Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 51 to 75 of 134

Thread: Korekcija vida laserom

  1. #51
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mikey View Post
    da, ali kod Koturovica se radi samo operacija katarakte.
    Istina...

    -----

  2. #52
    Join Date
    May 2006
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Son Goku MNE View Post
    E pošto vidim da si skinula dioptriju, možeš li mi reći da li si posle toga nekoliko dana nosila neka zaštitna sočiva i kako si ih podnijela? Da li si ih nosila i tokom spavanja i kako se zovu kapi koje si ukapavala?

    Jesam, sociva se nose 5,6 dana, sve zavisi, kako ko, ne osjecas ih, kao meka sociva, ni slucajno se ne skidaju, mada svakako ne smijes oci dirati tih dana. Nose se stalno, ja sam tripovala da mi je ispalo ujutro kad se probudim, pa se od suza (jer oko suzi i malo je iziritirano)sve zamuti, da mi se to pomjerilo...ali to je vise od frke. Umivas se sa malo gaze i flasiranom vodom,nikako sa cesme. Ako se desi da slucajno ispadne socivo, imas br.tel. i odmah zoves, oni dolaze da ti stave novo. Kapi sam stvaljala, one koje sam najduze stavljala su flucon, njih nema u crnoj gori...ne pitaj, kupovala am po 5,6 flasica, da imam do sljedece kontrole kad odem gore, i stvaljala sam neki gel, cornere gel, tako nesto, nema ni njega ovdje i toga sam kupovala vise...ali sve se isplati, ma super.

    Moram reci da sam ja od onih koje je to malo i boljelo, ima ljudi kojima je to palo mnogo lakse nego meni, a opet bih svima preporucila to, ja sam presrecna sad.

  3. #53
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    u laser fokusu nema toga, nema nista, odma ste ready za sve
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  4. #54
    Join Date
    May 2006
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znam za tu kliniku, ali mi isto nije jasno da mozete odma da ste ready za sve, to je operacija, to je proces oporavka, kapi, mazanje, mirovanje par dana...Rekoh vec, sve zavisi kako ce to neko podnijet, meni nije bas prijalo ali vrijedi. Sjecam se da nisam mogla da podignem kofer, odmah sam osjetila neki pritisak u glavi, a ne da idem na trcanje ili bilo sta slicno. Pa cak i dnevna svjetlost smeta tih par dana! Uz kapi koje vam prepisu daju vam i tablete protiv bolova, cak i trodon, jedan Tako da, nece biti da sve funkcionise divno i bajno tih nekoliko dana poslije operacije Ono sto je sigurno je da istog trena kad ustanete sa operacionog stola, vidite vidite mnogo bolje, na trenutke potpuno , pa se onda malo muti... Ali, vidite!

  5. #55
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    e ovo je novo i modernije od svega do sada, medicina stal;no napreduje i tezi da smanji oporavak posle svega
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  6. #56
    Join Date
    May 2006
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    da, evo procitah ovo sa linka koji si postavio, to je to, manje vise to je sve ista prica, sve je tako kako je tamo napisano za lasik, ma sve to napreduje, samo je pitanje ko se za koju kliniku odluci...

  7. #57
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    UnDeRgRoUNd
    Posts
    3,253
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    e i ja planiram tokom sledece godine da micem dioptriju al do tada cu razmisliti sve,najvise naginjem ka svetom vidu zbog preporuka prijatelja koji su to tamo zavrsili...
    Viktorija Badza! um zu sehen,dich nacktauf dem Nordpol !

  8. #58
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    UnDeRgRoUNd
    Posts
    3,253
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    uzgred vec jednom sam bio da zakazem al mi se tada dioptrija i dalje povecavala a evo sada vec 3godine stagnira i spreman sam da zamijenim oci
    Viktorija Badza! um zu sehen,dich nacktauf dem Nordpol !

  9. #59
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Upravo sam vidio da u toj klinici radi dr Mirko Jankov. Ja sam prošle godine bio na pregledu kod dr Sime Marjanovića koji je vršio preglede u očnoj ordinaciji Radojević (i za jedno 4-5 minuta naplatio mi 50e iako mi nije ništa radio osim utvrdio da imam slab kvalitet suza pomoću nekog štapića) i on mi je tom prilikom preporučio tog doktora Jankova da odem kod njega i da on izvrši detaljni pregled i onda da se vidi može li ili ne da se izvrši laserska intervencija.
    Inače, mislio sam da je skidanje dioptrije potpuno bezbolno ali prema ovom što je napisala mustra vidim da to i nije baš tako ili je to rijedak izuzetak. Ali važno je da je ubrzo bilo sve u redu. Da li si nosila ranije sočiva ili naočare i da li si imala ponekad osjećaj suvog oka ako si nosila sočiva? Znam da sočiva nesmiju da se nose 2-4 nedjelje prije same intervencije.

  10. #60
    Join Date
    May 2006
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni nije bilo bezbolno, nisam rijetki izuzetak, ali bilo je i onih kojima je to lakse palo nego meni. Pri tome se taj bol odnosi na post operativni period, tacnije, sjecam se, pola sata poslije operacije su oci pocele da me peckaju, svrbe, suze, kapci su mi natekli i pocelo je svetlo da mi smeta...Sama intervencija je malo neprijatna,jer ti drzi kapke onom spravom i zbog toga nateknu kasnije a usput ti malo dzara po roznjaci prije nego se laser upali ali ni jedno ni drugo nije neizdrzivo.
    Opet, preporucujem.
    Nosila sam sociva godinama, morala sam da pravim pauzu neko vrijeme prije operacije i da nosim naocare, a bi se roznjaca obnovila, tacnije da bi sa nje nestao trag nosenja sociva, da se obnovi taj neki povrsinski sloj...SVako ko nosi sociva u jednom trenutku moze imati problem sa losim suznim filmom i suvim okom, zato se koriste vjestacke suze, preporucuju se inace, narocito ko je ispred kompa stalno, ko puno cita....ja sam ih stavljala dok sam pauzirala i poslije operacije, pomazu, prijaju oku. Ne treba koristiti domace proizvodjace nikako, to je informacija iz vise izvora, treba koristiti belgijske ili bilo koji dgrui strani proizvodjac. Ja sam koristila isopto tears i jos neke ali ne mogu da se sjetim kako se zovu, plavo zelena je kutijica, nestale su iz apoteka odjednom, nisam ih mogla naci...

    Samo zamisljaj kako nema pranja i skidanja sociva kasno uvece kad se vratis iz grada, kako vidis cim otvoris oci ujutro, kako mozes da plivas , da ronis, ma sve!

  11. #61
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bono View Post
    Posle nove godine treba u PG da se otvori Mikrohirurgija oka, radice valjda doktori iz Rusije sa cuvene Fjodorov klinike, koji ce stalno boraviti tu. Radice sve operacije na oku i povrsinkom i donjem.
    mikrohirurgija u KBC-u je li???

  12. #62
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mustra View Post
    J cornere gel, tako nesto, nema ni njega ovdje i toga sam kupovala vise...
    corner gel ima da se kupi u pg... ja ga odje kupujem

  13. #63
    Join Date
    May 2006
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Super, jos bolje onda, ja prosle godine nisam mogla naci nista ovdje osim vjestackih suza i to ne svih...

  14. #64
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja koristim u zadnje vrijeme Refresh Contact kapi. Možda su to te na koje si mislila zelena bočica sa plavom etiketom. Priozvođač je iz Irske. Rok upotrebe su im, kada su otvorene 3 mjeseca. Ovim ostalima je to obično 28 dana. Inače koštaju oko 5.80e.

  15. #65
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vidio sam juče reklamu na TV da je i Codra počela da radi, kako kažu, sve operacije na oku.

  16. #66
    Join Date
    May 2006
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jeste, mislim da su te, one su ok, za Codru ne znam, ali nesto bih isla na sigurnu varijantu, sto znam, mada sve zavisi koji ce dr. raditi kod njih, raspitaj se dobro, svakako.

  17. #67
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne, u Codri nema skidanja dioptrije već samo hirurške intrevnencije. A najvjerovatnije ću se odlučiti za Meljine prije svega zbog blizine jer treba više puta da se ide a i ovaj dokor koji tamo radi iz Hrvatske je prvi počeo sa time na ovim prostorima i ima svoju kliniku Svjetlost u Zagrebu. Ali ću se još malo raspitati. Ali najvažnije je da prođeš taj prethodni pregled i da ti kažu da si podoban za skidanje dioptrije laserom.

  18. #68
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Son Goku MNE View Post
    Ja sam prošle godine bio na pregledu kod dr Sime Marjanovića koji je vršio preglede u očnoj ordinaciji Radojević (i za jedno 4-5 minuta naplatio mi 50e iako mi nije ništa radio osim utvrdio da imam slab kvalitet suza pomoću nekog štapića)
    Simo poshteni ....drao mi je kozhu prije 20 godina, kad se odje niko nije bavio kontaktnim socivima, mali sam bio no sjecam se da mu kontrole nisu bile nikad ispod 100 maraka + boce, shteke cigara kojih je fala bogu bilo tada kod nas ..eee, gazit!!!
    Open your minD

  19. #69
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Bijela/HN/MNE
    Posts
    1,206
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Rece mi neko da je vidio na tv da bolnica Meljine pregovara sa fondom zdravstva da oni snose dio troskova. Da nije ko cuo isto ? To bi bilo super, mada ne vjerujem, jer osiguranje ne pokriva ovakve zahvate koji spadaju u estetske operacije...

  20. #70
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Upravo tako. Ove troškove skidanja dioptrije snose u potpunosti sami pacijenti. Inače, radi se o umrežavanju privatnog sektora u sistem zdravstva Crne Gore a bolnica Meljine je prva uključena. Dobro je to radi građana, ne bi više trebalo da se čeka dugo na preglede i ostalo kao što je to slučaj danas, negdje i po nekoliko mjeseci.

  21. #71
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    e ovako ja zakazah laser , 7.12 sam na kontrolni pregled i pripremu 8 na operaciju pa javljam kako je bilo i proslo, moram sad dvije nedjelje bez sociva da budem , radim to u milos klinici u bg-u
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  22. #72
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    UnDeRgRoUNd
    Posts
    3,253
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    e ovako ja zakazah laser , 7.12 sam na kontrolni pregled i pripremu 8 na operaciju pa javljam kako je bilo i proslo, moram sad dvije nedjelje bez sociva da budem , radim to u milos klinici u bg-u
    obavezno da mi javis sve detalje pa cu i ja posle tebe )
    Viktorija Badza! um zu sehen,dich nacktauf dem Nordpol !

  23. #73
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Belgrade
    Posts
    9,909
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Poslije te vodim na pivo, moze sparco?

    I am so post-rock I shit sad birds.


  24. #74
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    srecno stari..

  25. #75
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,902
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    303
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    e ovako ja zakazah laser , 7.12 sam na kontrolni pregled i pripremu 8 na operaciju pa javljam kako je bilo i proslo, moram sad dvije nedjelje bez sociva da budem , radim to u milos klinici u bg-u
    i meni su rekli da bih morao 2 nedelj bey sociva.. a onda posle operacije, nosis neka zastitna sociva.. ja eo jos ne znam ocu li..
    ___________________________

    slikam slike povoljno

Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Depilacija laserom
    By naja in forum Ženski kutak
    Replies: 17
    Last Post: 29-05-11, 22:38
  2. Replies: 4
    Last Post: 11-06-08, 22:38
  3. Día de vida, Un (1950) - ???
    By BlackVelvet in forum Film
    Replies: 1
    Last Post: 11-01-08, 17:30

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •