Page 5 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 101 to 125 of 134

Thread: Korekcija vida laserom

  1. #101
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Son Goku MNE View Post
    Jadni mi, šta ćemo sada? Naravno da će se vratiti onome kome je genski zapisana određena visina dioptrije i to samo onoliko za koliko bi mu se inače povećala dioptrija, i to znaju svi.... Doktor Gabrić je doktor za sve na ovom području, prvi je još davno počeo... a ne ovi iz svetog vida i drugih beogradskih bolnica koji dovode doktore iz češke i drugih zemalja i koji imaju toliko klijenata samo zahvaljujući reklamama na svim živim televizijama i novinama.
    Citav komentar ti je za malo smijeha ,nijedna recenica ti smisla nema...

    Nije mi zao sto ste bacili pare ,nego mi je zao sto ste nagrdili oci ,posebno oni koji nemaju preveliku dioptriju...pricali su mi o tome najcjenjeniji ocni doktori kod nas i nadam se da niko vise nece poc na tu operaciju...A taj Gabric se do sad napunio para od Crnogoraca ,samo je pitanje oce li i dalje bit u Meljine kad pocnu prve komplikacije i kad mu se budu vracali pacijenti...Zivi bili ,pa vidjeli...

  2. #102
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Catarpilar View Post
    I da....ja nisam za laser, roznjaca mi je pretanka,(na pitanje zbog cega-jednostavno je takva,tako sam rodjen kao sto se neko rodi plav,neko crn,a i postoji mogucnost da se jos dodatno "potrosila" od dugogodisnjeg noshenja sochiva) tako da bi je laser jos dodatno iztanjio sto nije preporucljivo i ne donosi zeljene rezultate. Preporucili su mi drugu metodu koju rade u Zagrebu, a od proljeca i ovdje. Ugradnja sociva (fokalicnih ili tako nesto) radi se za 10 min. u opstoj anesteziji, oporavak isto kao i kod lasera za 5 dana - 12000 kuna po oku.

    Mislim da cu se za sada vratiti socivima. Malo razocarenje al idemo dalje
    Ako je debljina roznjace ispod 400 onda laser ne dolazi u obzir, mada su npr u americi radili i kad je ispod, ali postoji opasnost od pucanja, i onda bi morala keratoplastika da se radi, tj transplantacija roznjace...
    Laser u svakom slucaju podrazumijeva peglanje roznjace na nacin sto se dio nje odstrani, pa ako je tanka tada nije preporucivo...
    Za ljude koji imaju tanku roznjacu, ima metoda, koja daje odlicne rezultate, zvana INTACS. Podrazumijeva ugradnju prstena koji roznjacu razvuce do pravilnog polozaja, i ta metoda ne ukljucuje odstranjivanje dijela roznjace(sto je dobro), radi se u lokalnoj anasteziji, traje svega 10 minuta po oku...ali za razliku od lasera jako je bitno umijece doktora, te je odabir klinike bitan...
    Jesi probao da nosis sociva koja se nose samo nocu? Ujutro ih skines, preko dana odlicno vidis, i nose se samo uvece...

  3. #103
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nino_pg View Post
    ...svi vi koji ste se operisali posrali ste se u oko ,jer ce vam se posle odredjenog perioda vratit jos gora dioptrija...
    "posrali ste se u oko" - kakvo izražavanje....

    Quote Originally Posted by Nino_pg View Post
    Citav komentar ti je za malo smijeha ,nijedna recenica ti smisla nema...



    Quote Originally Posted by Nino_pg View Post
    ...pricali su mi o tome najcjenjeniji ocni doktori kod nas i nadam se da niko vise nece poc na tu operaciju...
    Očnim ljekarima nisu u interesu ove operacije jer tako ostaju bez pacijenata, ostaju bez redovnih prihoda od prodaje sočiva, tečnosti, naočara, pregleda dioptrije i čega sve...

  4. #104
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ponovo ponavljam ,to su mi prenijeli jedan najbolji ocni doktor u Cg ,koji mi je inace bliski rodjak ,i drugi koji je najbolji doktor u okruzenju...pricali su mi kakve sve komplikacije nastaju ,ja nista od toga ni ne umijem da ponovim...

  5. #105
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Bijela/HN/MNE
    Posts
    1,206
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nino_pg View Post
    Ponovo ponavljam ,to su mi prenijeli jedan najbolji ocni doktor u Cg ,koji mi je inace bliski rodjak ,i drugi koji je najbolji doktor u okruzenju...pricali su mi kakve sve komplikacije nastaju ,ja nista od toga ni ne umijem da ponovim...
    Komplikacije su uvijek moguce, to je ipak operacija. Dioptrija se vrati jednom od 50 000 hiljada ljudi koji ovo odrade i to se nikad ne vrati visoka kao sto je bila. (ovaj podatak sam nasao na internet)

    Sto se tice Gabrica, pogledaj malo njegovu biografiju, Bogu fala, svi imamo internet, youtube i sve se moze provjerit. Sto se tice Svetog vida, dobro su dodali gas sto se tice marketinga, prpa

    I ako nije problem da napises koji je to najbolji doktor u CG i po cemu je najbolji ?
    Last edited by Bijela_City; 28-12-10 at 19:55.

  6. #106
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    world wide
    Posts
    162
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mishko_ajkula View Post
    Ako je debljina roznjace ispod 400 onda laser ne dolazi u obzir, mada su npr u americi radili i kad je ispod, ali postoji opasnost od pucanja, i onda bi morala keratoplastika da se radi, tj transplantacija roznjace...
    Laser u svakom slucaju podrazumijeva peglanje roznjace na nacin sto se dio nje odstrani, pa ako je tanka tada nije preporucivo...
    Za ljude koji imaju tanku roznjacu, ima metoda, koja daje odlicne rezultate, zvana INTACS. Podrazumijeva ugradnju prstena koji roznjacu razvuce do pravilnog polozaja, i ta metoda ne ukljucuje odstranjivanje dijela roznjace(sto je dobro), radi se u lokalnoj anasteziji, traje svega 10 minuta po oku...ali za razliku od lasera jako je bitno umijece doktora, te je odabir klinike bitan...
    Jesi probao da nosis sociva koja se nose samo nocu? Ujutro ih skines, preko dana odlicno vidis, i nose se samo uvece...
    Hm ...nikad nisam cuo za ta sociva sto ispravljau vid preko noci, a nosim sociva mnooooogo godina. Nisu mi u Meljinama spomenuli ni tu INTACTS metodu. Predlozili su mu fokalicna sociva koja se bukvalno prikache preko mog prirodnog sociva i traju do starosti, a mogu se i tada zamjijeniti. Nikakvo klanje, lagana operacija u opstoj anesteziji koja daje odlicne rezultate, samo sto je laser izreklamirana stvar.

  7. #107
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Catarpilar View Post
    Hm ...nikad nisam cuo za ta sociva sto ispravljau vid preko noci, a nosim sociva mnooooogo godina. Nisu mi u Meljinama spomenuli ni tu INTACTS metodu. Predlozili su mu fokalicna sociva koja se bukvalno prikache preko mog prirodnog sociva i traju do starosti, a mogu se i tada zamjijeniti. Nikakvo klanje, lagana operacija u opstoj anesteziji koja daje odlicne rezultate, samo sto je laser izreklamirana stvar.
    sociva: http://www.poliklinikadrbaic.hr/lece-snova.htm

    intacs: http://www.poliklinikadrbaic.hr/intacs.htm

  8. #108
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    zanima me da li je neko cuo za kliniku u valjevu koja radi ove stvari, ima li kakve info?
    sparco, kako si prosa ti kod milosa?

  9. #109
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    Pa evo i ja da se oglasim

    Nosila sam sociva 11 godina i prosle godine "sredila" oci na klinici LASER FOCUS u Beogradu. I vise sam nego zadovoljna, s' obzirom na to da su mi obije roznjace bile toliko istanjene od nosenja sociva da sam jedva bila za operaciju... Dioptrija mi je bila -3 na desnom i -2.7 na lijevom oku (+ astigmatizam), sada mi je ostalo nesto minimalno (nisu uspjeli sve da mi skinu), ali odlicno vidim.
    Pripreme za operaciju traju oko 2 sedmice (pocevsi od NEnosenja sociva, preko kapi koje stavljate par dana pred operaciju, do par pregleda koji su neophodni), sama operacija ne traje ukupno ni 10ak minuta. Nije bolna ali je neprijatna, ipak vam cackaju oci dok ste vi svjesni. Od kolicine tableta za smirenje i protiv bolova kojim vas nakljukaju prije operacije se samo osamutite par sati, i kada se probudite kao da nista nije ni bilo. Isn't it great?
    Prvih 10ak dana ne smijete da kvasite oci NIKAKO, samo ih brisete suvim maramicama ili vatom i stavljate kapi. Za zenske: nema sminke prvih mjesec dana. Izbjegavanje bazena i mora pod obavezno. I to bi bilo to...
    Ja sam operaciju platila 1800 jurica, sa ukljucenim svim pregledima (2 prije i 3 poslije - na 3 dana, na mjesec, pa na pola godine). Inace je 1000 eura jedno oko, ali ako se rade oba dobije se "popust"...


    Za vise informacija: http://www.laserfocus.eu/
    Last edited by kIkICa; 15-04-11 at 18:31.



    Mademoiselle.

  10. #110
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Odradio korekciju dioptrije prije skoro 11 godina u klinici Fjodorov, Sainkt Petersburg. Dioptrija : -5 i - 4.5. Za operaciju je tada bilo bitno da nemam cestih promjena dioptrija u toku godine. Tada se nikako nije preporucivalo skidanje dioptrije onima koji su imali manje od manju dioptriju od -3.5 (recimo -3 ili -2.5). Urin mi nisu gledali. Provjeravali su silne pritiske u ocima, pa neke uglove okretanja, pa koje tacke vidim, vise se ni ja ne mogu sjetiti.
    Lokalna anestezija, jedno oko se tretiralo oko 20 minuta. Najstrasnije iskustvo mi je bilo sto sam bio sam (meni nidje poznatih ljudi, na operaciji pricaju na nerazumljivom (ruskom)), mad aje bila grupa ljudi iz bivse yuge, pa smo se nekako i druzili. Bilo je tu i grdjih slucajeva od mene.
    No evo, i poslije 11 godina, iako sam malo dalekovid na jedno oko, na drugo odlicno vidim. I ne preispitujem tu odluku.
    Ali ima jedna stvar. Uz svo uvazavanje doktora, mene je i dalje strah ovih hirurga na Sveti Vid (dva prijatelja su kukala mjesec dana od bolova, nisu mogli spavati, bili su nepodnosljivi za bilo kakvu komunikaciju, samo sto nisu htjeli oci sebi iskopat), i kazu da sada nije strasno i da korektno vide.
    Ono sto je preporuka, to su vjestacke suze, pogotovo za nas koji sjedimo puno za kompjuterima. Ali ja nikako da praktitkujem to.
    I da, prosle godine su mi dijagnostikovali staklasta tijela (to se vidi kao tackice koje da kazem plutaju dok gledate neku tacku ili neki predmet) na VMA. E to jos nisam istrazio detaljno kako se s tim izborit. Obavezan nusprodukt brzog i stresnog zivota, zna cesto da bude posljedica poremecaja u metabolizmu. Promijenio sam skroz sredinu, i nacin zivota, ali nema nikakvog efekta.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  11. #111
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Bijela/HN/MNE
    Posts
    1,206
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano View Post
    I da, prosle godine su mi dijagnostikovali staklasta tijela (to se vidi kao tackice koje da kazem plutaju dok gledate neku tacku ili neki predmet) na VMA. E to jos nisam istrazio detaljno kako se s tim izborit. Obavezan nusprodukt brzog i stresnog zivota, zna cesto da bude posljedica poremecaja u metabolizmu. Promijenio sam skroz sredinu, i nacin zivota, ali nema nikakvog efekta.
    Ne mozes se s tim izborit, to je posledica velike dioptrije koju si imao. Prije neki dan sam bio na tromjesecnu kontrolu i pitao doktora za te tackice, rekao mi je da se i kod njega javljaju (jer je i sam imao veliku dioptriju prije nego sto je isao na laser) i da je to jednostavno tako. Meni su vise primjetne kad gledam neku svijetlu povrsinu, ali sam se vremenom navikao pa ih i ne primjecujem A sto se tice vjestackih suza, preporucuju se kad dugo vremena provodis za kompjuterom. Ja ih kapnem kad se sjetim, iako ne osjecam nikakvu nelagodu ili grebanje...

  12. #112
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default dr Mirko Jankov i njegov LaserFocus centar

    Evo coveka van Crne Gore koji to moze veoma lepo da odradi.

    Ovaj covek dr Mirko Jankov iz Beograda, je samo sticajem okolnosti Balkanac, ali sve sto ima veze sa njegovim radom sa ocima, ali bukvalno sve, je naucio sirom sveta.
    U Brazilu (znamo kako se loze na korekcije bilo koje vrste pa umesto silikona moze jedno lasersko skidanje dioptrije, moze, moze), Svajcarskoj, USA, Grckoj,... Samo na spec u Brazilu je imao 500 operacija katarakti, o LASIKU i skidanju dioptrije da ne pricam, doktor je izmislio neku novu metodu sa Sviajcarcima ili je nadogradio staru (UltraB2) nisam apsolutno siguran. Evo i beskrajne biografije http://www.laserfocus.eu/?page_id=410'

    Ja spremam novac da se operisem kod njega, ne bih smeo kod svakog bez obzira na razliku u ceni vecu-manju. Sta znaci 200, 300 ili 500eura za zdrave oci sa kojima ces da pravis lovu posle ceo zivot. Zato i hvalim tipa, upoznao sam se sa njegovim radom preko medija, neta, pacijenta, referenci-biografije,...

  13. #113
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Jel se iko operisao ovdje kod nas u CG, Meljine bijahu?

    Ja nosim (meka) sočiva već 11 godina, ne mičem ih bukvalno sa očiju.
    Od kad se probudim, pa dok ne legnem u krevet, ne skidam ih.
    Nikad nikakvih problema nisam imao sa očima.
    Trenutno su na meni meka sočiva, dioptrija na oba oka -5.

    Razmišljam se uveliko o operaciji...

    Sanjam da se probudim, otvorim oči i vidim normalno.

    Ps. svi ti doktori koji rade operacije, oftamolozi, itd. svi nose naočare/sočiva - nešto ne čuh za primjere da su i oni radili operacije(?).
    Globetrotting

  14. #114
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ThaHool View Post
    Ps. svi ti doktori koji rade operacije, oftamolozi, itd. svi nose naočare/sočiva - nešto ne čuh za primjere da su i oni radili operacije(?).
    Eto vidiš to sam zaboravio da spomenem. Dolazeći na predoperativni pregled kod dr mirka bio sam praćen skepticizmom kojim me je zarazio ortak. Bez ustezanja pitao sam dra otvoreno da li bi on sebi uradio LASIK za slučaj da mu bude neophodan (ne nosi naočare to sam video). Čovek se nasmejao i rekao mi da je on sebi uradio LASIK još u Brazilu na specijalizaciji. Ela, ja mislim da je počeo da radi i kod vas u MN, naleteo sam na link na fejsbuku, spominje se Budva, ne znam koliko ti to znači. Pogledaj o čemu se radi.

  15. #115
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dzonikola View Post
    Evo coveka van Crne Gore koji to moze veoma lepo da odradi.

    Ovaj covek dr Mirko Jankov iz Beograda, je samo sticajem okolnosti Balkanac, ali sve sto ima veze sa njegovim radom sa ocima, ali bukvalno sve, je naucio sirom sveta.
    U Brazilu (znamo kako se loze na korekcije bilo koje vrste pa umesto silikona moze jedno lasersko skidanje dioptrije, moze, moze), Svajcarskoj, USA, Grckoj,... Samo na spec u Brazilu je imao 500 operacija katarakti, o LASIKU i skidanju dioptrije da ne pricam, doktor je izmislio neku novu metodu sa Sviajcarcima ili je nadogradio staru (UltraB2) nisam apsolutno siguran. Evo i beskrajne biografije http://www.laserfocus.eu/?page_id=410'

    Ja spremam novac da se operisem kod njega, ne bih smeo kod svakog bez obzira na razliku u ceni vecu-manju. Sta znaci 200, 300 ili 500eura za zdrave oci sa kojima ces da pravis lovu posle ceo zivot. Zato i hvalim tipa, upoznao sam se sa njegovim radom preko medija, neta, pacijenta, referenci-biografije,...
    Par postova iznad imaš moj, ja sam se kod njega operisala prije 2 godine i prezadovoljna sam.
    Skoro je počeo da vrši operacije u Budvi u ordinaciji dr. Miljković, ako nekome treba broj slobodno može da me kontaktira.



    Mademoiselle.

  16. #116
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,962
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Posto nije pisano nista 4 godine, zanima me je li ko u medjuvremenu radio skidanje dioptrije laserom i kakva su iskustva. Vidim ima nekoliko ordinacija u cg: meljine, laser focus u budvi, optimalmed u podgorici.

    Meni nije toliko velika dioptrija, ali je zivot bez sociva svakako ljepsi.

  17. #117
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2,155
    Thanks Thanks Given 
    23
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    da ozivimo malo temu, sve vise razmisljam o operaciji ociju, dioptrija mi je -3.5 i -.375 sa cilindrom.... trenutno dje je najbolje uraditi operaciju tj prvi pregled kako bih ustanovio da li sam za operaciju ili ne... i kako se sad kreću cijene operacije oba oka i da li dje postoji kakva akcija gratis :anonymous:

  18. #118
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,736
    Thanks Thanks Given 
    153
    Thanks Thanks Received 
    152
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    Mislim da je oko 500 po oku, bilo koji iskusniji doktor bi trebalo bez vecih problema da donese sud. Doktoricu Jovovic mogu da preporucim, takodje i Borovic (obije u Pg).

    Sto se tice lasera, one mogu da ti preporuce. Pg ili Meljine vjerovatno.

  19. #119
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,952
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    486 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djuka_pv View Post
    da ozivimo malo temu, sve vise razmisljam o operaciji ociju, dioptrija mi je -3.5 i -.375 sa cilindrom.... trenutno dje je najbolje uraditi operaciju tj prvi pregled kako bih ustanovio da li sam za operaciju ili ne... i kako se sad kreću cijene operacije oba oka i da li dje postoji kakva akcija gratis :anonymous:
    Imas akciju dva plus jedno gratis :-)

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  20. #120
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2,155
    Thanks Thanks Given 
    23
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bojankov View Post
    Imas akciju dva plus jedno gratis :-)

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    Kurje oko gratis

    Zvah Meljine i rekose mi da oni to vise ne rade vec da se radi u Budvi, dr. Nada sa Cetinja...

    Iskustva?? Malo mi je to nesigurno...


    Послато са SM-G928F

  21. #121
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://optimalmed.me

    Bio sam na pregled....sve super....ali se jos kanim za operaciju
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  22. #122
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djuka_pv View Post
    Kurje oko gratis

    Zvah Meljine i rekose mi da oni to vise ne rade vec da se radi u Budvi, dr. Nada sa Cetinja...

    Iskustva?? Malo mi je to nesigurno...


    Послато са SM-G928F
    Ako je dr Nada Džaković u pitanju onda možeš poć na pregled jer je baš posvećena i profesionalac, znam pouzdano da se obučavala među najboljim hirurzima u Bgd za tu oblast.

    Što se iskustava tiče, sve je to individualno. Baš prije 4 mjeseca drug je operisao u PG oba. Par dana nakon operacije na lijevo mu se povratio vid 100% a na desno 70%. U narednih 3,4 mjeseca ima fore da se to još malo popravi, i njemu se možda podiglo na 80%.

    Za cijene ti ne znam, ali mogu pitati koliko je on platio u Pg i kod koga.

  23. #123
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,486
    Thanks Thanks Given 
    203
    Thanks Thanks Received 
    675
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Preporuka za doktoricu Borović. Pođi kod nje na pregled, ona će te dalje usmjerit

  24. #124
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2,155
    Thanks Thanks Given 
    23
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    @tigrovooko ako ti nije mrsko pitaj koliko sad kosta prvi pregled i ukoliko budem podoban za operaciju laserskog skidanna dioptrije koliko bi me kostalo to za oba oka. Jvala unaprijed

    Послато са SM-G928F

  25. #125
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Javim sutra.

Page 5 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Depilacija laserom
    By naja in forum Ženski kutak
    Replies: 17
    Last Post: 29-05-11, 22:38
  2. Replies: 4
    Last Post: 11-06-08, 22:38
  3. Día de vida, Un (1950) - ???
    By BlackVelvet in forum Film
    Replies: 1
    Last Post: 11-01-08, 17:30

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •