Page 12 of 15 FirstFirst ... 289101112131415 LastLast
Results 276 to 300 of 359

Thread: Gdje štedjeti??

  1. #276
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    150e se izdaje samo neka ukakana garsonjera koja obicno nije placena preko 20-ak 'iljada. Mojne sad ti da precerujes... A od izdavanja jednog stana se niko nije obogatio ali makar imas svoj stan na kraju.
    Imaš svoj stan na kraju - tačno. Onaj koji kupuje stan za izdavanje obično ima svoj stan/kuću za življenje tako da kada poslije ihaha godina odlučiš da više ne izdaješ stan ti ostaje stan po daleko manjoj cijeni nego što si ga kupio.
    Iskreno da mogu vratiti vrijeme ne bih ulazio u nekretnine već se upustio u rizik da otvorim nešto u Kolašinu, a rodom nisam ni blizu njega da bih imao neki start u vidu zemlje. Ovako sam uložio većinu u nekretnine i sad ako se odlučim za neki posao,uložim u njega ovo što imam u šteku i puknem, pukao sam za sve pare koje imam .
    Osim toga nekretnine su zaebana stvar skoro pa kao berza, možeš lagano da izgubiš dosta para.
    Na primjer kada sam kupovao u Zetagradnji kvadrat jednosobnog stana(41m2) je bio 1350 €, vjerujem da bih ga sada mogao prodati za 900 € po kvadratu.
    Ako ćeš baš da kupuješ stan, kupi ga npr. u Novom Sadu gdje nisu mnogo skupi, a uvjek izdati nekim studentima. Samo što se poslije studenata po**** u stan
    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Koliko pamtim (mozda grijesim) i ti se bavis time pa znas tako da necu dalje da objasnjavam koliko kostaju stanovi a koliko se izdaju.. U svakom slucaju se precerao, jedno 2 put' sigurno..
    Da, bavim se time i znam cijene. Na Stari A. u zgradi Zetagradnje kod bulevara (ona svijetlo plava ili siva zgrada) na Stari A. novi jednosobni nenamješteni stan možeš izdati do 180 € (izdajem nenamještene da bi se ljudi teže odlučivali da se sele u malo jeftiniji)
    Last edited by Rakun; 15-03-15 at 23:54.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  2. #277
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,302
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,619
    Thanked in
    2,432 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    istinito vjeruj mi, cak sam pitao tetu koja radi tamo jesam dobro razumio...
    Bilo je vec price o ovome... na ovoj istoj temi...

    Izgleda zavisi od banke do banke sto opet nema mnogo veze s' mozgom. Za detalje, vratite se par strana unazad, da ne citiram sam sebe...


    Sto se stanova tice... treba kupovat' pametno.. Kao i sve uostalom. Recimo stanovi kupljeni pred izgradnju se nakon useljenja mogu odma prodat' i da odma profitiras. Mozda ne u odredjenim situacijama naglih oscilacija cijena ali obicno da. Znaci ako kupujes stan za iskljucivom namjerom zarade, najbolje je da ga odma nakon izgradnje prodas i zaradis.. Sad ce Rakun da da primjer gdje je cijena kvadrata niza sad nego kad je on kupio ali opet rekoh, treba pametno kupovat' i znat' kad treba a kad ne.

    A onaj koji nece da kupuje prije izgradnje zbog rizika ili cak para, vazda moze nac' nekog u skripcu ko ce prodat' veci stan za manje para i kupit' sebi neki manji.


    P.S. Uostalom... Neka bude da normalan jednosoban stan za izdavanje mozes da kupis za 50k. (manje-vise, nebitno). I taj stan mozes da izdajes za recimo 250 eura. Sa 200k mozes da imas 4 stana koja ces izdavati za 1,000 eura. Nije neka cifra ali ne moze niko rec' da je losa. A nije da se cimas nesto previse, uglavnom. A sa 200k, koji bi biznis otvorio? Gradio bi neke bazene po Kolasinu? Ili kupio stalu konja pa davao turistima da jasu? Odrao bi se od posla sa tih 200k a veliko je pitanje da li bi i do onih 1,000 eura dosao.

    Znam da ovo ne ide mnogo u duhu 'gdje stedjeti' ali eto... Svi samo ponavljaju 'e da mi je doc do nekih para... cudo bi napravio' a to se redovno dokazuje kao netacno. Mnogi su postali milioneri ni od cega, od dobre ideje i mnogo volje a ne od nekog ludackog kapitala. Vecina danasnjih mladih bogatasa kao vlasnici Facebook, Google i ostalih su bukvalno sa studija krenuli idejom bez centa i dosli dje su sad.

    Opet, znam da nije tema ali sam morao...

    A ako moram da se vratim na istu... stednja u banci je najbezveznija opcija... Sa pomenutih 200k na godisnjem nivou mozes da dobijes jedno 3%. To je 6,000 eura.. Iha-ha. Od tih 6k placas porez na dobit koji je 9% (ako se na varam) tj. 540e u ovom slucaju. Znaci sa tih 200k si godisnje profitirao 5,460eura, odnosno 455e mjesecno. I to ako nema dodatnih taksi koje placas opstini, od 8% do 12% pa to dodje jos manje... A koliko su 'nase' banke sigurne.. ne bih ulazio u to.
    Last edited by Fidel Castro; 16-03-15 at 01:16.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  3. #278
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Sto se stanova tice... treba kupovat' pametno.. Kao i sve uostalom. Recimo stanovi kupljeni pred izgradnju se nakon useljenja mogu odma prodat' i da odma profitiras. Mozda ne u odredjenim situacijama naglih oscilacija cijena ali obicno da. Znaci ako kupujes stan za iskljucivom namjerom zarade, najbolje je da ga odma nakon izgradnje prodas i zaradis.. Sad ce Rakun da da primjer gdje je cijena kvadrata niza sad nego kad je on kupio ali opet rekoh, treba pametno kupovat' i znat' kad treba a kad ne.
    Evo primjera radi imaš 55K, kupiš u izgradnji za 50K i moraš da čekaš i gledaš u pasulj da li ćeš ga prodati po završetku radova i kad. Osim toga u PG se gradi manito (zbog čega su pale cijene izdavanja) i s'obzirom da je praktično trećina stanova prazno ne znam koliko se stanovi prodaju

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    A onaj koji nece da kupuje prije izgradnje zbog rizika ili cak para, vazda moze nac' nekog u skripcu ko ce prodat' veci stan za manje para i kupit' sebi neki manji.
    Uvjek ćeš bolje prodati/izdati manji stan. To i oni koji grade znaju jer ti je kvadrat većeg stana jeftiniji od kvadrata manjeg

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Neka bude da normalan jednosoban stan za izdavanje mozes da kupis za 50k. (manje-vise, nebitno). I taj stan mozes da izdajes za recimo 250 eura. Sa 200k mozes da imas 4 stana koja ces izdavati za 1,000 eura. Nije neka cifra ali ne moze niko rec' da je losa. A nije da se cimas nesto previse, uglavnom. A sa 200k, koji bi biznis otvorio? Gradio bi neke bazene po Kolasinu? Ili kupio stalu konja pa davao turistima da jasu? Odrao bi se od posla sa tih 200k a veliko je pitanje da li bi i do onih 1,000 eura dosao.
    Namješten ili nenamješten ?
    Ako je namješten kako je namješten ?
    U kom dijelu grada pošto sumljam da se za 50K može kupiti na mjestu gdje bi ga izdavao za 250 €?
    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    A ako moram da se vratim na istu... stednja u banci je najbezveznija opcija... Sa pomenutih 200k na godisnjem nivou mozes da dobijes jedno 3%. To je 6,000 eura.. Iha-ha. Od tih 6k placas porez na dobit koji je 9% (ako se na varam) tj. 540e u ovom slucaju. Znaci sa tih 200k si godisnje profitirao 5,460eura, odnosno 455e mjesecno. I to ako nema dodatnih taksi koje placas opstini, od 8% do 12% pa to dodje jos manje... A koliko su 'nase' banke sigurne.. ne bih ulazio u to.
    Za 200K možeš da se dogovaraš i podigneš na recimo 4%. I ako oročiš na rentnu možeš da prekineš ako ti zatrebaju , s'tim što moraš da vratiš ono što si zaradio.

    Tako je u npr. Prvoj Banci na rentnu štednju 3.7%(mjesečna isplata ) ali možeš da ih podigneš kad god hoćeš ali moraš da vratiš ono što si uzeo. Ali pošto te država rebne 0,9% poreza na dobit ni oročenje se više ne isplati
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  4. #279
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    istinito vjeruj mi, cak sam pitao tetu koja radi tamo jesam dobro razumio...
    nisam pratio topik, evo Fidel kaze da ima takvih banaka... Onda podijelis iznos i orocis 10 manjih iznosa

    meni su davali bonus/vecu kamatu u NLB kada sam povecao glavnicu...
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  5. #280
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    stedite u obveznicama ;p
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  6. #281
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    dje, na primjer...
    900-1000e je po meni jedna sasvim realna cijena za normalnu lokaciju i normalnu zgradu u Podgorici...
    Na primjer njemacka Berlin 1000 -1500eur kvadrat, u ostalim gradovima moze da se nadje i jeftinije. Beograd 800 - 1200 da biras, Zagreb 1000-1300 i da ne nabrajam. I u principu svaki grad EU koji ima isto ili manje stanovnika kao PG.

    E sad Uporedi Podgoricu sa ova 3 grada i skontaces sta je bila poenta price.
    One Ring to Rule them all...

  7. #282
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,302
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,619
    Thanked in
    2,432 Posts

    Default

    Jel' tacno da u SRB nema haraca drzave na stednju u bankama (porez na dobit) ?

    Koliko mi se cini, samo pravna lica placaju taj harac a ne fizicka lica kao u CG..
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  8. #283
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Istina ziva. Majka moja je nasla foru pa orocava novce ili produzava orocenje na dan stednje(31 oktobar) u Srbiji. Ima u Unikredit banci mislim 9 ili 10% kamate na godisnjem nivou
    One Ring to Rule them all...

  9. #284
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,302
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,619
    Thanked in
    2,432 Posts

    Default

    S' eurima ili dinarima?
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  10. #285
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Eurima i dolarima. Mada ona ima drzavljanstvo ne znam kako bi za nas bilo
    One Ring to Rule them all...

  11. #286
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Berlin 1.000?
    Beograd 800?
    Mozda u MML,i slicni pickovci
    U centru Berlina stanova nema ispod 5k
    Za zakup,sobe nema ispod 400e
    Tako da ne znam odakle ove cijene

  12. #287
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moze se u centru Bg naci novogradnja za 1400/1500 eura.Ne bas neka luksuzna zgrada,ali ipak novogradnja.

  13. #288
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by e-rotic View Post
    Moze se u centru Bg naci novogradnja za 1400/1500 eura.Ne bas neka luksuzna zgrada,ali ipak novogradnja.
    Jedno je 800,a drugo 1.400
    I daj link molim te za taj od 1.500 u centru

  14. #289
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Oliver Nedeljkovic View Post
    Berlin 1.000?
    Beograd 800?
    Mozda u MML,i slicni pickovci
    U centru Berlina stanova nema ispod 5k
    Za zakup,sobe nema ispod 400e
    Tako da ne znam odakle ove cijene
    E sad da si ikad idje bio, znao bi da samo kod nas obican narod moze da pomisli da kupi stan u samom centru grada. Isto tako npr. u PG u Hercegovackoj jedno vrijeme je kvadrat poslovnog bio po 3000, a u Vektri i dan danas imas duplex stan 180kvadrata koji je 400 000 vjerovao ili ne. Ali odje ne pricamo o takvim stanovima nego o stanovima koji obican stanovnik moze da priusti. Tako se npr. u Njujorku cijene kvadrata krecu od 7-10 000 $ po kvadratu na Menhetnu do 1000$ u predgradju. Obican narod u Centar grada ne zalazi jer nemaju potrebe, posto su centri grada rezervisani za turiste ili biznismene. Tako uzmimo primjer Nju Delhija, u centru grada cijene su na nivou Njujorka ili Londona, dok samo 2km od gradskog jezgra imas cijene za Indijce, i tu ne pricam o nekretninama nego cijenama svega ostalog. Recimo rucak za 4oro ispadne manje od 10eur, dok isti taj u "strogom centru" ne bi mogao imati za manje od 80-100. Opet da si ikad izasao iz CG znao bi o cemu pricam.

    Evo ti stanova u Berlinu

    http://www.rightmove.co.uk/overseas-...-33893394.html - Jednosoban 35kvadrata 1200eur kvadrat
    http://www.rightmove.co.uk/overseas-...-32944437.html - Jednosoban 40 kvadrata 1350 eur kvadrat

    Obje nekretnine su 15min gradskim prevozom do centra.

    Isti je slucaj u BG. U strogom centru grada kvadrat ide do 3000 dok bilo gdje na 15-20 min gradskim prevozom imas 800-1200eur.

    E sad jel bi radije imao stan od 50 kvadrata na Starom aerodromu dje ti pogled pada na cigansko naselje, i dje gledas svako jutro jesu li ti cigani ukrali sve sto imas. Ili stan od 40 kvadrata na 15 min od centra berlina preko puta parka ?
    Last edited by Gandalf_White; 16-03-15 at 17:15.
    One Ring to Rule them all...

  15. #290
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Na primjer njemacka Berlin 1000 -1500eur kvadrat, u ostalim gradovima moze da se nadje i jeftinije. Beograd 800 - 1200 da biras, Zagreb 1000-1300 i da ne nabrajam. I u principu svaki grad EU koji ima isto ili manje stanovnika kao PG.

    E sad Uporedi Podgoricu sa ova 3 grada i skontaces sta je bila poenta price.
    Ne znam za Berlin i Zagreb ali znam za Beograd.
    Ako se kupuje stan za izdavanje koji bi stalno bio izdat to znači da se mora uzeti u blizini fakulteta, a to ti je uglavnom Autokomanda gdje su 3-4 fakulteta . Minimum minimuma za stari komunistički stan je 900 € po kvadratu dok se novogradnja kreće 1400+ i prodaju se kvadrat 1000 pa ostatak na rate. Ako se uzme stari stan računaj da bi taj stan ličio nečemu moraš uložiti barem 10-20k (u zavisnosti od veličine). Tu su takođe lopovi zvani agencije za nekretnine(5% od prodavca i 5% od kupca) + u slučaju da nisi prva ruka državni nameti koji su u odnosu na naše pozamašni(bili kada sam se ja interesovao prije godinu-dvije)
    Novogradnja je smeće kakvo nisam gledao, dok je komunistička gradnja savršena kao i kod nas.
    Kvadrat stana/kuće u jadu od Podgorice je smiješno skup

    Dok recimo u Limasolu na Kipru kuća od 100m2 na obali mora košta nešto manje od 100K
    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    E sad jel bi radije imao stan od 50 kvadrata na Starom aerodromu gdje gledas dje ce ti pogled pada na cigansko naselje, i dje gledas svako jutro jesu li ti cigani ukrali sve sto imas. Ili stan od 40 kvadrata na 15 min od centra berlina preko puta parka ?
    Ostaje pitanje poreza na nekretnine. Gledao sam neki dokumentarac o USA gdje se kaže da je porez na dobru kuću 20.000 $. Džabe mi i da mi da za 800 € u samom centru Berlina ako me država godišnje rebne pola cijene stana, posebno u slučaju da je porez za strance veći
    Last edited by Rakun; 16-03-15 at 17:19.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  16. #291
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    E sad da si ikad idje bio, znao bi da samo kod nas obican narod moze da pomisli da kupi stan u samom centru grada. Isto tako npr. u PG u Hercegovackoj jedno vrijeme je kvadrat poslovnog bio po 3000, a u Vektri i dan danas imas duplex stan 180kvadrata koji je 400 000 vjerovao ili ne. Ali odje ne pricamo o takvim stanovima nego o stanovima koji obican stanovnik moze da priusti. Tako se npr. u Njujorku cijene kvadrata krecu od 7-10 000 $ po kvadratu na Menhetnu do 1000$ u predgradju. Obican narod u Centar grada ne zalazi jer nemaju potrebe, posto su centri grada rezervisani za turiste ili biznismene. Tako uzmimo primjer Nju Delhija, u centru grada cijene su na nivou Njujorka ili Londona, dok samo 2km od gradskog jezgra imas cijene za Indijce, i tu ne pricam o nekretninama nego cijenama svega ostalog. Recimo rucak za 4oro ispadne manje od 10eur, dok isti taj u "strogom centru" ne bi mogao imati za manje od 80-100. Opet da si ikad izasao iz CG znao bi o cemu pricam.

    Evo ti stanova u Berlinu

    http://www.rightmove.co.uk/overseas-...-33893394.html - Jednosoban 35kvadrata 1200eur kvadrat
    http://www.rightmove.co.uk/overseas-...-32944437.html - Jednosoban 40 kvadrata 1350 eur kvadrat

    Obje nekretnine su 15min gradskim prevozom do centra.

    Isti je slucaj u BG. U strogom centru grada kvadrat ide do 3000 dok bilo gdje na 15-20 min gradskim prevozom imas 800-1200eur.

    E sad jel bi radije imao stan od 50 kvadrata na Starom aerodromu gdje gledas dje ce ti pogled pada na cigansko naselje, i dje gledas svako jutro jesu li ti cigani ukrali sve sto imas. Ili stan od 40 kvadrata na 15 min od centra berlina preko puta parka ?
    E sad da si ovako napisao ja ne bih nista ni pitao
    E sad posto vec drugi put si se zapitao,a prvi put me i uvrijedio,jesam li ikad idje bio,da ti kazem:jesam prilicno,obisao sam skoro citav svijet,porodica mi zivi u Svajcarskoj,Evropu vise ne racunam,citavu sam je autom prosao,uzduz i poprijeko vise puta
    E sad,ako te bas zanima,zadnje moje putovanje je bilo u decembru,bio sam u Sri Lanku,i imam par hiljada slika,i ako te bas zanima mogu ti poslati svaku,a ako jednu nadjes na internertu,ja cu ti se izvinuti
    I opet molim da postavite taj stan od 800 u Beogradu(ne zanima me udaljenost gradskim prevozom)
    Last edited by Oliver Nedeljkovic; 16-03-15 at 17:13.

  17. #292
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    sve je relativno kada su cijene stanova u pitanju . u mom komsiluki u Bd ima jedno desetak vec zgrada , sa po 50-ak stanova svaka .U sve zajedno ne zivi niko (slovima i brojevima nula-0 ) . cak ni ljeti . Pozovete brojeve koji su na zgradama i samo Vam onako s visine kazu m2 je fiksno 3500 evra . Ali ako imate novac uvjek iskoci neki povoljan stan (naravno kad imas kes). Danas cuh u ssamom centru hitno se prodaje stan 50-i neki m2 za 47k sto znaci da se moze vjerovatno ic i jos nize .
    E sad sta je prava cijena m2 u Budvi . Ovih u mom komsilluku koje ocigledno prodaja zanima ko lanjski snijeg ili realna prodaja (koja je mnogo manja)

  18. #293
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Manje je bitno dje si "bio", vise je bitno dje si bio i sta naucio. Ti mozes pricati da si obisao cijeli svijet, ali i dalje po tvom pisanju moze se vidjeti da si slabo kakve koristi imao od putovanja. Kao sto vec rekoh da si nedje bio, znao bi i da po zapadu ljudi ne zive u centru. Isti ti u Svacjarskoj vjerujem da zive na pola sata - sat od centra grada.


    Posto te ne zanima udaljenost gradskim prevozom evo ti od 700 i 750 uz vrlo malo guglanja.

    http://www.nekretnine.rs/stambeni-ob.../altina-zemun/

    http://www.nekretnine.rs/stambeni-ob...oljni-stanovi/


    I nemoj sta da shvatis licno. Ne pokusavam da te uvrijedim. Samo sam navikao u ovoj zemlji, kao i na ovom forumu da ljudi cijene svoje misljenje previse, iako o temi o kojoj pricaju pojma nemaju. :*
    One Ring to Rule them all...

  19. #294
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Opet isto,ima u Altini,ima u Visnjickoj banji,u gradu nema,sta god se zvalo grad

    Nemam zivaca da ti vise ista pisem,prebrzo izvodis zakljucke,mislim da bi glupo bilo da se svi sa putovanja vracamo sa istim impresijama,mozda ti ides da vidis i naucis,a ja idem da vidim i nista ne naucim,mozda je ovo maksimum sto cu ikad u zivotu postici
    Moji zive na selu u Svici
    Ipak po centru ne zivi sirotinja,kako u BG,tako i Lozani

    I ne shvatam nista licno,,,

    Ali ljudi moraju cijeniti SVOJE misljenje kako god bilo

    I ja na vecini tema nemam sto pametno napisati, na ovoj sam htio samo napisati isto sto i ti:
    Da su ovi iz Atlasa prevaranti i da nemaju svijetlu buducnost

    Prastaj

    Prastajte...

  20. #295
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    sve je relativno kada su cijene stanova u pitanju . u mom komsiluki u Bd ima jedno desetak vec zgrada , sa po 50-ak stanova svaka .U sve zajedno ne zivi niko (slovima i brojevima nula-0 ) . cak ni ljeti . Pozovete brojeve koji su na zgradama i samo Vam onako s visine kazu m2 je fiksno 3500 evra . Ali ako imate novac uvjek iskoci neki povoljan stan (naravno kad imas kes). Danas cuh u ssamom centru hitno se prodaje stan 50-i neki m2 za 47k sto znaci da se moze vjerovatno ic i jos nize .
    E sad sta je prava cijena m2 u Budvi . Ovih u mom komsilluku koje ocigledno prodaja zanima ko lanjski snijeg ili realna prodaja (koja je mnogo manja)
    Prijatelju,Budva se ne racuna,jer to sto se izdesavalo,i desava u Budvi,uci ce u mnoge udzbenike....

  21. #296
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Danas cuh u ssamom centru hitno se prodaje stan 50-i neki m2 za 47k sto znaci da se moze vjerovatno ic i jos nize .
    E sad sta je prava cijena m2 u Budvi . Ovih u mom komsilluku koje ocigledno prodaja zanima ko lanjski snijeg ili realna prodaja (koja je mnogo manja)
    centar Budve ili???

  22. #297
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post

    Dok recimo u Limasolu na Kipru kuća od 100m2 na obali mora košta nešto manje od 100K


    Ostaje pitanje poreza na nekretnine.
    kolki je porez tamo...imas li link..
    ne zaebaj, zamisli da imas kucu na obalu mora, raj na zemlji, probudis se ujutro i pišaš sa terase u more...

  23. #298
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    1,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E ovako , volio bih da mi neko odgovori na neka pitanja koja imam. Zamolio bih samo da mi odgovore ljudi koji se razumiju u materiju dobro.

    Zanima me :

    Pod 1) Koji su rizici stednje u Svajcarskoj i kakve su im kamate i porezi na dobit ? Po nekom mom skromnom obrazovanju iz te oblasti , znam da je Sw frank stabilan , kao i poznat istorijat Sw u ratnim okolnostima da su te pare koliko toliko u sw najsigurnije. Moze li neko da napise vise o stednji u SW i pozitivnim i negativnim stranama ?

    Pod 2) Stednja u zlatu. Zanima me kakve se poluge kupuju i gdje se one kupuju u CG , ako u CG uopste mogu ( za neki iznos od par desetina hiljada ) ? Zlato je najsigurnije , to je prirodna jedinica placanja zadnjih ne znam koliko stotina godina. Negativna strana je to sto ne daje nikakav profit. Zanima me kako se to zlato unovcava kasnije ? Uzmimo za primjer rat u EX YU kad je bio.. Neka porodica je prinudjena da pobjegne iz svoje kuce u Bosni u Beograd.. Uzmimo da ima sa sobom par poluga iz " slamarice " , gdje se to unovcava ? U zlatari koliko sam informisan , nikad se ne mogu dobiti dobre cijene , vec znatno manje od onih koje vrijedi zlato , dakle vrlo mala otkupna cijena.. Koja je garancija nekome ko je ustedjevinu pretvorio u poluge da ce moci da je unovci ? Od cega to sve zavisi , kakve su dobre i lose strane ? Da li na kraju krajeva svetski sistem bankarski i trzisni moze da " nasteluje " takve okolnosti da obezvrijedi cijenu zlata da bi izvukao od naroda zalihe ?

    Pod 3) Da li neko zna , kakvi su uslovi kupovanja nekretnina u Srbiji i Hrvatskoj za drzavljane CG ? Da li ima nekih dodatnih poreza ? Isto me zanima ako znate za Italiju ? Koliko je rizicno imati nekretninu u stranoj drzavi ? Neko ko zna o tome neka nesto napise.

    Pod 4) Ove zadnje krize oko eura i njegovo slabljenje. Da li treba pretvarati taj euro u neku drugu valutu i sto se time dobija ? Konkretno u sw frank ?


    Molio bih za opsirne odgovore i hvala unaprijed !

  24. #299
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by coach View Post
    E ovako , volio bih da mi neko odgovori na neka pitanja koja imam. Zamolio bih samo da mi odgovore ljudi koji se razumiju u materiju dobro.

    Zanima me :

    Pod 1) Koji su rizici stednje u Svajcarskoj i kakve su im kamate i porezi na dobit ? Po nekom mom skromnom obrazovanju iz te oblasti , znam da je Sw frank stabilan , kao i poznat istorijat Sw u ratnim okolnostima da su te pare koliko toliko u sw najsigurnije. Moze li neko da napise vise o stednji u SW i pozitivnim i negativnim stranama ?

    Pod 2) Stednja u zlatu. Zanima me kakve se poluge kupuju i gdje se one kupuju u CG , ako u CG uopste mogu ( za neki iznos od par desetina hiljada ) ? Zlato je najsigurnije , to je prirodna jedinica placanja zadnjih ne znam koliko stotina godina. Negativna strana je to sto ne daje nikakav profit. Zanima me kako se to zlato unovcava kasnije ? Uzmimo za primjer rat u EX YU kad je bio.. Neka porodica je prinudjena da pobjegne iz svoje kuce u Bosni u Beograd.. Uzmimo da ima sa sobom par poluga iz " slamarice " , gdje se to unovcava ? U zlatari koliko sam informisan , nikad se ne mogu dobiti dobre cijene , vec znatno manje od onih koje vrijedi zlato , dakle vrlo mala otkupna cijena.. Koja je garancija nekome ko je ustedjevinu pretvorio u poluge da ce moci da je unovci ? Od cega to sve zavisi , kakve su dobre i lose strane ? Da li na kraju krajeva svetski sistem bankarski i trzisni moze da " nasteluje " takve okolnosti da obezvrijedi cijenu zlata da bi izvukao od naroda zalihe ?

    Pod 3) Da li neko zna , kakvi su uslovi kupovanja nekretnina u Srbiji i Hrvatskoj za drzavljane CG ? Da li ima nekih dodatnih poreza ? Isto me zanima ako znate za Italiju ? Koliko je rizicno imati nekretninu u stranoj drzavi ? Neko ko zna o tome neka nesto napise.

    Pod 4) Ove zadnje krize oko eura i njegovo slabljenje. Da li treba pretvarati taj euro u neku drugu valutu i sto se time dobija ? Konkretno u sw frank ?


    Molio bih za opsirne odgovore i hvala unaprijed !
    1.) Krajem 2014 vrijednost eura u odnosu na franak je pala 20c za dan, to znaci da ako ti je tada stednja bila u francima od 1000eur pravio si 1200. Ukoliko pogledas ovaj chart - http://www.xe.com/currencycharts/?fr...o=CHF&view=10Y vidjeces da franak konstantno jaca u odnosu na euro. Jedini ti je rizik da dodje do iznenednog privrednog rasta EU i da euro pocne nenormalno da jaca u odnosu na franak - sto je sa tekucim krizama malo vjerovatno. Sa druge strane nemoj ni da pomislis da uzimas kredit u francima. Preko 30 000 gradjana srbije se zakopalo.

    2. Moj prijateljski savjet ti je da se manes zlata. To je kao ruski rulet. Zlato mozes da prodas na internacionalnoj berzi zlata, uz malo istrazivanje to ne bi bio problem. Zasto ruski rulet ?




    Na osnovu ove tabele vidimo 10ogodisnju promjenu cijene zlata. Tako je u martu 2005 bila 415 dolara po unci. E sad da si tada trgovao zlato kad god ga prodas do dana danasnjeg zaradjujes minimum 3 puta. Ali isto tako vidimo kako je pocetkom 2011 zlato imalo rast, da bi mu do kraja godine cijena pala 200 dolara po unci. Sad je cijena oko 1200$ i ne mozemo znati ide li gore ili dolje, zavisi od ponude/traznje. Zlato je uvijek najpametnije kupovati pri pocetku globalnih kriza, posto zlato svoj maksimum dostize zajedno sa vrhuncem krize.

    3) I u jednoj i u drugoj zemlji platis 10-15eur taksu predas odredjene dokumente zajedno sa vlasnikom nekretnine, i ministarstvo pravde ti odobri kupovinu u roku 7-14 dana i to je to. Porez ti je isti kao i domicilnom stanovnistvu. Rizik nekretnine je svuda isti, zavisi od trenda rasta cijena nekretnina u gradu/drzavi gdje kupujes. Npr. u CG je dosta ljudi slomilo vrat u periodu 2005-2008 kada su po podgorici u izgradnji kupovali kvadrat stana 1500-1700eur koji sada ne vrijedi preko 900-1000. Znaci na jednosoban stan od 50kvadrata izgubio bi oko 25 000 eur, umjesto da se isti taj stan isplacuje kroz rente ili ako vec zivis u njemu ti si izgubio pola sadasnje vrijednosti zbog vjestackog naduvavanja cijena. Sto se tice Italije, sigurno jedan od najgorih izbora za kupovinu nekretnine. Politicki i ekonomski izuzetno nestabilna zemlja, sa nevjerovatno naduvanim cijenama nekretnina. Spanija bi mozda bila pravi izbor, ili cak Grcka posto su slomljene krizom cijene nekretnina pale 20-40% u zavisnosti gdje se gleda. Pretpostavke su da ce u sledecih 7-10 godina te cijene da se stabilizuju, tako da ako imas para i strpljenja to bi trebalo da ti je sigurna investicija.

    4) Ukoliko krizu oko eura poistovjecujes sa dinarom 90ih, nemaj straha jer tako nesto ne moze da se desi. Npr. 12.sept 2001 dan posle teroristickih napada dolar je poceo strmoglavo da pada u odnosu na funtu, franak i euro. Amerikanci su to poslije odredjenog vremena zaustavili ali se dolar nikada nije povratio. Steta nije bila prevelika nekih 18-20% na kraju krize. Euro sebi ne moze da dozvoli takav komoditet prvenstveno zbog robne razmjene sa VB i sa SAD. Jer haos koji se npr. desio sa rubljom ove godine EU ne bi podnijela a da ne dodje do nove recesije i do kompletnog haosa u ekonomiji (Rublja je pala u odnosu na dolar preko 50% za samo 10 dana) A i kada euro krene da pada, padace postepeno tako da ce moci da se osjeti i da se sredstva povuku ili eventualno uloze u neku drugu valutu, nekretninu itd Uvijek postoje nepredvidive opasnosti, recimo najava da se grcka vraca na drahmu 100% sto bi poljuljalo monetarni integritet, teroristicki napad velikih razmjera, Rusija da krene na balticke zemlje ili Poljsku itd.


    Nijesam htio u sirinu previse, ali ako te zanima nesto specijalno mogu pokusati vise da objasnim.
    Last edited by Gandalf_White; 17-03-15 at 22:24.
    One Ring to Rule them all...

  25. #300
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Spanija bi mozda bila pravi izbor, ili cak Grcka posto su slomljene krizom cijene nekretnina pale 20-40% u zavisnosti gdje se gleda. Pretpostavke su da ce u sledecih 7-10 godina te cijene da se stabilizuju, tako da ako imas para i strpljenja to bi trebalo da ti je sigurna investicija.
    Ja recimo znam da je kvadrat novogradnje u Madridu prije par godina bio 1200-1400, a na Kipru prije njihove krize je takođe bio jeftin. Ali nemam pojma koliki je porez na nekretnine, a pogotovo porez na nekretnine stranaca. Džabe ja uzmem stan u dobroj zemlji po maloj cijeni ako mi ta zemlja jednom godišnje skine kožu sa leđa.

    Sent from my SM-G900FD using Tapatalk
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

Page 12 of 15 FirstFirst ... 289101112131415 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Gdje u PG
    By kambodza in forum Motociklizam
    Replies: 1
    Last Post: 06-04-10, 18:24
  2. tačno gdje smo...............
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 61
    Last Post: 14-06-09, 14:41
  3. Gdje je EOS?
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 1
    Last Post: 20-11-05, 12:15
  4. Gdje ima DL DVD ???
    By BiTrAtE in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 0
    Last Post: 30-12-04, 09:48
  5. Gdje..
    By Boyanna in forum Primorski
    Replies: 11
    Last Post: 28-12-04, 21:08

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •