Results 1 to 23 of 23

Thread: I: Potrebni programeri

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Birziminium
    Posts
    505
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default I: Potrebni programeri

    Potrebni mladi strucnjaci iz oblasti informacionih tehnologija za rad na razvoju softvera.
    Pozeljna diploma matematickog ili elektrotehnickog fakulteta.
    Svoj detaljan CV poslati na [email protected]

    Sajt firme

    Imate mail za CV. Sve drugo u vezi posla sto bi vas moglo interesovat mozete da pitate mene.
    Last edited by daja; 23-09-10 at 15:37.
    umuntu ngumuntu ngabantu

  2. #2
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    http://www.ecsmon.com/en/

    Dosta neozbiljan sajt za jednu firmu koja se bavi "razvojem" softvera...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  3. #3
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Where you live
    Posts
    239
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Upravo tako slazem se.

  4. #4
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Birziminium
    Posts
    505
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I ja se slazem.
    Last edited by daja; 24-09-10 at 08:44.
    umuntu ngumuntu ngabantu

  5. #5
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,662
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    čovjek traži radnike a ne dežurne analitičare, nečija mišljenja, spamere i ostalo...

  6. #6
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    To je samo sugestija ozbiljnim programerima da to mozda i nije tako ozbiljan posao...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  7. #7
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    EU
    Posts
    112
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa mislim da je potencijalnim interesentnima mnogo bitnije u kojim tehnologijama radite/bi oni trebalo da rade.
    Programiranje je sirok pojam, sta programirate, s cim, u cemu ?

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Taj sajt, inace, uopste nije los u verziji na srpskom.
    one step at a time don’t be living on the line
    i don’t need a friend i got morbid on the mind

  9. #9
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,534
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    a verzija na engleskom je napravljena sa copy paste domace verzije pa su linkovi pukli. Treba samo ubaciti /en/ za svaki link. Nije to tako strasan propust.

  10. #10
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    OK, mozda su moji kriterijumi previsoki...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  11. #11
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Where you live
    Posts
    239
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nijesu Milose visoki kriterijumi nego jednostavno mora da ima prezentaciju valjnu. Ali dobro

  12. #12
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Birziminium
    Posts
    505
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DuPont View Post
    čovjek traži radnike
    Ne trazima ja licno nego firma za koju radim pa rekoh da ucinim nekome. Nemam bas nikakav benefit od toga da se neko od vas zaposli. Hvala ti na korektnosti.

    Sajt je tu od skoro. Ja ga nisam ni dva puta pogleda da budem iskren. Nikad nismo dobili projekat na osnovu toga sto je neko vidio sajt. Za moju firmu nije mnogo ni bitno da li se svidja prodavcima bijele tehnike i dizajnerima. Moguce da grijesim pretpostavljam da je Incognito od ovih drugih zbog toga sto:

    a) ima MacBook i iPhone

    b) stavio je to u potpis da bi mi vidjeli

    c) primjetio je nesto sto je stvar forme - da nije stranica na sajtu zavrsena i diskvalifikova je firmu kao strucnu zbog toga, a nije ni pogleda reference. Ozbiljni programer bi vidio nesto drugo: Ministarstvo finansije ove drzave planira budzet preko naseg softvera, Pink televizija radi sa nasim softverom a tu su jos nekoliko banaka i Drzavna Revizorska Institucija itd... Partneri smo RedHat-a, Pexim-a i Barracuda-e. Ali dodjavola, nije nam stranica zavrsena.

    Neka mi samo ne zamjeri sto pominjem ali znanje JavaScript-a, css-a i kako da se slika poravna lijevo ili desno i te fore dosta ljudi ne smatra za ozbiljno programiranje. Da budem iskren ni PHP tu bas ne ubrajam.

    Istina da sam ostao duzan za tehnologije. Radimo sa Java EE (Java Platform, Enterprise Edition) tehnologijama. Pravi programeri su vjerovatno upoznati a dizajneri neka proguglaju malo. Ne bih ovima drugima savjetova vise od 5 minuta dnevno da citaju o ovome posto zna bit malo komplikovanije od <div style="cool_div"> i slicno.

    Za razvoj koristite sto vam odgovara. Izbor i preporuka svih nas je eclipse. Ja radim na linux-u (na linux serverima su i pokrenute nase aplikacije osim ako se ne zahtijeva drugacije), koleginica ima XP, kolega 7-icu a imamo i mac i win server.

    Vecina framework-a, alata, biblioteka itd koje koristimo su open source ili mozda cak svi:

    hibernate, jackrabbit, jboss, postgresql, eclipse, jbpm, richfaces, vaadin ...

    Oglasi izlazi $utra i u Ponedjeljak u Vijesti ali rekoh posto vas volim da vam dam koji dan prednosti.

    P.S. Pojasnjenje za dizajnere:

    Eclipse je napredno razvojno okruzenje sa finim i uredno poravnatim ikonicama. Objasnjenje sto je linux izlazi iz okvira ovoga kursa.
    umuntu ngumuntu ngabantu

  13. #13
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by daja View Post
    Ne trazima ja licno nego firma za koju radim pa rekoh da ucinim nekome. Nemam bas nikakav benefit od toga da se neko od vas zaposli. Hvala ti na korektnosti.

    Sajt je tu od skoro. Ja ga nisam ni dva puta pogleda da budem iskren. Nikad nismo dobili projekat na osnovu toga sto je neko vidio sajt. Za moju firmu nije mnogo ni bitno da li se svidja prodavcima bijele tehnike i dizajnerima. Moguce da grijesim pretpostavljam da je Incognito od ovih drugih zbog toga sto:

    a) ima MacBook i iPhone

    b) stavio je to u potpis da bi mi vidjeli

    c) primjetio je nesto sto je stvar forme - da nije stranica na sajtu zavrsena i diskvalifikova je firmu kao strucnu zbog toga, a nije ni pogleda reference. Ozbiljni programer bi vidio nesto drugo: Ministarstvo finansije ove drzave planira budzet preko naseg softvera, Pink televizija radi sa nasim softverom a tu su jos nekoliko banaka i Drzavna Revizorska Institucija itd... Partneri smo RedHat-a, Pexim-a i Barracuda-e. Ali dodjavola, nije nam stranica zavrsena.

    Neka mi samo ne zamjeri sto pominjem ali znanje JavaScript-a, css-a i kako da se slika poravna lijevo ili desno i te fore dosta ljudi ne smatra za ozbiljno programiranje. Da budem iskren ni PHP tu bas ne ubrajam.

    Istina da sam ostao duzan za tehnologije. Radimo sa Java EE (Java Platform, Enterprise Edition) tehnologijama. Pravi programeri su vjerovatno upoznati a dizajneri neka proguglaju malo. Ne bih ovima drugima savjetova vise od 5 minuta dnevno da citaju o ovome posto zna bit malo komplikovanije od <div style="cool_div"> i slicno.

    Za razvoj koristite sto vam odgovara. Izbor i preporuka svih nas je eclipse. Ja radim na linux-u (na linux serverima su i pokrenute nase aplikacije osim ako se ne zahtijeva drugacije), koleginica ima XP, kolega 7-icu a imamo i mac i win server.

    Vecina framework-a, alata, biblioteka itd koje koristimo su open source ili mozda cak svi:

    hibernate, jackrabbit, jboss, postgresql, eclipse, jbpm, richfaces, vaadin ...

    Oglasi izlazi $utra i u Ponedjeljak u Vijesti ali rekoh posto vas volim da vam dam koji dan prednosti.

    P.S. Pojasnjenje za dizajnere:

    Eclipse je napredno razvojno okruzenje sa finim i uredno poravnatim ikonicama. Objasnjenje sto je linux izlazi iz okvira ovoga kursa.
    Da, imam MacBook Pro i iPhone, medjutim sve ostalo si pogrijesio u vezi mene...

    Da ti pocnem redom... Kao prvo i osnovno ja sam Java web programer... Dakle svaki dan programiram u Tapestry 5.2.0/Hibernate/Spring razvojnim okruzenjima (framework-cima), Eclipse se podrazumijeva... Radim u firmi koja je prvenstveno dizajnerska agencija, i gdje veoma potenciraju user experience i layout sajta, mozda zbog toga sto radimo uglavnom za strane klijente, koji su mnogo zahtjevniji od nasih... Uz to dobijam gotov dizajn, i bavim se samo Javom, JavaScript-om i HTML-om... Ima i poseban tim koji radi PHP za jednostavne, prezentacione, sajtove... Dalje, 100% razvijamo nas softver od nule, ne prilagodjavamo npr strane ERP sisteme za koriscenje u firmama, i slicne stvari... Radimo samo WEB aplikacije... Sve sto radimo je potpuno autenticno, i (uglavnom) nepoznato nasim prostorima...

    Vi, koliko vidim, niste firma koja je prvenstveno okrenuta web razvoju, zato i ne obracate paznju na stvari kao sto su development i produkcioni sajt... Sajt, ili softver uopste, ne moze otici u produkciju dok ne prodje sve acceptance testove... Da ne spominjem automatizaciju testiranja (TestNG/Selenium)... Vas sajt je samo sklepan na brzinu, i pusten live, i samim tim ne ide u skladu sa renomeom firme koji ti potenciras...

    Zato molim te da zaobidjes pametovanje, i nabrajanje open source framework-a, jer se neko i u Crnoj Gori bavi cutting edge tehnologijama, i sa punim pravom moze kritikovati i davati sugestije svojim kolegama...

    Pozdrav

    ps. @Fijama, nisam ja Milos
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  14. #14
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Birziminium
    Posts
    505
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve je to ok i postujem. Uradio sam istu stvar kao ti cisto da vidis kako to izgleda. Donio sam zakljucak na osnovu jako malo informacija.

    Nama dizajn nije previse bitan (mada mislim da nam tu treba malo vise smeka) iako se to sto radimo svidja ljudima. Poenta je da prodaja bilo cega sto radimo uopste ne zavisi od dizajna proizvoda jer su to sve intranet aplikacije. Samim tim nemamo preveliku potrebu za sajtom. Naravno da cu gledat da se to ispravi jer izgleda neozbiljno.

    Hvala na sugestijama i na pomoci da ova tema bude zivahnija zbog cega mi se vec par ljudi javilo.

    Imas rep+

    :dring:
    umuntu ngumuntu ngabantu

  15. #15
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by daja View Post
    Ne trazima ja licno nego firma za koju radim pa rekoh da ucinim nekome. Nemam bas nikakav benefit od toga da se neko od vas zaposli. Hvala ti na korektnosti.

    Sajt je tu od skoro. Ja ga nisam ni dva puta pogleda da budem iskren. Nikad nismo dobili projekat na osnovu toga sto je neko vidio sajt. Za moju firmu nije mnogo ni bitno da li se svidja prodavcima bijele tehnike i dizajnerima. Moguce da grijesim pretpostavljam da je Incognito od ovih drugih zbog toga sto:

    a) ima MacBook i iPhone

    b) stavio je to u potpis da bi mi vidjeli

    c) primjetio je nesto sto je stvar forme - da nije stranica na sajtu zavrsena i diskvalifikova je firmu kao strucnu zbog toga, a nije ni pogleda reference. Ozbiljni programer bi vidio nesto drugo: Ministarstvo finansije ove drzave planira budzet preko naseg softvera, Pink televizija radi sa nasim softverom a tu su jos nekoliko banaka i Drzavna Revizorska Institucija itd... Partneri smo RedHat-a, Pexim-a i Barracuda-e. Ali dodjavola, nije nam stranica zavrsena.

    Neka mi samo ne zamjeri sto pominjem ali znanje JavaScript-a, css-a i kako da se slika poravna lijevo ili desno i te fore dosta ljudi ne smatra za ozbiljno programiranje. Da budem iskren ni PHP tu bas ne ubrajam.

    Istina da sam ostao duzan za tehnologije. Radimo sa Java EE (Java Platform, Enterprise Edition) tehnologijama. Pravi programeri su vjerovatno upoznati a dizajneri neka proguglaju malo. Ne bih ovima drugima savjetova vise od 5 minuta dnevno da citaju o ovome posto zna bit malo komplikovanije od <div style="cool_div"> i slicno.

    Za razvoj koristite sto vam odgovara. Izbor i preporuka svih nas je eclipse. Ja radim na linux-u (na linux serverima su i pokrenute nase aplikacije osim ako se ne zahtijeva drugacije), koleginica ima XP, kolega 7-icu a imamo i mac i win server.

    Vecina framework-a, alata, biblioteka itd koje koristimo su open source ili mozda cak svi:

    hibernate, jackrabbit, jboss, postgresql, eclipse, jbpm, richfaces, vaadin ...

    Oglasi izlazi $utra i u Ponedjeljak u Vijesti ali rekoh posto vas volim da vam dam koji dan prednosti.

    P.S. Pojasnjenje za dizajnere:

    Eclipse je napredno razvojno okruzenje sa finim i uredno poravnatim ikonicama. Objasnjenje sto je linux izlazi iz okvira ovoga kursa.
    Strasna izjava.

    Nesto ne otvara ovaj http://www.fleka.me/ ?
    Attachment 46983
    Last edited by n00b; 24-09-10 at 19:36.

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,444
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by daja View Post
    <div style="cool_div">
    Mislim da si ovdje pokazao da ne vladas ni obicnim html-om.. ali, da ne duzim...

  17. #17
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Birziminium
    Posts
    505
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Z600 View Post
    Mislim da si ovdje pokazao da ne vladas ni obicnim html-om.. ali, da ne duzim...
    Sto se cini od dizajnera. Znam prijatelju da je ovo nepravilno ali ne obracam paznju na te stvari e me da budem iskren zabolje za html i ostale ultranapredne tehnologije koje si uspio da savladas. Evo ispravna verzija da te glava ne boli:

    <DIV class="cool_div">
    umuntu ngumuntu ngabantu

  18. #18
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    603
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja nemam pojma o cemu vi pricate, ali cu se ipak javiti na oglas

  19. #19
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Birziminium
    Posts
    505
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vele_PG View Post
    Ja nemam pojma o cemu vi pricate, ali cu se ipak javiti na oglas
    Odlicno posto ne trazimo vec nauceni kadar. Valjalo bi da je kandidat upoznat sa Javom a ostalo je mozda bolje da se pocne sa nule posto je neke stvari tesko ispravljat.
    umuntu ngumuntu ngabantu

  20. #20
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Drago mi je da se razumijemo...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Javice vam se par ljudi koji su zavrsili C smjer na PMF-u po starom a traze posao. Nadam se da nudite fine uslove, da se nisam bez veze iscimao sa ljudima. Za neke od njih mogu da garantujem da su dobri ljudi, za neke cete mi vi oprostiti sto ne mogu. Broj dezurnih dusebriznika koji se javio da se posere u oglas vam je podigao reputaciju kod mene.
    Last edited by chatnick; 24-09-10 at 20:14.
    one step at a time don’t be living on the line
    i don’t need a friend i got morbid on the mind

  22. #22
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    www.Fleka.me i dalje ne radi? `Bliding edz` tehnologije.


    Vi, koliko vidim, niste firma koja je prvenstveno okrenuta web razvoju, zato i ne obracate paznju na stvari kao sto su development i produkcioni sajt... Sajt, ili softver uopste, ne moze otici u produkciju dok ne prodje sve acceptance testove... Da ne spominjem automatizaciju testiranja (TestNG/Selenium)... Vas sajt je samo sklepan na brzinu, i pusten live, i samim tim ne ide u skladu sa renomeom firme koji ti potenciras...

    Zato molim te da zaobidjes pametovanje, i nabrajanje open source framework-a, jer se neko i u Crnoj Gori bavi cutting edge tehnologijama, i sa punim pravom moze kritikovati i davati sugestije svojim kolegama...
    Imate li barem neki FWA site of the day? Posto kazete, niste puno poznati ovdje?
    Last edited by n00b; 24-09-10 at 21:07.

  23. #23
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Da se nesto razumijemo... Kao prvo, ja sam ovdje komentarisao o svojim sposobnostima, i u svoje ime, tj kako ja kao Java developer vidim pomenuti sajt... U Fleci sam tek nekih pola godine, a tek u zadnjih godinu dana je ona krenula sa razvojem najsavremenijih Java aplikacija... Prema tome nemate sto komentarisati Fleku... Sajt vam sada radi, pa na njemu mozete pronaci dosadasnje flekine projekte, medju cijim imenima su Nike, Prada, IED, itd... Nemam sto vise komentarisati... Nek ovo dodje kao refresh oglasa... Pozdrav
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Potrebni FTA sat. resiveri!
    By spicanin in forum Ostali oglasi
    Replies: 9
    Last Post: 04-06-10, 16:38
  2. Replies: 18
    Last Post: 12-03-10, 13:30
  3. Potrebi programeri i dizajneri
    By Local in forum Software
    Replies: 12
    Last Post: 23-05-06, 10:25
  4. Potrebni MB(478)/DDR/GPU/...
    By Gorgon in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 27-11-04, 12:31

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •