Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 61

Thread: Registar o svim dugovima gradjanina

  1. #1
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Registar o svim dugovima gradjanina

    Do juna 2011 uvodi se Registar dugovanja gradjanina, koji voci Centralna Banka, koji ce zbog neplacene struje za jedan mjesec preko e-merga (elektronske evidencije koja povezuje banke, CBCG i MFI) automatski onemoguciti gradjanina da dobije kredit. TO JE DOBRO , ALI I ZASTRASUJUCE, jer ljude koji su zapustili redovna placanja fakticki onemogucava da se ukljuce u drustvo kao normalni gradjani (moze im pomoc neki clan familije jedino. da on uzme kredit na svoje ime).

    ZATO SVAKO OZBILJAN KO IMA DUGOVA I MOGUCNOSTI DA UZME NA VRIJEME KREDIT TREBA SADA TO DA UZME I OTPLATI, pa da POCNEMO DA ZIVIMO KAO PRAVI EVROPSKI GRADJANI, KOJI CE VODITI RACUNA O SVAKOM CENTU, JER SA ZIVOTOM NEMA ZEZANJA ....(meni je ovo pod starost izgleda doslo, da se opametim...a mnim i mnogima ce drugima doc).

    Uvodi se MNE u red na svim poljima....evo ce se i Dakic rijesit na najbolji nacin (ako ne iskoriste ovu FER ponudu-ne treba ih zalit...ni njih ni povjerioce....nego nek se malo pogadjaju i nek uzmu stan i pare, jer nece pogrijesit ../CESTITKA ONOME KO JE DOSAO NA OVU GENIJALNU IDEJU KAKO DA SE UVEDE RED: 1.PLATE DUGOVI RADNICIMA;2. POKRENE I GRADJEVINARSTVO;3. POKRENE BANKARSTVO.. A MLADI LJUDI DA DOBIJU MOGUCNOST DA KUPE STAN NA ELITNOJ LOKACIJI ZA GODINU DANA/). Ostaje da se dovrsi problem Oboda, i rijesi Duvanski i Mljekara od vecih fabrika...vjerovanto sam neku zaboravio, ali je kljucni bio aluminijumski kompleks i Zeljezara (jer se sa tim fakticki rjesava Niksic, koji ce sledeci da napreduje).

    http://http://www.portalanalitika.me...dugovima-.html

    Pozdrav,
    Last edited by Old Bone; 05-09-10 at 13:08.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  2. #2
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Mislim da je to ipak pretjerivanje ako se radi o jednom neplacenom rachunu, ali ako ce nekog reda uvesti, onda u redu. Nadam se da ce tako biti azurni kad se radi o stetnim naplatama struje puta-puta pa ponovo, kao sto je bilo do sada. Kako mislim da mimo vremena Scepana Malog u CG nije bilo zakona, eto da podrzimo sve slichno pa i radikalnije.
    Nazalost, sve sam vise svjesna (dolazeci cesce u CG i pracenjem rada i zakona u CG..) postoje katastrofalne "rupe" da bi se moglo poslovati u CG na isti nacin kao i na zapadu. Zato me nasmje mnogo sto sta, a posebno kad ocekuju zapadne plate jer "rade po zapadnim normama" - a tih normi nigdje. Istina da insistiramo, ali takvih zakonskih rupa imate da je nevjerovatno kako uopste i jedna zapadna firma vodi knjige u CG i kako to opravdava na zapadu.
    Sto se tiche vrednosti "centa" sve sam vise ubijedjena na osnovu lichnog iskustva i posmatranja, ko nije 1 USA dolar zaradio i na isti platio porez, taj ne zna sta je novac.

    Hvala Lepo

    p.s. Jesam se nasmijala bahatosti i oholosti procjenjivanja zemlje 200e. Oprostite ali i ovi su pretjerali sa predlogom od 140e. Nego, njihov problem i njihove ponude, pa nek racunaju realne cijene na njihov nacin...
    Last edited by Maja; 05-09-10 at 18:11.

  3. #3
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    17,010
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,557
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Znam da CBCG ima registar u kome se vodi evidencija o kreditnoj zaduženosti građana, i da bi pristup tom registru trebalo da, u skorije vrijeme, dobiju i komercijalne banke.

    Ako je istina to o registru dugovanja struje, komunalija i poreza, i to i za fizička i pravna lica, nema šansi da se to pimjenjuje dosljedno. Koliko tajkunčića naših plaća komunalije i poreze? I da njih bez kredita ostavimo? Nećemo ga toga filma gledat... Milsim na naplatu tajkunskih dugovanja, ne na postojanje registra.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  4. #4
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Ovo je super vijest, konacno ce nam plate skocit minimum 300 %!!

    Jer ne vidim svrhu ovoga ako se za ovoliko ne povecaju plate, a da moze coek zivjet i jest kad sve racune poplaca...
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  5. #5
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    Ovo je super vijest, konacno ce nam plate skocit minimum 300 %!!

    Jer ne vidim svrhu ovoga ako se za ovoliko ne povecaju plate, a da moze coek zivjet i jest kad sve racune poplaca...

    Po mojoj analizi stanja... ovo je tek nista i mislim da ce doci do drastichnog smanjenje plata tj. smanjivanje na osnovama realne produktivnosti i obrta, nevezano za skale u EU. Identichno kao i u regionu. Obzirom da u CG postoji ogromni trosak u sferi isplate "radnika" koji ne rade, a na platnom su spisku, sve sa redovnim obaveznim dodacima.. Neko to mora da plati. Da li ce to nadoknadjivati ti "radnici" ili kao uvijek radnici.. kako god.
    Ono sto bi trebalo da se preslika iz Regiona, to je poravnanje troskova za zaposlene jednako za one koji su na odredjeno i neodredjeno vrijeme.. itd itd. No, druga tema i ..
    Jest ce se... Priganice, kacamak...Djakonija nece faliti.


    Hvala Lepo

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    Ovo je super vijest, konacno ce nam plate skocit minimum 300 %!!

    Jer ne vidim svrhu ovoga ako se za ovoliko ne povecaju plate, a da moze coek zivjet i jest kad sve racune poplaca...
    Naravno da će plate skociti jer ce biti obaveza da je taj registar dugova javan i ja na listu samo ukucam "Kvarni" i onda vidim da ti zirant ne bi bio ni u ludilu. Odma mi se plata povecala za ratu kredita koju bi vracao za tebe
    Da ne pricamo kakav će biti biznis zelenasima prilikom otkupa tih dugova da se neko skine sa liste

  7. #7
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Naravno da će plate skociti jer ce biti obaveza da je taj registar dugova javan i ja na listu samo ukucam "Kvarni" i onda vidim da ti zirant ne bi bio ni u ludilu. Odma mi se plata povecala za ratu kredita koju bi vracao za tebe
    Da ne pricamo kakav će biti biznis zelenasima prilikom otkupa tih dugova da se neko skine sa liste
    hahahahahaha genijalno..
    Svaka cast g. Hari.


    Hvala Lepo

  8. #8
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,338
    Thanks Thanks Given 
    433
    Thanks Thanks Received 
    2,697
    Thanked in
    1,310 Posts

    Default

    Ne shvatam. Zar ljudi ne podizu kredite bas da bi isplatili dugove? Ako im zbog dugova zabrane kredite koja je svrha postojanja kredita? Sigurno ih niko ne uzima iz zabave.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  9. #9
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Kako ne svatas? Ideja je da se smanji uvoz i prodaja skupih kovcega, onih preko 300 eura, kao i da se svakome vrati po zaslugama. Jer onda kad neko umre, porodica zbog neplacenog racuna za struju ne moze da podigne kredit da sa'rani mrca u skupi kovceg, jer ne zasluzuje ta porodica taj luksuz, cim nisu placali struju jedan mjesec.
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  10. #10
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ne shvatam. Zar ljudi ne podizu kredite bas da bi isplatili dugove? Ako im zbog dugova zabrane kredite koja je svrha postojanja kredita? Sigurno ih niko ne uzima iz zabave.
    Krediti se uzimaju da bi se napravila zarada i premostila neka situacija koja treba da dovede do dobitka.. Bar u normalnim okolnostima.
    Kako je ovo novost u CG trebace im malo vremena da pojasne o chemu se tu radi, koja su pravila, nakon koliko vremena se "skidaju" duznici sa liste i nakon isplate duga itd itd. Ovaj princip je poznat za neke drzave i direktno je vezan i za dobijanje drzavljanstva, pa cak i zaposlenja itd. Dakle, nije u pitanju samo mogucnost za kredit, vec i mnogo sto sta pride.
    U ovom "biznisu" registra duznika profitiraju advokatske agencije koje predstavljaju firme, "gone" duznike zaracunavajuci im i svoj uchinak, kamate..a g. Hari je tu naveo i moguci benefit "aktivnosti" direktno vezanih za upis u registar.

    Hvala Lepo

    p.s. G. Kvarni,.. Ne radi se o jednom mjesecu zakasnjenja, nego po odredjenom periodu koji treba da se definise i ugovorima. Mnogi reaguju 2+1 mjesec, a neki i drugacije.
    Last edited by Maja; 05-09-10 at 21:32.

  11. #11
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Molim Vas Majo, pa Vi ste ozbiljna zena, pametna, zar stvarno mislite cemo mi kao svi ostali? Ma mi cemo tu dvojku iz 2+1 odma da maknemo, da vide svi kako mi mozemo glavom kroz zidove.
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  12. #12
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    Molim Vas Majo, pa Vi ste ozbiljna zena, pametna, zar stvarno mislite cemo mi kao svi ostali? Ma mi cemo tu dvojku iz 2+1 odma da maknemo, da vide svi kako mi mozemo glavom kroz zidove.
    Mislim da je preslikano iz zakona jedne drzave i tu "nada" da nece biti tako vec onako... Mislim da ce biti zalud.
    Tek, koliko ce to odgovarati bankama u slucaju sa CG, to je vec diskutabilno. Inace, banka ima svoje pravo politike poslovanja uz rizike i diskreciju, pa moze i to da preskochi. Ali, nije zgorega da takav registar postoji i zbog ovih drugih zakonskih konekcija.

    Hvala Lepo

  13. #13
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Mislim da je preslikano iz zakona jedne drzave i tu "nada" da nece biti tako vec onako... Mislim da ce biti zalud.
    Tek, koliko ce to odgovarati bankama u slucaju sa CG, to je vec diskutabilno. Inace, banka ima svoje individualno pravo politike poslovanja uz rizike, pa moze i to da preskochi. Ali, nije zgorega da takav registar postoji i zbog ovih drugih zakonskih konekcija.

    Hvala Lepo
    Ovo ste u pravu, individualno pravo za odredjene individue

    Sto se licno mene tice,neka uvedu registar, ja necu osjetit da postoji, niti ce imat kakog uticaja na moj zivot.

    Interesantno mi je bilo ono sto si gore pomenula, za radnike i "radnike". Jer ja znam mnogo mnogo "radnika", koji i dalje "rade" i bitisu, i zaradjuju koliko ja, s tim sto je moja produktivnost, pa za okoooooo.........100% veca od njihove...
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,387
    Thanks Thanks Given 
    2,815
    Thanks Thanks Received 
    4,014
    Thanked in
    1,939 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Do juna 2011 uvodi se Registar dugovanja gradjanina, koji voci Centralna Banka, koji ce zbog neplacene struje za jedan mjesec preko e-merga (elektronske evidencije koja povezuje banke, CBCG i MFI) automatski onemoguciti gradjanina da dobije kredit. TO JE DOBRO , ALI I ZASTRASUJUCE, jer ljude koji su zapustili redovna placanja fakticki onemogucava da se ukljuce u drustvo kao normalni gradjani (moze im pomoc neki clan familije jedino. da on uzme kredit na svoje ime).

    ZATO SVAKO OZBILJAN KO IMA DUGOVA I MOGUCNOSTI DA UZME NA VRIJEME KREDIT TREBA SADA TO DA UZME I OTPLATI, pa da POCNEMO DA ZIVIMO KAO PRAVI EVROPSKI GRADJANI, KOJI CE VODITI RACUNA O SVAKOM CENTU, JER SA ZIVOTOM NEMA ZEZANJA ....(meni je ovo pod starost izgleda doslo, da se opametim...a mnim i mnogima ce drugima doc).

    Uvodi se MNE u red na svim poljima....evo ce se i Dakic rijesit na najbolji nacin (ako ne iskoriste ovu FER ponudu-ne treba ih zalit...ni njih ni povjerioce....nego nek se malo pogadjaju i nek uzmu stan i pare, jer nece pogrijesit ../CESTITKA ONOME KO JE DOSAO NA OVU GENIJALNU IDEJU KAKO DA SE UVEDE RED: 1.PLATE DUGOVI RADNICIMA;2. POKRENE I GRADJEVINARSTVO;3. POKRENE BANKARSTVO.. A MLADI LJUDI DA DOBIJU MOGUCNOST DA KUPE STAN NA ELITNOJ LOKACIJI ZA GODINU DANA/). Ostaje da se dovrsi problem Oboda, i rijesi Duvanski i Mljekara od vecih fabrika...vjerovanto sam neku zaboravio, ali je kljucni bio aluminijumski kompleks i Zeljezara (jer se sa tim fakticki rjesava Niksic, koji ce sledeci da napreduje).

    http://http://www.portalanalitika.me...dugovima-.html

    Pozdrav,
    Dakic je daleko od rijeshenoga moj Bone.
    Radnicima se u prosjeku duguje od 25 do 30 hiljada + zatezna kamata. Za toliko od genijalnih gradjevinara mogu da dobiju po jednu sobu i špajz bez ostaloga.
    A kako sud prodaje imovinu a radnike (njih 1000) zastupa advokat, a nekih 100 neki toboze predstavnik manjinskih radnika i ostecenih :roll: ja cu ti sa sigurnošću reć da je sud neće prodat ispod onoga što se radnicima duguje.
    A vi to bolje znate od mene jer ste iz te branše.

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Znam da CBCG ima registar u kome se vodi evidencija o kreditnoj zaduženosti građana, i da bi pristup tom registru trebalo da, u skorije vrijeme, dobiju i komercijalne banke.

    Ako je istina to o registru dugovanja struje, komunalija i poreza, i to i za fizička i pravna lica, nema šansi da se to pimjenjuje dosljedno. Koliko tajkunčića naših plaća komunalije i poreze? I da njih bez kredita ostavimo? Nećemo ga toga filma gledat... Milsim na naplatu tajkunskih dugovanja, ne na postojanje registra.
    Komercijalne banke to imaju odavno
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ne shvatam. Zar ljudi ne podizu kredite bas da bi isplatili dugove? Ako im zbog dugova zabrane kredite koja je svrha postojanja kredita? Sigurno ih niko ne uzima iz zabave.
    Ne, ljudi su uzimali za doček NG u Dubai, za izlet do Pariza i slične gluposti.
    Potrošački na 5 godina za užitak od 5 dana pa ti vidji
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ne shvatam. Zar ljudi ne podizu kredite bas da bi isplatili dugove? Ako im zbog dugova zabrane kredite koja je svrha postojanja kredita? Sigurno ih niko ne uzima iz zabave.
    Ima jedna crnogorska mudrost koja kaze " nije poginuo zajam nego vraćanje" Krediti se podizu za razne potrebe i nije problem sto se dizu, banke ocjenjuju neciju kreditnu sposobnost, onaj koji privatno pozajmluje vjeruje na rijec..... na listu bivaju oni koji taj kredit nijesu vratili. Nijesam bas siguran da je dobro ovo tumacenje da ce tamo zavrsiti i oni koji nijesu platili struju zadnji mjesec ili dva jer nesto slicno nidje nijesam cuo da je tako rijeseno.

  16. #16
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    360
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Uvodi se MNE u red na svim poljima....evo ce se i Dakic rijesit na najbolji nacin (ako ne iskoriste ovu FER ponudu-ne treba ih zalit...ni njih ni povjerioce....nego nek se malo pogadjaju i nek uzmu stan i pare, jer nece pogrijesit
    kako su vec napali dakicevce sto odbijaju, a niko ne ulazi u detalje ponude. novcana ponuda koju su dobili pokriva samo 70% onoga sto im se duguje, drugim rijecima, od njih se trazi da se odreknu 30% duga i citave kamate i da pare dobijaju u milion rata (mnogi nece docekat ni da ih prime)...a ponuda za stanove je smijesna, jer se ljudima duguje u prosjeku po 10 do 15 hiljada, za sta ne mogu ni spajz da kupe
    I don't necessarily agree with everything I say.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    Ovo ste u pravu, individualno pravo za odredjene individue

    Sto se licno mene tice,neka uvedu registar, ja necu osjetit da postoji, niti ce imat kakog uticaja na moj zivot.

    Interesantno mi je bilo ono sto si gore pomenula, za radnike i "radnike". Jer ja znam mnogo mnogo "radnika", koji i dalje "rade" i bitisu, i zaradjuju koliko ja, s tim sto je moja produktivnost, pa za okoooooo.........100% veca od njihove...
    Ukoliko je ovo zvanicni registar to znachi da je projekat preslikan. A ako je preslikan program, onda cete i Vi imati veze s njim, jer cete biti u obavezi da dostavite dokument da niste na tom spisku, i to za mnogo sto sta u zivotu. Taj dokument, potvrda kosta i to je jedan od nacina zarade CBCG. Ne rade oni to zbog postenja nego i zbog svog interesa.
    Sto se tiche mog spominjanja "radnika", to se odnosilo na one koji jesu na platnom spisku, ali uopste ne moraju da dolaze na posao i nemaju radno mjesto. Teorija je u CG jako zanimljiva.


    Hvala Lepo

    p.s. Dakicevci su mogli zaradjivati samo na poljoprivrednoj poizvodnji na dobijenom terenu, ali "spajz" je primamljiviji.. izgleda.
    Mislim da bi oni trebali da traze i ochekuju bar 500e po kvadratu.. To iz humanih razloga i podrzavam. Ali.. mislim da su ovi ponudjachi sa cifrom od 140e totalno promasili realnost - ekonomski blef. Samo mi lichi ponuda - da bi se odbilo (ali broji se da je nudjeno), sargarepa stil, jer niko normalan ne bi ponudio toliku cifru u danasnjem vremenu.
    Last edited by Maja; 05-09-10 at 21:57.

  18. #18
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Dakic je daleko od rijeshenoga moj Bone.
    Radnicima se u prosjeku duguje od 25 do 30 hiljada + zatezna kamata. Za toliko od genijalnih gradjevinara mogu da dobiju po jednu sobu i špajz bez ostaloga.
    A kako sud prodaje imovinu a radnike (njih 1000) zastupa advokat, a nekih 100 neki toboze predstavnik manjinskih radnika i ostecenih :roll: ja cu ti sa sigurnošću reć da je sud neće prodat ispod onoga što se radnicima duguje.
    A vi to bolje znate od mene jer ste iz te branše.


    Komercijalne banke to imaju odavno

    Ne, ljudi su uzimali za doček NG u Dubai, za izlet do Pariza i slične gluposti.
    Potrošački na 5 godina za užitak od 5 dana pa ti vidji
    Kad sam dosao u MNE (valjda prije 11 godina) Dakic je bilo ZALOSNO VIDJET (imao sam neko posao, pa sam svratio u tu karikaturu od fabrike....
    Ocekivao sam da nece dobit nista...ili neku socijalu najstrasniju (zapravo BIOI SAM UBIJEDJEN!)
    Kad vidji sad-DOBISE STANOVE I PARE, U NEKOJ FER CIJENI, cini mi se.
    Pozdrav
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  19. #19
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,102
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    560 Posts

    Default

    Činiti se
    Stanove im daju u vrijednosti od nekih 20 miliona.Pošto radnika ima skoro 1500 kad se te pare podijele dobija se nekih 15k po radniku a za to kod pomenutih firmi nema ni sobu da kupe.Tj oni njima kako sam shvatio daju dugovanja u naturi.Vi nama zemlju(koju su inače u okolini prodavali i po 400+ eura za kvadrat) a mi vama stanove koje vi prodate i naplatite se.Tj stanove oni ne mogu prodat jer je kriza pa pokušavaju da ih uvale radnicima kako bi drugog o jadu zabavili.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Činiti se
    Stanove im daju u vrijednosti od nekih 20 miliona.Pošto radnika ima skoro 1500 kad se te pare podijele dobija se nekih 15k po radniku a za to kod pomenutih firmi nema ni sobu da kupe.Tj oni njima kako sam shvatio daju dugovanja u naturi.Vi nama zemlju(koju su inače u okolini prodavali i po 400+ eura za kvadrat) a mi vama stanove koje vi prodate i naplatite se.Tj stanove oni ne mogu prodat jer je kriza pa pokušavaju da ih uvale radnicima kako bi drugog o jadu zabavili.
    Vi se salite?
    Ja se zezam za 500e po kvadratu jer je smijesna/pretjerana cijena i od 140e po kvadratu, ali ovo...400e? Koji su to bizMismeni kupovali po toj cijeni u onoj zoni? Nalaziste zlata i dijamanata pa...?

    Hvala Lepo

  21. #21
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,463
    Thanks Thanks Given 
    3,005
    Thanks Thanks Received 
    1,446
    Thanked in
    778 Posts

    Default

    Off topic malo ali moram rec.
    Arapi su cini mi se nudili za tu zemlju nedje oko 40ak miliona, ali je serif tu umijesao prste i vrdao vrdao vrdao, da bi oni odustali, i da bi ova dva postena biznismena mogli da uzmu zemlju po nizoj cijeni.
    Mugosa jednog dana cu ti ucinjet nesto da pokusam da vratim sve sto si ucinio narodu podgorice.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  22. #22
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Da izguslamo i to sa zemljoposjednicima do kraja... Elem gradovi se mogu kupiti za par desetina hiljada dolara u Americi, ali to ne moze da kupi svako jer postoji neka visa politika, tako da spominjati price od 40 miliona za onu periferiju... khm.
    Ali da CG stampa novac za chitavu EU pa mnogo jada sa 'jeftino' 26 miliona. Sa 26 miliona se u roku od 3 godine u proizvodnji izvlachi x puta, a Dakicevci godinama (10?) cekaju spajz. Zanimljivo koliko su vispreni i radni.. a i blago njima sa 'savjetnicima' taj novac tj. cifru po realnom stanju mogu da sanjaju sledecih bar 10-tak god..

    Hvala Lepo

  23. #23
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,463
    Thanks Thanks Given 
    3,005
    Thanks Thanks Received 
    1,446
    Thanked in
    778 Posts

    Default

    To za periferiju su pricali i za dio oko Delte pa vidji sto se tamo cini.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  24. #24
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Sto je bilo bilo je jer je moglo tada biti...
    U biznisu se gleda sadasnje i buduce vrijeme. Proslo..bilo i proshlo. Podgorica ima periferije napretek i mnogo jeftinije - realnije.

    Hvala Lepo

  25. #25
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,102
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    560 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Vi se salite?
    Ja se zezam za 500e po kvadratu jer je smijesna/pretjerana cijena i od 140e po kvadratu, ali ovo...400e? Koji su to bizMismeni kupovali po toj cijeni u onoj zoni? Nalaziste zlata i dijamanata pa...?

    Hvala Lepo
    Vesko Barović prije možda dvije godine kod Duvanskog.I tad je to bilo jeftino jer je Popović(Carine) isti dan po većoj cijeni kupio na Stari Aerodrom.Baroviću su na licitaciju izašli ljudi koji su ponudili po 1e veću cijenu od početne i odustali.Tad se bila velika frka digla jer su neki valjda prisiljeni bili da odustanu od licitacije prije početka.Bilo po novina dugo vremena.A inače,nije teško nać po koliko se sad prodaju placevi tamo.

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. SLI na svim plocama!
    By VanjaTheMan in forum Hardware
    Replies: 2
    Last Post: 27-09-09, 15:39
  2. K: Registar kasu
    By zeljkaa in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 21-01-09, 20:36
  3. Sta bi sa svim onim predreferendumskim opozicionarima
    By Milos111111 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 7
    Last Post: 01-08-06, 22:01
  4. Izbori na svim nivoima?
    By Denunciator in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 06-09-04, 00:29

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •