Page 29 of 29 FirstFirst ... 192526272829
Results 701 to 717 of 717

Thread: Enduro voznje, Crna Gora

  1. #701
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,973
    Thanks Thanks Given 
    530
    Thanks Thanks Received 
    773
    Thanked in
    335 Posts

    Default

    Lose su na blato , ovo ovdje na slike je stvarno extremno blatnjavo, tacnije kao glina i pjeske je klizavo nos da slomis. Tu niko nije mogao izaci bez pomoci , ali usput na par mjesta je bilo blata i bilo je klizavo i stresno kad se odjednom naidje na tu podlogu ali opet srecom nije bilo padova. E sad ja i nisam mjerodavan puno da pisem o gumama jer do sad sam vozio samo na cestovne gume i ovo mi je prva guma da je grublja i da moze van asfalta. Gore sam pisao kako razmisljam o krosu samo iz razloga sto mi je bas zao voziti ovaj motor u ovakav teren i sve je dobro kad nema padova

    ps. ovaj drug stalno vozi sa koferima nesto je tako navikao a i unutra drzi od alata, rez. guma pa sto bi rekli od igle do lokomotive
    Last edited by Stivi; 05-06-23 at 14:47.
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  2. The Following User Says Thank You to Stivi For This Useful Post:


  3. #702
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,064
    Thanks Thanks Given 
    496
    Thanks Thanks Received 
    423
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    Lose su na blato , ovo ovdje na slike je stvarno extremno blatnjavo, tacnije kao glina i pjeske je klizavo nos da slomis. Tu niko nije mogao izaci bez pomoci , ali usput na par mjesta je bilo blata i bilo je klizavo i stresno kad se odjednom naidje na tu podlogu ali opet srecom nije bilo padova. E sad ja i nisam mjerodavan puno da pisem o gumama jer do sad sam vozio samo na cestovne gume i ovo mi je prva guma da je grublja i da moze van asfalta. Gore sam pisao kako razmisljam o krosu samo iz razloga sto mi je bas zao voziti ovaj motor u ovakav teren i sve je dobro kad nema padova

    ps. ovaj drug stalno vozi sa koferima nesto je tako navikao a i unutra drzi od alata, rez. guma pa sto bi rekli od igle do lokomotive
    Znaci kad je full suvo laganeze se izlazi?
    Ima li koliko putokaza ili str znali vec put ?
    P.s ostavi tvoj motor i kupis neato ovako da imas dodatno za male pare..
    https://autodiler.link/6e6bU4ShASjrh32e8

    Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

  4. #703
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,973
    Thanks Thanks Given 
    530
    Thanks Thanks Received 
    773
    Thanked in
    335 Posts

    Default

    Moze lagano kad je suvo ima prostora i mali zalet da se napravi . Priroda je stvarno nevjerovatna, masu izvora, potoka, shuma gusta bas uzivanje . Sto se tice putokaza ima ih , ali smo se i sa navigacijom na dvije raskrsnice koristili mada nebi trebalo da imas problema sa snalazenjem
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  5. The Following 2 Users Say Thank You to Stivi For This Useful Post:


  6. #704
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    ps. ovaj drug stalno vozi sa koferima nesto je tako navikao a i unutra drzi od alata, rez. guma pa sto bi rekli od igle do lokomotive
    E ne znam, mislim da to sve moze u zadnji, ili neki dry bag pozadi.
    Alu koferi na offroad su napotrebna stvar, osim ako ne putujes pa usput naidjes na neki offroad segment...

    Prvo sto ces ih kad tad ostetiti kad padnes, drugo i najvaznije sto su veliki rizik da ti slome nogu prilikom pada, i to nekog najglupljeg u mjestu u teskom terenu...
    Zato mislim da bi valjao razmisliti da ih skida ako vozi cesce off...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  7. The Following User Says Thank You to Incognito For This Useful Post:


  8. #705
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    500
    Thanks Thanks Given 
    814
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    83 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    Moze lagano kad je suvo ima prostora i mali zalet da se napravi . Priroda je stvarno nevjerovatna, masu izvora, potoka, shuma gusta bas uzivanje . Sto se tice putokaza ima ih , ali smo se i sa navigacijom na dvije raskrsnice koristili mada nebi trebalo da imas problema sa snalazenjem
    Aj kad imadnes vremena okači nekako nam tačno rutu, da mogu to ispratiti pa da odem za vikend neki dan.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

  9. The Following User Says Thank You to dante pg For This Useful Post:


  10. #706
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,689
    Thanks Thanks Given 
    1,738
    Thanks Thanks Received 
    753
    Thanked in
    307 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    A sto ce drugu 3 alu kofera u teren?
    Ne moze se to njemu objasniti
    Otkad ga je kupio nije skinuo kofere, samo tovari u njih. Sto veli Stivi od igle do lokomotive.

    Ja sam na Multi, 2 put vozio sa bocnim, jednom kad sam je kupio pa da je dovezem kuci i drugi put kad sam isao na neko kampovanje pa se nosilo svasta od te opreme.
    E stvarno u CG jesam par puta kad idem nedje sa sestrom ili djevojkom pa one moraju da ponesu 645 nepotrebnih stvari.
    Sad mi se smije neki put i gledam kako da izbjegnem bocne kofere, da se spasim. Moracu izmjeriti, ali mislim da sirih kofera od ovih mojih na Multi nema u ADV svijetu.
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  11. #707
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,064
    Thanks Thanks Given 
    496
    Thanks Thanks Received 
    423
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dante pg View Post
    Aj kad imadnes vremena okači nekako nam tačno rutu, da mogu to ispratiti pa da odem za vikend neki dan.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
    https://www.enduro-balkan.com/index....ukumirsko-jez/

    Da ti se nadje

    Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

  12. The Following 2 Users Say Thank You to Djalac For This Useful Post:


  13. #708
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    500
    Thanks Thanks Given 
    814
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    83 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djalac View Post
    https://www.enduro-balkan.com/index....ukumirsko-jez/

    Da ti se nadje

    Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
    Vazda ti hvala

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

  14. The Following User Says Thank You to dante pg For This Useful Post:


  15. #709
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,077
    Thanks Thanks Given 
    869
    Thanks Thanks Received 
    267
    Thanked in
    102 Posts

    Default

    Kao sto rece kolega, koferi su jako opasni za off voznju, upravo zbog toga ko mora nosi meke torbe.
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  16. #710
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    500
    Thanks Thanks Given 
    814
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    83 Posts

    Default

    Probudih se danas oko 9, bez plana ikakvog krenem preko Bera dodjoh do Komana na raskrsnicu dal da idem lijevo preko Bajramovice za Cevo pa na Cetinje ili desno na niksicku magistralu pa na kapetanovo jezero. Naoblacilo se na svaku stranu, put Nikšića više nego prema Cetinju al ipak odlučujem prema jezeru da idem. Lagano do kapetanovog jezera za nepune 2 sata, popih jednu rakiju kod Minica pa rekoh da idem polako nazad. Kiša pomalo rominja, al ništa strašno, prije nego udjoh u šumu stadoh na kratko da slikam onu dolinu( o telefonu na kraju ovog posta) kad vidim u daljini krak od vjetrenjače. Ajde rekoh da odem da ih vidim izbliza. E tu avantura pocinje u početku dobar asfalt predje u makadam, pun krša nekih većih, manjih, oštrih, na momente ok a nekad baš los... Popeh se na nogare, i shvatim da kondicije nemam nista sto mi rekoh ocase ovo da idem ovuda sam, sa ovom magaricom (aprilia pegaso). Put nekako ide uporedo sa vjetrenjačama, neko brdo nas dijeli al nikako da im se primaknem. Ako budem morao da se vraćam istim putem, bit će veselo. Pegi gazi dobro, naprijed Haidenau k60scout ne mrda, pozadi mitas mc24 pleše po malo al ide dobro. Neke lokve, i po malo blata al guram nekako. U jedan vakat dodjoh na asfalt, obradovah mu se kao nikad znojav i po malo umoran više, sad po asfaltu pun gas do prve vjetrenjače dvije fotke i nazad za Pg preko Nikšića, uhvati me malo kiša iznad Vidrovana al se osuših ubrzo. Lagano do Pg-a dje me uhvati opet kiša u gornju goricu, al nema veze tu sam pred kućom. Sve u svemu jedan lijep dan, sa prelijepim predjelima i jedno lijepo iskustvo dje sam izašao iz svoje zone komfora. Za nekog iskusnijeg je ovo vjerovatno pjesma, al za mene danas bjese izazov. Sljedeći vikend će vjerovatno biti ovaj krug od prije par postova sto je kolega odvozio. Slika nešto nema zato sto mi je telefon od vibracija pobudalio, tj. Kad upalim kameru leluja slika i cvrci kamera. Izgleda mu je došao kraj, Huawei p20 pro. Evo samo par.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

  17. The Following 14 Users Say Thank You to dante pg For This Useful Post:


  18. #711
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,973
    Thanks Thanks Given 
    530
    Thanks Thanks Received 
    773
    Thanked in
    335 Posts

    Default

    Super je ovo tura , ovo oko kapetanovog jezera je prelijep predio bas

    ps. ako drzis telefon zakacen na neki drzac na motor , od toga ti je crkla stabilizacija na kameri od telefona i zato ti vibrira slika. Ovo se redovno desava usled prenesenih vibracija sa motora na drzac / telefon . Posebno su pogodjene ovim problemom kamere na iphone, mada sad vecina telefona ima opticku stabilizaciju na kameru ...
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  19. The Following 4 Users Say Thank You to Stivi For This Useful Post:


  20. #712
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,077
    Thanks Thanks Given 
    869
    Thanks Thanks Received 
    267
    Thanked in
    102 Posts

    Default

    Bravo! )
    Ceranica Gora se zove ovo mjesto/katun malo prije vjetrenjaca.
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  21. #713
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,689
    Thanks Thanks Given 
    1,738
    Thanks Thanks Received 
    753
    Thanked in
    307 Posts

    Default

    Bravo dante!
    Samo deri!
    za stajanje ti pored kondicije trebaju i dobre-tvrde cizme i dobri-siroki fuzasteri, ali jeste fizicki zahtjevno i kad su najbolje okolnosti.
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  22. The Following User Says Thank You to dub_c For This Useful Post:


  23. #714
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,622
    Thanks Thanks Given 
    10,577
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Evo se skupili neki Rusi,ne pitah ima li naših(vaših kolega) u Grahovo pa idu na Dvrsnik.
    Ja sam laik,vidim da im je sve novo a možda je oprano i održavano kako treba.Čini mi se da imaju dobru tehničku podršku,a i trebaće im đe su krenuli(kiša,blato...)

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  24. The Following 2 Users Say Thank You to joni For This Useful Post:


  25. #715
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,891
    Thanks Thanks Given 
    154
    Thanks Thanks Received 
    297
    Thanked in
    158 Posts

    Default

    Novi su motori (ktm, gasgas i husqvarna), mogu da se kupe/rentiraju i voze. Ali je toliko ukrv to, da voze drugari vlasnika - rusi i neki pojedinci drugovi mu odavde. Niko više.
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  26. The Following User Says Thank You to stevann For This Useful Post:


  27. #716
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    500
    Thanks Thanks Given 
    814
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    83 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djalac View Post
    https://www.enduro-balkan.com/index....ukumirsko-jez/

    Da ti se nadje

    Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
    Probah da odvezem ovu rutu prije 2-3nedelje, al odustadoh. Krenuh iznad mokre prema Širokaru na onaj put jedno kilometar-2, al odlučih da se vratim, zato što nemam opremu za donje ekstremitete niti set za krpljenje guma(ko zna dal bih ga umjeo iskoristiti?) Bez dometa za tel, rekoh ako se što desi vuci će me raskubati noćas. Ostavljam za drugi put kad budem malo iskusniji. P. S. Dajte predlog neke rute dje nema ovoliko kamenja

    Sent from my 2201123G using Tapatalk

  28. The Following 5 Users Say Thank You to dante pg For This Useful Post:


  29. #717
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,973
    Thanks Thanks Given 
    530
    Thanks Thanks Received 
    773
    Thanked in
    335 Posts

    Default

    Nisu ove ture da vozis sam , upravo iz tog razloga sto si i sam rekao . Ne daj boze da se desi pad , povreda ili nesto a bez dometa i u vukojebinu , nije bas bezazleno


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  30. The Following 3 Users Say Thank You to Stivi For This Useful Post:


Page 29 of 29 FirstFirst ... 192526272829

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 13:25
  2. Naša Crna Gora
    By hercules in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 45
    Last Post: 09-06-08, 19:33
  3. Crna Gora
    By bassflora in forum Ostali sportovi
    Replies: 2
    Last Post: 26-06-07, 00:45
  4. Crna Gora!
    By shrek in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 86
    Last Post: 28-03-05, 00:50

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •