Page 5 of 15 FirstFirst 123456789 ... LastLast
Results 101 to 125 of 359

Thread: Gdje štedjeti??

  1. #101
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Gospodine savjetnice u osiguranju, zelim da vam kazem sledece: izgubi se odavde da te zamolim, ali odma.
    Mislim da na forumu nema starih baba i djedova kojima prodajete tu pricu, tako da vas ja vise slusat nemogu...
    Svi mi znamo da je bolje stedjeti u banci nego uplacivati osiguranje i mozes lijepogovoreci odje gubiti dane sa nama i ubijedivat u suprotnoi mada si nam pravo da ti recem dosadio.
    Eto toliko, a sad me uputi koje postove da procitam, da shvatim da sam pogrijesio i uplatim zivotno osiguranje, samo da te ne citam. Vise!!

  2. #102
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    450
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Ovdje je jedino predmet diskusije da ukoliko korisnik polise osiguranja raskine Ugovor prije isteka roka, gubi i dio sopstvenog novca...
    Ovdje sigurno nije jedini predmet diskusije ni osiguranje, pa ni raskid polise prije isteka ugovora. Možda je tebi jedino to predmet diskusije ovdje (umjesto "možda" bolje da sam napisao "sigurno", s obzirom da je taj predmet ustvari čitav tvoj doprinos ovoj temi), ali ja sam se bio uključio u neku drugu diskusiju - kada je jedan forumaš pomenuo oporezivanje novca na kraju štednje, a ja ga kratko, u jednoj rečenici , samo informisao da se npr. štednja ostvarena kroz polisu životnog osiguranja NE OPOREZUJE. Samo sam mu rekao činjenicu, istinu, ali naravno uslijedio je tvoj napad na osiguranje (a zašto - ne zanima me, to ti najbolje znaš).
    Inače, da te podsjetim da postoji pravi topik za priču o raskidima polisa životnog osiguranja, gdje si ti naveliko učestvovala, pa ti predlažem da ovaj topik oslobodiš od tih priča. Da te podsjetim i da bezuspješno pokušavaš da me uvučeš u diskusiju sa tobom o temi osiguranja, što sam ti odavno saopštio (jasno ti je zašto, da sad ne opterećujemo druge sa tim detaljima). Ti slobodno nastavi da ponavljaš iste (neosnovane) stvari, kao da se razumiješ u materiju osiguranja, iako si nekoliko puta priznala da si griješila i da ipak ne poznaješ tu materiju (a sve si započela sa tvrdim stavom da se u to razumiješ). Srećno!


    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Nego, moram primijeti da je veoma zanimljivo da kada se priča o štednji tu se može uporediti polisa osiguranja i vidijeti njena "prednost" ali obratno te dvije stvari su neuporedive.
    Naravno da i dalje ostajem pri stavu da su te dvije stvari neuporedive, a takođe ostajem i pri stavu da obožavaš da izmišljaš (ovo ti se već previše puta ponavlja) jer nigdje nijesam uporedio polisu i štednju u banci, niti sam igdje pomenuo da je bolje imati polisu nego štednju u banci. Naprotiv, objašnjavao sam zašto se to dvoje ne može i ne treba upoređivati, tj. zašto su to neuporedive kategorije, neuporedivi proizvodi. I rekao sam da valja i jedno i drugo - sve iz svojih posebnih razloga/povoda. I konkretno sam pomenuo da sam uzeo sebi polisu ne zbog toga što eventualno smatram da je ona bolja od štednje u banci na 30 godina, nego jednostavno zato što "želim da imam baš takav proizvod kao što je polisa, sa svim onim što mi ona znači i nudi. Ona mi rješava mnoga važna životna pitanja".

    A ti slobodno nastavi i dalje. Srećno!
    I za buduće napade na mene nemoj da te poremeti to što više nemam negativnu/crvenu reputaciju, s obzirom da si se prilično na to oslanjala, tj. pozivala na tu činjenicu kada si govorila o ispravnosti svojih stavova u odnosu na moje i o opravdanosti svojih napada na mene - slobodno nastavi istim stilom, kao da su i dalje crvene. Uostalom, ta boja je relativna - može opet poći u crveno, samo ako neko hoće da se malo potrudi oko toga.

  3. #103
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    450
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kupus View Post
    Gospodine savjetnice u osiguranju, zelim da vam kazem sledece: izgubi se odavde da te zamolim, ali odma.
    Quote Originally Posted by kupus View Post
    Mislim da na forumu nema starih baba i djedova kojima prodajete tu pricu, tako da vas ja vise slusat nemogu...
    Svi mi znamo da je bolje stedjeti u banci nego uplacivati osiguranje i mozes lijepogovoreci odje gubiti dane sa nama i ubijedivat u suprotnoi mada si nam pravo da ti recem dosadio.

    Gospodine "kupus", kao realan i pravičan gospodin, vjerujem da ste bar ovoliko žestoko ljuti i na "Boginju" (mada to ni najmanje ne ispoljavate), jer je ona ustvari razvukla priču o osiguranju (koju vi ne podnosite) na ovom topiku, a ne ja. To što imam da kažem o osiguranju, ja sam kazao na za to namijenjene topike, a na ovom nemam namjeru ulaziti u detalje. S obzirom da priču o osiguranju ne možete slušati, vjerujem da te topike i ne posjećujete, kako se ne bi ste nervirali bez potrebe (što je i najpametnije sa vaše strane, naravno), pa samim tim nema ni svrhe da vas pozovem da diskusiju na temu osiguranja nastavimo tamo.
    Vjerujte da se ni meni ne sviđa ponešto što ste vi pisali na nekim drugim temama, ali neću dati sebi za pravo da ganjam neistomišljenike i da se zalažem da oni napuste forum. Više sam za mogućnost slobodnog pisanja i izražavanja, sve dok je to u granicama kulturnog i dok ne ugrožava (prava) drugoga. Evo kopiraću nešto što sam napisao na drugoj temi:
    Nije mi problem da čujem svačije mišljenje. Svako može misliti na svoj način (a misao evoluira) i ima pravo da razmišlja kako hoće, sve dok time, kao i svojim postupcima, ne ugrožava drugoga i ne uskraćuje mu njegovo pravo. Jedino mi se ne sviđa kada ljudi nameću svoje mišljenje kao jedino ispravno (znate ono u politici – "mi smo u pravu uvjek za sve"), a nije dokazano, ili se ne može dokazati da je to baš tako kako oni kažu. Kad bi makar rekli "najvjerovatnije je ovo ovako kako ja kažem", ili "vjerovatnije je da je ovako kako ja kažem, a ne onako kako ti kažeš".

    Znam da, od kad je svijeta i vijeka, postoje neistomišljenici, pa će tako uvjek biti i njihovih reakcija - nekada u onakvom stilu kao što je vaš, a nekada i u malo drugačijem stilu. Volio bih da nekada dođem u situaciju da vam mogu napisati nešto u stilu komentara/odgovora koji je meni na drugoj temi napisao forumaš koji se ne slaže sa mojim stavovima:
    Kulturan si sagovornik, i pristojno se drzis teme. Drago mi je da smo imali priliku razmijeniti neka misljenja.

    Ako i ne dođemo u tu situaciju, nije smak svijeta - Zemlja će ipak nastaviti da rotira i putuje svojim putem (a to je bitnije).

    Quote Originally Posted by kupus View Post
    Eto toliko, a sad me uputi koje postove da procitam, da shvatim da sam pogrijesio i uplatim zivotno osiguranje, samo da te ne citam.
    Život/vrijeme će vas možda uputiti na to i bez mene. Nema potrebe da ja brinem o vama više nego što vi sami brinete (već kad/ako ne želite). Ne morate vi zbog mene da uzimate polisu životnog osiguranja. I uopšte nijeste pogriješili što nijeste uzeli polisu - ne mora nju svako da ima. I bogu hvala ako vam ne treba. A što ako zatreba, vama ili vašoj porodici (a to znači ako vam zatrebaju pare u starosti, ili ako se bilo kada teško razbolite, ili ako bilo kada postanete djelimični/potpuni invalid, ili ako bilo kada budete imali hirurške operacije, ili ako se bilo kada završi vaš život)? Tada polisu (finansijsku sigurnost) ne možete nabaviti. Možda bi to bio vaš lični i porodični finansijski (a time i životni) problem, ali ne vjerujem da bi to prouzrokovalo i smak svijeta - Zemlja će ipak nastaviti da rotira i putuje svojim putem (a da li je to bitnije u takvoj situaciji?).
    Izbor je vaš. Ja sam moj već odavno napravio.
    Last edited by savjetnik u osiguranju; 30-09-12 at 01:54.

  4. #104
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Savjetniče, apsolutno nemam namjere da se raspravljam sa Vama, pa kad vidite da su Vaše cijenjene kolege nekog osiguranika doveli u zabunu, možete mu bar pružiti tačnu informaciju... (primjer sa prethodne strane)

    A za negativnu reputaciju, srećom da ste počeli da pišete na teme van ekonomije, jer u suprotnom...
    Last edited by Břgíńjĺ; 04-10-12 at 23:15. Reason: type...

  5. #105
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Zna li neko koja banka daje najvece kamate ako se oroci novac u nedelji stednje od 31.10 - 6.11 ??
    Who let the dogs out

  6. #106
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    592
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Sad sam se raspitivao za kamate, najvise daje hipotekarna od 6 do 6,2% i podgoricka 6%. Naravno u nedelji stednje koja je do 6-tog

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

  7. #107
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,330
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A jeli to za 6 mjeseci?

  8. #108
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    592
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Ne nego na 12

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

  9. #109
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,320
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,440 Posts

    Default

    I kakvo je trenutno stanje?

    Koja je po vama najbolja banka za orocit' novce?
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  10. #110
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Zlatne poluge

  11. #111
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    S obzirom da je CBCG limitirala maximalne kamatne stope na nove depozite, jednako ti dođe u svim bankama
    Oliver nijesi mi updateovan. Svi analitičari očekuju pad cijene zlata iduće godine
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  12. #112
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,320
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,440 Posts

    Default

    Sto oces da kazes, da je sad ista kamatna stopa u svim bankama?

    Od kad to?

    I jos jedno pitanje za vas ekonomiste... sta je tacno 'licni odbitak' koji je u zakonu do 840 eura, odnosno 70 eura mjesecno?
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  13. #113
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Na nove depozite primjera radi ako ti hoćeš u namci da staviš 1.000.000€ maximalna kamata koju banka može da ti ponudi, a da ne trpi druge troškove čitaj dodatne rezervacije iz kapitala banke, je 6%. Sve preko toga podliježe posebnoj regulativi, koja će se bankama teško isplatit da ne smaram sad sa obračunima i pretpostavkama.


    Lični odbitak bi trebalo sa su doprinosi i porezi koje plaća zaposleni u budžet države. Ima dio koji plaća poslodavac i dio koji plaća zaposleni.
    Eventualno ako taj neko nema ratu za kredit ili akontaciju sa posla pa je pod to proknjižena ta obustava. Zavisi ko kako to klasifikuje, ne pada mi ništa drugo na pamet
    Last edited by hercules; 17-12-12 at 15:56.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  14. #114
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,167
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    erste banka , najbolji uslovi izaberi aktivnu stednju,to je inace jedina banka sa poslovnim dobitkom u ovoj godini

  15. #115
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by doxadrama View Post
    erste banka , najbolji uslovi izaberi aktivnu stednju,to je inace jedina banka sa poslovnim dobitkom u ovoj godini
    A što to pričaš čovječe
    Ne znam je li ti cilj da nakupiš postove radi podforuma oglasi, i ne zanima me, ali ovo što si ti rekao nije tačno.
    Evo ovdje bilansi svih banaka pa pogledaj koje su bile pozitivne a koje negativne http://www.cb-cg.org/index.php?mn1=k...uspjeha_banaka
    Da ti pomognem sa par njih: Hipotekarna banka, Societe Generale Montenegro a ima ih još. Uglavnom nije lijepo plasirat pogrešne infomracije.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  16. #116
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,320
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,440 Posts

    Default

    Znaci 6% je maksimalna kamata na orocenu stednju na godisnjem nivou, u svim bankama u CG trenutno?
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  17. #117
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    To je maksimalna kamatna stopa koju banke mogu da ti ponude a da nemaju dodatne troshkove. Ukoliko ti ponude preko 6% moraju da izdvajaju dodatne rezerve za taj depozit. Mogu ti sjutra nac regulativu ako te zanima, ali ne zelish da je chitash vjeruj mi
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  18. #118
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Znaci 6% je maksimalna kamata na orocenu stednju na godisnjem nivou, u svim bankama u CG trenutno?
    Ja sam tako shvatio. I valjda pri podizanju te gotovine i drzava uzima neki procenat?

  19. #119
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,320
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,440 Posts

    Default

    Drzava uzima 9% kao porez na dohodak/dobit. Sto i nije tako strasno s' obzirom da su u okruzenju stope prilicno vece.. U HR je recimo 20% po zadnjih informacijama koje ja imam...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  20. #120
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Uzimaju 9% od cega? Jer ako je kamata na stednju 6% a drzava uzima 9%, ne razumijem Uzimaju 9% od te uštede koju si napravio sa tih 6%?

  21. #121
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    450
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    Uzimaju 9% od cega? Jer ako je kamata na stednju 6% a drzava uzima 9%, ne razumijem Uzimaju 9% od te uštede koju si napravio sa tih 6%?
    Jeste.

    Oročiš 1000 eura sa 6% i nećeš podići 1060, nego će oduzeti 9% od 60 eura, tj. 5,4 eura, pa ćeš podići 1054,6 eura. Nijesam siguran, ali mi se čini da ima i još poneka sitnica koja se oduzme kad oročavaš novac. Bankari će ti bolje reći.
    Last edited by savjetnik u osiguranju; 18-12-12 at 01:30.

  22. #122
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,320
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,440 Posts

    Default

    Ne bi trebalo da ima ikakvih drugih oporezivanja ili kamata...

    Kao sto savjetnik rece... drzava ti uzima 9% na onu dobit koju si ostvario...

    To znaci da realno neko ko recimo oce da ostavi 10,000 eura u banci sa stopom od 6% na godisnjem nivou, poslije 12 mjeseci bi trebao da uzme 10,600 eura. Medjutim drzava ti uzima 9% od tih 600 eura koje si profitirao, tj. 54 eura tako da ces poslije godinu ustvari moci da podignes 10,546 eura sto bi bilo nekih 45 eura mjesecno ako ljepse zvuci...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  23. #123
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Ehh ne bi trebalo ali...
    Porez na kapitalnu dobit je 9% koji uzima država, a Opština Podgorica recimo na to ima prirez* koji iznosi 15% za rezidente i 5% na nerezidente.
    Odnosno na tvojih 54€ koje uzima država, Opština Podgorica obračuna 15% ako si rezident u ovom slučaju 8.10€ pa ti se uzme ukupno 62.10€.
    Provjeri dobro kod banke u koju stavljaš pare ovo za prirez jer imaju običaj da ne kažu ili da zaborave. Ili potraži na sjever neku opštinu tamo nema pola ovih prireza koje ima Mugi
    *Prirez je porez na porez grubo rečeno ili porez koji čija je osnovica već neki obračunati porez.
    Last edited by hercules; 18-12-12 at 08:08.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  24. #124
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    U svakom slucaju, dobici su mizerni, ispod 100.000€ se ne isplati orociti :P

  25. #125
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,320
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,440 Posts

    Default

    Evo i malog update-a za one koji prate...

    Danas sam bio u par banaka da se raspitam i saznao sledece... Provizija za rezidente u svim bankama CG je 9% (za nerezidente je 5% sto nas mnogo i ne zanima). Za 'prirez' neki zaposleni u bankama nisu ni znali da mi kazu sta je (sto smatram jako neprofesionalno ili bezobrazno, zavisno da li stvarno znaju a kriju ili nemaju pojma o tome) ali za glavni grad (Podgoricu) i za prestonicu (Cetinje) je 15% a za ostale gradove odlucuje opstina (gradonacelnik) i moze biti u visini do 13% (a siguran sam da to znaci da je u svaki drugi grad upravo taj procenat jer niko nece da uzima manje ako moze vise).

    E sad, koliko sam ja ukapirao taj 'prirez' ide na onih 9% koja je drzava uzela. Za ovo nisam 100% siguran ali se nadam da je tako jer bi u protivnom privizija bila 24% za glavni grad i 22% sa ostale gradove.

    Onako kako sam ja to ukapirao na prostom primjeru izgleda ovako:

    ==================================================

    Orocis 10,000 eura na godinu dana (uglavnom je to 12 mjeseci + 1 dan ili 13 mjeseci ali zbog racunice cu uzeti 12 mjeseci).

    Maksimalna dobit, odredjena od strane Centralne Banke Crne Gore je 6% sto znaci da ces za godinu dana imati 10,600 eura, odnosno dobit od 600 eura. Na tih 600 eura drzava ce ti uzeti 9%, odnosno 54 eura pa ce ti ostati dobit od 546 eura. E sad ako je prirez onakakav kakav ja mislim da je onda ce ti opstina uzeti 13% (racunam za druge gradove a ne PG i CT), odnosno 13% od onih 54 eura koje ti je drzava uzela, tj. 7 eura. To znaci da ce ti konacni prihod nakon svih haraca biti 539 eura.

    ================================================== ==========================

    E sad... sto se banaka tice, svaka nudi razne stednje i razne uslove ali generalno najveci procenti su u Prvoj Banci. U Prvoj Banci se maksimalni procenat od 6% dobija na period od 13 mjeseci, vec od 100 eura. Za isti iznos i isti period je u Esrte banci recimo procenat 5,25%, u Hype Alpe Adria-i 5,10% od 100 do 3,000 eura i 5,40% od 3,000 do 25,000 dok su recimo u CKB prilicno najnizi procenti pa je za isti period u CKB procenat svega 4,5%, nezavisno od kolicine orocenog novca.

    Inace, sve je ovo za klasicnu orocenu stednju, tj. da se pare ostave i NE diraju tokom unaprijed odredjenog perioda (godinu dana za ovo sto sam pisao) dok za one koji ne vole takav sistem, najbolja mi se cini 'Aktivna Stednja' ERSTE banke koja nudi koretne procente (za takav vid stednje) od 3,2% na 6 mjeseci pa sve do 4,5% na 36 mjeseci, do 5,000 eura. Preko te sume procenti minimalno rastu. Aktivna Stednja ERSTE banke predstavlja orocenu stednju gdje klijent moze da uplacuje dodatni novac a isto tako dize onoliko koliko zeli, kad zeli. Inicjalni ulog za otvaranje ove srednje iznosi svega 20 eura.


    Sve u svemu, profitiranje je minimalno ali za onog ko ima nesto para a ne zna gdje da ih ulozi pretpostavljam da je i to bolje nego da mu 'sjede' kuci jer valjda svi znamo da pare gube na vrijednosti iz dana u dan i najgore je 'stekat' pare bilo to u nekom sefu ili ispod tepiha na tavanu. Pitanje je samo koliki je to rizik i koliko je onaj 'Font za zastitu depozita' zaista efikasan i siguran.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


Page 5 of 15 FirstFirst 123456789 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Gdje u PG
    By kambodza in forum Motociklizam
    Replies: 1
    Last Post: 06-04-10, 18:24
  2. tačno gdje smo...............
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 61
    Last Post: 14-06-09, 14:41
  3. Gdje je EOS?
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 1
    Last Post: 20-11-05, 12:15
  4. Gdje ima DL DVD ???
    By BiTrAtE in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 0
    Last Post: 30-12-04, 09:48
  5. Gdje..
    By Boyanna in forum Primorski
    Replies: 11
    Last Post: 28-12-04, 21:08

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •