Page 4 of 211 FirstFirst 123456781454104 ... LastLast
Results 76 to 100 of 5264

Thread: Djetinjstvo / Nostalgija

  1. #76
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    524
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Aaaaaaaaa nisam vala ni ja premator,19 ljetaH,ali kad se sjetim svega ovoga,ama nishta radije ne bih nego da mi je da se vratim na bar mjesec dana... uh,najvisha briga ti je bila oce li ti kupit pishtolj/autic/robota i to je to...a sad ne bih nabrojao u xx strana . Ja kad vidim djecu pojedinu koja odrastaju praktichno u System u Hercegovachku...ima ih-dodju prije shkole,odu uveche. Mada,kad se sjetim ja koliko sam samo segu igrao,i dzojstika izlomio...s tim shto je to bilo ljeti,dok je vrucina,i chim majka kaze: "ajde zahladilo je mozesh napolje",ja brrrrrrrrummmm letecu napolje
    Sm1Le4MeNow(banned)

  2. #77
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Muo
    Posts
    1,839
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Moja sestra od ujaka ima 10 godina i ima profil na fb, NEMAJU BUKVAR U ŠKOLU, igra sony od svoje četvrte-pete godine i dosta vremena provodi igrajući igrice na kompjuteru ili sonIJU, ima nekakav touchscreen telefon kojem ne prilazim da ne bih pokvarila što, a njeni drugari imaju iphone i slične telefone o_O koriste izraze bff, nzm, dbr i ostale skraćenice koje ne razumijem. engleski zna namrtvo dobro i ona mi govori 'ova današnja đeca su pomamljena', tako da... Mislim da itekako postoji razlika između mog (i starijih) djetinjstva i njenog. I u jednom dijelu našeg je tehnologija bila prisutna u dosta velikoj mjeri, ali nas nije držala doma toliko, ka' njih. a i njima je glavni izlazak u deltu. Preskaču najljepši i najbezbrižniji dio svog života. I što je najjače, nisam ja baš toliko starija od nje, nije prošlo 30 godina, pa da kažem kakva su ova današnja đeca, nego je malo godina prošlo od mog djetinjstva, a već to govorim. .
    Are you suggesting coconuts migrate?

  3. #78
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Miss_Lucifer View Post
    vala nam se pokaki u merak, Mojsije
    uvek mora neki "glas razuma" da se javi na svim nostalgichnim temama.
    Nostalgija uvlači,a to nam ne treba.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  4. #79
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,937
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,608
    Thanked in
    2,271 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Miss_Lucifer View Post
    vala nam se pokaki u merak, Mojsije
    uvek mora neki "glas razuma" da se javi na svim nostalgichnim temama.
    A mora' sam, ne bi ja bio ja

  5. #80
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    To što su stvari bile drugačije u prošlosti ne znači da je sada loše
    Zar postoji recept za djetinjstvo? U Australiji ima djece od po 5-6 godina koju još uvijek majke doje. Dok u Tajlandu i u ostalim djelovima azije djeca sa 3 godine učestvuju u borilačkim ringovima. Pogled na djetinjstvo je jako relativna stvar. Djetinjstvo u socijalizmu i kapitalizmu jeste različito, ali to ne znači da je jedno gore od drugog, iako se nama tako čini. Svako vrijeme nosi svoje lijepe i ružne stvari.
    Današnja djeca vuku zapadnjačkim stilovima života i odrastanju i to je sasvim okej, prilagodjavaju se, ali ne smatram da im je gore nego nama, jednako uživaju kao i mi, možda i više jer imaju još neke udobnosti koje mi nismo imali.

    Ja se izvinjavam što sam partibrejker, ali crnjak mi je slušati svaki put istu priču
    Gledali smo nocas malo Viasat Explorer ovo ono hahahaha
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  6. #81
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,937
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,608
    Thanked in
    2,271 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by igi View Post
    gledali smo nocas malo viasat explorer ovo ono hahahaha
    ng
    ............

  7. #82
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    To što su stvari bile drugačije u prošlosti ne znači da je sada loše
    Zar postoji recept za djetinjstvo? U Australiji ima djece od po 5-6 godina koju još uvijek majke doje. Dok u Tajlandu i u ostalim djelovima azije djeca sa 3 godine učestvuju u borilačkim ringovima. Pogled na djetinjstvo je jako relativna stvar. Djetinjstvo u socijalizmu i kapitalizmu jeste različito, ali to ne znači da je jedno gore od drugog, iako se nama tako čini. Svako vrijeme nosi svoje lijepe i ružne stvari.
    Današnja djeca vuku zapadnjačkim stilovima života i odrastanju i to je sasvim okej, prilagodjavaju se, ali ne smatram da im je gore nego nama, jednako uživaju kao i mi, možda i više jer imaju još neke udobnosti koje mi nismo imali.

    Ja se izvinjavam što sam partibrejker, ali crnjak mi je slušati svaki put istu priču

    Mislim da odje imamo klasican sukob pogleda na svijet.Ti si predstavnik modernog nacina razmisljanja(evropski coek sirokija svatanja ),dok sam ja ipak mnogo staromodniji iako mogu da zakljucim da smo slicnih godina.
    Jednostavno,za mene je neshvatljivo da dijete od 10-tak godina posjeduje mobilni telefon,visi na kompjuteru,ima profil na FB i uopste,da se zamlacuje stvarima namijenjenim za odrasle.Ko sto vec rekoh,mislim da ove nove generacije previse brzo odrastaju,nea vise one djecije naivnosti,nego je sve to nekako ozbiljnije i grublje.
    Ali,vjerovatno si ti u pravu-evolucija.
    Last edited by GreatMontenegro; 04-06-10 at 02:23.

  8. #83
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    524
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Današnja djeca vuku zapadnjačkim stilovima života i odrastanju i to je sasvim okej, prilagodjavaju se,
    Ovaj...zashto bi bilo okej usvajati drugachiji model ponashanja i prilagodjavati se istom,po nekoj definiciji?
    Sm1Le4MeNow(banned)

  9. #84
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    above and beyond
    Posts
    155
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Devourer View Post
    Ovaj...zashto bi bilo okej usvajati drugachiji model ponashanja i prilagodjavati se istom,po nekoj definiciji?
    Zato sto je cool i fancy.

  10. #85
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Biohazard View Post
    Zato sto je cool i fancy.

    Nije zbog toga.Mozda ce takvo ponasanje sjutra biti neophodno da bi se bilo uspjeno u zivotu,sta god to znacilo.
    Pogledajte onog decka iz Makedonije koji nema ni 10 godina,a vec drzi predavanja i ponasa se kao da mu je barem 20.Bice sve vise takvih,samo ih vremenom nece nazivat vonderkidovima,vec ce to postat normalna pojava i ocekivana norma ponasanja.Kako je krenulo,nebi me cudilo da u ne tako dalekoj buducnosti poznavanje rada na racunaru postane uslov za upis u srednje skole u nekim drzavama.
    Last edited by GreatMontenegro; 04-06-10 at 02:58.

  11. #86
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Muo
    Posts
    1,839
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Znam kako ću ih ja zvat'.... (neeeeeeerd :mrgreen: )
    Are you suggesting coconuts migrate?

  12. #87
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,937
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,608
    Thanked in
    2,271 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GreatMontenegro View Post
    Mislim da odje imamo klasican sukob pogleda na svijet.Ti si predstavnik modernog nacina razmisljanja(evropski coek sirokija svatanja ),dok sam ja ipak mnogo staromodniji iako mogu da zakljucim da smo slicnih godina.
    Jednostavno,za mene je neshvatljivo da dijete od 10-tak godina posjeduje mobilni telefon,visi na kompjuteru,ima profil na FB i uopste,da se zamlacuje stvarima namijenjenim za odrasle.Ko sto vec rekoh,mislim da ove nove generacije previse brzo odrastaju,nea vise one djecije naivnosti,nego je sve to nekako ozbiljnije i grublje.
    Ali,vjerovatno si ti u pravu-evolucija.
    Ne kažem ja da se meni svidja odrastanje današnjih klinaca, samo pokušavam da mi ne bude neshvatljivo. Ipak je to dječji mozak, njima je banja što god im daš. Oni se sigurno ne bi mijenjali s nama, nego im je banja kad skinu neku fensi melodiju, isto ka' mi kad smo se falili nekim besnim klikerom pred djevojčicama.

  13. #88
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    above and beyond
    Posts
    155
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ne kažem ja da se meni svidja odrastanje današnjih klinaca, samo pokušavam da mi ne bude neshvatljivo. Ipak je to dječji mozak, njima je banja što god im daš. Oni se sigurno ne bi mijenjali s nama, nego im je banja kad skinu neku fensi melodiju, isto ka' mi kad smo se falili nekim besnim klikerom pred djevojčicama.
    Evo,Mojsiju je milije ovo rep power 11 i ovih 7 kockica zelenih no sad klikera pisljivih da igra,uzalud!
    Sala naravno...
    Dobro nam je i sad,tu nas neka

  14. #89
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,937
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,608
    Thanked in
    2,271 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Devourer View Post
    Ovaj...zashto bi bilo okej usvajati drugachiji model ponashanja i prilagodjavati se istom,po nekoj definiciji?
    Zato što ti ako svom djetetu ne daš telefon i kompjuter prije 15te godine, ne daš mu da uči engleski prije 10te godine, i tako nekim stvarima da izdvajaš iz okoline, razviće malo poremećene odnose u društvu i neće biti uklopljen sa okolinom.
    Danas su sve te tehničke stvari neophodne da bi se pratio cijeli proces globalizacije. Ne možemo neke da usvajamo, a neke da osudjujemo. Danas djeca u prvom osnovne uče engleski, čak i u predšjkolskom, a mi nismo prije 4. razreda. To je pozitivna stvar. Ima tu još dosta pozitivnih stvari, ne treba samo negativne isticati. Evolucija, dečko It hepns nau.

  15. #90
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Zato što ti ako svom djetetu ne daš telefon i kompjuter prije 15te godine, ne daš mu da uči engleski prije 10te godine, i tako nekim stvarima da izdvajaš iz okoline, razviće malo poremećene odnose u društvu i neće biti uklopljen sa okolinom.
    Danas su sve te tehničke stvari neophodne da bi se pratio cijeli proces globalizacije. Ne možemo neke da usvajamo, a neke da osudjujemo. Danas djeca u prvom osnovne uče engleski, čak i u predšjkolskom, a mi nismo prije 4. razreda. To je pozitivna stvar. Ima tu još dosta pozitivnih stvari, ne treba samo negativne isticati. Evolucija, dečko It hepns nau.

    Jos kad bi ti taj isti princip kad govoris o Crnoj Gori ponekad primijenio dje bi ti kraj bio

  16. #91
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    524
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Evolucija, dečko It hepns nau.
    Aj agri jedino s chim se ne slazem je shto ti to iznosish kao globalno dobru stvar...
    Sm1Le4MeNow(banned)

  17. #92
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,937
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,608
    Thanked in
    2,271 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GreatMontenegro View Post
    Jos kad bi ti taj isti princip kad govoris o Crnoj Gori ponekad primijenio dje bi ti kraj bio
    A to je već teži slučaj

  18. #93
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,937
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,608
    Thanked in
    2,271 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Devourer View Post
    Aj agri jedino s chim se ne slazem je shto ti to iznosish kao globalno dobru stvar...
    Zajebano je o tome govoriti je li dobra ili loša... a i 4 je ujutru, potrošio sam sve riječi za danas

  19. #94
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    pg
    Posts
    7,928
    Thanks Thanks Given 
    515
    Thanks Thanks Received 
    443
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    prije nekolko "upoznaju se 2 druda!" ne umiju ni da pricaju kako valja...i kao pruze ruke jedan drugome..i ja ono gledam..vrh..kad radi jedan AJDE DA SE BORIMO!?
    ajde..
    i pocese da se mlate da se biju...ladno...brat od ujaka 3 4 godine samo nekakve tuce borbe maceve..nije ni cudo...gleda to djed jednom i radi...
    "e ticoni..vi ste gledali normalne crtane..sa zivotinjama..a ovi danas samo nekakvu pogibiju..."
    i ziva mu je istina...
    ovo 10 9 i viktorija kod nas se zvalo PUNJENI
    ocemo li punjenih ea?
    ahaha
    do 6 se igralo...ko promasi sesti guzi se umjesto ovoga sto je na go..nikad krstenu loptu nismo imali i tako to...dzepovi krcati klikera ...trcalo se u skolsko da se igra IZ PRAVE ispod borova...ladovina i glatka zemlja...ahahaha
    sve bi dao sto imam da se vratim 2 dana u to doba...trke biciklima kroz ulicu...eeeeee kad se sjetim..ko da je bilo juce kako vrijeme leti...

    pracke i pistolji..
    xixix mi smo lomili sijalice po komsiluku i od rasvjete..ako je deblje staklo nacnemo ga kamenom i onda pistoljem po njima ...
    kula i planova po vazdan ..
    * Profesionalni detailing vozila *
    Instagram : Tico Detailing

  20. #95
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    UnDeRgRoUNd
    Posts
    3,253
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mogli bi da organizujemo rostilj neki pa da se druzimo i pricamo o starim dobrim vremenima i igramo janjina ?ja sam vazda za okupljanje ove druzine sa foruma,bitno je da se svi lijepo druzimo
    Viktorija Badza! um zu sehen,dich nacktauf dem Nordpol !

  21. #96
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,994
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    788
    Thanked in
    343 Posts

    Default

    eee srecna su to vremena bila, eh da se samo mogu vratiti nazad ...
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  22. #97
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,391
    Thanks Thanks Given 
    5,523
    Thanks Thanks Received 
    4,939
    Thanked in
    2,067 Posts

    Default

    Tapkanje je izumrlo sa devedestima....
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  23. #98
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    wherever whores go
    Posts
    3,308
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Kreč, kolica i mešalica.

  24. #99
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    najgori dio danasnjeg odrastanja jeste gubljenje kontakta sa ljudima, manjak price, samim tim nesposobnost rjesavnaj konflikta , i bilo koje druge zivotne situacije
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  25. #100
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    nijesam mislio da cu ikad ikome zahvalit sto placem, al eto, mora se i to nekad!

    stevane

Page 4 of 211 FirstFirst 123456781454104 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Nostalgija za domom
    By ^Tijana^ in forum CG dijaspora
    Replies: 583
    Last Post: 29-11-18, 18:47
  2. Replies: 70
    Last Post: 03-08-12, 17:11
  3. Replies: 150
    Last Post: 03-06-12, 14:34
  4. muzicka nostalgija
    By dylan|stark in forum Muzika
    Replies: 28
    Last Post: 22-11-04, 18:53

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •