Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 34

Thread: Dezinfekcija klime

  1. #1
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    90
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Dezinfekcija klime

    Zna li neko dobrog majstora za dezinfekciju klime, ali dezinfekciju kako to stvarno treba da izgleda...to je 2-3 sata posla, kompletno rasklapanje unutrašnje jedinice i onda detaljno prskanje i čišćenje da se sav onaj glib i gadluk opere, a ne ka` ovi priučeni što dođu, skinu filtere, prsnu 5-6 puta i uzmu 25€ za to...to i ja umijem, ali ništa nijesi riješio s tim...
    Mrijet ćeš kad u ideale svoje počneš sumnjat...

  2. #2
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Pg
    Posts
    401
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by STARLIGHT View Post
    Zna li neko dobrog majstora za dezinfekciju klime, ali dezinfekciju kako to stvarno treba da izgleda...to je 2-3 sata posla, kompletno rasklapanje unutrašnje jedinice i onda detaljno prskanje i čišćenje da se sav onaj glib i gadluk opere, a ne ka` ovi priučeni što dođu, skinu filtere, prsnu 5-6 puta i uzmu 25€ za to...to i ja umijem, ali ništa nijesi riješio s tim...
    E ovo i mene interesuje, dosad nisam uspio nac nekog da radi dezinfekciju klima, tacnije pod dezinfekcijom podrazumijevaju ono-naspricaj malo sprejom, uzmi 25e i cao.:mad:

  3. #3
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    90
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vjerovatno ni ja ne bi dan-danas znao kako se to stvarno radi da mi nije drug koji drži klub penzionera ispričao... prije 3-4 godine čovjek mu je to radio, ako se dobro shećam zvao se Janković, uzeo sam broj i zvao ga iduće ljeto, ali je broj već bio van funkcije...otada to ne uradih, jer kad ovo pričam ovim velikim gazdama što drže firme za klime bijelo me gledaju...stručni su ka` im radnici...i prođe me volja
    Mrijet ćeš kad u ideale svoje počneš sumnjat...

  4. #4
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    245
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni je ciscenje obavio gospodin Vesko.

    Do njega sam dosao slucajno, ali covjek sve radi maksimalno detaljno, posveceno i korektno, u potpunosti sam zadovoljan obavljenim poslom i preporucujem ga.

    Inace pomenutog gospodina ne poznajem i kao sto sam rekao slucajno sam dosao do njega...

    Mislim da je njegov broj telefon 067 279 144.

  5. #5
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,493
    Thanked in
    1,746 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Icarus View Post
    Meni je ciscenje obavio gospodin Vesko.

    Do njega sam dosao slucajno, ali covjek sve radi maksimalno detaljno, posveceno i korektno, u potpunosti sam zadovoljan obavljenim poslom i preporucujem ga.

    Inace pomenutog gospodina ne poznajem i kao sto sam rekao slucajno sam dosao do njega...

    Mislim da je njegov broj telefon 067 279 144.
    Cijena...? Posle koliko vremena se preporuchuje da se odradi to, svake godine ili...?
    #fakenews

  6. #6
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    245
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Najbolje je pozvati covjeka i o svemu se detaljno raspitati.

  7. #7
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    kod Spidermana ;)
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I mene ovo zanima.......
    ajmo ljudi još informacija, please
    "Fear leads to anger, anger leads to hate, hate leads to suffering" by Jedi Master Yoda

  8. #8
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    :hammer:Pokušajte sa Frigoelektro servis Vujović, oni imaju ekipu za detaljno čišćenje i pranje klima uređaja, kolika je cijena nemam pojma, ali toliko je dobro peru da od nje na kraju ne ostane ništa.
    SRECA PRATI HRABRE

  9. #9
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    90
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Icarus View Post
    Meni je ciscenje obavio gospodin Vesko.

    Do njega sam dosao slucajno, ali covjek sve radi maksimalno detaljno, posveceno i korektno, u potpunosti sam zadovoljan obavljenim poslom i preporucujem ga.

    Inace pomenutog gospodina ne poznajem i kao sto sam rekao slucajno sam dosao do njega...

    Mislim da je njegov broj telefon 067 279 144.

    Hvala Icaruse, upravo sam se čuo sa čovjekom, zvuči ozbiljno, shutra zorom dolazi, imaćete izvještaj do podne...
    Mrijet ćeš kad u ideale svoje počneš sumnjat...

  10. #10
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    27
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    s obzirom da se ja bavim tim stvarima evo moj broj i koga interesuje neka pozove
    069/013-153 Igor Vukcevic
    forumasi imaju popust...

  11. #11
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,936
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    908
    Thanked in
    482 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gigavuk View Post
    s obzirom da se ja bavim tim stvarima evo moj broj i koga interesuje neka pozove
    069/013-153 Igor Vukcevic
    forumasi imaju popust...
    mogao si i ovdje dati opis sta radis i za koliko...ako si povoljan i ako dobro radis sigurno ces ovdje imati musterija...manje musterija ako samo ostavis broj za kontakt jer internet i sluzi da se ne cimas telefonom
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  12. #12
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    245
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Posto je i mene zanimalo detaljno ciscnje i dezinfekcija klime, prvo sam malo istrazivao po netu, tako da sam u principu znao sta zelim, onda sam krenuo u potragu za nekim ko tako radi u Podgorici. Inace uz put, od prijatelja sam se svega naslusao, od likova koji malo isprskaju uredjaj i lijepo naplate, do onih koji su kompresorom za vazduh cistili uredjaje, sto je stvaralo ogromne oblake prasine...

    Prvo kod pomenutog cijenim sto je ispostovao sve sto smo se dogovorili dan ranije (pozvao me kada smo se dogovorili i dosao kada smo se dogovorili, ja u principu i sa brendiranim i ne brendiranim majstorima imam hronicne problema sa rokovima, pa me ovako nesto prijatno iznenadi).
    Kako sam prisustvovao ciscenju sve sam "pazljivo" gledao i postavio gomilu "zanimljivih" pitanja. Unutrasnja jedinica uredjaja se prakticno u potpunosti rastavi, elektricni sklopovi odvoje, isparivac se prska nekom emulzijom vise puta i cetka, ventilator i dio u kome se sakuplja voda pere se nezavisno jer su odvojeni, na kraju se sve dobro ispere, sklopi, isparivac se isprska antibakterijskim sprejom, a u odvod vode se postavljaju anibakterijske tablete, imate i opciju da izaberete neki od mirisnih osvjezivaca, ali me to nije intresovalo, jos ostaje pregled spoljasnje jedinice, koja se ciste po potrebi. Proces traje oko 1.5h i uredjaj posle svega izgleda skoro kao nov.

    Mislim da je jendom u toku godine (neposredno prije pocetka sezone hladjenja) dovoljno ocistiti uredjaj, mada pomenuti majstor kaze da je u principu dovoljno i jednom u dvije godine, sa tim da ga svake godine treba pregledati.

    Nadamse da ste zadovoljni opisom.

    I ne zaboravite rijec je o licnom iskustvu i mom (laickom) vidjenju stvari.
    Last edited by Icarus; 21-08-10 at 09:12.

  13. #13
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    90
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    Icaruse, još jednom hvala na preporuci, a i detaljnom opisu čovjeka i posla, uštedio si mi vrijeme...Potpisujem sve što si rekao, jedino je kod mene malo duže trajalo, jer su mi đeca spavala pa se ovaj nestvarni čovjek trudio da bude tih...Ovo je prijatno iznenađenje imajući u vidu profesionalizam i mentalni sklop PG majstora (uz časne, ali mnogo rijetke izuzetke)...Ukratko, PREPORUČUJEM !!!...za 30€ činite strašnu stvar za svoje zdravlje, u odnosu na 20-25€ u kojima vam neznalica za 15 minuta rasprši sve viruse i bakterije po kući, ili, u boljoj varijanti, malo vam poprska klimu, pređe glibavom krpom po njoj i pa-pa...
    Mrijet ćeš kad u ideale svoje počneš sumnjat...

  14. #14
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    90
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    P.S. Uvijek je dobro vrijeme da se ovo uradi ako je klima zrela za to (a zrela je svaka jednom godišnje), ne povezuje se isključivo sa početkom sezone hlađenja...
    P.P.S. Zaboravih da kažem da čovjek radi i sve drugo oko klima-montažu, freon,itd...
    Mrijet ćeš kad u ideale svoje počneš sumnjat...

  15. #15
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    kotor
    Posts
    2,555
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by STARLIGHT View Post
    Zna li neko dobrog majstora za dezinfekciju klime, ali dezinfekciju kako to stvarno treba da izgleda...to je 2-3 sata posla, kompletno rasklapanje unutrašnje jedinice i onda detaljno prskanje i čišćenje da se sav onaj glib i gadluk opere, a ne ka` ovi priučeni što dođu, skinu filtere, prsnu 5-6 puta i uzmu 25€ za to...to i ja umijem, ali ništa nijesi riješio s tim...
    imas od ma-fra odorbackout sprej za dezinfekciju klime 9,30€
    smile if you fucked today

  16. #16
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,936
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    908
    Thanked in
    482 Posts

    Default

    Da li taj covjek radi i dezinfekciju AUTO KLIMA?
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  17. #17
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    90
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne pitah, ali ne vjerujem...nije pominjao kola...
    Mrijet ćeš kad u ideale svoje počneš sumnjat...

  18. #18
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,969
    Thanks Thanks Given 
    530
    Thanks Thanks Received 
    770
    Thanked in
    333 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bojankov View Post
    Da li taj covjek radi i dezinfekciju AUTO KLIMA?
    za auta ima da se kupi neki sprej koji je kao pjena . napunish one odvode sa njim to se nadusi i sacekas da se osusi i upalish ventilaciju. to sam gledao , ali sad dje to ima da se kupi nebih znao

  19. #19
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    kotor
    Posts
    2,555
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    za auta ima da se kupi neki sprej koji je kao pjena . napunish one odvode sa njim to se nadusi i sacekas da se osusi i upalish ventilaciju. to sam gledao , ali sad dje to ima da se kupi nebih znao
    autoshop vujovic budva i kotor 9.50€ ujedno i za kucnu klimu
    smile if you fucked today

  20. #20
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    90
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nevjerovatno, dajem 50-60 eura za servis klime u auto i ti pusti majstori to i ne pomenu...ne možemo se svi u sve razumjet, zato i idemo kod njih da nam završe posa` kako treba...
    Mrijet ćeš kad u ideale svoje počneš sumnjat...

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,654
    Thanks Thanks Given 
    745
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    40-60 eur obicnu uzmu za 'punjenje' klime gasom i uljem za kompresor... ali ne znam da li je u to uracunato i dezinfekcija i zamjena filtera sto svakako treba uraditi. Taj sprej (pjena) dosta pomogne, ali tada obavezno zamijenite i filter.

  22. #22
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    90
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mijenjaju oni filter svaki put, ali nikad nijesam vidio ništa slično dezinfekciji da rade...
    Mrijet ćeš kad u ideale svoje počneš sumnjat...

  23. #23
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by STARLIGHT View Post
    ... jedino je kod mene malo duže trajalo, jer su mi đeca spavala pa se ovaj nestvarni čovjek trudio da bude tih...


    Hvala sto ste sa nama podijeli to dobro iskustvo....pozvat cu covjeka da se dogovorimo , nego .... zasto "nestvarni" ?

  24. #24
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    90
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nestvarni, u kontekstu priče o PG majstorima...pogledaj Icarusov post gore...sve što se dogovoriš s njim bude tako i u dogovoreno vrijeme, zna, precizan, detaljan, pedantan...a u odnosu na gore pomenute majstore koji većina s vrata traže i kafu i rakiju i pivo i doručak i jagnjetinu i ko zna što sam sve slušao i vidio u ovih mojih zrelih godina, ovaj učini da se oshetiš neprijatno jer sam ga jedva naćera sok da popije poslije 2 sata rabote...i mora sam da se ubjeđujem nekoliko minuta da uzme ćast, jer bi se prosto loše osheća da takav pristup i tako dobro urađen posao ne razdvojim od ovih neznalica i foliranata...a i to sam na silu mora da uradim...i na silu sam mu zabranio da čisti par kapi vode koje su se prosule po patosu...eto...
    Mrijet ćeš kad u ideale svoje počneš sumnjat...

  25. #25
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    90
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ...i mora sam da se ubjeđujem nekoliko minuta da uzme ćast, jer bi se prosto loše osheća da takav pristup i tako dobro urađen posao ne razdvojim od ovih neznalica i foliranata...

    ovđe mislim na 5€ koje sam htio da ga častim, nekako ih izbrisah u prvom...
    Mrijet ćeš kad u ideale svoje počneš sumnjat...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Servisiranje klime
    By bojankov in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 47
    Last Post: 12-06-10, 11:51
  2. Ugradnja klime?
    By Iptv in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 3
    Last Post: 11-06-10, 18:46
  3. ugradnja klime
    By OCTAVIAN in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 13
    Last Post: 23-10-09, 13:43
  4. Pokretne klime
    By sasasasasa in forum Sve i svašta
    Replies: 4
    Last Post: 01-08-09, 22:00
  5. Pokretne (mobilne) klime???
    By laciale in forum Ostali oglasi
    Replies: 5
    Last Post: 21-08-07, 09:15

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •