Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 59

Thread: Overclock

  1. #1
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default Overclock

    Evo. Posto se niko nije sjetio, da otvorim i thread o overclocku. Veoma popularnoj disciplini

    Svi mi volimo da dobijemo vise, a za manje para. OC nam to i omogucava.
    Dakle... Sta je overclock? - Evo, npr. imate procesor, koji radi na 2.4GHz. A zelite mnogo vise od njega i ne ulazu vam se pare? - Nikakav problem, i to je moguce. Uz blagi overclock (bez rizika), moze se postignuti da stabilno radi na 2.8 ili 3GHz. Tako na primjer, procesor placen 60 eura radi jednako kao neki od 100-150E
    Kako to uraditi? - Evo, da pocnemo... Prvo i osnovno - overclock se radi iz BIOSa i vrlo je bitno da znate shto chinite. Dakle, nikad ne valja precerati s voltazama, da nebi izgorjeli shto. Da napomenem, s vecim voltazama dobija se i stabilniji overclock, ali nam je cilj imati sto manju voltazu i sto bolji overclock. Znaci, sa prevelikim voltazama skracujemo radni vijek dijela, a i imamo vecu shansu da nesto "pregori". Kod Intel C2D i dual core procesora overclock se postize FSB-a. A ukupan takt se dobija kad se FSB pomnozi s mnoziocem (multiplier). Tako npr, ako imate FSB 200 i Muliti X10 - Procesor vam radi na 2000Mhz ili 2GHz... Ukoliko dovedete FSB do 250MHz, a na istom mnoziocu, dobicete 2500MHz ili 2.5GHz. Ono na sta treba obratiti paznju kod intel procesora je da sa FSBom zajedno overclockujete (to jest podizete) takt RAM memorije... Da bi i ona stabilno radila, treba joj ili smanjiti frekvenciju ili "opustiti latencije" - tj. ako je memorija nestabilna na CL 5, mi cemo je povecati na CL 6 da bi sve bilo kako treba.

    Ukoliko se desi da precerate s overclockom i "zeznete" podesavanja, pa PC nece da se upali, izvadite kabal od struje iz kucista, otvorite stranicu i izvadite bateriju s ploce, spajalicom ili nekim drugim celicnim materijalom na 2 sekunde spojite ona 2 chelicna jezicka (onaj na dnu i onaj sa strane)
    To ce resetovati podesavanja, samo vratite bateriju, upalite PC i vozite dalje.

    Isto tako. Potrebno je testirati/nadgledati stabilnost i rezultate overclocka. Za nadgledanje su dovoljni programi CPU-Z i CPUID HWmonitor.
    A programi koji opterecuju i testiraju stabilnost sistema su: Prime 95, Orthos i OCCT (ne valja koristiti vise njih istovremeno). Stabilnim sistemom se smatra onaj koji izdrzi 3 sata testiranja pod full opterecenjem.

    Za bilo kakvu pomoc i detalje, obratite se meni.
    Last edited by cvxcomputers; 23-04-09 at 22:40.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,671
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sto ste se vi navalili te baterije. Svaka ploca pravljena u ovom vjeku ima Clear CMOS jumper, koristite ga.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by metalac View Post
    sto ste se vi navalili te baterije. Svaka ploca pravljena u ovom vjeku ima Clear CMOS jumper, koristite ga.
    Vidi se da znas materiju Al ovo mi je pouzdanije/jednostavnije/JBG, navikao sam

  4. #4
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,003
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    imaa tu josh ih ha da se pishe jer nije samo uci u bios i podici FSB i Voltazu jer to povlaci i ostalo pa treba i ostale cinioce podesiti , nesto smanjiti nesto povecati i tako ...

    a i za svaku arhitekturu se razlikuje , nisu neke drasticne razlike ali nije isto kod AMD-a i kod Intela , isto tako nije isto overklokovati platformu npr. Socket A , 754 ili AM2
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  5. #5
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    imaa tu josh ih ha da se pishe jer nije samo uci u bios i podici FSB i Voltazu jer to povlaci i ostalo pa treba i ostale cinioce podesiti , nesto smanjiti nesto povecati i tako ...

    a i za svaku arhitekturu se razlikuje , nisu neke drasticne razlike ali nije isto kod AMD-a i kod Intela , isto tako nije isto overklokovati platformu npr. Socket A , 754 ili AM2
    Tacno, zato sam i otvorio THREAD, ako ko zaglavi, da pita, pa da mu pomognemo, ili ako uopste ne zna kako overclockovati, da mu objasnimo i da ga uputimo kako sve pravilno da odradi Mada je za mene jedina razumna stvar pristojan overclock u granicama bezbjednih voltaza, a ne da mi crkne dio poslije 3 godine.

    P.S. Za mene su bezbjedne voltaze 1.3V ili manje (na 45nm chip) i ujedno, da ne povlace pozizanje SB i NB voltaza, voltaza RAMa, i tome slicno - ovaj jeftini RAM za shiroke narodne mase je najcesce to USKO GRLO za overclock na Intel, a opet ga nije vrijedno silovat s voltima zarad 2% razlike u performanse, tako da je najljepse spustit latencije, ili jos bolje (ako je moguce) - spustit frekvencije da budu sto blize fabrickim
    Last edited by cvxcomputers; 23-04-09 at 23:02.

  6. #6
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    kotor
    Posts
    2,555
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvxcomputers View Post
    Opet malo vidim da prodape THREAD... Ako se iko bude interesovao kako da overclockuje mashinu, nek se javi, pomocicu mu koliko mogu
    imam foxconn plocu a690vm2ma-rs2h
    procesor amd phenom x3 8450 2.1ghz napon 1,26v
    3gb ddr2 na 800mhz napon 1,90v
    ati radeon hd 3650 512 mb mem
    napajanje tt 500w 85+
    sta mislis jeli bolje da probam overklock iz biosa ili sa programom koji sam dobio uz kompjuter fox one i koje bi ti parametre postavio jer sam nasao po forumima da ovaj procesor stabilno radi na 2.8 ghz iako su ga dizali i do 3.1 ghz
    Last edited by spar; 17-05-09 at 16:27.
    smile if you fucked today

  7. #7
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,286
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    2,638
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by spar View Post
    imam foxconn plocu a690vm2ma-rs2h
    procesor amd phenom x3 8450 2.1ghz napon 1,26v
    3gb ddr2 na 800mhz napon 1,90v
    ati radeon hd 3650 512 mb mem
    napajanje tt 500w 85+
    sta mislis jeli bolje da probam overklock iz biosa ili sa programom koji sam dobio uz kompjuter fox one i koje bi ti parametre postavio jer sam nasao po forumima da ovaj procesor stabilno radi na 2.8 ghz iako su ga dizali i do 3.1 ghz
    Vazda je bolje preko BIOS-a. Mislim da sa tim programima ne mozes da kontrolises sam voltaze no ti namjesti sve na auto, a to ponekad i nije dobro.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  8. #8
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    kotor
    Posts
    2,555
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Vazda je bolje preko BIOS-a. Mislim da sa tim programima ne mozes da kontrolises sam voltaze no ti namjesti sve na auto, a to ponekad i nije dobro.
    mozes da menjes mnozioca i voltaze nisam dalje zalazio jer sam stari komp.usrao iz biosa ali nije mi zao bio je za promenu
    smile if you fucked today

  9. #9
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nikad taj firmware nije toliko stabilan i kvalitetan kao BIOS, pitaj za konkretna podeshavanja sta te zanima, ja nikad nisam sem iz BIOSa radio, a vjeruj mi toliko je danas to naivno napravljeno da se i pocetnici lako snadju, i vrlo vrlo mala je mogucnost da neshto zeznesh...u najgorem sluchaju sistem se nece podici i vratice se stara podeshavanja...
    znaci korak po korak pa kad zatreba podignesh napon da ustabilish rad odredjene komponente,
    a za sve imaju odredjene dozvoljene vrijednosti napona koje ako se prekorache za 10-15%, npr ako je gornja granica za napon CPU-a 1.37V, mozhesh ici do 1.45, sve posle toga je igranje sa vatrom..

    mada ne mora se tako gledat, najcesce su dosta korisnija tudja iskustva...
    a nisam pomenuo ni temperature..itd itd...itd.......
    Last edited by Loverclocker; 17-05-09 at 17:11.
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  10. #10
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    kotor
    Posts
    2,555
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Loverclocker View Post
    nikad taj firmware nije toliko stabilan i kvalitetan kao BIOS, pitaj za konkretna podeshavanja sta te zanima, ja nikad nisam sem iz BIOSa radio, a vjeruj mi toliko je danas to naivno napravljeno da se i pocetnici lako snadju, i vrlo vrlo mala je mogucnost da neshto zeznesh...u najgorem sluchaju sistem se nece podici i vratice se stara podeshavanja...
    znaci korak po korak pa kad zatreba podignesh napon da ustabilish rad odredjene komponente,
    a za sve imaju odredjene dozvoljene vrijednosti napona koje ako se prekorache za 10-15%, npr ako je gornja granica za napon CPU-a 1.37V, mozhesh ici do 1.45, sve posle toga je igranje sa vatrom..

    mada ne mora se tako gledat, najcesce su dosta korisnija tudja iskustva...
    a nisam pomenuo ni temperature..itd itd...itd.......
    procesor 35c
    ploca 30c
    graficka 29c
    hdd 25c
    kuciste antec 900
    to su sad temperature kad je u kuci 25c
    smile if you fucked today

  11. #11
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Taj program ti je mozda dobar samo da ga iz Windowsa iskontrolises dokle moze da stigne, nakon toga radi iskljucivo iz biosa. Ili mozes i ovako. Ne diraj mnozilac i povecavaj FSB za nekih 5-10MHz iz BIOSA, prije toga skini program ORTHOS, on ti sluzi da bi provjerio da li je overclock stabilan. Svaki put kad udjes u Windows sa 5-10MHz podignutim FSB-om, uzmi bar 5 minuta da ti radi orthos, ako ne prijavi gresku, smijes da jos podignes FSB, a ako prijavi, ili digni voltazu ili smanji CLOCK

  12. #12
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,891
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    cvxcomputers ova 4850 ide core 700 mem 1150 nekih 12-15%....i nije minimalna razlika u odnosu na onu 9800 ko sto ste pricali nego poveca...

  13. #13
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    297
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja već na dva laptopa sa ATi grafičkim karticama koristim AMD GPU clock tool... Extra stvarčica za full HDR 2 sa Bloom detaljima u EvE Online )

    Za desktop sam pomalo i zaboravio, ali znam da je materija itekako obimna, pogotovu kad se dotaknemo memorijskog podsistema (koji je po meni i bitniji )...

    Trenutno su mi za overclock dušu dale Black Edition AMD edicije procesora (Athlon X2 Dual-Core 7750+ i Phenom II X3 Triple-Core 720 Black Edition) kao i Intel (Core 2 Duo E7400 i E8x000)...

    Grafičke - AMD of course...

    Memorija - Hmmm... TakeMS nekada, sada možda Kingston?

  14. #14
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    297
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Eh, da... Kakva su iskustva sa jeftinijim Intel C2Q procesorima (8200 npr)?

  15. #15
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Remote View Post
    cvxcomputers ova 4850 ide core 700 mem 1150 nekih 12-15%....i nije minimalna razlika u odnosu na onu 9800 ko sto ste pricali nego poveca...
    Eto... Milo mi je da si zadovoljan. Tebe lijepo, mene lijepo
    Quote Originally Posted by All_About_Love View Post
    Trenutno su mi za overclock dušu dale Black Edition AMD edicije procesora (Athlon X2 Dual-Core 7750+ i Phenom II X3 Triple-Core 720 Black Edition) kao i Intel (Core 2 Duo E7400 i E8x000)...

    Grafičke - AMD of course...

    Memorija - Hmmm... TakeMS nekada, sada možda Kingston?
    Slazem se za INTEL mada se skoro svaki C2D overclockuje ka' lud... AMD Phenom II procesore nazalost jos nisam imao priliku da probam
    Quote Originally Posted by All_About_Love View Post
    Eh, da... Kakva su iskustva sa jeftinijim Intel C2Q procesorima (8200 npr)?
    Nisu nesto za overclock, a i za obicni rad su jadni jer imaju premalo CACHE memorije
    Last edited by cvxcomputers; 27-05-09 at 01:40.

  16. #16
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    297
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala puno na ovom odgovoru kad su u pitanju C2Q...

    A, što se tiče Phenom II Black Edition procesora, prema nekim recenzijama, nafališe ih... Preksjutra će biti na tržištu, pa ako neko želi da istopi 100tinjak €vrića, neka proba, pa nek javi rezultate...

    Zanimljiva je situacija kod AMD Athlon X2 Dual-Core 7750... Naime, iako na AMDovom sajtu postoji samo Black Edition varijanta, u kanale je procurila i ''obična'' varijanta, nekolika eura jeftinija. Specifikacije su identične. Jedino što mogu da pretpostavim jeste zaključan neki množilac ili standardna AMD igrarija kad su u pitanju repozicioniranja modela na tržištu. Naime, izgleda da AMD pokušava da Black Edition procesore postavi samo u Phenom II rang. Svakako, i oni će se pojaviti preksjutra, pa ako neko ih kupi i bude imao iskustva sa njima neka javi i to. U principu 7750 B.E. se pokazao kao odličan ''gejmerski'' niskobudžetni procesor.

    A kakvo je stanje sa volkswagen memorijama? Dakle, svi mi znamo da OCZ i slične varijante su odlične za overclock, ali ja želim da čujem nešto o narodnim memorijama (Kingston, TakeMS, Transcend...)

  17. #17
    Sparco_CG's Avatar
    Sparco_CG is offline Najpovoljniji diler racunara i opreme u Podgorici
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    8,545
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    58
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    ja ove procesore imam evo mjesec

    CPU SAM2+ AMD X3 Phenom II 710, 2.6GHz/7.5MB 64Bit BOX 115 €
    CPU SAM2+ AMD X3 Phenom II 720, 2.8GHz/7.5MB BOX 64Bit Black Edition 145 €
    CPU SAM2+ AMD X4 Phenom II 940, 3.0GHz/8MB 64Bit BOX Black Edition 192 €
    BMW Arsovic
    068-615-321 (viber)
    [email][email protected]


  18. #18
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    297
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja se nijesam usuđivao da ih naručim dok kolega ne povuče i matične za njih.

    Imao sam tu situaciju da čim se 710tka pojavila, ja je naručim još u presale-u i zeznem se... Stojali su 2 mjeseca na lageru dok se i matične nijesu dovukle (one bolje cijene )

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,981
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,337
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    kako je meni glupo pr瀒ti svoje komponente OC -ejem.
    ne znam 歵a bi nekom značilo radi li mu procesor na 2.5Ghz ili 3.0Ghz. i ovako vam je preko 60% u idle modu

    Za gejmere mi je i donekle jasno, ali fluidniji rad računara ćete dobiti sa vi歟 rama nego sa povećma procesora od pola gigaherza.


    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tap歩 Raduj se!

  20. #20
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by All_About_Love View Post
    A kakvo je stanje sa volkswagen memorijama? Dakle, svi mi znamo da OCZ i slične varijante su odlične za overclock, ali ja 瀍lim da čujem ne歵o o narodnim memorijama (Kingston, TakeMS, Transcend...)
    TRANSCEND - meni licno los za overclock... Iznad fabrickog ga neces podic preko 10MHz, zatim moras ili da pljunes voltazu ili da opustis latencije..
    KINGSTONE HyperX - najbolja, a najjeftinija memorija na trzistu koja je STVORENA ZA OVERCLOCK

  21. #21
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    kako je meni glupo pr瀒ti svoje komponente OC -ejem.
    ne znam 歵a bi nekom značilo radi li mu procesor na 2.5Ghz ili 3.0Ghz. i ovako vam je preko 60% u idle modu

    Za gejmere mi je i donekle jasno, ali fluidniji rad računara ćete dobiti sa vi歟 rama nego sa povećma procesora od pola gigaherza.


    Potpisujem. Mada opet podrzavam i one kojima treba... A i gore sam pomenuo da je po meni UREDU samo RAZUMAN overclock uz blagu korekciju voltaze, a ne da silujem komponentu, pa da mi crkne poslije 2-3 godine...
    Licno znam jednog uglednog forumasa koji svoj Q9550 drzi na 3,8GHz uz smijesnih 1,22V !!! Covjek je programer, a i radi dosta enkodiranja tako da mu je to sasvim opravdan potez

  22. #22
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    kako je meni glupo pr瀒ti svoje komponente OC -ejem.
    ne znam 歵a bi nekom značilo radi li mu procesor na 2.5Ghz ili 3.0Ghz. i ovako vam je preko 60% u idle modu

    Za gejmere mi je i donekle jasno, ali fluidniji rad računara ćete dobiti sa vi歟 rama nego sa povećma procesora od pola gigaherza.


    Potpisujem. Mada opet podrzavam i one kojima treba... A i gore sam pomenuo da je po meni UREDU samo RAZUMAN overclock uz blagu korekciju voltaze, a ne da silujem komponentu, pa da mi crkne poslije 2-3 godine...
    Licno znam jednog uglednog forumasa koji svoj Q9550 drzi na 3,8GHz uz smijesnih 1,22V !!! Covjek je programer, a i radi dosta enkodiranja tako da je to sve sasvim razumno, a i minimalno je korigovao voltazu
    Last edited by cvxcomputers; 11-11-09 at 19:01.

  23. #23
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    297
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    kako je meni glupo pr瀒ti svoje komponente OC -ejem.
    ne znam 歵a bi nekom značilo radi li mu procesor na 2.5Ghz ili 3.0Ghz. i ovako vam je preko 60% u idle modu

    Za gejmere mi je i donekle jasno, ali fluidniji rad računara ćete dobiti sa vi歟 rama nego sa povećma procesora od pola gigaherza.

    Kao 歵o sam gore već pomenuo, koristim AMD GPU Clock Tool da overklokujem grafiku - pazi sad - samo kad mi je potrebno. Upalim program i pomjerim klizač i to je to.

    E, sad, CPU obavezno sam uvijek overclockovao - em zato jer sam se tad i ja (ma i sad, al' mi je CPU na laptopu sasvim brz) bavio transkodiranjem materijala, em zato jer na svim ma歩nama na kojim radim je (čak i na slu瀊enom) 24󬱛65 (dobro de, kad god je uključen računar) pokrenut BOINC klijent - doprinos za bolji 瀒vot svih nas i na歟 djece sjutra .

    Smatram tda reba koristiti samo real-time softwerske aplikacije za oveclock. Ne znam koliko se na ''desktop'' tr瀒歵u stiglo na tom polju, ali pretpostavljam da itekako postoje i aplikacije za to, kao 歵o postoje i za prenosive računare (čak i MSI Wind ima u BIOSU opciju za overclock - i na najvećim se JEDVA primjetno grije).

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,981
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,337
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    Malo off ali i ja koristim BOINC. Za koji si se odlučio program? Ja sam počeo a Pentium I sa SETI -em i dalje na njega tro歩m resurse.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tap歩 Raduj se!

  25. #25
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    297
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Počeo sam i ja sa SETI, ali sam onda prešao na Genome project 2001 godine. Sjećam se radosti svih nas kad je prva faza završena. Nakon pet godina dešifrovan je ljudski genom zahvaljujući svima nama. Onda sam se priključio u program za pronalaženje lijeka za bolest raka u kostima i on je uspješno kompletiran.
    Sada sam priključen projektu Genom II za dešifrovanje u visokoj rezoluciji, Nutritions Rice World projektu za dekodiranje genoma riže, World Against AIDS - samo ime kaže... Razmišljam se da se priključim još nekom projektu, ali nijesam siguran koliko je to efektno onda.

    Ja sam krenuo sa Pentium II (čuveni Celeron 300A na Chaintech 6BTM-II matičnoj, overclockovan na 530MHz bez ikakvih problema ) sa ovim projektima.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 8600 GT Overclock
    By kenneth in forum Hardware
    Replies: 26
    Last Post: 25-01-09, 19:59
  2. Overclock ?
    By cpu in forum Hardware
    Replies: 13
    Last Post: 22-08-08, 16:18
  3. 8600GT eagle overclock
    By gopher in forum Hardware
    Replies: 11
    Last Post: 04-12-07, 10:04
  4. Pomoc za overclock...
    By Emp in forum Hardware
    Replies: 6
    Last Post: 07-01-05, 15:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •