Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 38

Thread: Novi pravilnik za mobilne operatere

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,073
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    439
    Thanked in
    235 Posts

    Default Novi pravilnik za mobilne operatere

    Listah neke novine danas i vidio sam neki opsirni tekst o novom pravilniku za mobilne operatere, koji imaju 18 mjeseci da regristruju sve svoje prepaid sim kartice. Od sada se ne moze uzeti na trafiku kartica,a da se ne ostavi ime i prezime. Jel to uobicajno u zemljama u okruzenju i u EU? Prochitah da je pravilnik isti kao EU pravilnik za mobilne operatere i da se "kao" primjenjuje vec neko vrijeme. Primjer je drasticno skracen "zivot" kartice sa 12 mjeseci na 3 mjeseca.
    \\
    OFL•GIC

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Drug Tito View Post
    Listah neke novine danas i vidio sam neki opsirni tekst o novom pravilniku za mobilne operatere, koji imaju 18 mjeseci da regristruju sve svoje prepaid sim kartice. Od sada se ne moze uzeti na trafiku kartica,a da se ne ostavi ime i prezime. Jel to uobicajno u zemljama u okruzenju i u EU? Prochitah da je pravilnik isti kao EU pravilnik za mobilne operatere i da se "kao" primjenjuje vec neko vrijeme. Primjer je drasticno skracen "zivot" kartice sa 12 mjeseci na 3 mjeseca.
    u spaniji odavno ne mozes da uzmes pri pejd bez licnih dokumenata
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  3. #3
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Curva Nord - Milano
    Posts
    14,344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da se zna ko koju karticu koristi?

    Sramno!
    If you no longer go for a gap that exists, you're no longer a racing driver.

  4. #4
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    u druge zemlje uzimaju svi mobilni uz postpaid.cula sam za to da nemogu da se kupe kartice vise bez licne karte.meni je glupo to ali ajd
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by CaseLogic View Post
    Da se zna ko koju karticu koristi?

    Sramno!
    pa i nije sramno, koliko ima samo uznemiravanja sa pripejd kartica i sl, u spaniji je taj zakon i mob operaterima posebno poostren posle onih teroristickih napada
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  6. #6
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Curva Nord - Milano
    Posts
    14,344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A mislis da u CG neces moc zloupotrijebit to?

    Ako mi neki drug npr radi na bazu podataka ja mu samo posaljem poruku: "Salji mi broj od Janka Jankovica."

    Ovo je toliko idiotski da je sve smijesno.
    If you no longer go for a gap that exists, you're no longer a racing driver.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Taj drug radi krivicno djelo!

    Sve tablice su vezane za imena i prezimena ljudi, pa mozes li saznat na koga je registrovat PG*DE632 ?

    Ili kontra varijanta, koje auto vozi i sa kojim tablicama Janko Jankovic?

    Te informacije su izuzetno povjerljive i odavanje tih informacija je KAZNJIVO!
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  8. #8
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Curva Nord - Milano
    Posts
    14,344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mogu, samo podjem u MUP i zamolim fino da mi treba za prevod bla bla bla..

    Vec sam to radio, 2 put.

    Krivicno djelo? A ko ce to sankcionisat?

    Svako ce moci saznati svaciji broj, i momentalno ti je i ono malo privatnosti sto si MOGAO imati - ugrozeno.

    Prokleta Zemlja.
    If you no longer go for a gap that exists, you're no longer a racing driver.

  9. #9
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Kad sam kupovao karticu 69, kupio sam je u njihovj poslovnici i morali su da mi kopiraju licnu kartu i da mi unesu podatke, a to je bilo prije 2-3 mjeseca. I kaze mi momak koji radi, da je to sad novo pravilo i da moraju da uzmu podatke od sad i za prepaid.

  10. #10
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Meni se cini da je u vecinu EU zemalja obavezno licna uz prepaid i nista novo to nije. Jeste, malo ide protiv privatnosti ali opet ne do te mjere da su nam "anonymous" prepaid kartice toliko bitne za nesto, vec ovo ima svoje razloge za postojanje.

    E sad, to sto imas ljude da ti kazu vlasnike brojeva ili tablica je druga stvar, divna slika nase drzave i kulture koja je vise stetnija no ovo s prepaid karticama.
    Nije da podrzavam evidentiranje vlasnika, ali i nema toliko stete.
    rm -rf /

  11. #11
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,980
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Zakon je sasvim okej, i trebao je davno biti uveden. I dobro je da se sprovodi. Kad smo na Ulazu u Veri Najs dobijali kartice t-mobilea morali smo donositi dokumenta da nas registruju kao korisnike.

  12. #12
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    dosta je da te neko 1 put zaebava pa da pozelis da ovaj zakon postoji
    i onda zivnes promonte, trazis ime i prijavis u MUP :mrgreen:

  13. #13
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by darijan View Post
    dosta je da te neko 1 put zaebava pa da pozelis da ovaj zakon postoji
    i onda zivnes promonte, trazis ime i prijavis u MUP :mrgreen:
    Ne ide to baš tako, ne smije ti Promonte dati ime i prezime, ti podnosiš MUP-u prijavu da te uznemirava 069 888 xxx , onda MUP službenim putem traži od Promonte podatke i listing, te eventualno kopija sms-ova sa jednog na drugi broj. Operateri su dužni da čuvaju listinge i kopije sms-ova čini mi se 6 godina.

  14. #14
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Ja ne znam što su se ljudi čiste savjesti koji se ne bave kriminalnim aktivnostima toliko prepali ovog zakona. Ne vjerujem da institucije u EU koji se bave zaštitom privatnosti nisu dali svoj pristanak za donošenje ovakvog zakona. - Po meni zakon je OK samo što operateri moraju uvesti i striktno poštovati tajnost podataka i spriječiti moguću zloupotrebu. Obzirom na to da već kukaju kako im profit pada, procedura komplikuje i stvara im dodatne obaveze, čisto sumnjam da će uspostaviti neku internu kontrolu koja će nadzirati njihove radnike štite li kako treba privatnost svojih klijenata. Zato je država koja insistira na ovakav režim prodaje prip. kartica dužna da oformi tijelo koje će kontrolisati operatere provode li proceduru po zadatim standardima.

    Ne znam kakav će status imati neregistrovane kartice koje su prodate do sada ali ako zadrže takav status mogu postati predmet trgovine za one koje žele anonimni broj.
    - Ja imam 20-tak neaktiviranih kartica koje su djelili u Kotoru sa po 1 € kredita, pa ako je neko zainteresovan licitacija može da počne
    Last edited by Tivatech; 10-06-10 at 10:16.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,117
    Thanks Thanks Given 
    126
    Thanks Thanks Received 
    127
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    ko ne registruje karticu u ovih 18 mjeseci tj. do 24.05.2011. bice mu kartica automatski ukinuta. ovo je uvedeno zbog sprecavanja zloupotreba, a imace svoju svrhu i kad se uvede number portability (prenosivost broja), vjerovatno krajem godine, zbog zajednicke baze podataka...

  16. #16
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    ZEZA LI ME KO :shock: Ajde, ok... Nema veze... Samo da ispucam kredit s svih ovih kartica...

    Inace, moji ozenjeni drugovi koji imaju kartice za "neke druge aktivnosti" (da im žena ne sazna) su ga sad UGASILI :devil: (kako mi je banjanjanja)

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    421
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dusman View Post
    ko ne registruje karticu u ovih 18 mjeseci tj. do 24.05.2011. bice mu kartica automatski ukinuta. ovo je uvedeno zbog sprecavanja zloupotreba, a imace svoju svrhu i kad se uvede number portability (prenosivost broja), vjerovatno krajem godine, zbog zajednicke baze podataka...
    hahahha unisti mu licitaciju

    e da ja moju jos davno registrovah kad sam bio trazio mogucnost neprikazvanja broja, CLIR

  18. #18
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    hahahha unisti mu licitaciju

    e da ja moju jos davno registrovah kad sam bio trazio mogucnost neprikazvanja broja, CLIR
    Nije uništena, to važi samo za aktivirane kartice ove nijesu

  19. #19
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    12
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Drasticno skracivanje zivota kartice sa 12 na 3 mjeseca????Dal su oni normalni????gdje je tu zdrava logika?nisam cuo jso za takve primjere u EU....nadams e da ce ostati ovavka politika kakva je i do sada bila
    Period važenja vašeg prepaid korisničkog računa
    Rok za korišćenje kredita sa vaučera je 360 dana.
    Informacije o datumu isteka i o iznosu kojim raspolažete dobićete prilikom provjere stanja na računu. Potrošite li sav iznos na svom računu prije roka isteka korisničkog računa, komunikacija ipak nije prekinuta. Možete zvati besplatne T-Mobile brojeve, a vas može pozvati ko god to poželi.
    Ako ovaj rok istekne a vi nijeste potrošili sav iznos, preostali nećete moći iskoristiti sve dok vaš račun ne postane ponovo aktivan. Potrebno je da dopunite račun. ’’Zamrznuti“ iznos sa vašeg računa biće dodat iznosu novog vaučera kojim dopunjavate račun.

    Broj ostaje važeći 420 dana poslije posljednje dopune.
    Prepaid broj je aktivan 360 dana od posljednje dopune. Uz ovo, imate još dodatnih 60 dana (tzv. ’’mirovanje’’) tokom kojih nećete moći pozivati niti primati pozive, ali možete novom dopunom ponovo aktivirati broj. Nakon isteka ovog perioda broj više nije moguće aktivirati.

  20. #20
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    U Slo sam kupio prepaid bez ikakvih problema,ne znam koji ce nam matrak ta rabota..
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,992
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Zabranjeno je kopiranje ličnih karata.
    Šta se dešava ako oću da kupim broj za nekog drugog? OStavljem moje podatke a broj nije moj. Ako taj broj padne u nečije pogrešne ruke ja sam kriv?

    Srećom imam u šteku nekih kartica koje nijesu paljene, samim tim poslije godinu dana vrijedjeće pravvo bogatsvo jer će biti no name....
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    851
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Zabranjeno je kopiranje ličnih karata.
    Šta se dešava ako oću da kupim broj za nekog drugog? OStavljem moje podatke a broj nije moj. Ako taj broj padne u nečije pogrešne ruke ja sam kriv?

    Srećom imam u šteku nekih kartica koje nijesu paljene, samim tim poslije godinu dana vrijedjeće pravvo bogatsvo jer će biti no name....
    Neće biti "no name", registrovaćeš se ili će ti ih ugasiti.

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,992
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Ne mogu mi ih ugasiti jer nijesu ni kativirane- Kada budu aktivirane moći će se koristiti makar nedelju ili dvije dok ne bude poslat zahtjev od strane operatera da se registrujem. Time dobijam još nedelju ili dvije za registraciju. UKome valja imaće mjesec dana no name. A to se plaća
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Dje to pise da je zabranjeno kopiranje LK?

  25. #25
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    12
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    to je glupost, ja otkad sam u italiji a to je 8 godina, od pocetka su mi trazili dokument i fiskalni broj....i zimus kad sam registrovao 067 broj kopirali su mi oicnu kartu...nesrto sasvim normalno i ne znam sta ima kome da smeta ovaj zakon...ono sto meni smeta je skracivanje duzine trajanja broja, ne vidim da je tako u EU, u Italiji mi broj traje 12 mjeseci...pa me zanima jel ima neko iz ovih nasi operatera ovdje da mi akze nesto vise o ovom nagovjestaju?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 7
    Last Post: 07-10-09, 11:16

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •