View Poll Results: Ko ce biti svjetski prvak?

Voters
102. You may not vote on this poll
  • Spanija

    59 57.84%
  • Holandija

    43 42.16%
Page 13 of 16 FirstFirst ... 3910111213141516 LastLast
Results 301 to 325 of 377

Thread: Final: Spain - Netherlands

  1. #301
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kakav Mortal Combat i crnjak od utakmice. Holanđani koljači...ne znam kako ne dobiše crveni, al ok, sve je na kraj dobro ispalo...

    P.S. Glasah sad za španiju na pool hahahahah
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  2. #302
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    5,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Da ne nagadjate vise o ofsajdu, evo Inijestine pozicije u trenutku prvog ubacivanja:



    Drugo, sve i da je bio u ofsajdu u tom trenutku to se ne bi sviralo, jer u onoj poziciji on ni na koji nacin nije mogao uticati na tok igre. Trece, Spanci su nagrdjeni od strane sudija nocas, jer je kriterijum Webba mnogo vise isao na ruku Holandjanima, i trebali su makar 2 crvena dobiti jos pocetkom drugog poluvremena.

    Sto se tice toga jesu li zasluzili titulu, i jesu li igrali najbolji fudbal, ja cu samo postaviti pitanje: ko je to na ovom prvenstvu nadigrao Spance?
    Last edited by OCTAVIAN; 12-07-10 at 03:35.

  3. #303
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    svaka cast Spancima. zasluzeno dobise i evo, konacno su i zvanicno najjaci
    Holandjani su me razocarali (a navijao sam za njih do kraja, ipak). katastrofa ponasanje jos su se na kraju bunili da su osteceni a trebali su bar 2 crvena kartona u prvo pol da dobiju.
    bravo Iker, bravo Xavi, bravo Iniesta...Fabregas odlican. kako ih je proigravao kad je us'o
    zao mi je Holandjana ali ipak nisu dorasli jednoj ovakvoj Spaniji koja je u svim segmentima igre bila nevjerovatna. pomalo mi je i Sneijdera zao jer nece uzet tu Zlatnu loptu, izgleda da ide Xavi-u i to potpuno zasluzeno

  4. #304
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Treba li da se učlanimo na B92? Stavi to na neki IMGhost.

    A o nadigravanju no comment, zaista. Onakvu igru ne možeš "nadigrat", niti možeš njome nadigrat drugoga. Svaka utakmica mučenje i natezanje dok se ne smuči svakome sem hard core fanovima.
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  5. #305
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by clapton View Post
    pomalo mi je i Sneijdera zao jer nece uzet tu Zlatnu loptu, izgleda da ide Xavi-u i to potpuno zasluzeno
    Zar je nije - apsolutno zasluženo - dobio Forlan?
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  6. #306
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Roy Fokker View Post
    Zar je nije - apsolutno zasluženo - dobio Forlan?
    ma tek sam prije 15min dosao kuci, nemam pojma. kad mu je dodijeljeno to?

  7. #307
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    118
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by clapton View Post
    ma tek sam prije 15min dosao kuci, nemam pojma. kad mu je dodijeljeno to?
    prije 5 dana

  8. #308
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nemoj da bude Franky NO Fingers

  9. #309
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,663
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Koliko malumnih postova. Zapitam se ikad gledaju li ljudi fudbal uopšte, ili ga samo prate preko teleteksta.

    Ne postoji niti jedan fudbalski parametar koji bi mogao da bude dokaz tvrdnji da je Holandija u ovom meču bila bolja od Španije. Niti jedan.

    Igra reprezentacije Holandije se tokom čitavog prvenstva bazirala na učinku dva fudbalera - Snajdera i Robena. Prosto je neshvatljivo da jedan špic kakav jeste van Persi ne postigne minimum 3-4 gola, a njegova reprezentacija bude u finalu jednog SVJETSKOG PRVENSTVA. A vezni igrač, Vesli Snajder, čak 5.

    Čitavu noć se igralo samo na Robena. Kukavac je toliko trčao, borio se, pokušavao na sve moguće načine da pobjegne Kapdevilji i njegovom udvajanju sa Pujolom. To je čak i uspio dva puta, ali je oba puta promašio. Dvije kolosalne prilike, dvije i jedine dvije greške Španije nisu uspjeli da iskoriste. Normalno je da su morali biti kažnjeni.

    Ako je iko zaslužio titulu svjetskog prvaka onda je to Španija. To je jedina reprezentacija koja (od kad ja pamtim) ima kontinuitet u igri posljednjih 5 godina. Dakle, bez ikakvih oscilacija, blamaža, neuspjeha, sa jednom visokom dozom fer pleja, sa jednom igrom koja osvaja svijet. Ekipa koja je u stanju da svakom živom sakrije loptu, da ga NADIGRA, da ga POBIJEDI... to su oni.

    Visente Del Boske je jedan od najvećih trenera koji postoji na svijetu. Jednostavno, ljudi koji od skora prate i fudbal ga se i ne sjećaju jer nema recimo publicitet kao Murinjo, Anćeloti, Ferguson ili Gvardiola... ali to je doktor svog zanata. Odlučiti se na samom Svjetskom prvenstu za promjenu formacije, reći jednom Fernandu Toresu ''Loše igraš, sad ćeš morati na klupu'', gurnuti u vatru jednog mladog Pedra... to može samo veliki čovjek i trener. Na kraju se isplatilo višestruko.

    Samo možemo ljudski i pošteno čestitati Španiji (iako njih, realno, boli k*rac za naše čestitke) na pobjedi i radovati se što su to ipak bili oni, a ne Holanđani (mesari), Njemci (potpuno nekreativna reprezentacija, bez pravog lidera), Urugvajci (iako su možda igrali najsimpatičniji fudbal, nekako su bili nezreli za najvisočije postolje), Brazilci (koji su odstupili od svog sistema igre u nadi da će moći da se nadigravaju sa evropskim reprezentacijama), Argentinci (koji su tokom mundijala više je*ali nego što su o fudbalu razmišljali, sa sve laikom Maradonom na klupi) ili Italijani koji igraju ubjedljivo najgori fudbal na svijetu.

    Posebne pohvale za učinak Kasiljasa. Konačno je postao najveći. Sa titulom EVROPSKOG i SVJETSKOG prvaka stavio je svoj potpis na listu besmrtnih. I oni koji ga ne vole, vječno će ga pamtiti. Takođe, veliki doprinos Serhia Ramosa (bio je ubitačan), Davida Vilje, Ćabi Alonsa, Ćavija i Pikea. To su otprilike bili igrači koji su držali ovu reprezentaciju tokom Svjetskog prvenstva, i svaka im čast.

    Pujol je imao mnogo kikseva. Vidi se da to više nije onaj štoper koji je bio.
    Buskets je odigrao korektno, iako mislim da nema neki kvalitet. Isto važi i za Kapdevilju.
    Tores je bio potpuno van forme, možda i najveće razočaranje ovog prvenstva poslije onih sramnih dešavanja u reprezentaciji Francuske.
    Iniesta odigrao na svom nivou, riješio finale u posljednjim trenucima. Sada su Holanđani definitivno osjetili ono što i Čelzi one godine kad ih je eliminisao u polufinalu. Kakva hladnokrvnost, jezivo.

    Najveće zasluge svakako za Visentea Del Boskea.

    Na kraju krajeva, bude mi drago što su Kasiljas, Ramos i Alonso (fudbaleri Real Madrida) postali jako bitni fudbaleri u jednoj ovakvoj fudbalskoj mašineriji. Sve ovo doprinosi njihovom napredovanju i usađivanju pobjedničkog mentaliteta kakav će biti prijeko potreban u sezoni koja dolazi, pogotovo sa Murinjom kao trenerom.

    Još jednom, apsolutno zasluženo. Campeones!

  10. #310
    Join Date
    May 2008
    Location
    Montenegro, NK - PG
    Posts
    10,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zavrsi se u ovo svjetsko, treba sad cekat 4 godine do sledeceg, ufff
    kao sto sam i na pocetku sampionata rekao, spanija mi je bila favorit i osvojila na kraju...

    sto se tice ovog sampionata, casiljas pokazao da je definitivno najbolji golman na svijet,
    vidjeli smo blamazu prije svega francuza i italijana, pa moze se reci i argentinaca jer su u cetvrtfinalu primili cak 4 gola...

    i vidjela se dominacija evropljana nad ostatkom svijeta
    AJMO CRNA GORO !!!

  11. #311
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    332
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bencivenga View Post
    injesta bravurozan u drugom poluvremenu. kakva igra ljudi moji. do savrsenstva. milo mi je zbog spanije jer mi nema mrznije repke od holandjana,samo zbog bomela i robena, ali da je roben bio precizniji svasta bi bilo.
    Mene je Inijesta sinosnjim gestom kupio za sva vremena

    Svaka, ali SVAKA mu cast za ovo...
    Il calcio sono io...

  12. #312
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Celavim ljudima treba definitivno zabraniti da sude.Kolina i calciopoli,pa Ovrebo,pa ovaj...Ko je sledeci?

    Inache,Shpanci kako na chitavom prvenstvu,tako i do sada-na provlacenje i uz pomoc sudija.Istina,morao je De Jongu da da crveni za onaj mavashi(ili maj geri),ali u kljucnim momentima utakmice iskljucivo je favorizovao Shpaniju.Prilikom drugog prodora Robena(posle one shanse decenije),morao je da da crveni shpanskom shtoperu i svira slobodni,jer je zadnji igrach namjerno faulirao Robena u gol shansi.

    Shto se same igre tiche-potpuno ochekivano,taktichka bitka chitavo vrijeme.Ne znam za druge,ali ja volim ovakve utakmice-nema mnogo ljepote,ali tu je borba,trchanje,neizvjesnost,postavljanje-sve to su isto elementi koji fudbal chine najboljim sportom.Shpanija jes bila malo bolja,ali mislim da bi,da nije bilo sudije,to ishlo do penala.

    U svakom slucaju,chestitke Shpaniji,nije lako osvojiti Svjetsko chak ni ovako,mada,mora se reci-ovo je najgori svjetski prvak(uz Brazil 1994) ikada.

    I da,svidjaju mi se oni poznavaoci fudbala shto Juzhnu Ameriku istichu iznad Evrope.1,2,3-sve evropske selekcije
    Deserve's got nothing to do with it.

  13. #313
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Recordare, dva pitanja za tebe:
    1) sta fali Collini?
    2) zasto je Spanija najgori svjetski prvak? u zadnjih 55 utakmica ima 50 pobjeda! nijedan protivnik je nije nadigrao na ovom SP!

  14. #314
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by darijan View Post
    Recordare, dva pitanja za tebe:
    1) sta fali Collini?
    2) zasto je Spanija najgori svjetski prvak? u zadnjih 55 utakmica ima 50 pobjeda! nijedan protivnik je nije nadigrao na ovom SP!
    1.Bio je debelo umijeshan u Calciopoli.

    2.Shvajcarska je dobila Shpaniju.Honduras su nadigrali,nema shta.Chile su dobili uz pomoc sudija.Portugal su dobili uz pomoc sudija.Paragvaj ih je potpuno bio nadigrao vecinom mecha,ali su Shpanci dali kasni gol.Protiv Njemachke-za nijansu bolji i dobili,u redu.Protiv Holandije-Roben promashio shto ja ne bih,plus nije mu sudjen faul i crveni protivniku kad je imao sledecu stopostotnu.

    Ja rekoh vec,chestitam,ali da su bash dominirali-nisu.Sjeti se na koji nachin su na zadnjih 10 prvenstava prvaci stizali do pobjeda pa ce ti biti jasno zashto su najgori prvak.
    Deserve's got nothing to do with it.

  15. #315
    Join Date
    May 2008
    Location
    Montenegro, NK - PG
    Posts
    10,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jos nesto da recem

    na ovom SP-u su vidjene neke odlicne utakmice, neke utakmice koje ce se dugo pamtiti...
    ali i stvari koje su unistile ovo svjetko, kao npr nama u CG, televizija Crne Gore, komentatori koji ne znaju pravila, pjani djurkovic itd...
    tu su i vuvuzele, koje su unistile onaj navijacki dozivljaj, nije se cula pjesma navijaca, neko posebno slavlje i drugo....
    kao i neke katastrofalne sudijske greske, ovo zaboravih
    AJMO CRNA GORO !!!

  16. #316
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica, Old Airport
    Posts
    4,247
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sudija jes usrao motku, ali da je favorizovao Spaniju - nije! Holandjani su u prvom poluvremenu bili mesari, igrali su americki fudbal, takmicili se ko ce prije nekom spancu nogu da slomi, ostavi sto bolji otisak kopacke na tijelu ili ne znam ni ja sta vec. Ne mogu da navijam za ekipu u kojoj igra Van Bomel i Van Persi. Jednostavno ne mogu. Ta dva covjeka su toliko odvratna da je to nevjerovatno. Vece cigane od njih dvojice nisam vidio sigurno! Prvo poluvrijeme je trebalo da se zavrsi sa 7 igraca Holandije na terenu, jer onaj kriminal od startova ne znam ko bi tolerisao. Sudija je potpuno izgubio kontrolu nad utakmicom, jer mu je bilo frka da iskljuci nekoga u finalu, a trebao je. Druga kolosalna sansa za Robena nije uopste bio faul, ne znam o cemu pricas. Ako pricamo o nesudjenim prekrsajima, sta je onda bilo ono sa Cavijem u prvom produzetku? Koliko puta je Iniesta masakriran, a coek nije nista sudio? Holandija je trebala da igra bez De Jonga poslije onog mavasija, pa da vidimo sta bi onda bilo. Spaniji svaka cast, potpuno zasluzeno! Holandija je imala svoje sanse, nije iskoristila i kaznjena je za to. Spanija je mogla ranije da rijesi utakmicu, ali ni oni nisu realizovali svoje sanse, a Holandija nije umjela to da kazni. Svaka cast i jednima i drugima, utakmica u sustini nije bila nista posebno, na momente cak dosadna, ali opet, ulog je bio veliki, tako da se i ocekivalo da ce takva bit. Po meni, Sergio Ramos je odigrao ludilo ovo prvenstvo, coek je jednostavno ubica!

  17. #317
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Kotor
    Posts
    5,847
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nevjerovatno,ali sinoc kad je onaj mali glibov dao gol,i kad sam vidio u pozadini Holandjane kako se hvataju za glavu,maltene sam bio na ivici suza.Vjerovao sam da ce se Holandjanima vratit za sve izgubljene penal rulete,nedostatke srece.Ali eto,oni nisu iskoristili svoje sanse,Hobiti jesu,i to je to.
    Raise my hammer,take my aim

  18. #318
    Join Date
    May 2008
    Location
    Montenegro, NK - PG
    Posts
    10,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    AJMO CRNA GORO !!!

  19. #319
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Need2rock View Post
    Nevjerovatno,ali sinoc kad je onaj mali glibov dao gol,i kad sam vidio u pozadini Holandjane kako se hvataju za glavu,maltene sam bio na ivici suza.Vjerovao sam da ce se Holandjanima vratit za sve izgubljene penal rulete,nedostatke srece.Ali eto,oni nisu iskoristili svoje sanse,Hobiti jesu,i to je to.
    Ja tek sad vidjeh rezultat. Dobro je što nisam gledao, poštedio sam sebe masu nervoze i slične reakcije.

    Konačno i ovo završi.

  20. #320
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Ja tek sad vidjeh rezultat. Dobro je što nisam gledao, poštedio sam sebe masu nervoze i slične reakcije.

    Konačno i ovo završi.
    i ti sebe nazivas covjekom koji voli fudbal? nijsi gledao finale (ok, mozda iz objektivnih razloga) a tek u 10 jutros si saznao rezultat.
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  21. #321
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    niksic
    Posts
    3,295
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    ne volim igru spanije, previse dave loptu, ali su poptuno zasluzeno dobili holandiju sinoc


    holandija je trebala u regularnom toku da ima 2 igraca manje
    ...

  22. #322
    Join Date
    May 2008
    Location
    Montenegro, NK - PG
    Posts
    10,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cookie View Post
    ne volim igru spanije, previse dave loptu, ali su poptuno zasluzeno dobili holandiju sinoc


    holandija je trebala u regularnom toku da ima 2 igraca manje
    auuu, onaj start sa nedje pocetka meca, kad de jong ulece kopackom u grudi, nznm sad koji ono igrac spanije bi....
    AJMO CRNA GORO !!!

  23. #323
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    mislis ovaj start-za crni karton


    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  24. #324
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    268
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mad_dog_KO View Post
    Igra se ne moze poredit.
    Ali kad vidis rezultate, dobijes manje vise isto.
    Mislio sam po rezultatima... a i igra im sigurno do zadnja 2 meca nije bila ni blizu nivao kako treba da igra svetski prvak... jadnog li svetskog kad u 2010. godini dobijamo prvaka sa najmanje datih golova ikada...
    Od prvog casa zivota svog, od trena kada sam ugledo dan, u glavi se mojoj misao javlja...

  25. #325
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    268
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by povedilla View Post
    najveci!!! nas EL CAPITAN !!!! SAN IKER
    u zivotu ne vidjoh da jedan "katalonac" ovoliko slavi glavnog igraca R.Madrida...
    Od prvog casa zivota svog, od trena kada sam ugledo dan, u glavi se mojoj misao javlja...

Page 13 of 16 FirstFirst ... 3910111213141516 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 1/4 finala Paraguay - Spain
    By cookie in forum SP 2010 Juzna Afrika
    Replies: 125
    Last Post: 04-07-10, 10:13
  2. 1/8 final: Spain - France
    By kefalo in forum SP 2006 Njemacka
    Replies: 56
    Last Post: 28-06-06, 22:33
  3. 1/8 final: Portugal : Netherlands
    By kefalo in forum SP 2006 Njemacka
    Replies: 44
    Last Post: 27-06-06, 02:00
  4. 1/2 final: Portugal - Netherlands
    By kefalo in forum EURO 2004 - Portugal
    Replies: 52
    Last Post: 02-07-04, 14:28
  5. 1/4 final: Sweden vs Netherlands 26.06.
    By Jim Morrison in forum EURO 2004 - Portugal
    Replies: 46
    Last Post: 27-06-04, 16:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •