Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 26 to 50 of 134

Thread: Korekcija vida laserom

  1. #26
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,305
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FiX View Post
    + se vremenom mice, bez ako te ne uvati u starost (sto je normalno naravno)
    - se ne mice, ona se ne moze korigovat
    Mala ispravka. Minus dioptrija tj. kratkovidost tj. miopia se isto koriguje laserom.

    A u pravu si da se ne miče vremenom, za razliku od jednog dijela + dioptrija.

  2. #27
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    11,921
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Mice se i - vremenom
    Kako se ovdje samo mlati....
    MICHAEL, THANK YOU FOR SHARING YOUR LIFE WITH US!

  3. #28
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam trebao da obavim tu operaciju prije mjesec dana u Klinici Milos u BG, ali na zalost, zbog ravne roznjace, nisu mi odobrili operaciju.

    Neophodno je odraditi pripremne preglede kako bi se ustanovilo da li je operacija moguca. U klinici Milos cijena operacije po oku je 800 EUR po oku, a pripremni pregled je 100 EUR po oku. Ukupno operacija kosta 1800 EUR za oba oka, ukljucujuci i sve preglede.

  4. #29
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ctrl+alt+delete View Post
    Mala ispravka. Minus dioptrija tj. kratkovidost tj. miopia se isto koriguje laserom.

    A u pravu si da se ne miče vremenom, za razliku od jednog dijela + dioptrija.
    kad sam mislio na korigovanje mislio sam na drugi dio tvog posta.. da se kratkovidost osim operacijom ne moze izlijecit..

  5. #30
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    11,921
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Moze,evo ja sam imao -1.5 na oba oka,a sad imam -0.75
    A koliko ih znam sto su imali -1,a sad nemaju dioptriju,vazno je da se mlati
    Last edited by Jakuza; 20-08-10 at 17:11.
    MICHAEL, THANK YOU FOR SHARING YOUR LIFE WITH US!

  6. #31
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Bijela/HN/MNE
    Posts
    1,206
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na kratko sam popricao sa oftalmologom iz Doma zdravlja HN Mirkovicem i on je imao samo rijeci hvale za hrvatskog kolegu koji ce da radi intervencije laserom u Meljine. Zove se Nikica Gabric i kazu da je vrhunski strucnjak, najbolji na prostoru Hrvatske. Vidjecemo kako ce se pokazat, u Meljine to sve pocinje od oktobra..
    Inace, ovaj Gabric drzi privatnu kliniku "Svjetlost"

  7. #32
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Bijela/HN/MNE
    Posts
    1,206
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na listi za laser već 43 pacijenta

    OPREMA ZA SKIDANJE DIOPTRIJE U MELJINAMA STIŽE IZ AMERIKE

    Herceg Novi - Danas bi u Podgorici u okviru Atlas grupe trebalo da bude potpisan ugovor sa američkom firmom “Alcon” - najpoznatijim svjetskim proizvođačem medicinske opreme za lasersku operaciju oka, koja bi već od oktobra trebalo da se radi u Opštoj bolnici Meljine.
    Za pet dana, otkad je iz Opšte bolnice najavljeno da će u oktobru startovati njihov novi projekat – lasersko skidanje dioptrije, za ovaj hirurški zahvat na oku javila su se 43 pacijenta. Za sada to su samo pacijenti iz Crne Gore, ali ima interesovanja i iz regiona.
    Na čelu tima koji će raditi lasersku operaciju na oku je poznati hrvatski oftalmolog prof. dr Nikica Gabrić sa Zagrebačkog sveučilišta i vlasnik klinike “Svjetlost”.
    U prvoj fazi projekta radiće lasersku korekciju dioptrije od +5 do -8 za osobe koje imaju probleme kratkovidosti i dalekovidosti koje mogu biti u kombinaciji sa astigmatizmom (deformacija rožnjače oka) starosti od 18 do 45 godina. Ova neinvazivna hirurška intervencija, koja traje svega deset minuta, sa oporavkom od dva dana, prvi put u Crnoj Gori izvešće se u bolnici u Meljinama.
    Profesor Nikica Gabrić se i sam podvrgao ovoj hirurškoj intervenciji kako bi pokazao „da vjeruje da je ta tehnologija dobra“. U njegovoj klinici u Zagrebu operisale su se i mnoge poznate javne ličnosti, kao što su muzičari Oliver Dragojević i Željko Bebek, fudbalski trener Miroslav-Ćiro Blažević, a hrvatski mediji su zabilježili da je pacijent klinike bio i ambasador Crne Gore u Hrvatskoj Goran Rakočević kome je, takođe, skinuta dioptrija. Tamo je na pregledu u proljeće 2007. bio i predsjednik Crne Gore Filip Vujanović.
    U Opštoj bolnici u Meljinama ranije su saopštili da po njihovim saznanjima godišnje se najmanje 250 do 300 ljudi iz Crne Gore operiše u klinikama u bližem ili daljem inostranstvu. Cijena skidanja dioptrije laserom biće hiljadu eura za jedno oko, a prvih 100 pacijenata imaće popust od 25 odsto. Cijene takvog hirurškog zahvata u regionu je mnogo veća, a u Njemačkoj ona iznosi 22.000 eura.

  8. #33
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    kod Spidermana ;)
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Odličan vijest za Crnu Goru!!!
    "Fear leads to anger, anger leads to hate, hate leads to suffering" by Jedi Master Yoda

  9. #34
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Interesuje me ima li među vama nekog ko je skinuo dioptriju laserom ovdje u Meljinama ili u Beogradu ili znate nekog ko je to učinio i kakva su iskustva. Čujem da još uvijek važi popust od nekih 20%. Evo ovi iz klinike Miloš iz Bg-a mi poslali flajer na mail vezano za popust za skidanje dioptrije novim laseriom. Sada košta 500e po oku!
    http://milosklinika.com/wp-content/u...ilos_letak.jpg
    Mislim da će i ovi iz Meljina produžiti popust do kraja godine. Izgleda da se sada svi utrkuju za pacijente pa snižavaju cijene. Da li neko zna šta sve spada u pregled koji je potrebno obaviti prije operacije. Čuo sam da su u Meljinama od prvih 102-je dvoje vratili. Kakve sam sreće i mene će. Da li se može skinuti dioptrija iako imaš problema sa suvim okom (a veliki broj onih koji nose sočiva ima taj problem) ili slabim kvalitetom suza. Da li neko zna naziv kapi koje se ukapavaju posle skidanja dioptrije?
    Last edited by Son Goku MNE; 11-11-10 at 21:46.

  10. #35
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,747
    Thanks Thanks Given 
    10,864
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BLASTER View Post
    znaci od svih foruma koje sam gledao i preporuka ljudi koji su bili tamo,prva si osoba koja je rekla da ne preporucuje sveti vid...
    kada budem radio operaciju radicu je tamo iz cistog razloga sto znam da postoje dugo godina i da ne znam za slucaj da je bilo komplikacija....
    evo i ja imam drugaricu koja je teško razočarenje doživjela klnikom Sveti vid...najobičnijih nekoliko stanova u jednoj zgradi na par spratova rasporedjeni...šta da ti kažem kad je došla na "kliniku" koja je smještena u stambenoj zgradi, dje bube šetaju, a nemaju stručnjaka za malignitet oka?! Na specijalizovanoj klinici?
    Kad mi je ispričala sve što je doživjela i preživjela za svoje pare, ja znam gdje nikad ne bih pošla!

    Inače, hvale se na te laserske korekcije dioptrije, ali ja nemam hrabrosti mada imam dioptriju za korekciju.
    Last edited by zvoncica; 11-11-10 at 22:03.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  11. #36
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    world wide
    Posts
    162
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja zakazao u Meljine ...krajem mjeseca intervencija

  12. #37
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,902
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    303
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Nesto mi je sumnjivo to da je u Meljine 500e, a u Sveti vid 2000e. Mislim, ima neke razlike, bez obzira sto su ovi u stambenoj zgradi.
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  13. #38
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Catarpilar View Post
    Ja zakazao u Meljine ...krajem mjeseca intervencija
    aj pa javi kako prodje. mozda se i ja podvrgnem
    srecno

  14. #39
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U Meljine je sada 750 po oku (to je sa popustom), inace su pricali da ce biti 1000, mada mislim da ce ova cijena ostati zbog rastuce konkurencije. Troskovi su jos pregled 70 eur. ..nekoliko dana prije intervencije.
    Skuplje za 500 eura od "Milosa" ...samo racunajte da je to u BG i da nemaju svi tetku, strinu, pashanoga gore. Avion+hotel ..dodjemo na isto, ako ne i skuplje, s'obzirom da bi se u BG moralo boraviti nekoliko dana.
    Last edited by UndertoW; 12-11-10 at 08:23.
    Open your minD

  15. #40
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    world wide
    Posts
    162
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by clapton View Post
    aj pa javi kako prodje. mozda se i ja podvrgnem
    srecno
    Akobogda da tamo pocetkom decembra kucam odje bez sociva ..nezamislivo

  16. #41
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    pg
    Posts
    32
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Posle nove godine treba u PG da se otvori Mikrohirurgija oka, radice valjda doktori iz Rusije sa cuvene Fjodorov klinike, koji ce stalno boraviti tu. Radice sve operacije na oku i povrsinkom i donjem.

  17. #42
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    in focus klinika, trenutno nema bolje od toga, moj drug je radio operaciju za 5 minuta skinuo dioptriju navece bio na treningu i evo da cuknem vo drvo groma ne cuje
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  18. #43
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bono View Post
    Posle nove godine treba u PG da se otvori Mikrohirurgija oka, radice valjda doktori iz Rusije sa cuvene Fjodorov klinike, koji ce stalno boraviti tu. Radice sve operacije na oku i povrsinkom i donjem.
    kad nisu već ne trebaju vala ni sad kad smo već dobili jednu...

  19. #44
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    387
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U Meljinama kosta 1500e za oba oka, sa tim sto operaciju mozete uraditi samo ako vam se dioptrija godinu dana nije mijenjala. Moja drugarica je uradila pocetkom oktobra, i jos uvijek na jedno oko ne vidi dobro.. dok je sa drugim sve super.

  20. #45
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Moj otac je kod dokrota Koturovica u KBC operisao laserom oko i odlicno je ispalo. Covjek za da radi i jedini je koji to radi laserski u KBC, svi ostali doktori to rade sa "cekicem i klijestima"
    Jeste da se na operaciju cekalo mjesec i pol dana ali je besplatna.
    Tako da ko hoce besplatno neka podje na pregled kod doktora Koturovica, i sacekajte operaciju.

  21. #46
    Join Date
    May 2006
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam radila korekciju dioptrije u Svetom vidu prije godinu i po dana. Prezadovoljna sam. Bila sam kratkovida, znaci minus diptrija, ona se mice kao i plus, samo postoji razlika u visini, kolko se moze korigovati i nacinu. Dakle, moze i jedna i druga da se koriguje, samo je pitanje dokle, ali isto postoji jos neka metoda, kada se ugradjuje neko socivo...To je slucaj kada je roznjaza tanka i nije zakrivljena dovoljno da bi se moglo ,,raditi" po njoj to sto treba ...
    Sto se vracanja diptrije tice, ne bi trebalo da se vrati. U sustini, svi cemo imati neke naocare za citanje kad ostarimo, ali to vec nema veze sa ovim. Oni ne garantuju da se nece vratiti, ali rade sve da se to ne desi. Zato se operacije ne rade prije 21/22. godine, sve zavisi, kako kod koga, jer se oko jos formira u tom periodu, tako su mi objasnili gore.
    Bila je tamo jedna gospodja koja mi je na hodniku rekla: nemojte da se nervirate, oni su super, ja sam, kaze, imala - 11 :/ i sve su mi makli i osmijeh!
    Nevjerovatan je osjecaj kad vise nema brige o socivima, moze da se roni, da se gleda tv bez problema, vidis iz daljine kolko je sati, samo ko ima taj problem zna o cemu pricam
    Jeste malo neugledno izgledala ta zgrada i sve to, i ja sam se cudila, medjutim taj dio tamo dje se operacije rade izgleda kao bolnica prava I kad sam dosla na jednu od kontrola, nakon godinu dana, sve su renovirali i sad bas lijepo izgleda.

  22. #47
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stevann View Post
    Nesto mi je sumnjivo to da je u Meljine 500e, a u Sveti vid 2000e. Mislim, ima neke razlike, bez obzira sto su ovi u stambenoj zgradi.
    Nisam rekao da je u Meljinama 500e već u klinici Miloš u Beogradu i to važi samo za mjesec novembar i decembar, možeš pogledati na njihovom sajtu. Inače redovna cijena je isto oko 2000e.

  23. #48
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    in focus klinika, trenutno nema bolje od toga, moj drug je radio operaciju za 5 minuta skinuo dioptriju navece bio na treningu i evo da cuknem vo drvo groma ne cuje
    Prvi put čujem za tu in focus kliniku. Gdje se nalazi i kolike su tamo cijene?

  24. #49
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mustra View Post
    Ja sam radila korekciju dioptrije u Svetom vidu prije godinu i po dana. Prezadovoljna sam. Bila sam kratkovida, znaci minus diptrija, ona se mice kao i plus, samo postoji razlika u visini, kolko se moze korigovati i nacinu. Dakle, moze i jedna i druga da se koriguje, samo je pitanje dokle, ali isto postoji jos neka metoda, kada se ugradjuje neko socivo...To je slucaj kada je roznjaza tanka i nije zakrivljena dovoljno da bi se moglo ,,raditi" po njoj to sto treba ...
    Sto se vracanja diptrije tice, ne bi trebalo da se vrati. U sustini, svi cemo imati neke naocare za citanje kad ostarimo, ali to vec nema veze sa ovim. Oni ne garantuju da se nece vratiti, ali rade sve da se to ne desi. Zato se operacije ne rade prije 21/22. godine, sve zavisi, kako kod koga, jer se oko jos formira u tom periodu, tako su mi objasnili gore.
    Bila je tamo jedna gospodja koja mi je na hodniku rekla: nemojte da se nervirate, oni su super, ja sam, kaze, imala - 11 :/ i sve su mi makli i osmijeh!
    Nevjerovatan je osjecaj kad vise nema brige o socivima, moze da se roni, da se gleda tv bez problema, vidis iz daljine kolko je sati, samo ko ima taj problem zna o cemu pricam
    Jeste malo neugledno izgledala ta zgrada i sve to, i ja sam se cudila, medjutim taj dio tamo dje se operacije rade izgleda kao bolnica prava I kad sam dosla na jednu od kontrola, nakon godinu dana, sve su renovirali i sad bas lijepo izgleda.

    E pošto vidim da si skinula dioptriju, možeš li mi reći da li si posle toga nekoliko dana nosila neka zaštitna sočiva i kako si ih podnijela? Da li si ih nosila i tokom spavanja i kako se zovu kapi koje si ukapavala?

  25. #50
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Son Goku MNE View Post
    Prvi put čujem za tu in focus kliniku. Gdje se nalazi i kolike su tamo cijene?
    http://www.laserfocus.eu/

    moj drugar je za 2100 operisao oba oka, najnoviji laser najmoderniji sistem, i odma doma instant posle operacije i na trening popodne je bio
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Depilacija laserom
    By naja in forum Ženski kutak
    Replies: 17
    Last Post: 29-05-11, 22:38
  2. Replies: 4
    Last Post: 11-06-08, 22:38
  3. Día de vida, Un (1950) - ???
    By BlackVelvet in forum Film
    Replies: 1
    Last Post: 11-01-08, 17:30

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •