Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 26 to 50 of 145

Thread: Sta zivot predstavlja za vas?

  1. #26
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Neko taj trenutak protraći u besposlice, ogovaranje itd. a neko ga iskoristi na način što obavi molitvu, udijeli sirotinji itd. za što će imati nagradu na onom svijetu.
    Ne tracim ga na besposlice i ogovaranja niti ga koristim za molitvu ... udjeljujem sirotinji,radim za dobrobit ljudi ali ne da bih imala nagradu na onom nekom svijetu vec da bi ljudima na ovom svijetu bilo ljepse ... jer ovaj trenutak mi je bitan sta ce sjutra biti ...ocu li biti tu ili cu postati pepeo i prah a duh negdje lutati negdje svijetom to me sad ne zanima...

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Zaista je jadan život bez nade, život koji se treba proživiti (čuvena parola). Kakva je razlika, umrijeti sada ili za 20-30 godina, sve jedno ćeš biti mrtav/mrtva? Za mene je mračnjački živjeti život bez nade, život koji se svodi na prebrojavanje i skupljanje novca, život u kojem želiš biti neko i nešto, a opet od toga nikakve koristi, jer ćeš opet sjutra biti mrtav/mrtva, život u kojem ti jedina nada ostaje nakon smrti podizanje spomenika, a opet ni od toga nikakve koristi.
    Ma da bas bi trebalo da protracim zivot na molitve, i razmisljajuci o onome sto me ceka. Dok na ulici cekaju ljudi kojima je na ovaj ili onaj nacin potrebna moja pomoc s kojima nesto korisno mogu napraviti za ovaj svijet na ovom svijetu. Zaista treba da se zaludjujem i tako trosim ovo vrijeme odje misleci o sjutra a da mi danas prolazi pred nos. Kako ce ko prozivjeti to danas mene ne zanima meni je samo bitno da ga ja prozivim onako kako ga smatram ispravnim.

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Neko će za tebe nakon smrti kukati i plakati, neko će reći da si bila dobra, ali ni od toga nikakve koristi jer ćeš jednog dana biti zaboravljena.
    Makar sam probala da ostavim neki trag za razliku od tebe koji si zivot posvetio molitvi ... da ne ocekujes da te za zivota proglase za svetca zarad tog ulozenog vremena?

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Koliko god izlazaka napravila, koliko god partnera promijenila, koliko god putovala i gradova obišla, opet ćeš se jednog dana vratiti ispred svog računara. Ni od kakve ti koristi neće biti provod za razliku od nekog ko to nije radio, jer je došao trenutak kada i ti i on sjedite u sobi ispred svog televizora i gledate Atlas tv. Ostaju samo sjećanja, koja se i sama sa godinama zaborave.
    Pa da ja cu se sjecati vidjenog,ucinjenog,dozivljenog,i citav taj film pred smrt premotati pred oci ...ko zna mozda ih zaboravim mozda ne ... mozda ostane neko iza mene to da prica ... sigurno necu zavrsiti u ovom zivot kao covjek sjenka koji ce kroz zivote drugih ljudi proci necujno i neprimjetno...


    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    I na kraju, jednog dana kada ostariš i kada ti se smrt približi, razlika između tebe i nekog ko nije lutao bit će samo u tome što ćeš u svojoj podsvijesti imati grijehe koje si činila i sumnju šta će biti sa
    tobom na onome svijetu.
    Ma da bas si ti adekvatan da bi mogao da sudis o tome kakav ja to zivot vodim i koliko grijehova lezi na mojoj dusi ... malo pretjerano s tvoje strane ...vidi se da ti je molitva udarila u glavu jer ocigledno sve sto misli mimo tebe i sto gleda svijet kroz druge naocare nosi epitet grijeha.




    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    A zašto bi te priča o zagrobnom životu sputavala o ovom stvarnom životu? Zar je to toliko strašno da se čovjek od šoka ne može mrdnuti, zar je to toliko bolno da čovjek nije u stanju na posao otići? Da, zaista je lakše reći svemu NE i prepustiti se uživanjima, upaliti tv i slušati Cecu i 39'2. Jeste to je olakšanje, ali lažno i trenutačno. Istina je da ćeš jednog dana biti mrtva, a prije smrti pod velom sumnje šta te tamo čeka. Što je najgore od svega, neće te spasiti ni to ako postaneš vjernica, ako budeš vjerovala pogrešno. Ima li većeg gubitnika od onoga koji je svoje vjerovanje protraćio u ono što nije istina? Ima li većeg gubitnika od onoga koji je vjerovao i pare za svoje vjerovanje trošio i ulagao i pomagao, a osnova mu pogrešna i ništa mu se od toga ne primi? Ovaj život je jedno veliko iskušenje. Potrebno je mnogo vremena i odricanja da bi se razumio, pronašao i shvatio Gospodar svjetova, a ti nisi ni na samom početku, već lutaš u svome mnenju, samu sebe obmanjujući.
    Posto imas tendenciju da profilises a niti poznajes nekog samo da si zdravo s tvojom logikom ... ja na pocetku tog puta nisam a ni ti nisi strucan da bi to mogao suditi posebno ne kad stvaras o meni sliku koja ne ide uz mene ...ali indoktrinacija je cudo... no cudo da bas djevojke i momci koji su pokorne ovcice crvkvenih horova prve poskakuju na gore navedene textove ...nego posto vidim da ti vec imas neku sliku o svemu tome nemamo o cemu ...je je da mislis sto hoces ...a moje da budem osudjivana od ljudi poput tebe koji imaju potrebu da vjeruju prvo u druge pa onda u sebe...
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  2. #27
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    life is a beach
    http://nebojsacelebic.b0x.me/

  3. #28
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    E pa eto vidiš, onda neka te otac vječno drži u životu, neka ti ne da da umreš.
    Ne moze me drzat neko u zivotu, ko i sam umire. A to da bog pruza vjecni zivot, nesto nisam siguran, do sad se ne desi da neko ne umre
    Quote Originally Posted by Djevojka View Post
    Pokusaj da razumes to na ovaj nacin: Ti zivis u ovom svetu, zivis normalno kako znas i umes postujuci svetovne zakone. Jednog dana odlucis da uzmes sekiru i pobijes sve koji ti se nadju na putu. Sta mislis sta te ceka posle toga u ovom svetu? Ogresio si se o zakon i ceka te, ako si u Americi smrtna kazna, ako si negde drugde, dozivotni zatvor, u svakom slucaju ne ceka te nista dobro i lepo. Da li ti tu vidis negde licemerstvo i sadizam drugih ili samo svoj? Da li ti je jasna potreba kaznjavanje zbog tvojih pogresnih odluka/postupaka?

    Pazi da ne padnes u zamku plitkosti, jer si postavio pitanje da tebe neko kaznjava zbog tvojih odluka. NE, ti bivas kaznjen zbog tvojih POGRESNIH odluka. Ako te je Bog stvoro i dao ti je uputstva kako trebas da zivis, a ti se ponasas kao divlja zivotinja u toru, unistavajuci sve oko sebe, zar mislis da bi ti taj isti Bog rekao - odlicno si to uradio, pobio si par ljudi, unesrecio si par osoba, oterao si par siromaha i slicno? Tu nema ni sadizma, ni licemerja. Da li si ti licemeran i sadista, ako vaspitavas svoje dete da ne bude kriminalac i los covek i ako se ispostavi da se iz besa napio i pretukao nekog slabijeg? Sta bi ti kao otac uradio, mozda bi mu rekao - odlicno sine, sledeci put idemo zajedno da to radimo, ili bi ga kaznio za njegovo dobro da nauci kako treba da se ponasa, kako bi imao kvalitetniji zivot?

    Ne mozes sebe i svoj EGO uvek i na svakom mestu da stavljas na pijedastal i da se samo pitas kako bi tebi bilo i zasto je Bog ovakav i onakav prema tebi, ah tako nevinom. Ti si Bozije stvorenje i clan drustva i kao takav moras da postujes odredjena pravila. Ako neces, ovozemaljski svet ima svoje mesto za takve, u zatvoru, ako ne mozes, ovaj svet ima mesta i za takve, u ludnici, a ako si protiv onoga koji te je stvorio i za takve postoji mesto - u paklu.
    Sta je zakon u stvari? Ko ga je napisao? Da li ja moram da postujem zakon?

    Moje sve odluke su prave, zasto mislis da bi ubistvo nekoga bilo moja pogresna odluka? Za mene bi bila prava, a to sto je neko sjeo i dlucio da kanalise ljude kroz zakone, to ne utice na prirodu moje odluke, da li je prva ili pogresna. Pricam ja, anarhija je jedino rjesenje...

    Ali onda je to uskracivanje slobode pojedinca tj mene, da radim sto ocu...
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  4. #29
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,875
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    119
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Neko taj trenutak protraći u besposlice, ogovaranje itd. a neko ga iskoristi na način što obavi molitvu, udijeli sirotinji itd. za što će imati nagradu na onom svijetu. Zaista je jadan život bez nade, život koji se treba proživiti (čuvena parola). Kakva je razlika, umrijeti sada ili za 20-30 godina, sve jedno ćeš biti mrtav/mrtva? Za mene je mračnjački živjeti život bez nade, život koji se svodi na prebrojavanje i skupljanje novca, život u kojem želiš biti neko i nešto, a opet od toga nikakve koristi, jer ćeš opet sjutra biti mrtav/mrtva, život u kojem ti jedina nada ostaje nakon smrti podizanje spomenika, a opet ni od toga nikakve koristi. Neko će za tebe nakon smrti kukati i plakati, neko će reći da si bila dobra, ali ni od toga nikakve koristi jer ćeš jednog dana biti zaboravljena.
    Koliko god izlazaka napravila, koliko god partnera promijenila, koliko god putovala i gradova obišla, opet ćeš se jednog dana vratiti ispred svog računara. Ni od kakve ti koristi neće biti provod za razliku od nekog ko to nije radio, jer je došao trenutak kada i ti i on sjedite u sobi ispred svog televizora i gledate Atlas tv. Ostaju samo sjećanja, koja se i sama sa godinama zaborave. I na kraju, jednog dana kada ostariš i kada ti se smrt približi, razlika između tebe i nekog ko nije lutao bit će samo u tome što ćeš u svojoj podsvijesti imati grijehe koje si činila i sumnju šta će biti sa tobom na onome svijetu.




    A zašto bi te priča o zagrobnom životu sputavala o ovom stvarnom životu? Zar je to toliko strašno da se čovjek od šoka ne može mrdnuti, zar je to toliko bolno da čovjek nije u stanju na posao otići? Da, zaista je lakše reći svemu NE i prepustiti se uživanjima, upaliti tv i slušati Cecu i 39'2. Jeste to je olakšanje, ali lažno i trenutačno. Istina je da ćeš jednog dana biti mrtva, a prije smrti pod velom sumnje šta te tamo čeka. Što je najgore od svega, neće te spasiti ni to ako postaneš vjernica, ako budeš vjerovala pogrešno. Ima li većeg gubitnika od onoga koji je svoje vjerovanje protraćio u ono što nije istina? Ima li većeg gubitnika od onoga koji je vjerovao i pare za svoje vjerovanje trošio i ulagao i pomagao, a osnova mu pogrešna i ništa mu se od toga ne primi? Ovaj život je jedno veliko iskušenje. Potrebno je mnogo vremena i odricanja da bi se razumio, pronašao i shvatio Gospodar svjetova, a ti nisi ni na samom početku, već lutaš u svome mnenju, samu sebe obmanjujući.
    kakav promasaj... Kako mozes znati da je pogresno ili ispravno to u sta vjerujes?

  5. #30
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    595
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by vikky View Post
    Ne tracim ga na besposlice i ogovaranja niti ga koristim za molitvu ... udjeljujem sirotinji,radim za dobrobit ljudi ali ne da bih imala nagradu na onom nekom svijetu vec da bi ljudima na ovom svijetu bilo ljepse ...
    Majka Tereza sa 24 godine koja stalkuje diskutante po forumu i prosipa zlobu prema ljudima dok se kune da drugima pomaze. Bravo za samoobmanu!

  6. #31
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djevojka View Post
    Majka Tereza sa 24 godine koja stalkuje diskutante po forumu i prosipa zlobu prema ljudima dok se kune da drugima pomaze. Bravo za samoobmanu!
    Djevojko jel ti to zasmetalo to sto sam prisutna i na drugom forumu pa sam te uhvatila kako nas panjkas (koga zanima ---> http://www.madeinmontenegro.com/vbfo...judska%20zloba ) ne znaci ni da stalkujem niti da prosipam zlobu ... znas ono kazu bog vidi sve ... vidi i covjek kad se nadje na pravo mjesto u pravo vrijeme ... makar sad znamo sto mislis o ljudima s ovog foruma. Pozdrav!
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  7. #32
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    595
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    Sta je zakon u stvari? Ko ga je napisao? Da li ja moram da postujem zakon?

    Moje sve odluke su prave, zasto mislis da bi ubistvo nekoga bilo moja pogresna odluka? Za mene bi bila prava, a to sto je neko sjeo i dlucio da kanalise ljude kroz zakone, to ne utice na prirodu moje odluke, da li je prva ili pogresna. Pricam ja, anarhija je jedino rjesenje...

    Ali onda je to uskracivanje slobode pojedinca tj mene, da radim sto ocu...

    Covek koji ne razmislja o sebi i svojim postupcima, nego misli da su sve njegove odluke prave je samodopadljiv i vrti se u krugu koji je sam sebi napravio. Da li ti pojam Uroboros nesto kaze? Znas li cime se ona hrani i sta simbolizuje? Upravu tu filozofiju ti zastupas svojim stavom, jer ono sto covek jede, to je on sâm. Svaki covek ima u sebi urodjen smisao za dobro i zlo, ako ga ti nemas, onda ces pre ili posle da zavrsis u zatvoru ili u ludnici. Bog ti nece zasmetati ni u cemu, ali ces ti sâm sebi stati na put i gurnuti sebe u provaliju. Zar nisi u stanju da svoju slobodu uzivas na manje destruktivan nacin, pre svega destruktivan po sebe? Anarhija je haos, sta mislis koliko dugo bi postojala ova Zemlja da na njoj i oko nje vlada haos? Razmisli malo o tome.
    Last edited by Djevojka; 24-07-10 at 20:55.

  8. #33
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djevojka View Post
    Covek koji ne razmislja o sebi i svojim postupcima, nego misli da su sve njegove odluke prave je samodopadljiv i vrti se u krugu koji je sam sebi napravio. Da li ti pojam Uroboros nesto kaze? Znas li cime se ona hrani i sta simbolizuje? Upravu tu filozofiju ti zastupas svojim stavom, jer ono sto covek jede, to je on sâm. Svaki covek ima u sebi urodjen smisao za dobro i zlo, ako ga ti nemas, onda ces pre ili posle da zavrsis u zatvoru ili u ludnici. Bog ti nece zasmetati ni u cemu, ali ces ti sâm sebi stati na put i gurnuti sebe u provaliju. Zar nisi u stanju da svoju slobodu uzivas na manje destruktivan nacin, pre svega destruktivan po sebe? Anarhina je haos, sta mislis koliko dugo bi postojala ova Zemlja da na njoj i oko nje vlada haos? Razmisli malo o tome.
    Poznat mi je pojam Uroborosa.

    I mala digresija - ja zastupam filozofiju da se jede drugi, a ne sam sebe. Sto bi reka Paun Vlasic: "Sta ako se dokaze da se najbolje asimilise materija slicna nasoj, da je ta materija najbolje pogonsko gorivo?"

    Drugim rijecima: Ptica koja pticu ne jede, goovna jede.
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  9. #34
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    595
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    Poznat mi je pojam Uroborosa.

    I mala digresija - ja zastupam filozofiju da se jede drugi, a ne sam sebe. Sto bi reka Paun Vlasic: "Sta ako se dokaze da se najbolje asimilise materija slicna nasoj, da je ta materija najbolje pogonsko gorivo?"

    Drugim rijecima: Ptica koja pticu ne jede, goovna jede.
    Mozda ti je poznat pojam Uroborosa, ali nisi shvatio njenu funkciju hranjenja. Prouci to malo bolje...

  10. #35
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djeye View Post
    kakav promasaj... Kako mozes znati da je pogresno ili ispravno to u sta vjerujes?
    Istraživanje bez pristrasnosti zbog krvne ili nacionalne pripadnosti.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  11. #36
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by vikky View Post
    Ne tracim ga na besposlice i ogovaranja niti ga koristim za molitvu ... udjeljujem sirotinji,radim za dobrobit ljudi ali ne da bih imala nagradu na onom nekom svijetu vec da bi ljudima na ovom svijetu bilo ljepse ... jer ovaj trenutak mi je bitan sta ce sjutra biti ...ocu li biti tu ili cu postati pepeo i prah a duh negdje lutati negdje svijetom to me sad ne zanima...
    A zbog čega je tebi bitan ovaj trenutak? Zbog čega je tebi bitno udijeliti siromahu? Šta je to što tebe motiviše da pomogneš nekom jadniku? Eto, baš me zanima razlog zbog kojeg voliš pomoći - ne drugima, već neznancima od kojih nikada nećeš imati koristi.

    Quote Originally Posted by vikky View Post
    Ma da bas bi trebalo da protracim zivot na molitve, i razmisljajuci o onome sto me ceka. Dok na ulici cekaju ljudi kojima je na ovaj ili onaj nacin potrebna moja pomoc s kojima nesto korisno mogu napraviti za ovaj svijet na ovom svijetu. Zaista treba da se zaludjujem i tako trosim ovo vrijeme odje misleci o sjutra a da mi danas prolazi pred nos. Kako ce ko prozivjeti to danas mene ne zanima meni je samo bitno da ga ja prozivim onako kako ga smatram ispravnim.
    Opet isto pitanje, šta te to motiviše da voliš pomoći nekome od koga nikakve koristi sjutra nećeš imati? Dalje, obavljanje molitve nije traćenje vremena. Molitva traje 5 minuta.
    Što se tiče parole živjeti za trenutak, to je životinjski instikt, životinjski život. Nema tu nikakve mudrosti. Tako žive životinje. Da li gledaš animal planet tv? Tamo možeš vidjeti kako životinja nakon što se najede coolira dok opet ne ogladni, a kada je uhvati glad onda ide u potjeru i tako životari ne misleći šta će biti sjutra. Ista stvar je i sa parenjem. Kada im nadođe oni to urade na bilo kojem mjestu. Pa kako ja da pričam sa tobom kad ti nerazumiješ osnovu ljudskog postojanja?
    Osnova je da insan živi za ono šta će biti sjutra, da stvori nešto sebi i svojoj porodici.
    Pazi molim te parolu, živim za trenutak. Kako se to može protumačiti? Šta je ono što čovjeka čini da se trenutačno osjeća dobro? Da li je pravi odgovor pomoći nekome, učiniti neko dobro djelo? Ne! Zbog čega? Zbog toga jer se činjenjem dobrog djela ne živi za trenutak. Ne možeš dati sirotinji pomoć a odmah zatim ladne glave zaboraviti šta si uradila? To nije normalno stanje jednog čovjeka, tako nešto je za očekivati samo od psihotičnih osoba. Činjenje dobrih djela ne može nikako biti život za trenutak. Sama si sebi kontradiktorna. Ako je činjenje dobrih djela život za trenutak, ja se onda pitam o koliko se normalnoj osobi radi, kakva je ta osoba koja će pomoći nekome da bi se u trenutku osjećala bolje? A šta znači trenutak? Par sekundi, možda par minuta.

    Quote Originally Posted by vikky View Post
    Makar sam probala da ostavim neki trag za razliku od tebe koji si zivot posvetio molitvi ... da ne ocekujes da te za zivota proglase za svetca zarad tog ulozenog vremena?
    Trag koji ti ostavljaš nema smisla sa tvojim životnim postavkama navedenim na ovom forumu par postova prije. Prvo kažeš da živiš za trenutak, da bi sada kazala da živiš kako bi ostavila neki trag. Daj malo se prisaberi. U svakom slučaju i da ostaviš neki trag, on je za tebe potpuno nebitan, jer po tvom razmišljanju kada umreš bit ćeš ništa. Čemu onda besmisleni tragovi? U stvari, istina je da si ti samo jedna cura koja je svakim novim danom na gubitku. Znaš šta to znači? Znači da si u gorem položaju od onoga u vremenu kada si bila ništa.
    Život bez nade u bolje sjutra na onom svijetu čini čovjeka bićem koje se prepušta svim fizičkim čulima ovoga svijeta, on živi da što više u njima pretjera. Otud među nevjernicima postoji uvijek ljubomora ako je jedan od njih imao više seksualnih partnera. Tome se čak ni životinje ne zanimaju.


    Quote Originally Posted by vikky View Post
    Pa da ja cu se sjecati vidjenog,ucinjenog,dozivljenog,i citav taj film pred smrt premotati pred oci ...ko zna mozda ih zaboravim mozda ne ... mozda ostane neko iza mene to da prica ... sigurno necu zavrsiti u ovom zivot kao covjek sjenka koji ce kroz zivote drugih ljudi proci necujno i neprimjetno...
    Naravno, možda ćeš se sjećati. Međutim od kakve ti je koristi to što ćeš se sjećati? Ja npr. mogu maštati da sam bio negdje gdje nisam, ili maštati da sam uradio nešto što nisam. U čemu je onda kod tebe svrha činjenja dobrih djela kojih ćeš se sjećati? Zar ne vidiš da to nema nikakvog smisla, osim ako za njih ne očekuješ neku nagradu?
    Ako prođeš kao čovjek sjenka pored života drugih, ili ako ne prođeš već učiniš mnogo humanih djela, nikakve razlike, sve jedno bit ćeš mrtva i u jednom i u drugom slučaju. U čemu je onda svrha činjenja dobrih djela? Kakve ovo besmislene teze prosipaš?

    Quote Originally Posted by vikky View Post
    Ma da bas si ti adekvatan da bi mogao da sudis o tome kakav ja to zivot vodim i koliko grijehova lezi na mojoj dusi ... malo pretjerano s tvoje strane ...vidi se da ti je molitva udarila u glavu jer ocigledno sve sto misli mimo tebe i sto gleda svijet kroz druge naocare nosi epitet grijeha.
    Pa kada neko kaže da živi za trenutak, kako žive životinje, ja sam u tom trenutku svjestan činjenice da taj život za sobom vuče mnogobrojne grijehe, koji su za razliku od ljudi kod životinja dozvoljeni. Naravno da mi je molitva udarila u glavu, zato sam te ovako stručno i objektivno izanalizirao. Bog vjernicima daje blagodat da spoznaju istinu od neistine. Pred iskrenim vjernikom se ne možeš folirati, on to veoma lako skuži na samom početku. U nekim slučajevima ni riječi nisu potrebne, dešava se da to bude samo jedan pogled. Ali ti si već isuviše toga kazala, tako da te je pročitati veoma lako.
    Last edited by Mabus; 25-07-10 at 10:00.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  12. #37
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djevojka View Post
    Mozda ti je poznat pojam Uroborosa, ali nisi shvatio njenu funkciju hranjenja. Prouci to malo bolje...
    Shvatam ja sve, ali ti ocigledno ne razumijes. Ti pricas ono sto si procitala, ja pricam sta mi se desilo...

    Ti o zivotu,i sta on predstavlja citas u knjigama, i na osnovu toga konstruises odgovor, a ja sam prvo prosao praksu, pa tek onda teoriju, zato se moji stavovi kose sa misljenjima vecine ljudi...

    I zato sam ja zastupnik anarhije, da je covjek covjek vuk,da ptica koja pticu ne jede goovna jede, da se ljudi radjaju zli...
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  13. #38
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    Shvatam ja sve, ali ti ocigledno ne razumijes. Ti pricas ono sto si procitala, ja pricam sta mi se desilo...

    Ti o zivotu,i sta on predstavlja citas u knjigama, i na osnovu toga konstruises odgovor, a ja sam prvo prosao praksu, pa tek onda teoriju, zato se moji stavovi kose sa misljenjima vecine ljudi...

    I zato sam ja zastupnik anarhije, da je covjek covjek vuk,da ptica koja pticu ne jede goovna jede, da se ljudi radjaju zli...
    U čitanju knjiga pametnih ljudi otkrivaš nova iskustva.

    Praksa i teorija idu uzajamno, a ja mislim da se tvoji stavovi kose sa većinom pametnih ljudi.

    Citiraš misli osrednjih filozofa. Ljudi su ono što naprave od sebe, svojim izborom. U tome leži draž života, u mogućnosti izbora. :bart:
    Last edited by Dawud; 25-07-10 at 11:08.

  14. #39
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    595
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    Shvatam ja sve, ali ti ocigledno ne razumijes. Ti pricas ono sto si procitala, ja pricam sta mi se desilo...

    Ti o zivotu,i sta on predstavlja citas u knjigama, i na osnovu toga konstruises odgovor, a ja sam prvo prosao praksu, pa tek onda teoriju, zato se moji stavovi kose sa misljenjima vecine ljudi...

    I zato sam ja zastupnik anarhije, da je covjek covjek vuk,da ptica koja pticu ne jede goovna jede, da se ljudi radjaju zli...
    Svaka cast tvom iskustvu u zivotu, mozda ja zvucim naivno, ali veruj mi da ni pored mene zivot nije prosao pevajuci, pa sam i ja po nesto naucila od njega. Ako nisi razumeo da imam i ja zivotnog iskustva, onda mozda mozes da razumes da nemaju svi iste poglede na zivot. Nikome u zivotu nisu uvek cvetale ruze i svako od nas je dobio zivotne batine. Neke je zivot slomio i oni su se okrenuli negativnom i slavljenju negativnog, a neki su borci koji i pored polomljenih ruku i nogu i dalje veruju u ono sto je pozitivno, jer ZNAJU da Bog postoji. Samo zao covek je coveku vuk, a nisu svi ljudi na ovom svetu zli. Ali, kako ce zao covek sresti dobrog coveka, kada sve ljude docekuje sa nozem uperenim u njih? Anarhija nema smisla, jer potice iz zla i donosi zlo, ona je destruktivna i haoticna. To nije ono sto je Bog stvorio, to je ono sto je covek stvorio, i to zao covek. Pazi, ovde ne govorim o tebi, iako si se izrazio za anarhiju, nego o anarhiji uopste, jer je ovo diskusija.

  15. #40
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    Shvatam ja sve, ali ti ocigledno ne razumijes. Ti pricas ono sto si procitala, ja pricam sta mi se desilo...

    Ti o zivotu,i sta on predstavlja citas u knjigama, i na osnovu toga konstruises odgovor, a ja sam prvo prosao praksu, pa tek onda teoriju, zato se moji stavovi kose sa misljenjima vecine ljudi...

    I zato sam ja zastupnik anarhije, da je covjek covjek vuk,da ptica koja pticu ne jede goovna jede, da se ljudi radjaju zli...
    Ali to je samo tvoje iskustvo, i ne mozes reci da je to tako i da je ispravno i da tako treba zivjeti.
    Crna Gora je veoma mala zemlja (pa i Balkan) u kojoj zive ljudi koji mozda imaju takav stav, i sam sam svjestan toga i ja imam slicnog iskustva, ali to ne znaci da ako su ljudi oko mene zli da i ja treba da budem takav.

  16. #41
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djevojka View Post
    Ali, zasto to mislis?
    Zato što mislim da je vječni život najužasnija ljudska zamisao.


    Quote Originally Posted by Djevojka View Post
    Tako i ti imas svoju vrednost u nekom smislu i za nekoga, ako ga vec nemas sam za sebe.
    Ti izgleda imaš patološku potrebu da nekoga sažaljevaš. Ne znam kako si ovo zaključila.

  17. #42
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    595
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Zato što mislim da je vječni život najužasnija ljudska zamisao.
    Da, za one koji su sami sebi napravili pakao od zivota...

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Ti izgleda imaš patološku potrebu da nekoga sažaljevaš. Ne znam kako si ovo zaključila.
    Na osnovu onoga sto si sam napisao, pa pogledaj samo tvoju gornju recenicu, ti si osoba vredna zaljenja, vidim da nisi razumeo.

  18. #43
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    A zbog čega je tebi bitan ovaj trenutak? Zbog čega je tebi bitno udijeliti siromahu? Šta je to što tebe motiviše da pomogneš nekom jadniku? Eto, baš me zanima razlog zbog kojeg voliš pomoći - ne drugima, već neznancima od kojih nikada nećeš imati koristi.
    Opet isto pitanje, šta te to motiviše da voliš pomoći nekome od koga nikakve koristi sjutra nećeš imati? Dalje, obavljanje molitve nije traćenje vremena. Molitva traje 5 minuta.
    Što se tiče parole živjeti za trenutak, to je životinjski instikt, životinjski život. Nema tu nikakve mudrosti. Tako žive životinje. Da li gledaš animal planet tv? Tamo možeš vidjeti kako životinja nakon što se najede coolira dok opet ne ogladni, a kada je uhvati glad onda ide u potjeru i tako životari ne misleći šta će biti sjutra. Ista stvar je i sa parenjem. Kada im nadođe oni to urade na bilo kojem mjestu. Pa kako ja da pričam sa tobom kad ti nerazumiješ osnovu ljudskog postojanja?
    Osnova je da insan živi za ono šta će biti sjutra, da stvori nešto sebi i svojoj porodici.
    Pazi molim te parolu, živim za trenutak. Kako se to može protumačiti? Šta je ono što čovjeka čini da se trenutačno osjeća dobro? Da li je pravi odgovor pomoći nekome, učiniti neko dobro djelo? Ne! Zbog čega? Zbog toga jer se činjenjem dobrog djela ne živi za trenutak. Ne možeš dati sirotinji pomoć a odmah zatim ladne glave zaboraviti šta si uradila? To nije normalno stanje jednog čovjeka, tako nešto je za očekivati samo od psihotičnih osoba. Činjenje dobrih djela ne može nikako biti život za trenutak. Sama si sebi kontradiktorna. Ako je činjenje dobrih djela život za trenutak, ja se onda pitam o koliko se normalnoj osobi radi, kakva je ta osoba koja će pomoći nekome da bi se u trenutku osjećala bolje? A šta znači trenutak? Par sekundi, možda par minuta.



    Trag koji ti ostavljaš nema smisla sa tvojim životnim postavkama navedenim na ovom forumu par postova prije. Prvo kažeš da živiš za trenutak, da bi sada kazala da živiš kako bi ostavila neki trag. Daj malo se prisaberi. U svakom slučaju i da ostaviš neki trag, on je za tebe potpuno nebitan, jer po tvom razmišljanju kada umreš bit ćeš ništa. Čemu onda besmisleni tragovi? U stvari, istina je da si ti samo jedna cura koja je svakim novim danom na gubitku. Znaš šta to znači? Znači da si u gorem položaju od onoga u vremenu kada si bila ništa.
    Život bez nade u bolje sjutra na onom svijetu čini čovjeka bićem koje se prepušta svim fizičkim čulima ovoga svijeta, on živi da što više u njima pretjera. Otud među nevjernicima postoji uvijek ljubomora ako je jedan od njih imao više seksualnih partnera. Tome se čak ni životinje ne zanimaju.
    Naravno, možda ćeš se sjećati. Međutim od kakve ti je koristi to što ćeš se sjećati? Ja npr. mogu maštati da sam bio negdje gdje nisam, ili maštati da sam uradio nešto što nisam. U čemu je onda kod tebe svrha činjenja dobrih djela kojih ćeš se sjećati? Zar ne vidiš da to nema nikakvog smisla, osim ako za njih ne očekuješ neku nagradu?
    Ako prođeš kao čovjek sjenka pored života drugih, ili ako ne prođeš već učiniš mnogo humanih djela, nikakve razlike, sve jedno bit ćeš mrtva i u jednom i u drugom slučaju. U čemu je onda svrha činjenja dobrih djela? Kakve ovo besmislene teze prosipaš?
    Pa kada neko kaže da živi za trenutak, kako žive životinje, ja sam u tom trenutku svjestan činjenice da taj život za sobom vuče mnogobrojne grijehe, koji su za razliku od ljudi kod životinja dozvoljeni. Naravno da mi je molitva udarila u glavu, zato sam te ovako stručno i objektivno izanalizirao. Bog vjernicima daje blagodat da spoznaju istinu od neistine. Pred iskrenim vjernikom se ne možeš folirati, on to veoma lako skuži na samom početku. U nekim slučajevima ni riječi nisu potrebne, dešava se da to bude samo jedan pogled. Ali ti si već isuviše toga kazala, tako da te je pročitati veoma lako.

    Mabus ni ti ni bilo koji vjernik uz svo duzno postovanje, niste ovlasceni niti mozete da sudite ko grijesi a ko prati bozije zelje. Zivotinje kad ih pripitomis slusaju i najcesce imas stado kojem izdajes naredjenja i prate te. Zao mi je dio tog stada nisam kad vidim koji grijesni ljudi su se dokopali titule pastira bozijih ceda. Tako da vjera ti je kao zakon ... imas x nacina tumacenja kao sto kod 2 advokata mozes naci 4 misljenja. Ne branim nikome da vjeruje ali nemate sto ni u mene da upirete prstom sto ne mislim kao vi i ne cinim kao vi. A moje iskustvo moje bila i vidjela ... neka bude samo sjecanje ali ja sam spoznala i mimo onoga sto su mi vjera i knjige rekle...
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  19. #44
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    U čitanju knjiga pametnih ljudi otkrivaš nova iskustva.

    Praksa i teorija idu uzajamno, a ja mislim da se tvoji stavovi kose sa većinom pametnih ljudi.

    Citiraš misli osrednjih filozofa. Ljudi su ono što naprave od sebe, svojim izborom. U tome leži draž života, u mogućnosti izbora. :bart:
    U zadnje tri moja posta je bilo barem pola stvari sto sam procitao od pametnih ljudi, tako da nemoj dami igras na kartu nenacitanosti Sinane :*
    Quote Originally Posted by Djevojka View Post
    Svaka cast tvom iskustvu u zivotu, mozda ja zvucim naivno, ali veruj mi da ni pored mene zivot nije prosao pevajuci, pa sam i ja po nesto naucila od njega. Ako nisi razumeo da imam i ja zivotnog iskustva, onda mozda mozes da razumes da nemaju svi iste poglede na zivot. Nikome u zivotu nisu uvek cvetale ruze i svako od nas je dobio zivotne batine. Neke je zivot slomio i oni su se okrenuli negativnom i slavljenju negativnog, a neki su borci koji i pored polomljenih ruku i nogu i dalje veruju u ono sto je pozitivno, jer ZNAJU da Bog postoji. Samo zao covek je coveku vuk, a nisu svi ljudi na ovom svetu zli. Ali, kako ce zao covek sresti dobrog coveka, kada sve ljude docekuje sa nozem uperenim u njih? Anarhija nema smisla, jer potice iz zla i donosi zlo, ona je destruktivna i haoticna. To nije ono sto je Bog stvorio, to je ono sto je covek stvorio, i to zao covek. Pazi, ovde ne govorim o tebi, iako si se izrazio za anarhiju, nego o anarhiji uopste, jer je ovo diskusija.
    Ja recimo ne znam da bog postoji.

    Nije ga bilo kad mi je bilo dobro, nije ga bilo kad mi je bilo lose, iako Mabus recimo zna da sam ga trazio, jer je on jedan od rijetkih vjernika sa ovoga foruma s kojim ja volim da popricam, jer ne kune narod kao drugi.

    I mene je zivot lomio vise puta, pa sam i dalje tu, funkcionisem, radim, volim, voljen sam, sto se tice srece koju ti toliko potenciras, nema toga na svijet kome bi se pomjerio da je srecniji od mene.

    Ali ja sam dosta ljudskih nagona u zivotu vidio, za koje nekad nisam ni znao da postoje, losih nagona, i sad te nagone znam da prepoznam, i vrlo lako mogu ocijenit nekoga. Mozda je to razlog sto imam samo 2 prava prijatelja u zivotu, i porodicu.

    Anarhiju ja gledam kao sistem "svako za sebe", u cemu sam se ja vrlo dobro pokazao u nekim situacijama u zivotu
    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Ali to je samo tvoje iskustvo, i ne mozes reci da je to tako i da je ispravno i da tako treba zivjeti.
    Crna Gora je veoma mala zemlja (pa i Balkan) u kojoj zive ljudi koji mozda imaju takav stav, i sam sam svjestan toga i ja imam slicnog iskustva, ali to ne znaci da ako su ljudi oko mene zli da i ja treba da budem takav.
    Moje iskustvo mene ne cini zlim, naprotiv. Po nekim nasim standardima, mogu reci da sam vrlo mirna i povucena osoba, koja gleda svoj posao i svoj zivot. Upravo iskustvo me tome naucilo, ali me nije nacinjelo zlim
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  20. #45
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    595
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    U zadnje tri moja posta je bilo barem pola stvari sto sam procitao od pametnih ljudi, tako da nemoj dami igras na kartu nenacitanosti Sinane :*

    Ja recimo ne znam da bog postoji.

    Nije ga bilo kad mi je bilo dobro, nije ga bilo kad mi je bilo lose,
    i ako Mabus recimo zna da sam ga trazio, jer je on jedan od rijetkih vjernika sa ovoga foruma s kojim ja volim da popricam, jer ne kune narod kao drugi.

    I mene je zivot lomio vise puta, pa sam i dalje tu, funkcionisem, radim, volim, voljen sam, sto se tice srece koju ti toliko potenciras, nema toga na svijet kome bi se pomjerio da je srecniji od mene.

    Ali ja sam dosta ljudskih nagona u zivotu vidio, za koje nekad nisam ni znao da postoje, losih nagona, i sad te nagone znam da prepoznam, i vrlo lako mogu ocijenit nekoga. Mozda je to razlog sto imam samo 2 prava prijatelja u zivotu, i porodicu.

    Anarhiju ja gledam kao sistem "svako za sebe", u cemu sam se ja vrlo dobro pokazao u nekim situacijama u zivotu


    Moje iskustvo mene ne cini zlim, naprotiv. Po nekim nasim standardima, mogu reci da sam vrlo mirna i povucena osoba, koja gleda svoj posao i svoj zivot. Upravo iskustvo me tome naucilo, ali me nije nacinjelo zlim
    Kazes da ne znas da Bog postoji, jer ocekujes neku manifestaciju koja ce da te obori s nogu. Ne razumes da je on uvek pored tebe i kada ti je bilo dobro i kada ti je bilo lose. Samo ga ti nisi prepoznao, jer ga nisi razumeo sta ti porucuje. Da on nije bio sa tobom, ne bi ni tebe vise bilo. I sama cinjenica da si na ovoj diskusiji govori o tome da ga ti jos uvek trazis. Ali, kako ces da ga nadjes kada neces da skines povez sa ociju? Ti moras da uradis prvi korak, Bog ti je sigurno vise puta prilazio, a ti nisi reagovao ili zato sto nisi hteo ili nisi mogao, jer ga nisi prepoznao. Analiziraj malo svoj zivot i stvari koje su se okrenule na pozitivno, pogledaj kako se to desilo i sta je proizislo iz toga, isto uradi i sa negativnim. Iako sam sigurna da si nesto slicno do sada vec uradio, mozda i vise puta, pokusaj da prepoznas poruku u tome sto ti se desilo. Dozivljaj Boga i kontakt sa Bogom je nesto tako intimno, da tu niko ne moze da ti pomogne, moze samo da te uputi, ali ti moras sâm puno toga da uradis.

    Preostra ti je ocena da neko kune narod ovde.

    I dalje ti kazem da je anarhija pogresan put, to je put nemocnih i gubitnika, a ja nemam utisak da si ti gubitnik.

  21. #46
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    Moje iskustvo mene ne cini zlim, naprotiv. Po nekim nasim standardima, mogu reci da sam vrlo mirna i povucena osoba, koja gleda svoj posao i svoj zivot. Upravo iskustvo me tome naucilo, ali me nije nacinjelo zlim
    Pa eto vidis da se moze i drugacije zivjeti. Svako moze da postane bolji.

  22. #47
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djevojka View Post
    Da, za one koji su sami sebi napravili pakao od zivota...
    Na osnovu čega to zaključuješ? Ima dosta ljudi koji tako misle a imaju sjajan život.


    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Ali to je samo tvoje iskustvo, i ne mozes reci da je to tako i da je ispravno i da tako treba zivjeti.
    Last edited by RoNN|3; 25-07-10 at 13:57.

  23. #48
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djevojka View Post
    Kazes da ne znas da Bog postoji, jer ocekujes neku manifestaciju koja ce da te obori s nogu. Ne razumes da je on uvek pored tebe i kada ti je bilo dobro i kada ti je bilo lose. Samo ga ti nisi prepoznao, jer ga nisi razumeo sta ti porucuje. Da on nije bio sa tobom, ne bi ni tebe vise bilo. I sama cinjenica da si na ovoj diskusiji govori o tome da ga ti jos uvek trazis. Ali, kako ces da ga nadjes kada neces da skines povez sa ociju? Ti moras da uradis prvi korak, Bog ti je sigurno vise puta prilazio, a ti nisi reagovao ili zato sto nisi hteo ili nisi mogao, jer ga nisi prepoznao. Analiziraj malo svoj zivot i stvari koje su se okrenule na pozitivno, pogledaj kako se to desilo i sta je proizislo iz toga, isto uradi i sa negativnim. Iako sam sigurna da si nesto slicno do sada vec uradio, mozda i vise puta, pokusaj da prepoznas poruku u tome sto ti se desilo. Dozivljaj Boga i kontakt sa Bogom je nesto tako intimno, da tu niko ne moze da ti pomogne, moze samo da te uputi, ali ti moras sâm puno toga da uradis.

    Preostra ti je ocena da neko kune narod ovde.

    I dalje ti kazem da je anarhija pogresan put, to je put nemocnih i gubitnika, a ja nemam utisak da si ti gubitnik.
    Dosta sam ja njega trazio, sad neka trazi on mene malo, ako postoji, do tad ne vjerujem u njega. Koliko god da sam ga trazio, nisam ga mogao naci, svi postupci koji su me doveli do dobroga ili losega su bile moje licne odluke, a siguran sam da se u njih nije petljao.

    Mene su kleli ovdje Ali to oprastam Sinanu, i volio bih da se vrati.

    Nisam ja krenuo ka anarhiji, znam sto nosi, vjeruj mi, samo kazem da sam dobro plivao u tim vodama. Demokratija nije za mene, kao ni komunizam ni socijalizam
    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Pa eto vidis da se moze i drugacije zivjeti. Svako moze da postane bolji.
    Da, ali ja dok sam postao bolji, morao samda se borim sa znas kakvim ljudskim nagonima, da ne mos povjerovat u to, na sta su sve ljudi spremni.
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  24. #49
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    Dosta sam ja njega trazio, sad neka trazi on mene malo, ako postoji, do tad ne vjerujem u njega. Koliko god da sam ga trazio, nisam ga mogao naci, svi postupci koji su me doveli do dobroga ili losega su bile moje licne odluke, a siguran sam da se u njih nije petljao.

    Nikad ne reci nikada. Ovo ti je odlično...jer proces unaprijeđivanja ličnosti traži da se potraže neki odgovori.
    Rijetkost jeste sresti na ovom PDF-u nekog da se ikada nešto zapitao, naprosto sve znaju.



    Ipak se nadam da ćeš naći neki cilj...odgovor.

  25. #50
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    Da, ali ja dok sam postao bolji, morao samda se borim sa znas kakvim ljudskim nagonima, da ne mos povjerovat u to, na sta su sve ljudi spremni.
    Nema toga koji se ne bori, i vjera je ta koja nas uci upravo da se borimo protiv tih zivotinjskih materijalnih nagona. Da se uzdizemo duhovno i odbacimo tegove ovog posrnulog u grijeh ogrezlog svijeta.

Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Šta za vas predstavlja biti Crnogorac?
    By Ranko_Rokvić in forum Istorija
    Replies: 49
    Last Post: 11-10-09, 13:32
  2. Sta za vas predstavlja strast?
    By mixmar in forum Sex i erotika
    Replies: 22
    Last Post: 24-08-09, 02:42
  3. Replies: 7
    Last Post: 12-07-09, 20:46
  4. Sta za vas predstavlja pojma fenser,i da li je ilijanic fens
    By GhostaFace Killah in forum Primorski
    Replies: 7
    Last Post: 23-10-04, 18:19

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •