Page 5 of 210 FirstFirst 1234567891555105 ... LastLast
Results 101 to 125 of 5243

Thread: Djetinjstvo / Nostalgija

  1. #101
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    689
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ema esesa,slicice,zabavnik,eh...
    Don't argue with an idiot; people watching may not be able to tell the difference

  2. #102
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Nošenje poruke u vrhovni štab...okupatorske kontrole

    eh to je bilo vrijeme

  3. #103
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Mobilni telefoni i internet su krivi i naravno roditelji koji te stvari cine dostupnima djeci. Sta ce nekom od 10 godina telefon ili internet? Nama nije trebao, ne treba ni danasnjoj djeci. Ja se sjecam da smo se mi svaki da prije no sto odemo kuci dogovarali sta cemo i kad da radimo sledeci dan, a cak i da nije bilo dogovora snasli bi se. Nisu nam trebala tehnoloska sredstva da bi nasli zabavu. Svako ljeto bi iza zgrade pravili odbojkaski teren, na 100 metara imali smo 3 prelijepe livade za fudbal i kos za kosarku. Na igrice smo isli kod Sena. Prvo na zetone na koje su se sve pare trosile vikendom, kasnije je dosao PS1 pa PS2 i na kraju PC i kanteri.

    A da ne pricam o muzici koju danasnja djeca slusaju i crtanim filmovima koje gledaju. Kad pogledam kakvo sam ja prelijepo djetinjstvo imao zao mi je ove djece sto ne znaju ko je Miki Maus. ALO EJ, NE ZNAJU KO JE MIKI MAUS!!! Ali vazno je da znaju kako da uplate mjesecnu pretplatu za World of Warcraft.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  4. #104
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Inside
    Posts
    3,619
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Treba djeci internet.Moraju biti u koraku sa tehnologijom. S' tim sto bi im bio ogranicen.Ne treba pravit retarde od djece.

  5. #105
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    332
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    moj brat je imao poni rog i živ mi ga nije dao, vazda smo se bili oko njega:


    za ovu sliku...

    Sjeca me na neke lijepe, nezaboravne dane
    Il calcio sono io...

  6. #106
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Tribina JUG
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    uhhh kako je samo lijepo bilo,sve su mi ruke bile odrte sto od klikera,sto od kradje sipkova,jabuka,trsanja.....pa skupljanje stripova,igranje 10-9,kockica.....varljiva ljeta 90-tih
    bolesno ljubomorno vreme i ljubomorne žene....

  7. #107
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Tribina JUG
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    u moje pero smo vozili rolšue.....ali ne moderne, no ove:



    moj brat je imao poni rog i živ mi ga nije dao, vazda smo se bili oko njega:



    onda smo igrali klikera, skupljali salvete, igrali kuka (nijesmo mi to djaoljom zvali "žmurke"), lastike, onda smo dinare bačali uza zid pa ko bliže, pa ne znam kako se to zvalo, jedno vrijeme sam pravila herbarijum, e koliko je tu biljaka bilo, bilo moderno da se skuplja...ma uživanje u odnosu na ovu današnju djecu

    EDIT-zaboravih trotinet!!! Ih kako se vozio trotinet onom nizbrdicom kod velike pjace
    ja sam prvo imao Violetu....pa BMX...kolko sam puta panuo majko moja
    bolesno ljubomorno vreme i ljubomorne žene....

  8. #108
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    524
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    sjecam da smo se mi svaki da prije no sto odemo kuci dogovarali sta cemo i kad da radimo sledeci dan, a cak i da nije bilo dogovora snasli bi se
    E o tome chesto razmishljam...znachi uvjek se znalo dan prije shto i kako,a sad se zovemo stalno na tel.da ispadne ono "evo me za pola sata"...
    Sm1Le4MeNow(banned)

  9. #109
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    pg
    Posts
    7,919
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    428
    Thanked in
    236 Posts

    Default

    * Profesionalni detailing vozila *
    Instagram : Tico Detailing

  10. #110
    Join Date
    May 2010
    Posts
    109
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ee kao mali iskocim na balkon, vidim drugove i zovem
    -Eeej ljudi, jeste napolje?!!
    -Jesmo, oli ti napolje?!!
    -Cekaj da pitam majku!!!

    ili stanemo pod neciji balkon i zovemo ga jedno 5-10 minuta sve dok ne iskoci na balkon on ili njegovi, i onda dodjose telefoni/interfoni i totalna revolucija u zakazivanju druzenja
    Kompjuteri? Ma kakvi kompjuteri...

  11. #111
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,721
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,230
    Thanked in
    2,130 Posts

    Default

    Zvanje ispod zgrade, naravno. Ko je imao X00 DM za Komodor 64, taj je bio bogataš. Ja nisam imao. Šangajke na noge i mlati po polufudbalu. Pa progorim đonove poslije 10 dana, a onda igram još dva mjeseca sa rupama na đonovima. Klikera neđe do desete igrao, nisam patisao. Bilo je jedno 20 đece mog uzrasta u komšiluku, tako da je žmurka bila vrlo profesionalna. I hvatalica. Počne atletika na TV, mi oko zgrade se trkamo po cijeli dan, bacamo kojekakve krše i skačemo u dalj. Počne tenis, mi mlatimo drvenim eketima po loptici. Ko je imao reket sa aluminijumskim ramom, taj je bio faca.

    A TV posebna priča. Ima se prvi program, drugi i prvi italijanski kojima je slaba slika. Kakav bre daljinski.

    Pa kad se uvali baba po po godine da živi od nas. Pa svako svakome se na glavu penje.

    Sezona bagrema, brstimo one bijele cvetiće, sezona murvi, mljackamo grmove bijelih i drveće crnih murvi. Džanje i košćele - eto ishrane sa malo holesterola.

    Ili ljeti kad se natrpa u pola ljeba koječega i izađe se napolje da se jede. Ko će gubit vrijeme u kuću.

    Cijelo ljeto provest na ulazu zgrade i ćerat se sa nekim komšijom kojem smetamo, pa ulaz poliva lavorima vode da ne bismomogli da sjednemo.

    Nema toga ko me je mogao u kuću ućerat.

    Da ne nabrajam sad, ali ima i jedna scena koju bih volio da zaboravim - imao sam 5-6 godina i došao oktobar i vrijeme da se pravi zimnica. Pa dovedu tele ispred zgrade i ubijaju ga i čereče na licu mjesta. Kad telad utiihnu... Uh, živjele mesare. Mislim da je danas klanje na otvorenom u naseljenom mjestu i zabranjeno.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  12. #112
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stevann View Post
    Sony dvojka, trojka, X-box 360, Wee, Counter strike, Doha, PSP… Alo? Postoji li i jedna aktivnost koju današnja đeca obavljaju van kuće… Đe je ono dvorište đe se igra „lopte“ dok se reflektori ne upale pa dođu stariji momci… Ja sam Peđi (stariji momak, ALO) išao da kupujem hleb svako jutro iz centra do Sahat kule, i vraćao se presrećan jer je baš meni povjerio tu obavezu… Danas ova đeca neće ni bocu vode u „frizerski“ da ti napune… Ja sam za Novu Godinu dobijao petarde, klikere, sličice, lopte… Ovi današnji mangupi dobijaju konzole i pantalone… Sjećaš li se kad si iznosio sličice da se mijenjaš pa ti u ušima odzvanja dok ih listaš: „imam, imam, imam, imam“… Toga ti više nema pobro…[/B] [B]
    Oh man. Ponovo su igre glavni krivac za sunovrat čovječanstva i uništavanje humanosti, a vjerovatno i za drugi svjetski rat i holokaust samo što autori tekstova poput ovog još nisu uspjeli da smisle kako. Toliko stereotipa i predrasuda (dodao bih, karakterističnih za naše područje) ima u ovom postu da je krajnje suvišno odgovarati na svaki.

    Kad već pričamo o tome "što je sa ovom današnjom djecom", umjesto da se opterećujemo video igrama, možda bi bolje bilo obratiti pažnju na njihove aktivnosti dok su na ulici... ili možda u školi? Prije par dana pročitah nedje da djeca iz par osnovnih škola po Podgorici dogovaraju i organizuju tuče koje se završavaju prilično ozbiljnim povredama. Izgleda da su našli novi način da "deru dlanove" (i još ponešto usput). Da ne pričam o nasilju, pušenju i drogiranju u završnim razredima osnovne škole. Biće da su igre i za to krive (ima ljudi koji su izgradili političku karijeru na ovom retardiranom stavu).

    Nego dobro, PES je glavni problem, za ovo drugo ćemo lako. Typical.

  13. #113
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Inache potpuno podrzavam to shto se ta djeca biju i organizuju tuche.. potpuno normalno za taj uzrast..
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  14. #114
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,893
    Thanks Thanks Given 
    154
    Thanks Thanks Received 
    297
    Thanked in
    158 Posts

    Default

    pa ee.. mora kosti da se ojacaju nekako.. ne no ce da se peskirisu ka onaj Serej.. pi. tucite se djeco samo bez nozeva i palica... ruka noga, glava i udaraj.. da se ojaca, da bude coek!
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  15. #115
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Ta percepcija "normalnog" i jeste glavni problem u našem društvu - od djetinjstva na dalje.

  16. #116
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    na granici stvarnog........
    Posts
    2,537
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pucao mi je nos par puta...sto od fudbala,sto od svadje

  17. #117
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Muo
    Posts
    1,839
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Ta percepcija "normalnog" i jeste glavni problem u našem društvu - od djetinjstva na dalje.
    Nije nego smo ti dirali igrice, pa se ljutiš.
    Are you suggesting coconuts migrate?

  18. #118
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    A ne moze mali djechak izrasti u chovjeka bez da primi i zada par udaraca sa razlogom ili bez B)
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  19. #119
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Kotor
    Posts
    5,847
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam nedavno izasao iz njega,a vec mi nedostaje
    Raise my hammer,take my aim

  20. #120
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Blok
    Posts
    851
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Najjace od svega je bilo sto kad odes nedje na par dana (odmaraliste Verusa, Sutomore...) stvarno si bio odvojen od porodice. Vidim sad, brat mi od strica ode u odmaraliste pa se zivkaju telefonom po citav dan. Ja se sjecam prvi put odmaralista u Sutomoru 1995. godine, 10 dana odvojen od kuce i za to vrijeme jednom se pobjegne preko ograde do poste da se javi kuci i to je to...
    Zamislite sad roditelja da se ne cuje sa djetetom makar 5-6 puta na dan...

  21. #121
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    to su bila ta vremena, u mnogo toga sam se pronashao...Ja nisam mogao da vjerujem kuci kad mi uzeshe konzolu Terminator, pa Mario i Luigi, tenkici, nindza konrnjace....a tek skupljanje slichica, i auta iz turbo zvaka, pola-cijelo, tretiranje starijih sa strahoposhtovanjem, dok ce te danashnje dijete od 5god ispljuvat na ulicu ak mu dune, ako ne onda ce ti odbrusit kao da 20god ima...

    najbolje od svega je shto imam kasetu kad sam bio mali, sa 3, 6, 9 godina...priceless!
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  22. #122
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    524
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rem-D View Post
    Zamislite sad roditelja da se ne cuje sa djetetom makar 5-6 puta na dan...
    Taman tako.I nema onoga "mamaaaaa dje mi je ono,ovoooo",nego se snadjesh sam,i svaki put nauchish po neshto.Mada stvarno ima situacija kad valja,ima i situacija dje djeca stvarno trebaju pomoc starijih,i dobro je shto ih mogu odma dozvat.
    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Kad već pričamo o tome "što je sa ovom današnjom djecom", umjesto da se opterećujemo video igrama, možda bi bolje bilo obratiti pažnju na njihove aktivnosti dok su na ulici... ili možda u školi? Prije par dana pročitah nedje da djeca iz par osnovnih škola po Podgorici dogovaraju i organizuju tuče koje se završavaju prilično ozbiljnim povredama.
    Niko nije pominjao igre u negativnom kontekstu ovdje...vecina ljudi shto postuju ovdje su barem djelom gejmeri,evo ja prvi
    A to shto si prochitao,mislim da je klasichno preuvelichavanje i preseravanje,jer ne prave djeca fight club,nego se misli vjerovatno na klasichnu ferku,kad se problem nastao za vrijeme chasova rijeshi posle shkole.Josh ako se posle toga pruzi ruka i svi na svoju stranu-podrzavam u potpunosti.:dring:


    Nego,mislim da smo zaboravili mnogo veci problem od igara i telefona-danashnji sadrzaj televizije.Ljudi moji,pa zamislite tada da je neka curica rekla neshto tipa "Dovezao me je daddy iz shkoooolice,yaaay,pinky promise"(jebeni rebelde),seks i grad koji promovishe da je najbolje odradit po 5-6 partnera izmedju 2 paljenja laptopa,i da je najbolji nachin da budesh in da si gay.Da ne pominjem MTV,sagoreo ko ga izmisli.Ajde ljudi MOLIM VAS da mi neko objasni od kad je "bitch" postao kompliment za djevojchicu od 15ak godina?Nije da ja shirim rasizam na bash svakom topicu,ali ovi MTV niggeri stvarno efikasno ubijaju omladinu.Sve se zalimo kako je svaka druga djevojka sponzorusha,pa malo je red da se zapitamo odakle im ti stavovi.I logichan nastavak ove moje priche je
    Quote Originally Posted by stevann View Post
    ne no ce da se peskirisu ka onaj Serej.. pi.
    Nije normalno imati nishta ni protiv FB,ni WOWa,ni telefona,ali sve to ima svoju namjenu,na koju stariji treba da im ukazu.Npr.da fb sluzi za neshto drugo osim pucenje usana/slikanje na osvijetljenju dje se chini da imash trbushnjake
    Sm1Le4MeNow(banned)

  23. #123
    Join Date
    May 2010
    Posts
    211
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Ta percepcija "normalnog" i jeste glavni problem u našem društvu - od djetinjstva na dalje.
    vjerovatno nosis neke traume iz djetinstva

  24. #124
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovaj kapitalizam sjeba sve, pa i djecu...

    kad se sjetim, komunjarsko vrijeme, imali smo crveni smoki, crvene, isto Štarkove, štapiće, onda onaj mrtvi Čips žuto crveno, onda munchmallow i jafuu...
    da tu su i karamele žuto-braon sa lješnjacima, ponekad i mlječne, one plavo bijele...žele zec, Pom Pom...i puna kapa, svi presrećni!
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  25. #125
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    524
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Loverclocker View Post
    žele zec
    Ajde mrsh znash...ocu sad jedan paket
    Sm1Le4MeNow(banned)

Page 5 of 210 FirstFirst 1234567891555105 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Nostalgija za domom
    By ^Tijana^ in forum CG dijaspora
    Replies: 583
    Last Post: 29-11-18, 19:47
  2. Replies: 70
    Last Post: 03-08-12, 18:11
  3. Replies: 150
    Last Post: 03-06-12, 15:34
  4. muzicka nostalgija
    By dylan|stark in forum Muzika
    Replies: 28
    Last Post: 22-11-04, 19:53

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •