Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 46

Thread: Astrologija

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default Astrologija

    Na granici nauke ili je to nenauka ili jos gore sharlatanstvo.

    Jucerasnje Vijesti

    Jasno vam je da morate da ulozite, da biste nesto dobili, pa delujete u tom pravcu. Ne plase vas rizicne situacije i spremni ste da prihvatite svaku vrstu izazova. Ovo je period kada se dogadjaju znacajne promijene na poslu, a moguce je i unapredjenje. Desavanja na polju emocija razlog su dobrog raspolozenja. Ne preskacite obroke.
    Ono, bas mi se sve pogodilo, a i ovo prvo nisam znao, ma bas.

    Znate sto mislim da je suvisan komentar.

    :wink: :?

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    362
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: Astrologija

    Quote Originally Posted by funestis
    Na granici nauke ili je to nenauka ili jos gore sharlatanstvo.

    Jucerasnje Vijesti

    Jasno vam je da morate da ulozite, da biste nesto dobili, pa delujete u tom pravcu. Ne plase vas rizicne situacije i spremni ste da prihvatite svaku vrstu izazova. Ovo je period kada se dogadjaju znacajne promijene na poslu, a moguce je i unapredjenje. Desavanja na polju emocija razlog su dobrog raspolozenja. Ne preskacite obroke.
    Ono, bas mi se sve pogodilo, a i ovo prvo nisam znao, ma bas.

    Znate sto mislim da je suvisan komentar. :wink: :?

    pa ne znam evo uzmi da ima 6+ milijardi ljudi, i znakova 12 sto ce reci da u prosjeku imas 500 miliona ljudi svakog znaka ...

    koja je vjerovatnoca da se u 500 miliona slucajeva horoskop pokaze kao tacan, evo uzmi za primjer uspjeh u poslu ... cak i ako jos vise to uopstimo pa kazemo samo uspjeh bilo kakve vrste nekako je previse nevjerovatno ...

    dolazimo do zakljucka da horoskopu ne treba vjerovatno. naravno neke stvari iz njega mogu da se ostvare ali ako vam ja svakog dana govorim da cete imati uspjeha na poslu i da cete naci partnera vjerovatno ce se jednog dana to ostvariti 8)

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: Astrologija


    pa ne znam evo uzmi da ima 6+ milijardi ljudi, i znakova 12 sto ce reci da u prosjeku imas 500 miliona ljudi svakog znaka ...

    koja je vjerovatnoca da se u 500 miliona slucajeva horoskop pokaze kao tacan, evo uzmi za primjer uspjeh u poslu ... cak i ako jos vise to uopstimo pa kazemo samo uspjeh bilo kakve vrste nekako je previse nevjerovatno ...
    Bedasto...

    Izvolite:

    http://www.astro-art.net/forum/

    Pa učite... :wink:

    Ili na najnovijem konkretnom primeru:

    http://www.astro-art.net/kat.php?tx=122

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ni ja bas nesto ne vijerujem ali iz nekih nepoznatih razloga ne propustam procitati Horoskop. Valjda je to nesto na podsvijesnoj bazi.

    Medjutim jedno je sigurno planete ne mogu uticati na sudbine ljudi osim u koliko ne dodje do kakve invazije sa koje od njih.

    NPR Mars Napada.


  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Unrealised reality
    Posts
    5
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    In my opinion,ako atmosferske promjene mogu da uticu na nas na nivou meteopatije zasto ne bi promjene polozaja zvijezda.Naravno to sve ostaje na razvoju civilizacije da iskristalise razliku izmedu praznovjernog razmisljanja i cinjenica na naucnoj osnovi.
    Ding an sich

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Stari Egipcani, Inke, Asteci su bili dobri astrolozi. Brojne njihove gradjevine su izgradili pod sazvezdjima... slucajnost? Ne bih rekla.
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Trinity from Zion
    Stari Egipcani, Inke, Asteci su bili dobri astrolozi. Brojne njihove gradjevine su izgradili pod sazvezdjima... slucajnost? Ne bih rekla.
    Starim civilizacijama, koje nisu imale tehnoloskih prednosti danasnjeg drustva, je uvijek bilo tesko obijasniti daleke, nedodirljive stvari pa tako su i zvijezbe za njih bile nesto nadnaravno.

    Zvijezdama su uvijek bas radi toga davana nekakva znacenja koja su donekle objasnjavala zasto iste postoje. (bogovi su stavili zvijezde na nebo da bi one predskazivale buducnost i proricale sudbine)

    Mislim da stari narodi nisu pravili citave gradove po slikama sazvijezdja zato sto su znali radi cega su zvijezde gore vec zato sto nisu pa su se bojali od njih i na taj nacin odavali pocast sili koja ih je stvorila.

    Naravno nase pretke to je navelo da pomnije promatraju te iste zvijezde i to je poslje mogo godina promijenilo prvobitno misljenje o zvijezdama.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mozda... ali ipak sam misljenja da su tadasnje kulture ipak bile na veoma visokom stepenu razvitka. Medjutim, "naprednija" evropska kultura ih je unistila i zahvaljujuci njoj mi danas nemamo toliko preciznih podata o Juznoamerickim kulturama itd.

    To sto si ti spomenuo o razlozima zasto su gradili te gradjevine su samo misljenja arheologa cije teorije se stalno sukobljavaju. Neces naci da se barem 2 arheologa slazu u nekim cinjenicama.

    Otkud mozemo tacno znati zbog cega i koji je pravi razlog zasto su Inke izgradili Matcu Pitcu? Zasto je Keopsova piramida prazna i bez freski po zidu, ako je napravljena da kao grobnica za tog faraona? Zasto ona Kefrenova i Mikerinosova imaju freske i grob? Zasto je glava Sfinge 2 puta manje od tijela i zasto je materijal od cega je napravljena losiji od onog sto je koristen da se napravi tijelo?
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja ne nijecem veliko znanje starih civilizacija o astronomiji, dapace njihovo znanje je bilo veliko, oni ne bi mogli izraditi veoma precizne kalendare da nisu imali to znanje, medjutim njihova nemogucnost da obijasne silu koja je iza pokretacka snaga svog tog kretanja ih je plasila

    Posto to nisu mogli da objasne oni su davali nadnaravna objasnjenja, a samim tim i pridavali su joj uticaje koje ta sila nije imala, kao sto je taj astroloski uticaj.

    Mi danas znamo silu koja je iza svega toga, grvitacija tijera sva tijela u svemiru da se ponasaju ovako kako se ponasaju, medjutim starima je bilo tesko pojmit da se dvije mase privlace, a da ne pricam da su trebali imati jako precizne instrumente da bi to otkrili.

    Oni su mogli koristiti zvijezde za navigaciju, mogli su predvidjati periodicne poplave (kao npr u delti Nila) ali i ne mnogo vise od toga.

    S obzirom da su zvijezde u neku ruku predvidjale periodicne dogadjaje, poplave, smjenu godisnjih doba (koje su jako vazne za opstanak ljudi), stari su zdravorazumno pomislili da mogu predvidjati i vise, kao npr i same ljudske sudbine.

    Samo velim da su imali kronicni nedostatak pravilnih informacija i prema tome donosili su pogresne zakljucke.

    :twist:

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Patagonia Express
    Posts
    623
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cinjenica je da danashnja `astrologija` nema veze s onim sto su astrolozi & astronomi Starog vijeka radili. Ona je tad isla u sluzbu covjeka kao drustvenog bica, s tendencijom da objasni prirodu, a ne da ti kaze da treba da ustanes rano jer ces u protivnom zakasnit.


    ...


    Tako da ti amateri samo improvizuju na osnovu nekih davno stecenih znanja.Ono zazmure, ukaze im se pticica, pogledaju malo u one notese ..i..woohoo...`otegnuces papke..`. Ma astrologija je izasla u `komercijalu` cim se odvojila od astronomije, znaci par vjekova prije nove ere.Ili ako ocete precizno..od Aristarha i Hiparha pa na ovamo.
    one day, after school.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  13. #13
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    forumi
    Posts
    38
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad nadjem u novinama kritiku neke knjige,obicno je ne prihvatam dok knjigu sama ne procitamm...

    Naravno da cete u novinama i bilo kom caspoisu naci uopstene verzije za jedan znak..

    Medjutim kad pocnes pri analizi horoskopa da koristis datum,sat,minut i mjesto rodjenja,onda ce rezultati biti sasvim drugaciji..

    Osim toga to se mora pratiti dosta dugo da bi usjeli da "nastelujemo " koji minut prije ili kasnije...
    Meni je licni predvidio dan i sat jednog znacajnog dogadjaja,kao i moje dostignuce na tom dogadjaju,posljedice....

    Ipak,ne gledam horoskop swvaki dan ,vec samo kad znam da nesto treba da se desi bitno,pa ga konsultujem( u smislu pazim na neke savjete,sta se preporucuje,a sta ne),jer tin sudbina nije zacrtana,vec je sam mijenjas,a astrologija ti pokazuje po polozaju planeta kad je najboli trenutak da nesto ostvaris i koji je nacin najpovoljniji..

    Sto se mene tice,nikadf do sada nije omanuo...

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kvazinauka, a u zavisnosti od lika koji je praktikuje vrlo cesto postaje sarlatanstvo. Da nebeska tijela emituju raznorazna zracenja i da ona uticu na okolinu pa tako i na ljude lako je dokazivo, bas kao sto je lako dokazivo da zracenja zbog rasporeda nebeskih tijela mogu biti veca ili manja. Medjutim, kakav je njihov uticaj na ponasanje ljudi, a pogotovo na buduce dogadjaje, nemoguce je dokazati. Ako se uzme da na nase ponasanje najvecim dijelom uticu vrijednosti i norme kulture kojoj pripadamo, a one se u mnogo cemu razlikuju, onda predvidjanja vezana za uticaj nebeskih tijela na ponasanje ne mogu biti generalizovana sto horoskopi uvijek cine. Astrolozi se zato koriste saznanjima iz svakodnevnog zivota da bi napravili prosjecnu sliku ljudske sudbine. Fraze koje koriste u svojim kratkim napisima vrlo lako mozemo primijeniti na bilo kog prosjecnog covjeka i tu nema nista spektakularno, ali prosjecan covjek o tome ne razmislja na nacin astrologa. Uglavnom, astrologija simulira nauku, pokusava da uspostavlja uzrocni niz i da otkrije determinisanosti, ali je po tome bliza magiji nego nauci.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in the middle of everything
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sve horoskope bih ukinula i zabranila...
    majgore je koliko se ljudi primi pa placaju putem neta izradu natalnih karata... em su bacili pare, em ih je neko namagarchio...

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    217
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    e, da se i ja oglasim
    i ja sam neko vrijeme pljuvao po astrologiji kao po čistom šarlatanstvu... i jednog dana u cd-klubu Neutron (!?) naiđem na knjigu "astrologija za neupućene". prelistam, privuče mi pažnju, kupim je.... i naravno downloadujem program za izradu natalnih karata, da isprobam kako to sve ide. onda sam se zaprepastio kad sam vidio do kojih detalja horoskop može da mi objasni neku osobu, da predvidi šta će da se desi meni ili ljudima... onda sam sebi rekao da nikad više neću da gledam u svoj horoskop jer je to jedno veliko ******, tj. prepao sam se kako se sve dešava tačno kako planete kažu. al ipak, bilo mi je zabavno da drugim ljudima radim natalne horoskope i da im predviđam budućnost, i do sad su mi svi rekli da sam sve pogodio.
    naravno, i ja sam uvijek tvrdio (i dalje tvrdim) da je podjela na 12 znakova čista glupost. reći za sve jarčeve da su organizovane osobe... to je kao da kažete da su sve plavuše lijepe, ili tako nešto. ali ipak, došao sam do zaključka (ne rezonovanjem nego eksperimentisanjem ) da astrologija ipak može da uradi mnogo više što mnogi ljudi misle. naravno, i dalje sam zadržao svoj stav da je to jedna glupost... zanimljiva glupost, ali ipak glupost

    da, i još jedan komentar za sajt www.astro.com - jedini koji stvarno može i da pogodi ponešto od ovih koje sam do sad gledao

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Jedna od interesantnih manjkavosti u astrologiji jeste nekonsistencija sa astronomskim opazanjima. Recimo Tacke godisnjih doba (2 Solisticija i 2 Ekvinocija) koje su vrlo bitne u astrologiji se pomijeraju po nebu u skladu sa rotacijom nagibne osi Zemlje (tvz Platonova godina oko 15 banki ako se ne varam), medjutim astrolozii dan danas jos koriste polozaje koji su bili prije 2000 godina, Danas oni kazu, recimo bas za danasnji dan, da Sunce izlazi u Blizancima sto nije tacno jer zbog gore napomenutog pomijeranja sunce izlazi u Raku. Danas astroloske kuce (njih 12) se vise ne poklapaju sa stvarnim sazvijezdjima, a sto se tice samih sazvijezdja po definiciji astroloski znakovi s vade iz cinjenice a kroz doticna sazvijezdja prolazi Ekliptika i ako se to uzme za definiciju onda bi astrologija imala 13 znakova jer Ekliptika prolazi i kroz sazvijezdje Orla.
    Do duise (malo proucavanja astrologije nije na odmet i sa moje strane s obzirom da sam svojevremeno cak i ja izradjivao natalne karte mojim prijateljima upotrebljavajuci jedan bas dobar program i gomilu astroloskih knjiga i publikacija) neki dosta priznati astrolozi priznaju postojanje trinajestog znaka i stavljaju ga pod Skorpiona tako da je taj znak u stvari dvojan (tako objasnjavaju cudnu dvojnost skorpionovog karaktera koji zavisi od datuma rodjena, prve dvije dekade je u stvari knjigovni skorpion ali zadnja dekada je neko potpuno drugi pa kazu to je zato sto to i nije vise Skorpion nego Orao i kontrola karaktera vise nije u funkciji Antaresa (vrlo crvena i mracna zvijezda, vrlo lijepa za pogledat) vec u funkciji Altaira (Bijela zvijezda)
    Mislim da ako ne nista Astologija treba jednu reviziju.
    S obzirom da sam i sam bio zainteresovan (ovo bio je laz posto sam i jos zainteresovan) za astrologiju primjetzio sam podudarnosti u predvidjanu koje nisu cisto slucajne, medjutim smatram da su obijasnjena malo prizemnija nego ona sto ih nudi astrologija, izgleda da nisu u pitanju zvijezde vec sam datum rodjenja, godisnje doba, temperatura i tako to. Neko ko se rodio zimi jeste pomalo zatvoren jer je dok je bio mali vazda bio zatvoren i zasticen, dok neko ko je rodjen ljeti je uvijek otvoren. Skolski primjeri za to, koji me potvrdjuju su Jarac i Vodolija za zimu i Lav i Djevica za ljeto. Necu sad obijasnjavat karaktere tih certiju znaka, koga interesuje neka uzme u ruke neku od mnogih knjiga koje su izasle na tu temu.

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Wink

    E pa funestise,

    kako bi dobio neke od odgovora na postavljena pitanja a ti se prijavi na dopisni tečaj koji je u toku

    http://www.astro-art.net/skola.php

    ili se učlani u novoformiranu Asocijaciju balkanskih astrologa (ABA)

    http://www.astro-art.net/kat.php?tx=181

    i naravno, prelistaj sadržaj najkompetentnijeg astrološkog foruma na Balkanu

    http://www.astro-art.net/forum/

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation

    (samo da vam prenesem atmosferu - zadnji post):

    Od 1.1.1985 do kraja 1988 su pracene nesrece u spanjolskoj (njih 4835 ), a zakljucak sazeto izgleda ovako: “Daily data on traffic accidents over a 4 year period were compared with daily records of baorometric pressure and synodic lunar cycle. NO significant variations in the number of accidents were found related to barometric height , but a significant lunar periodicity was observed for one of the years considered.
    The highest occurred two days before the full moon. Accidents occurred more frequently during crescent moon than during waning moon.”
    u oba slucaja kriva je ista planeta - uran. simbol naglog neceg, opasnost iznenada. Medicinski uran je - mozak. Psiholoski naglo nesto sto poput struje, groma se pojavi. U bolesti to moze biti nagla infekcija. Ako je u polju bolesti onda moze biti npr. infekcija mozga (meningitis, encefalitis) i tako je i bilo.
    (no moze biti i npr. mozdani udar - isto je bolest, isto je naglo isto je u glavi).
    U polju prometa moze biti - saobracajka iznenada , moze biti da te netko i lupi na cesti i da te hodajuci spali grom ili naletis na struju ili slicnu nezgodu.
    uran u 12. polju (zdravlje, bolesti koje nastaju kao tjelesni proces, za razliku od nezgode )

    Recite mi bili vi htjeli ignorirati ovo znanje ako je to bilo prognozirano?
    Ili isti taj uran odrasloj curi
    primjer2:
    mama zove da je kcerka stradala u nesreci na motoru i ne zna dali je ziva uopce i sad putuju na mjesto nesrece ne bi li saznali sto je.
    Astrolog: (uran) ima udarac u glavu i manji potres mozga (nije jaka kombinacija bila), sigurno je ziva, nesvjestica je neko vrijeme i bit ce josh dva-tri dana (neptun - procitaj gore sto je neptun ), no nema opasnosti po zivot.
    ...
    ima josh povrede zdjelice lijevog koljena i oziljak na bradi.

    PITANJE: sto je bilo cinjenicno stanje? - upravo to sto je astrolog vidio.
    u njenu horoskpu se moglo iskljuciti smrt i trajna ostecenja mozga.
    U nekom drugom slucaju sa slicnom , ali ne istom kombinacijom to mozda nije moguce iskljuciti. Ili astrolog nije kadar donijeti zakljucak radi premalo znanja,iskustva itd.
    Biste li vi ignorirali metode koje mogu dati ovakve informacije na telefon u kriticnu trenutku?
    Inzistirao sam da se pomno pregleda zdjelica. Tamo je bilo problema koje inace nebi otkrili.
    To je zona slobodne volje. Tu su posljedice ovisne o intervenciji.
    To je posao astrologa - zakljucak, misljenje, procjena.
    Jeli sablona? Jeli sve bez osnove, jeli bez standarda ???
    Jeli pomogla ova ilustracija? (sve ilustracije ovdje iznesene cista su istina i situacije iz stvarnog zivota/praxe i autenticno su prenesene).

    Ali to ne opisuje tvoju zenu, nego tvoje vidjenje buduce zene. Ona je takva - TEBI. To je naime "vibra" koju ti trazis. Nju moze igrati bilo koja osoba koja se uklapa u tu opcu vibru koja tebi treba. Prognozira se iskustvo i opisuje se.
    Iskustvo koje ces proci.
    Odluka , gdje god mozes odlucivati ostaje na nama. Tu je mjesto savjetu. Gdje ne mozemo odlucivati - ostaje prognoza.


    Gema konj. Mjesec (zagonetna smrt), ostale su nerazjašnjene okolnost (eventualna krivnja vozača koji ga je prestizao, nikad uhvačen).

  20. #20
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Astrologija je sarlatanstvo!
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Wink

    i ti šarlatan -
    pa to opet niko ne uzima za ozbiljno.

  22. #22
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam sarlatan?
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    25
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    Ko priznaje, pola mu se prašta.

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    362
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Blitzkrieg
    Astrologija je sarlatanstvo!
    I agree. .

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    54
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Cool

    Još jedan šarlatan...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •