanks Thanks Given 
    97
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aCid_cOokiE View Post
    da ne idem u off, ali ako ishta VALJA u nashu drzavu, to su cijene djelova i cijene RUKU ovlascenih servisa, a bogomi i 'obicnih' mehanichara.

    Visim po tih stranih foruma, pa njima po 500 funti uzimaju za ulje, filter ulja, goriva i vazduha + ruke.
    Montiranje auspuha (tj test pipe) sam ja platio 40 eura, njima uzimaju po 300 funti, 300 dolara i slicno.
    Promjenu svih kaisheva, natezacha, zamjena povratnog ventila od turbine, cam follower i jos nesto - 80 eura kod 'domaceg' majstora. To bi me VANI koshtalo do 1000 dolara.
    da ali oni odvajaju 500 funti od 3000 a mi 200 eura od 500.
    niujedne mi gace lastike nema

  10. #10
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    filter i "ruke" ~10e, litar 20k tj. sadashnjeg gold synthetic-a je ~8€..staje ~4L, to ti je to...
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  11. #11
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by stefan123 View Post
    filter i "ruke" ~10e, litar 20k tj. sadashnjeg gold synthetic-a je ~8€..staje ~4L, to ti je to...
    Sad vidjeh da ti pod malim servisom podrazumijevas samo filter ulja i ulje.
    Meni je mali servis filteri ulja, goriva, klime, vazduha i ulje, pa mi zato bi malo 40 eura

  12. #12
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Boka
    Posts
    1,970
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igor R View Post
    Sad vidjeh da ti pod malim servisom podrazumijevas samo filter ulja i ulje.
    Meni je mali servis filteri ulja, goriva, klime, vazduha i ulje, pa mi zato bi malo 40 eura
    Tacno tako, ono je samo zamjena ulja.

  13. #13
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    napisa sam gore shta sam ubrajao u cijenu...nema stvarno potrebe da mijenjam filter polena i neke tako stvari svake pola godine na koliko mjenjam ulje...

    I moga bi se off pobrisat i da stoje samo to i to auto i cijene i bachit se u sticky pa bi eventualno nekome moglo biti korisno...ovako ce bit samo josh jedna bla bla tema...
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  14. #14
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    kod Milenijuma
    Posts
    2,441
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    62
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aCid_cOokiE View Post
    renault clio sport, mali servis na 10.000 km
    promjena ulja, filtera ulja, dopuna tecnosti sa pranje stakala + ruke = 180tak eura...

    kad je izasao iz garancije, to sam uradio sam i ustedio 100 eura.

    Trile, mene je taj isti servis na 10.000km ispao tachno 58 eura, u Renault Alliance. Ne znam jesmo li mi vozili isto auto ali je prosto nemoguce da te to tolko moglo ispanut..

    Drugi servis na 20.000 km me ispao tachno 98 eura, ne mogu se sad sjetit precizno shto je sve bilo josh na taj drugi u odnosu na prvi ali se sjecam cijene dobro...

    Treci servis na 30.000km me tachno ispao 260 eura, i to zbog toga shto su mi naplatili prednje i zadnje Brembo kochnice 160 eura (zadnje nisu morale da se mijenjaju ali sam sve odradio), a ostalo je bilo ovih 100, kao prilikom drugog redovnog servisa..

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    moguce je da sam ja OMANUO, iskreno, ali ja znam da je samo ulje bilo 60tak eura...
    Ne znam jesam li dao sve papire sa njim, ako nisam, pogledacu pa cu slikat i okachit.
    Moguce je da greshim, moguce, slabo sam spavao
    Quote Originally Posted by my name is ...
    izvini oli mi rec kako da neciji post stavim u signature ?

  16. #16
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Curva Nord - Milano
    Posts
    14,344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hahahahahah lazov mali ali oprasta mu se pio je sinoc u Market!
    If you no longer go for a gap that exists, you're no longer a racing driver.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,245
    Thanks Thanks Given 
    711
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    Ja sam prije neki dan bio Rakocevica i u Alliance... Mali serrvis za Megane 1.5dci 105 ks je 100-120 eura. Ulje, filteri *ukljucujuci i filter nafte*

    Za Ibizu sam isto ovoliko placao u M auto. Meni je islo u Ibizu 4-5 litara ulja. Mislim da mi je ulje (litar) bilo izmedju 12-13.5 eura.

    I sad nesto razmisljam kako nekim talentima ispane zamjena ulja i filtera 40 eura, a pri tome se hvali kako je sipao extra mega giga ulje i sve original...

  18. #18
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Za Punta mi je mali servis (ulje i filteri) izlazio 50-55e sve bih sam završio kod prijatelja na kanal.
    Za Stila veliki servis 265e sa radom.

    Za Viana u Slovačkoj otac plaća mali servis (u ovlaštenom servisu) oko 200e, ali je servisni interval do 30000 km, tako da i nije puno.

  19. #19
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post

    I sad nesto razmisljam kako nekim talentima ispane zamjena ulja i filtera 40 eura, a pri tome se hvali kako je sipao extra mega giga ulje i sve original...
    Definitivno ne može, jer samo ulje toliko košta. Osim ako ne sipa Ina ili Modriča, ili ako kupi u Interexu ulje 5l 17KM (9e) Made in Monaco :-).

  20. #20
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,973
    Thanks Thanks Given 
    530
    Thanks Thanks Received 
    773
    Thanked in
    335 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Ja sam prije neki dan bio Rakocevica i u Alliance... Mali serrvis za Megane 1.5dci 105 ks je 100-120 eura. Ulje, filteri *ukljucujuci i filter nafte*

    Za Ibizu sam isto ovoliko placao u M auto. Meni je islo u Ibizu 4-5 litara ulja. Mislim da mi je ulje (litar) bilo izmedju 12-13.5 eura.

    I sad nesto razmisljam kako nekim talentima ispane zamjena ulja i filtera 40 eura, a pri tome se hvali kako je sipao extra mega giga ulje i sve original...
    koje su ti ulje sipali ?

    ps. Vecina tih ovlascenih se dobro dobro ugradjuje u cijenu . Materijal ti kosta npr. 70e i uzmu ti josh 50e za zamjenu . pa jbt 50e za 20min posla


    pps. evo meni ulje koje fabrika preporucuje kosta 7-9e 1L (Selenia) , 5L kupim uspem 4.3l i ostatak mi ostane da dosipam do sledece zamjene. Znaci 5l*9e=45e , filter ulja 5e , filter vazduha 5e . Ruke ne placam, zamijenim ja to sve sam kod brata u servis za 15min
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  21. #21
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,973
    Thanks Thanks Given 
    530
    Thanks Thanks Received 
    773
    Thanked in
    335 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Escobar_BP View Post
    Za Punta mi je mali servis (ulje i filteri) izlazio 50-55e sve bih sam završio kod prijatelja na kanal.
    Za Stila veliki servis 265e sa radom.

    Za Viana u Slovačkoj otac plaća mali servis (u ovlaštenom servisu) oko 200e, ali je servisni interval do 30000 km, tako da i nije puno.
    za MB Sprintera u Letopis zamjena Ulja, Filtera i Antifriza ~350e . Samo ruke 90e ??? Htio sam da pitam jesu li kapkali kap po kap ulje i antifriz jer koliko vidjeh 30-40e im je jedan radni sat
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  22. #22
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    highlands
    Posts
    5,110
    Thanks Thanks Given 
    97
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    npr. za kiu rio mali servis 10000km-185e,dakle filter goriva,vazduha,klime,ulje,filter ulja + ruke (ruke naplacuju 40e za 2h).

    meni za forda 4L ulja - 34e,filter vazduha -7e,filter goriva -10e,filter ulja -10e + 5e majstoru za ruke.
    niujedne mi gace lastike nema

  23. #23
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    za MB Sprintera u Letopis zamjena Ulja, Filtera i Antifriza ~350e . Samo ruke 90e ??? Htio sam da pitam jesu li kapkali kap po kap ulje i antifriz jer koliko vidjeh 30-40e im je jedan radni sat
    Kod ovih je 50e satnica, a kod MB rad servisera prve 3g ili 150k km je besplatan. To je bilo 2007 kad je kupljen Viano, tako da je materijal bio oko 200e jer je rad bio uključen u cijenu.

    Sada je 6 godina ili 160k km, a za Sprintera i do 300k km i uključuje i rad i materijal (ulje, filtere, rashladnu tečnost, tečnost za kočnice) u cijenu vozila.

  24. #24
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,973
    Thanks Thanks Given 
    530
    Thanks Thanks Received 
    773
    Thanked in
    335 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Escobar_BP View Post
    Kod ovih je 50e satnica, a kod MB rad servisera prve 3g ili 150k km je besplatan. To je bilo 2007 kad je kupljen Viano, tako da je materijal bio oko 200e jer je rad bio uključen u cijenu.

    Sada je 6 godina ili 160k km, a za Sprintera i do 300k km i uključuje i rad i materijal (ulje, filtere, rashladnu tečnost, tečnost za kočnice) u cijenu vozila.
    u srecne zemlje i servise . mada ja vjerujem da cu to nadoknadili u cijenu vozila
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  25. #25
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    u srecne zemlje i servise . mada ja vjerujem da cu to nadoknadili u cijenu vozila
    To sigurno. Nijesu oni bez razloga 5-6k eura skuplji od BMW-a i 7-8k od Audija. Moraju to neđe da potroše :-)

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 59
    Last Post: 02-10-12, 00:25
  2. Veliki problem
    By Sampdoria in forum Software
    Replies: 7
    Last Post: 23-09-09, 18:49
  3. Ko je veliki šef
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 13
    Last Post: 20-05-08, 02:52
  4. veliki potop
    By funestis in forum Nauka generalno
    Replies: 8
    Last Post: 25-12-06, 15:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •