Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 94

Thread: psiholog/psihoterapeut/psihijatar

  1. #1
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default psiholog/psihoterapeut/psihijatar

    Moze li mi neko reci da li postoji u pg ili u bd neki privatni psiholog ili psihijatar,na kojoj adresi ili br.telefona?nastavila bih sa terapijom,a ne mogu da nadjem ni jednog ni drugog...
    hvala:cry:

  2. #2
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Daleko od ljudi
    Posts
    680
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imas u Bloku pet kod Doma zdravlja,ulaz je na istočnoj strani solitera.Iliti,vodi te staza pravo na odredište. Vidi i privatne neke. Ako sto saznam,javljam.
    C R N A G O R A

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorice grade moj...
    Posts
    2,685
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    stadion pod Goricom, mislim da su kancelarije na strani dje je Atlas TV, psiholog(inja) je u pitanju.
    I like to read - once i read something, i understand it, and once i understand it i never forget it.

  4. #4
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    76
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Definitivno Mitric.
    Ako ti trebaju detaljnije informacije poslacu ti ih.
    Opet sam tu.

  5. #5
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hvala svima puno...tyna,ako znas adresu ili tel od tog doktora mitrica,mislim da mi ga je neko vec spominjao...

  6. #6
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    76
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Poslala sam ti na p.m. info
    Opet sam tu.

  7. #7
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala,zvacu!

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    Nesto mi govori da je i ova Tyna psihoterapeut
    She is only here to annoy herself!

  9. #9
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tyna View Post
    Definitivno Mitric.
    Ako ti trebaju detaljnije informacije poslacu ti ih.
    ......

  10. #10
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    10
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pozdrav svima,

    planiram da odem na konsultaciju kod nekog psihologa/psihijatra. Primjetila sam da mnogi hvale Dr Mitrica, pa bih voljela da odem kod njega. Zamolila bih nekog od clanova koji raspolazu njegovim kontakt brojem ili adresom da mi ih posalju na PM, ako je moguce!

    Imam i jos jedno pitanje.S obzirom da do sada nisam imala iskustva sa ovakvim tretmanima, da li neko ukratko moze da napise kako izgleda makar ta prva posjeta psihijatru?

    Unaprijed hvala!!!

  11. #11
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    kao posjeta pulmologu, gaastroenterologu, otorinolaringologu, hirurgu...ništa kao na filmovima, i ako si mislila da ćeš ti da ležiš na kanabeTu, a on da sjedi i da te sluša, ništa od toga:mrgreen:

    pitaće te što si došla, kakav problem imaš, malo o tome razgovarati sa tobom i dati ti terapiju ako ti je potrebna, zakazati ti kontrolu za mjesec dana i to je to
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  12. #12
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    10
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prije svega nemam predrasude kada su ljekari ove vrste specijalnosti u pitanju. Nekada vam je jednostavno potrebno da svoj problem izlozite nekome ko ce isti sagledati objektivno, nepristrasno, profesionalno, a da pri tome ne daje komentare " a cudi me to od tebe'..."ko bi rekao da ti to smeta" i sl. sto bi bili najcesci komentari prijatelja/poznanika.
    Odlazak kod psihijatra nije ujedno znak da je neko mentalno poremecen...Zivimo u svijetu koji nas redovno 'bombarduje' raznim problemima, a sve je to propraceno i konstantnim stresom...Zato je potrebno pronaci nacin da se izborimo sa tim. Nekad sami uspijevamo u tome, a nekad nam je potrebna pomoc i podrska drugih, pa i profesionalaca.

    Naravno da znam da te posjete ne slice onima sa filmskih ekrana. Samo me zanimalo koliko se duboko zadire u intimu pacijenta ili to zavisi od vrste problema ili samog pacijenta. Vrlo je bitno da mi osoba 'preko puta' tj. DR uliva povjerenje i da me uvijeri u svoju strucnost.

    Nisam sigurna da li treba da se obratim psihologu ili psihijatru. Psihijatri su veci prakticari...nekako mi nije do teoretisanja, vec do konkretnih rijesenja

  13. #13
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I zasto mislis da je ovo pravo mjesto za uput, djevojcice?

    Zasto ne podjes kod strucnjaka koji ce te uputit kod koga treba da ides? Ne moze bit konkretnije od toga.

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nike00 View Post
    Samo me zanimalo koliko se duboko zadire u intimu pacijenta ili to zavisi od vrste problema ili samog pacijenta.
    Ako se bojiš da ti ne "sazna" nešto što ti predstavlja problem kako misliš da ti to riješi?!

    I ja bih isto išao kod zubara jer me boli zub ali me zanima koliko duboko buše...
    She is only here to annoy herself!

  15. #15
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    10
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Ako se bojiš da ti ne "sazna" nešto što ti predstavlja problem kako misliš da ti to riješi?!
    Ne radi se o tome. Zato sam i pitala kako izgleda prvi susret i da li se odmah prelazi na neku dubiozniju ananalizu 'mene' tj. problema jer mi je malo nevjerovatno da se vec pri jednoj -prvoj posjeti 'prodre' dublje u neciju intimu...Valjda se to desava postepeno...
    Drugo, ne plasim se ja onoga sto je 'duboko ' u meni...samo zelim da to bude interaktivno tj. da mi se prizna aktivna uloga u tom procesu. Ima jako puno sujetnih ljekara a takve ne zelim!

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    To je ka kod ginekologa. Prvo se razgolititi pa tek terapija

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nike00 View Post
    Drugo, ne plasim se ja onoga sto je 'duboko ' u meni...samo zelim da to bude interaktivno tj. da mi se prizna aktivna uloga u tom procesu.
    A ne ne može to tako...
    She is only here to annoy herself!

  18. #18
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default


    Ja podjem kod zubara bez problema i jedino sto necu da znam jeste da ce busit toliko da mi dira u zivac...


    Tako da mislim ni da psihijatar iz mene ne bi mogao da izvuce neke moje najdublje osjecaje i misli koje znaju da mi naskode...Lakse mi je i da se slomim pred sobom nego pred nekim drugim,bio to i psihijatar i bice da sam naucila da ono malo necega podijelim sa prijateljem,a ipak se sa svime sama izborim...



    "Tiha voda brijeg roni..."

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorice grade moj...
    Posts
    2,685
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Nike00 View Post
    Psihijatri su veci prakticari...nekako mi nije do teoretisanja, vec do konkretnih rijesenja
    ???! :shock:

    Quote Originally Posted by Nike00 View Post
    Drugo, ne plasim se ja onoga sto je 'duboko ' u meni...samo zelim da to bude interaktivno tj. da mi se prizna aktivna uloga u tom procesu
    Pitanje je da li si ti sujetna ili ljekari, jer mi nije jasno kome zelish da se dokazes?! Terapija je dvosmerni proces u koji su uključeni i terapeut i klijent tako ako stvarno zelish da ti bude bolje a ne zelish da podjesh kod psihijatra da bi zadovoljila nekoga ili sebe (sekundarna dobit od bolesti), opusti se i podji na razgovor.
    Last edited by Tyler; 29-06-10 at 19:55.
    I like to read - once i read something, i understand it, and once i understand it i never forget it.

  20. #20
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nike00 View Post

    Naravno da znam da te posjete ne slice onima sa filmskih ekrana. Samo me zanimalo koliko se duboko zadire u intimu pacijenta ili to zavisi od vrste problema ili samog pacijenta. Vrlo je bitno da mi osoba 'preko puta' tj. DR uliva povjerenje i da me uvijeri u svoju strucnost.

    Nisam sigurna da li treba da se obratim psihologu ili psihijatru. Psihijatri su veci prakticari...nekako mi nije do teoretisanja, vec do konkretnih rijesenja
    Zavisi i od tebe i od doktora da li će i koliko ući u tvoju intimu, i ništa što te pita nije obavezno da kažeš...uostalom, svrha je da se ti sama otvoriš i prvo sebi priznaš da imaš neki problem, a onda i njemu...neće te siliti da pričaš, a ni psihijatrija nije baš "boli me slijepo crijevo", operišemo ga i gotovo...tako da konkretna rješenja zavise od tebe, više nego od doktora...mada...

    Quote Originally Posted by Nike00 View Post
    Drugo, ne plasim se ja onoga sto je 'duboko ' u meni...samo zelim da to bude interaktivno tj. da mi se prizna aktivna uloga u tom procesu. Ima jako puno sujetnih ljekara a takve ne zelim!
    ...ako kreneš kod njih sa stavom da neki sujetni ljekar zna manje od tebe u tvom slučaju, onda ne znam koliko može biti svrsishodno liječenje.
    Ne teoretiši, sama kažeš da ne znaš kako i što, i tako mu i pristupi...on zna, ti ne znaš i pusti ga neka ti pomogne
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  21. #21
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    67
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Interesuje me koga bi mi preporucili u PG, psihologa ili psihijatra. Znam razliku mada ne znam kakvo je stanje s njima u CG.

    Treba mi neko da dijagnozira i jednostavno da kazem pricam s njim/njom o problemima i slicno.

    Mislim da za ove potrebe privatni je bolja opcija, ne znam stanje s druge strane a i izbjegavam kad god mogu drzavno zdravstvo.

    Meni najveca prepreka za odlazak je, znajuci kakav je narod nas i sredina, plasim se da stvari koje pricam tamo nece biti povjerljive. Nikom ne bi bilo svejedno da se sire neke privatne stvari koje bi trebale biti tajne pa ne znam...

  22. #22
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    945
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa podrazumijeva se da ce ono sto kazes psihologu/psihijatru ostati tu, izmedju vas. Ako se plasis takvih stvari onda moze da znaci da ipak jos uvijek nisi spreman da se obratis istom za pomoc ili nisi siguran da ti takva pomoc treba.
    Sto se tice kontakta, ako zelis, mogu ti poslati info na p.m. i kontakte nekih (u zavisnosti od problema koji imas).

  23. #23
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    PG
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tynna View Post
    Pa podrazumijeva se da ce ono sto kazes psihologu/psihijatru ostati tu, izmedju vas. Ako se plasis takvih stvari onda moze da znaci da ipak jos uvijek nisi spreman da se obratis istom za pomoc ili nisi siguran da ti takva pomoc treba.
    Licno sam cula price i prepricavanja nekih koji su polozili Hipokratovu zakletvu i zato se ne bih se slozila sa tobom da se profesionalizam u tom smislu "podrazumijeva". Sigurno je da ima profesionalaca, ali za ovaj problem rizik je malo veci.

  24. #24
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    ^ slazem se. Znamo kakav smo mi narod a i doktori, cesto se desi u prisustvu nekog prijatelja doktora da se prepricava nesto o pacijentu i imenuje naravno itd itd
    Sad jos ako krenes da pricas nekome o problemima u porodici npr, pa sjutra on/ona to nekom rece i malo po malo kroz grad prica ode do bliskih tebi... kako sve i ide u CG gdje svako zna sve i svakog jel
    rm -rf /

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorice grade moj...
    Posts
    2,685
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ^^ O Crna Goro chuko: pa e - najbolje je ostati doma i cijeli zivot se muciti sve dok ne dodje do tezih psihosomatskih tegoba ili drugih simptoma poremecaja. Ako postoje neki psihijatri/psiholozi/psihotarapeuti koji krse etiku profesije onda i napisite koji su - a do tad prestanite da plasite narod po forumu i pustite ljude koji smatraju da im treba pomoc (kao i svakom od nas u odredjenim zivotnim fazama) da se jave strucnim licima prije nego sto je kasno.
    Last edited by Tyler; 19-02-11 at 10:40.
    I like to read - once i read something, i understand it, and once i understand it i never forget it.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. psihijatar ubio 13 ljudi
    By kolega in forum Sve i svašta
    Replies: 14
    Last Post: 11-11-09, 13:28

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •