Results 1 to 9 of 9

Thread: Reforma zdravstva

  1. #1
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default Reforma zdravstva

    Evo bruji se na TV i u novinama o reformi zdravstva, o formiranju osam medicinskih centara na teritoriji Crne Gore, u kojima bi se objedinile bolnice i domovi zdravlja.

    http://www.vijesti.me/vijesti/raduno...u-clanak-62645

    Stručnjaci vele da će time pomoći pacijentima, ali pošto su nas navikli samo na pogrešne korake, ne mogu da se ne zapitam da li će to funkcionisati baš tako kako kažu?
    Evo komentari ispod ovog teksta u Vijestima govore koliko mi u stvari ne vjerujemo niti našoj vladi niti zdravstvu...

    "sudeci po tome koliko su sposobni i ministar i njegovi direktori kao i efikasnost cijelog sistema najbolje je da zdravstvo prodamo rusima."

    Što velite, treba li nam još jedna reforma i je li ovo znak da će nam zdravstvo propasti konačno (i mi sa njim), pošto kako su koju reformu sproveli to nam je gore bilo?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  2. #2
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    664
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A sto se tice zdrastva, evo 2-3 mjeseca ne mogu naci neke tablete i moram ih kupovati, a da su jeftine nisu. Mada ima nekih koje evo pola godine ne mogu naci, nego su jeftinije, to je stvarno sramota.

    I treba reforma, nista mrznije mi nije no kad se mora ici na pregled, pa ljudi se guraju, psuju jednog drugog, samo sto se ne potuku, isto je pocelo i po apotekama.
    Da ne pricam da su mi kad mi je trebala mala operacija na prstu rekli da dodjem za 3mjeseci da mi to operisu, pa da sam posao poslije 3 mjeseci isao bih da mi ga amputiraju kakva mi je bila rana i pocelo je da se inficira, ali eto svako hvata vezu kada se mora.

    Mislim da je ovom narodu pod hitno potrebno da se vecina tih ljekova nabavi i da se omoguci dostupnost pregleda za maksimum 2 nedelje, a ne mora se cekati i po 2-3 mjeseca, da se bukvalno umre dok te pregleda doktor sto ti je.

  3. #3
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    ooo, pa nijesam ni mislila da nam ne treba, samo da li je moguće od ove vlasti očekivati da nam donese jednu dobru reformu? Rekoh, a oni me ne demantuju, da je svaka reforma ovdje bila katstrofa
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  4. #4
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    664
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ooo, pa nijesam ni mislila da nam ne treba, samo da li je moguće od ove vlasti očekivati da nam donese jednu dobru reformu? Rekoh, a oni me ne demantuju, da je svaka reforma ovdje bila katstrofa
    Da zasto da ne ? Ako postoji iskrena volja, a ne samo prodaja praznih prica ,kao to da ljekova ima,a kad se podje nema ih nikad.

  5. #5
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    da li je moguće od ove vlasti očekivati da nam donese jednu dobru reformu
    Oni prosto nemaju kadrove na mjestima na kojima je to potrebno da bi sproveli reformu. Niti ih zanima, osim politicki podobne da drze za nacelnike, koji ce da skupljaju glasove. Ovo je ovako u svaku drzavnu ustanovu.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ovo je na zalost na nasu nesrecu jedna velika istina. nesposobnost, javasluk, nebriga, neznanje, nehumano ponasanje vlada na svakom koraku.

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Oni prosto nemaju kadrove na mjestima na kojima je to potrebno da bi sproveli reformu. Niti ih zanima, osim politicki podobne da drze za nacelnike, koji ce da skupljaju glasove. Ovo je ovako u svaku drzavnu ustanovu.

  7. #7
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    664
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ali se definitivno mora promijeniti nacin na koji mozemo doci na pregled pa to je katastrofa, ne mozes predati nista kolika se guzva stvara ispred saltera, guraju se ljudi pojeli bi te.

  8. #8
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Guraju se ljudi sto moraju i sto znaju da ce izvisit ako se ne guraju.
    Ja bih da se vrati stari sistem gdje ides bez zakazivanja u hitnu i kojeg doktora zateknes taj te pregleda.
    Malo sacekas i to je to, a ne ove gluposti i peripetije oko zakazivanja kod izabranog gdje moras da zakazes
    kad je doktor u smjeni i kad konacno bude u smjeni zakaze ti sestra za 3 nedjelje.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  9. #9
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    664
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Guraju se ljudi sto moraju i sto znaju da ce izvisit ako se ne guraju.
    Ja bih da se vrati stari sistem gdje ides bez zakazivanja u hitnu i kojeg doktora zateknes taj te pregleda.
    Malo sacekas i to je to, a ne ove gluposti i peripetije oko zakazivanja kod izabranog gdje moras da zakazes
    kad je doktor u smjeni i kad konacno bude u smjeni zakaze ti sestra za 3 nedjelje.
    A nije samo guranje vec se nema reda uopste, psuju se, neko ulazi samo nesto da pita doktora, neko ovo neko ono, smuci mi se kad podjem.
    Jos kad mi kazu dodji u 9, a dodjem dosta prije toga, tek tamo oko 12 mi dodje red, sva sreca pa ne moram puno ici, ali treba neki red da se uvede.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kad u penziju i reforma PIO
    By AltaMarea88 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 28-05-12, 14:18
  2. Reforma katolicke Crkve...
    By Karma in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4
    Last Post: 04-02-04, 22:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •